Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Jak si správně změříte velikost podprsenky a poznáte, že vám padne?

Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
podprsenka
Zjistěte, jaká velikost podprsenky je pro vás ta pravá!

Změřte si obvod pod prsy

Stoupněte si rovně a pod prsy si vodorovně změřte obvod hrudníku. Nadechněte a vydechněte. Při výdechu k sobě přiložte oba konce metru. Číslo si zapamatujte. Nyní od něj odečtěte 4 cm. To je přibližná délka zapínání. Nakonec výsledné číslo zaokrouhlete směrem dolů. Uveďme si příklad. Obvod pod prsy jste si naměřili 85 cm. 85 cm minus 4 cm je 81 cm. Výsledné číslo zaokrouhlené směrem dolů je 80 cm.

Změřte si obvod prsou

Opět se postavte rovně, nadechněte a vydechněte. Metrem si změřte obvod v nejširším místě, tedy přes bradavky. Toto číslo je konečně, nic od něj neodečítáte ani ho nezaokrouhlujete.

Naměřená míra pod prsy určuje velikost obvodu podprsenky. Obvod prsou je velikostí košíčků. Ty se nejčastěji určují písmenem od A do M. Na webu svého oblíbeného výrobce spodního prádla si najděte tabulku velikostí a v ní si určete svou velikost podprsenky.

Jak poznáte správnou velikost podprsenky

Dobře padnoucí podprsenka je jako vaše druhá kůže. Perfektně vám sedne, nikde vás netlačí a pozvedne vašeprsado nebeských výšin. Jak poznáte, že vám podprsenka opravdu sedí?

  1. Podprsenku vždy zapínejte na poslední háčky. Materiál časem povolí a vy tak budete mít jistotu, že vám spodní prádlo dlouho vydrží. Ubrat na velikosti můžete vždycky.
  2. Prsa opatrně vložte do košíčků. Urovnejte je po stranách a přesvědčte se, že vám kostice pevně přiléhají k tělu.
  3. Zadní díl podprsenky srovnejte vodorovně s jemnou vůli. Podprsenka by vás neměla tlačit, ale měla by pevně obepínat hrudník.
  4. Zkontrolujte, že střed podprsenky přiléhá k hrudnímu koši. Pokud vás tlačí, zvolte větší velikost košů. Pokud naopak odstává, zvolte velikost menší.
  5. Zvedněte ruce a trochu se zavrťte. Sedí podprsenka stále pevně na místě? V pořádku. V opačném případě zvolte menší velikost.
  6. Nyní přichází na řadu kontrola ramínek. Ramína by se vám neměla zařezávat do kůže nebo vám padat z ramen.
  7. Nakonec ramínka z ramen sundejte. Drží vám podprsenka stále stejně? Výborně. Našli jste svou ideální velikost.
K TÉMATU  Vyberte si to pravé světlo do kuchyně

Jak vybrat sportovní podprsenku

Sportovní podprsenka mívá označení velikosti stejné jako ta klasická. Velikost sportovního prádla volte buď dle velikosti obvodu a košíčků nebo podle písmen (S, M, L). Některé sportovní podprsenky mohou být označeny velikostí S-M nebo M-L. V takovém případě se rozhodujte podle oblečení, které nosíte. Máte velikost triček M? Pak sáhněte po stejné velikosti také u podprsenky.

Funkční spodní prádlo klade na materiál a střih jiné požadavky než klasická podprsenka. Sportovní podprsenka by měla být vyrobena z jemného elastického mikrovlákna. To se přirozeně přizpůsobí vašemu tělo a dodá vám pocit pohodlí a komfortu.

Kompresní a pouzdrová podprsenka

Při nákupu sportovní podprsenky se možná setkáte s pojmy kompresní a pouzdrová podprsenka. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kompresní podprsenka je vhodná pro menší velikosti prsou a méně náročné sporty. Ideální je například na jógu nebo pilates.

Pouzdrovou podprsenku oceníte, pokud máte objemnější hrudník nebo jste fanynkou náročnějších sportů. Oblékněte si ji na lyžování, běh nebo posilování.

Ramínka styl zapínání

Při výběru sportovní i klasické podprsenky hraje také důležitou roli střih ramínek a styl zapínání.

Ramínka

Ramínka jsou nejčastěji klasická nebo do kříže. Ramínka do kříže nabízí větší fixaci, ale mohou být méně pohodlná. Ideálním řešením je, pokud podprsenka nabízí obě možnosti.

Zapínání

Klasické podprsenky mají nejčastěji zapínání na háčky. Sportovní podprsenky mohou být přetahovací přes hlavu.Tento typ podprsenek je více pružný a méně fixuje prsa na místě. Zapínání na háčky vám zajistí větší pevnost a stabilitu. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Zařídit domácnost může být oříšek, zejména pokud se chcete řídit pravidly starého čínského učení jménem Feng Shui. Jelikož díky správnému uspořádání nábytku se bude místností linout příjemná rodinná harmonie, pojďme tradičním čínským zásadám nahlédnout “pod pokličku”. Zejména se podívejme na dokonalý odstín, který by měl dominovat vašemu příbytku.
Dubaj je druhý největší ze sedmi arabských emirátů. Rozhodně je však nejnavštěvovanější a pro turisty nejatraktivnější. Chcete vědět proč? Níže najdete důvody, proč byste měli Dubaj navštívit.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Léto si každý z nás spojuje s opalováním a všichni se na něj nesmírně těšíme-. Konečně totiž může naše tělo získat bronzový odstín bez toho, aniž bychom museli navštěvovat solárium. Jenže co až léto bude pryč? Co pak? Vyvstává najednou otázka, jak si udržet opálení po co nejdelší dobu. Tento článek obsahuje nejúčinnější tipy na to, jak opálení co nejvíce prodloužit a pyšnit se tak krásným tělem i několik měsíců po dovolené.
Cestování se stane vášní prakticky každého, kdo se do něj ponoří a kdo si začne sepisovat seznam míst, která by chtěl během svého života navštívit. Na wish listu prakticky každého cestovatele se nachází nádherná Paříž, Fontána di Trevi v Římě nebo Spojené státy, které se chtějí zažít už jenom kvůli odlišné kultuře a faktu, že se jedná o naprosto jiný svět. Co si na papír ale napsat i taková místa, o kterých se předpokládá, že za pár let zmizí z povrchu zemského?
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!

Nepřehlédněte

Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek