Čtvrtek , 19. 05. 2022

Nataša

11 skvělých investičních tipů pro ženy

Předpokládá se, že do roku 2025 budou ženy ovládat dvě třetiny majetku v USA. Zde je několik skvělých investičních tipů šitých na míru ženám.
investiční ženy
Uchovejte své dlouhodobé úspory chytře!

Nápady pro chytré investorky.

Ženy mají při investování různé silné stránky. I když vydělávají méně peněz, mají tendenci spořit větší procento svých příjmů – 8,3 % oproti 7,9 % u mužů. Vyplývá z výzkumu společnosti Fidelity Investments. A přestože muži mohou při investování více riskovat, ženy se mohou zaměřit na placení nižších poplatků, sociálně uvědomělé investice a zajištění na horší časy. Zde je několik cílených tipů. Udělejte vše pro to, abyste se o investování dozvěděli již nyní. Podle odhadů kontrolují ženy v USA 51 % majetku a podle studie společnosti Fidelity se předpokládá, že do roku 2020 budou kontrolovat dvě třetiny. Podle průzkumu společnosti Capital One týkajícího se investování však ženy častěji uvádějí, že důvodem, proč se cítí méně sebevědomě, jsou „nedostatečné znalosti nebo zkušenosti v oblasti investování“ a „příliš mnoho informací nebo složitost investování“. Zvažte absolvování online kurzu investování, stažení podcastu nebo prolistování knihy. (Oblíbená kniha Warrena Buffetta  je „Inteligentní investor“.)

Nečekejte na pohádkového prince.

Podle studie Satoshiho P. Watanabeho z Hirošimské univerzity ženy bez ohledu na stav vztahu věří, že jim princ z pohádky nějakým způsobem zajistí finanční zabezpečení ve zlatých letech. To snižuje jejich snahu aktivně řídit svou finanční budoucnost a často je to staví do zranitelných situací. Podle studie to „umocňuje nevýhody, kterým ženy již čelí při vytváření svých úspor na důchod: ženy jsou placeny méně než muži a často pracují méně let kvůli tomu, že si vybírají čas z pracovního procesu kvůli výchově dětí. Navíc ženy obvykle odcházejí do důchodu déle, protože mají delší průměrnou délku života než muži.“

Investujte do zlepšení světa.

„Mnohem více žen se zajímá o společensky odpovědné nebo dopadové investování,“ říká Jennifer Ellisonová, ředitelka společnosti Bingham, Osborn & Scarborough, která se zabývá správou majetku s vysokým čistým jměním v San Francisku. Cena za výzkum a vývoj fondů zaměřených na společensky odpovědné nebo dopadové investování se snížila „a výnosy jsou z dlouhodobého hlediska docela srovnatelné“ s běžnými fondy, říká. Lidé se buď rozhodnou vyhnout se ve svých portfoliích určitým produktům, nebo investují do věcí, na kterých jim záleží. Mezi její dva oblíbené podílové fondy patří TIAA-CREF Social Choice Equity (ticker: TISCX) a Vanguard FTSE Social Index (VFTSX).

K TÉMATUNutně potřebujete oživit svůj šatník? Šperky s olivínem jsou v kurzu!

Hledejte veřejné společnosti s ženským vedením.

„Statistiky ukazují, že veřejně obchodované společnosti s větším počtem žen v představenstvu dosahovaly v minulosti lepších výsledků,“ říká Nancy Osmond Popovich, výkonná ředitelka pro investice ve skupině The Wise Investor Group společnosti Robert W. Baird & Co. v Restonu ve Virginii. Odvolává se na zářijový výzkum společnosti Grant Thornton. Ty společnosti s alespoň jednou ženou v představenstvu překonaly své konkurenty v indexu Standard & Poor’s 500 o 1,91 %.

Imunizujte svůj životní styl.

Ženy mají tendenci chránit své hnízdo i svá vejce. Ženy se více vyhýbají riziku a rády si chrání svůj životní styl, aby jim majetek zajistil dostatek peněz na uspokojení potřeb jich samotných a jejich rodin, říká Nikki Michelini, ředitelka správy majetku a ředitelka společnosti Aspiriant. Ta poskytuje finanční poradenství v Los Angeles. Pokud jste to právě vy, vyberte si do svého portfolia zdravou dávku aktiv s pevným výnosem. Nebo naopak méně volatilních aktiv, abyste tyto potřeby pokryli, říká Micheliniová. Pravděpodobně budete s investicemi agresivnější v situacích, kdy je zřejmý přebytek aktiv k zajištění vašich potřeb, nebo pokud jsou aktiva určena ve prospěch charity nebo budoucích generací.

Vyberte si poradce, kterému důvěřujete.

Ženy mohou klást více investičních otázek, ale jakmile se jednou rozhodnou, mají tendenci zůstat v kurzu. Aniž by měnily investice za účelem zvýšení výnosů. Podle výzkumu Michaela Liersche, vedoucího oddělení behaviorálních financí ve společnosti Merrill Lynch Wealth Management, tak mohou těžit z nižších poplatků a mírně vyšší návratnosti investic. „Myslím, že je pravděpodobnější, že se budou držet investiční strategie, pokud jí rozumí a věří jí,“ říká Michelini. „Důvěra v jejich poradce je však klíčová, stejně jako schopnost poradce efektivně komunikovat a posilovat strategii.“

Kromě toho, pokud budete investovat do akcií nebo jiných trhů, vždy si vyberte důvěryhodnou obchodní platformu, která může být důležitější než poradce. V dnešní době mají online investiční a obchodní platformy úžasný seznam funkcí, které vám poradí s velmi sofistikovanými investičními nápady.

K TÉMATU5 nejlepších katastrofických filmů podle skutečných událostí

Zvažte pojištění.

Pojištění lze často využít k vytvoření fondu pro případ nouze a ženy často vedou diskusi o pojištění rodiny, říká Winnie Sun, výkonná ředitelka společnosti Sun Group Wealth Partners. „Ať už se jedná o životní pojištění nebo dlouhodobou péči, chtějí mít jistotu, že jejich blízcí jsou chráněni. To dává smysl zejména s ohledem na to, že ženy žijí déle a častěji pečují o starší rodiče a děti.“ Při výběru zvažte, kolik budete skutečně potřebovat, a nepřeplácejte. Vyberte si pojišťovnu s vysokým ratingem, pojistné, které vám vyhovuje, a nakupujte, abyste získali nejlepší pojistku, říká Sun.

Ptejte se.

Zjistěte, zda má vaše rodina majetkový plán, kdo zdědí váš dům, kde jsou uloženy důležité dokumenty a kolik je třeba na udržení vašeho životního stylu, říká Penny W. Gordonová, senior viceprezidentka a poradkyně pro soukromý majetek ve společnosti Gibraltar Private Bank & Trust v Miami. „Pokud se ještě výslovně neúčastníte (finančních schůzek), dejte svému manželovi nebo partnerovi vědět, že máte zájem dozvědět se více o správě peněz, a požádejte, abyste se zapojili.

Přemýšlejte dlouhodobě.

Ženy mají tendenci zaměřovat se na dlouhodobé cíle svých portfolií a spojovat svůj majetek s cíli, jako je bydlení na penzi nebo spoření na vysokou školu, říká Laurie Haelenová, senior viceprezidentka a výkonná ředitelka společnosti Tompkins Financial Advisors v New Yorku. Mějte profesionálně řízenou strategii s jasně definovanými cíli, které jsou revidovány alespoň jednou ročně, a poměřujte je s vlastními referenčními hodnotami, říká Haelenová. Pro investorky v důchodu je také lákavé mít jasně definovaný tok příjmů z portfolia, který nahradí vaši výplatu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.
Celý den v jednom kole. Práce, děti, rodiče, domácnost. Nedej bože, když do toho zazvoní telefon a tam se ozve plačící kamarádka, že jí opět ten její nadával. Najednou vám začne docházet, že je toho na vás prostě moc. Kde se stala chyba? Příliš jste začali obětovat své vlastní životní štěstí a darovali jste ho na stříbrném podnose jiným lidem. Pomalu tento program změníme. Konec sebeobětování!
Se správnou pozorností věnovanou detailům a barvám, které si vyberete, může boho vypadat super elegantně. Místnosti s tlumenou nebo neutrální základní paletou s několika divokými vzory jsou často naprosto ohromující a vypadají neuvěřitelně elegantně! Ať už se vydáte jakoukoli cestou, interiéry boho jsou ideální pro dosažení tohoto útulného a příjemného pocitu.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Ačkoliv by se mohlo zdát, že se negativita posledních událostí ve světě promítne i do barev kolem nás, opak je pro letošek pravdou. Do módy se totiž dostávají spíš pozitivní naděje na uvolnění a módní scéna tak doplňuje štěstí a hravost, které nám v uplynulých měsících chyběly. Jaké barvy letí na jaře 2021 a jak je využít ve svém oblékání? Přinášíme vám tipy na trendy oblečení a šaty pro plnoštíhlé včetně doplňků.
Svatba je přelomovým a krásným dnem v životě. Aby byl svatební den nezapomenutelný zejména pro nevěstu a ženicha, je důležité zvolit i tu správnou hudbu. Výběr svatebních písní ovšem není žádná legrace. Co si nevěsty nejčastěji přejí a co se aktuálně hraje? Vyzpovídali jsme DJ, který má v tomhle směru mnohaleté zkušenosti. A zeptali jsme se i samotných nevěst.

Nepřehlédněte

Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!
Podzim. Chvíli krásně barevný, ale po opadání listí šedý a ponurý. Období dešťů, mlhy, nevlídného počasí a špatné nálady. Ať chceme nebo nechceme, počasí na nás působí více, než si myslíme. Záleží ale na tom, jak se k tomuto faktu postavíme a čím si toto období zpříjemníme. Někdo se rád zabalí do deky a lehne si ke krbu s knížkou, jiní jdou pouštět draka anebo (pravděpodobně spíše ženy) vyrazí na nákupy. Jak jste na tom vy?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek