Středa , 18. 05. 2022

Nataša

6 rad jak si užít Vánoce bez stresu a nezbláznit se z toho

Všechny to známe. Místo toho, abychom si užívaly adventní čas, sháníme dárky, uklízíme, pečeme cukroví, v práci doháníme resty a nemáme ani čas si zapálit adventní svíčky. O Vánocích jsme pak ve stresu z toho, že jsme na něco zapomněly, jestli se budou dárky líbit, cukroví chutnat a zdali máme skutečně pořádně naklizeno. Co takhle to letos udělat jinak?
vánoce
Udělejte si čas pro sebe. O svátcích to platí dvojnásob. (foto: 123rf.com)

22. 12. 2021

Vánoce bez stresu existují. Ono to totiž jinak skutečně jde, stačí jenom chtít. Když už chcete péct a uklízet, nemusíte péct dvanáct druhů cukroví, bohatě postačí dva nebo tři. A s úklidem to také nemusíte přehánět, protože žádná hygiena, která by zkontrolovala, zdali se ve vašem bytě nebo domě nenachází ani smítko prachu a vše je perfektně vydezinfikované, určitě nepřijde. A existují i další způsoby, jak si Vánoce užít. Přinášíme vám šest osvědčených tipů.

1. Nejste super žena, tak to nikomu nenamlouvejte

Možná jste si svou rodinu rozmazlila a teď od vás čeká výkony hodné superhrdinky. Překvapte ji letos tím, že ze svých nároků slevíte, anebo do předvánočních a vánočních příprav celou rodinu zapojíte. Péct cukroví přece nemusíte sama, ani nemusíte sama uklízet. A spoustu dárků za vás může také zabalit někdo jiný. Říká se tomu dělba práce a funguje už stovky let, určitě spolehlivě zafunguje i u vás.

2. Každý den si vyhraďte dvě hodiny jenom pro sebe

Kdy jindy, když ne právě v předvánočním a vánočním čase? Zavřete se do oddělené místnosti nebo běžte na procházku či do divadla. Práce vám neuteče a vy aspoň přijdete na jiné myšlenky. Navíc díky těmto dvěma hodinám načerpáte spoustu další energie.

3. Neberte Vánoce příliš vážně

Vždyť jsou to svátky klidu, míru a pohody. Jenže v mnoha rodinách to klidně ani pohodově příliš nevypadá. Spíš každému tečou nervy a tím pádem se Vánoce bez stresu jeví jako mýtus. Vážně takhle chcete prožít i tento rok? Když bude letos všechno jinak, nikdo vám to vyčítat nebude a když ano, pak si vaši péči a dřinu stejně nezaslouží. Možná byste se tentokrát na oplátku mohla nechat opečovávat vy.

K TÉMATUSoutěž: Vyhrajte doplňky stravy, které nakopnou vaši imunitu

4. Udělejte si radost

Kupte si k Vánocům něco pro sebe. Něco, po čem už dlouho toužíte. Nemusí to být nic drahého ani velkého, klidně si pořiďte jen nějakou maličkost nebo zážitek, který jste vždycky chtěla prožít. Dárek si zabalte a dejte si ho pod stromeček. Aspoň máte důvod se také na něco těšit, protože spoléhat se na to, co vám koupí partner nebo někdo jiný z rodiny, se nevyplácí.

5. Začněte se hýbat

Fyzická aktivita odbourává stres, uvolňuje napětí a taktéž vyplavuje endorfiny, tedy hormony štěstí. Pokud nesportujete a aktivní pohyb zrovna není váš šálek čaje, je nejvhodnější čas s nějakou aktivitou začít. Nemusíte hned běhat, bohatě postačí, když deset minut ráno nebo večer věnujete józe nebo například krátké procházce po vašem okolí.

6. Vánoce jsou naštěstí (jenom) jednou za rok

Uklidňovat se můžete i tím, že předvánoční shon a vánoční stres přece jenom jednou skončí a opakovat se zase bude až za rok. Navíc svátků prožijete ještě spousty, tak proč chcete mít pořád všechno dokonalé za cenu vaší pohody? Rok co rok je to stejné, všechno pořád dokola. Tak si dovolte nebýt perfektní a nemít všechno báječné. Třeba příští rok budete mít na všechno víc času a tehdy nastane ta pravá chvíle na to, abyste všechno měla úžasně naklizené, zabalené, upečené a ozdobené. Anebo taky ne. Ale nic se neděje.

Pořád jste ve stresu? Doporučuji zhlédnout americký film Vánoční prázdniny. Ano, řeknete si, že to je přece film, ale možná díky němu pochopíte, že i když rodinné Vánoce ani vzdáleně nepřipomínají idylku, důležitější je něco úplně jiného – být spolu, hezky všichni pohromadě pod jednou střechou. Pak jsou to ty pravé Vánoce bez stresu. Stromek, dárky, cukroví ani svařené víno svátky nezachrání, když je nemáte s kým prožít.

K TÉMATUOvesné vločky jako součást snídaně. Proč na ně nezapomínat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Antistresové činnosti, které vám zlepší náladu. Kterou vyzkoušíte nejdříve?

Zdravé vánoční cukroví: Užijte si Vánoce bez výčitek!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Svou domácnost můžete zpestřit různými věcmi. Zatímco někdo sází na bytový textil, jiný si raději pořizuje pokojové rostliny, které dokážou vdechnout interiéru život. Pakliže patříte také mezi pěstitele, kteří touží po jedinečném prvku ve svém domově, naučte se pěstovat amarylis. Působivou pokojovou rostlinu, která je stokrát hezčí než barevný povlak na polštář.  
Léto je v plném proudu a snad každého z nás čeká aspoň jeden výlet. Buď do přírody, někam za hranice nebo jen k babičce na chalupu. Tak či tak, existují tři módní kousky, bez kterých se nikdo neobejde. Tyto věci se hodí pro každou situaci - spaní pod širákem, letní přeháňka v rozpáleném velkoměstě nebo zkrátka jen stylový doplněk na rande s cizinem. Pojď si přečíst následující řádky a objevit, o jaké kousky se jedná.
Rozchod není nikdy příjemný. Ztratíte člověka, na kterém vám ještě před časem velmi záleželo, a v srdci zůstává nepříjemné prázdno. Když se k tomu přidá fakt, že o vás mezi společnými známými váš ex partner mluví velmi nevybíravě, je to nesnesitelné. Máme pro vás tipy, co dělat, abyste tuto situaci zvládla.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Někdo nedá na ostrá jídla dopustit a dopřává si je téměř denně, jiný nesní jídlo jen o trochu víc okořeněné. Pokud to však nebudete s konzumací pálivých pochoutek vyloženě přehánět, vaše zdraví vám za ně poděkuje. Zkoušeli jste si někdy dát ostré jídlo třeba k obědu v průběhu parného léta? Nejprve vás sice pořádně prohřeje, ale následně způsobí žádané ochlazení.
Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.

Nepřehlédněte

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek