Pátek , 31. 03. 2023

Kvido

11 skvělých investičních tipů pro ženy

Předpokládá se, že do roku 2025 budou ženy ovládat dvě třetiny majetku v USA. Zde je několik skvělých investičních tipů šitých na míru ženám.
investiční ženy
Uchovejte své dlouhodobé úspory chytře!

Nápady pro chytré investorky.

Ženy mají při investování různé silné stránky. I když vydělávají méně peněz, mají tendenci spořit větší procento svých příjmů – 8,3 % oproti 7,9 % u mužů. Vyplývá z výzkumu společnosti Fidelity Investments. A přestože muži mohou při investování více riskovat, ženy se mohou zaměřit na placení nižších poplatků, sociálně uvědomělé investice a zajištění na horší časy. Zde je několik cílených tipů. Udělejte vše pro to, abyste se o investování dozvěděli již nyní. Podle odhadů kontrolují ženy v USA 51 % majetku a podle studie společnosti Fidelity se předpokládá, že do roku 2020 budou kontrolovat dvě třetiny. Podle průzkumu společnosti Capital One týkajícího se investování však ženy častěji uvádějí, že důvodem, proč se cítí méně sebevědomě, jsou “nedostatečné znalosti nebo zkušenosti v oblasti investování” a “příliš mnoho informací nebo složitost investování”. Zvažte absolvování online kurzu investování, stažení podcastu nebo prolistování knihy. (Oblíbená kniha Warrena Buffetta  je “Inteligentní investor”.)

Nečekejte na pohádkového prince.

Podle studie Satoshiho P. Watanabeho z Hirošimské univerzity ženy bez ohledu na stav vztahu věří, že jim princ z pohádky nějakým způsobem zajistí finanční zabezpečení ve zlatých letech. To snižuje jejich snahu aktivně řídit svou finanční budoucnost a často je to staví do zranitelných situací. Podle studie to “umocňuje nevýhody, kterým ženy již čelí při vytváření svých úspor na důchod: ženy jsou placeny méně než muži a často pracují méně let kvůli tomu, že si vybírají čas z pracovního procesu kvůli výchově dětí. Navíc ženy obvykle odcházejí do důchodu déle, protože mají delší průměrnou délku života než muži.”

Investujte do zlepšení světa.

“Mnohem více žen se zajímá o společensky odpovědné nebo dopadové investování,” říká Jennifer Ellisonová, ředitelka společnosti Bingham, Osborn & Scarborough, která se zabývá správou majetku s vysokým čistým jměním v San Francisku. Cena za výzkum a vývoj fondů zaměřených na společensky odpovědné nebo dopadové investování se snížila “a výnosy jsou z dlouhodobého hlediska docela srovnatelné” s běžnými fondy, říká. Lidé se buď rozhodnou vyhnout se ve svých portfoliích určitým produktům, nebo investují do věcí, na kterých jim záleží. Mezi její dva oblíbené podílové fondy patří TIAA-CREF Social Choice Equity (ticker: TISCX) a Vanguard FTSE Social Index (VFTSX).

K TÉMATU  Pozor na podvodné e-shopy! Jak nenaletět?

Hledejte veřejné společnosti s ženským vedením.

“Statistiky ukazují, že veřejně obchodované společnosti s větším počtem žen v představenstvu dosahovaly v minulosti lepších výsledků,” říká Nancy Osmond Popovich, výkonná ředitelka pro investice ve skupině The Wise Investor Group společnosti Robert W. Baird & Co. v Restonu ve Virginii. Odvolává se na zářijový výzkum společnosti Grant Thornton. Ty společnosti s alespoň jednou ženou v představenstvu překonaly své konkurenty v indexu Standard & Poor’s 500 o 1,91 %.

Imunizujte svůj životní styl.

Ženy mají tendenci chránit své hnízdo i svá vejce. Ženy se více vyhýbají riziku a rády si chrání svůj životní styl, aby jim majetek zajistil dostatek peněz na uspokojení potřeb jich samotných a jejich rodin, říká Nikki Michelini, ředitelka správy majetku a ředitelka společnosti Aspiriant. Ta poskytuje finanční poradenství v Los Angeles. Pokud jste to právě vy, vyberte si do svého portfolia zdravou dávku aktiv s pevným výnosem. Nebo naopak méně volatilních aktiv, abyste tyto potřeby pokryli, říká Micheliniová. Pravděpodobně budete s investicemi agresivnější v situacích, kdy je zřejmý přebytek aktiv k zajištění vašich potřeb, nebo pokud jsou aktiva určena ve prospěch charity nebo budoucích generací.

Vyberte si poradce, kterému důvěřujete.

Ženy mohou klást více investičních otázek, ale jakmile se jednou rozhodnou, mají tendenci zůstat v kurzu. Aniž by měnily investice za účelem zvýšení výnosů. Podle výzkumu Michaela Liersche, vedoucího oddělení behaviorálních financí ve společnosti Merrill Lynch Wealth Management, tak mohou těžit z nižších poplatků a mírně vyšší návratnosti investic. “Myslím, že je pravděpodobnější, že se budou držet investiční strategie, pokud jí rozumí a věří jí,” říká Michelini. “Důvěra v jejich poradce je však klíčová, stejně jako schopnost poradce efektivně komunikovat a posilovat strategii.”

Kromě toho, pokud budete investovat do akcií nebo jiných trhů, vždy si vyberte důvěryhodnou obchodní platformu, která může být důležitější než poradce. V dnešní době mají online investiční a obchodní platformy úžasný seznam funkcí, které vám poradí s velmi sofistikovanými investičními nápady.

K TÉMATU  Na aktivní léto bez hořčíku zapomeňte

Zvažte pojištění.

Pojištění lze často využít k vytvoření fondu pro případ nouze a ženy často vedou diskusi o pojištění rodiny, říká Winnie Sun, výkonná ředitelka společnosti Sun Group Wealth Partners. “Ať už se jedná o životní pojištění nebo dlouhodobou péči, chtějí mít jistotu, že jejich blízcí jsou chráněni. To dává smysl zejména s ohledem na to, že ženy žijí déle a častěji pečují o starší rodiče a děti.” Při výběru zvažte, kolik budete skutečně potřebovat, a nepřeplácejte. Vyberte si pojišťovnu s vysokým ratingem, pojistné, které vám vyhovuje, a nakupujte, abyste získali nejlepší pojistku, říká Sun.

Ptejte se.

Zjistěte, zda má vaše rodina majetkový plán, kdo zdědí váš dům, kde jsou uloženy důležité dokumenty a kolik je třeba na udržení vašeho životního stylu, říká Penny W. Gordonová, senior viceprezidentka a poradkyně pro soukromý majetek ve společnosti Gibraltar Private Bank & Trust v Miami. “Pokud se ještě výslovně neúčastníte (finančních schůzek), dejte svému manželovi nebo partnerovi vědět, že máte zájem dozvědět se více o správě peněz, a požádejte, abyste se zapojili.

Přemýšlejte dlouhodobě.

Ženy mají tendenci zaměřovat se na dlouhodobé cíle svých portfolií a spojovat svůj majetek s cíli, jako je bydlení na penzi nebo spoření na vysokou školu, říká Laurie Haelenová, senior viceprezidentka a výkonná ředitelka společnosti Tompkins Financial Advisors v New Yorku. Mějte profesionálně řízenou strategii s jasně definovanými cíli, které jsou revidovány alespoň jednou ročně, a poměřujte je s vlastními referenčními hodnotami, říká Haelenová. Pro investorky v důchodu je také lákavé mít jasně definovaný tok příjmů z portfolia, který nahradí vaši výplatu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Toužili jste někdy po tom mít recept na štěstí? Nebo objevit nějaký nástroj, díky kterému doopravdy zažijete štěstí? Pokud ano, tak mám pro vás dobrou zprávu. Dnes vám totiž prozradím nástroj, který vám štěstí opravdu může přinést. Podmínkou ale je, že tento nástroj uchopíte do praxe a budete se jím řídit. Jste připravení? Jdeme tedy na to.
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Sebevědomí je klíčem k úspěchu, a to ať už mluvíme o úspěchu v osobním či profesním životě. K jeho snížení přispívá kupříkladu akné nebo jiné kosmetické vady, ale také zažloutlý chrup. Že vás právě žluté zuby trápí a denně snižují zmiňované sebevědomí? Pojďme si zmínit několik tipů, jak efektivně vybělit zuby.
Málokterá z nás má cvičení v oblibě – chceme se mu vyhnout co se dá a doufáme, že to bez něj zvládneme. Existují ale cviky, které nejsou tolik náročné, a zároveň dokáží změnit život k lepšímu. Ať už v oblasti zdraví nebo sexu. V obojím případě se budete cítit mnohem lépe poté, co budete pravidelně cvičit Kegelovy cviky.
Kdo by neznal milou Rachel ze seriálu Přátelé? Jennifer Aniston tato role jednoznačně proslavila. Od té doby ale natočila spoustu filmů, kde jsme mohli obdivovat její herecký talent a nestárnoucí krásu. Na hollywoodském výsluní tak zůstává nadále, a nevypadá to, že by se chystala odejít. Ale i ona má občas dny jako „pouhý smrtelník“. Co jste o ní určitě nevěděli?
Tento měsíc rozhodne. Pandemie dosáhla v Česku dalšího vrcholu a téměř zastavila život. Děti opět zůstaly doma a školy se zcela uzavřely. Jenže i mezi nimi nejmenšími přibývá nemocných. Jejich obranyschopnost je oslabená. Chybí jí přirozené podněty a dlouhá zima vyčerpala zásoby vitaminů. Nelze se tak divit, že přibývá také dětských pacientů.
Myslíte si, že vybrat dokonalé sluneční brýle je poměrně složité? Vsázíte na trendy poslední módy, ale i přesto ne a ne najít ty pravé? Vybírat sluneční brýle podle nových trendů je samozřejmě v pořádku, ovšem nejdůležitější je vzít v úvahu tvar vašeho obličeje. Sluneční brýle vám totiž budou skutečně slušet jedině tehdy, pokud budou ladit k vašim obličejovým proporcím. Poradíme vám, jaké sluneční brýle budou pro vaši tvář ty dokonalé.

Nepřehlédněte

Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek