Domů » Krása a móda » 6 tipů, pro vaše muže – jak v obleku vypadat vždy dobře
Krása a móda Reklama

6 tipů, pro vaše muže – jak v obleku vypadat vždy dobře

obleku
Nákup obleku nepodceňujte. Musí vám padnout jako ulitý, jinak působí nevkusně. Na co si při nákupu dávat pozor? Připravili jsme pro vás 6 tipů. Svému muži dejte ty nejlepší rady.

1. Do práce nenoste lesklý oblek

Lesklé obleky vypadají na první dojem velmi efektně, ale do práce se vůbec nehodí. Matný materiál vzbuzuje luxusní dojem, což se vám v práci hodí. Lesklý oblek si nechte na méně formální události. Špatnou volbou není na oslavách, do divadla nebo na ples.

2. A co barva?

Chcete si koupit jenom jeden pánský oblek v univerzální barvě? Již nějaký čas patří mezi nejkupovanější obleky ty v námořnické barvě. Jaký je důvod? Modrou unosíte na pracovní jednání, zkoušky na vysoké škole, do divadla, na slavnostní události i na svatbu. Tmavě modrá není nudná, ale zároveň působí velmi formálně. Navíc sluší každé barvě očí, vlasů i pleti. Pro denní nošení bychom i tak doporučili mít v šatníku i jiné barvy.

3. Vždy se rozhodujte podle dané události

Mezi největší prohřešky patří špatně zvolené oblečení s ohledem na danou událost. Na maturitní zkoušku nechoďte v křiklavém obleku, na pohřeb si odpusťte barevnou košili a veselou kravatu, na svatební hostinu vynechte černou barvu a na pracovní pohovor nevytahujte lesklý materiál. Vždy vybírejte oblek podle konkrétní události. Pokud se chcete držet u země, mějte v šatníku černý oblek a barevný oblek (modrý, světle nebo tmavě šedý).

4. Na střihu záleží

Levné pánské obleky samozřejmě nejsou šité na míru, a tak se může stát, že vám oblek nesedne. Obleky se, stejně jako jiné kousky, prodávají v různých konfekčních velikostech. Levnější kousky se dělí na klasický a slim fit střih. Slim fit sluší mužům se štíhlou nebo běžnou postavu. Klasický střih nabízí i nadměrné velikosti.

obleku

5. Jak vybrat velikost?

Výběr velikosti obleku je při nákupu přes internet obvykle trochu problém. Proto se pečlivě měřte. Při obléknutí se nesmí tvořit vlnky, ramena příliš těsně neobepíná, rukávy musí sahat ke kořenu palce u ruky. Do saka je možná pouze košile s (alespoň 1 cm vyčnívajícím) dlouhým rukávem. Nohavice překrývá patu obuvi. Během zkoušení si sedněte, předkloňte se a natáhněte ruce, zda vás sako a kalhoty neškrtí, nebo naopak nejsou moc volné.

6. Polyester není příliš oblíbený ani pohodlný

Obleky ze 100% polyesteru vám velkou službu neudělají. Na těle klouzají, takže se v nich nebudete cítit pohodlně, a v létě zase přijde nadměrné pocení. Oblek z bavlny se praním ničí, nepůsobí formálně ani profesionálně. Nejlepší volbou je kombinace několika materiálů. Mezi dobrou volbu patří polyester s viskózou a vlnou. Takový oblek unosíte do práce, na svatbu, ples a či večeři.