Čtvrtek , 25. 07. 2024

Jakub

Zdeňka (25): Požádala jsem přítele o ruku. Tuhle reakci jsem nečekala

Nikdy jsem neuznávala ten klasický model, kdy musí před dívkou pokleknout muž a s pugétem růží ji požádat o ruku. Na romantiku obecně moc nejsem, asi ani neumím tolik vyjadřovat pocity. I když svého přítele moc miluji, neumím to ani někdy otevřeně říct.
o ruku
Na romantická gesta moc nejsem... (foto: 123rf.com)

05. 01. 2022

Když jsem si ale uvědomila, co všechno pro mě dělá a jak moc jsem šťastná, že ho mám, rozhodla jsem se ho překvapit a svou lásku mu dokázat. Trošku kýčovitě, ale hlavně obráceně. Požádala jsem ho o ruku. No, a to on prostě nerozdýchal.

Nic netrvá věčně, ale naše láska by mohla

Moc vztahů jsem neměla, vlastně je Honza teprve mým třetím klukem. Jsme spolu už šest let, a i když vím, že nic netrvá věčně, mám pocit, že naše láska prostě bude. Jsme dost rozdílní, ale i tak si rozumíme, doplňujeme se, jenže on je Honza docela romantická duše a já jsem pravý opak. Když mi přinesl první kytku, dostal ode mě asi půl hodinovou přednášku o tom, jak je to zbytečné utrácení peněz. Že mi raději mohl dát něco užitečnějšího a něco, co bych vážně chtěla. A ne kytku za pětistovku, která stejně za pár dní uvadne. Nehledě na to, že kytičky trpí. Ano, chudák se cítil jako zpráskaný pes, já to ale myslela vlastně dobře. Chtěla jsem mu poradit, aby příště věděl, čím mě oslní. Prostě taková já jsem.

Takhle ti uteče

Mamka mi několikrát říkala, že takhle to nejde, že se musím krotit nebo mi Honza uteče a jiného si nenajdu. To byla celá mamka, myslela, že jsem až moc jiná, málo ženská, a že tohle každého chlapa zaručeně odradí. Já jsem ale vždy zůstala svá. Vždyť jsem věděla, že už máme něco vybudovaného, tak proč se měnit?

Takovou mě chtěl. Ale občas jsem nad tím i tak zapřemýšlela. Asi jsem cítila, že Honza chce více náklonnosti. Navíc hodně mluvil o budoucnosti, rodině, svatbě, dětech – a začala jsem mít pocit, že by si mě možná chtěl vzít, ale bojí se mě požádat o ruku. A tak se v mé hlavě zrodil plán.

K TÉMATU  Jak udržet žhavý sex v dlouhodobém vztahu. Zbavte se starých programů a zkuste třeba hry nebo hotel

Požádala jsem ho o ruku

Pozvala jsem Honzu na výlet a snažila se z něj dostat něco, co osvětlí, zda je můj dojem správný. A měla jsem jasno – určitě si mě chce vzít, ale neví, jak na to! Rozhodla jsem se, že to udělám já, že to bude krásné, romantické, kýčovité. Prostě takové, jak to má být a jak by to jistě i Honza chtěl. Poprosila jsem kamarádku, která má nakoukaných tolik romantických filmů, že by z fleku mohla dělat organizátorku svateb, aby mi s tím pomohla.

Kamarádka vše naplánovala. Dokonce jsme společně koupily prstýnky, doma v ložnici jsme vytvořily srdíčko na posteli z lístků růží, zapálily jsme svíčky, nachystaly večeři a šampaňské. Dokonce mě navlékla i do jejích blyštivých šatiček, které bych na sebe normálně nedala. Opravdu to bylo jako vystřižené z filmu. Pak jsem už jen vyčkávala, až Honza přijde domů z práce a sedne si z toho na zadek.

Co to má být?

Honza přišel, já jsem udělala všechno podle předem připraveného scénáře a požádala ho o ruku. Byla jsem nervózní, ale viděla jsem na Honzovi, že bledne ještě víc než já. Naivně jsem si myslela, že vzrušením a štěstím. Takže jsem poklekla a nastala ta nejtrapnější minuta ticha, jakou si člověk dokáže představit.

Místo odpovědi přišla otázka: „Co to jako má být?“. Rozhodil mě tak, že jsem propukla v pláč. Když asi po hodině za mnou přišel do trucovny, místnosti, kterou máme doma navíc a ze které jednou bude snad i dětský pokoj, měl nasazený prstýnek a řekl, že ano. Že si mě vezme, ale že tohle nečekal, že si přišel ponížený.

Poté jsme se hodinu hádali o tom, kdo u nás doma vlastně nosí kalhoty. Vyšlo najevo, že Honza má pocit, že jsem to já a že tou žádostí jsem mu to dala jasně najevo. Tohle byla asi ta nejhorší žádost o ruku, mrzí mě to moc.

K TÉMATU  Překvapivé důvody, proč nemáte chuť na sex

Ještě týden poté v naší domácnosti panovalo ticho. Zasnoubili jsme se, ale ani jeden z toho nemáme radost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rozchod během pandemie. Které herecké páry neustály karanténu?

Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Jednou z možností, jak se podívat na své hubnutí, je právě podle odlišností jednotlivých krevních skupin. Někomu z vás možná právě tato metoda bude dávat smysl a dokáže s její pomocí shodit pár nadbytečných kil.
Zatímco o jiných záležitostech se dokážete bavit dlouhé hodiny, na téma sex ještě jaksi nepřišla řada? Proč je dobré spolu otevřeně mluvit na téma sex, a co získáte, když to zvládnete? Na závěr pro vás máme peprný tip, který rozhodně vyzkoušejte!
Modní trendy se rok od roku mění. A ne jinak je to i u spodního prádla. Která barva se prodává nejlépe a sluší každé ženě? Jakých chyb se Češky stále ještě při výběru spodního prádla dopouští? A jak se liší náš vkus od ostatních Evropanek?
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
Streamovací platformy i po dlouhých měsících zažívají žně a myslíme si, že tento trend jen tak neutichne. Přece jenom se letošní rok ponese ve znamení pěkné porce seriálů, na které už fanoušci čekají roky.
Pro většinu lidí je ve vztahu nejdůležitější důvěra. Co se ale stane, když dojde k jejímu narušení? To se může stát nejrůznějšími drobnými způsoby – ale může vztah znovu vzkvétat po něčem tak závažném, jako je nevěra?
Není pravdou, že dítě zaostává, pakliže tráví svůj čas na mobilním telefonu nebo tabletu. Vždy totiž záleží na tom, co na daném zařízení hraje. Pokud to jsou agresivní hry, pak ano - dítěti to neprospívá. Ale pokud to jsou aplikace vzdělávací, není na tom nic špatného.
I při svatebním dni se můžeme chovat šetrně k přírodě. Stačí pár správných organizačních kroků. Nevěříte? Trend ekologických svateb je tu a v roce 2020 bude rozhodně frčet.
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Když jsem před třemi lety potkala svého současného muže, byla jsem nadšená. Vkládala jsem velké naděje do naší lásky. Pořídili jsme si společné bydlení a narodila se nám dcera. Po čase jsem ale poznala, že žádné dlouhodobé soužití není ideální. Dnes je náš společný život rodičovský, a já si začala psát s bývalým z Chorvatska.
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.

Výběr článků

Jak docílit perfektního vzhledu obočí? Pomocí vosku! Video vám ukáže, že s touto pomůckou orámujete svoje obočí tak, že bude vypadat jak z obálky časopisu.
„Už toho mám dost!“ řekla naše redaktorka Irena, když se na sebe ráno podívala do zrcadla. Po špatném spánku se pod jejíma očima pohupovaly malé váčky. Kruhy pod očima nechce nikdo z nás, a proto jsme zkusily, co na ně zabírá.
I přes to, že nás občas potrápí nepříjemné deště, léto je stále v plném proudu a sním jsou stále ještě otevřené dveře pro výlet na kole. Je však potřeba mít na mysli, že pokud berete cyklistiku alespoň trochu vážně, existuje řada doplňků, které vám zážitek z jízdy značně vylepší! Pojďme se společně podívat, čím vším můžete podpořit svůj dokonalý cyklo výlet ať už sám, s přáteli, či rodinou. 

Nepřehlédněte

Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?
Hlavní rozdíl, kterým se vířivky liší od bazénu? Užíváte si je celoročně! Odhalit vyhřátou kouřící hladinu je paráda, třeba uprostřed noci, kdy můžete pozorovat hvězdy. Stejně tak skvělý zážitek je koupání v zimním období, kdy horká koupel kontrastuje s chladným vzduchem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek