Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
romantické filmy
Romantika podle skutečné události vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)

08. 10. 2021

Teorie všeho (2014)

Tento romantický, a hlavně dojemný film je založena na zážitcích a milostném životě Stephena Hawkinga. A patří mezi námi doporučované romantické filmy. Hlavní role si zahráli Eddie Redmayne a Felicity Jones. Film zobrazuje manželství mezi Hawkingem a jeho manželkou Jane a také Stephenovo progresivní fyzické oslabení z amyotrofické laterální sklerózy (ALS), nemoci, která útočí na nervový systém.

Film primárně založený na memoárech Jane Hawkingové z roku 2007 „Cestování do nekonečna: Můj život se Stephenem“. Sám Hawking uvedl, že film byl „široce pravdivý“, podle časopisu Time však mezi skutečným životem a filmem byly určité klíčové rozdíly. Podle publikace byl Hawking více ovlivněn jeho slávou, než je znázorněno ve filmu. Pár se nikdy nedokázal dohodnout ohledně svých náboženských přesvědčení.

Navždy spolu (2012)

Tento film se inspiroval bojem skutečných párů po tragické nehodě. Hlavní role mistrně ztvárnili Rachel McAdams a Channing Tatum. Ačkoli byla změněna jména a některé podrobnosti, příběh se inspiroval skutečným párem Kim a Krickitt Carpenter. Deset týdnů po svatbě měli autonehodu, při níž se oba zranili. Po havárii strávila žena čtyři měsíce v kómatu a utrpěla ztrátu paměti. Nevzpomínala si ani na svého muže, ani na předchozí 2 roky před osudnou autonehodou.

Stejně jako ve filmu, i v reálném životě s Kim její manžel zůstal a trpělivě jí pomáhal znovu se do něj zamilovat a pořádně jej poznat. Tři roky po nehodě manželé obnovili své sliby, protože žena si nikdy na svůj svatební den nevzpomněla. Skutečné milostné příběhy však nemají vždy šťastné konce. Šest let po uvedení filmu se Kim a Krickitt po 25 letech manželství rozvedli.

I Love You Phillip Morris (2009)

Tento snímek se zaměřuje na dva vězně, kteří se do sebe bláznivě zamilovali. Hlavní role ztvárnili Ewan McGregor a Jim Carrey. Film vznikl na základě knihy, která je soustředěna na skutečný pár mužů jménem Steven Russell (Jim Carrey) a Phillip Morris (Ewan McGregor). Ti se setkali ve vězení v roce 1995.

K TÉMATU  Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

„Byla to láska na první pohled,“ řekl Russell The Guardian v roce 2009. „Nemyslel jsem si, že je to možné. Chci říct, byli jsme ve vězení! Viděl jsem ho poprvé v knihovně, kde se snažil dosáhnout na knihu. Ale protože byl malý, pomohl jsem mu. A bylo to. Nakonec byli oba podmínečně propuštěni a pokračovali ve společném životě mimo vězení.

Russell však opět sklouzl ke kriminální činnosti, byl zatčen na základě obvinění z pojistného podvodu a poslán do vězení. V roce 2018 napsal článek, kde reagoval na film a poskytl podrobný příběh o všem, co se do filmu nevešlo. Také přiznal, že po čtyřnásobném útěku z vězení si v současné době odpykává 144letý trest v samovazbě.

Čistá duše (2001)

Film vypráví desetiletí trvající milostný příběh mezi Johnem a Alicií Nashovou. Snímek se soustředí na matematického génia Johna Nashe (Russell Crowe) a jeho manželku Alicii (Jennifer Connelly). Alicia byla jednou z mála žen studujících na MIT v padesátých letech, kdy se zapsala na jeden z Joshových kurzů.

Vzali se v roce 1957, dva roky předtím, než byl Josh poprvé hospitalizován na psychiatrickém oddělení v nemocnici McLean. Joshův boj s duševními chorobami a dalšími manželskými problémy vedl k jejich rozvodu v roce 1961, ale pár zůstal přáteli po celá desetiletí, a nakonec se znovu vzali v roce 2001. Film je založený na Joshově biografii a mnozí tvrdí, že scénář vykresluje mnohem lepší obraz Joshe než muže a manžela, kterým ve skutečnosti byl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla,  podle svého hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat!
Že kondicionér svede divy jenom na hlavě? Co vás nemá! Rychlostí blesku „opraví“ ucpaný odpad, naleští kožené boty a pohodlně nahradí pěnu na holení. Ovšem pozor, dokáže vrátit do původní velikosti i sražené oblečení!
Zatímco vysoký krevní tlak se dá hodnotit jako život ohrožující, nízký tlak je spíš skrytý, tichý problém. Ovšem i tak by se lidé, kteří mají nízký tlak, měli mít na pozoru. Jak poznat, že nízký tlak máte, jaké jsou jeho příčiny a jak se můžete léčit?
Asi každá žena má v šuplíku mezi ponožkami schované i silonky. Nosíme je k sukním i šatům, jejich stinnou stránkou je ale fakt, že stačí drobné zatrhnutí nehtem a silonky rázem "zdobí" dlouhé očko. Ještě než zničené silonky vyhodíte do koše, můžete je v domácnosti využít.
Aktuálně nejedna zahrada oplývá pěstovanou zeleninou. Zatímco z počátku jara a léta trápilo zahrádkáře sucho, nyní jsou tím hlavním problémem škůdci, kteří okupují pěstovanou zeleninu. Žádný zahrádkář si však nemusí nechat svou zeleninu vzít, se škůdci totiž lze efektivně bojovat. Dokonce se nemusí použít ani chemie, po které sahají především nezkušení zahrádkáři, kteří jednotlivé druhy zeleniny pěstují vůbec poprvé.
Celým jménem Jenna Marie Ortega se narodila 27. září 2002 v Kalifornii. Mladé herečce je teprve dvacet let, ale ve světě šoubyznysu se pohybuje už od dětství. Přesto, že již deset let se věnuje herectví, až s natočením televizního seriálu Wednesday, který se stal obrovským hitem, se z ní stala hvězda první kategorie. Za roli získala dokonce nominaci na Zlatý glóbus. Tajemnou Wednesday se ale málem vůbec nestala. Dokázali byste si v této roli ale představit někoho jiného?
Chcete být trendy i na podzim, tak musíte mít odstín vlasů medový. Tato barva nejenže rozzáří vaše vlasy, ale také perfektně ladí s atmosférou sklonku roku. Zahalte se do medové!
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.
Mít pupík přes léto je na jednu stranu zátěž, protože čelíte vysokým teplotám. Ale maminky, které si toto období v roce prožily těhotné, se shodují na jednom – dokonale se vyřádíte v módě!
Spa Hotel Děvín uprostřed Slavkovského lesa nabízí široký výběr služeb včetně lázeňské léčby pod jednou střechou.
Pokud jste nadšený cestovatel, a soustavně pracující člověk, pak asi jako každý bojujete s omezenými dny na dovolenou. Jak ale najít kompromis - tedy cestovat, a přitom si neplácat v práci volno? Řešením mohou být víkendové pobyty a my jsme si pro tentokrát vybrali jedno lákavé místo – evropské lákadlo v podobě Londýna. Co navštívit v Londýně, když nemáte moc času?
My Little Pony - tato ikonická značka malých, barevných poníků se stala symbolem radosti a přátelství po celém světě. Bez ohledu na váš věk, My Little Pony vám okamžitě získá srdce svou roztomilostí a pozitivní energií. Ponořte se do světa barev, přátelství a dobrodružství My Little Pony a objevte nový způsob, jak obohatit svůj životní styl.

Výběr článků

Svět českého filmu přišel 8. listopadu 2022 ve věku jedenaosmdesát let o jednu z nejuznávanějších režisérek a scenáristek u nás, Marii Poledňákovou. Jaká byla? Co ovlivnilo její tvorbu? A jaké filmy patří mezi ty nejoblíbenější? Zavzpomínejte s námi.
Jak si představujete ideální Vánoce? Pravděpodobně s rodinou, vašimi blízkými. V pohodě, v obklopení radosti a štěstí. A samozřejmě v obklopení cukroví, které mizí z talíře rychlostí blesku. A kromě her, které budete hrát, svůj čas strávíte i sledováním oblíbených vánočních snímků, které svou kouzelnou atmosférou a nadějí z nich vyplývající umocní onu vánoční atmosféru, která se line domovem. Co si nezapomenout pustit?
Osmadvacetiletá Eva Burešová na sebe poprvé upozornila v soutěži Česko Slovensko má talent a prozpívala se až do finále. Pro její kariéru to byl ale teprve úplný počátek.

Nepřehlédněte

Že byste rády přes zimu něco dělaly, ale chodit do posilovny vás nebaví? Stejně jako my vyzkoušejte formu cvičení, která je v kurzu. Kruhový trénink zpevní tělo zábavnou formou.
Nakupování dárků pro rodinu je těžké. Mnohem těžší než nakupování dárků pro spolupracovníka nebo oblíbeného učitele. Když ale nakupujete pro lidi, které znáte celý svůj život, máte jistou výhodu. Znáte totiž jejich koníčky a zájmy. Víte (nebo byste měli vědět) co mají rádi a po čem touží. Když tuhle výhodu dobře použijete, pořídit dárky k Vánocům pro rodinné příslušníky pak bude brnkačka. Už máte jasno, co komu nadělíte?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek