Středa , 26. 06. 2024

Ivan

Fit i z pohodlí domova

Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
fit
Zdroj obr. Shutterstock, Efitness

Zkuste zařadit pár snadných pohybů, které zvládnete klidně doma u telky, a přitom s vaší postavou svedou hotové zázraky.

Swing i další cviky s kettlebelem

Kettlebell patří v posledních letech k možná nejoblíbenějším činkám na trhu. Není divu. S jednou takovou železnou koulí totiž zvládnete dokonale procvičit, protáhnout i posílit celé tělo. Že posilování není nic pro vás a že preferujete kardio?

Ani tomu se s kettlebellem nevyhnete. Jedním z nejtypičtějších cviků s touto koulí je totiž tzv. kettlebell swing. Klasické kardio, které vám rozproudí krev v těle, a ještě po něm budete fit a mít zadek pevnější než skála.

Jeho nevýhodou je poměrně náročná technika, kterou je lepší konzultovat se zkušenými trenéry.

Jak na to se můžete podívat například zde: https://www.youtube.com/watch?v=1hbr3JFwYHM

Pokud už máte kettlebell doma, určitě byste neměli přehlédnout ani protahovací cviky TGU či Windmill.

Veslařský trenažer

Láká vás pořízení fitness zařízení? Všichni víme, že většinou slouží především jako stylový, a ne zrovna levný věšák. Výjimkou je veslařský trenažer. Sice je trošku náročnější na prostor, ale jedná se o skvělou zábavu, při které dostanou zabrat bicepsy, tricepsy a břišní svaly, jedná se tak o poměrně dost komplexní pohyb, který si však rozhodně užijete!

Stepper

Dalším skvělým fitness zařízením je stepper. Ten vám, podobně jako swing, vyčaruje pevný a dokonalý zadek. Simuluje totiž chůzi do schodů. Na rozdíl od skutečného chození do schodů můžete však na stepperu třeba koukat na oblíbený seriál, ale co je důležitější je jeho šetrnost ke kloubům. Ty se oproti skutečné chůzi do schodů totiž na tomto přístroji namáhají minimálně.

To samé se však nedá říct o svalech, které dostanou zabrat naprosto luxusně!

A ještě si musíme zmínit takovou jednu třešničku na konec. A tou je obyčejná chůze.

K TÉMATU  Barva menstruace: Co prozradí o vašem zdraví?

Chůze

Ať už se chcete udržet fit nebo se do formy teprve dostat, naprosto nejlepším pohybem je skutečně obyčejná chůze. Jedná se o jeden z nejšetrnějších, a přitom nejefektivnějších způsobů hubnutí, ale i posílení zdraví a kardiovaskulárního systému.

A že chodit se nedá doma? Historky z lockdownu mluví jinak, ale pokud vás neláká chodit několik hodin dokolečka kolem obýváku, rozhodně je lepší vyrazit ven. Nemusí jít ani o nic velkého, záleží, na startovní pozici, ale pokud například jen zaparkujete o něco dál vašemu cíli nebo vystoupíte o zastávku dřív, už po měsíci můžete na svém těle pozorovat změny.

A co víc, s největší pravděpodobností se vám chůze i zalíbí a nebudete ani vědět jak a kila půjdou dolů úplně sama a budete fit.

Hledáte více inspirace či vybavení? Navštivte e-shop Efitness.cz, kde získáte vše, co je pro zdravý životní styl potřeba.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každá žena neustále hledá procedury, které vyzdvihnou přirozený půvab pleti, zlepší její vlastnosti a podpoří úchvatný vzhled. Zatímco dříve zažívaly doslova boom kosmetická studia, řada žen péči o svůj vzhled přesunula do pohodlí domova. Dnes už si proto můžeme dopřát řadu kosmetických ošetření, aniž bychom čekali na objednací termín do studia. Příkladem je také oblíbená metoda dermaplaning, kterou hravě zvládnete i doma. Jen si o tom předtím pár věcí prostudujte.
Máte chuť oživit nebo nějak upravit starší džíny z vašeho šatníku? Žádný problém! Podívejte se, co všechno lze s džínovinou udělat a jak skvělý je výsledek.
V každém životě ženy následuje ihned po probuzení návštěva koupelny. A kromě ranní ústní hygieny zde dochází ještě k jednomu velkému kroku, a sice k líčení. Žena se chce cítit krásná a šminky jí v tom pomáhají. Zatímco s nanášením make-upu si řada žen dobře poradí, problém nastává při líčení očí. V tomto případě se dopouštíme několika chyb.
Bydlíte v bytovce nebo v paneláku? Zřejmě i vy máte potíže s velmi suchým vzduchem v místnostech. Jak ho efektivně zvlhčit a co suchý vzduch vlastně způsobuje?
Víte, že práce na poli, házení lopatou nebo pochod Praha-Prčice je pro naše tělo méně škodlivé než nesprávné sezení? Sezení je totiž pro páteř tou nejnamáhavější činností. Jak sedět, je zásadní pro vaše zdraví.
Médii v poslední době hýbou protichůdné zprávy o elektronických cigaretách. Amerika je dokonce oficiálně s ohledem na aktuální vysokou úmrtnost mládeže, v souvislosti s elektronickými cigaretami, zakazuje. Je vapování pro kuřáky spíše nebezpečím, nebo lepší alternativou? Ptali jsme se MUDr. Marka Dvořáka.
Jak si ukrátit chvilky, kdy jste spolu všichni doma? Nebojte se, s našimi tipy se rozhodně nebudete nudit! Spousta zábavy a nových nápadů, díky kterým se vaší domácností bude ozývat veselý smích, si rozhodně nenechte ujít.
I když se letošní léto bude nést v trochu méně omezeném duchu (hygienická opatření se začínají uvolňovat stále víc a víc), přesto se většina lidí rozhodla strávit volné dny s rodinou v tuzemsku. I Česká republika zkrátka nabízí mnoho krásného a atraktivního, tak proč to nevidět? Nemusíte nutně využívat automobil k přejíždění z místa na místo, stejně tak nemusíte ujít desítky kilometrů, abyste se dostali tam, kam se dostat chcete. Stačí usednout na kolo. Česko je totiž cyklostezkami doslova protkané.
Chystáte se na dovolenou, ale ještě nemáte úplně rozmyšleno, kam vyrazíte? V tom případě se nechte inspirovat těmi nejoblíbenějšími destinacemi pro letošní rok.
Jóga dnes patří v západním světě k široce rozšířeným technikám cvičení. Svou popularitu zde ale začala získávat až od 2. poloviny 20. století. Tisíce let se totiž omezovala pouze na indický subkontinent. Jak se vyvíjela až do dnešní podoby?
Aura nebo-li bioenergetické pole každého organismu, je něco jako atmosféra kolem země. Je to jakýsi neviditelný ochranný štít, chránící naše tělo před nemocemi a negacemi. Je aktuálním stavem toho, jak umíte věci duchovní, mentální a emoční ve svém životě prožívat a žít. Co všechno vám z fotografie aury vyčtou a jak s tím naložit? Vyzkoušeli jsme si na vlastní kůži a přinášíme vám zajímavá zjištění.
Otevřete dveře k zdravějšímu životnímu stylu. Dnes přinášíme vám praktické rady a osvědčené tipy, které vám pomohou iniciovat a udržet zdravé návyky. Od malých každodenních změn po postupný proces adaptace, čeká na vás průvodce, jak integrovat zdravější rozhodnutí do svého každodenního života. Jste připraveni na cestu k celkovému zlepšení svého životního stylu? Pojďte do toho snámi a objevte radostné stránky zdravějšího já.

Výběr článků

Čtvrtek bude podle astrologie dnem určeným zkráslujícím procedurám. Věnovat péči pokožce se vám dvakrát vyplatí. Kromě toho se ale držte v klidu. Čtvrtek nebude příznivý den na hádky a snadno k nim dojde.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Ano, i v českých supermarketech už najdete exotické ovoce z druhého konce světa, které vám připadá tak všední jako jablka z vaší zahrady. Ale ujišťujeme vás, že stále ještě existují druhy, o kterých jste možná neslyšeli. Které to jsou?

Nepřehlédněte

Prostředí má hodně společného s tím, jak se naše pokožka chová a jak vypadá. Když je horko a vlhko, pokožka může být mastná z přebytečné vlhkosti. Když je zima a sucho, pokožka může být vysušená. Nemluvě o dalších environmentálních stresorech, jako je znečištění ovzduší, sluneční záření, klimatizace a další. Když se mění roční období, mění se i prostředí kolem nás. Kůže se musí přizpůsobit novým klimatickým podmínkám, ale můžete jí práci trochu usnadnit zavedením správné péče o pleť. Když se mění roční období, měla by se měnit i vaše rutina týkající se péče o pleť. Zvažte tyto podzimní tipy péče o pleť, které vám pomohou udělat stejně hladký přechod z léta do podzimu, jako je vaše pokožka.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek