Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Tipy, kam na výlet s dětmi, když je vše zavřeno

I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
kam na výlet s dětmi
S dětmi je možné vyrazit kamkoliv! (foto: 123RF)

10. 05. 2021

Kocourkovský viadukt jako jeden z technických unikátů u nás 

Mezi tipy, kam na výlet s dětmi, když je většina míst stále ještě pod zámkem patří i Kocourkovský viadukt. Při cestování po Česku s dětmi v obložení se vydáte spíše do přírody, kde můžete odložit roušky a kde se můžete nadechnout toho opravdového čerstvého vzduchu. Zmiňovaný turistický cíl pojí příjemné s užitečným.  

Mluvíme o technickém unikátu, který možná znáte jako Žampašský most pod Jílovým. Jedná se o nejvyšší kamenný železniční most nejen u nás, ale v celé střední Evropě. Celková délka tohoto mostu činí zhruba 110 metrů a můžete se projet i po něm. Lépe však uděláte, pokud budete stát pod ním, respektive v jeho blízkosti, protože z této perspektivy je daleko více fotogenický.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zeleznicni-viadukt-zampach

Kobylí vrch se stal trendem 

V našem seznamu nesmí chybět ani Kobylí vrch, o kterém lze říct, že se v době panující pandemie stal doslova trendem. Jedná se o rozhlednu vysokou zhruba sedm a půl metru, kterou najdete uprostřed vinic na Břeclavsku, konkrétně na Kobylím vrchu.  

Mluvíme o zcela originální rozhledně, která se pyšní nevšední konstrukcí a konceptem celé vyhlídky. Rozhledna nemá žádné schody, což ocení jejich odpůrci i lidé na vozíčku. Až přijdete na její samotný vrchol, čekat na vás bude působivý výhled do krajiny. Nemusíte se obávat toho, že byste spadli. Výhled je opatřen nerozbitným sklem.  

A jaká že to vyhlídka na vás čeká? Projít si budete moct nejen Pálavu, ale také Lednicko-valtický areál, celé Bílé Karpaty nebo hrad Buchlov, kam si můžete zajít na prohlídku, až se brány hradů a zámků znovu otevřou veřejnosti.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/unikatni-spiralova-rozhledna-v-kobyli

Pláže i v Česku 

Kam na výlet s dětmi? Pokud vám chybí moře a nekonečné písečné pláže, můžete zamířit na českou Saharu, respektive na Moravskou Saharu. Jedná se o národní přírodní památku, kterou najdete mezi Břeclaví a Přerovem. Alespoň na malý okamžik se přeneste za hranice, protože písek je to, co vás bude najednou obklopovat.  

K TÉMATU  Zdraví na splátky. Velký trend současnosti. Na jaké úkony si nejčastěji půjčujeme

S sebou si vezmete bábovičky, také deku s občerstvením a nezapomeňte si zout boty, až zde budete. Pocit nohou ponořených v písku vám pocit, že jste na dovolené, jenom umocní.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vate-pisky-u-bzence-moravska-sahara

Za zvířaty do Malé Chuchle 

I když se zoologické zahrady konečně radují z otevřených venkovních prostor, dětem přece jen může chybět kontakt se zvířaty. Pokud jim ho chcete dopřát nebo pokud se chcete vyvarovat dlouhým frontám, jež se stojí před branami zoo, vydejte se do Malé Chuchle, kde se nachází oblíbený ZOOkoutek.  

Tento výlet bude krásnou procházkou mezi zvířaty. Děti mohou přijít do kontaktu nejen s krotkými daňky, ale také s působivými muflony. K vidění je i liška a samozřejmě mnoho ptáků či dokonce rys, který se řadí už k nebezpečnějším živočichům.  

Možná si říkáte, že tento výlet by byl doslova dokonalý, ale nejste majitelem auta. To by vám však v cestě nemělo zabránit, jezdí sem i autobus a vlak.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/minizoo-ve-velke-chuchli

Čertovy hlavy jako český Mount Rushmore 

Říkali jste si někdy, jak báječné by bylo, kdybyste se mohli podívat na Mount Rushmore ve Spojených státech? Tato vize může být naplněna – tedy alespoň z části. I v Česku totiž máme podobné turistické lákadlo a jsou jím Čertovy hlavy. Nachází se v těsné blízkosti silnice v Želízech a vede kolem nich hezká stezka, která bude skvělým vyplněním volného odpoledne.  

Kousek od Čertových hlav se nachází i skalní reliéf Harfenice, což může být vaše další zastávka.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/certovy-hlavy-a-jeskyne-klacelka-skryvaji-monument

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Aktuální neutěšená situace brnká mnohým na nervy. Home office, učení s dětmi online, péče o ně, starosti o zdraví prarodičů a negativní zprávy valící se ze všech stran. Odolat tomu tlaku není vůbec snadné. Vidina zlepšení je navíc v nedohlednu. Nezbývá tak nic jiného než zatnout zuby a vydržet. Zvládnout složitou dobu vám pomohou i naše tipy.
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
8. září 2022 skončila éra Alžběty II. V tento den, v šestadevadesáti letech, opustila svět. Nikoho tato zpráva nenechala lhostejným a někdo bude ještě dlouho truchlit. Se vší úctou k zesnulé královně, pojďme se společně podívat na nějaké úsměvné pikantnosti z jejího života. Mnohé vás jistě překvapí.

Nepřehlédněte

Naše manželství jsem vždy brala jako ideální soužití muže a ženy. Všichni naši známí nás měli jako vzor toho, jak by to v dlouhodobém vztahu mělo vypadat. Byla jsem do manžela zamilovaná od svých dvaceti let, po několika letech mě požádal o ruku. Jak jsem se ale mýlila v tom nejbližším člověku, kterého mám, to si ani nedokážete představit! Než se objevila jeho nemanželská dcera...
Ať už patříte mezi takzvané online podnikatele nebo se mezi ně zanedlouho zařadíte, vyplatí se poslouchat podcasty - hlasové záznamy, které vás mohou posunout vpřed. Samozřejmě nejsou určeny jen pro byznysmeny či ty, kteří se na tomto poli chtějí pohybovat. Jejich motivační síla může pohánět kdekoho. Otázkou je, jaké poslouchat, když je jich dnes tolik!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek