Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak se rychle zbavit černých teček? Sáhněte po medu, citronu nebo ovesných vločkách

Když se pleťové póry ucpou nečistotami a přebytečným kožním mazem, začnou se černé tečky objevovat rychleji než houby po dešti. Co na ně platí? Zapomeňte na drahou kosmetiku, pár účinných zbraní máte doma! A ke všemu jsou za hubičku…
Černé tečky! Vyzrajte nad nimi pomocí těchto levných potravin. Které máte doma?
zdroj: 123RF.com

23. 07. 2018

23. 07. 2018

Dohání vás malé tmavé body na tváři k naprostému šílenství? Pak si možná říkáte, proč jste je „vyfasovala“ právě vy. Za nejčastější příčiny jejich vzniku dermatologové považují předchozí problémy s akné nebo hormonální změny spojené s užíváním antikoncepce. K rozvoji tohoto nešvaru značně přispívá i špatně zvolená kosmetika, nadměrné opalování nebo kouření. Co s tím? V první řadě se hoďte do klidu, ve druhé směřujte své kroky do kuchyně. Tam zapátrejte po těchto potravinách, které situaci snadno napraví!

Nikdy nepodceňujte sílu citronu

Plod citronovníku je v celosvětovém měřítku nejrozšířenějším ovocem, čemuž se nelze divit. Uplatní se nejen při vaření a úklidu, ale také zkrášlování. Věděly jste, že když vymačkáte šťávu z jeho poloviny a přidáte tři polévkové lžíce piva, získáte účinné přírodní tužidlo? Kyselý nektar rovněž zabojuje proti akné, zneviditelní tmavé skvrny na pokožce, „vyléčí“ popraskané rty a zlikviduje černé tečky. Aplikujte ho tedy postižená místa pravidelně, výsledky se dostaví dřív, než řeknete švec.

Ovesné vločky nejsou jen zdravou snídaní

Za přítomnost ovesných vloček ve vaší domácnosti by vám pomyslný pochvalný puntík udělili hlavně výživový poradci, kteří na ně nedají dopustit – ale o tom až jindy. Teď se zaměříme spíše na to, že tenhle levný obilný výrobek má skvělé i vnější použití. Kromě toho, že zneviditelní váš „černý problém“, zároveň dokáže vyrovnat tón pleti i její pH, zmenší rozšířené póry, a díky obsaženým cenným složkám poskytne hloubkovou výživu. Úplně nejlépe uděláte, když menší hrst vloček promícháte s pár kapkami jablečného octa. Ideální doba působení získané směsi je 20 minut, poté je čas na oplach vlažnou vodou.

Med a mléko, zázračná receptura

Není žádnou novinkou, že na kombinaci těchto potravin nedala svého času dopustit ani jedna z nejkrásnějších panovnic všech dob – Kleopatra, která si ji ráda přidávala do koupelí. Moudrá to žena! Už tehdy asi moc dobře věděla, že med je přirozeně antibakteriální, zatímco kyselina mléčná obsažená v mléce zachovává čistou, hebkou a hydratovanou pokožku. Spojením obou ingrediencí do konzistence pasty pak vzniká spolehlivé řešení černých teček. Nechte tuto masku vykonávat svou práci zhruba půl hodiny, jakmile stanovená doba uplyne, smyjte všechny pozůstatky.

K TÉMATU  Namíchejte si vlastní parfém. Řekneme vám, jak na to!

A co vy, jste fanouškem přírodní kosmetiky, kterou skrývá vaše kuchyň? Napište nám o tom!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Pokud mají muž a žena mezi sebou nevyřčené problémy, které se navenek projevují pnutím, hádkami a napjatou atmosférou, je dobré se s někým poradit. Jako první vždy mezi partnery vyvstává otázka: A funguje to vůbec? Pokud s partnerem stále bojujete a nevíte, jak z té zacyklené smyčky ven, zde je vše, co potřebujete vědět o manželském poradenství.
S novým rokem přichází i řada předsevzetí, mezi nimiž jasně vévodí redukce tělesné hmotnosti. Pokud si i vy přejete zhubnout a nechcete samotnému hubnutí věnovat mnoho času nebo ten čas na dlouhé cvičení jednoduše nemáte, určitě vás zaujme Power Plate. Proč je tento druh cvičení tolik oblíbený a jak je možné, že můžete redukovat tuk během pár minut?
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.

Nepřehlédněte

Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek