Sobota , 18. 05. 2024

Nataša

Prázdniny se blíží. Co vše se mění při cestě do Chorvatska?

Chorvatsko je právoplatně jednou z nejoblíbenějších destinací Čechů. Pokud se letos chystáte navštívit tuto zemi, jistě se vám hodí pár tipů na krásná místa, ale také na změny platné od počátku roku 2023.

Cenová dostupnost, blízkost, čisté moře a spousta dalších benefitů. Tohle všechno jsou hlavní lákadla směřující k dovolené v Chorvatsku. Tato země nabízí krásné vnitrozemí, hřejivé pobřeží, spoustu historických památek a přírodních scenérií. Na své si v tomto ohledu přijde dozajista každý. Možná i proto je Chorvatsko stále na žebříčku vyhledávaných destinací.

Autem do Chorvatska

Spousta Čechů volí určitou cestovatelskou svobodu, a proto vyráží do Chorvatska vlastním automobilem. Můžete si zastavit kde chcete, v dané lokalitě využijete vůz pro přiblížení k dalším cílům a jste svými vlastními pány. Pokud letos budete absolvovat takovou cestu, připravte se na to, že nepotřebujete mezinárodní řidičský průkaz. Bohatě si vystačíte s těmi běžnými.

  • Řidičský průkaz
  • Občanský průkaz nebo cestovní pas

Z pohledu dopravy vás čeká jedna příjemná změna platná v roce 2023. Od ledna tohoto roku už nejsou nutné hraniční kontroly, takže cestování autem do Chorvatska je o to snazší. Naplnění vaší vysněné dovolené u moře bude kratší a snad i pohodlnější, ať už vyrazíte jakoukoliv trasou.

Počítat byste zároveň měli ještě s jednou novinkou, kterou je nová měna platná také od počátku roku 2023. Schváleno bylo přijetí eura, jímž nyní zaplatíte po celém Chorvatsku. Kuny tedy nechte doma, protože s těmi už se neplatí. Nyní když znáte hlavní novinky a změny pro cestu do Chorvatska v letošním roce, je nejvyšší čas vrhnout se na skutečné plánování dovolené.

Chorvatsko

Co navštívit v Chorvatsku?

Jedna z nejčastějších otázek, kterou před plánováním dovolené vysloví pravděpodobně každý. Chorvatsko je zemí nabízející každému něco. Na své si přijdou milovníci relaxace na plážích, ale také vyznavači poznávání a objevování krás této země. Hodně záleží na tom, do jaké oblasti Chorvatska se vydáte.

  • Split
  • Dubrovník
  • Ostrov Hvar
  • Záhřeb
  • Ostrov Korčula
K TÉMATU  Grotto Spa v Tigh-Na-Mara. Stylový lázeňský resort láká na bazén v jeskyni

Chorvatských ostrovů je samozřejmě více než dost. Jestliže patříte k milovníkům přírodních zajímavostí, tuto destinaci si doslova zamilujete. Otázka, co navštívit v Chorvatsku, bude po přečtení následujících řádků naprosto bezpředmětná. Dokazují to třeba Plitvická jezera, Národní park Paklenica a Pohoří Učka. V podobném duchu bychom mohli pokračovat.

  • Národní park Severní Velebit
  • Národní pak Krka
  • Národní park Risnjak

Vodopády, jezera, průzračná voda, lesy, pohoří a nezapomenutelné výhledy. Přesně v tomto duchu se může linout vaše dovolená v Chorvatsku. Tohle všechno můžete navíc proložit památkami, jakými jsou trh Dolac, Záhřebská katedrála, historické město Trogir nebo propadnete kouzlu moderních aquaparků.

Chorvatsko

Levná dovolená v Chorvatsku

Dovolená v Chorvatsku může nabývat mnoha podob i z pohledu cenových nákladů. To, že do Chorvatska vyrazíte svým vlastním automobilem ještě neznamená, že si nemůžete vybrat vhodný zájezd s dostatečným předstihem. Čím dříve objednáte ubytování, tím lépe. Navíc budete mít jistotu, kde složíte hlavu.

Levná dovolená v Chorvatsku je dostupná například prostřednictvím cestovatelského portálu cKlub.cz. Ten nabízí nejenom spoustu zajímavých zájezdů, ale přináší i mnoho hodnotných informací. Čerpat můžete například z recenzí hotelů a cestopisů ostatních. Chybět vám nebudou praktické informace spojené s měnou, bezpečností, počasím a ostatními věcmi. Velkým přínosem je hlavně inspirace na krásná místa, jichž Chorvatsko přináší více než dost.

Začněte s plánováním nezapomenutelné dovolené v Chorvatsku. Navštivte dech beroucí působiště, vyrazte vlastním autem a užívejte si relaxaci plnými doušky.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Módní trendy obuvi na podzim a zimu 2019 přinášejí řadu stylů. Od jednoduchých, přes potištěné, barevné, vzorované, šněrovací, až po boty ve vojenském stylu. V zimě pak jasně vedou kožešiny. Pro chladné období si vyberte alespoň dva nové modely. Jeden do práce a do města, druhý pro vycházky do přírody a pro výlety na hory. Jaké zimní boty zvolit?
Obujte si své Manolo Blahnik, protože holky jsou zpět. Druhá série „A jak to bylo dál...“ je stále v našich myslích (díky návratu Samanthy Jones), ale už teď se nemůžeme dočkat, jaké nové drama třetí série přinese.
Přichází období, kdy vystavujeme mnohé, v zimě skryté, části těla světu na odiv. Pokud jste zvyklé se holit, pak vám jistě přijde vhod jeden domácí recept na krémové mýdlo na depilaci. Zamilujete si ho. Výborně se roztírá a dobře pění. Navíc působí antibakteriálně a protizánětlivě. Jdeme na to?
Podzim s sebou nese pochmurnou náladu. Zejména tedy ten letošní. Chybí mu trocha sluníčka a pozitivní nálady. Nemůžeme se divit tomu, že většina lidí opravdu upadá do podzimních smutných nálad a nemá chuť dělat nic, co je baví. Nestravte však v tomto stavu veškeré své volné dny v tomto ročním období. Vyzrajte na takzvanou podzimní depresi s bylinkami, které podzimní deprese hravě zahání.  
Šišky borovice mohou posloužit jako dekorace i samotné. S tímto návodem ale z šišek vytvoříte miniaturní vánoční stromečky. Ideální bude zapojit do jejich výroby celou rodinu. Co říkáte, nejsou krásné?
19. listopad je pro mnohé jen dalším obyčejným podzimním dnem v řadě. Na tento den však připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Pojďte se proto ku příležitosti tohoto dne dozvědět něco o týrání a celkově špatném zacházení s dětmi. Víte, co je to syndrom CAN?
Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Asi každý z nás má nějakou tu pojistku. A zatímco si lidé nechávají běžně pojistit svůj majetek, dům, automobil nebo zdraví, celebrity si velmi často nechávají pojistit konkrétní části svého těla a rozhodně netroškaří.
Nic netrvá věčně, ani šťastný vztah bez hádek a nedorozumění. Jestliže už máte nějaké ty společné roky za sebou a přijde vám, že váš vztah uvadá, neházejte flintu do žita, ale chopte se kormidla a manželství zachraňte. Nevíte jak? Poradíme vám.
Každý z nás občas zalže – ať už se jedná o milosrdnou lež, anebo prostě jenom proto, aby vypadal dobře a udělal dojem na ostatní. Ale, jak se říká, lež má krátké nohy! O tom ví něco i lidé, co se s námi podělili o své příběhy a zažili trapas při provalení se jejich výmyslů.
Tabulkově by děti zhruba do jednoho roku měly denně naspat přibližně 12 až 17 hodin. Je samozřejmé, že každé dítě je jedinečné, ale to, že obvykle malá miminka tráví valnou část dne i noci spánkem s přestávkami na krmení, je fakt.

Výběr článků

Obujte si své Manolo Blahnik, protože holky jsou zpět. Druhá série „A jak to bylo dál...“ je stále v našich myslích (díky návratu Samanthy Jones), ale už teď se nemůžeme dočkat, jaké nové drama třetí série přinese.
Je možné, že v běžném ortodoxním vztahu se necítíte příliš šťastní, i když vám tam nic nechybí. Možná by vám více vyhovoval otevřený vztah. Co to obnáší? Jaké jsou benefity? Jste vůbec typ pro otevřený vztah? Je mnoho věcí, které je předtím třeba brát v úvahu.
Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.

Nepřehlédněte

Volné oblečení, neboli oversize, sluší prakticky všem. Také proto se drží již několik let na výsluní. Jen je třeba jednotlivé kousky správně kombinovat. Povíme si jak.
Tahle kočka si užívá víkendový relax a v klidu sleduje video s ptáky na chytrém zařízení. Rušit se od lenošení ale rozhodně nenechá a svůj oblíbený tablet jen tak nepustí.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek