Středa , 29. 11. 2023

Zina

Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi

Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.
korona song
Buďte tak trochu "nad věcí" a pusťte si pro zlepšení nálady oblíbený korona song. (zdroj foto: youtube.com

03. 04. 2020

Dáme si tedy „hadr přes hubu“, umyjeme si tisíckrát ruce, a můžeme si projít všechny písně reagující na současnou situaci. Jaký je váš nejoblíbenější korona song?

Hadr přes hubu

Pokud posloucháte rádio nebo jste aktivní na sociálních sítích, zřejmě jste neunikli. Mirai feat. Nikola Štíbrová – Dej si roušku: osvětová kampaň, příjemná pomoc do složité doby, i jednoduchý song, který i škarohlídům dokáže, že dát si něco na obličej není žádná ostuda. Takže pokud chcete popíkový song, kde je „hadr přes hubu“, dejte si roušku! V klipu se objevují i známé osobnosti – Monika Bagárová, Anna K., Richard Genzer, Ewa Farna a mnoho dalších, které budete mít problém s rouškou na obličeji rozpoznat.

Rychlovka

V rámci spolupráce s rádiem Frekvence 1 vznikla Pokáčova Rychlovka Jak na koronavirus. Zveřejněna byla 13.3., tedy krátce poté, co byla vydána první nařízení o uzavření škol. A na to také hned v jedné z prvních slok reaguje: „Chudák děcka do školy jít dneska nesměly,“ zní v písničce. Ve videu si užijete spoustu vtipných prostřihů a krátkých videí a obrázků, které celou píseň významně odlehčují. A refrén? Věta „Netiskni se k cizím lidem, pouze ke své ženě“ je korunou celé zábavné písničky. A co vy? Přiznejte se, kolikrát si myjete ruce?

Bude soud?

21. března se na YouTube kanálu pod názvem ANTI BABIŠ KANÁL objevila píseň od Xindla X Roušky. A rozhodně není bez odezvy! Sotva se Michal David dostal ze svého druhého domova ve Španělsku, asi jej nepotěšilo, že nápěv jeho písně Colu, pijeme colu použil Xindl pro svou píseň Roušky, a to – světe div se – bez svolení autora. Je jasné, že Xindl se pohybuje v hudební branži již dost dlouho na to, aby se podobného faux pas vyvaroval. Ale i přesto tenhle korona song fakt frčí!

K TÉMATU  Rouška by vám v těchto dnech neměla doma chybět. Návod, jak si ušít nebo udělat nešitou roušku za pár minut

Uvidíme, jak se nakonec známí zpěváci dohodnou. Budeme doufat, že Xindlův pokus nebude mít soudní dohru. A co se v písni dozvíte? Samozřejmě to, že máme nosit roušky. Text je o tom, že si všichni šijeme roušky sami namísto toho, aby nám je dodala vláda, jak dříve avizovala. O tom, že zavřeli školy, a také o tom, že vláda současnou situaci nezvládá. Už jste tuto píseň zaznamenali?

Mimo mainstream

I mimo mainstream se dozvíte o koronaviru vše potřebné. Mutanti hledaj východisko — Karanténa 2020! A co že se vlastně dozvíte? Pohled rapperů, kteří rozhodně nehodlají nasazovat nikomu růžové brýle. Karanténa je těžká pro nás všechny, a je třeba ji naplnit kreativitou.

Jste milovníci rapu? Dejte si Mutanty! „Láska za časů korony,“ zní do mikrofonu. A refrén? „Tohle je budoucnost, tohle jsme my. Děti dneška, děti tmy. Děti korony.“ A klip? Na ten si udělejte názor sami. Hip hop nikdy nepatřil ke směrům, kde si na něco hrají. Klip má více než 15 tisíc zhlédnutí, možná si jej oblíbíte i vy a bude to váš top korona song.

King se také ozval

Těžko bychom mohli čekat, že koronavirus ujde pozornosti někoho tak obřího, skvělého, třpytivého a dokonalého, jako je Kapitán Demo. Písnička s názvem Kdo to má? V sobě má například tuto větu: „…radši si mejt pracky, než skončit s životem.“ Na songu se podíleli i jeho známí Givinar Kříž aka GiviKross a Jordan Haj aka ProGram, partner Emmy Smetany. V klipu se objevují záběry z kultovního seriálu pro děti Byl jednou jeden život. My tenhle korona song opravdu žerem!

https://www.youtube.com/watch?v=DA7B79w2Q8U

Znáte všechny výše zmíněné korona songy? Který z nich patří mezi vaše oblíbené a pomáhá vám situaci lépe zvládnout? Odlehčit těžké téma je jedním z neformálních poslání nejednoho hudebníka nebo veselé divadelní duše.

K TÉMATU  Jak mírnit příznaky covid-19? A čeho se při léčbě vyvarovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Dřevěné bedýnky aktuálně frčí. Nehodí se přirozeně do každého interiéru, ale pokud máte rádi venkovský, přírodní nebo skandinávský styl, oceníte chytré nápady na jejich využití. Bedýnky poslouží hlavně jako odkládací prostory. Vhodnou kombinací z nich můžete vytvářet vlastní originální praktická řešení. Je na vás, jestli zvolíte jednoduché jednobarevné bedýnky nebo omšelý retro vzhled. Dají se obrousit, natřít i spojit. Upravte si je podle sebe!
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek