Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

11 skvělých investičních tipů pro ženy

Předpokládá se, že do roku 2025 budou ženy ovládat dvě třetiny majetku v USA. Zde je několik skvělých investičních tipů šitých na míru ženám.
investiční ženy
Uchovejte své dlouhodobé úspory chytře!

Nápady pro chytré investorky.

Ženy mají při investování různé silné stránky. I když vydělávají méně peněz, mají tendenci spořit větší procento svých příjmů – 8,3 % oproti 7,9 % u mužů. Vyplývá z výzkumu společnosti Fidelity Investments. A přestože muži mohou při investování více riskovat, ženy se mohou zaměřit na placení nižších poplatků, sociálně uvědomělé investice a zajištění na horší časy. Zde je několik cílených tipů. Udělejte vše pro to, abyste se o investování dozvěděli již nyní. Podle odhadů kontrolují ženy v USA 51 % majetku a podle studie společnosti Fidelity se předpokládá, že do roku 2020 budou kontrolovat dvě třetiny. Podle průzkumu společnosti Capital One týkajícího se investování však ženy častěji uvádějí, že důvodem, proč se cítí méně sebevědomě, jsou „nedostatečné znalosti nebo zkušenosti v oblasti investování“ a „příliš mnoho informací nebo složitost investování“. Zvažte absolvování online kurzu investování, stažení podcastu nebo prolistování knihy. (Oblíbená kniha Warrena Buffetta  je „Inteligentní investor“.)

Nečekejte na pohádkového prince.

Podle studie Satoshiho P. Watanabeho z Hirošimské univerzity ženy bez ohledu na stav vztahu věří, že jim princ z pohádky nějakým způsobem zajistí finanční zabezpečení ve zlatých letech. To snižuje jejich snahu aktivně řídit svou finanční budoucnost a často je to staví do zranitelných situací. Podle studie to „umocňuje nevýhody, kterým ženy již čelí při vytváření svých úspor na důchod: ženy jsou placeny méně než muži a často pracují méně let kvůli tomu, že si vybírají čas z pracovního procesu kvůli výchově dětí. Navíc ženy obvykle odcházejí do důchodu déle, protože mají delší průměrnou délku života než muži.“

Investujte do zlepšení světa.

„Mnohem více žen se zajímá o společensky odpovědné nebo dopadové investování,“ říká Jennifer Ellisonová, ředitelka společnosti Bingham, Osborn & Scarborough, která se zabývá správou majetku s vysokým čistým jměním v San Francisku. Cena za výzkum a vývoj fondů zaměřených na společensky odpovědné nebo dopadové investování se snížila „a výnosy jsou z dlouhodobého hlediska docela srovnatelné“ s běžnými fondy, říká. Lidé se buď rozhodnou vyhnout se ve svých portfoliích určitým produktům, nebo investují do věcí, na kterých jim záleží. Mezi její dva oblíbené podílové fondy patří TIAA-CREF Social Choice Equity (ticker: TISCX) a Vanguard FTSE Social Index (VFTSX).

K TÉMATU  Místo prášku nalijte do pračky ocet. Přinese vám to hned několik dobrých benefitů

Hledejte veřejné společnosti s ženským vedením.

„Statistiky ukazují, že veřejně obchodované společnosti s větším počtem žen v představenstvu dosahovaly v minulosti lepších výsledků,“ říká Nancy Osmond Popovich, výkonná ředitelka pro investice ve skupině The Wise Investor Group společnosti Robert W. Baird & Co. v Restonu ve Virginii. Odvolává se na zářijový výzkum společnosti Grant Thornton. Ty společnosti s alespoň jednou ženou v představenstvu překonaly své konkurenty v indexu Standard & Poor’s 500 o 1,91 %.

Imunizujte svůj životní styl.

Ženy mají tendenci chránit své hnízdo i svá vejce. Ženy se více vyhýbají riziku a rády si chrání svůj životní styl, aby jim majetek zajistil dostatek peněz na uspokojení potřeb jich samotných a jejich rodin, říká Nikki Michelini, ředitelka správy majetku a ředitelka společnosti Aspiriant. Ta poskytuje finanční poradenství v Los Angeles. Pokud jste to právě vy, vyberte si do svého portfolia zdravou dávku aktiv s pevným výnosem. Nebo naopak méně volatilních aktiv, abyste tyto potřeby pokryli, říká Micheliniová. Pravděpodobně budete s investicemi agresivnější v situacích, kdy je zřejmý přebytek aktiv k zajištění vašich potřeb, nebo pokud jsou aktiva určena ve prospěch charity nebo budoucích generací.

Vyberte si poradce, kterému důvěřujete.

Ženy mohou klást více investičních otázek, ale jakmile se jednou rozhodnou, mají tendenci zůstat v kurzu. Aniž by měnily investice za účelem zvýšení výnosů. Podle výzkumu Michaela Liersche, vedoucího oddělení behaviorálních financí ve společnosti Merrill Lynch Wealth Management, tak mohou těžit z nižších poplatků a mírně vyšší návratnosti investic. „Myslím, že je pravděpodobnější, že se budou držet investiční strategie, pokud jí rozumí a věří jí,“ říká Michelini. „Důvěra v jejich poradce je však klíčová, stejně jako schopnost poradce efektivně komunikovat a posilovat strategii.“

Kromě toho, pokud budete investovat do akcií nebo jiných trhů, vždy si vyberte důvěryhodnou obchodní platformu, která může být důležitější než poradce. V dnešní době mají online investiční a obchodní platformy úžasný seznam funkcí, které vám poradí s velmi sofistikovanými investičními nápady.

K TÉMATU  SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček vlasových masek GLISS

Zvažte pojištění.

Pojištění lze často využít k vytvoření fondu pro případ nouze a ženy často vedou diskusi o pojištění rodiny, říká Winnie Sun, výkonná ředitelka společnosti Sun Group Wealth Partners. „Ať už se jedná o životní pojištění nebo dlouhodobou péči, chtějí mít jistotu, že jejich blízcí jsou chráněni. To dává smysl zejména s ohledem na to, že ženy žijí déle a častěji pečují o starší rodiče a děti.“ Při výběru zvažte, kolik budete skutečně potřebovat, a nepřeplácejte. Vyberte si pojišťovnu s vysokým ratingem, pojistné, které vám vyhovuje, a nakupujte, abyste získali nejlepší pojistku, říká Sun.

Ptejte se.

Zjistěte, zda má vaše rodina majetkový plán, kdo zdědí váš dům, kde jsou uloženy důležité dokumenty a kolik je třeba na udržení vašeho životního stylu, říká Penny W. Gordonová, senior viceprezidentka a poradkyně pro soukromý majetek ve společnosti Gibraltar Private Bank & Trust v Miami. „Pokud se ještě výslovně neúčastníte (finančních schůzek), dejte svému manželovi nebo partnerovi vědět, že máte zájem dozvědět se více o správě peněz, a požádejte, abyste se zapojili.

Přemýšlejte dlouhodobě.

Ženy mají tendenci zaměřovat se na dlouhodobé cíle svých portfolií a spojovat svůj majetek s cíli, jako je bydlení na penzi nebo spoření na vysokou školu, říká Laurie Haelenová, senior viceprezidentka a výkonná ředitelka společnosti Tompkins Financial Advisors v New Yorku. Mějte profesionálně řízenou strategii s jasně definovanými cíli, které jsou revidovány alespoň jednou ročně, a poměřujte je s vlastními referenčními hodnotami, říká Haelenová. Pro investorky v důchodu je také lákavé mít jasně definovaný tok příjmů z portfolia, který nahradí vaši výplatu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
V práci blázinec, dovolená vyloučená a jarní prázdniny na krku. Nemoc nebo nedostatek peněz, důvodů, proč nemůžete vyjet s dětmi na jarní prázdniny, může být celá řada. Proto ještě nemusí dítě celý týden sedět doma u televize a tabletu. Zkuste mu připravit tak trochu jiné prázdniny.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat. Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!

Nepřehlédněte

Byla neskutečně krásná a neuvěřitelně talentovaná. Přesto se v jejím životě objevilo hned několik škraloupů, které jí poškodily pověst. Mona Lisa dvacátého století, jak se Gině Lollobrigidě přezdívá, je však dodnes považována ze největší herecký sex symbol.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek