Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Jak vám pohyb změní život a jak konkrétně se hýbat?

Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
pohyb život
Jak pohyb mění život? (foto: 123rf.com)

10. 03. 2021

Proč právě pohyb?

V dnešní době je spoustu zaměstnání, ve kterém lidé sedí. Nejen v zaměstnání, ale také ve školách. Když pak lidé přijdou domů z práce či ze školy, tak opět sedí. U televize, notebooků, mobilů. Pohybu je méně a méně. A s tím přibývají různé trable. Neustálá únava, nechuť do života, nízké sebevědomí, stres, různá onemocnění a nespokojenost se svou postavou.

To všechno může být způsobeno právě nedostatkem pohybu! Když se začnete hýbat, tak vám začne proudit lymfa ve vašem těle. To vám zajistí lepší zdraví a hlavně spoustu energie. Díky pohybu také zredukujete stres ve vašem životě.

Jelikož když vykonáváme pohyb, tak jsme ,,tady a teď“ v přítomném okamžiku a naše mysl není zahlcená různými myšlenkami, které v nás vyvolávají právě onen stres. A především díky pohybu pracujeme na naší postavě! A když se cítíme krásně ve svém těle, tak se to odráží vždy i na naší psychice a na našem sebevědomí.

Jak se mám hýbat?

Ptáte se, jak se jako začít hýbat? Stačí začít chůzí! Chůze je nejpřirozenější pohyb pro naše tělo. Choďte do přírody, choďte na čerstvý vzduch. Jestli jezdíte do práce nebo školy hromadnou dopravou, tak vystupte o zastávku dřív.

A pokud jezdíte autem, tak zkuste chodit více pěšky. Opravdu stačí tak málo a vaše tělo i psychika vám nesmírně poděkuje. Budete mít více elánu, taky samozřejmě lepší kondičku, lepší zdraví a fit postavu k tomu.

Chůzí to může začít, ale určitě to chůzí nemusí skončit! Začněte cvičit, dělejte jógu, tančete, plavejte, začněte dělat sport, který vás budete naplňovat. Je opravdu spoustu možností. Stačí si jen vybrat, zvednout se z toho gauče a jít začít něco dělat! Zdraví a krásná postava nepřijdou jen tak. Pohyb je tím klíčem, který vám k tomu přispěje.

K TÉMATU  Zpátky do plavek bez jojo efektu. Jak dosáhnout zdravého a trvalého úbytku váhy? Vyhněte se zkratkám a držte se zdravých zásad

Co když se mi nechce?

Chápu, že se vám v začátcích nebude chtít. Budou vám chodit výmluvy typu: ,,Dneska mě bolí hlava, kašlu na to. Dnes nemám čas. Lehnu si, zasloužím si odpočinek.“. Jenže když poprvé překonáte to, co vám říká vaše hlava a půjdete si například zacvičit, tak uvidíte, jak úžasné to je!

Jak moc budete na sebe pyšní, že jste se překonali a pustili se do toho. A právě ten pocit toho, že jste se překonali a že jste na sebe hrdí a že se po cvičení tak úžasně cítíte, vás bude motivovat v tom pokračovat dál!

Takže se určitě nevzdávejte a neodhazujte to hned stranou. Pokud nezkusíte, tak neuvidíte. A jakmile vyzkoušíte, tak uvidíte ten nárůst energie, lepší zdraví, elán, spokojenost, lepší sebevědomí a hlavně ta fit postava.

První výsledky, které uvidíte – jak na vaší postavě, tak na zdraví, sebevědomí a další, vás budou motivovat pokračovat. Věřím, že se to postupně stane vaší vášní, vaším koníčkem a za chvíli si bez toho nebudete moci představit žít.

Právě teď je pohyb důležitý!

Primárně v aktuálním období, kdy se moc toho nedá dělat a pohybu je ještě méně, než kdy dříve, tak se opravdu snažte si na pohyb najít čas. Lidé pociťují stres, mají strach, jsou unavení, mají horší kondičku a bolí je záda…

Právě proto si najděte především nyní na pohyb čas. Jděte do přírody, zacvičte si po ránu jógu, zacvičte si doma trénink podle nějakého videa. Je toho zkrátka hodně, co se dá dělat.

Takže jak moc vám může změnit pohyb život? Tak moc, jak mu to dovolíte! Hýbejte se, dovolte si pohyb a brzy pocítíte první benefity. Nárůst vaší energie, méně stresu, fit postava, lepší sebevědomí a pokud vás bolí bedra ze dlouhavého sezení, tak je možné, že i ta vás přestanou bolet! Mějte pohyb, vytrvejte u něj a buďte zdraví.

K TÉMATU  Znamení o nás může dost vypovědět. V jakém se rodí nejúspěšnější lidé?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Těhotenství a sport se nevylučují. Dopřejte si radost z pohybu!

Nesprávné sezení je hazard se zdravím. Sportem to po celém dni nedoženete. Právě naopak

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Omrzely vás všechny ty stále dokola opakující se jídla, která si připravujete? Máte občas chuť odměnit vaše chuťové pohárky něčím netradičním – nebo něčím, co jste třeba ještě nikdy předtím neochutnali? V tom případě vám určitě uděláme chutě hned několika tipy na božská italská jídla, která zkrátka musíte ochutnat!
Jste milovnicí masáží a máte pocit, že znáte už všechny nazpaměť a přesně víte, jak která masáž probíhá? V tom případě vězte, že existují i masáže, které rozhodně neznáte a které jste ještě nikdy v životě nezažili. Jak to víme? Protože jsou natolik neobvyklé, že v našich končinách se téměř nevyskytují. Které to jsou?
Dřímají vám pod polštářem dlouho střádané úspory? Možná vás denně provází strach z toho, že na dveře vaší domácnosti zaklepe neovladatelná inflace a všechny vám je sebere. Jelikož tento finanční jev začíná vystrkovat své růžky, je zapotřebí se zamyslet nad investováním. Pokud nemáte naspořeny miliony, je pro vás tou nejlepší cestou zlato – tedy investiční zlato.
Bohémské vlny a sexy kudrliny. Přesně to je dvojice, která se ve světě vlasových trendů snad pokaždé setkává s úspěchem. A aby ne. Vlnky představují určitou dávku divokosti, zatímco kudrliny dokážou být sexy a roztomilé zároveň. Jak podpořit přirozenou krásu vln nebo se postarat o to, abyste se místo rovných vlasů chlubila půvabnými loknami? Přesně na to se podíváme.
Možná jste o ní nikdy neslyšela a možná naopak ano. Slovo henna se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a zaznívají o ní kladné ale i negativní názory. Jak to s hennou vlastně je a na co všechno ji můžete využít? Pro koho se vlastě hodí nejlépe a kdo by na její barvení měl raději zapomenout? A dá se hennou i tetovat? Vše se dozvíte v článku.
Čas nejde zastavit, a tak i miláček všech žen, Antonio Banderas, zakotvil v přístavu šedesátníků. V poslední době prošel velkými změnami ve svém životě. Mimo jiné prodělal infarkt a před několika týdny oznámil, že má koronavirus. Svůj zaběhlý hollywoodský život ale právě po infarktu zcela přehodnotil a dnes plní sociální sítě zcela novými příspěvky. Čemu propadl?
První česká superstar se odehrála roku 2004 … Ano, počítáte správně, je tomu už neuvěřitelných 17 let! A my máme stále v živé paměti některé z finalistů této obrazovky neopouštějící soutěže. Pamatujete si je všechny? A jak se dnes asi mají? Změnila je Superstar na celý život, nebo se spíše vrátili do zajetých kolejí? Posuďte sami.
Zastřešené stání pro vůz má několik výhod. Tou hlavní je ochrana vozu před deštěm, kroupami nebo sněhem. Odpadá tak i ranní škrábání skla. Garážový přístřešek ale umožní i vaše suché a pohodlné vysednutí a naopak, stejně jako vyložení kufru. Přístřešek lze obvykle sladit s exteriérem domu, a nejčastější variantou na materiál jsou dřevěné trámy. Krytina může být stejná, jako na střeše domu, z tašek, ale používá se taktéž plech nebo světlopropustný plast či sklolaminát.

Nepřehlédněte

Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Moderní koupelny, to je hlavně čistota a jednoduchost, vkusně sladěné barvy a imitace dřeva nebo kamene. Přednost mají zemité tóny, jako hnědá, béžová nebo šedá. Skvěle vypadají i prosklené sprchové kouty. Je pravda, že v koupelně netrávíme tolik času, jako v obývacím pokoji nebo kuchyni, je ale nepostradatelným místem, kde chceme relaxovat a užít si klid. I proto by měla být koupelna pěkně útulná.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek