Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Domácí aktivity v době karantény jsou nevyhnutelné. Dochází nápady? Máme několik tipů na skvělé domácí aktivity pro celou rodinu

Jak si ukrátit chvilky, kdy jste spolu všichni doma? Nebojte se, s našimi tipy se rozhodně nebudete nudit! Spousta zábavy a nových nápadů, díky kterým se vaší domácností bude ozývat veselý smích, si rozhodně nenechte ujít.
aktivity
Zabavit své děti i sebe v době karantény je fakt těžké. Zkuste naše tipy! (zdroj foto: drimacclothing.blogspot.com)

30. 03. 2020

Co dobrého vám společné chvíle mohou přinést? Pocit, že jste opět rodina. Nezapomenutelné chvíle plné veselého smíchu vás všech – to zajistí domácí aktivity. A také skutečné teplo domova. Jdeme na to!

Připrav se, hrajem!

Celá rodina si rozhodně užijete spoustu legrace v případě, že se rozhodnete si zahrát domácí schovku. Zdá se vám to jako nuda? V tom případě se vraťte do dětství, kdy se vše zdálo ohromně velké. Pro škarohlídy připomínáme, že i malý byt je plný skvělých skrýší. Miminko a malé děti noste, větší rošťáci už zvládnou pohyb sami.

Máte dvouleťáka? V tom případě mu nabídněte svou pomoc a vymýšlejte pro něj nové úkryty. „Před pikolou, za pikolou, nikdo nesmí stát, jinak nebudu hrát. Už jdu!“ Legrace a veselé zážitky zaručeny!

Domácí domino

S dětmi od dvou let věku si můžete také zahrát domino. Nechce se vám kupovat? Nevadí. I tak se můžete pustit do této aktivity. Postačí kousek papíru, na který si společně nakreslíte, co je vám libo. Každý obdélník rozdělte na dvě poloviny, a na každou z nich nakreslete jeden motiv. Celkem si vytvořte asi třicet obdélníků.

Nezapomeňte, že obrázků by mělo být nejvíce šest. Kdo se těší na kreslení, a kdo už se nemůže dočkat, až si užije ten skvělý pocit, kdy porazí svého rodiče?

zdroj foto: pixabay.com

Vyrobte si vlastní rámečky na fotografie

Pobyt doma je ideální pro zkrášlení vašeho domu. Že nevíte čím? No přece uměleckými díly! Pošlete přes internet vytisknout fotografie, které vám za pár dní přistanou ve schránce, a zatím si pro ně přichystejte jedinečné rámečky. Budete potřebovat pár krabic od bot nebo jiný karton, a také průhlednou kancelářskou fólii.

K TÉMATU  Tchyně aneb jak si ji vychovat, aby vám zobala z ruky

Jak na to:

Z kartonu si vystřihněte tvar rámečku, který se vám líbí. Vezměte lepidlo a rámeček polepte podle svého gusta. Můžete na něj nalepit třeba těstoviny a vytvořit tak plastický rámeček. Nebo rozstříhejte starou mapu z infocentra, a hned je tu cestovatelský rámeček. Oblíbené jsou také rámečky obalené balicím papírem.

Máte fotky doma? Výborně! Fotografii vložte za fólii, a pomocí izolepy, nebo polepeného pásku balicího papíru ji přichytněte k rámečku. A máme hotovo!

Krása nesmírná

Pobyt doma je ideálním časem pro naučení se něčemu novému. Využijte moderní technologie a zadejte do YouTube heslo „easy art“. Toto vám postačí, abyste se nechali inspirovat. Naučte se kreslit tužkou obličej i zvířata.

Nebo si pomocí návodů vytvořte osobitou výzdobu celého bytu. I když v návodech používají akrylové barvy, stejnou práci vám vykonají i obyčejné tempery, které naleznete i v malých vesnických obchodech.

Malujte jako profesionál a strhněte pro své aktivity další členy rodiny. Vytvořit krásné umělecké dílo dokážou děti již od tří let věku. Začněte malbou pozadí, které po vyschnutí přemalujte další vrstvou barev. Takže – co to dnes bude? Nebe plné hvězd, západ slunce nad africkou savanou, nebo krajinka s tulipány?

zdroj foto: thepainterlypath.com

Hýbeme se!

Už jste z výtvarných aktivit unavení a chtělo by to pohyb? Není problém! I když byste to za normálních okolností asi jen těžko povolili, je třeba se přizpůsobit aktuální situaci. Vezměte si balón a zahrajte si balónovou „školku“. Hrávali jste ji jako malí? To se vezme balón a nejdříve se pouze desetkrát hodí o zeď a chytne. Desítky máte hotové.

Devítky jsou to samé, jen s tím rozdílem, že mezi hodem a chytnutím si tlesknete. Osmičky: tlesknete dvakrát. A tak dále, až k jedničce. Střídejte se a zapisujte si své úspěchy, ať můžete vyhlásit rodinného šikulu. To jsou super domácí aktivity!

K TÉMATU  DIY: vyrobte si překrásný svícen z proutí nebo vánočních světýlek. Jednoduché dekorace budou hotové za pár minut

Toaleťáková výzva

Možná jste již zaznamenali celosvětovou výzvu s toaletním papírem. Je to super zábava a zároveň přirozený zdroj pohybu, i když jste doma. Jako příkladem jdou slavní fotbalisté, nebo například zápasníci MMA. A o co jde? Zkrátka o to, kdo udělá více nožiček s toaletním papírem. Tak schválně, kolik dáte? Kdo bude ve vaší rodině nejlepší?

zdroj foto: youtube.com

Lumpárny především

Skvělá týmová hra, kterou si můžete zahrát s dětmi zhruba od třetí třídy výše, vám přinese nekonečnou legraci a pohodu. A taky trochu lumpáren. Potřebujete papír a tužku. Nejprve si každý nahoru na papír napíše svou vlastní odpověď na otázku KDO? Svůj papír o kousek přeloží, aby zakryl napsané slovo, a pošle dalšímu členovi rodiny. Následuje S KÝM? Opět si něco vymyslíte, přehnete papír a pošlete dál. Poté bude KDY?, JAK?, CO DĚLALI?, KDE?, PROČ?

A co vám vznikne? Veselý nesmysl, který vás pobaví! Třeba Ferda mravenec s popelnicí v lednu vesele tancovali na dortu, protože jim pes snědl jitrnici.

Napadly vás při čtení tohoto článku další domácí aktivity, se kterými si nyní můžete ukrátit čas doma a víte, že se stanou zdrojem veselé nálady pro celou rodinu? Výborně! Pojďte do toho! Každý nápad se počítá!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pravidla her a úklidu. Dejte svým dětem jasný režim

Kroužky pro děti jsou fajn, ale dítě se potřebuje i nudit nebo být s rodinou. Střídání koníčků je také v pořádku

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Máte pocit, že jste doma neustále sami? Pravděpodobně zvažujete koupi nového zvířecího kamaráda. Co takhle okřídleného společníka? Papoušci jsou totiž oproti kočkám nebo psům méně náročnými stvořeními, která dokážou žít vlastním životem bez vaší přítomnosti. Při výběru ideálního druhu však buďte opatrní – ne všechny se hodí do bytu.
Víte, že práce na poli, házení lopatou nebo pochod Praha-Prčice je pro naše tělo méně škodlivé než nesprávné sezení? Sezení je totiž pro páteř tou nejnamáhavější činností. Jak sedět, je zásadní pro vaše zdraví.
Možná jste ve svém malém bytě naprosto spokojení a víc prostoru momentálně nepotřebujete. Proč ho ale aspoň zdánlivě trochu nezvětšit, aby nevypadal příliš stísněně? Pomocí snadných triků bude váš byt hned působit, jako kdyby měl o třetinu větší rozlohu.
Pro mnoho žen je přechod velkým strašákem kvůli jeho nepříjemným symptomům. K nim patří návaly horka, noční pocení, výkyvy nálad a únava. Jenže menopauza patří k životu a je jeho přirozenou součástí. Projde jí každá žena. Ovšem existují přípravky, které vám pomohou její příznaky zmírnit a toto období zvládnout s grácií. Soutěžte s námi a vyhrajte doplňky stravy Naturevia PerfectDay a Magnesium 1!
Léto skončilo a i když bývá na podzim chladno a zataženo, nemělo by vám to zkazit náladu. Raději přijměte období, které právě přichází, a inspirujte se nápady na kouzelné podzimní dekorace. S jejich pomocí můžete originálně vyzdobit váš domov uvnitř i zvenku a přizpůsobit atmosféru barvám za okny.
Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?
Z ničeho nic srdce bije na poplach, žaludek se sevře a vy se cítíte svým partnerem či partnerkou zrazeni. Ano, to je žárlivost, která je v nízké míře naprosto přirozená.
Kdo nemá sociální sítě, jako by nebyl. Poví vám jistě každý, když mu s radostí oznámíte, že nejste majitelem žádného profilu na takových platformách. V současné době mluvíme o velmi důležitém pomocníkovi každého úspěšného podniku. Je to fantastický marketingový nástroj a základ toho, že budete v kontaktu s rodinou i přáteli. Pojďme si více do hloubky rozebrat, proč to už bez sociálních sítí nejde.
Chcete být trendy i na podzim, tak musíte mít odstín vlasů medový. Tato barva nejenže rozzáří vaše vlasy, ale také perfektně ladí s atmosférou sklonku roku. Zahalte se do medové!
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!
Chcete mít bronzovou pleť, ale smažení se na slunci není nic pro vás? Pak zkuste samoopalování! Samoopalovací přípravky dodají pokožce opálený vzhled bez pobytu na slunci.
Pokud chcete být letos in, můžete vsadit na dámské černé pantofle. Jestliže netušíte, jak je vkusně zakomponovat do outfitu, nemusíte si zoufat. My vám to na následujících řádcích předvedeme. Prozradíme si, jak černé pantofle stylizovat do elegantního, do volnočasového i do sportovně laděného outfitu. Proto čtěte a inspirujte se!

Výběr článků

Připoutejte se a připravte se na divokou jízdu, protože přichází čtvrtý díl našeho napínavého příběhu, který vás zavede hlouběji do labyrintu tajemství, vášní a rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky. Ve světě, kde se osobní a profesionální životy nebezpečně proplétají, se naše hrdinka ocitá na prahu osudového setkání, které může změnit vše. Co se stane, když se vaše nejtajnější touhy střetnou s nečekanou realitou? V tomto čtvrtém dílu se ponoříme ještě hlouběji do příběhu plného napětí, nečekaných zvratů a odhalení, která mají moc otřást vaším vnímáním pravdy. Otevřete dveře do světa, kde každý výběr může navždy změnit vaši budoucnost. Nechte se pohltit příběhem, který je stejně provokativní, jako je neodolatelný.
Každá z nás to zná. A pokud ne, můžete si gratulovat. Úzkost nás v dnešním světě provází častěji než kdy jindy. Ještě aby ne, když tu máme světovou pandemii, lidé umírají, jiní přicházejí o práci. Naštěstí ale existuje několik dechových metod, které vás alespoň trošku pomohou uvolnit se ve vypjatých situacích.
Body, které souvisí s orgány v našem těle, najdeme na našich nohou, rukou, i po celém těle. Pomocí jejich stimulace si jednoduše pomůžete od zdravotních potíží. Pojďte je najít společně s námi!

Nepřehlédněte

Těší na dárky, ale po rozbalení nejsou zrovna nadšené, když tam není to, co očekávaly. Tyhle děti jsou ale vděčné za cokoli! Jejich reakce vás rozehřeje.
Jestli pracujete denně s počítačem, zřejmě je vám jasné, o čem je řeč. Při dlouhodobé neměnné pozici ruky se pak často objevuje její bolest. Ruka vás může pálit, mravenčit nebo v ní ztrácíte citlivost. To vše lze shrnout pod označení syndrom karpálního tunelu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek