Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Tipy, kam na výlet s dětmi, když je vše zavřeno

I když se Česká republika opět začíná otvírat veřejnosti, stále jsou mnohá místa zavřená nebo opředená přísnými hygienickými pravidly. I proto se stále řada rodičů ptá, kam vyrazit s dětmi, když mnoha místa jsou stále ještě veřejnosti nepřístupná. Naštěstí pro vás máme několik konkrétních tipů.
kam na výlet s dětmi
S dětmi je možné vyrazit kamkoliv! (foto: 123RF)

10. 05. 2021

Kocourkovský viadukt jako jeden z technických unikátů u nás 

Mezi tipy, kam na výlet s dětmi, když je většina míst stále ještě pod zámkem patří i Kocourkovský viadukt. Při cestování po Česku s dětmi v obložení se vydáte spíše do přírody, kde můžete odložit roušky a kde se můžete nadechnout toho opravdového čerstvého vzduchu. Zmiňovaný turistický cíl pojí příjemné s užitečným.  

Mluvíme o technickém unikátu, který možná znáte jako Žampašský most pod Jílovým. Jedná se o nejvyšší kamenný železniční most nejen u nás, ale v celé střední Evropě. Celková délka tohoto mostu činí zhruba 110 metrů a můžete se projet i po něm. Lépe však uděláte, pokud budete stát pod ním, respektive v jeho blízkosti, protože z této perspektivy je daleko více fotogenický.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/zeleznicni-viadukt-zampach

Kobylí vrch se stal trendem 

V našem seznamu nesmí chybět ani Kobylí vrch, o kterém lze říct, že se v době panující pandemie stal doslova trendem. Jedná se o rozhlednu vysokou zhruba sedm a půl metru, kterou najdete uprostřed vinic na Břeclavsku, konkrétně na Kobylím vrchu.  

Mluvíme o zcela originální rozhledně, která se pyšní nevšední konstrukcí a konceptem celé vyhlídky. Rozhledna nemá žádné schody, což ocení jejich odpůrci i lidé na vozíčku. Až přijdete na její samotný vrchol, čekat na vás bude působivý výhled do krajiny. Nemusíte se obávat toho, že byste spadli. Výhled je opatřen nerozbitným sklem.  

A jaká že to vyhlídka na vás čeká? Projít si budete moct nejen Pálavu, ale také Lednicko-valtický areál, celé Bílé Karpaty nebo hrad Buchlov, kam si můžete zajít na prohlídku, až se brány hradů a zámků znovu otevřou veřejnosti.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/unikatni-spiralova-rozhledna-v-kobyli

Pláže i v Česku 

Kam na výlet s dětmi? Pokud vám chybí moře a nekonečné písečné pláže, můžete zamířit na českou Saharu, respektive na Moravskou Saharu. Jedná se o národní přírodní památku, kterou najdete mezi Břeclaví a Přerovem. Alespoň na malý okamžik se přeneste za hranice, protože písek je to, co vás bude najednou obklopovat.  

K TÉMATU  Hit posledních let: Handmade kosmetika. Má však své výhody i nevýhody

S sebou si vezmete bábovičky, také deku s občerstvením a nezapomeňte si zout boty, až zde budete. Pocit nohou ponořených v písku vám pocit, že jste na dovolené, jenom umocní.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vate-pisky-u-bzence-moravska-sahara

Za zvířaty do Malé Chuchle 

I když se zoologické zahrady konečně radují z otevřených venkovních prostor, dětem přece jen může chybět kontakt se zvířaty. Pokud jim ho chcete dopřát nebo pokud se chcete vyvarovat dlouhým frontám, jež se stojí před branami zoo, vydejte se do Malé Chuchle, kde se nachází oblíbený ZOOkoutek.  

Tento výlet bude krásnou procházkou mezi zvířaty. Děti mohou přijít do kontaktu nejen s krotkými daňky, ale také s působivými muflony. K vidění je i liška a samozřejmě mnoho ptáků či dokonce rys, který se řadí už k nebezpečnějším živočichům.  

Možná si říkáte, že tento výlet by byl doslova dokonalý, ale nejste majitelem auta. To by vám však v cestě nemělo zabránit, jezdí sem i autobus a vlak.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/minizoo-ve-velke-chuchli

Čertovy hlavy jako český Mount Rushmore 

Říkali jste si někdy, jak báječné by bylo, kdybyste se mohli podívat na Mount Rushmore ve Spojených státech? Tato vize může být naplněna – tedy alespoň z části. I v Česku totiž máme podobné turistické lákadlo a jsou jím Čertovy hlavy. Nachází se v těsné blízkosti silnice v Želízech a vede kolem nich hezká stezka, která bude skvělým vyplněním volného odpoledne.  

Kousek od Čertových hlav se nachází i skalní reliéf Harfenice, což může být vaše další zastávka.  

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/certovy-hlavy-a-jeskyne-klacelka-skryvaji-monument

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Výlet parním vlakem je ideální program na víkend. Kde se všude dá zavzpomínat na romantickou historii

Zámecké zahrady a parky. Skvělý tip na romantickou procházku nebo výlet s rodinou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
V posledních letech jsou stále populárnější hesla jako speed hiking nebo fast hiking. Oblečení, obuv a vybavení určené pro tyto aktivity se objevují v kolekcích nejznámějších výrobců. Co to ale je a co to obnáší? Zveme vás k přečtení krátkého článku na toto téma.
Intrauterinní inseminace (IUI) je prvním krokem asistované reprodukce pro páry, kterým se nedaří počít. Obvykle se provádí zhruba po roce, kdy se nedaří během nechráněného pohlavního styku zplodit potomka. Jedná se o základní a neinvazivní metodu, jak otěhotnět. Hlavní princip spočívá v tom, že je spermiím zjednodušena a zkrácena cesta k vajíčku jejich přímou aplikací přímo do dělohy. IUI se provádí na reprodukčních klinikách a nabízí ho také gynekologie Gynem.
Nikdy není pozdě změnit kariéru a zkusit něco nového. Naštěstí časy, kdy ženy patřily jen do humanitních oborů, jsou dávno pryč. Přesto v některých odvětvích je jich minimum. Třeba v IT tvoří sotva desetinu odborníků. Nicméně, pokud máte dámy kuráž, tak to zkuste. Firmy vás tu budou vítat s otevřenou náručí a ocení vás. Váháte? Pak pro vás máme sedm důvodů, které vás přesvědčí, že počítače jsou skvělá volba.
Pandemie koronaviru přesunula učebnu – a kancelář – v dohledné budoucnosti do online režimu, což znamená, že vaše děti potřebují mnohem více pozornosti a vašeho času. Karanténa je docela náročná na zábavu dětí, ale sedět pořád u tabletu není způsob, jak trávit tento čas doma.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.

Nepřehlédněte

Léto je bohužel u konce. Spolu s tím přišel ten správný čas naladit se na podzimní atmosféru a sladit s ní také barvy v šatníku. Rok co rok módní návrháři přicházejí s novými trendy a ani letos tomu nebude jinak. Na co se v případě podzimní módy můžete těšit?
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek