Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Konec vánočního přejídání. Naordinujte si novoroční detox

Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?
detox
Základem je čistá voda. Můžete ji doplnit například o čerstvou citronovou šťávu. (foto: 123rf.com)

12. 01. 2022

Máme pro vás ty nejlepší tipy a potraviny, s nimiž novoroční detox půjde sám!

Novoroční detox

Vánoce jsou svátky plné především smaženého jídla, chlebíčků a sladkého cukroví. Není jednoduché tělo vrátit opět do původního stavu, abyste se zase cítili dobře a svěže. Proč se lidé pouští do detoxu nejčastěji právě po tomto obžérství? Jedním z důvodů je právě pociťování menší energie, větší únavy a pár kilogramů navíc. Pocit plnosti přináší mnoho nežádoucích účinků, které dost možná potkaly i vás.

Správně dodržený detox těla vám s opětovným nastartováním metabolismu pomůže. Vrátí mu energii do každého dne i cíle, který si dáte. Budete se sami sobě i mnohem víc líbit, budete spokojenější, psychicky vyrovnanější a svěžejší.

Pryč s usazenými toxiny

V těle, zejména pak na stěnách střev, v ledvinách a játrech, se ukládá téměř každý toxin, který se do něj dostane. Vědci dokázali, že kvůli nadměrné konzumaci chemicky vyživovaných zvířat do těla vpravujete těžké kovy i zbytky léků. Naopak chybí dostatek vlákniny, se kterou se proces zažívání mnohem zlepšuje. Dostatek vlákniny získáte konzumací čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud vláknina chybí, toxiny se usazují na stěnách střev a pročistit je pomůže jedině pořádný, nejen novoroční detox.

Co vám pravidelný detox přinese?

Zkuste si zvyknout na pravidelný detox. Jednou nebo dvakrát do roka vaší tělesné schránce postačí pro čistý a zdravý život. Pravidelný detox na začátku a v půlce roku přinese jen samá pozitiva. V první řadě se čisté tělo odrazí na vaší kráse. Pleť bude mnohem více zářit, bude působit svěže a zdravě, odejdou také nežádoucí pupínky a jiné nedokonalosti.

Zamilujete si také stav po detoxu, který s sebou nese mnohem menší pocity nadýmání a také velkou dávku dobré nálady a energie. Díky pročištění a lepší funkci orgánů se začnou probouzet i nové buňky těla. Pozitivní vliv má detox také na hormonální rovnováhu v těle. Tu ocení zejména ženy pro pravidelný menstruační cyklus nebo správnou funkci štítné žlázy.

K TÉMATUPodzimní deprese: jak s ní bojovat? Pomocníky jsou bylinky

Od bylinek pro razantní půst

Návodů na detox existuje skutečně mnoho. Oblíbeným způsobem, který používá nejvíce lidí, je půst. Půsty jsou většinou několikadenní. Povolená je při detoxu pouze čistá voda nebo zeleninová šťáva. Během této doby se celé tělo pročistí a vyloučí ven veškeré toxiny a nežádoucí látky. Při nástupu na klasickou stravu po detoxu je nutné dbát na pomalý přesun pomocí lehkého jídla.

Velkým hitem poslední doby je přerušovaný půst, který lidé podstupují klidně i několik týdnů za sebou. Je totiž poměrně snadné ho dodržet. Dobře se při něm redukuje váha a tělo se čistí tak nějak automaticky. Přerušovaný půst spočívá v tom, že jíte jen v pravidelnou hodinu a po zbytek dne nejíte vůbec nic. O tomto druhu půstu je nutné se poradit s odborníkem, který najde ten správný poměr konzumní a půstové doby přímo pro vás.

Dobrou volbou je také užívat při detoxu bylinky, které jsou určené pro správnou funkci orgánů. Mezi oblíbené bylinky při detoxu patří například brusinka, ostropestřec, divizna nebo maliník.

Oblíbené potraviny při detoxu

Které potraviny nejvíce podpoří vaši očistu a pomohou tak k úklidu celého těla? Na prvním místě je citron, který vás určitě napadne už kvůli tomu, že patří mezi nejvíce doporučovaný druh ovoce. Dále pak využijete při detoxu například:

  • česnek
  • kopřivu
  • bílý čaj
  • mrkev
  • cibuli
  • pomeranč

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh detoxu, věřte, že se po něm budete cítit zase skvěle ve své vlastní kůži. Plní energie, se kterou v novém roce zvládnete vše, po čem toužíte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

S novoročním detoxem pomůže ostropestřec

Detox v zimě. Nastartuje metabolismus a dostane vás do rovnováhy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.

Nepřehlédněte

Jistě to znáte – někdy máte prostě chuť pustit si nějakou bláznivou komedii a veškeré starosti vyhodit na chvíli z hlavy. Pokud chcete strávit pohodový večer a zasmát se, přinášíme vám tipy na filmy, které by u vás mohly uspět. Některé z nich vás budou jen bavit, jiné vám mohou připadat trochu hořké, některé ve vás přece jen zasejí semínko vážnějších myšlenek, které vás budou provázet ještě pár následujících dní.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek