Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!
romantické filmy
Romantika podle skutečné události vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)

08. 10. 2021

Teorie všeho (2014)

Tento romantický, a hlavně dojemný film je založena na zážitcích a milostném životě Stephena Hawkinga. A patří mezi námi doporučované romantické filmy. Hlavní role si zahráli Eddie Redmayne a Felicity Jones. Film zobrazuje manželství mezi Hawkingem a jeho manželkou Jane a také Stephenovo progresivní fyzické oslabení z amyotrofické laterální sklerózy (ALS), nemoci, která útočí na nervový systém.

Film primárně založený na memoárech Jane Hawkingové z roku 2007 „Cestování do nekonečna: Můj život se Stephenem“. Sám Hawking uvedl, že film byl „široce pravdivý“, podle časopisu Time však mezi skutečným životem a filmem byly určité klíčové rozdíly. Podle publikace byl Hawking více ovlivněn jeho slávou, než je znázorněno ve filmu. Pár se nikdy nedokázal dohodnout ohledně svých náboženských přesvědčení.

Navždy spolu (2012)

Tento film se inspiroval bojem skutečných párů po tragické nehodě. Hlavní role mistrně ztvárnili Rachel McAdams a Channing Tatum. Ačkoli byla změněna jména a některé podrobnosti, příběh se inspiroval skutečným párem Kim a Krickitt Carpenter. Deset týdnů po svatbě měli autonehodu, při níž se oba zranili. Po havárii strávila žena čtyři měsíce v kómatu a utrpěla ztrátu paměti. Nevzpomínala si ani na svého muže, ani na předchozí 2 roky před osudnou autonehodou.

Stejně jako ve filmu, i v reálném životě s Kim její manžel zůstal a trpělivě jí pomáhal znovu se do něj zamilovat a pořádně jej poznat. Tři roky po nehodě manželé obnovili své sliby, protože žena si nikdy na svůj svatební den nevzpomněla. Skutečné milostné příběhy však nemají vždy šťastné konce. Šest let po uvedení filmu se Kim a Krickitt po 25 letech manželství rozvedli.

I Love You Phillip Morris (2009)

Tento snímek se zaměřuje na dva vězně, kteří se do sebe bláznivě zamilovali. Hlavní role ztvárnili Ewan McGregor a Jim Carrey. Film vznikl na základě knihy, která je soustředěna na skutečný pár mužů jménem Steven Russell (Jim Carrey) a Phillip Morris (Ewan McGregor). Ti se setkali ve vězení v roce 1995.

K TÉMATU5 nejlepších katastrofických filmů podle skutečných událostí

„Byla to láska na první pohled,“ řekl Russell The Guardian v roce 2009. „Nemyslel jsem si, že je to možné. Chci říct, byli jsme ve vězení! Viděl jsem ho poprvé v knihovně, kde se snažil dosáhnout na knihu. Ale protože byl malý, pomohl jsem mu. A bylo to. Nakonec byli oba podmínečně propuštěni a pokračovali ve společném životě mimo vězení.

Russell však opět sklouzl ke kriminální činnosti, byl zatčen na základě obvinění z pojistného podvodu a poslán do vězení. V roce 2018 napsal článek, kde reagoval na film a poskytl podrobný příběh o všem, co se do filmu nevešlo. Také přiznal, že po čtyřnásobném útěku z vězení si v současné době odpykává 144letý trest v samovazbě.

Čistá duše (2001)

Film vypráví desetiletí trvající milostný příběh mezi Johnem a Alicií Nashovou. Snímek se soustředí na matematického génia Johna Nashe (Russell Crowe) a jeho manželku Alicii (Jennifer Connelly). Alicia byla jednou z mála žen studujících na MIT v padesátých letech, kdy se zapsala na jeden z Joshových kurzů.

Vzali se v roce 1957, dva roky předtím, než byl Josh poprvé hospitalizován na psychiatrickém oddělení v nemocnici McLean. Joshův boj s duševními chorobami a dalšími manželskými problémy vedl k jejich rozvodu v roce 1961, ale pár zůstal přáteli po celá desetiletí, a nakonec se znovu vzali v roce 2001. Film je založený na Joshově biografii a mnozí tvrdí, že scénář vykresluje mnohem lepší obraz Joshe než muže a manžela, kterým ve skutečnosti byl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Aby bylo zajištěno bezproblémové fungování těla a všech jeho funkcí, je zapotřebí, abychom mu dodávali jeho pohonné hmoty. Jimi se myslí především vitaminy, také minerály, antioxidanty a další živiny, které se společně podílí na správném fungování organismu. Jedním z klíčových vitaminů je vitamin D, jehož nedostatek umí v těle způsobit opravdu velkou paseku.
Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
A když už ne život, tak tvář rozhodně ano. Obočí je stejně důležité jako naše rty, nos nebo oči. Proto bychom mu také měly věnovat náležitou pozornost. Ale co laminace obočí vlastně je?
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Určitě to znáte – někdy něco pravidelně jíte a až po delší době zjistíte, že vaše představy o zdravém stravování byly v tu dobu na míle daleko od skutečnosti. Na trhu existuje velké množství potravin, které díky jejich vzhledu či pověsti pokládáme za dietní, ale dietními, respektive zdravými, vůbec nejsou.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Chodníky a cestičky jsou oblíbenou součástí našich zahrad. Mohou být funkční a bezpečné, ale jejich úloha je také samozřejmě okrasná. Ze štěrku, z kamene nebo ze dřeva, na své zahradě si můžete naplánovat a vytvořit svůj vlastní originální chodníček. Výsledek potom působí pěkně útulně a kouzelně, jak se můžete přesvědčit v naší galerii. Nechte se inspirovat!
Všichni milovníci seriálu Sex ve městě jsou jako na jehlách Carrie Bradshaw, protože je to tady! Kýžené pokračování v podobě nových dílů. Otázkou však zůstává, jestli se i tato série bude držet původního stylu Sexu ve městě, anebo se spíše můžeme těšit na něco nového. A v neposlední řadě, jestli to celé autoři pokračováním leda nepokazí.

Nepřehlédněte

O zdravém stravování slýcháme ze všech stran. Jak je to důležité pro naše zdraví i tělo jako takové. Jenže už nikde se nemluví o tom, jaké konkrétní potraviny zařadit do jídelníčku, respektive jaké konkrétní potraviny nám skutečně prospívají a nejsou na škodu. Proto vám přinášíme tip - je jím quinoa, což je obilovina, ze které se připravuje kupříkladu mouka, polévka nebo také pivo.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek