Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Januhairy a lednový trend, kdy ženy říkají ne holení a ano k sebevědomí!

V průběhu ledna vzplál na sociálních sítích vášnivý boj o tělesné ochlupení, když hnutí Januhairy oslavuje přirozenost a vyzývá ženy k odložení žiletek. Je zpět doba kdy se svoboda neoholených těl žen projevuje nejen slovy, ale i odvážnými činy. Přidáte se k revolučnímu hnutí, které vzdoruje společenským standardům krásy a zdůrazňuje jedinečný projev individuality?
Januhairy
Začal chlupatý leden

06. 01. 2024

06. 01. 2024

Januhairy: ženy po celém světě mají právo rozhodovat o svém těle

Ženy po celém světě se opět zapojují do kampaně Januhairy, která slaví tělesné ochlupení a snaží se normalizovat přirozenost v oblasti péče o tělo. Toto hnutí, které již probíhá šestým rokem, vyzývá ženy k tomu, aby se v lednu přestaly holit a sdílely své fotografie online. Cílem je předat myšlenku svobody a práva rozhodovat o vlastním těle.

Na Instagramu má účet hnutí Januhairy více než 40 tisíc sledujících, kteří se podílí na podporování sebevědomí a zpochybňování společenských standardů krásy. Hnutí vytváří prostředí podpory, kde se ženy mohou podělit o své příběhy a oslavovat své tělesné ochlupení po celý rok.

Ochlupení v popředí: jak trend Januhairy odkrývá proměnu pohledů na krásu

Januhairy je osvobozující, protože vás přiměje přemýšlet o tom, jak zacházíte se svým tělem a proč. Možná se brzy dostaneme do bodu, kdy si lidé budou moci dělat s ochlupením, co chtějí, a nebudeme o tom muset mluvit. To by bylo něco,“ řekla zakladatelka Januhairy, Laura Jackson, v roce 2021 britskému listu Metro.

Neholí se Madonna, Adele, nebo Miley Cyrus

Tento trend zaznamenal rostoucí popularitu, jak dokazují statistiky. Analytik trhu Mintel uvádí, že téměř každá čtvrtá žena mladší 25 let si nepodřizuje holení podpaží, což je markantní nárůst oproti situaci z roku 2013, kdy to byla pouze jedna z 20 žen. Podobné postoje podporují i některé celebrity, jako herečka Julia Roberts, zpěvačka Adele, Madonna nebo Miley Cyrus.

Ochlupení na těle se stalo výrazným tématem na sociálních sítích, kde hashtag #bodyhairpositivity na TikToku zaznamenal více než 214 milionů zhlédnutí. Dokonce i firmy jako Nike se připojují k podpoře této myšlenky a vydávají reklamy s modelkami, které prezentují viditelné ochlupení nad horním rtem a v podpaží.

K TÉMATU  3 způsoby, jak si poskládat nutričně vyvážený oběd přímo v obchodě?

A jak to bylo v minulosti?

Historie odstraňování chloupků sahá až do doby starých Římanů, Egypťanů a Evropanů v renesančním období, kteří věřili, že holá těla jsou krásná. V 70. letech se v důsledku feministického hnutí začaly chloupky vnímat jako symbol rovnoprávnosti, a tato změna postojů se promítá i do dnešní doby.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

Mužský hormon v ženském těle. Jak ovlivňuje zdraví a kondici?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Dnes dáváme přednost sedací soupravě, ale pokud nám to prostor dovolí, proč si nedopřát klasiku? Křeslo v obývacím pokoji je pohodlné a zamilujete si ho! Ušáky, relaxační, rozkládací, moderní i elegantní nebo kožená klasika, vyberte si podle stylu vašeho interiéru.
V každém vztahu jsou okamžiky štěstí a nikdo si nepřipouští, že by něco mohlo být v budoucnu jinak. Proč taky? Proč řešit možné budoucí konflikty, když je teď vše zalité sluncem. Bohužel, rozchody patří ke vztahům i k životu.
Už na gymnáziu jsem věděla, co chci dělat. Chtěla jsem se stát fyzioterapeutkou, pracovat s lidmi a pomáhat jim od bolesti. Jenže to nebylo tak snadné, na vysokou jsem se nedostala, ani napoprvé, ani napodruhé, a tak jsem to vzdala a rozhodla jsem se, že se stanu masérkou. A pak přišla hodně lákavá nabídka.
Stres je nevyhnutelnou součástí života a je nesmírně důležité naučit se jej ovládat. Pokud se mu nedokážeme bránit, může způsobit vážné problémy fyzického i psychického rázu.
Příští víkend jsou tu Vánoce, takže je nejvyšší čas sladit vaši domácnost do svátečního duchu. A i když je pro Vánoce nejtypičtější kombinace barev červená, zlatá a zelená, máme pro vás tipy na výzdobu, které ovládly letošní rok 2022. Nechte se inspirovat zajímavými prvky, barvami i materiály.
Pohodlně se usaďte a pojďte si projít komiks, který u vás doma způsobí změnu. Je váš protějšek vaším skutečným partnerem?
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Vyrážíte ven, ale nestíháte si upravit vlasy? Tyhle snadné a chytré vychytávky vám pomohou vytvořit na hlavě účes podle vašich představ. Účesy jsou hotové za chvilku a potřebujete k nim jen to, co máte v koupelně. Zkuste se inspirovat těmito postupy.
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Rozhodli jste se zatočit s přebytečnými kily po porodu a začít běhat s kočárkem? Jistě je to ideální varianta jak dělat něco pro sebe a při tom zabavit i vašeho potomka aniž byste museli složitě shánět hlídání. Mimo standartní výbavy na běh je však důležité vybrat i správný kočárek, který splní všechny vaše kritéria a očekávání.
Probouzíte se každé ráno s pocitem, že nadcházející den nebude stát za nic? Nemáte sílu na běžné denní činnosti, natož na práci či vaše koníčky? Pak je třeba s tím něco dělat. Ne nadarmo se říká, že ráno dělá den.

Výběr článků

Závěť má podle platného občanského zákoníku větší moc, než dědictví ze zákona. Tak můžete určit, komu připadne konkrétní majetek. Pokud žijete v druhém či třetím manželství, či dokonce jen v partnerství, můžete mít dostatek důvodů, proč svůj majetek tímto způsobem rozdělit. Závěť rozhodně nepodceňujte.
Ryan Reynolds a Blake Lively jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu. Je úžasné pozorovat, jak se spolu smějí, pošťuchují se na sociálních sítích a navzájem se pracovně podporují. Ačkoliv letos oslavili teprve deset let od svatby, které stvrdili očekáváním čtvrtého dítěte, věříme, že téhle dvojici to vydrží klidně i dalších padesát let.
Dnes budou mít energie všichni na rozdávání. Pokud si chcete s někým něco vyřešit, do toho! Péči věnujte svým nohám a dejte pozor při výběru parfému!

Nepřehlédněte

Tolik krásných věcí může člověk vyrobit úplně sám. Kreativní DIY nápady vám napoví, jak je to snadné. Zaručeně najdete něco, co budete chtít i u vás doma! Perfektní nástěnné hodiny, jaké nemá nikdo jiný, dřevěný dekor přímo na zdi, pohodlné zahradní posezení z palet a další vychytávky. Co se vám líbí nejvíc?
S mužem se jednoduše můžete rozejít tak, že mu to oznámíte z očí do očí. To je pravděpodobně ten jediný správný způsob. Ne každý si na něj ale troufne, zejména po kratší známosti. V praxi se můžeme setkat s mnoha dalšími způsoby ”rozcházení se”, které vám možná vyrazí dech.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek