Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Korona song aneb kdo nás baví písněmi o roušce? Osvětová kampaň v praxi

Rouška se rychle stala přirozenou součástí našeho života. Pojďte si ukrátit chvíli a podívat se, kdo nám to o ní pěje oslavné, inspirativní, ale i dekadentní songy.
korona song
Buďte tak trochu "nad věcí" a pusťte si pro zlepšení nálady oblíbený korona song. (zdroj foto: youtube.com

03. 04. 2020

Dáme si tedy „hadr přes hubu“, umyjeme si tisíckrát ruce, a můžeme si projít všechny písně reagující na současnou situaci. Jaký je váš nejoblíbenější korona song?

Hadr přes hubu

Pokud posloucháte rádio nebo jste aktivní na sociálních sítích, zřejmě jste neunikli. Mirai feat. Nikola Štíbrová – Dej si roušku: osvětová kampaň, příjemná pomoc do složité doby, i jednoduchý song, který i škarohlídům dokáže, že dát si něco na obličej není žádná ostuda. Takže pokud chcete popíkový song, kde je „hadr přes hubu“, dejte si roušku! V klipu se objevují i známé osobnosti – Monika Bagárová, Anna K., Richard Genzer, Ewa Farna a mnoho dalších, které budete mít problém s rouškou na obličeji rozpoznat.

Rychlovka

V rámci spolupráce s rádiem Frekvence 1 vznikla Pokáčova Rychlovka Jak na koronavirus. Zveřejněna byla 13.3., tedy krátce poté, co byla vydána první nařízení o uzavření škol. A na to také hned v jedné z prvních slok reaguje: „Chudák děcka do školy jít dneska nesměly,“ zní v písničce. Ve videu si užijete spoustu vtipných prostřihů a krátkých videí a obrázků, které celou píseň významně odlehčují. A refrén? Věta „Netiskni se k cizím lidem, pouze ke své ženě“ je korunou celé zábavné písničky. A co vy? Přiznejte se, kolikrát si myjete ruce?

Bude soud?

21. března se na YouTube kanálu pod názvem ANTI BABIŠ KANÁL objevila píseň od Xindla X Roušky. A rozhodně není bez odezvy! Sotva se Michal David dostal ze svého druhého domova ve Španělsku, asi jej nepotěšilo, že nápěv jeho písně Colu, pijeme colu použil Xindl pro svou píseň Roušky, a to – světe div se – bez svolení autora. Je jasné, že Xindl se pohybuje v hudební branži již dost dlouho na to, aby se podobného faux pas vyvaroval. Ale i přesto tenhle korona song fakt frčí!

K TÉMATU  Mary Ann Bevanová: jaký je příběh nejošklivější ženy světa?

Uvidíme, jak se nakonec známí zpěváci dohodnou. Budeme doufat, že Xindlův pokus nebude mít soudní dohru. A co se v písni dozvíte? Samozřejmě to, že máme nosit roušky. Text je o tom, že si všichni šijeme roušky sami namísto toho, aby nám je dodala vláda, jak dříve avizovala. O tom, že zavřeli školy, a také o tom, že vláda současnou situaci nezvládá. Už jste tuto píseň zaznamenali?

Mimo mainstream

I mimo mainstream se dozvíte o koronaviru vše potřebné. Mutanti hledaj východisko — Karanténa 2020! A co že se vlastně dozvíte? Pohled rapperů, kteří rozhodně nehodlají nasazovat nikomu růžové brýle. Karanténa je těžká pro nás všechny, a je třeba ji naplnit kreativitou.

Jste milovníci rapu? Dejte si Mutanty! „Láska za časů korony,“ zní do mikrofonu. A refrén? „Tohle je budoucnost, tohle jsme my. Děti dneška, děti tmy. Děti korony.“ A klip? Na ten si udělejte názor sami. Hip hop nikdy nepatřil ke směrům, kde si na něco hrají. Klip má více než 15 tisíc zhlédnutí, možná si jej oblíbíte i vy a bude to váš top korona song.

King se také ozval

Těžko bychom mohli čekat, že koronavirus ujde pozornosti někoho tak obřího, skvělého, třpytivého a dokonalého, jako je Kapitán Demo. Písnička s názvem Kdo to má? V sobě má například tuto větu: „…radši si mejt pracky, než skončit s životem.“ Na songu se podíleli i jeho známí Givinar Kříž aka GiviKross a Jordan Haj aka ProGram, partner Emmy Smetany. V klipu se objevují záběry z kultovního seriálu pro děti Byl jednou jeden život. My tenhle korona song opravdu žerem!

https://www.youtube.com/watch?v=DA7B79w2Q8U

Znáte všechny výše zmíněné korona songy? Který z nich patří mezi vaše oblíbené a pomáhá vám situaci lépe zvládnout? Odlehčit těžké téma je jedním z neformálních poslání nejednoho hudebníka nebo veselé divadelní duše.

K TÉMATU  Roušky stojí za problémem jménem maskné. Co to je a jak tomu předejít?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Koronavirus versus slavné osoby. Kdo z celebrit už bojuje s novou nákazou?

Nejhranější písničky na svatbách. Co je pravě in a co si samy nevěsty nejčastěji přejí

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.
Pečicí trouba patří do každé kuchyně. I když nezásobujete okolí buchtami a koláči jako na běžícím pásu, trouba se může hodit. Třeba někdy dostanete chuť na pizzu, pečené kuře nebo cokoli jiného. Jak ale vybrat troubu tak, aby odpovídala vašemu životnímu stylu a do domu se vám nedostal třeba zbytečně předimenzovaný požírač elektřiny, nebo naopak spotřebič, který zdaleka neuspokojí vaše touhy po pečených pokrmech? Tento článek vám s výběrem pomůže – a to v pouhých šesti krocích.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Dnes jsem snědla svůj objednaný Caesar salát, i když vím, že měl chyby. Ale dávám si ho často. Tak jsem špatný druh použitého salátu a kus opečené slaniny neřešila. Vím, co jsem si objednala. Ovšem určitě se vám stává, že si dáte něco, co vůbec neodpovídá kvalitě, kterou jste očekávala. Co může být v restauraci předmětem reklamace?

Nepřehlédněte

Věděli jste, že podle posledních statistik má průměrný člověk ve svém mobilním telefonu stažených zhruba třicet mobilních aplikací? Sice je nemusí nutně využívat, ale staženy jsou. Zatímco pánové nezapomínají kromě sociálních sítí na sportovní aplikace nebo aplikace sportovního sázení, co ve svém mobilu ukrývají ženy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek