Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

11 skvělých investičních tipů pro ženy

Předpokládá se, že do roku 2025 budou ženy ovládat dvě třetiny majetku v USA. Zde je několik skvělých investičních tipů šitých na míru ženám.
investiční ženy
Uchovejte své dlouhodobé úspory chytře!

Nápady pro chytré investorky.

Ženy mají při investování různé silné stránky. I když vydělávají méně peněz, mají tendenci spořit větší procento svých příjmů – 8,3 % oproti 7,9 % u mužů. Vyplývá z výzkumu společnosti Fidelity Investments. A přestože muži mohou při investování více riskovat, ženy se mohou zaměřit na placení nižších poplatků, sociálně uvědomělé investice a zajištění na horší časy. Zde je několik cílených tipů. Udělejte vše pro to, abyste se o investování dozvěděli již nyní. Podle odhadů kontrolují ženy v USA 51 % majetku a podle studie společnosti Fidelity se předpokládá, že do roku 2020 budou kontrolovat dvě třetiny. Podle průzkumu společnosti Capital One týkajícího se investování však ženy častěji uvádějí, že důvodem, proč se cítí méně sebevědomě, jsou “nedostatečné znalosti nebo zkušenosti v oblasti investování” a “příliš mnoho informací nebo složitost investování”. Zvažte absolvování online kurzu investování, stažení podcastu nebo prolistování knihy. (Oblíbená kniha Warrena Buffetta  je “Inteligentní investor”.)

Nečekejte na pohádkového prince.

Podle studie Satoshiho P. Watanabeho z Hirošimské univerzity ženy bez ohledu na stav vztahu věří, že jim princ z pohádky nějakým způsobem zajistí finanční zabezpečení ve zlatých letech. To snižuje jejich snahu aktivně řídit svou finanční budoucnost a často je to staví do zranitelných situací. Podle studie to “umocňuje nevýhody, kterým ženy již čelí při vytváření svých úspor na důchod: ženy jsou placeny méně než muži a často pracují méně let kvůli tomu, že si vybírají čas z pracovního procesu kvůli výchově dětí. Navíc ženy obvykle odcházejí do důchodu déle, protože mají delší průměrnou délku života než muži.”

Investujte do zlepšení světa.

“Mnohem více žen se zajímá o společensky odpovědné nebo dopadové investování,” říká Jennifer Ellisonová, ředitelka společnosti Bingham, Osborn & Scarborough, která se zabývá správou majetku s vysokým čistým jměním v San Francisku. Cena za výzkum a vývoj fondů zaměřených na společensky odpovědné nebo dopadové investování se snížila “a výnosy jsou z dlouhodobého hlediska docela srovnatelné” s běžnými fondy, říká. Lidé se buď rozhodnou vyhnout se ve svých portfoliích určitým produktům, nebo investují do věcí, na kterých jim záleží. Mezi její dva oblíbené podílové fondy patří TIAA-CREF Social Choice Equity (ticker: TISCX) a Vanguard FTSE Social Index (VFTSX).

K TÉMATU  Pórek: Co všechno dokáže léčit? 5 pádných důvodů, proč byste ho ve své kuchyni měly mít!

Hledejte veřejné společnosti s ženským vedením.

“Statistiky ukazují, že veřejně obchodované společnosti s větším počtem žen v představenstvu dosahovaly v minulosti lepších výsledků,” říká Nancy Osmond Popovich, výkonná ředitelka pro investice ve skupině The Wise Investor Group společnosti Robert W. Baird & Co. v Restonu ve Virginii. Odvolává se na zářijový výzkum společnosti Grant Thornton. Ty společnosti s alespoň jednou ženou v představenstvu překonaly své konkurenty v indexu Standard & Poor’s 500 o 1,91 %.

Imunizujte svůj životní styl.

Ženy mají tendenci chránit své hnízdo i svá vejce. Ženy se více vyhýbají riziku a rády si chrání svůj životní styl, aby jim majetek zajistil dostatek peněz na uspokojení potřeb jich samotných a jejich rodin, říká Nikki Michelini, ředitelka správy majetku a ředitelka společnosti Aspiriant. Ta poskytuje finanční poradenství v Los Angeles. Pokud jste to právě vy, vyberte si do svého portfolia zdravou dávku aktiv s pevným výnosem. Nebo naopak méně volatilních aktiv, abyste tyto potřeby pokryli, říká Micheliniová. Pravděpodobně budete s investicemi agresivnější v situacích, kdy je zřejmý přebytek aktiv k zajištění vašich potřeb, nebo pokud jsou aktiva určena ve prospěch charity nebo budoucích generací.

Vyberte si poradce, kterému důvěřujete.

Ženy mohou klást více investičních otázek, ale jakmile se jednou rozhodnou, mají tendenci zůstat v kurzu. Aniž by měnily investice za účelem zvýšení výnosů. Podle výzkumu Michaela Liersche, vedoucího oddělení behaviorálních financí ve společnosti Merrill Lynch Wealth Management, tak mohou těžit z nižších poplatků a mírně vyšší návratnosti investic. “Myslím, že je pravděpodobnější, že se budou držet investiční strategie, pokud jí rozumí a věří jí,” říká Michelini. “Důvěra v jejich poradce je však klíčová, stejně jako schopnost poradce efektivně komunikovat a posilovat strategii.”

Kromě toho, pokud budete investovat do akcií nebo jiných trhů, vždy si vyberte důvěryhodnou obchodní platformu, která může být důležitější než poradce. V dnešní době mají online investiční a obchodní platformy úžasný seznam funkcí, které vám poradí s velmi sofistikovanými investičními nápady.

K TÉMATU  Zkuste si udělat volno a vyrazit na kole po Jižní Moravě

Zvažte pojištění.

Pojištění lze často využít k vytvoření fondu pro případ nouze a ženy často vedou diskusi o pojištění rodiny, říká Winnie Sun, výkonná ředitelka společnosti Sun Group Wealth Partners. “Ať už se jedná o životní pojištění nebo dlouhodobou péči, chtějí mít jistotu, že jejich blízcí jsou chráněni. To dává smysl zejména s ohledem na to, že ženy žijí déle a častěji pečují o starší rodiče a děti.” Při výběru zvažte, kolik budete skutečně potřebovat, a nepřeplácejte. Vyberte si pojišťovnu s vysokým ratingem, pojistné, které vám vyhovuje, a nakupujte, abyste získali nejlepší pojistku, říká Sun.

Ptejte se.

Zjistěte, zda má vaše rodina majetkový plán, kdo zdědí váš dům, kde jsou uloženy důležité dokumenty a kolik je třeba na udržení vašeho životního stylu, říká Penny W. Gordonová, senior viceprezidentka a poradkyně pro soukromý majetek ve společnosti Gibraltar Private Bank & Trust v Miami. “Pokud se ještě výslovně neúčastníte (finančních schůzek), dejte svému manželovi nebo partnerovi vědět, že máte zájem dozvědět se více o správě peněz, a požádejte, abyste se zapojili.

Přemýšlejte dlouhodobě.

Ženy mají tendenci zaměřovat se na dlouhodobé cíle svých portfolií a spojovat svůj majetek s cíli, jako je bydlení na penzi nebo spoření na vysokou školu, říká Laurie Haelenová, senior viceprezidentka a výkonná ředitelka společnosti Tompkins Financial Advisors v New Yorku. Mějte profesionálně řízenou strategii s jasně definovanými cíli, které jsou revidovány alespoň jednou ročně, a poměřujte je s vlastními referenčními hodnotami, říká Haelenová. Pro investorky v důchodu je také lákavé mít jasně definovaný tok příjmů z portfolia, který nahradí vaši výplatu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Upřímně, matky jsou opravdové hrdinky, které zvládají nekonečný kolotoč povinností. V našem nejnovějším článku se zaměřujeme na příběh jedné takové matky, která je na všechno sama – od každodenních povinností po přípravy na vánoce. Její děti zlobí, nechtějí do školy, a ona si uvědomuje, že potřebuje odpočinek. Co se stane, když se rozhodne strávit víkend v luxusním rezortu? Přečtěte si náš článek, který nahlíží do světa této matky, plný nečekaných zvratů, humorných momentů a možná i inspirace pro všechny, kdo znají výzvy mateřství.
Chcete-li si koupit pohodlné a zároveň trendy boty, určitě vsaďte na kožené kousky. Ty mají mnoho předností. Na následujících řádcích si na koženou obuv posvítíme pěkně zblízka. Povíme si jak ji vybrat a i to, s jakými módními doplňky ji kombinovat. Proto pojďte číst dále a nechte se inspirovat společně s námi.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Přijde vám, že doma máte věčný nepořádek, i když uklízíte celý den? Pak někde zřejmě děláte chybu. Nemusíte se každý den ztrhat, abyste měla doma alespoň zdánlivě uklizeno. Stačí jen znát ty správné vychytávky.
Surfování, velice atraktivní letní aktivita. A to i když jí jen pasivně přihlížíte. Možná se vám tento sport začal líbit už dávno, a zaryl se do paměti. Na první pohled se může jevit jednoduše, svézt se po vlně, nicméně realita je pak o mnoho jiná. Jednou za rok u moře se z vás zkušený surfař nestane. Ale trénovat můžete i v Čechách.
Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
Manželský pár Justin a Hailey Bieber patří mezi nejslavnější páry šoubyznysu vůbec. Jejich vztah si však prošel spoustou zkoušek, které, jak se zdá, překonali a užívají si jeden druhého. Kde to všechno začalo?
Každý člověk ví, že kvalitní spánek je velice důležitý. Během dostatečně dlouhého a dostatečně kvalitního spánku dochází k regeneraci našeho organismu, který se připravuje na další celodenní fungování. Abychom se vyspali doslova dorůžova, svůj spánek můžeme zkvalitnit například vhodnou matrací nebo dobrým polštářem. Za kvalitním spánkem však stojí i pokojové rostliny v ložnici, které nejen, že perfektně čistí vzduch v interiéru, ale které jsou taktéž prevencí nachlazení. O jakých konkrétních pokojových rostlinách je řeč?
Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
Nikdy jsem nepatřila mezi ženy, které vyhledávají jiné partnery a nevěra jim nic neříká. Vlastně jsem se vždy považovala za zastánkyni věrnosti. Po svatbě jsme se nastěhovali do řadovek. Tam jsme se seznámili i s našimi sousedy.
Mnohé druhy zeleniny a ovoce v minulosti rozhodně nevypadaly a nechutnaly tak jako dnes. Lidé si je vyšlechtili k obrazu svému. Otázkou je, jestli je to na škodu, nebo k užitku. Seznamte se s těmi nejznámějšími vyšlechtěnými druhy plodů, které dříve byly úplně jiné.

Výběr článků

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Vezměte děti do kina a schovejte se před dotěrným vedrem v sále. Tajný život mazlíčků 2 je animák od tvůrců filmů Já, padouch. Psí poslání 2 zaútočí na emoce a bláznivý Aladin je ztřeštěnou jízdou od Disneyho, kterou způsobí hlavně kouzelný Džin.

Nepřehlédněte

Každodenní dávka oblíbeného seriálu nebo víkendový relax u filmových novinek nemusí být ztráta času. Televizní či počítačová obrazovka může posloužit stejně dobře jako jazyková učebnice. Důležité je vybrat správnou jazykovou úroveň snímku a obsah na míru. Jak z filmového večera vytěžit maximum?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek