Pondělí , 30. 01. 2023

Robin

Fit i z pohodlí domova

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
fit
Zdroj obr. Shutterstock, Efitness

Zkuste zařadit pár snadných pohybů, které zvládnete klidně doma u telky, a přitom s vaší postavou svedou hotové zázraky.

Swing i další cviky s kettlebelem

Kettlebell patří v posledních letech k možná nejoblíbenějším činkám na trhu. Není divu. S jednou takovou železnou koulí totiž zvládnete dokonale procvičit, protáhnout i posílit celé tělo. Že posilování není nic pro vás a že preferujete kardio?

Ani tomu se s kettlebellem nevyhnete. Jedním z nejtypičtějších cviků s touto koulí je totiž tzv. kettlebell swing. Klasické kardio, které vám rozproudí krev v těle, a ještě po něm budete fit a mít zadek pevnější než skála.

Jeho nevýhodou je poměrně náročná technika, kterou je lepší konzultovat se zkušenými trenéry.

Jak na to se můžete podívat například zde: https://www.youtube.com/watch?v=1hbr3JFwYHM

Pokud už máte kettlebell doma, určitě byste neměli přehlédnout ani protahovací cviky TGU či Windmill.

Veslařský trenažer

Láká vás pořízení fitness zařízení? Všichni víme, že většinou slouží především jako stylový, a ne zrovna levný věšák. Výjimkou je veslařský trenažer. Sice je trošku náročnější na prostor, ale jedná se o skvělou zábavu, při které dostanou zabrat bicepsy, tricepsy a břišní svaly, jedná se tak o poměrně dost komplexní pohyb, který si však rozhodně užijete!

Stepper

Dalším skvělým fitness zařízením je stepper. Ten vám, podobně jako swing, vyčaruje pevný a dokonalý zadek. Simuluje totiž chůzi do schodů. Na rozdíl od skutečného chození do schodů můžete však na stepperu třeba koukat na oblíbený seriál, ale co je důležitější je jeho šetrnost ke kloubům. Ty se oproti skutečné chůzi do schodů totiž na tomto přístroji namáhají minimálně.

To samé se však nedá říct o svalech, které dostanou zabrat naprosto luxusně!

A ještě si musíme zmínit takovou jednu třešničku na konec. A tou je obyčejná chůze.

K TÉMATU  Zdravé jen za určitých podmínek. Na jaká hubnoucí jídla si musíte dát pozor?

Chůze

Ať už se chcete udržet fit nebo se do formy teprve dostat, naprosto nejlepším pohybem je skutečně obyčejná chůze. Jedná se o jeden z nejšetrnějších, a přitom nejefektivnějších způsobů hubnutí, ale i posílení zdraví a kardiovaskulárního systému.

A že chodit se nedá doma? Historky z lockdownu mluví jinak, ale pokud vás neláká chodit několik hodin dokolečka kolem obýváku, rozhodně je lepší vyrazit ven. Nemusí jít ani o nic velkého, záleží, na startovní pozici, ale pokud například jen zaparkujete o něco dál vašemu cíli nebo vystoupíte o zastávku dřív, už po měsíci můžete na svém těle pozorovat změny.

A co víc, s největší pravděpodobností se vám chůze i zalíbí a nebudete ani vědět jak a kila půjdou dolů úplně sama a budete fit.

Hledáte více inspirace či vybavení? Navštivte e-shop Efitness.cz, kde získáte vše, co je pro zdravý životní styl potřeba.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Člověku to nedá, aby si toho nevšiml – je to tu už od začátku října, kdy se v obchodech objevuje první vánoční výzdoba, prohnaně proložená figurkami Mikulášů, čertů a andělů. V trafice se začínají objevovat svépomocné kuchařské časopisy, ze kterých se na člověka smějí pusinky, úly a kuličky, a než se nadějeme, máme tady plný frontální útok na peněženku a první signální soustavu. A co uděláme?
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Všichni jsme někdy v životě emocionálně vyčerpaní. Je normální zažít předávkování jednou nebo druhou emocí a vypořádat se s jejich těžkostí a bojem. A pouze prostřednictvím této zkušenosti můžeme skutečně vidět krásu života. Ale když se emoční vyčerpání promění v neustálý zážitek negativních emocí, už to není zdravé.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Chia jsou drobná černá semínka šalvěje hispánské. Ta je původem z Mexika a Guatemaly a tato semínka byla základním jídlem starověkých Aztéků a Mayů. „Chia“ je ve skutečnosti starověké mayské slovo pro sílu. Chia semínka jsou malá, plochá a oválná s lesklou a hladkou strukturou, jejichž barva je většinou černá.
Všichni víme, že současná doba není zrovna dvakrát příhodná. Všechno kolem nás zdražuje, najednou zaplatíme víc nejen na jídle, ale i na energiích či pohonných hmotách, ale výplata zůstává stejná. Doba utrácení tak pomalu mizí v nedohlednu a nám nezbývá nic jiného, než si prostě utáhnout opasky. Na čem se dá alespoň trochu ušetřit? Mrkněte na pár tipů.
Problémy se zády jsou v dnešní době civilizačním onemocněním, se kterým se setkává snad každý druhý z nás. A zatímco některé jsou vrozené a získané třeba vlivem skoliózy či hyperkyfózy a dalších latinských názvosloví, jiné jsou způsobené nezdravými návyky, které každý den (mnohdy nevědomky) opakujeme. A právě takové zlozvyky ke zhoršení a ještě větším potížím jenom přispívají. Co nám nejvíce kazí záda?
Můžete lásku ovlivnit tím, co naservírujete k obědu? Přísloví, že láska prochází žaludkem, má určitě svůj význam. Jídlo je totiž jeden ze způsobů, jak zapůsobit na partnera, uklidnit ho nebo povzbudit pro další partnerské aktivity. A také společně strávit denně klidný čas.

Nepřehlédněte

Že se nedá módou a módními trendy bojovat proti „blbé“ náladě? Ale dá! Důkazem jsou aktuální trendy na rok 2021, které se na symboliku naděje, síly a vytrvalosti soustředí nejen v barvách, vybavení domácnosti, ale také ve stylu oblékání, účesů a samozřejmě i líčení. Pojďme se na jednotlivé trendy tohoto roku podívat právě optikou nálady a symboliky. Uvidíte, že letos bude čím zahánět chmury!
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek