Čtvrtek , 22. 02. 2024

Petr

Zásady domácího barvení vlasů. Vyhněte se nechtěným přešlapům

Návštěva kadeřnice není zrovna levnou záležitostí a málokdo si může dovolit ji navštěvovat pravidelně, jakmile se objeví odrosty nebo šediny. Naštěstí existují barvy na domácí užití, díky nimž se snadno obarvíte sama. Jak ale na to a čemu se vyhnout? Poradíme vám.
barvení
Jak dosáhnout v domácích podmínkách co nejlepšího výsledku?

29. 12. 2022

Při barvení vlasů doma je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů:

 • výběr správného odstínu – abyste nevypadala jako s helmou na hlavě
 • postup barvení – jaká místa se barví nejdříve, aby se eliminovaly barevné přechody
 • pomůcky, které jsou pro domácí barvení potřeba

Je důležité si rovněž uvědomit, že domácí barvení často nedopadne podle našich představ, proto je vždy dobré se o tomto kroku poradit předem přímo se svou kadeřnicí, která vám v tom nejlepším případě doporučí i správný odstín a značku, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

Neřiďte se obrázkem

Tak schválně, která z vás si vybírá barvu na vlasy podle krásné modelky na krabičce? Ano, její vlasy vypadají dokonale a ta barva je tak krásně sytá a lesklá. Jenže zpravidla téměř pokaždé chytne barva z drogerie jiný odstín. Zejména na světlých vlasech nemůžete očekávat, že barva bude tak krásně výrazná.

Při výběru se řiďte odstíny, které jsou většinou uvedené na zadní straně krabičky. Podle barvy svých vlasů můžete tak nějak předpokládat, jak by barva na vás mohla vypadat, ale počítejte s tím, že výsledek bude spíš o něco tmavší.

Začněte světlejšími barvami

Vzhledem k tomu, že barvy z drogerie obsahují mnohem silnější barevné pigmenty, je lepší volit přírodnější odstíny. Zvláště při úplně prvním barvení je mnohem lepší zvolit odstín světlejší, přidat se dá vždy, ubrat už ne tak snadno.

Krátké vs. dlouhé vlasy

Pokud chcete dokonalý výsledek domácího barvení, s barvou nešetřete. Jestliže se pyšníte dlouhými a hustými vlasy, kupte si rovnou dvě a víc krabiček. Tím si zajistíte plné krytí. V případě jedné barvy na tak dlouhé vlasy (dvě krabičky kupujte už i v případě, že máte vlasy po ramena) nedojde k úplnému obarvení, takže vaše vlasy budou hýřit mnoha odstíny a nedokonalostmi.

K TÉMATU  6 důvodů, proč podporovat české značky oblečení. Nakopejte fast fashion zadek

Pozor na strukturu vlasu

Každá máme jinou strukturu vlasů a na tu je třeba brát ohledy i při domácím barvení.

 • Pamatujte si, že hrubé a kudrnaté vlasy barvu vsáknou mnohem rychleji, z čehož plyne, že barva bude působit studeným dojmem. V tomto případě volte barvy teplé jako je zlatá, měděná či bronzová, avšak o něco světlejší než vaše přirozená barva.
 • Jemná textura vlasu už barvu tak snadno nenasaje, takže výsledek bude v teplých tónech – odstíny oranžové, červené či měděné. Tady volte odstíny studenější a o něco tmavší, než je vaše přirozená barva.

A co šediny?

V případě šedin nemusíte barvit kompletně celou hlavu. Stačí nabarvit jenom kořínky. V návodu každé barvy se dočtete, jak dlouho máte barvu nechat působit. Co se týká odstínu, vyberte si takový, který nejlépe odpovídá vaší přirozené barvě.

barvení
Máte připravené všechny pomůcky?

Nanášení barvy krok za krokem

Než se do barvení pustíte, důkladně se připravte. Budete potřebovat plastovou nebo skleněnou misku (pozor, nikdy nepoužívejte nerezovou), starý ručník, štětec na barvení, rukavice a mastný krém nebo kokosový olej.

 1. Vlasy pořádně pročešte a rozdělte na tři části – dvě podél obličeje a vzadu jedna.
 2. Kontury kolem obličeje a uši natřete mastným krémem – lépe pak barvu z kůže sundáte.
 3. Barvu nanášejte od kořínků, protože ty vyžadují více času na to, aby ji absorbovaly.
 4. Od kořínků potom začněte brát vlasy postupně po pramenech – tady vám pomůže sponka, kterou si nabarvené vlasy připnete.
 5. U krátkých vlasů začínejte odzadu, a taktéž od kořínků.
 6. Jakmile máte barvu nanesenou, prsty důkladně vlasy promněte a nechte působit dobu, která je v návodu.
 7. Po uplynutí doby barvu z vlasů důkladně smyjte. Nebojte se je umýt několikrát šamponem, voda musí být čirá.
 8. Na závěr svým vlasům dopřejte masku, která jejich regeneraci po barvení podpoří.
K TÉMATU  Henna na tetování a barvení vlasů. Proč je tak oblíbená?

Pokud se vám barvení barvami z drogerie nezamlouvá, můžete svou kadeřnici poprosit o namíchání barvy přímo u ní v salonu, kterou si už ale na vlasy aplikujete doma sama.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
www.allure.com, www.ipsy.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kočky se řídí jednoduchým heslem. Pokud se do toho vejdu, můžu si tam zdřímnout. Spící kočky někdy zaujímají polohy, které přímo vybízí natáhnout se s nimi a odpočívat podle jejich vzoru. Milují krabice, ale klidně se napasují i do umyvadla. Některé kočky si pak hoví na zádech tak, že vypadají jako mrtvé. To když jsou naprosto spokojené!
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.
Na své zahrádce i v květináči můžete pěstovat kdejaké koření, bylinu nebo rostlinu. Zatímco někdo se uchyluje cestou levandule pro uklidnění, jiný se rozhodl zasadit si do záhonu či připraveného truhlíku saturejku.
Když se řekne slovo “masožravky”, většina lidí si vybaví českou kultovní klasiku Adéla ještě nevečeřela. Bohužel díky tomuto filmovému snímku se většina pěstitelů obává, že je rostlina kousne. To je samozřejmě mylná domněnka, masožravky opravdu nekoušou. Jedná se naopak o krásné unikáty, které milují především děti. Možná si říkáte, že pěstování bude složité, přece jen se nejedná o typickou českou rostlinu. Jenže pěstování je naopak velice snadné.
Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin ve vašem těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, které tvoří několik částí těla, včetně šlach, vazů, kůže a svalů. Kolagen má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění struktury pokožky a posílení kostí.
Ekonomům je nyní zřejmě jasné, o čem je řeč, nebo tedy alespoň ve světě obchodování, ostatní možná jen pokrčí rameny. Optikou Paretova principu se však můžete zadívat nejen na svět ekonomie, ale na veškerou vaší činnost – hubnutí nevyjímaje. O čem je to tedy vlastně řeč?
Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?
Sluneční alergií trpí každý pátý člověk. Její projevy se mohou u každého z nás lišit, avšak alergie na sluníčko vždy představuje komplikaci, která nám může zkazit dovolenou i celé letní období. Víte, jak se proti ní chránit?
Pokud se snažíte držet štíhlou linii, nebo jste zrovna ve fázi, kdy jste se pustili do hubnutí, určitě se přes den snažíte poctivě dodržovat všechna pravidla, aby se vaše plány jen tak nezhatily, a vy jste hezky šli svému cíli naproti. Napadlo vás ale někdy, že se ráno, klidně i nevědomky, můžete dopouštět určitých chyb, které vám cestu k vysněné postavě akorát překazí? Víme, co vám hned po probuzení zaručeně pokazí hubnutí.
Cesta k úspěšné kariéře může být složitá a plná výzev. Manažeři musejí být schopni rychle a efektivně implementovat své znalosti do pracovních procesů, rychle a správně rozhodovat a mít široký rozhled.
Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin ve vašem těle. Je hlavní složkou pojivových tkání, které tvoří několik částí těla, včetně šlach, vazů, kůže a svalů. Kolagen má mnoho důležitých funkcí, včetně zajištění struktury pokožky a posílení kostí.
Nakupování dárků přes internet roku od roku roste. Co nesmíte přehlédnout, aby vše proběhlo hladce a hlavně včas? Dodržujte následující rady!

Výběr článků

Suchá pokožka může být způsobena mnoha faktory. Mezi nejčastější patří dehydratace, stárnutí, sezónní změny, alergie a nedostatek mikroživin. V závislosti na příčině lze ke zlepšení stavu kůže použít různé metody. Mohou to být různé léčivé masti nebo jiné zvlhčující prostředky, pití většího množství vody a užívání některých doplňků stravy.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
I ženy rády nosí trička. Lze je totiž kombinovat prakticky s jakýmkoliv kouskem oblečení. Hitem jsou bílá trička pod šaty na ramínka. Představíme vám trička pro ženy, které letos v létě můžete nosit všude.

Nepřehlédněte

Že ocet se hodí tak akorát do salátu a tím to hasne? Ale jděte. Zbaví vás škytavky a bradavice. Také odpudí otravné komáry, kteří vás nenechají na pokoji. Dá se s ním i žehlit, což vám ušetří spoustu času!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek