Sobota , 02. 07. 2022

Patricie

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
pohyb život
Jak pohyb mění život? (foto: 123rf.com)

10. 03. 2021

Proč právě pohyb?

V dnešní době je spoustu zaměstnání, ve kterém lidé sedí. Nejen v zaměstnání, ale také ve školách. Když pak lidé přijdou domů z práce či ze školy, tak opět sedí. U televize, notebooků, mobilů. Pohybu je méně a méně. A s tím přibývají různé trable. Neustálá únava, nechuť do života, nízké sebevědomí, stres, různá onemocnění a nespokojenost se svou postavou.

To všechno může být způsobeno právě nedostatkem pohybu! Když se začnete hýbat, tak vám začne proudit lymfa ve vašem těle. To vám zajistí lepší zdraví a hlavně spoustu energie. Díky pohybu také zredukujete stres ve vašem životě.

Jelikož když vykonáváme pohyb, tak jsme ,,tady a teď“ v přítomném okamžiku a naše mysl není zahlcená různými myšlenkami, které v nás vyvolávají právě onen stres. A především díky pohybu pracujeme na naší postavě! A když se cítíme krásně ve svém těle, tak se to odráží vždy i na naší psychice a na našem sebevědomí.

Jak se mám hýbat?

Ptáte se, jak se jako začít hýbat? Stačí začít chůzí! Chůze je nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. Choďte do přírody, choďte na čerstvý vzduch. Jestli jezdíte do práce nebo školy hromadnou dopravou, tak vystupte o zastávku dřív.

A pokud jezdíte autem, tak zkuste chodit více pěšky. Opravdu stačí tak málo a vaše tělo i psychika vám nesmírně poděkuje. Budete mít více elánu, taky samozřejmě lepší kondičku, lepší zdraví a fit postavu k tomu.

Chůzí to může začít, ale určitě to chůzí nemusí skončit! Začněte cvičit, dělejte jógu, tančete, plavejte, začněte dělat sport, který vás budete naplňovat. Je opravdu spoustu možností. Stačí si jen vybrat, zvednout se z toho gauče a jít začít něco dělat! Zdraví a krásná postava nepřijdou jen tak. Pohyb je tím klíčem, který vám k tomu přispěje.

K TÉMATUPaintball: Není to jen zábava pro chlapy

Co když se mi nechce?

Chápu, že se vám v začátcích nebude chtít. Budou vám chodit výmluvy typu: ,,Dneska mě bolí hlava, kašlu na to. Dnes nemám čas. Lehnu si, zasloužím si odpočinek.“. Jenže když poprvé překonáte to, co vám říká vaše hlava a půjdete si například zacvičit, tak uvidíte, jak úžasné to je!

Jak moc budete na sebe pyšní, že jste se překonali a pustili se do toho. A právě ten pocit toho, že jste se překonali a že jste na sebe hrdí a že se po cvičení tak úžasně cítíte, vás bude motivovat v tom pokračovat dál!

Takže se určitě nevzdávejte a neodhazujte to hned stranou. Pokud nezkusíte, tak neuvidíte. A jakmile vyzkoušíte, tak uvidíte ten nárůst energie, lepší zdraví, elán, spokojenost, lepší sebevědomí a hlavně ta fit postava.

První výsledky, které uvidíte – jak na vaší postavě, tak na zdraví, sebevědomí a další, vás budou motivovat pokračovat. Věřím, že se to postupně stane vaší vášní, vaším koníčkem a za chvíli si bez toho nebudete moci představit žít.

Právě teď je pohyb důležitý!

Primárně v aktuálním období, kdy se moc toho nedá dělat a pohybu je ještě méně, než kdy dříve, tak se opravdu snažte si na pohyb najít čas. Lidé pociťují stres, mají strach, jsou unavení, mají horší kondičku a bolí je záda…

Právě proto si najděte především nyní na pohyb čas. Jděte do přírody, zacvičte si po ránu jógu, zacvičte si doma trénink podle nějakého videa. Je toho zkrátka hodně, co se dá dělat.

Takže jak moc vám může změnit pohyb život? Tak moc, jak mu to dovolíte! Hýbejte se, dovolte si pohyb a brzy pocítíte první benefity. Nárůst vaší energie, méně stresu, fit postava, lepší sebevědomí a pokud vás bolí bedra ze dlouhavého sezení, tak je možné, že i ta vás přestanou bolet! Mějte pohyb, vytrvejte u něj a buďte zdraví.

K TÉMATUVánoční půst je to nejhorší, co můžeme tělu na Štědrý den dopřát! Proč tolik trpí? Jak se o Vánocích stravovat a kdy je čas na cukroví?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Nesprávné sezení je hazard se zdravím. Sportem to po celém dni nedoženete. Právě naopak

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Pelargonie, známější spíše jako muškáty, patří mezi nejoblíbenější květiny do truhlíků či jiných nádob. Pelargonie vodopádem svých barevných květů zdobí nejeden balkón či terasu. Pelargonie jsou velmi dekorativní, nenáročné na pěstování, odolné vůči chorobám a škůdcům, a proto jejich pěstování zvládne i naprostý začátečník.
Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.

Nepřehlédněte

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek