Sobota , 13. 07. 2024

Bořek

Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi

Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.
korona song
Buďte tak trochu "nad věcí" a pusťte si pro zlepšení nálady oblíbený korona song. (zdroj foto: youtube.com

03. 04. 2020

Dáme si tedy „hadr přes hubu“, umyjeme si tisíckrát ruce, a můžeme si projít všechny písně reagující na současnou situaci. Jaký je váš nejoblíbenější korona song?

Hadr přes hubu

Pokud posloucháte rádio nebo jste aktivní na sociálních sítích, zřejmě jste neunikli. Mirai feat. Nikola Štíbrová – Dej si roušku: osvětová kampaň, příjemná pomoc do složité doby, i jednoduchý song, který i škarohlídům dokáže, že dát si něco na obličej není žádná ostuda. Takže pokud chcete popíkový song, kde je „hadr přes hubu“, dejte si roušku! V klipu se objevují i známé osobnosti – Monika Bagárová, Anna K., Richard Genzer, Ewa Farna a mnoho dalších, které budete mít problém s rouškou na obličeji rozpoznat.

Rychlovka

V rámci spolupráce s rádiem Frekvence 1 vznikla Pokáčova Rychlovka Jak na koronavirus. Zveřejněna byla 13.3., tedy krátce poté, co byla vydána první nařízení o uzavření škol. A na to také hned v jedné z prvních slok reaguje: „Chudák děcka do školy jít dneska nesměly,“ zní v písničce. Ve videu si užijete spoustu vtipných prostřihů a krátkých videí a obrázků, které celou píseň významně odlehčují. A refrén? Věta „Netiskni se k cizím lidem, pouze ke své ženě“ je korunou celé zábavné písničky. A co vy? Přiznejte se, kolikrát si myjete ruce?

Bude soud?

21. března se na YouTube kanálu pod názvem ANTI BABIŠ KANÁL objevila píseň od Xindla X Roušky. A rozhodně není bez odezvy! Sotva se Michal David dostal ze svého druhého domova ve Španělsku, asi jej nepotěšilo, že nápěv jeho písně Colu, pijeme colu použil Xindl pro svou píseň Roušky, a to – světe div se – bez svolení autora. Je jasné, že Xindl se pohybuje v hudební branži již dost dlouho na to, aby se podobného faux pas vyvaroval. Ale i přesto tenhle korona song fakt frčí!

K TÉMATU  Neuvěřitelná bubenice baví svým profesionálním výkonem publikum přímo na ulici

Uvidíme, jak se nakonec známí zpěváci dohodnou. Budeme doufat, že Xindlův pokus nebude mít soudní dohru. A co se v písni dozvíte? Samozřejmě to, že máme nosit roušky. Text je o tom, že si všichni šijeme roušky sami namísto toho, aby nám je dodala vláda, jak dříve avizovala. O tom, že zavřeli školy, a také o tom, že vláda současnou situaci nezvládá. Už jste tuto píseň zaznamenali?

Mimo mainstream

I mimo mainstream se dozvíte o koronaviru vše potřebné. Mutanti hledaj východisko — Karanténa 2020! A co že se vlastně dozvíte? Pohled rapperů, kteří rozhodně nehodlají nasazovat nikomu růžové brýle. Karanténa je těžká pro nás všechny, a je třeba ji naplnit kreativitou.

Jste milovníci rapu? Dejte si Mutanty! „Láska za časů korony,“ zní do mikrofonu. A refrén? „Tohle je budoucnost, tohle jsme my. Děti dneška, děti tmy. Děti korony.“ A klip? Na ten si udělejte názor sami. Hip hop nikdy nepatřil ke směrům, kde si na něco hrají. Klip má více než 15 tisíc zhlédnutí, možná si jej oblíbíte i vy a bude to váš top korona song.

King se také ozval

Těžko bychom mohli čekat, že koronavirus ujde pozornosti někoho tak obřího, skvělého, třpytivého a dokonalého, jako je Kapitán Demo. Písnička s názvem Kdo to má? V sobě má například tuto větu: „…radši si mejt pracky, než skončit s životem.“ Na songu se podíleli i jeho známí Givinar Kříž aka GiviKross a Jordan Haj aka ProGram, partner Emmy Smetany. V klipu se objevují záběry z kultovního seriálu pro děti Byl jednou jeden život. My tenhle korona song opravdu žerem!

https://www.youtube.com/watch?v=DA7B79w2Q8U

Znáte všechny výše zmíněné korona songy? Který z nich patří mezi vaše oblíbené a pomáhá vám situaci lépe zvládnout? Odlehčit těžké téma je jedním z neformálních poslání nejednoho hudebníka nebo veselé divadelní duše.

K TÉMATU  Netradiční umělci: Zvratky, menstruační krev i vlasy jako součást obrazů

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Hormonální dieta rozhodně neslibuje instantní zázrak v podobě drastické diety a následného jojo efektu. Naopak. Principem je především pochopení fungování těla a jeho správné naladění pomocí stravy. Hubnutí je až bonusový efekt.
Dámy, ruku na srdce, která z vás se každoročně netěší na první letní paprsky, abyste svou pokožku mohly vystavit sluníčku? Věděly jste ale, že opálená kůže byla dříve známkou chudoby? A kdy se na trhu objevily první opalovací krémy? Čtěte dále a dozvíte se mnohem více o historii opalování.
Úplněk s námi pěkně zamává. Ale všechno špatné, pro něco dobré. To víme všechny. V úterý tak bude třeba vypustit páru. Večer se můžete dostat do pohody vodní terapií. Před čím se ještě v úterý chránit?
Skřípe vám to tak nahlas, že to musí být slyšet i u sousedů? Možná je to tím, že místo společně tráveného času koukáte raději do mobilu. Svůj podíl viny na tom může nést i to, že chod domácnosti stojí výhradně na vás!
Častou chybou nás žen je, že si oblíbíme určitý typ kosmetiky a používáme ji po celý rok. Ale nežijeme v zemi, kde je počasí stálé. Proto je třeba kosmetiku obměňovat podle ročního období. Nejinak je tomu právě nyní s příchodem podzimu. Vaše pleť bude potřebovat jinou péči.
Rozchodem si projde každý z nás, začíná to v dětství s prvními láskami, pokračuje v dospělosti, kdy s námi mohou neskutečně zatřást. Vzpamatování se z rozchodu je poměrně dlouhá cesta, kterou není dobré moc uspěchat. Člověk by si měl projít všemi nepříjemnostmi, aby dospěl k novému začátku. A jak toho docílit?
Vysavač je nepostradatelný nástroj pro každou domácnost. Zbavit se prachu a nečistot je prostě nutnost. Jak vybrat správný vysavač? Do jakých kategorií se rozdělují a k jakým parametrům přihlížet?
Každý rok se světu představí nové trendy, kterými se můžeme řídit při vybírání nového šatníku nebo zařizování svého bydlení. Zaměřme se nyní na trendy ze světa bydlení, které se budou krapet lišit od těch z roku 2020. Hlavní roli budou hrát přírodní materiály.
Stýskání dětí o prázdninách. Jak si s ním poradit? Děti nemohou trávit celý čas se svými rodiči, jezdí na letní tábory, sportovní kurzy nebo k prarodičům. Co dělat, když si napíšou či zavolají, že se jim stýská? Nemějte výčitky, chvilkové stýskání je přirozené. Můžete jim pomoci tím, jak se zachováte vy.
Víte, že práce na poli, házení lopatou nebo pochod Praha-Prčice je pro naše tělo méně škodlivé než nesprávné sezení? Sezení je totiž pro páteř tou nejnamáhavější činností. Jak sedět, je zásadní pro vaše zdraví.
Už jste někdy přemýšleli nad tím, že své průmyslově vyráběné prací prášky vyměníte za něco více ekologického? My rozhodně ano.
Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.

Výběr článků

Máte z „ďolíčků“ na svých stehnech tak trochu depresi? To chce klid! Zkuste na ně vyzrát s pomocí okurky, kokosového oleje, špenátu nebo kapusty. Tyto přírodní poklady mají hodně slibné kosmetické výsledky.
Infinity Pool se nachází ve výšce 650 metrů nad zemí na vrcholu hotelu Marina Bay Sands v Singapuru. Bazén je 150 metrů dlouhý a dolů je to celých 57 pater. Výhled přímo z vody je famózní. Koupání tady je skutečně ojedinělým zážitkem a pro některé i pořádný adrenalin!
Když žena řekne svému vyvolenému to pověstné “ano”, začne škála plná svatebních příprav. A vedle výběru ideálního obleku a svatebních šatů, dojde také na výběr svatebních oznámení.

Nepřehlédněte

Omamná vůně konvalinky přivábí mnohé zahrádkáře k tomu, aby si tuto krásku pozvali ke svému prahu. Když si ji ale přinesete domů, může se vám z toho pořádně zatočit hlava. Co konvalinka obsahuje a opravdu je jedem naší zahrádky?
Bouchnete si šáňo nebo šampáňo? Ve skutečnosti se rozlišují na sekt, šumivá vína a šampaňské. Co mají tato vína společného? Hlavně bublinky!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek