Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Konec vánočního přejídání. Naordinujte si novoroční detox

Nový rok přináší mnohá předsevzetí. Mezi ně jistě patří i zdravější životní styl a redukce váhy. Jak ale vyčistit tělo správným způsobem po vánočním hodování?
detox
Základem je čistá voda. Můžete ji doplnit například o čerstvou citronovou šťávu. (foto: 123rf.com)

12. 01. 2022

Máme pro vás ty nejlepší tipy a potraviny, s nimiž novoroční detox půjde sám!

Novoroční detox

Vánoce jsou svátky plné především smaženého jídla, chlebíčků a sladkého cukroví. Není jednoduché tělo vrátit opět do původního stavu, abyste se zase cítili dobře a svěže. Proč se lidé pouští do detoxu nejčastěji právě po tomto obžérství? Jedním z důvodů je právě pociťování menší energie, větší únavy a pár kilogramů navíc. Pocit plnosti přináší mnoho nežádoucích účinků, které dost možná potkaly i vás.

Správně dodržený detox těla vám s opětovným nastartováním metabolismu pomůže. Vrátí mu energii do každého dne i cíle, který si dáte. Budete se sami sobě i mnohem víc líbit, budete spokojenější, psychicky vyrovnanější a svěžejší.

Pryč s usazenými toxiny

V těle, zejména pak na stěnách střev, v ledvinách a játrech, se ukládá téměř každý toxin, který se do něj dostane. Vědci dokázali, že kvůli nadměrné konzumaci chemicky vyživovaných zvířat do těla vpravujete těžké kovy i zbytky léků. Naopak chybí dostatek vlákniny, se kterou se proces zažívání mnohem zlepšuje. Dostatek vlákniny získáte konzumací čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud vláknina chybí, toxiny se usazují na stěnách střev a pročistit je pomůže jedině pořádný, nejen novoroční detox.

Co vám pravidelný detox přinese?

Zkuste si zvyknout na pravidelný detox. Jednou nebo dvakrát do roka vaší tělesné schránce postačí pro čistý a zdravý život. Pravidelný detox na začátku a v půlce roku přinese jen samá pozitiva. V první řadě se čisté tělo odrazí na vaší kráse. Pleť bude mnohem více zářit, bude působit svěže a zdravě, odejdou také nežádoucí pupínky a jiné nedokonalosti.

Zamilujete si také stav po detoxu, který s sebou nese mnohem menší pocity nadýmání a také velkou dávku dobré nálady a energie. Díky pročištění a lepší funkci orgánů se začnou probouzet i nové buňky těla. Pozitivní vliv má detox také na hormonální rovnováhu v těle. Tu ocení zejména ženy pro pravidelný menstruační cyklus nebo správnou funkci štítné žlázy.

K TÉMATU  Srdeční nemoci i nehody. Na co se v Česku nejčastěji umírá?

Od bylinek pro razantní půst

Návodů na detox existuje skutečně mnoho. Oblíbeným způsobem, který používá nejvíce lidí, je půst. Půsty jsou většinou několikadenní. Povolená je při detoxu pouze čistá voda nebo zeleninová šťáva. Během této doby se celé tělo pročistí a vyloučí ven veškeré toxiny a nežádoucí látky. Při nástupu na klasickou stravu po detoxu je nutné dbát na pomalý přesun pomocí lehkého jídla.

Velkým hitem poslední doby je přerušovaný půst, který lidé podstupují klidně i několik týdnů za sebou. Je totiž poměrně snadné ho dodržet. Dobře se při něm redukuje váha a tělo se čistí tak nějak automaticky. Přerušovaný půst spočívá v tom, že jíte jen v pravidelnou hodinu a po zbytek dne nejíte vůbec nic. O tomto druhu půstu je nutné se poradit s odborníkem, který najde ten správný poměr konzumní a půstové doby přímo pro vás.

Dobrou volbou je také užívat při detoxu bylinky, které jsou určené pro správnou funkci orgánů. Mezi oblíbené bylinky při detoxu patří například brusinka, ostropestřec, divizna nebo maliník.

Oblíbené potraviny při detoxu

Které potraviny nejvíce podpoří vaši očistu a pomohou tak k úklidu celého těla? Na prvním místě je citron, který vás určitě napadne už kvůli tomu, že patří mezi nejvíce doporučovaný druh ovoce. Dále pak využijete při detoxu například:

  • česnek
  • kopřivu
  • bílý čaj
  • mrkev
  • cibuli
  • pomeranč

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv druh detoxu, věřte, že se po něm budete cítit zase skvěle ve své vlastní kůži. Plní energie, se kterou v novém roce zvládnete vše, po čem toužíte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

S novoročním detoxem pomůže ostropestřec

Detox v zimě. Nastartuje metabolismus a dostane vás do rovnováhy

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že historie, ač je sebevíc temná, by se měla připomínat. Důvod je prostý - pokud budeme mít neustále na paměti hrůzy, ke kterým v minulosti docházelo, nedovolíme, aby k něčemu podobnému došlo i nyní. I z toho důvodu se stále točí filmy s osvětimskou tématikou, které jsou založeny na skutečných událostech, nad kterými se jen nevěřícně kroutí hlavou. Kromě filmových snímků stojí za přečtení také knihy o koncentračních táborech, které vás možná více vezmou za srdce.  
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Není svíčka jako svíčka. Velmi záleží na tom, z čeho je vyrobená. Věděli jste, že většina těch běžně prodávaných škodí zdraví? I z tohoto důvodu si v posledních pár letech lidé zvykli vyrábět si svíčky sami. Vyjdou je mnohem levněji a přesně vědí, z čeho se skládají. Můžete to zkusit i vy.
Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.

Nepřehlédněte

A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek