Čtvrtek , 30. 03. 2023

Arnošt

11 hitů, které vám okamžitě zvednou náladu. Tančete, zpívejte, bavte se!

Sedl na vás splín? Nebo máte nervy z práce? Rodiny? Přátel? Zkrátka nejste ve své kůži a potřebovali byste nějak nakopnout? Pak nasaďte sluchátka nebo otočte volume doprava na své televizi či hifi věži a zazpívejte si pecky, které vás během pár vteřin přivedou na jiné myšlenky.
náladu
Zahoďte chmury a zvedněte si náladu s těmito songy.

16. 03. 2023

Hudba dělá náladu, to je stará dobrá odvěká pravda. Když se zaposloucháte do smutné písničky, okamžitě bude smutno i vám. Jakmile ale uslyšíte tóny svižnější skladby, pak máte hned víc energie do života i vy. Seznamte se s písničkami, které vás na sto procent vzpruží.

1. I Will Survive

Jasně že přežijete, protože pud sebezáchovy vám ani nedovolí jednat jinak. I Will Survive nazpívala americká zpěvačka Gloria Gaynor, která se proslavila hlavně v sedmdesátých letech. Už v šedesátých letech ale začínala jako zpěvačka jazzovo-gospel-popové kapely Soul Satisfiers.

Gloria Gaynor – I Will Survive

2. Eye of the Tiger

Oko tygra od americké rockové skupiny Survivor vás také nakopne, a to ani nemusíte být zrovna v ringu jako slavný Rocky Balboa. Eye of the Tiger je písnička, která zní na diskotékách nejenom s osmdesátkovým hudebním repertoárem. Píseň spatřila světlo světa v květnu roku 1982 a vyšla na stejnojmenném albu. A samozřejmě se stala ústřední písní filmu Rocky III.

Survivor – Eye of the Tiger

3. Don’t Stop Me Now

Tohle je také ověřená klasika, tentokrát od Queenů. Britská rocková kapela ji složila v sedmdesátých letech a vyšla na albu Jazz v roce 1978. V roce 1981 byla zařazena do výběrového alba Greatest Hits a okamžitě vám zvedne náladu.

Queen – Don’t Stop Me Now

4. Livin‘ on a Prayer

John Bon Jovi tuhle písničku bytostně nenáviděl. Dokonce nechtěl, aby vůbec kdy vyšla na albu kapely Bon Jovi. Když se pak stala vůbec první jeho skladbou, která kdy dobyla americkou hitparádu, nestačil se divit. Píseň byla vydána roku 1986 a John Bon Jovi přiznal, že ji napsal během éry amerického prezidenta Ronalda Reagana.

Bon Jovi – Livin’ on a Prayer

5. Uptown Girl

Uptown Girl Billyho Joela je dodnes obrovským hitem. Billy Joel je americkým popovým zpěvákem a klavíristou a dle společnosti Recording Industry Association of America je šestým nejprodávanějším hudebníkem na světě. Píseň Uptown Girl byla vydána v roce 1983.

K TÉMATU  Kočka, která se ráda sveze na motorce. Na stupačky nedosáhne, ale držet se za jízdy umí
Billy Joel – Uptown Girl

6. Dancing Queen

„Dancing queen, feel the beat from the tambourine, ou yeah…” Neříkejte, že to s vámi nic nedělá. Tahle píseň od Abby roztančí každou party a obrátí vám náladu o 180 stupňů. Každý zná její text, melodii, všichni znají Abbu. Podle mnoha hudebních kritiků jde o největší hit sedmdesátých let.

Abba – Dancing Queen

7. Live is Life

Pravděpodobně žádná rakouská kapela se nikdy neproslavila tak, jako se to povedlo právě Opusu s písní Live is Life. V osmdesátých letech to byl jeden z největších hitů, a je dodnes. A věřte, nebo ne, kapela prý stále existuje.

Opus – Live is Life

8. Wannabe

Kdo nemiloval Spice Girls? Píseň vyšla na jejich debutovém albu Spice v roce 1996. Členky kapely Spice Girls si ji napsaly samy a okamžitě si ji zamilovaly, ostatně jako celý hudební svět.

Spice Girls – Wannabe

9. I Wanna Dance With Somebody

Možná zrovna teď s nikým tancovat nechcete, ale až si tenhle song od Whitney Houston pustíte, určitě změníte názor. Americká zpěvačka píseň nazpívala v roce 1987 a vyšla na jejím druhém studiovém albu Whitney. A hlavně, je to pecka na lepší náladu jak vyšitá.

Whitney Houston – I Wann Dance With Somebody

10. Black or White

Znáte ji, že jo? Vždyť jde o jeden z nejúspěšnějších songů a ostatně i videoklipů devadesátých let, který má na svědomí sám popový král Michael Jackson. A věděli jste, že v klipu k této písničce se objevila i tehdejší velká filmová hvězda Macaulay Culkin?

Michael Jackson – Black or White

11. Single Ladies

Jste single? To přece vůbec nevadí. Single Ladies vás určitě i tak roztancuje. Nazpívala ji americká zpěvačka Beyoncé a vyšla na jejím v řadě třetím albu. Singl byl vydán v roce 2008 a tehdy byl také televizí Fuse TV označen za nejlepší píseň roku. Beyoncé za Single Ladies získala i tři ceny Grammy.

K TÉMATU  Nejlepší taneční kompilace na internetu. Podívejte se, jak se umí lidé nečekaně odvázat
Beyoncé – Single Ladies

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Znáte příběh vánočního hitu All I Want for Christmas Is You? Ročně Mariah vydělá balík

Pád ikony: Madonna už není Madonna. Fanoušci se bojí o její psychické zdraví

Zdroje článku:
wave.rozhlas.cz, www.onlyu.cz
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Ploché břicho je snem nejen žen, ale také spousty mužů. Čím dál více mužů bojuje s přebytečným tukem v oblasti pasu - a dokonce je jich mnohem více než žen. K zeštíhlení břicha je ale potřeba dosáhnout správné kombinace stravy a fyzické aktivity. Aerobní trénink doplněný silovými cviky vám umožní efektivně zhubnout a zdůraznit svaly.
Naše životní podmínky jsou velice dobré, ovšem ani tato skutečnost nám nezaručuje pevné zdraví. O své zdraví se musí každý starat sám. Je však pravdou, že někdy jen čirou náhodou člověka postihne choroba, o které lze říct, že je snad za trest, a se kterou svět ještě neumí vypořádat. Kupodivu se takových onemocnění nachází mezi námi celá řada, za vypíchnutí stojí například rakovina, nad kterou svět boj ještě nevyhrál.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.

Nepřehlédněte

Je už dávno známo, že káva vyráběná průmyslově nikdy nemůže dosáhnout takových kvalit, jako káva výběrová. A to z mnoha různých důvodů, o kterých si povíme níže.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek