Domů » Životní styl » Nejlepší romantické filmy podle skutečné události
Životní styl

Nejlepší romantické filmy podle skutečné události

romantické filmy
Romantika podle skutečné události vyplní váš volný večer. (foto: 123RF)
Máte ráda ty večery, kdy si sednete s lahvinkou vína, přidáte nějakou dobrotu a pustíte si pořádný doják, u něhož si můžete pobrečet dojetím, aniž by vás někdo viděl? A co je ještě lepší, tak film, který je založen na skutečné události! Vybrali jsme pro vás ty nejdojemnější kousky, které nenechají jedno oko suché!

Teorie všeho (2014)

Tento romantický, a hlavně dojemný film je založena na zážitcích a milostném životě Stephena Hawkinga. A patří mezi námi doporučované romantické filmy. Hlavní role si zahráli Eddie Redmayne a Felicity Jones. Film zobrazuje manželství mezi Hawkingem a jeho manželkou Jane a také Stephenovo progresivní fyzické oslabení z amyotrofické laterální sklerózy (ALS), nemoci, která útočí na nervový systém.

Film primárně založený na memoárech Jane Hawkingové z roku 2007 „Cestování do nekonečna: Můj život se Stephenem“. Sám Hawking uvedl, že film byl „široce pravdivý“, podle časopisu Time však mezi skutečným životem a filmem byly určité klíčové rozdíly. Podle publikace byl Hawking více ovlivněn jeho slávou, než je znázorněno ve filmu. Pár se nikdy nedokázal dohodnout ohledně svých náboženských přesvědčení.

Navždy spolu (2012)

Tento film se inspiroval bojem skutečných párů po tragické nehodě. Hlavní role mistrně ztvárnili Rachel McAdams a Channing Tatum. Ačkoli byla změněna jména a některé podrobnosti, příběh se inspiroval skutečným párem Kim a Krickitt Carpenter. Deset týdnů po svatbě měli autonehodu, při níž se oba zranili. Po havárii strávila žena čtyři měsíce v kómatu a utrpěla ztrátu paměti. Nevzpomínala si ani na svého muže, ani na předchozí 2 roky před osudnou autonehodou.

Stejně jako ve filmu, i v reálném životě s Kim její manžel zůstal a trpělivě jí pomáhal znovu se do něj zamilovat a pořádně jej poznat. Tři roky po nehodě manželé obnovili své sliby, protože žena si nikdy na svůj svatební den nevzpomněla. Skutečné milostné příběhy však nemají vždy šťastné konce. Šest let po uvedení filmu se Kim a Krickitt po 25 letech manželství rozvedli.

I Love You Phillip Morris (2009)

Tento snímek se zaměřuje na dva vězně, kteří se do sebe bláznivě zamilovali. Hlavní role ztvárnili Ewan McGregor a Jim Carrey. Film vznikl na základě knihy, která je soustředěna na skutečný pár mužů jménem Steven Russell (Jim Carrey) a Phillip Morris (Ewan McGregor). Ti se setkali ve vězení v roce 1995.

„Byla to láska na první pohled,“ řekl Russell The Guardian v roce 2009. „Nemyslel jsem si, že je to možné. Chci říct, byli jsme ve vězení! Viděl jsem ho poprvé v knihovně, kde se snažil dosáhnout na knihu. Ale protože byl malý, pomohl jsem mu. A bylo to. Nakonec byli oba podmínečně propuštěni a pokračovali ve společném životě mimo vězení.

Russell však opět sklouzl ke kriminální činnosti, byl zatčen na základě obvinění z pojistného podvodu a poslán do vězení. V roce 2018 napsal článek, kde reagoval na film a poskytl podrobný příběh o všem, co se do filmu nevešlo. Také přiznal, že po čtyřnásobném útěku z vězení si v současné době odpykává 144letý trest v samovazbě.

Čistá duše (2001)

Film vypráví desetiletí trvající milostný příběh mezi Johnem a Alicií Nashovou. Snímek se soustředí na matematického génia Johna Nashe (Russell Crowe) a jeho manželku Alicii (Jennifer Connelly). Alicia byla jednou z mála žen studujících na MIT v padesátých letech, kdy se zapsala na jeden z Joshových kurzů.

Vzali se v roce 1957, dva roky předtím, než byl Josh poprvé hospitalizován na psychiatrickém oddělení v nemocnici McLean. Joshův boj s duševními chorobami a dalšími manželskými problémy vedl k jejich rozvodu v roce 1961, ale pár zůstal přáteli po celá desetiletí, a nakonec se znovu vzali v roce 2001. Film je založený na Joshově biografii a mnozí tvrdí, že scénář vykresluje mnohem lepší obraz Joshe než muže a manžela, kterým ve skutečnosti byl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Filmy pro zasmání: Desítka, u které se budete válet smíchy

Nejlepší filmy, které potěší každé ženské oko. V hlavní roli supersamci

Michaela Romanová

Napište komentář

Klikněte pro napsání komentáře