Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Fit i z pohodlí domova

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
fit
Zdroj obr. Shutterstock, Efitness

Zkuste zařadit pár snadných pohybů, které zvládnete klidně doma u telky, a přitom s vaší postavou svedou hotové zázraky.

Swing i další cviky s kettlebelem

Kettlebell patří v posledních letech k možná nejoblíbenějším činkám na trhu. Není divu. S jednou takovou železnou koulí totiž zvládnete dokonale procvičit, protáhnout i posílit celé tělo. Že posilování není nic pro vás a že preferujete kardio?

Ani tomu se s kettlebellem nevyhnete. Jedním z nejtypičtějších cviků s touto koulí je totiž tzv. kettlebell swing. Klasické kardio, které vám rozproudí krev v těle, a ještě po něm budete fit a mít zadek pevnější než skála.

Jeho nevýhodou je poměrně náročná technika, kterou je lepší konzultovat se zkušenými trenéry.

Jak na to se můžete podívat například zde: https://www.youtube.com/watch?v=1hbr3JFwYHM

Pokud už máte kettlebell doma, určitě byste neměli přehlédnout ani protahovací cviky TGU či Windmill.

Veslařský trenažer

Láká vás pořízení fitness zařízení? Všichni víme, že většinou slouží především jako stylový, a ne zrovna levný věšák. Výjimkou je veslařský trenažer. Sice je trošku náročnější na prostor, ale jedná se o skvělou zábavu, při které dostanou zabrat bicepsy, tricepsy a břišní svaly, jedná se tak o poměrně dost komplexní pohyb, který si však rozhodně užijete!

Stepper

Dalším skvělým fitness zařízením je stepper. Ten vám, podobně jako swing, vyčaruje pevný a dokonalý zadek. Simuluje totiž chůzi do schodů. Na rozdíl od skutečného chození do schodů můžete však na stepperu třeba koukat na oblíbený seriál, ale co je důležitější je jeho šetrnost ke kloubům. Ty se oproti skutečné chůzi do schodů totiž na tomto přístroji namáhají minimálně.

To samé se však nedá říct o svalech, které dostanou zabrat naprosto luxusně!

A ještě si musíme zmínit takovou jednu třešničku na konec. A tou je obyčejná chůze.

K TÉMATUHrady a zámky se otvírají veřejnosti. Na které zamířit přednostně?

Chůze

Ať už se chcete udržet fit nebo se do formy teprve dostat, naprosto nejlepším pohybem je skutečně obyčejná chůze. Jedná se o jeden z nejšetrnějších, a přitom nejefektivnějších způsobů hubnutí, ale i posílení zdraví a kardiovaskulárního systému.

A že chodit se nedá doma? Historky z lockdownu mluví jinak, ale pokud vás neláká chodit několik hodin dokolečka kolem obýváku, rozhodně je lepší vyrazit ven. Nemusí jít ani o nic velkého, záleží, na startovní pozici, ale pokud například jen zaparkujete o něco dál vašemu cíli nebo vystoupíte o zastávku dřív, už po měsíci můžete na svém těle pozorovat změny.

A co víc, s největší pravděpodobností se vám chůze i zalíbí a nebudete ani vědět jak a kila půjdou dolů úplně sama a budete fit.

Hledáte více inspirace či vybavení? Navštivte e-shop Efitness.cz, kde získáte vše, co je pro zdravý životní styl potřeba.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podle studií však déčko chybí 60 až 75 % české populace. Bez něho je obranyschopnost oslabená a lidé snáze onemocní. Situace je teď o to vážnější, že druhá vlna pandemie stále není na ústupu a nastává doba podzimních respiračních infekcí. Lékaři proto bijí na poplach a na riziko spojené s nedostatkem vitaminu D opakovaně upozorňují.
Všimly jste si, dámy, že hráči hokeje jsou tak sexy, že pod nimi i ten led taje? Abyste pochopily, co tím myslíme, podívejte se na seznam 10 nejhezčích a nejžhavějších hokejistů posledních let. Věřte, že vaše sny se dostanou na trošku jiný level než doposud.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Výprodeje jsou pro většinu z nás lákavou záležitostí, která nám umožňuje pořídit řadu stylových modelů téměř za babku. Často se ale stává, že nám výhodné ceny zamotají hlavu natolik, že koupíme něco, s čím pak nejsme spokojené a nastává ponákupní vystřízlivění – radost následně vystřídá hořké zklamání. Proto jsme pro vás sestavili několik zásadních bodů, které vám pomohou vybrat si na poprvé opravdu skvělé módní kousky, kterých ani v budoucnu nebudete litovat.
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Zpěvačka a herečka Barbora Poláková si z letošních hudebních cen Anděl, o kterých jsme vám psali, odnesla dvě sošky. V současné době se věnuje hlavně své rodině. Nezanedbává ale ani fanoušky. Pracuje na rozšíření vlastní módní kolekce, plánuje natáčení videoklipů i podzimní turné. Co konkrétně chystá? Dočtete se v rozhovoru.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.

Nepřehlédněte

Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek