Středa , 29. 06. 2022

Petr a Pavel

Bylinky na hubnutí: Zelení pomocníci, kteří usnadní cestu za štíhlou linií

Trápí vás posledních několik kilogramů, které chcete ještě do léta zhubnout? Pak je načase požádat o pomoc bylinky. Právě ty jsou zelenými pomocníky, kteří při hubnutí zaručeně pomůžou. Otázkou zůstává, jaké konkrétní bylinky podporují hubnutí a ze kterých si tedy udělat čaj?
bylinky na hubnutí
I bylinky můžou pomoct při hubnutí. (zdroj foto: www.123rf.com)

25. 01. 2021

Bylinky jako takové ulevují od mnoha zdravotních problémů. Jsou efektivními pomocníky v boji proti nachlazení, také v boji proti zavodnění nebo pomáhají při řadě dalších nemocech. Jen málokdo však dodnes věděl i o tom, že bylinky podporují hubnutí. Jaké bylinky na hubnutí tedy stoprocentně pomáhají? 

Nesázejte na diety, sázejte na bylinky na hubnutí 

Zejména ženy touží po dokonalé postavě. Jenže aby jejich postava byla opravdu dokonalá, měly by vsadit na sílu bylinek. Jak již bylo zmíněno, bylinky na hubnutí jsou klíčem k úspěchu. Proto místo drastických diet, které škodí zdraví a tělo doslova ruinují, vsaďte na níže uvedené rostliny, které s největší pravděpodobností pěstujete i ve své zahrádce. 

Kopřiva detoxikuje organismus 

Při hubnutí je velice důležité dostávat z těla látky, které mu škodí. Mluvíme například o toxinech nebo nadbytku vody. Proti tomuto problému bojuje kopřiva, která je skvělou detoxikační rostlinou. Kopřiva mimo jiné také pročistí organismus, dále podpoří trávení i činnost střev. Pyšní se taktéž močopudnými účinky i žlučopudnými účinky.  

Ptáte se, jak kopřivu konzumovat, respektive v jaké podobě? Pije se především kopřivový čaj, ale je možné připravit si i kopřivový odvar. Při bolestech nohou stačí, když si uděláte teplou kopřivovou koupel na nohy. Ta zbaví dolní končetiny únavy.  

Kontryhel zlepšuje metabolické procesy 

Když se řekne slovo “kontryhel”, většina mužů dá od této bylinky ruce pryč. Důvodem toho je fakt, že kontryhel je typicky ženskou bylinkou. Ulevuje kupříkladu od bolestivé menstruace, navíc sjednocuje menstruační cykly.  

Je však třeba konstatovat, že kontryhel není ryze ženskou bylinou. Umí totiž příznivě ovlivnit trávicí soustavu, také má dezinfekční účinky a kromě jiného zlepšuje metabolické procesy. Fungující metabolismus je při hubnutí velice důležitý. Jen díky rychle fungujícímu metabolismu dochází ke stejně rychlému spalování tuků.  

K TÉMATUHledáte inspiraci pro vaši kuchyni? Zkuste čtyři zdravé a jednoduché veganské recepty, vhodné i do diety!

Fenykl zabraňuje nadýmání 

Podobně jako kontryhel funguje i fenykl. Ten umí taktéž zlepšit metabolické procesy v lidském těle, čímž tedy podporuje spalování tuků. Fenykl se však velmi často používá i na odtučňovací kůru. Obsahuje totiž veškeré látky, které lidské tělo v době hubnutí potřebuje (a ostatně nejen v době hubnutí).  

Kromě toho zabraňuje nadýmání a pozitivně působí na zažívací trakt člověka. Ženy navíc ocení, že je to bylinka podporující růst prsou. 

Guarana přímo podporuje hubnutí 

Zeleným pomocníkem, který podporuje hubnutí přímo, je guarana. Jedná se o jihoamerickou bylinku, která obsahuje kofein. I díky této látce podporuje hubnutí. Na rozdíl od klasické kávy umí uvolňovat kofein postupně – nikoli naráz, jako je tomu v případě oblíbeného kofeinového nápoje připravovaného časně z rána. Umí omezit pocit hladu, navíc zpomaluje proces stárnutí.  

Guarana toho však umí mnohem víc, nepatří jenom mezi bylinky na hubnutí. Dokáže snížit hladinu cholesterolu v krvi, také pomáhá regenerovat organismus po namáhavém sportovním (a nejen sportovním) výkonu či ulevuje od psychické únavy. 

Ostropestřec napomáhá s rychlejším spalováním tuků 

Mezi bylinky na hubnutí se zařadil i ostropestřec mariánský, který umí podpořit rychlé spalování tuků. Většinou se používají především jeho rozemletá semena. Ta umí podpořit nejen zmiňované rychlé spalování tuků, ale taktéž umí ulevit od únavy, malátnosti nebo od problémů s játry. V jejich moci je i napravit škody, ke kterým došlo vlivem nesprávného životního stylu. 

Odborníky je ostropestřec velice doporučovaný, jelikož umí i snížit hladinu cholesterolu, dále podpořit funkci žlučníku a pyšní se i regeneračními účinky. 

Které bylinky vám mohou pomoct při hubnutí? Dáme vám hned 6 tipů!

Mobilní aplikace na hubnutí. Které pomůžou shodit přebytečné kilogramy?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Znáte rýmovník? Pravděpodobně ano. Jedná se o bylinku, kterou velmi často pěstujeme na svých okenních parapetech. Pěstitelé mnohdy nevědí, co si s ní počít, protože roste tak rychle, že nestíháme ani mrknout okem. Rýmovník však využijete. Dá se z něj připravit med, sirup nebo také mastička. A jelikož se jedná o zdraví prospěšnou bylinku, je načase pustit se do výroby jednotlivých produktů.
Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Současná komplikovaná doba COVIDU-19 přinesla s sebou mnohé změny, se kterými se musíme ve svých životech poprat. Jednou z těchto změn je i karanténa. Obzvláště náročná je v případě rodin s dětmi. Přinášíme vám několik tipů, jak děti během karantény zabavit.
Ať už jste snila o svých svatebních šatech od svých pěti let a znáte přesné specifikace, jak by měly vypadat, nebo jste o tom nikdy nepřemýšlela, máme pro vás rady, jak si vybrat svatební šaty. Ono vybrat někdy ten perfektní kousek může být pěkný stres. Nemluvě o tom, že si musíte ještě vybrat šaty na převlečení, které si oblečete na recepci v pozdějších hodinách. Jak tedy na to?
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
V Čechách i ve světě snad neexistuje nikdo, kdo by o francouzských filmech Nezkrotná Angelika alespoň neslyšel. Tato telenovela se stala slavnou především díky své hlavní představitelce, kterou ztvárnila francouzská herečka Michèle Mercier. Tato nezapomenutelná tvář přitom účinkovala ve více jak 50 filmech. V současnosti je jí přes 60 let a ve společnosti se již příliš neukazuje. Zachovala si ovšem svou pověstnou jiskru v oku a na rozdíl od svých kolegyň se rozhodla stárnout přirozeně a grácií.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek