Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Pracujete společně se svým životním partnerem? Hrozí vám ponorková nemoc! Jak se jí včas vyhnout?

Rodinné podnikání je na denním pořádku. Když pracujete s lidmi, s nimiž nežijete v jedné společné domácnosti, ještě to jde. Ale pracovat s partnerem? Být s ním 24 hodin denně? Jde to a vůbec nemusí vzniknout pověstná ponorková nemoc. Jen je třeba dodržovat určité zásady.
Nevznikne ponorková nemoc, když pracujete s dětmi, rodiči, partnerem?
zdroj: 123RF.com

25. 02. 2019

Když je podnikání zalité sluncem

Domluvte si kompetence. Zásadou je, že když budete vy ředitelkou firmy, partner vás nebude před zaměstnanci shazovat, nebude zpochybňovat vaše rozhodnutí. I když je spoluvlastníkem firmy. A samozřejmě naopak. Ředitel by měl být jen jeden, znáte to z domácnosti – také není dobré, když jsou v kuchyni dvě kuchařky. Rozdělte si kompetence, abyste každý měli pravomoci v určité oblasti, která vám je bližší. A nezasahujte do pravomocí toho druhého. Pokud máte pochybnosti o rozhodnutí partnera, proberte to s ním za zavřenými dveřmi.

Když nevíte, jak partner právě rozhodl, zásadně se neptejte svých zaměstnanců. Natož když vás začnou žádat, abyste jeho rozhodnutí změnila či přehodnotila (nebo zkritizovala). V tu chvíli zvolte neutrální slova a ústup, dokud si s partnerem nepromluvíte a nevyjasníte, o co v dané věci šlo.

Když přijdou mraky

A věřte, že přijdou. Protože sebezkušenější a šikovnější manažeři se nevyhnou ve své vlastní firmě krizím, ať personálním, tak finančním či obchodním. Chcete se hádat? Máte pocit, že se schyluje ke konfliktu? Práce v tu chvíli musí počkat. Seberte se a jděte se projít. Ujděte rychlou chůzí šest kilometrů, nebo vypoťte litr potu v posilovně, uplavejte dva kilometry v bazénu. Až přijdete, situace vychladne a vy ji budete schopni vyřešit v klidu.

Zásadně se o složitých problémech nebavte o půlnoci. Je to doba, kdy jste unaveni, přetaženi, třeba i s pár skleničkami alkoholu v krvi. Je takřka stoprocentní jistota, že se pohádáte a půjdete spát, aniž byste cokoli vyřešili. Řiďte se raději zásadou Scarlett O’Harové: „Ráno máš všechny barvy na výběr.“ A k tomu dodávám: kdežto večer jen tu černou.

Pracujte i mimo firmu, ale efektivně!

Někdy je to těžké. Zákazníci volají v sobotu brzy ráno, v neděli večer. Ale od toho přece máte zaměstnance! Ve volných dnech přesměrujte firemní telefon na váš firemní záznamník nebo službu. Nezabývejte se běžnou agendou. Potřebujete totiž také čas na nové nápady, povídání s partnerem o plánech do budoucna. Jen tak se s firmou posunete dál.

K TÉMATUJitka (26): Půjčila jsem kamarádce peníze. Od té doby už nejsme kamarádky

Nepodceňujte čas jen pro sebe

A pak je tu čas, který musíte věnovat jen sobě. Víkend, dovolená, prostě volné dny, které máte, musí být pro vás. Část toho času stravte odděleně. Mohou to být večery, nebo i víkendy, kdy si každý z vás udělá svůj vlastní program doma nebo venku s přáteli. A pokud jste spolu? Zaklapněte své notebooky, tablety, vypněte telefony. Jakmile to jeden z vás poruší, může jít o jízdu špatným směrem. Jděte kamkoli, bavte se, ale o práci slovo. Jen tak naberete síly do dalších dnů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Koberec, nebo lino? Tradiční otázka, kterou si pokládá každý při rekonstrukci, nebo stavbě nového bydlení. Podlahy mohou určovat charakter místnosti, pokud jsou tedy zvoleny správně. Jak koberec, tak lino mají své klady a zápory, takže stojí za to udělat nějaký průzkum a porovnat podlahy, abyste našli to nejlepší.
Každá žena občas zažívá stres anebo úzkosti – to je naprosto běžné. Nicméně nahromaděný stres dokáže pěkně potrápit a zařídit spoustu zdravotních problémů. Ale takový stres v těhotenství! Ten dokáže ovlivnit vývoj vašeho miminka – a to přece žádná z vás nechce. Jak se tedy poprat se stresem v těhotenství?
Šikana, zejména u dětí, vyžaduje okamžitý zásah. Pokud se vaše dítě najednou rozhodne, že už nechce chodit do školy nebo že chce ukončit kroužek, měla by proběhnout diskuse. Posaďte se se svým dítětem a zeptejte se ho, co se v jeho životě děje. Mějte soucit, porozumění a péči ve svých slovech a tónu hlasu, aby se vaše dítě mohlo otevřít vám.
Značka Gucci je dlouhá léta považována za synonymum luxusu. Nedosáhne na ni každý, ovšem pokud už ji vlastníte, vlastníte fantastickou investici, která s každým novým dnem roste na své hodnotě. A to dokonce i v případě, že mluvíme o roztrhaných silonkách, které se nedávno ocitly v nabídce světově proslulé společnosti.
Svatební den bývá pro mnoho lidí tím nejkrásnějším. Když žena dostane zásnubní prstýnek, začne se jí v hlavě točit milion věcí, které by na svatbě chtěla mít. Důležité je, se z toho nezbláznit. Pokud si můžete dovolit zaplatit společnost, která se organizací svateb zabývá, ušetříte si určitě mnoho starostí a nervů, ale z finanční stránky to asi nebude žádný med. Pokud děláte svatbu na vlastní pěst, nejlepší bude, pokud si všechny důležité věci budete sepisovat do deníčku. A to nejen množství hostů, velikost dortu, místo konání svatby, ale také samotný rozpočet, který se za svatbu chystáte utratit.
Během panující pandemie koronaviru se společnost Netflix mohla radovat snad každý den. Každý den jí totiž narůstalo množství diváků, kteří nevěděli, jak jinak si zkrátit čas než dobrým filmovým snímkem či seriálovým hitem. Popularita streamovací služby neutichla ani v okamžiku, kdy se lidé navrátili do svých zaměstnání. Naopak trend značně sílil, a to i díky novinkám, které Netflix neustále přináší.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek