Pátek , 20. 05. 2022

Zbyšek

Eva (19): Neudělala jsem maturitu a teď na místo vysněné výšky stojím za kasou

Měla jsem vždycky jasnou představu o tom, co budu dělat a jakým směrem se můj život bude ubírat. Jsem cílevědomá, to mám asi po své matce. Vždy jsem věděla, že chci studovat a potom se věnovat tomu, co mě baví a zajímá. Nepřipustila jsem si, že bych mohla dělat obyčejnou práci. Tak nějak jsem si myslela, že manuální práce ani není pro mě.
učení
ilustrační obrázek (foto: 123RF)

13. 03. 2022

Šla jsem si tvrdě za svým, ve škole jsem opravdu makala. Ale ani to mi nestačilo a úspěch se nakonec nekonal. Přitom mi učení cizích jazyků šlo úplně samo. Jsem na ně nadaná. Navíc miluji cizí země a málo objevovaná místa. Už jako malá holka jsem seděla každý den před globusem, točila jsem s ním a představovala jsem si, jak se na všechna místa jednou podívám. V každé zemi jsem se chtěla domluvit a chtěla jsem se tím i živit. Dělat překladatelku, psát o svých cestách a živit se tím, co mě baví a zajímá. Byl to můj sen.

Šla jsem na gympl, kam mě dali mí rodiče, ale štvalo mě, že se musím učit hodně i do jiných předmětů. Chtěla jsem jít na jazykovou vysokou školu a dostat se časem i do zahraničí. Tam bych studovala právě jazyky přímo v praxi. No ale rodiče nesouhlasili. Maminka ze mě chtěla mít doktorku a doufala, že gympl mě na to připraví. Taky doufala, že si to rozmyslím. Nestalo se.

Evo, to musíš udělat!

Opravdu jsem se snažila. Doma jsem ale někdy i tajně učila sama cizí jazyky, přitom jsem se měla učit do jiných předmětů. Na gymplu na nás kladli vysoké nároky, to nebylo snadné. Měli jsme moc učení, ale mě to nezajímalo. Matematika mi nikdy příliš nešla. Když jsem chtěla dobrou známku, musela jsem se na jeden test učit klidně i týden v kuse. A tak to bylo i v jiných předmětech. No ale zvládnout jsem to musela. Bez maturity totiž vysoká škola prostě není možná.

Když nastalo období těsně před maturitou, byla jsem vyčerpaná – a v té době jsem už dávno měla podanou přihlášku na vysokou. Přijímačky jsem udělala skvěle, přijali mě, tedy ještě ne úplně, věděla jsem, že nejprve musím odmaturovat, a až potom se mohu začít těšit na vysokou. Máma těžce nesla, že jsem si nedala přihlášku na medicínu a docela mi to dávala sežrat. Ale i tak byla ráda, že se mi podařilo dostat se na vysokou školu, alespoň na nějakou.

K TÉMATUSkutečné příběhy ze života: Zůstala byste s takovým chlapem?

Kdo totiž u nás nemá diplom, jako by nebyl. Jenže učení na maturitu mi moc nešlo, nesoustředila jsem se, myšlenkami jsem byla jinde. No a co víc, v hlavě jsem měla fakt prázdno. V duchu jsem se ale nepřestávala povzbuzovat a učení jsem věnovala všechen čas.

Uvidíme se v září!

I přes veškerou mou snahu jsem maturitu ze dvou předmětů neudělala, a tak jsem se dozvěděla, že se před komisí zase musím ukázat v září. Byla jsem zdrcená, smutná. Na vysokou školu jsem nastoupit nemohla a doma to bylo ještě horší. Matka nepřekonala můj neúspěch, a tak mě okamžitě nahnala do práce.

Odmítla živit dospělou dceru, která neuspěla u maturity, když to měla s přehledem zvládnout. Musela jsem si najít práci, což nebylo lehké. Jediné místo, na které jsem dosáhla, bylo místo prodavačky a pokladní v supermarketu. Úplně se mi začal hroutit život, opravdu jsem to těžko nesla. Navíc práce byla náročná. Směny dlouhé a já jsem ani v září na sto procent nezazářila.

Zůstanu u kasy napořád?

Někdy mám pocit, že se jako pokladní budu muset přemáhat už celý svůj život. Smát se na lidi a pípat jejich nákupy, i když jsem tou dobou měla být úplně někde jinde a plnit si své sny. Připravovat se na další kolo zkoušek a přijímaček a do toho dělat náročnou práci, která mi ani tak moc nejde, není legrace. Navíc už ani nemám chuť a nějak mě opustilo i nadšení.

Ani doma mě už nikdo nepovzbuzuje. Nikdo mě nechválí, máma je neustále naštvaná a dává to silně najevo. A to mi nepomáhá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Eva (25): Máma si našla mladšího přítele. Ale skončila jsem s ním v posteli já

K TÉMATUZdravé snídaně pro návrat do školy. Nápady na snadné recepty pro ranní občerstvení

Žena za volantem: Jak překonat strach a získat sebedůvěru v řízení?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Snad každý rodič od svého milovaného dítěte očekává pouze to dobré, doufá, že se vydá správnou životní cestou a bude šťastné. Takhle to ale samozřejmě v životě bohužel nechodí a někdy se holt i to nejhodnější dítě může dostat na scestí. To se stalo mé dceři Markétě, já se s tím však do teď nemohu vyrovnat. Odvedl nám ji drogový dealer.
Často se před ostatními takzvaně „necítíte“? Co dělat s tím, když sebevědomí pokulhává, přestože jste si v určitých okamžicích jistá, že nejste k zahození? Sebevědomí je choulostivá věc, která může v našem životě hrát velmi význačnou roli. Jak své sebevědomí zvýšit, abyste se cítila skvěle a přestala nad sebou pochybovat?
Přemýšleli jste někdy nad tím, že začnete cvičit? Chtěli byste mít jakýkoli pohyb, ale nemůžete se k tomu prostě dokopat? Pokud ano, pak pokračujte ve čtení! Tento článek bude pro vás velkou motivací, proč s pohybem začít! Jak vám může změnit život doslova k nepoznání...
Rozvodové řízení je jedním z nejobtížnějších milníků v životě. Zvláště když obě strany zažívají vztek nebo bolest a jsou do toho zapojeny děti. Jak můžete přistupovat k rozvodu z rozumnějšího a informovanějšího hlediska, abyste usnadnili rozchod sobě i své rodině?
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Elenu trápí to, co mnoho dalších žen, ačkoliv o tom veřejně nemluví. „Můj manžel se mi nedávno svěřil s tím, že by chtěl ještě další vztah. Jsme manželé přes dva roky, cítím se ve vztahu šťastná. Jenže mu očividně nestačím. Chtěl by ještě jinou ženu, chodit s ní na rande a dokonce souložit. A já si mám prý taky někoho najít. Jenže já nic takového nechci, co mám dělat?“ Její muž mluví o tzv. polyamorii a v mužských fantaziích se nejedná o nic ojedinělého.
Téměř každý z nás se v rámci rodinných nákupů spoléhá na igelitové sáčky, které nám tak nějak ulehčují pravidelné návštěvy supermarketů. Zatímco nám v jistém ohledu pomáhají, naší přírodě jejich přítomnost zrovna dvakrát nesvědčí. A přitom to jde dost dobře i bez nich. Seznamte se s trendem, který dává sbohem igelitovým sáčkům a dopřává zelenou nákupům takzvaně bez obalu.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek