Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Tipy, kam na výlet s dětmi, když je vše zavřeno

I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
kam na výlet s dětmi
S dětmi je možné vyrazit kamkoliv! (foto: 123RF)

10. 05. 2021

Kocourkovský viadukt jako jeden z technických unikátů u nás 

Mezi tipy, kam na výlet s dětmi, když je většina míst stále ještě pod zámkem patří i Kocourkovský viadukt. Při cestování po Česku s dětmi v obložení se vydáte spíše do přírody, kde můžete odložit roušky a kde se můžete nadechnout toho opravdového čerstvého vzduchu. Zmiňovaný turistický cíl pojí příjemné s užitečným.  

Mluvíme o technickém unikátu, který možná znáte jako Žampašský most pod Jílovým. Jedná se o nejvyšší kamenný železniční most nejen u nás, ale v celé střední Evropě. Celková délka tohoto mostu činí zhruba 110 metrů a můžete se projet i po něm. Lépe však uděláte, pokud budete stát pod ním, respektive v jeho blízkosti, protože z této perspektivy je daleko více fotogenický.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zeleznicni-viadukt-zampach

Kobylí vrch se stal trendem 

V našem seznamu nesmí chybět ani Kobylí vrch, o kterém lze říct, že se v době panující pandemie stal doslova trendem. Jedná se o rozhlednu vysokou zhruba sedm a půl metru, kterou najdete uprostřed vinic na Břeclavsku, konkrétně na Kobylím vrchu.  

Mluvíme o zcela originální rozhledně, která se pyšní nevšední konstrukcí a konceptem celé vyhlídky. Rozhledna nemá žádné schody, což ocení jejich odpůrci i lidé na vozíčku. Až přijdete na její samotný vrchol, čekat na vás bude působivý výhled do krajiny. Nemusíte se obávat toho, že byste spadli. Výhled je opatřen nerozbitným sklem.  

A jaká že to vyhlídka na vás čeká? Projít si budete moct nejen Pálavu, ale také Lednicko-valtický areál, celé Bílé Karpaty nebo hrad Buchlov, kam si můžete zajít na prohlídku, až se brány hradů a zámků znovu otevřou veřejnosti.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/unikatni-spiralova-rozhledna-v-kobyli

Pláže i v Česku 

Kam na výlet s dětmi? Pokud vám chybí moře a nekonečné písečné pláže, můžete zamířit na českou Saharu, respektive na Moravskou Saharu. Jedná se o národní přírodní památku, kterou najdete mezi Břeclaví a Přerovem. Alespoň na malý okamžik se přeneste za hranice, protože písek je to, co vás bude najednou obklopovat.  

K TÉMATUCestujeme s dětmi. Kam vyrazit ještě za teplého počasí?

S sebou si vezmete bábovičky, také deku s občerstvením a nezapomeňte si zout boty, až zde budete. Pocit nohou ponořených v písku vám pocit, že jste na dovolené, jenom umocní.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vate-pisky-u-bzence-moravska-sahara

Za zvířaty do Malé Chuchle 

I když se zoologické zahrady konečně radují z otevřených venkovních prostor, dětem přece jen může chybět kontakt se zvířaty. Pokud jim ho chcete dopřát nebo pokud se chcete vyvarovat dlouhým frontám, jež se stojí před branami zoo, vydejte se do Malé Chuchle, kde se nachází oblíbený ZOOkoutek.  

Tento výlet bude krásnou procházkou mezi zvířaty. Děti mohou přijít do kontaktu nejen s krotkými daňky, ale také s působivými muflony. K vidění je i liška a samozřejmě mnoho ptáků či dokonce rys, který se řadí už k nebezpečnějším živočichům.  

Možná si říkáte, že tento výlet by byl doslova dokonalý, ale nejste majitelem auta. To by vám však v cestě nemělo zabránit, jezdí sem i autobus a vlak.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/minizoo-ve-velke-chuchli

Čertovy hlavy jako český Mount Rushmore 

Říkali jste si někdy, jak báječné by bylo, kdybyste se mohli podívat na Mount Rushmore ve Spojených státech? Tato vize může být naplněna – tedy alespoň z části. I v Česku totiž máme podobné turistické lákadlo a jsou jím Čertovy hlavy. Nachází se v těsné blízkosti silnice v Želízech a vede kolem nich hezká stezka, která bude skvělým vyplněním volného odpoledne.  

Kousek od Čertových hlav se nachází i skalní reliéf Harfenice, což může být vaše další zastávka.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/certovy-hlavy-a-jeskyne-klacelka-skryvaji-monument

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Hudba. Pro někoho smysl života, pro někoho příjemné povzbuzení během dne a pro jiného ideální hnací motor pro konkrétní činnost. Ne nadarmo se říká, že svět vidíme podle toho, jakou hudbu posloucháme. Naše oblíbené žánry mnohdy zrcadlí naši osobnost. Zároveň je to pro nás mnohdy v těch nejtěžších a nejnáročnějších okamžicích ten nejlepší parťák, jakého si jen můžeme přát. Hudba ale může efektivně posloužit pro naši práci, rozvoj osobnosti nebo daleko více - může nám pomoci najít samu sebe.
Módní trendy se dotýkají také obuvi. S příchodem podzimu se mění sortiment v obchodech a prodejci mají pro zákazníky připravenou aktuální nabídku. Co by rozhodně nemělo chybět ve vašem botníku?
Každé znamení zvěrokruhu má své vlastní silné stránky. Ty jsou klíčové pro určení toho, co ženy bude na mužích přitahovat, tedy jaká znamení si budou volit jaké muže. Pokud jste žena nebo muž, vyberte si své znamení a podívejte se na jeho povahové rysy. Následně se dozvíte, jaké typy mužů budou danou ženu přitahovat.
Na naši psychiku je toho prostě někdy moc: Práce, starost o rodinu, výchova dětí, péče o domácnost, do toho musíme mnohdy řešit osobní krize a krize ve vztahu. Není tedy divu, že občas už nemůžeme dál, cítíme se unavení a nejdou nám věci tak, jak bychom si představovali. Můžeme si občas myslet, že jsme jen líní, znechucení, a za to se i občas stydíme.

Nepřehlédněte

Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Nejspíš většina z vás bude mít zprvu představu jakési houby, za kterou bývá kombucha často mylně považována. Ve skutečnosti se jedná o komplex kvasinek a bakterií, který se nechává působit v čaji, aby vznikl požadovaný nápoj. Jeho léčivé účinky vás jistě oslní. A výhodou je, že si ho můžete klidně sami připravit doma. Tak jdete do toho?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek