Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Pět minut nebo půl hodiny? Jak dlouho by mělo trvat milování?

Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...
jak dlouho
Někdo chce víc a někdo nemá skoro nic.

17. 06. 2022

Jak dlouho? Toť otázka. Každý má svůj vlastní metr, faktem však zůstává, že záleží na mnoha proměnných.

Je na nás vyvíjený tlak?

Určitě už jste někde ve filmu zaslechli hlášku „milovali jsme se celou noc“ a podobně. Právě tyhle věci ale v mnohých z nás vyvolávají nejistotu. Jen málo věcí je tak příjemných, a zároveň vyvolávajících úzkost jako pohlavní styk. Jakmile k němu totiž dojde, velmi často se nám hlavou mihne nějaká ta obava.

předehra
Počítáte do délky milování i předehru nebo jen samotný průnik?

„Dělám to dost dobře?“ nebo třeba „vydržím dost dlouho?“ či snad „vyhovuje jí moje velikost?“, což je častá myšlenka u mužů, zatímco ženy zase řeší „jsem dost úzká?“ a tak dále…

Jak dlouho by měl trvat sex?

I když mnohdy sníme o sexu trvajícím celou noc, průměrný sex pravděpodobně trvá kratší dobu, než si myslíme. Na otázku, jak dlouho by mělo trvat milování, existuje jednoduchá odpověď: Tak dlouho, jak vy a váš partner chcete. Podíváme-li se na to ale vědecky, pak se pohybujeme někde mezi třemi až třinácti minutami.

Trocha vědy a čísel

Na toto téma již proběhl nejeden výzkum nebo možná lépe řečeno pokus. Při jednom z nich výzkumníci požádali 500 párů, aby po dobu jednoho měsíce zmáčkly stopky při penetraci a poté při ejakulaci. Hlášená doba trvání se pohybovala od 33 sekund do 44 minut. Ale průměr pro vaginální sex byl 3–7 minut.

Záleží na definici sexu

Délka sexu také závisí na tom, jak vlastně definujete sex a celý děj milování. Studie se zpravidla soustředí jen na samotný akt, při kterém dojde k průniku. Mnoho z nás ale do sexu počítá také všechny ty krásné věci okolo, jako je předehra, laskání a mazlení se. Tím se může představa o ideální délce sexu, a tedy jak dlouho, podstatně lišit.

K TÉMATU  Ovládněte jeho tělo a staňte se bohyní v jeho očích. Podrážděte i skryté erotogenní zóny, jako nosní dírky nebo palce u nohou!
sex
Ve výsledku je hlavní spokojenost na obou stranách.

Milování je zpravidla o dvou lidech, kteří jsou schopni vzájemně se jeden druhému přizpůsobit. Jestli budou vaše hrátky s partnerem trvat pět minut nebo hodinu, to už záleží na vás. Důležité je, aby to vyhovovalo vám oběma.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příliš velký penis. Proč to není zrovna výhra a co si v sexu neužijete

Láká vás sex ve vaně? Zkreslené představy často vystřídá drsná realita

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jakou nohou jste vkročili do nového roku? I když se zdá být letošní rok stejný jako loňský, několik změn už začalo platit. Mluvíme předně o finančních změnách, kterých letos bylo víc než dost. Otázku je, jestli k řadě z nich muselo vlivem koronavirové krize a velkého schodku ve státním rozpočtu dojít. V každém případě k nim došlo a my vám přinášíme velký přehled.
Léto je sice oblíbeným ročním obdobím pro mnoho z nás, ale naše pokožka a vlasy toto nadšení zrovna nesdílí. A proto bychom se o své tělo měli v létě starat ještě více než v ostatních ročních obdobích, nebo přinejmenším specificky. Jak by měla vypadat péče o vaše vlasy v době, kdy je spaluje letní žár?
Každou milovnici nakupování a módní intelektuálku teď nezajímá nic jiného, než co bude trendem letošního podzimu. Někteří už možná mají nastudováno z módních časopisů či procházkách po obchodech, jiní však stále netuší, do čeho se na ulici obléknout.
Trendem posledních měsíců je pracovat z domova. Ano, plno věcí dokážeme zařídit i online – ono taky, co jiného nám nyní zbývá. Odpadá nutnost chvátat ráno do práce, dodržet přesnou dobu na oběd i mít připravené adekvátní oblečení do kanceláře. Zároveň zmizel každodenní stres, jak co nejrychleji dostat děti do školy, odpoledne je vyzvednout a dopravit na kroužky. Mohlo by se to zdát vlastně o mnoho snadnější, ale naše zdraví to nemusí vždy příliš ocenit. Jaké následky na něm může náš pohodový home office napáchat?
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek