Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

5 důvodů, proč letět do Dubaje

Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.
Dubaje
DUBAI, UAE - JANUARY 20: Burj Al Arab hotel

#1 Nákupní horečka

Pokud jste shopaholici, v Dubaji si přijdete na své. Výrobky jsou zde osvobozeny od daní, takže luxusní šperky, nejnovější elektroniku či módní novinky zde seženete za výrazně levnější peníz než v Evropě nebo Americe. Během nákupních sezón se sem proto sjíždějí tisíce turistů.

Nejlepší je, že i během sezony se Dubaj letenky dají najít velice výhodně. 

V Dubaji najdete mnoho nákupních míst. Tím nejslavnějším je Dubaj Mall, což je vůbec největší nákupní centrum na světě. Uvnitř téhle monstrózní budovy narazíte na obří akvárium, čtyři patra padající vodopád, zahrát si na ledovém kluzišti hokej nebo navštívit zábavní park či naučný park.

Pokud hledáte výhodné nákupy zlata, pak musíte navštívit The Deira Gold Souk. Najdete zde více než 300 maloobchodních prodejen. Dbejte však na to, abyste na tomto místě uměli dobře smlouvat. Kromě toho můžete v Bur Dubai Souk nakupovat pašmíny, hedvábné oblečení a koberce.

Návštěva Dubaje
DUBAI, UAE – NOVEMBER 7: Dubai Marina. UAE. Listopad 7, 2013

#2 Ráj vodních sportů

V Dubaji najdete velké množství vodních sportů. Nejlepší zážitek si zde můžete dopřát při parasailingu. Jízda na padáku řízeném lodí vám poskytne nádherný panoramatický výhled na Dubaj. 

Další vzrušující aktivitou v Dubaji je Flyfish. Budete připoutáni k nafukovacímu člunu a poletíte nad vodou. Vyzkoušejte Flyboarding, kdy stojíte na jetpacku a vznášíte se vysoko v oblacích. Vydejte se na vzrušující jízdu v kovovém žralokovi Seabreacher v hotelu Rixos the Palm.

Další známou aktivitou je zde také kitesurfing. Surfování na dracích si můžete užít v dubajském přístavu. Při potápění v Atlantis The Palm si zblízka prohlédnete manty, korály a žraloky. 

Kromě toho se můžete věnovat windsurfingu, wakeboardingu a vodnímu lyžování. Nenechte si ujít plavání s rozkošnými delfíny. Dubajské delfinárium je pro to tím nejlepším místem. Kromě toho se můžete věnovat hloubkovému rybolovu v Perském zálivu. 

K TÉMATU  Horko může být i na techniku. Jak připravit svůj smartphone na dovolenou

#3 Pouštní dobrodružství

Dubaj vám poskytne výjimečný zážitek z pouštních aktivit. Pouštní safari v Dubaji je zde tou nejnapínavější aktivitou. Můžete si užít okouzlující pouštní safari v noci. 

Projíždění dun a pozorování hvězd jsou také oblíbené aktivity, které můžete v rámci nočního safari podniknout. Pokud jste spíše ranní ptáče, pozorování východu slunce nad arabskou pouští přináší úchvatný zážitek. 

Vášnivý řidiči si za volantem Range Roveru v poušti budou připadat jako králové. Případně zvolí populární čtyřkolky. Pokud však místo k autům tíhnete raději ke zvířatům, můžete písečné duny zdolávat na velbloudech. Kromě toho je v Dubaji známou aktivitou lyžování na písku. 

Kromě toho vám let horkovzdušným balónem umožní zahlédnout pouštní divokou přírodu. V poušti můžete pozorovat velbloudy a gazely. Dubaj také nabízí bohatý noční život v poušti. Můžete si rezervovat pobyt v luxusních stanech a užít si zábavná kejklířská představení s břišními tanečnicemi a pojídači ohňů.

Kromě toho se zde pořádá grilování a táborák. Noční táboření si můžete užít v pouštním safari táboře Atlanta a beduínském táboře. K dispozici je také Al Maha Resort Dubai. Váš zážitek z arabské noci bude úplný, když ochutnáte místní vyhlášený kebab a humus.

#4 Přehlídka moderní architektury

Moc historických památek Dubaj jako město nenabízí, zato milovníci moderní architektury narazí na celou řadu úžasných staveb. Všem dominuje 828 metrů vysoký mrakodrap Burj Khalifa. Jedná se o nejvyšší věž na světě. Během slunečných dnů je výhled z vyhlídky ve 124. patře naprosto úchvatný.

Docela z jiného těsta je uměle vybudovaný ostrov ve tvaru palmy názvem Palm Jumeirah. Na ostrově místo fauny a flóry sídlí celá síť luxusních ubytovacích zařízení v čele s jedním z nejikoničtějších hotelů světa Atlantis.

Za jednu z nejkrásnějších budov na světě je pak považované dubajské muzeum budoucnosti, které je vyrobeno z oceli a skla. Zdobí jej extravagantní exteriér stojící přímo v dopravním uzlu městských silnic.

K TÉMATU  5 tipů jak neprokrastinovat pracovní dobu?
Návštěva Dubaje
Vyražte do Dubaje i vy!

#5 Luxusní ubytování

Dubaj potěší vaši duši, pokud jde o luxusní pobyt. A protože o bájném hotelu Atlantis už byla řeč, podíváme se na další skvosty. Veskrze všechny luxusní hotely patří rovněž do přehlídky moderní architektury. 

Na vlastním umělém ostrůvku si trůní pětihvězdičkový hotel ve tvaru plachetince Burj Al Arab. Ty největší a nejhonosnější apartmány mají i přes 700 m2 obytné plochy, takže snesou ta nejvyšší měřítka milionářů a pohádkově bohatých šejků. Hotel má dokonce své vlastní nákupní centrum.

Raffles Dubai inspirovaný pyramidou je směsicí asijského a egyptského architektonického stylu. Nachází se v něm 246 pokojů a apartmá zdobených soukromými balkony. Má také 7 restaurací a barů spolu s nočním klubem a lázněmi.

Tak co, máte chuť navštívit Dubaj? Tak najděte letenky a vzhůru do oblak!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Strom ginkgo biloba je svými účinky proslulý již po staletí. Využíval se v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. V Asii, odkud pochází, je v některých místech dokonce uctívaný.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Máme po úplňku. Co vás nyní čeká o víkendu? Nahlédněte do našeho speciálního horoskopu krásy a duševního zdraví od astroložky Nadi Šmídové.
Každému z nás příroda nadělila něco jiného, a to nejen z hlediska charakteru, chování, ale i po stránce postavy. A zatímco někdo je hubený a stěží přibere pár gramů navíc, jiný má sklony k obezitě a kila mu naskakují snad i tehdy, když polyká vzduch. Odlišní jsme ale také stavbou těla – ano, klasické třídění na jablka, hrušky. Jaký jste ale ve skutečnosti somatotyp a co na něj nejlépe zabírá?
Konečně přišla rodinná dovolená. Očekáváte, že si odpočinete od všech starostí. Chcete si přece pořádně užít zasloužené volno! Těšíte se, že si budete užívat, jenže všechno může dopadnout jinak. Jak se nepohádat na dovolené? A jak se po dovolené nerozejít?
Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?
Připojit se k rodině vašeho manžela může znamenat orientaci v obtížných vztazích, zejména s jeho matkou. Je to prostě vaše tchyně. Ať už chcete mít pozitivní vztah od samého začátku, nebo se momentálně potýkáte s problémy, je možné si svou tchýni „převychovat“.
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Recept na dlouhověkost hledají lidé odnepaměti. Když už na tomto světe, nemohou být napořád, tak se alespoň snaží o to, aby zde byli co nejdéle. A od koho jiného čerpat moudrost, než od lidí, kteří se dožili požehnaného věku.
Legendární kocour Garfield nesnášel pondělky, měl z nich deprese a úzkosti. Většinou se mu v ten den ani nic nedařilo. Lidé na tom jsou podobně. Také míváme úzkosti z některých dnů v týdnu. Z neděle především. Jedete v tom taky?

Výběr článků

Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.

Nepřehlédněte

Vzrostlý strom přímo v obýváku? Stromy v interiéru nejsou zrovna tradiční výzdobou, přesto se najdou tací, kteří mají kus přírody přímo u sebe doma. Budova musí většinou s takovým nápadem počítat už od začátku stavby, ale potom se můžete pochlubit skutečně originální dekorací, na kterou budou návštěvy koukat s otevřenou pusou. Zeleň uklidňuje a prospívá, takže na vás bude blahodárně působit každý den.
Zítra se bude rozhodovat o vaší budoucnosti. V práci i v soukromí. V neděli se Luna přiblíží hvězdě Albaldach. Co to znamená pro vás? Astroložka Naďa Šmídová přináší další horoskop krásy a duševního zdraví na tento víkend. Co všechno se dá očekávat?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek