Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Pět minut nebo půl hodiny? Jak dlouho by mělo trvat milování?

Když je sex opravdu dobrý, často si přejeme, aby nikdy neskončil. Jindy se ale nemůžeme dočkat, až bude po všem. Nabízí se otázka, jak dlouho by mělo trvat milování? U každého může být tahle představa o ideální délce sexu trochu jiná...
jak dlouho
Někdo chce víc a někdo nemá skoro nic.

17. 06. 2022

Jak dlouho? Toť otázka. Každý má svůj vlastní metr, faktem však zůstává, že záleží na mnoha proměnných.

Je na nás vyvíjený tlak?

Určitě už jste někde ve filmu zaslechli hlášku „milovali jsme se celou noc“ a podobně. Právě tyhle věci ale v mnohých z nás vyvolávají nejistotu. Jen málo věcí je tak příjemných, a zároveň vyvolávajících úzkost jako pohlavní styk. Jakmile k němu totiž dojde, velmi často se nám hlavou mihne nějaká ta obava.

předehra
Počítáte do délky milování i předehru nebo jen samotný průnik?

„Dělám to dost dobře?“ nebo třeba „vydržím dost dlouho?“ či snad „vyhovuje jí moje velikost?“, což je častá myšlenka u mužů, zatímco ženy zase řeší „jsem dost úzká?“ a tak dále…

Jak dlouho by měl trvat sex?

I když mnohdy sníme o sexu trvajícím celou noc, průměrný sex pravděpodobně trvá kratší dobu, než si myslíme. Na otázku, jak dlouho by mělo trvat milování, existuje jednoduchá odpověď: Tak dlouho, jak vy a váš partner chcete. Podíváme-li se na to ale vědecky, pak se pohybujeme někde mezi třemi až třinácti minutami.

Trocha vědy a čísel

Na toto téma již proběhl nejeden výzkum nebo možná lépe řečeno pokus. Při jednom z nich výzkumníci požádali 500 párů, aby po dobu jednoho měsíce zmáčkly stopky při penetraci a poté při ejakulaci. Hlášená doba trvání se pohybovala od 33 sekund do 44 minut. Ale průměr pro vaginální sex byl 3–7 minut.

Záleží na definici sexu

Délka sexu také závisí na tom, jak vlastně definujete sex a celý děj milování. Studie se zpravidla soustředí jen na samotný akt, při kterém dojde k průniku. Mnoho z nás ale do sexu počítá také všechny ty krásné věci okolo, jako je předehra, laskání a mazlení se. Tím se může představa o ideální délce sexu, a tedy jak dlouho, podstatně lišit.

K TÉMATUNepříjemné emoce nebo vypjaté situace. Jak je zvládnout a umět v sobě zpracovat
sex
Ve výsledku je hlavní spokojenost na obou stranách.

Milování je zpravidla o dvou lidech, kteří jsou schopni vzájemně se jeden druhému přizpůsobit. Jestli budou vaše hrátky s partnerem trvat pět minut nebo hodinu, to už záleží na vás. Důležité je, aby to vyhovovalo vám oběma.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Příliš velký penis. Proč to není zrovna výhra a co si v sexu neužijete

Láká vás sex ve vaně? Zkreslené představy často vystřídá drsná realita

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Známe to všechny, každé z nás se občas stane, že nás přepadne úzkost nebo stres, nic nás nebaví a svou budoucnost vidíme v černých barvách. V této chvíli je zapotřebí zvolnit a udělat si čas sama pro sebe alespoň na pár desítek minut.
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.

Nepřehlédněte

Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek