Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Tipy, kam na výlet s dětmi, když je vše zavřeno

I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
kam na výlet s dětmi
S dětmi je možné vyrazit kamkoliv! (foto: 123RF)

10. 05. 2021

Kocourkovský viadukt jako jeden z technických unikátů u nás 

Mezi tipy, kam na výlet s dětmi, když je většina míst stále ještě pod zámkem patří i Kocourkovský viadukt. Při cestování po Česku s dětmi v obložení se vydáte spíše do přírody, kde můžete odložit roušky a kde se můžete nadechnout toho opravdového čerstvého vzduchu. Zmiňovaný turistický cíl pojí příjemné s užitečným.  

Mluvíme o technickém unikátu, který možná znáte jako Žampašský most pod Jílovým. Jedná se o nejvyšší kamenný železniční most nejen u nás, ale v celé střední Evropě. Celková délka tohoto mostu činí zhruba 110 metrů a můžete se projet i po něm. Lépe však uděláte, pokud budete stát pod ním, respektive v jeho blízkosti, protože z této perspektivy je daleko více fotogenický.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zeleznicni-viadukt-zampach

Kobylí vrch se stal trendem 

V našem seznamu nesmí chybět ani Kobylí vrch, o kterém lze říct, že se v době panující pandemie stal doslova trendem. Jedná se o rozhlednu vysokou zhruba sedm a půl metru, kterou najdete uprostřed vinic na Břeclavsku, konkrétně na Kobylím vrchu.  

Mluvíme o zcela originální rozhledně, která se pyšní nevšední konstrukcí a konceptem celé vyhlídky. Rozhledna nemá žádné schody, což ocení jejich odpůrci i lidé na vozíčku. Až přijdete na její samotný vrchol, čekat na vás bude působivý výhled do krajiny. Nemusíte se obávat toho, že byste spadli. Výhled je opatřen nerozbitným sklem.  

A jaká že to vyhlídka na vás čeká? Projít si budete moct nejen Pálavu, ale také Lednicko-valtický areál, celé Bílé Karpaty nebo hrad Buchlov, kam si můžete zajít na prohlídku, až se brány hradů a zámků znovu otevřou veřejnosti.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/unikatni-spiralova-rozhledna-v-kobyli

Pláže i v Česku 

Kam na výlet s dětmi? Pokud vám chybí moře a nekonečné písečné pláže, můžete zamířit na českou Saharu, respektive na Moravskou Saharu. Jedná se o národní přírodní památku, kterou najdete mezi Břeclaví a Přerovem. Alespoň na malý okamžik se přeneste za hranice, protože písek je to, co vás bude najednou obklopovat.  

K TÉMATU  Dávkování CBD oleje a kdy ho brát

S sebou si vezmete bábovičky, také deku s občerstvením a nezapomeňte si zout boty, až zde budete. Pocit nohou ponořených v písku vám pocit, že jste na dovolené, jenom umocní.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vate-pisky-u-bzence-moravska-sahara

Za zvířaty do Malé Chuchle 

I když se zoologické zahrady konečně radují z otevřených venkovních prostor, dětem přece jen může chybět kontakt se zvířaty. Pokud jim ho chcete dopřát nebo pokud se chcete vyvarovat dlouhým frontám, jež se stojí před branami zoo, vydejte se do Malé Chuchle, kde se nachází oblíbený ZOOkoutek.  

Tento výlet bude krásnou procházkou mezi zvířaty. Děti mohou přijít do kontaktu nejen s krotkými daňky, ale také s působivými muflony. K vidění je i liška a samozřejmě mnoho ptáků či dokonce rys, který se řadí už k nebezpečnějším živočichům.  

Možná si říkáte, že tento výlet by byl doslova dokonalý, ale nejste majitelem auta. To by vám však v cestě nemělo zabránit, jezdí sem i autobus a vlak.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/minizoo-ve-velke-chuchli

Čertovy hlavy jako český Mount Rushmore 

Říkali jste si někdy, jak báječné by bylo, kdybyste se mohli podívat na Mount Rushmore ve Spojených státech? Tato vize může být naplněna – tedy alespoň z části. I v Česku totiž máme podobné turistické lákadlo a jsou jím Čertovy hlavy. Nachází se v těsné blízkosti silnice v Želízech a vede kolem nich hezká stezka, která bude skvělým vyplněním volného odpoledne.  

Kousek od Čertových hlav se nachází i skalní reliéf Harfenice, což může být vaše další zastávka.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/certovy-hlavy-a-jeskyne-klacelka-skryvaji-monument

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Vánoční přání potěší každého. Proč si neudělat vlastní? Nedá to mnoho práce, a přesto způsobí velkou radost. Překvapí i potěší vaše okolí a vaše snaha i výsledek zase vás. Podívejte se na video a pusťte se do vystřihování a lepení. Bude vás to bavit!
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Tohle svému dítěti dělat nebudu! Takhle moje dítě rozhodně vychované nebude! To si nebude moct dovolit! To jsou časté věty, které člověk vypustí z úst ještě před tím, než se rodičem vůbec stane. Jenže když nastane okamžik a narodí se mu dítě, rázem ke všemu má trochu jiný postoj.
Designové trendy v kuchyni upřednostňují praktičnost. Kuchyňské baterie i dřezy jsou jednoduché a čisté, a objevuje se matná barva, třeba přímo černá.
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
Zdá se vám, že se váš život nevyvíjí tím správným směrem? Zarazili jste se v určitém bodě, odkud se vám nedaří pohnout ani o píď? Řešení je celá řada. Je na vás, které si nakonec zvolíte. Já zkusila koučink a dodnes nelituji!
Horoskop na dnešní den bude ve znamení péče o pleť. Pokud jste nezadané a tísní vás samota, vyrazte ven, měsíc přeje seznamování!
Napájecí zdroj je elektronické zařízení, které v rámci daného výkonu přeměňuje jeden typ elektřiny (nejčastěji střídavé síťové napětí) na jiný (nejčastěji stejnosměrné napětí). Každý zdroj je definován třemi základními parametry charakterizujícími napěťové úrovně a výkony. Jeho úkolem je dodat potřebnou elektrickou energii.
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Tmavý režim mobilních aplikací je dnes velmi oblíbený. Zejména uživateli je velmi vyzdvihovaný. Jejich spokojenost míří rovnou do vesmíru a četnost používání appek se díky tomu znatelně zvyšuje. Do svých systémů je postupně zařazují i technologičtí giganti. Není tedy pochyb ani sporu o tom, že mluvíme o trendu dnešní doby. A jelikož s dobou jde i oblíbený Bazoš, i on začal svým uživatelům nabízet exkluzivní tmavou novinku.
I v dnešní době, kdy se výrobci elektroniky předhánějí, co všechno jejich nové chytré hodinky neumějí, existuje velké množství lidí, kteří nejvíce ocení jednoduché a elegantní ručičkové hodinky. Navíc jen jednoduché hodinky se hodí třeba k obleku nebo do divadla, takže by neměly chybět žádnému muži.
Zdena Studénková, proslulá svými rolemi v pohádkách a filmech jako "Panna a netvor" či "Anděl s ďáblem v těle", dnes slaví 70. narozeniny. Herečka, která si získala srdce diváků v Česku i na Slovensku, je symbolem ženskosti a smyslnosti. Přesně takovou ji známe i z komedie "S tebou mě baví svět"

Výběr článků

Letošní podzimní móda je opravdu pestrá a barevná. Vedou úplety, pláštěnky, kožené kabáty, umělé kožešiny, svetry, šaty a sukně, včetně asymetrických.
Když se pleťové póry ucpou nečistotami a přebytečným kožním mazem, začnou se černé tečky objevovat rychleji než houby po dešti. Co na ně platí? Zapomeňte na drahou kosmetiku, pár účinných zbraní máte doma! A ke všemu jsou za hubičku…
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.

Nepřehlédněte

Byla jsem vychovávaná v tom, že člověk může mít jen to, na co si sám vydělá. Držím se toho a nikdy jsem si nechtěla život zjednodušovat. Mám jen to, co si sama koupím za vlastní vydělané peníze, a když chci něco víc, než na co mi nestačí plat, jdu na brigádu.
Rozčlenit byt s malou rozlohou může být oříšek. Tyhle byty na pár metrech čtverečních jsou příkladem toho, jak takový domov zútulnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek