Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Domácí aktivity v době karantény jsou nevyhnutelné. Dochází nápady? Máme několik tipů na skvělé domácí aktivity pro celou rodinu

Jak si ukrátit chvilky, kdy jste spolu všichni doma? Nebojte se, s našimi tipy se rozhodně nebudete nudit! Spousta zábavy a nových nápadů, díky kterým se vaší domácností bude ozývat veselý smích, si rozhodně nenechte ujít.
aktivity
Zabavit své děti i sebe v době karantény je fakt těžké. Zkuste naše tipy! (zdroj foto: drimacclothing.blogspot.com)

30. 03. 2020

Co dobrého vám společné chvíle mohou přinést? Pocit, že jste opět rodina. Nezapomenutelné chvíle plné veselého smíchu vás všech – to zajistí domácí aktivity. A také skutečné teplo domova. Jdeme na to!

Připrav se, hrajem!

Celá rodina si rozhodně užijete spoustu legrace v případě, že se rozhodnete si zahrát domácí schovku. Zdá se vám to jako nuda? V tom případě se vraťte do dětství, kdy se vše zdálo ohromně velké. Pro škarohlídy připomínáme, že i malý byt je plný skvělých skrýší. Miminko a malé děti noste, větší rošťáci už zvládnou pohyb sami.

Máte dvouleťáka? V tom případě mu nabídněte svou pomoc a vymýšlejte pro něj nové úkryty. „Před pikolou, za pikolou, nikdo nesmí stát, jinak nebudu hrát. Už jdu!“ Legrace a veselé zážitky zaručeny!

Domácí domino

S dětmi od dvou let věku si můžete také zahrát domino. Nechce se vám kupovat? Nevadí. I tak se můžete pustit do této aktivity. Postačí kousek papíru, na který si společně nakreslíte, co je vám libo. Každý obdélník rozdělte na dvě poloviny, a na každou z nich nakreslete jeden motiv. Celkem si vytvořte asi třicet obdélníků.

Nezapomeňte, že obrázků by mělo být nejvíce šest. Kdo se těší na kreslení, a kdo už se nemůže dočkat, až si užije ten skvělý pocit, kdy porazí svého rodiče?

zdroj foto: pixabay.com

Vyrobte si vlastní rámečky na fotografie

Pobyt doma je ideální pro zkrášlení vašeho domu. Že nevíte čím? No přece uměleckými díly! Pošlete přes internet vytisknout fotografie, které vám za pár dní přistanou ve schránce, a zatím si pro ně přichystejte jedinečné rámečky. Budete potřebovat pár krabic od bot nebo jiný karton, a také průhlednou kancelářskou fólii.

K TÉMATU  Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Jak na to:

Z kartonu si vystřihněte tvar rámečku, který se vám líbí. Vezměte lepidlo a rámeček polepte podle svého gusta. Můžete na něj nalepit třeba těstoviny a vytvořit tak plastický rámeček. Nebo rozstříhejte starou mapu z infocentra, a hned je tu cestovatelský rámeček. Oblíbené jsou také rámečky obalené balicím papírem.

Máte fotky doma? Výborně! Fotografii vložte za fólii, a pomocí izolepy, nebo polepeného pásku balicího papíru ji přichytněte k rámečku. A máme hotovo!

Krása nesmírná

Pobyt doma je ideálním časem pro naučení se něčemu novému. Využijte moderní technologie a zadejte do YouTube heslo „easy art“. Toto vám postačí, abyste se nechali inspirovat. Naučte se kreslit tužkou obličej i zvířata.

Nebo si pomocí návodů vytvořte osobitou výzdobu celého bytu. I když v návodech používají akrylové barvy, stejnou práci vám vykonají i obyčejné tempery, které naleznete i v malých vesnických obchodech.

Malujte jako profesionál a strhněte pro své aktivity další členy rodiny. Vytvořit krásné umělecké dílo dokážou děti již od tří let věku. Začněte malbou pozadí, které po vyschnutí přemalujte další vrstvou barev. Takže – co to dnes bude? Nebe plné hvězd, západ slunce nad africkou savanou, nebo krajinka s tulipány?

zdroj foto: thepainterlypath.com

Hýbeme se!

Už jste z výtvarných aktivit unavení a chtělo by to pohyb? Není problém! I když byste to za normálních okolností asi jen těžko povolili, je třeba se přizpůsobit aktuální situaci. Vezměte si balón a zahrajte si balónovou „školku“. Hrávali jste ji jako malí? To se vezme balón a nejdříve se pouze desetkrát hodí o zeď a chytne. Desítky máte hotové.

Devítky jsou to samé, jen s tím rozdílem, že mezi hodem a chytnutím si tlesknete. Osmičky: tlesknete dvakrát. A tak dále, až k jedničce. Střídejte se a zapisujte si své úspěchy, ať můžete vyhlásit rodinného šikulu. To jsou super domácí aktivity!

K TÉMATU  Tom Cruise a jeho tajemství mladistvého vzhledu: Dbá na různorodost ve cvičení i stravě

Toaleťáková výzva

Možná jste již zaznamenali celosvětovou výzvu s toaletním papírem. Je to super zábava a zároveň přirozený zdroj pohybu, i když jste doma. Jako příkladem jdou slavní fotbalisté, nebo například zápasníci MMA. A o co jde? Zkrátka o to, kdo udělá více nožiček s toaletním papírem. Tak schválně, kolik dáte? Kdo bude ve vaší rodině nejlepší?

zdroj foto: youtube.com

Lumpárny především

Skvělá týmová hra, kterou si můžete zahrát s dětmi zhruba od třetí třídy výše, vám přinese nekonečnou legraci a pohodu. A taky trochu lumpáren. Potřebujete papír a tužku. Nejprve si každý nahoru na papír napíše svou vlastní odpověď na otázku KDO? Svůj papír o kousek přeloží, aby zakryl napsané slovo, a pošle dalšímu členovi rodiny. Následuje S KÝM? Opět si něco vymyslíte, přehnete papír a pošlete dál. Poté bude KDY?, JAK?, CO DĚLALI?, KDE?, PROČ?

A co vám vznikne? Veselý nesmysl, který vás pobaví! Třeba Ferda mravenec s popelnicí v lednu vesele tancovali na dortu, protože jim pes snědl jitrnici.

Napadly vás při čtení tohoto článku další domácí aktivity, se kterými si nyní můžete ukrátit čas doma a víte, že se stanou zdrojem veselé nálady pro celou rodinu? Výborně! Pojďte do toho! Každý nápad se počítá!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pravidla her a úklidu. Dejte svým dětem jasný režim

Kroužky pro děti jsou fajn, ale dítě se potřebuje i nudit nebo být s rodinou. Střídání koníčků je také v pořádku

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
Od pradávna je člověk zvyklý žít ve společenství. Pokud z něj odešel, tak většinou jen z donucení. Dnes naopak mnoho lidí tvrdí, že je jim dobře samotným. Singl jsou prostě v módě. Ale co když onemocníte, potřebujete hlídat děti nebo potřebují pomoc starší rodiče? Přejíždět nebo bydlet společně? Je lepší, když žije více generací pohromadě, nebo každá zvlášť?
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Je možné, že jste o chitosanu ještě nikdy neslyšeli, a není se přitom čemu divit. Poměrně nový hit v péči o zdraví okouzlil davy lidí po celém světě. Tento doplněk stravy slibuje, že učiní takové změny v organismu, že se po jeho užívání téměř nepoznáte. V čem tedy chitosan učaroval těm, kteří ho používají?
Venkovní pochmurné počasí nikoho zrovna neláká. Proto se raději zachumláme do deky a posedíme si pěkně v teple u krbu. Pokud však nemáte po ruce dobrou knihu, zachrání to některý z oblíbených filmových snímků, jež za poslední roky trhaly rekordy ve sledovanosti. Co konkrétně stojí za zhlédnutí?
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek