Středa , 17. 07. 2024

Martina

Zásady domácího barvení vlasů. Vyhněte se nechtěným přešlapům

Návštěva kadeřnice není zrovna levnou záležitostí a málokdo si může dovolit ji navštěvovat pravidelně, jakmile se objeví odrosty nebo šediny. Naštěstí existují barvy na domácí užití, díky nimž se snadno obarvíte sama. Jak ale na to a čemu se vyhnout? Poradíme vám.
barvení
Jak dosáhnout v domácích podmínkách co nejlepšího výsledku?

29. 12. 2022

Při barvení vlasů doma je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů:

 • výběr správného odstínu – abyste nevypadala jako s helmou na hlavě
 • postup barvení – jaká místa se barví nejdříve, aby se eliminovaly barevné přechody
 • pomůcky, které jsou pro domácí barvení potřeba

Je důležité si rovněž uvědomit, že domácí barvení často nedopadne podle našich představ, proto je vždy dobré se o tomto kroku poradit předem přímo se svou kadeřnicí, která vám v tom nejlepším případě doporučí i správný odstín a značku, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

Neřiďte se obrázkem

Tak schválně, která z vás si vybírá barvu na vlasy podle krásné modelky na krabičce? Ano, její vlasy vypadají dokonale a ta barva je tak krásně sytá a lesklá. Jenže zpravidla téměř pokaždé chytne barva z drogerie jiný odstín. Zejména na světlých vlasech nemůžete očekávat, že barva bude tak krásně výrazná.

Při výběru se řiďte odstíny, které jsou většinou uvedené na zadní straně krabičky. Podle barvy svých vlasů můžete tak nějak předpokládat, jak by barva na vás mohla vypadat, ale počítejte s tím, že výsledek bude spíš o něco tmavší.

Začněte světlejšími barvami

Vzhledem k tomu, že barvy z drogerie obsahují mnohem silnější barevné pigmenty, je lepší volit přírodnější odstíny. Zvláště při úplně prvním barvení je mnohem lepší zvolit odstín světlejší, přidat se dá vždy, ubrat už ne tak snadno.

Krátké vs. dlouhé vlasy

Pokud chcete dokonalý výsledek domácího barvení, s barvou nešetřete. Jestliže se pyšníte dlouhými a hustými vlasy, kupte si rovnou dvě a víc krabiček. Tím si zajistíte plné krytí. V případě jedné barvy na tak dlouhé vlasy (dvě krabičky kupujte už i v případě, že máte vlasy po ramena) nedojde k úplnému obarvení, takže vaše vlasy budou hýřit mnoha odstíny a nedokonalostmi.

K TÉMATU  Neuvěřitelné vlasové proměny. Zásah kadeřníka vás změní k nepoznání! Kdo touží po novém účesu?

Pozor na strukturu vlasu

Každá máme jinou strukturu vlasů a na tu je třeba brát ohledy i při domácím barvení.

 • Pamatujte si, že hrubé a kudrnaté vlasy barvu vsáknou mnohem rychleji, z čehož plyne, že barva bude působit studeným dojmem. V tomto případě volte barvy teplé jako je zlatá, měděná či bronzová, avšak o něco světlejší než vaše přirozená barva.
 • Jemná textura vlasu už barvu tak snadno nenasaje, takže výsledek bude v teplých tónech – odstíny oranžové, červené či měděné. Tady volte odstíny studenější a o něco tmavší, než je vaše přirozená barva.

A co šediny?

V případě šedin nemusíte barvit kompletně celou hlavu. Stačí nabarvit jenom kořínky. V návodu každé barvy se dočtete, jak dlouho máte barvu nechat působit. Co se týká odstínu, vyberte si takový, který nejlépe odpovídá vaší přirozené barvě.

barvení
Máte připravené všechny pomůcky?

Nanášení barvy krok za krokem

Než se do barvení pustíte, důkladně se připravte. Budete potřebovat plastovou nebo skleněnou misku (pozor, nikdy nepoužívejte nerezovou), starý ručník, štětec na barvení, rukavice a mastný krém nebo kokosový olej.

 1. Vlasy pořádně pročešte a rozdělte na tři části – dvě podél obličeje a vzadu jedna.
 2. Kontury kolem obličeje a uši natřete mastným krémem – lépe pak barvu z kůže sundáte.
 3. Barvu nanášejte od kořínků, protože ty vyžadují více času na to, aby ji absorbovaly.
 4. Od kořínků potom začněte brát vlasy postupně po pramenech – tady vám pomůže sponka, kterou si nabarvené vlasy připnete.
 5. U krátkých vlasů začínejte odzadu, a taktéž od kořínků.
 6. Jakmile máte barvu nanesenou, prsty důkladně vlasy promněte a nechte působit dobu, která je v návodu.
 7. Po uplynutí doby barvu z vlasů důkladně smyjte. Nebojte se je umýt několikrát šamponem, voda musí být čirá.
 8. Na závěr svým vlasům dopřejte masku, která jejich regeneraci po barvení podpoří.
K TÉMATU  Jednoduché vychytávky pro vaše vlasy. Jak být vždy rychle připravena pro každou příležitost

Pokud se vám barvení barvami z drogerie nezamlouvá, můžete svou kadeřnici poprosit o namíchání barvy přímo u ní v salonu, kterou si už ale na vlasy aplikujete doma sama.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
www.allure.com, www.ipsy.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Je to tady! Společnost Warner Media oznámila, že hrdinové oblíbeného sitcomu z devadesátek se již v květnu objeví na stanici HBO Max. Co o comebacku legendárních Přátel víme, jak se k němu samotní aktéři vyjádřili, a jak se k tomu postavili tvůrci? Nový projekt je na spadnutí!
Stres a neustálý tlak na výkon v práci, strach ze selhání a z toho, že nebudete schopna dostát požadavkům okolí. To jsou některé z faktorů, které vedou u mnoha dříve výkonných a schopných lidí ke stresové poruše, známé jako syndrom vyhoření. Jak ho poznat a jak jej řešit?
Upevnit do stojanu, vytáhnout krabice s ozdobami a pustit se do díla. První jdou na řadu světýlka! Někdo si ale na stromku postaví Betlém a vláček. Podívejte se na video.
Přemýšlíte nad různými formami pracovních poměrů a přemýšlíte, zda by práce na poloviční úvazek byla pro vás výhodná? Náš článek "Druhy pracovního poměru: Vyplatí se pracovat na poloviční úvazek?" se věnuje této otázce s důrazem na různé druhy pracovních poměrů a výhody či nevýhody práce na částečný úvazek. Přinášíme vám ucelený pohled na možnosti, které máte k dispozici, a zaměřujeme se na to, zda flexibilní pracovní doba může přinést vyváženější životní styl. Připojte se k nám a najděte odpovědi na otázky ohledně pracovního nasazení a jeho vlivu na váš každodenní život.
Přemýšlíte, jakým dárkem obdarovat své blízké, aby z něj vyzařovalo „darování od srdce“? Víte, že nejlepší dárky jsou přece ty domácí?
Naše domácnost byla po dlouhé roky šťastná a plná smíchu. Vychovali jsme opravdu šikovné děti - a obzvláště manželka se celou dobu snažila tak, že se péče o jejich potřeby stala největším koníčkem. Děti se ale osamostatnily a ona najednou propadla depresím.
Chcete-li jít s dobou, pořiďte si do vašeho šatníku alespoň jednu stylovou dámskou mikinu. Pokud netušíte, jaké kousky budou v letošní sezóně in, nemusíte zoufat. My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto se pojďte inspirovat společně s námi. Máme pro vás nejrůznější tipy na trendy kousky a dokonce vám prozradíme, jak je vkusně zakomponovat do letošního outfitu
Náš domov je prostor, kde bychom se měly cítit bezpečně. Je to místo, kde čerpáme psychickou pohodu a energii na další dny. Jak jste na tom vy? To vám prozradí náš numeroskop.
Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Říká se, že střepy přinášejí štěstí. Ještě větší radost vám však udělá, když se žádné sklo nerozbije. Někdy je proto lepší nechat broušený křišťál ve skříni. Takové akce jsou třeba zahradní oslava, piknik s kamarádkami nebo silvestrovský večírek.
Proč společnost vnímá feminismus tak negativně? Má boj za rovnoprávnost žen v dnešní době ještě místo? Teď, když mají ženy volební právo, zdá se být mnohým lidem hlas feministek nadbytečný.
Měla jsem vždycky jasnou představu o tom, co budu dělat a jakým směrem se můj život bude ubírat. Jsem cílevědomá, to mám asi po své matce. Vždy jsem věděla, že chci studovat a potom se věnovat tomu, co mě baví a zajímá. Nepřipustila jsem si, že bych mohla dělat obyčejnou práci. Tak nějak jsem si myslela, že manuální práce ani není pro mě.

Výběr článků

Trávíte v posilovně každou volnou chvíli? Tak trochu „flákáte“ pravidelné kontroly u zubaře? Pokud navíc často ponocujete, své šance na otěhotnění dramaticky snižujete. Jak s tím vším souvisí televizní ovladač?
Nezáleží na tom, jestli plánujete velkou hostinu na Vánoce, narozeniny, výročí nebo pravidelně vaříte domácí jídla. Každý kuchař i kuchařka potřebují v kuchyni trochu pomoci. Některé spotřebiče nebo nádobí vám může ušetřit čas i práci. Podívejme se na pár předmětů, které by neměly chybět ve vaší kuchyni, jestli máte rádi domácí pokrmy.
Často nás trápí už od kolébky. Není ale žádnou výjimkou, že se objeví až v dospělosti. Jeho projevy jsou různorodé, ale pokaždé nepříjemné. Naštěstí se dá s atopickým ekzémem úspěšně bojovat.

Nepřehlédněte

Citron je již od pradávna používán jako pomocník při mnoha zdravotních potížích. Kyselina citronová v citronu je totiž známá svými imunitními, antibakteriálními a antivirovými vlastnostmi. Co vás napadne jak první, když máte například chřipku? Samozřejmě pořádný bylinkový čaj s medem, zázvore, a hlavně citronem! Jaké jsou účinky citronu na lidské tělo?
Obujte si své Manolo Blahnik, protože holky jsou zpět. Druhá série „A jak to bylo dál...“ je stále v našich myslích (díky návratu Samanthy Jones), ale už teď se nemůžeme dočkat, jaké nové drama třetí série přinese.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek