Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
pohyb život
Jak pohyb mění život? (foto: 123rf.com)

10. 03. 2021

Proč právě pohyb?

V dnešní době je spoustu zaměstnání, ve kterém lidé sedí. Nejen v zaměstnání, ale také ve školách. Když pak lidé přijdou domů z práce či ze školy, tak opět sedí. U televize, notebooků, mobilů. Pohybu je méně a méně. A s tím přibývají různé trable. Neustálá únava, nechuť do života, nízké sebevědomí, stres, různá onemocnění a nespokojenost se svou postavou.

To všechno může být způsobeno právě nedostatkem pohybu! Když se začnete hýbat, tak vám začne proudit lymfa ve vašem těle. To vám zajistí lepší zdraví a hlavně spoustu energie. Díky pohybu také zredukujete stres ve vašem životě.

Jelikož když vykonáváme pohyb, tak jsme ,,tady a teď” v přítomném okamžiku a naše mysl není zahlcená různými myšlenkami, které v nás vyvolávají právě onen stres. A především díky pohybu pracujeme na naší postavě! A když se cítíme krásně ve svém těle, tak se to odráží vždy i na naší psychice a na našem sebevědomí.

Jak se mám hýbat?

Ptáte se, jak se jako začít hýbat? Stačí začít chůzí! Chůze je nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. Choďte do přírody, choďte na čerstvý vzduch. Jestli jezdíte do práce nebo školy hromadnou dopravou, tak vystupte o zastávku dřív.

A pokud jezdíte autem, tak zkuste chodit více pěšky. Opravdu stačí tak málo a vaše tělo i psychika vám nesmírně poděkuje. Budete mít více elánu, taky samozřejmě lepší kondičku, lepší zdraví a fit postavu k tomu.

Chůzí to může začít, ale určitě to chůzí nemusí skončit! Začněte cvičit, dělejte jógu, tančete, plavejte, začněte dělat sport, který vás budete naplňovat. Je opravdu spoustu možností. Stačí si jen vybrat, zvednout se z toho gauče a jít začít něco dělat! Zdraví a krásná postava nepřijdou jen tak. Pohyb je tím klíčem, který vám k tomu přispěje.

K TÉMATU  Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Co když se mi nechce?

Chápu, že se vám v začátcích nebude chtít. Budou vám chodit výmluvy typu: ,,Dneska mě bolí hlava, kašlu na to. Dnes nemám čas. Lehnu si, zasloužím si odpočinek.”. Jenže když poprvé překonáte to, co vám říká vaše hlava a půjdete si například zacvičit, tak uvidíte, jak úžasné to je!

Jak moc budete na sebe pyšní, že jste se překonali a pustili se do toho. A právě ten pocit toho, že jste se překonali a že jste na sebe hrdí a že se po cvičení tak úžasně cítíte, vás bude motivovat v tom pokračovat dál!

Takže se určitě nevzdávejte a neodhazujte to hned stranou. Pokud nezkusíte, tak neuvidíte. A jakmile vyzkoušíte, tak uvidíte ten nárůst energie, lepší zdraví, elán, spokojenost, lepší sebevědomí a hlavně ta fit postava.

První výsledky, které uvidíte – jak na vaší postavě, tak na zdraví, sebevědomí a další, vás budou motivovat pokračovat. Věřím, že se to postupně stane vaší vášní, vaším koníčkem a za chvíli si bez toho nebudete moci představit žít.

Právě teď je pohyb důležitý!

Primárně v aktuálním období, kdy se moc toho nedá dělat a pohybu je ještě méně, než kdy dříve, tak se opravdu snažte si na pohyb najít čas. Lidé pociťují stres, mají strach, jsou unavení, mají horší kondičku a bolí je záda…

Právě proto si najděte především nyní na pohyb čas. Jděte do přírody, zacvičte si po ránu jógu, zacvičte si doma trénink podle nějakého videa. Je toho zkrátka hodně, co se dá dělat.

Takže jak moc vám může změnit pohyb život? Tak moc, jak mu to dovolíte! Hýbejte se, dovolte si pohyb a brzy pocítíte první benefity. Nárůst vaší energie, méně stresu, fit postava, lepší sebevědomí a pokud vás bolí bedra ze dlouhavého sezení, tak je možné, že i ta vás přestanou bolet! Mějte pohyb, vytrvejte u něj a buďte zdraví.

K TÉMATU  Hubnoucí proměny, které vám dokáží, že všechno jde, když je dostatek chuti a vůle!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Nesprávné sezení je hazard se zdravím. Sportem to po celém dni nedoženete. Právě naopak

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?
Psal se rok 2004 když do našich televizí vpadla historicky první řada Česko hledá SuperStar. Pěvecká soutěž lámala rekordy ve sledovanosti a její první vítězkou se stala zpěvačka Aneta Langerová, která se na naší malé hudební scéně slušně uchytila. Od té doby uplynulo hodně vody a řad hudební reality show. Hledali jsme talent a brzy na to i Česko Slovenskou SuperStar.
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Střídavá péče je poměrně častým řešením, jak se o dítě postarat po rozchodu rodičů. Jedná se o jednu z nejlepších možností, pokud rodiče nežijí společně, je však třeba počítat s tím, že střídavou péči provází i řada nevýhod a strastí. Prioritou by vždy měla být spokojenost dítěte.
Když byly salóny krásy zavřené, vyvstala najednou mezi ženami otázka, jak se správně starat o své obočí. Každá z nás se chce o něj naučit správně starat tak, aby své pokožce nezpůsobovala zbytečnou újmu. Správně vytvarované obočí navíc dodá vašemu obličeji šmrnc, rozhodně to tedy není zanedbatelný prvek vedoucí k vnější kráse. Opravdu víte o postupu vytrhávání všechno?
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?

Nepřehlédněte

Turistické boty jsou fantastické boty, které se nosí, když jste v divočině a razíte cestu z prašných cest, podél žulových balvanů a po hřebenech úzkých kaňonů, dají se ale outdoorové boty pánské či dámské nosit každý den? Přeci jen, byly původně vyrobeny k jinému účelu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek