Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Trápí vás posledních několik kilogramů, které chcete ještě do léta zhubnout? Pak je načase požádat o pomoc bylinky. Právě ty jsou zelenými pomocníky, kteří při hubnutí zaručeně pomůžou. Otázkou zůstává, jaké konkrétní bylinky podporují hubnutí a ze kterých si tedy udělat čaj?
bylinky na hubnutí
I bylinky můžou pomoct při hubnutí. (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 01. 2021

Bylinky jako takové ulevují od mnoha zdravotních problémů. Jsou efektivními pomocníky v boji proti nachlazení, také v boji proti zavodnění nebo pomáhají při řadě dalších nemocech. Jen málokdo však dodnes věděl i o tom, že bylinky podporují hubnutí. Jaké bylinky na hubnutí tedy stoprocentně pomáhají? 

Nesázejte na diety, sázejte na bylinky na hubnutí 

Zejména ženy touží po dokonalé postavě. Jenže aby jejich postava byla opravdu dokonalá, měly by vsadit na sílu bylinek. Jak již bylo zmíněno, bylinky na hubnutí jsou klíčem k úspěchu. Proto místo drastických diet, které škodí zdraví a tělo doslova ruinují, vsaďte na níže uvedené rostliny, které s největší pravděpodobností pěstujete i ve své zahrádce. 

Kopřiva detoxikuje organismus 

Při hubnutí je velice důležité dostávat z těla látky, které mu škodí. Mluvíme například o toxinech nebo nadbytku vody. Proti tomuto problému bojuje kopřiva, která je skvělou detoxikační rostlinou. Kopřiva mimo jiné také pročistí organismus, dále podpoří trávení i činnost střev. Pyšní se taktéž močopudnými účinky i žlučopudnými účinky.  

Ptáte se, jak kopřivu konzumovat, respektive v jaké podobě? Pije se především kopřivový čaj, ale je možné připravit si i kopřivový odvar. Při bolestech nohou stačí, když si uděláte teplou kopřivovou koupel na nohy. Ta zbaví dolní končetiny únavy.  

Kontryhel zlepšuje metabolické procesy 

Když se řekne slovo “kontryhel”, většina mužů dá od této bylinky ruce pryč. Důvodem toho je fakt, že kontryhel je typicky ženskou bylinkou. Ulevuje kupříkladu od bolestivé menstruace, navíc sjednocuje menstruační cykly.  

Je však třeba konstatovat, že kontryhel není ryze ženskou bylinou. Umí totiž příznivě ovlivnit trávicí soustavu, také má dezinfekční účinky a kromě jiného zlepšuje metabolické procesy. Fungující metabolismus je při hubnutí velice důležitý. Jen díky rychle fungujícímu metabolismu dochází ke stejně rychlému spalování tuků.  

K TÉMATU  Dokonalé tělo do plavek? S těmito cviky to dokážete!

Fenykl zabraňuje nadýmání 

Podobně jako kontryhel funguje i fenykl. Ten umí taktéž zlepšit metabolické procesy v lidském těle, čímž tedy podporuje spalování tuků. Fenykl se však velmi často používá i na odtučňovací kůru. Obsahuje totiž veškeré látky, které lidské tělo v době hubnutí potřebuje (a ostatně nejen v době hubnutí).  

Kromě toho zabraňuje nadýmání a pozitivně působí na zažívací trakt člověka. Ženy navíc ocení, že je to bylinka podporující růst prsou. 

Guarana přímo podporuje hubnutí 

Zeleným pomocníkem, který podporuje hubnutí přímo, je guarana. Jedná se o jihoamerickou bylinku, která obsahuje kofein. I díky této látce podporuje hubnutí. Na rozdíl od klasické kávy umí uvolňovat kofein postupně – nikoli naráz, jako je tomu v případě oblíbeného kofeinového nápoje připravovaného časně z rána. Umí omezit pocit hladu, navíc zpomaluje proces stárnutí.  

Guarana toho však umí mnohem víc, nepatří jenom mezi bylinky na hubnutí. Dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi, také pomáhá regenerovat organismus po namáhavém sportovním (a nejen sportovním) výkonu či ulevuje od psychické únavy. 

Ostropestřec napomáhá s rychlejším spalováním tuků 

Mezi bylinky na hubnutí se zařadil i ostropestřec mariánský, který umí podpořit rychlé spalování tuků. Většinou se používají především jeho rozemletá semena. Ta umí podpořit nejen zmiňované rychlé spalování tuků, ale taktéž umí ulevit od únavy, malátnosti nebo od problémů s játry. V jejich moci je i napravit škody, ke kterým došlo vlivem nesprávného životního stylu. 

Odborníky je ostropestřec velice doporučovaný, jelikož umí i snížit hladinu cholesterolu, dále podpořit funkci žlučníku a pyšní se i regeneračními účinky. 

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jestliže jste právě absolvovala a teprve začínáte uvažovat o hledání zaměstnání, je nejvyšší čas. Možná jste si naplánovala poslední prázdniny s tím, že začnete hledat práci až v září. Ale to už může být pozdě. Některé pozice si rozeberou ti rychlejší. Počítejte totiž s tím, že proces hledání práce a nástupu do zaměstnání může trvat i několik měsíců.
S příchodem nového roku se obnovily módní kolekce v oblíbených i méně oblíbených obchodech. Loňské zboží vystřídalo letošní a my si již mohli všimnout toho, co se bude letos nosit. Stejně jako vloni, i letos se bude naše pozornost upínat k modelům, které ohlásily svůj velký comeback. I letošnímu roku budou dominovat kousky, které známe z devadesátých let a které po nějakou dobu upadly do zapomnění.
Výraz plovoucí podlaha je tu s námi zhruba už od 90. let minulého století, od té doby se začaly objevovat ve více a více domácnostech. Jejich slávě však ještě zdaleka neodzvonilo. Majitelé bytů a domů jsou si vědomi jejich výhod, a proto výběr typu podlahy padne často zrovna na ně.
Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.
Nastávající zima s sebou kromě bruslení na zamrzlých rybnících a stavění sněhuláků nese i situace, které toto roční období dokáží znepříjemnit. Kdo z nás v zimě alespoň jednou neuklouzne na namrzlém chodníku? Ty každoročně představují hrozbu pro naše zdraví a nepříjemné pády mnohdy končí zlomeninami. Dalším zimním strašákem je velké množství sněhu padající ze střech nebo obrovské ulamující se rampouchy. Co nám pomůže se chránit?
Začínáte pociťovat nepříznivé příznaky menopauzy nebo se jim chcete do budoucna co nejvíce vyhnout? Přinášíme vám pár tipů, jak toho docílit.

Nepřehlédněte

Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek