Domů » Životní styl » Tipy, kam na výlet s dětmi, když je vše zavřeno
Životní styl

Tipy, kam na výlet s dětmi, když je vše zavřeno

kam na výlet s dětmi
S dětmi je možné vyrazit kamkoliv! (foto: 123RF)
I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.

Kocourkovský viadukt jako jeden z technických unikátů u nás 

Mezi tipy, kam na výlet s dětmi, když je většina míst stále ještě pod zámkem patří i Kocourkovský viadukt. Při cestování po Česku s dětmi v obložení se vydáte spíše do přírody, kde můžete odložit roušky a kde se můžete nadechnout toho opravdového čerstvého vzduchu. Zmiňovaný turistický cíl pojí příjemné s užitečným.  

Mluvíme o technickém unikátu, který možná znáte jako Žampašský most pod Jílovým. Jedná se o nejvyšší kamenný železniční most nejen u nás, ale v celé střední Evropě. Celková délka tohoto mostu činí zhruba 110 metrů a můžete se projet i po něm. Lépe však uděláte, pokud budete stát pod ním, respektive v jeho blízkosti, protože z této perspektivy je daleko více fotogenický.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zeleznicni-viadukt-zampach

Kobylí vrch se stal trendem 

V našem seznamu nesmí chybět ani Kobylí vrch, o kterém lze říct, že se v době panující pandemie stal doslova trendem. Jedná se o rozhlednu vysokou zhruba sedm a půl metru, kterou najdete uprostřed vinic na Břeclavsku, konkrétně na Kobylím vrchu.  

Mluvíme o zcela originální rozhledně, která se pyšní nevšední konstrukcí a konceptem celé vyhlídky. Rozhledna nemá žádné schody, což ocení jejich odpůrci i lidé na vozíčku. Až přijdete na její samotný vrchol, čekat na vás bude působivý výhled do krajiny. Nemusíte se obávat toho, že byste spadli. Výhled je opatřen nerozbitným sklem.  

A jaká že to vyhlídka na vás čeká? Projít si budete moct nejen Pálavu, ale také Lednicko-valtický areál, celé Bílé Karpaty nebo hrad Buchlov, kam si můžete zajít na prohlídku, až se brány hradů a zámků znovu otevřou veřejnosti.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/unikatni-spiralova-rozhledna-v-kobyli

Pláže i v Česku 

Kam na výlet s dětmi? Pokud vám chybí moře a nekonečné písečné pláže, můžete zamířit na českou Saharu, respektive na Moravskou Saharu. Jedná se o národní přírodní památku, kterou najdete mezi Břeclaví a Přerovem. Alespoň na malý okamžik se přeneste za hranice, protože písek je to, co vás bude najednou obklopovat.  

S sebou si vezmete bábovičky, také deku s občerstvením a nezapomeňte si zout boty, až zde budete. Pocit nohou ponořených v písku vám pocit, že jste na dovolené, jenom umocní.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vate-pisky-u-bzence-moravska-sahara

Za zvířaty do Malé Chuchle 

I když se zoologické zahrady konečně radují z otevřených venkovních prostor, dětem přece jen může chybět kontakt se zvířaty. Pokud jim ho chcete dopřát nebo pokud se chcete vyvarovat dlouhým frontám, jež se stojí před branami zoo, vydejte se do Malé Chuchle, kde se nachází oblíbený ZOOkoutek.  

Tento výlet bude krásnou procházkou mezi zvířaty. Děti mohou přijít do kontaktu nejen s krotkými daňky, ale také s působivými muflony. K vidění je i liška a samozřejmě mnoho ptáků či dokonce rys, který se řadí už k nebezpečnějším živočichům.  

Možná si říkáte, že tento výlet by byl doslova dokonalý, ale nejste majitelem auta. To by vám však v cestě nemělo zabránit, jezdí sem i autobus a vlak.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/minizoo-ve-velke-chuchli

Čertovy hlavy jako český Mount Rushmore 

Říkali jste si někdy, jak báječné by bylo, kdybyste se mohli podívat na Mount Rushmore ve Spojených státech? Tato vize může být naplněna – tedy alespoň z části. I v Česku totiž máme podobné turistické lákadlo a jsou jím Čertovy hlavy. Nachází se v těsné blízkosti silnice v Želízech a vede kolem nich hezká stezka, která bude skvělým vyplněním volného odpoledne.  

Kousek od Čertových hlav se nachází i skalní reliéf Harfenice, což může být vaše další zastávka.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/certovy-hlavy-a-jeskyne-klacelka-skryvaji-monument

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou