Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Zásady domácího barvení vlasů. Vyhněte se nechtěným přešlapům

Návštěva kadeřnice není zrovna levnou záležitostí a málokdo si může dovolit ji navštěvovat pravidelně, jakmile se objeví odrosty nebo šediny. Naštěstí existují barvy na domácí užití, díky nimž se snadno obarvíte sama. Jak ale na to a čemu se vyhnout? Poradíme vám.
barvení
Jak dosáhnout v domácích podmínkách co nejlepšího výsledku?

29. 12. 2022

Při barvení vlasů doma je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů:

 • výběr správného odstínu – abyste nevypadala jako s helmou na hlavě
 • postup barvení – jaká místa se barví nejdříve, aby se eliminovaly barevné přechody
 • pomůcky, které jsou pro domácí barvení potřeba

Je důležité si rovněž uvědomit, že domácí barvení často nedopadne podle našich představ, proto je vždy dobré se o tomto kroku poradit předem přímo se svou kadeřnicí, která vám v tom nejlepším případě doporučí i správný odstín a značku, aby byl výsledný efekt co nejlepší.

Neřiďte se obrázkem

Tak schválně, která z vás si vybírá barvu na vlasy podle krásné modelky na krabičce? Ano, její vlasy vypadají dokonale a ta barva je tak krásně sytá a lesklá. Jenže zpravidla téměř pokaždé chytne barva z drogerie jiný odstín. Zejména na světlých vlasech nemůžete očekávat, že barva bude tak krásně výrazná.

Při výběru se řiďte odstíny, které jsou většinou uvedené na zadní straně krabičky. Podle barvy svých vlasů můžete tak nějak předpokládat, jak by barva na vás mohla vypadat, ale počítejte s tím, že výsledek bude spíš o něco tmavší.

Začněte světlejšími barvami

Vzhledem k tomu, že barvy z drogerie obsahují mnohem silnější barevné pigmenty, je lepší volit přírodnější odstíny. Zvláště při úplně prvním barvení je mnohem lepší zvolit odstín světlejší, přidat se dá vždy, ubrat už ne tak snadno.

Krátké vs. dlouhé vlasy

Pokud chcete dokonalý výsledek domácího barvení, s barvou nešetřete. Jestliže se pyšníte dlouhými a hustými vlasy, kupte si rovnou dvě a víc krabiček. Tím si zajistíte plné krytí. V případě jedné barvy na tak dlouhé vlasy (dvě krabičky kupujte už i v případě, že máte vlasy po ramena) nedojde k úplnému obarvení, takže vaše vlasy budou hýřit mnoha odstíny a nedokonalostmi.

K TÉMATU  Vlasy v zimě trpí. Jak o ně pečovat, aby vypadaly stále zdravě a silně?

Pozor na strukturu vlasu

Každá máme jinou strukturu vlasů a na tu je třeba brát ohledy i při domácím barvení.

 • Pamatujte si, že hrubé a kudrnaté vlasy barvu vsáknou mnohem rychleji, z čehož plyne, že barva bude působit studeným dojmem. V tomto případě volte barvy teplé jako je zlatá, měděná či bronzová, avšak o něco světlejší než vaše přirozená barva.
 • Jemná textura vlasu už barvu tak snadno nenasaje, takže výsledek bude v teplých tónech – odstíny oranžové, červené či měděné. Tady volte odstíny studenější a o něco tmavší, než je vaše přirozená barva.

A co šediny?

V případě šedin nemusíte barvit kompletně celou hlavu. Stačí nabarvit jenom kořínky. V návodu každé barvy se dočtete, jak dlouho máte barvu nechat působit. Co se týká odstínu, vyberte si takový, který nejlépe odpovídá vaší přirozené barvě.

barvení
Máte připravené všechny pomůcky?

Nanášení barvy krok za krokem

Než se do barvení pustíte, důkladně se připravte. Budete potřebovat plastovou nebo skleněnou misku (pozor, nikdy nepoužívejte nerezovou), starý ručník, štětec na barvení, rukavice a mastný krém nebo kokosový olej.

 1. Vlasy pořádně pročešte a rozdělte na tři části – dvě podél obličeje a vzadu jedna.
 2. Kontury kolem obličeje a uši natřete mastným krémem – lépe pak barvu z kůže sundáte.
 3. Barvu nanášejte od kořínků, protože ty vyžadují více času na to, aby ji absorbovaly.
 4. Od kořínků potom začněte brát vlasy postupně po pramenech – tady vám pomůže sponka, kterou si nabarvené vlasy připnete.
 5. U krátkých vlasů začínejte odzadu, a taktéž od kořínků.
 6. Jakmile máte barvu nanesenou, prsty důkladně vlasy promněte a nechte působit dobu, která je v návodu.
 7. Po uplynutí doby barvu z vlasů důkladně smyjte. Nebojte se je umýt několikrát šamponem, voda musí být čirá.
 8. Na závěr svým vlasům dopřejte masku, která jejich regeneraci po barvení podpoří.
K TÉMATU  Co způsobuje lupy a jak proti nim bojovat? Zatočte s běžným problémem

Pokud se vám barvení barvami z drogerie nezamlouvá, můžete svou kadeřnici poprosit o namíchání barvy přímo u ní v salonu, kterou si už ale na vlasy aplikujete doma sama.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Fenomén tuhý šampon: Šetří vlasy, pokožku, planetu i peněženku!

Potřebujete se přesvědčit, jestli vám zvolená barva na vlasy nebo líčení padne? Zkuste to nanečisto přes aplikaci!

Zdroje článku:
www.allure.com, www.ipsy.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Kdo v devadesátkách nehltal seriál o partě teenagerů, jako by nebyl. Příběhy Dylana, Brandona, Brandy, Kelly a dalších hltal doslova celý svět. Jak ale dnes jejich představitelé seriálu Beverly Hills 90210 vypadají a jak žijí? Mnozí z nich už překročili padesátku a neúprosně jim táhne na šedesát.
Pracujete doma? Potom dobře víte, že potřebujete pracovní stůl, tedy místo, které je určené přímo pro vaši práci. Ten může mít spoustu podob a tvarů, ale hlavním je styl, jakým zapadá do vašeho interiéru. Někdo dá přednost jednoduché čisté desce, jiný si zase představuje klasické masivní dřevo s šuplíky nebo poličkami. Stačí si vybrat ten svůj, u kterého vám vše půjde jako po másle.

Nepřehlédněte

Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek