Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

6 tipů, pro vaše muže – jak v obleku vypadat vždy dobře

Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.

1. Do práce nenoste lesklý oblek

Lesklé obleky vypadají na první dojem velmi efektně, ale do práce se vůbec nehodí. Matný materiál vzbuzuje luxusní dojem, což se vám v práci hodí. Lesklý oblek si nechte na méně formální události. Špatnou volbou není na oslavách, do divadla nebo na ples.

2. A co barva?

Chcete si koupit jenom jeden pánský oblek v univerzální barvě? Již nějaký čas patří mezi nejkupovanější obleky ty v námořnické barvě. Jaký je důvod? Modrou unosíte na pracovní jednání, zkoušky na vysoké škole, do divadla, na slavnostní události i na svatbu. Tmavě modrá není nudná, ale zároveň působí velmi formálně. Navíc sluší každé barvě očí, vlasů i pleti. Pro denní nošení bychom i tak doporučili mít v šatníku i jiné barvy.

3. Vždy se rozhodujte podle dané události

Mezi největší prohřešky patří špatně zvolené oblečení s ohledem na danou událost. Na maturitní zkoušku nechoďte v křiklavém obleku, na pohřeb si odpusťte barevnou košili a veselou kravatu, na svatební hostinu vynechte černou barvu a na pracovní pohovor nevytahujte lesklý materiál. Vždy vybírejte oblek podle konkrétní události. Pokud se chcete držet u země, mějte v šatníku černý oblek a barevný oblek (modrý, světle nebo tmavě šedý).

4. Na střihu záleží

Levné pánské obleky samozřejmě nejsou šité na míru, a tak se může stát, že vám oblek nesedne. Obleky se, stejně jako jiné kousky, prodávají v různých konfekčních velikostech. Levnější kousky se dělí na klasický a slim fit střih. Slim fit sluší mužům se štíhlou nebo běžnou postavu. Klasický střih nabízí i nadměrné velikosti.

obleku

5. Jak vybrat velikost?

Výběr velikosti obleku je při nákupu přes internet obvykle trochu problém. Proto se pečlivě měřte. Při obléknutí se nesmí tvořit vlnky, ramena příliš těsně neobepíná, rukávy musí sahat ke kořenu palce u ruky. Do saka je možná pouze košile s (alespoň 1 cm vyčnívajícím) dlouhým rukávem. Nohavice překrývá patu obuvi. Během zkoušení si sedněte, předkloňte se a natáhněte ruce, zda vás sako a kalhoty neškrtí, nebo naopak nejsou moc volné.

K TÉMATUÚklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

6. Polyester není příliš oblíbený ani pohodlný

Obleky ze 100% polyesteru vám velkou službu neudělají. Na těle klouzají, takže se v nich nebudete cítit pohodlně, a v létě zase přijde nadměrné pocení. Oblek z bavlny se praním ničí, nepůsobí formálně ani profesionálně. Nejlepší volbou je kombinace několika materiálů. Mezi dobrou volbu patří polyester s viskózou a vlnou. Takový oblek unosíte do práce, na svatbu, ples a či večeři.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Ne každá z nás se rozplývá nad množstvím výšivek a volánů a girlandami květin. Nebo jste si možná s partnerem právě řekli, že se chcete vzít. Svatba hned! Nečekat rok, nemít svatební horečku a spousty poradkyň či agentur. Nezkoušet si půl roku šaty. Prostě jste se rozhodli a chcete si svůj svatební den užít co nejdříve. Jde to?
S příchodem sluníčka a teplého počasí se venku neprobouzí pouze stromy a květiny, ale také komáři, klíšťata, vosy a podobná obtěžující havěť. Dnešní článek vám přinese několik receptů na zcela přírodní repelenty, které ochrání nejen vás, vaše děti, ale i čtyřnohé mazlíčky. Zároveň se také dozvíte, co dělat v rámci první pomoci, pokud se s některou z obtěžujících potvůrek léta dostanete do křížku.
Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.
Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Každá žena ví, že bez doplňků by nebyl outfit dokonalý a úplný. I za doplňky se musí utrácet, a to zejména za náušnice, které jsou často to nejvýraznější na celém outfitu. Ovšem stejně, jako je tomu v případě jiných kousků oblečení, i ve světě náušnic se mění trendy jako na běžícím pásu. Každý rok móda přinese na trh zcela jiné typy náušnic, které mají zpestřovat outfity v dané sezoně. Nabízí se proto otázka, jaké náušnice ovládnou nejbližší měsíce a týdny?
Plastická operace, která pomůže vyřešit problém nebo zvýšit sebevědomí, je v moderním světě dobrá věc. Ovšem jen tehdy, pokud se to s ní zkrátka nepřežene a výsledek vypadá řekněme opravdu reprezentativně. Bohužel ve světě slavných občas neplatí rčení, že v nejlepším se má přestat, proto se v záři reflektorů objevuje řada celebrit, které si na plastikách vybudovaly doslova závislost. Které z nich jsou opravdu odstrašujícím případem?
Prázdniny a dovolené jsou za dveřmi. Ovšem letos budou pro mnohé z nás jiné. Místo koupání v teplém moři nás čeká ráchání v bazénech, studených řekách a ne vždy zrovna čistých rybnících či přehradách. Následkem pak může být řezání a pálení, které mnohé z nás tak důvěrně znají. Typické letní záněty totiž dokážou pořádně potrápit a zkazit volno.

Nepřehlédněte

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek