Neděle , 21. 04. 2024

Alexandra

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
pohyb život
Jak pohyb mění život? (foto: 123rf.com)

10. 03. 2021

Proč právě pohyb?

V dnešní době je spoustu zaměstnání, ve kterém lidé sedí. Nejen v zaměstnání, ale také ve školách. Když pak lidé přijdou domů z práce či ze školy, tak opět sedí. U televize, notebooků, mobilů. Pohybu je méně a méně. A s tím přibývají různé trable. Neustálá únava, nechuť do života, nízké sebevědomí, stres, různá onemocnění a nespokojenost se svou postavou.

To všechno může být způsobeno právě nedostatkem pohybu! Když se začnete hýbat, tak vám začne proudit lymfa ve vašem těle. To vám zajistí lepší zdraví a hlavně spoustu energie. Díky pohybu také zredukujete stres ve vašem životě.

Jelikož když vykonáváme pohyb, tak jsme ,,tady a teď” v přítomném okamžiku a naše mysl není zahlcená různými myšlenkami, které v nás vyvolávají právě onen stres. A především díky pohybu pracujeme na naší postavě! A když se cítíme krásně ve svém těle, tak se to odráží vždy i na naší psychice a na našem sebevědomí.

Jak se mám hýbat?

Ptáte se, jak se jako začít hýbat? Stačí začít chůzí! Chůze je nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. Choďte do přírody, choďte na čerstvý vzduch. Jestli jezdíte do práce nebo školy hromadnou dopravou, tak vystupte o zastávku dřív.

A pokud jezdíte autem, tak zkuste chodit více pěšky. Opravdu stačí tak málo a vaše tělo i psychika vám nesmírně poděkuje. Budete mít více elánu, taky samozřejmě lepší kondičku, lepší zdraví a fit postavu k tomu.

Chůzí to může začít, ale určitě to chůzí nemusí skončit! Začněte cvičit, dělejte jógu, tančete, plavejte, začněte dělat sport, který vás budete naplňovat. Je opravdu spoustu možností. Stačí si jen vybrat, zvednout se z toho gauče a jít začít něco dělat! Zdraví a krásná postava nepřijdou jen tak. Pohyb je tím klíčem, který vám k tomu přispěje.

K TÉMATU  Právě teď je vhodný čas na saunování! K čemu všemu vám sauna pomůže a co během pobytu v horku dodržovat?

Co když se mi nechce?

Chápu, že se vám v začátcích nebude chtít. Budou vám chodit výmluvy typu: ,,Dneska mě bolí hlava, kašlu na to. Dnes nemám čas. Lehnu si, zasloužím si odpočinek.”. Jenže když poprvé překonáte to, co vám říká vaše hlava a půjdete si například zacvičit, tak uvidíte, jak úžasné to je!

Jak moc budete na sebe pyšní, že jste se překonali a pustili se do toho. A právě ten pocit toho, že jste se překonali a že jste na sebe hrdí a že se po cvičení tak úžasně cítíte, vás bude motivovat v tom pokračovat dál!

Takže se určitě nevzdávejte a neodhazujte to hned stranou. Pokud nezkusíte, tak neuvidíte. A jakmile vyzkoušíte, tak uvidíte ten nárůst energie, lepší zdraví, elán, spokojenost, lepší sebevědomí a hlavně ta fit postava.

První výsledky, které uvidíte – jak na vaší postavě, tak na zdraví, sebevědomí a další, vás budou motivovat pokračovat. Věřím, že se to postupně stane vaší vášní, vaším koníčkem a za chvíli si bez toho nebudete moci představit žít.

Právě teď je pohyb důležitý!

Primárně v aktuálním období, kdy se moc toho nedá dělat a pohybu je ještě méně, než kdy dříve, tak se opravdu snažte si na pohyb najít čas. Lidé pociťují stres, mají strach, jsou unavení, mají horší kondičku a bolí je záda…

Právě proto si najděte především nyní na pohyb čas. Jděte do přírody, zacvičte si po ránu jógu, zacvičte si doma trénink podle nějakého videa. Je toho zkrátka hodně, co se dá dělat.

Takže jak moc vám může změnit pohyb život? Tak moc, jak mu to dovolíte! Hýbejte se, dovolte si pohyb a brzy pocítíte první benefity. Nárůst vaší energie, méně stresu, fit postava, lepší sebevědomí a pokud vás bolí bedra ze dlouhavého sezení, tak je možné, že i ta vás přestanou bolet! Mějte pohyb, vytrvejte u něj a buďte zdraví.

K TÉMATU  Počasí cyklistice přeje! Máte však správné vybavení na kolo?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Nesprávné sezení je hazard se zdravím. Sportem to po celém dni nedoženete. Právě naopak

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Nikdo není dokonalý… S tím se buď můžete smířit, nebo se rozhodnout s nedokonalostí bojovat. K dokonalé postavě vám pomůže dieta a osobní trenér a k dokonalému úsměvu zase rovnátka. Pojďte se podívat, jaké problémy vám pomohou vyřešit.
Přizpůsobte koupelnu vašim představám. Koupelnové baterie pro umyvadla mohou mít dnes téměř jakýkoli design. Trendy je matné černé zpracování nebo LED žárovky, které osvětlují proud vody.
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Mít pevné nohy bez celulitidy – to je sen nejedné ženy. Mezi námi se najde jen malé procento těch, které jsou se svými dolními končetinami spokojené.
Že to přece není možné? Všechno jde, když se chce. A přitom nemusíte vůbec nikam cestovat. Klidně zůstaňte doma, ale zařekněte se, že každý den budete angličtině věnovat alespoň dvacet minut.
Tipů a triků, jak správně cvičit, najdete všude dost. K dosažení výsledků je ale potřeba nechybovat v tom, co děláte pak. Kdy se najíst, kolik a čeho? Máte i další otázky? My známe odpovědi!
Manželský pár Justin a Hailey Bieber patří mezi nejslavnější páry šoubyznysu vůbec. Jejich vztah si však prošel spoustou zkoušek, které, jak se zdá, překonali a užívají si jeden druhého. Kde to všechno začalo?
Dlažby ve vzhledu dřeva jsou ozdobou koupelny a celého interiéru v domě Lukáše Pavelky z Brněnska. Jak sám říká, na výběru podlahových krytin si dala jeho partnerka Pavla zvláště záležet. Inspiraci k dlažbám hledala v časopisech o bydlení. Nejvíc ji okouzlil venkovský styl bydlení, kterému dodala moderní šmrnc pomocí doplňků v severském a industriálním stylu.
Na Vánoce zařizujete kromě dárků ještě dekorace. Inspirujte se jednoduchými nápady. V hlavní roli jsou svíčky, světýlka a nějaký přírodní materiál.
Chcete-li si koupit pohodlné a zároveň trendy boty, určitě vsaďte na kožené kousky. Ty mají mnoho předností. Na následujících řádcích si na koženou obuv posvítíme pěkně zblízka. Povíme si jak ji vybrat a i to, s jakými módními doplňky ji kombinovat. Proto pojďte číst dále a nechte se inspirovat společně s námi.

Výběr článků

Máte pocit, že se točíte v bludném kruhu? Věci se nevyvíjí podle vašich představ? Máte pocit, že všechno je špatně? Že se ostatní mají lépe než vy? Zkuste se uvolnit a nechat všechno být. Hlavně se přestaňte bránit a obviňovat druhé kolem vás.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.
Nejoblíbenější nápoj na světě skrývá hodně zajímavostí. Dnes se podíváme hned na 5 zajímavostí, které o tomto nápoji rozhodně neznáte. Některé z nich jsou šokující. Kromě následujících zajímavostí vám nabídneme ještě stručný výčet dalších informací, které jistě neznáte o nápoji, který pijete každé ráno u snídaně.

Nepřehlédněte

Mykóza je velmi nepříjemný, ale celkem běžný druh infekce. Její příčinou jsou houby, které se běžně vyskytují v našem prostředí. Pokud se kůže nohou nakazí, trápí ji nejen estetické nedostatky, ale také svědí nebo pálí. Při přemnožení hub dochází ke vzniku zánětů.
Co se vám vybaví, když se řekne bydlení ve stylu Provence? Jistě opojná levandule, sluníčko, vzduch a víno. Kouzlo jižní Francie můžete mít doma na očích každý den. Stačí, když své bydlení přenesete do jednoduchého a úchvatně romantického provensálského stylu. Jak doma dosáhnout této neotřelé krásy a elegance?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek