Středa , 19. 06. 2024

Leoš

Pět minut nebo půl hodiny? Jak dlouho by mělo trvat milování?

Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...
jak dlouho
Někdo chce víc a někdo nemá skoro nic.

17. 06. 2022

Jak dlouho? Toť otázka. Každý má svůj vlastní metr, faktem však zůstává, že záleží na mnoha proměnných.

Je na nás vyvíjený tlak?

Určitě už jste někde ve filmu zaslechli hlášku “milovali jsme se celou noc” a podobně. Právě tyhle věci ale v mnohých z nás vyvolávají nejistotu. Jen málo věcí je tak příjemných, a zároveň vyvolávajících úzkost jako pohlavní styk. Jakmile k němu totiž dojde, velmi často se nám hlavou mihne nějaká ta obava.

předehra
Počítáte do délky milování i předehru nebo jen samotný průnik?

“Dělám to dost dobře?” nebo třeba “vydržím dost dlouho?” či snad “vyhovuje jí moje velikost?”, což je častá myšlenka u mužů, zatímco ženy zase řeší “jsem dost úzká?” a tak dále…

Jak dlouho by měl trvat sex?

I když mnohdy sníme o sexu trvajícím celou noc, průměrný sex pravděpodobně trvá kratší dobu, než si myslíme. Na otázku, jak dlouho by mělo trvat milování, existuje jednoduchá odpověď: Tak dlouho, jak vy a váš partner chcete. Podíváme-li se na to ale vědecky, pak se pohybujeme někde mezi třemi až třinácti minutami.

Trocha vědy a čísel

Na toto téma již proběhl nejeden výzkum nebo možná lépe řečeno pokus. Při jednom z nich výzkumníci požádali 500 párů, aby po dobu jednoho měsíce zmáčkly stopky při penetraci a poté při ejakulaci. Hlášená doba trvání se pohybovala od 33 sekund do 44 minut. Ale průměr pro vaginální sex byl 3–7 minut.

Záleží na definici sexu

Délka sexu také závisí na tom, jak vlastně definujete sex a celý děj milování. Studie se zpravidla soustředí jen na samotný akt, při kterém dojde k průniku. Mnoho z nás ale do sexu počítá také všechny ty krásné věci okolo, jako je předehra, laskání a mazlení se. Tím se může představa o ideální délce sexu, a tedy jak dlouho, podstatně lišit.

K TÉMATU  Co opravdu muži chtějí a po čem touží ve vztazích?
sex
Ve výsledku je hlavní spokojenost na obou stranách.

Milování je zpravidla o dvou lidech, kteří jsou schopni vzájemně se jeden druhému přizpůsobit. Jestli budou vaše hrátky s partnerem trvat pět minut nebo hodinu, to už záleží na vás. Důležité je, aby to vyhovovalo vám oběma.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příliš velký penis. Proč to není zrovna výhra a co si v sexu neužijete

Láká vás sex ve vaně? Zkreslené představy často vystřídá drsná realita

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Vánoce jsou především o odpočinku a zpomalení. Kdo ale říká, že je musíte celé proležet u televize s horou jídla? To vám samozřejmě nikdo nebere, ale i vy sami se budete cítit lépe, pokud se občas zvednete a uděláte něco pro své zdraví. Podle cvičení ve vánočním duchu vám to půjde samo!
Častou chybou nás žen je, že si oblíbíme určitý typ kosmetiky a používáme ji po celý rok. Ale nežijeme v zemi, kde je počasí stálé. Proto je třeba kosmetiku obměňovat podle ročního období. Nejinak je tomu právě nyní s příchodem podzimu. Vaše pleť bude potřebovat jinou péči.
Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Potřebujete se uklidnit nebo zahnat stres? Ano, můžete si jít zaběhat, ale komu by se chtělo běhat v tom mrazivém vichru venku. Spíše vsaďte na bylinku, která oslní nejen svou vůní, ale i na pohled.
Moderní i retro radiátory - dnes mohou mít topná tělesa i ty nejdivočejší tvary. Retro se opět vrací do módy. Čemu dáte přednost?
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
Léto nepochybně patří k vůbec nejoblíbenějšímu období, které většina z nás vždy netrpělivě vyhlíží. Ostatně není nic lepšího, než si užívat sluneční paprsky, hodit opalovačku a vyblbnout se v prohřáté vodě. Jenže co když pohodovou idylku naruší příchod menstruace?
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.

Výběr článků

Na Vánoce máme každý své oblíbené zvyky a dekorace. Existuje nepřeberné množství možností, jak vyzdobit vánoční interiér. Který nápad se vám líbí nejvíc?
Potřebujete inspiraci ke cvičení? Tahle kočka ví, co udělat pro svoje zdraví, ale zároveň se u toho moc nenadřít. Krátké tréninkové video vám napoví!
To nejlepší z čistého minimalismu předvádí překrásná rezidence od studia FGR Architects ve městečku Portsea v Austrálii. Stavba z roku 2016 se stojí na vyvýšeném povrchu, díky kterému nabízí otevřený pohled do všech stran. Podívejte se na ten výhled na oceán!

Nepřehlédněte

Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek