Domů » Zábava » Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi
korona song
Buďte tak trochu "nad věcí" a pusťte si pro zlepšení nálady oblíbený korona song. (zdroj foto: youtube.com
Hudba Zábava

Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi

Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.

Dáme si tedy „hadr přes hubu“, umyjeme si tisíckrát ruce, a můžeme si projít všechny písně reagující na současnou situaci. Jaký je váš nejoblíbenější korona song?

Hadr přes hubu

Pokud posloucháte rádio nebo jste aktivní na sociálních sítích, zřejmě jste neunikli. Mirai feat. Nikola Štíbrová – Dej si roušku: osvětová kampaň, příjemná pomoc do složité doby, i jednoduchý song, který i škarohlídům dokáže, že dát si něco na obličej není žádná ostuda. Takže pokud chcete popíkový song, kde je „hadr přes hubu“, dejte si roušku! V klipu se objevují i známé osobnosti – Monika Bagárová, Anna K., Richard Genzer, Ewa Farna a mnoho dalších, které budete mít problém s rouškou na obličeji rozpoznat.

Rychlovka

V rámci spolupráce s rádiem Frekvence 1 vznikla Pokáčova Rychlovka Jak na koronavirus. Zveřejněna byla 13.3., tedy krátce poté, co byla vydána první nařízení o uzavření škol. A na to také hned v jedné z prvních slok reaguje: „Chudák děcka do školy jít dneska nesměly,“ zní v písničce. Ve videu si užijete spoustu vtipných prostřihů a krátkých videí a obrázků, které celou píseň významně odlehčují. A refrén? Věta „Netiskni se k cizím lidem, pouze ke své ženě“ je korunou celé zábavné písničky. A co vy? Přiznejte se, kolikrát si myjete ruce?

Bude soud?

21. března se na YouTube kanálu pod názvem ANTI BABIŠ KANÁL objevila píseň od Xindla X Roušky. A rozhodně není bez odezvy! Sotva se Michal David dostal ze svého druhého domova ve Španělsku, asi jej nepotěšilo, že nápěv jeho písně Colu, pijeme colu použil Xindl pro svou píseň Roušky, a to – světe div se – bez svolení autora. Je jasné, že Xindl se pohybuje v hudební branži již dost dlouho na to, aby se podobného faux pas vyvaroval. Ale i přesto tenhle korona song fakt frčí!

Uvidíme, jak se nakonec známí zpěváci dohodnou. Budeme doufat, že Xindlův pokus nebude mít soudní dohru. A co se v písni dozvíte? Samozřejmě to, že máme nosit roušky. Text je o tom, že si všichni šijeme roušky sami namísto toho, aby nám je dodala vláda, jak dříve avizovala. O tom, že zavřeli školy, a také o tom, že vláda současnou situaci nezvládá. Už jste tuto píseň zaznamenali?

Mimo mainstream

I mimo mainstream se dozvíte o koronaviru vše potřebné. Mutanti hledaj východisko — Karanténa 2020! A co že se vlastně dozvíte? Pohled rapperů, kteří rozhodně nehodlají nasazovat nikomu růžové brýle. Karanténa je těžká pro nás všechny, a je třeba ji naplnit kreativitou.

Jste milovníci rapu? Dejte si Mutanty! „Láska za časů korony,“ zní do mikrofonu. A refrén? „Tohle je budoucnost, tohle jsme my. Děti dneška, děti tmy. Děti korony.“ A klip? Na ten si udělejte názor sami. Hip hop nikdy nepatřil ke směrům, kde si na něco hrají. Klip má více než 15 tisíc zhlédnutí, možná si jej oblíbíte i vy a bude to váš top korona song.

King se také ozval

Těžko bychom mohli čekat, že koronavirus ujde pozornosti někoho tak obřího, skvělého, třpytivého a dokonalého, jako je Kapitán Demo. Písnička s názvem Kdo to má? V sobě má například tuto větu: „…radši si mejt pracky, než skončit s životem.“ Na songu se podíleli i jeho známí Givinar Kříž aka GiviKross a Jordan Haj aka ProGram, partner Emmy Smetany. V klipu se objevují záběry z kultovního seriálu pro děti Byl jednou jeden život. My tenhle korona song opravdu žerem!

Znáte všechny výše zmíněné korona songy? Který z nich patří mezi vaše oblíbené a pomáhá vám situaci lépe zvládnout? Odlehčit těžké téma je jedním z neformálních poslání nejednoho hudebníka nebo veselé divadelní duše.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

data-matched-content-rows-num="3,3" data-matched-content-columns-num="1,2" data-matched-content-ui-type="image_stacked,image_stacked">

Pin It on Pinterest