Středa , 29. 11. 2023

Zina

Fit i z pohodlí domova

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
fit
Zdroj obr. Shutterstock, Efitness

Zkuste zařadit pár snadných pohybů, které zvládnete klidně doma u telky, a přitom s vaší postavou svedou hotové zázraky.

Swing i další cviky s kettlebelem

Kettlebell patří v posledních letech k možná nejoblíbenějším činkám na trhu. Není divu. S jednou takovou železnou koulí totiž zvládnete dokonale procvičit, protáhnout i posílit celé tělo. Že posilování není nic pro vás a že preferujete kardio?

Ani tomu se s kettlebellem nevyhnete. Jedním z nejtypičtějších cviků s touto koulí je totiž tzv. kettlebell swing. Klasické kardio, které vám rozproudí krev v těle, a ještě po něm budete fit a mít zadek pevnější než skála.

Jeho nevýhodou je poměrně náročná technika, kterou je lepší konzultovat se zkušenými trenéry.

Jak na to se můžete podívat například zde: https://www.youtube.com/watch?v=1hbr3JFwYHM

Pokud už máte kettlebell doma, určitě byste neměli přehlédnout ani protahovací cviky TGU či Windmill.

Veslařský trenažer

Láká vás pořízení fitness zařízení? Všichni víme, že většinou slouží především jako stylový, a ne zrovna levný věšák. Výjimkou je veslařský trenažer. Sice je trošku náročnější na prostor, ale jedná se o skvělou zábavu, při které dostanou zabrat bicepsy, tricepsy a břišní svaly, jedná se tak o poměrně dost komplexní pohyb, který si však rozhodně užijete!

Stepper

Dalším skvělým fitness zařízením je stepper. Ten vám, podobně jako swing, vyčaruje pevný a dokonalý zadek. Simuluje totiž chůzi do schodů. Na rozdíl od skutečného chození do schodů můžete však na stepperu třeba koukat na oblíbený seriál, ale co je důležitější je jeho šetrnost ke kloubům. Ty se oproti skutečné chůzi do schodů totiž na tomto přístroji namáhají minimálně.

To samé se však nedá říct o svalech, které dostanou zabrat naprosto luxusně!

A ještě si musíme zmínit takovou jednu třešničku na konec. A tou je obyčejná chůze.

K TÉMATU  Kmenové buňky: Účinný pomocník v kráse nebo klamavý trend?

Chůze

Ať už se chcete udržet fit nebo se do formy teprve dostat, naprosto nejlepším pohybem je skutečně obyčejná chůze. Jedná se o jeden z nejšetrnějších, a přitom nejefektivnějších způsobů hubnutí, ale i posílení zdraví a kardiovaskulárního systému.

A že chodit se nedá doma? Historky z lockdownu mluví jinak, ale pokud vás neláká chodit několik hodin dokolečka kolem obýváku, rozhodně je lepší vyrazit ven. Nemusí jít ani o nic velkého, záleží, na startovní pozici, ale pokud například jen zaparkujete o něco dál vašemu cíli nebo vystoupíte o zastávku dřív, už po měsíci můžete na svém těle pozorovat změny.

A co víc, s největší pravděpodobností se vám chůze i zalíbí a nebudete ani vědět jak a kila půjdou dolů úplně sama a budete fit.

Hledáte více inspirace či vybavení? Navštivte e-shop Efitness.cz, kde získáte vše, co je pro zdravý životní styl potřeba.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Dítě sice někdy přijde zcela nečekaně, jindy je však součástí plánu, který si dva stanoví. V takovém případě je to mnohdy lepší. Příchod dítěte je vítaným, milým překvapením, nikoliv něčím, co zaskočí a co člověka vede k pohrávání si s myšlenkou, jestli potrat není řešením. Abyste se takovému scénáři vyhnuli, udělejte několik věcí ještě předtím, než začnete dítě plánovat a následně se o něj pokoušet.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
Občas se to stane každému. Protáhneme se ze strnulé pozice a v tu ránu uslyšíme křupnutí. Nevábný zvuk, po kterém zpravidla pocítíme příliv úlevy. Co když ale takový zvuk slyšíme o něco častěji, několikrát za den, a stává se z něj železná pravidelnost? Je to problém, nebo můžete být v klidu? Pojďme tomu přijít na kloub.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Mléko - přidáváme si ho do nápojů, připravujeme si z něj mnohé pokrmy, přidáváme do buchet nebo ho jen popíjíme u televize. Je plné tělu prospěšných živin, i proto by mělo mít neodmyslitelné místo v našem jídelníčku. Jenže co když patřím do skupiny vegetariánů nebo veganů a mléko je v rozporu s tím, co uznávám? Skvělou alternativou je mléko rostlinné.
Co tvoří základ dámského šatníku? Vedle džínů, jednobarevných triček a krátkých letních šortek bychom tam našli také overaly, které se v posledních letech radují z velkého zájmu o ně. Jedná se o módní trend, který je dnes k dostání v celé spoustě provedení. Nosit ho lze jak na večírky či plesy, ale také si lze koupit kousek na spaní nebo letní provedení k moři. Už také vlastníte tento vkusný trend?

Nepřehlédněte

Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek