Pátek , 21. 06. 2024

Alois

Pracujete společně se svým životním partnerem? Hrozí vám ponorková nemoc! Jak se jí včas vyhnout?

Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.
Nevznikne ponorková nemoc, když pracujete s dětmi, rodiči, partnerem?
zdroj: 123RF.com

25. 02. 2019

Když je podnikání zalité sluncem

Domluvte si kompetence. Zásadou je, že když budete vy ředitelkou firmy, partner vás nebude před zaměstnanci shazovat, nebude zpochybňovat vaše rozhodnutí. I když je spoluvlastníkem firmy. A samozřejmě naopak. Ředitel by měl být jen jeden, znáte to z domácnosti – také není dobré, když jsou v kuchyni dvě kuchařky. Rozdělte si kompetence, abyste každý měli pravomoci v určité oblasti, která vám je bližší. A nezasahujte do pravomocí toho druhého. Pokud máte pochybnosti o rozhodnutí partnera, proberte to s ním za zavřenými dveřmi.

Když nevíte, jak partner právě rozhodl, zásadně se neptejte svých zaměstnanců. Natož když vás začnou žádat, abyste jeho rozhodnutí změnila či přehodnotila (nebo zkritizovala). V tu chvíli zvolte neutrální slova a ústup, dokud si s partnerem nepromluvíte a nevyjasníte, o co v dané věci šlo.

Když přijdou mraky

A věřte, že přijdou. Protože sebezkušenější a šikovnější manažeři se nevyhnou ve své vlastní firmě krizím, ať personálním, tak finančním či obchodním. Chcete se hádat? Máte pocit, že se schyluje ke konfliktu? Práce v tu chvíli musí počkat. Seberte se a jděte se projít. Ujděte rychlou chůzí šest kilometrů, nebo vypoťte litr potu v posilovně, uplavejte dva kilometry v bazénu. Až přijdete, situace vychladne a vy ji budete schopni vyřešit v klidu.

Zásadně se o složitých problémech nebavte o půlnoci. Je to doba, kdy jste unaveni, přetaženi, třeba i s pár skleničkami alkoholu v krvi. Je takřka stoprocentní jistota, že se pohádáte a půjdete spát, aniž byste cokoli vyřešili. Řiďte se raději zásadou Scarlett O’Harové: „Ráno máš všechny barvy na výběr.“ A k tomu dodávám: kdežto večer jen tu černou.

Pracujte i mimo firmu, ale efektivně!

Někdy je to těžké. Zákazníci volají v sobotu brzy ráno, v neděli večer. Ale od toho přece máte zaměstnance! Ve volných dnech přesměrujte firemní telefon na váš firemní záznamník nebo službu. Nezabývejte se běžnou agendou. Potřebujete totiž také čas na nové nápady, povídání s partnerem o plánech do budoucna. Jen tak se s firmou posunete dál.

K TÉMATU  Seznamování aneb jak najít toho pravého prince a nenaletět podvodníkům

Nepodceňujte čas jen pro sebe

A pak je tu čas, který musíte věnovat jen sobě. Víkend, dovolená, prostě volné dny, které máte, musí být pro vás. Část toho času stravte odděleně. Mohou to být večery, nebo i víkendy, kdy si každý z vás udělá svůj vlastní program doma nebo venku s přáteli. A pokud jste spolu? Zaklapněte své notebooky, tablety, vypněte telefony. Jakmile to jeden z vás poruší, může jít o jízdu špatným směrem. Jděte kamkoli, bavte se, ale o práci slovo. Jen tak naberete síly do dalších dnů.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Zima není váš kamarád? Nejraději byste se proto na Vánoce sebrali a odjeli do teplých krajů a Štědrý den si užívali s koktejlem v ruce, v bikinách a na pláži s výhledem u moře? Není nic jednoduššího než si koupit letenku a odpočítávat dny. Které destinace jsou na zimní dovolenou v tropech jako stvořené?
Co vede vegetariány k jejich rozhodnutí přestat jíst maso? Co toto rozhodnutí do jejich života přinese a jak jsou na tom zdravotně oproti zbytku populace? Podívejte se na rozhovor s veganem a vegetariánkou, kteří se rozhodli ze dne na den přestat jíst maso.
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Zařizujete zrovna svůj byt či dům a rádi byste se nechali inspirovat nějakým stylem? Pokud je vám blízký vyrovnaný způsob života a máte rádi harmonické prostředí, vyzkoušejte Japandi! Ten se v sobě snaží kombinovat na první pohled dva zcela odlišné styly – skandinávský a japonské tradiční bydlení wabi-sabi.
Tento DIY návod ukáže, jak jednoduché je vyrobit vlastní dámské psaníčko. Jako základ postačí kus kůže/umělé kůže, případně starší batoh nebo kabelka. Pak už potřebujeme jen nůžky, tavnou pistoli a nějaký kus tkaniny na vnitřek psaníčka. Výsledek překvapí!
Je třeba se hned detoxikovat! Po zimním období očistěte tělo a mysl! Přesně to volají reklamní slogany různých společností, a takto se zaklínají mnozí výživoví poradci a prodejci doplňků stravy. Do jaké míry má ale nějaký jarní detox smysl? A proč zrovna na jaře?
Pohřeb je jedna z nejsmutnějších událostí v našem životě. Je tedy potřeba nic nezanedbat a rozloučit se s láskou a pokorou. Přirozenou součástí je čas na klid, truchlení a celkově zpracování této těžké události.
Herec Martin Hruška, známý svým působením v Divadle pod Palmovkou a Jihočeském divadle, náhle zemřel ve věku 56 let. Úmrtí tohoto talentovaného umělce potvrdilo Jihočeské divadlo na svém facebookovém profilu.
Může sýr přivolat noční můry? A jak je to s kořeněnými jídly? Dejte si pozor na to, co jíte. Váš spánek i sny totiž může ovlivnit nevhodná strava. Pokud se v noci převalujete nebo máte problém zabrat, vina může být i v jídle.

Výběr článků

Krabičkové diety jsou hitem dneška. Když chtějí lidé zhubnout, automaticky vyhledávají nutričního specialistu a žádají ho o vytvoření krabiček, které lidem nedovolí jíst nic jiného. Ovšem i když jsou krabičky často vychvalované, pravdou je, že mají i své nevýhody.
Pilates dělá tělo mladším. Jak to? Prodlužuje a zeštíhluje svaly, zpevňuje střed a hlavně zlepšuje držení těla. Pomocí jednoduchých cviků zkrátka umí velké výsledky! Vyzkoušela naše redaktorka Blanka. Co všechno pro vás zjistila?
Skočíte si občas se svým partnerem na jedno točené, nebo si spolu u televize vychutnáte archiv z vinných sklípků? Pak si můžete gratulovat, protože vaše soužití asi jen tak něco nenaruší. Tedy alespoň tohle se teď povídá ve vědeckých kruzích.

Nepřehlédněte

Nevzhledné vypouklé bříško, potíže s trávením a jiné problémy mohou být příčinou rozestupu břišních svalů. Mylnou představou jsou také klasické obyčejné cviky, které by měly s diastázou pomoct. Co diastáza přesně znamená a co na ni zaručeně zabírá?
Těhotenství patří k požehnaným stavům, při kterých žena prochází řadou změn. A právě tyto změny mohou devítiměsíční čekání značně znepříjemnit. Obrnit se trpělivostí a vytrvalostí musí nejen samy zástupkyně něžného pohlaví, ale i jejich partneři, kteří jsou velmi zkoušení. Pojďme si odtajnit hlavní a nejzásadnější změny, ke kterým v těle těhotné ženy dochází.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek