Neděle , 04. 06. 2023

Dalibor

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Trápí vás posledních několik kilogramů, které chcete ještě do léta zhubnout? Pak je načase požádat o pomoc bylinky. Právě ty jsou zelenými pomocníky, kteří při hubnutí zaručeně pomůžou. Otázkou zůstává, jaké konkrétní bylinky podporují hubnutí a ze kterých si tedy udělat čaj?
bylinky na hubnutí
I bylinky můžou pomoct při hubnutí. (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 01. 2021

Bylinky jako takové ulevují od mnoha zdravotních problémů. Jsou efektivními pomocníky v boji proti nachlazení, také v boji proti zavodnění nebo pomáhají při řadě dalších nemocech. Jen málokdo však dodnes věděl i o tom, že bylinky podporují hubnutí. Jaké bylinky na hubnutí tedy stoprocentně pomáhají? 

Nesázejte na diety, sázejte na bylinky na hubnutí 

Zejména ženy touží po dokonalé postavě. Jenže aby jejich postava byla opravdu dokonalá, měly by vsadit na sílu bylinek. Jak již bylo zmíněno, bylinky na hubnutí jsou klíčem k úspěchu. Proto místo drastických diet, které škodí zdraví a tělo doslova ruinují, vsaďte na níže uvedené rostliny, které s největší pravděpodobností pěstujete i ve své zahrádce. 

Kopřiva detoxikuje organismus 

Při hubnutí je velice důležité dostávat z těla látky, které mu škodí. Mluvíme například o toxinech nebo nadbytku vody. Proti tomuto problému bojuje kopřiva, která je skvělou detoxikační rostlinou. Kopřiva mimo jiné také pročistí organismus, dále podpoří trávení i činnost střev. Pyšní se taktéž močopudnými účinky i žlučopudnými účinky.  

Ptáte se, jak kopřivu konzumovat, respektive v jaké podobě? Pije se především kopřivový čaj, ale je možné připravit si i kopřivový odvar. Při bolestech nohou stačí, když si uděláte teplou kopřivovou koupel na nohy. Ta zbaví dolní končetiny únavy.  

Kontryhel zlepšuje metabolické procesy 

Když se řekne slovo “kontryhel”, většina mužů dá od této bylinky ruce pryč. Důvodem toho je fakt, že kontryhel je typicky ženskou bylinkou. Ulevuje kupříkladu od bolestivé menstruace, navíc sjednocuje menstruační cykly.  

Je však třeba konstatovat, že kontryhel není ryze ženskou bylinou. Umí totiž příznivě ovlivnit trávicí soustavu, také má dezinfekční účinky a kromě jiného zlepšuje metabolické procesy. Fungující metabolismus je při hubnutí velice důležitý. Jen díky rychle fungujícímu metabolismu dochází ke stejně rychlému spalování tuků.  

K TÉMATU  Jak se bránit proti chřipce? Překonejte onemocnění co nejrychleji a bez antibiotik!

Fenykl zabraňuje nadýmání 

Podobně jako kontryhel funguje i fenykl. Ten umí taktéž zlepšit metabolické procesy v lidském těle, čímž tedy podporuje spalování tuků. Fenykl se však velmi často používá i na odtučňovací kůru. Obsahuje totiž veškeré látky, které lidské tělo v době hubnutí potřebuje (a ostatně nejen v době hubnutí).  

Kromě toho zabraňuje nadýmání a pozitivně působí na zažívací trakt člověka. Ženy navíc ocení, že je to bylinka podporující růst prsou. 

Guarana přímo podporuje hubnutí 

Zeleným pomocníkem, který podporuje hubnutí přímo, je guarana. Jedná se o jihoamerickou bylinku, která obsahuje kofein. I díky této látce podporuje hubnutí. Na rozdíl od klasické kávy umí uvolňovat kofein postupně – nikoli naráz, jako je tomu v případě oblíbeného kofeinového nápoje připravovaného časně z rána. Umí omezit pocit hladu, navíc zpomaluje proces stárnutí.  

Guarana toho však umí mnohem víc, nepatří jenom mezi bylinky na hubnutí. Dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi, také pomáhá regenerovat organismus po namáhavém sportovním (a nejen sportovním) výkonu či ulevuje od psychické únavy. 

Ostropestřec napomáhá s rychlejším spalováním tuků 

Mezi bylinky na hubnutí se zařadil i ostropestřec mariánský, který umí podpořit rychlé spalování tuků. Většinou se používají především jeho rozemletá semena. Ta umí podpořit nejen zmiňované rychlé spalování tuků, ale taktéž umí ulevit od únavy, malátnosti nebo od problémů s játry. V jejich moci je i napravit škody, ke kterým došlo vlivem nesprávného životního stylu. 

Odborníky je ostropestřec velice doporučovaný, jelikož umí i snížit hladinu cholesterolu, dále podpořit funkci žlučníku a pyšní se i regeneračními účinky. 

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
V poslední době se mění seznamovací taktiky žen. Dříve bylo typické, že se přikláněly ke vztahu se starším partnerem. Nyní se karta obrátila a vyhledávají náruče mladíčků. Věkový rozdíl v řádu pár let není nic nevšedního, nicméně láskyplné partnerské pouto mezi čtyřicetiletou ženou a o 10 a více let mladším zajíčkem je pro mnohé na pováženou. Jistě si také pokládáte tu otázku, zda s ním udržíte krok a budete se mu za pár let líbit?
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
S příchodem miminka se ženě naprosto změní život. Najednou je zde někdo, kdo vás zcela potřebuje, je na vás zcela závislý. S tím se pojí i změny v soužití partnerů. Některý muž je na velkou změnu z postu partner na povolání otec schopen pružně reagovat. Někdo naopak odmítá novou roli přijmout a zarputile si jede ve starých kolejích. K čemu taková situace vede? A proč je tak nebezpečná?
Jmenuji se Marcela Hlaváčková a jsem mentorka a koučka osobního a profesního růstu. Pomáhám lidem na cestě k sebevědomí, úspěchu a štěstí, protože já sama vím, jak je na cestě životem mnohdy záchranné lano potřeba. I proto se teď před vámi pomyslně obnažuji a povím vám příběh, který není ničí jiný než můj. Jsem stejná jako vy, jsem taky jenom člověk.
Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.

Nepřehlédněte

Tuhé mýdlo zná každý. Z našich domácností jej vytlačilo mýdlo tekuté, takže klasická tuhá mýdla jsme si zvykli dávat tak maximálně do skříně pod oblečení, aby nám ho hezky provonělo. Jenže v poslední době se k nám zase vrací, a nejen mýdlo tuhé ale na trhu se objevily i tuhé šampony na vlasy.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek