Neděle , 27. 11. 2022

Xenie

Elegantní oblékání na scéně: Co dodržovat za pravidla?

Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
elegantní
Elegantní oblékání není věda. Najděte svůj styl a půjde vám to samo.

25. 10. 2022

Co je elegantní styl oblékání?

Prvním krokem je definice elegantního stylu:

  • Přiměřený a atraktivní styl bez ohledu na čas nebo místo.
  • K tomu, abyste dosáhli elegantního stylu oblékání, nemusíte nakupovat v Pařížské ulici. Existují i jiné způsoby jako doplňky, které vám k eleganci dopomohou.
  • Classy neznamená nudný, naopak – znamená ženský, elegantní.
styl
Přiměřené, atraktivní, ale přesto šik!

Definujte si svůj osobní styl

Osobní styl je něco, co má každý z nás, jen ho musíme identifikovat, pochopit a pak ho žít. Promítá se do něj vaše nálada, osobnost a vy jako celek, odráží vaše zájmy, životní styl a inspirace. Když najdete svůj osobní styl, protože víte, že vypadáte skvěle a cítíte se sebevědomě, je důležité a přesně tak se v oblečení musíte cítit.

Jak se oblékat elegantně a noblesně

Elegantní styl se nedá naučit přes noc ani koupit za peníze. Je to postoj k sobě samé a k tomu, jak se oblékáte. Je důležité nakupovat nadčasové kousky, které unosíte několik let. Tvoření elegantních outfitů záleží na správném kombinování klíčových prvků a v tom, aby z nich vyzařoval také váš styl a sebevědomí.

brýle
Vhodně zvolené doplňky hrají velkou roli.

Pravidla, kterých se držet u elegantního oblékání 

Pokud jste již našla svůj osobitý styl a jste připravená se oblékat elegantně, projdeme si pár pravidel, která je potřeba dodržovat.

1. Oblečte si správný střih

Bez ohledu na typ postavy, vždy nakupujte oblečení, které vám správně padne a zvýrazní vaši přirozenou siluetu.

  1. Pro drobné ženy: držte se klasických střihů a siluet, protože díky nim vypadáte vyšší a štíhlejší – žádné minisukně nebo ramenní vycpávky.
  2. Pro ženy s křivkami: vyhněte se příliš těsným oděvům, ale noste saka a pásky, abyste zvýraznili svůj pas – to pomůže elegantně podtrhnout vaše krásné křivky.
  3. Pro ženy plus size: zaměřte se na dlouhé, plné sukně a pásky s přezkami, které vyváží vaši postavu.
K TÉMATU  Jarní trendy klepou na dveře. Co se bude nosit?

2. Zvolte správné barvy

Pokud jde o barvy, elegantní žena má vždy na paměti dobrou kombinaci. Je důležité, abyste nenosili vzájemně se střetávající barvy. Neutrální barvy jsou v tomto případě vaším přítelem. Typickými neutrálními barvami jsou bílá, béžová, krémová, šedá, tmavě modrá, černá, ale můžete sáhnout také po červené, která ve správné kombinaci působí velmi elegantně.

šedá
Šedá patří mezi elegantní odstíny barev.

3. Nepřehánějte to s make-upem

Pokud se nechystáte na operu, nepoužívejte tmavé oční stíny a nepřehánějte to s tvářenkou. Pokud jde o líčení očí, méně je vždy více. Pro přirozený vzhled vám stačí pudr, oční linky, řasenka a ikonická červená rtěnka.

4. Mějte vždy upravené vlasy 

Chcete-li být elegantní, je nejdůležitější být autentický a myslet také na váš účes, který je velmi důležitou součástí celého outfitu. Nejlépe mohou fungovat jednoduché účesy, které zvýrazní rysy vašeho obličeje a strukturu kostí.

elegance
Jednoduché střihy, barvy a upravené vlasy.

5. Nezapomínejte na doplňky 

U doplňků sázejte na klasiku a nadčasovost. Klasika nikdy nevyjde z módy a vždy budete vypadat elegantně a zároveň sladěně. 

  • Kabelky: zaměřte se na jednoduchost a vždy myslete na to, aby kabelka ladila s páskem nebo botami.
  • Boty: podpatky jsou skvělá volba, ale myslete na to, že nesmí být příliš vysoké. Ujistěte se, že podpatek není silnější než šířka boty, jinak si opticky rozšíříte kotníky.
  • Šperky: nemusíte si kupovat šperky Tiffany & Co., abyste vypadala elegantně. Vyberte si jeden výrazný náhrdelník a vyhněte se vrstvení těžkých šperků. U náušnic volte jednoduché stříbrné nebo zlaté cvočky a perly.

5. Věnujte pozornost detailům

Ženy, které si dají záležet i na tom nejmenším detailu, odhalily klíč k elegantnímu oblékání. Experimentujte s účesem nebo líčením, zkoušejte různé styly oblečení nebo vzhled doplňků, ale pamatujte, že není nic horšího, než když je všeho moc!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

K TÉMATU  4 zásady, podle kterých si vybrat podzimní kabát a nejnovější trendy v obchodech

Móda ovlivňuje naši náladu. Jaké oblečení vám okamžitě zlepší den?

Pánská vesta na ženském těle? Nebojte se zalovit v mužském šatníku

Zdroje článku:
https://thebeautyholic.com/dress-classy/
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.
V dnešní době si již neumíme představit náš každodenní život bez přítomnosti smartphonů, internetu a neustálého chatování. Vždy tomu tak ale nebylo a tyto formy komunikace se staly našimi každodenními partnery až na konci 20. století. Představte si ale, jak by se historie odvíjela, kdyby tyto technologie byly dostupné před stovkami nebo dokonce tisíci let? Jak by mohly změnit život známých hrdinů z minulosti a populárních literárních postav? Pokud by známé literární postavy používaly Viber, jednu z nejpopulárnějších komunikačních aplikací na světě, jejich příběhy by se třeba odvíjely zcela jinak.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Barva roku 2020 pro interiér je klasická modrá. Hluboký a tmavý odstín modré dává cítit stabilitu, klid a komunikaci. V interiéru působí vyrovnaně a je ideální do prostoru určeného k relaxaci, hlubokým myšlenkám nebo přímo meditaci. V pracovně umí motivovat k lepšímu výkonu. Tmavá modrá barva dává také pocit bezpečí a v neposlední řadě je velmi elegantní.
Výběr svatebního fotografa by měl být jednou z prvních položek na vašem to-do listu, pokud organizujete svatbu. Někteří mají rozebrané termíny na měsíce, dokonce i roky dopředu. Co je při výběru svatebního fotografa důležité a na kolik vás tahle služba vyjde?
Přírodní prvky v interiéru jsou trendem, který vás může inspirovat. Neopracované dřevo v kombinaci s moderním nábytkem vypadá skvěle. Bříza je jedinečná svojí barvou, a tak jako jiné dřevo, které není opracované, podléhá pomalu zkáze. Je proto potřeba mít k dispozici mladý kmen, který je nutné patřičně vysušit. Povrch se pak natře tixotropním lakem, který břízu v podstatě obalí a uzavře. Na co všechno ji můžete použít?

Nepřehlédněte

Kreativitě při balení dárků se žádné meze nekladou. Taštička vám sice ušetří čas, na druhou stranu, pěkný balíček v balícím papíru se stuhou nic nenahradí. Když se na balení trochu vyřádíte a přijdete s něčím originálním, vždycky to bude úspěch, a navíc do vaší práce s balením otisknete i svou snahu, a to se vždycky cení. Inspirujte se nápady na balení dárků ve videu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek