Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi

Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.
korona song
Buďte tak trochu "nad věcí" a pusťte si pro zlepšení nálady oblíbený korona song. (zdroj foto: youtube.com

03. 04. 2020

Dáme si tedy „hadr přes hubu“, umyjeme si tisíckrát ruce, a můžeme si projít všechny písně reagující na současnou situaci. Jaký je váš nejoblíbenější korona song?

Hadr přes hubu

Pokud posloucháte rádio nebo jste aktivní na sociálních sítích, zřejmě jste neunikli. Mirai feat. Nikola Štíbrová – Dej si roušku: osvětová kampaň, příjemná pomoc do složité doby, i jednoduchý song, který i škarohlídům dokáže, že dát si něco na obličej není žádná ostuda. Takže pokud chcete popíkový song, kde je „hadr přes hubu“, dejte si roušku! V klipu se objevují i známé osobnosti – Monika Bagárová, Anna K., Richard Genzer, Ewa Farna a mnoho dalších, které budete mít problém s rouškou na obličeji rozpoznat.

Rychlovka

V rámci spolupráce s rádiem Frekvence 1 vznikla Pokáčova Rychlovka Jak na koronavirus. Zveřejněna byla 13.3., tedy krátce poté, co byla vydána první nařízení o uzavření škol. A na to také hned v jedné z prvních slok reaguje: „Chudák děcka do školy jít dneska nesměly,“ zní v písničce. Ve videu si užijete spoustu vtipných prostřihů a krátkých videí a obrázků, které celou píseň významně odlehčují. A refrén? Věta „Netiskni se k cizím lidem, pouze ke své ženě“ je korunou celé zábavné písničky. A co vy? Přiznejte se, kolikrát si myjete ruce?

Bude soud?

21. března se na YouTube kanálu pod názvem ANTI BABIŠ KANÁL objevila píseň od Xindla X Roušky. A rozhodně není bez odezvy! Sotva se Michal David dostal ze svého druhého domova ve Španělsku, asi jej nepotěšilo, že nápěv jeho písně Colu, pijeme colu použil Xindl pro svou píseň Roušky, a to – světe div se – bez svolení autora. Je jasné, že Xindl se pohybuje v hudební branži již dost dlouho na to, aby se podobného faux pas vyvaroval. Ale i přesto tenhle korona song fakt frčí!

K TÉMATUKomiks, který vám otevře oči a způsobí u vás doma revoluci

Uvidíme, jak se nakonec známí zpěváci dohodnou. Budeme doufat, že Xindlův pokus nebude mít soudní dohru. A co se v písni dozvíte? Samozřejmě to, že máme nosit roušky. Text je o tom, že si všichni šijeme roušky sami namísto toho, aby nám je dodala vláda, jak dříve avizovala. O tom, že zavřeli školy, a také o tom, že vláda současnou situaci nezvládá. Už jste tuto píseň zaznamenali?

Mimo mainstream

I mimo mainstream se dozvíte o koronaviru vše potřebné. Mutanti hledaj východisko — Karanténa 2020! A co že se vlastně dozvíte? Pohled rapperů, kteří rozhodně nehodlají nasazovat nikomu růžové brýle. Karanténa je těžká pro nás všechny, a je třeba ji naplnit kreativitou.

Jste milovníci rapu? Dejte si Mutanty! „Láska za časů korony,“ zní do mikrofonu. A refrén? „Tohle je budoucnost, tohle jsme my. Děti dneška, děti tmy. Děti korony.“ A klip? Na ten si udělejte názor sami. Hip hop nikdy nepatřil ke směrům, kde si na něco hrají. Klip má více než 15 tisíc zhlédnutí, možná si jej oblíbíte i vy a bude to váš top korona song.

King se také ozval

Těžko bychom mohli čekat, že koronavirus ujde pozornosti někoho tak obřího, skvělého, třpytivého a dokonalého, jako je Kapitán Demo. Písnička s názvem Kdo to má? V sobě má například tuto větu: „…radši si mejt pracky, než skončit s životem.“ Na songu se podíleli i jeho známí Givinar Kříž aka GiviKross a Jordan Haj aka ProGram, partner Emmy Smetany. V klipu se objevují záběry z kultovního seriálu pro děti Byl jednou jeden život. My tenhle korona song opravdu žerem!

https://www.youtube.com/watch?v=DA7B79w2Q8U

Znáte všechny výše zmíněné korona songy? Který z nich patří mezi vaše oblíbené a pomáhá vám situaci lépe zvládnout? Odlehčit těžké téma je jedním z neformálních poslání nejednoho hudebníka nebo veselé divadelní duše.

K TÉMATUFilm 3Bobule je dotočený. Co prozradili herci o natáčení a proč si ho Lukáš Langmajer užil nejvíc

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Umíte si představit kuchyni bez lednice? Lednice a mrazák zkrátka patří k našemu životu. Denně je používáme, snažíme se je mít neustále plné. Na co však zapomínáme, tak je péče o ně. Především o lednici, kterou používáme trochu více než mrazák, bychom měli správně a dostatečně pečovat. Jenom tak dosáhneme správného efektu, který na potraviny lednice má.  
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.

Nepřehlédněte

Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek