Pátek , 09. 06. 2023

Stanislava

Jak si správně změříte velikost podprsenky a poznáte, že vám padne?

Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
podprsenka
Zjistěte, jaká velikost podprsenky je pro vás ta pravá!

Změřte si obvod pod prsy

Stoupněte si rovně a pod prsy si vodorovně změřte obvod hrudníku. Nadechněte a vydechněte. Při výdechu k sobě přiložte oba konce metru. Číslo si zapamatujte. Nyní od něj odečtěte 4 cm. To je přibližná délka zapínání. Nakonec výsledné číslo zaokrouhlete směrem dolů. Uveďme si příklad. Obvod pod prsy jste si naměřili 85 cm. 85 cm minus 4 cm je 81 cm. Výsledné číslo zaokrouhlené směrem dolů je 80 cm.

Změřte si obvod prsou

Opět se postavte rovně, nadechněte a vydechněte. Metrem si změřte obvod v nejširším místě, tedy přes bradavky. Toto číslo je konečně, nic od něj neodečítáte ani ho nezaokrouhlujete.

Naměřená míra pod prsy určuje velikost obvodu podprsenky. Obvod prsou je velikostí košíčků. Ty se nejčastěji určují písmenem od A do M. Na webu svého oblíbeného výrobce spodního prádla si najděte tabulku velikostí a v ní si určete svou velikost podprsenky.

Jak poznáte správnou velikost podprsenky

Dobře padnoucí podprsenka je jako vaše druhá kůže. Perfektně vám sedne, nikde vás netlačí a pozvedne vašeprsado nebeských výšin. Jak poznáte, že vám podprsenka opravdu sedí?

  1. Podprsenku vždy zapínejte na poslední háčky. Materiál časem povolí a vy tak budete mít jistotu, že vám spodní prádlo dlouho vydrží. Ubrat na velikosti můžete vždycky.
  2. Prsa opatrně vložte do košíčků. Urovnejte je po stranách a přesvědčte se, že vám kostice pevně přiléhají k tělu.
  3. Zadní díl podprsenky srovnejte vodorovně s jemnou vůli. Podprsenka by vás neměla tlačit, ale měla by pevně obepínat hrudník.
  4. Zkontrolujte, že střed podprsenky přiléhá k hrudnímu koši. Pokud vás tlačí, zvolte větší velikost košů. Pokud naopak odstává, zvolte velikost menší.
  5. Zvedněte ruce a trochu se zavrťte. Sedí podprsenka stále pevně na místě? V pořádku. V opačném případě zvolte menší velikost.
  6. Nyní přichází na řadu kontrola ramínek. Ramína by se vám neměla zařezávat do kůže nebo vám padat z ramen.
  7. Nakonec ramínka z ramen sundejte. Drží vám podprsenka stále stejně? Výborně. Našli jste svou ideální velikost.
K TÉMATU  Balkón snů: Jak si vytvořit oázu klidu i v paneláku?

Jak vybrat sportovní podprsenku

Sportovní podprsenka mívá označení velikosti stejné jako ta klasická. Velikost sportovního prádla volte buď dle velikosti obvodu a košíčků nebo podle písmen (S, M, L). Některé sportovní podprsenky mohou být označeny velikostí S-M nebo M-L. V takovém případě se rozhodujte podle oblečení, které nosíte. Máte velikost triček M? Pak sáhněte po stejné velikosti také u podprsenky.

Funkční spodní prádlo klade na materiál a střih jiné požadavky než klasická podprsenka. Sportovní podprsenka by měla být vyrobena z jemného elastického mikrovlákna. To se přirozeně přizpůsobí vašemu tělo a dodá vám pocit pohodlí a komfortu.

Kompresní a pouzdrová podprsenka

Při nákupu sportovní podprsenky se možná setkáte s pojmy kompresní a pouzdrová podprsenka. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kompresní podprsenka je vhodná pro menší velikosti prsou a méně náročné sporty. Ideální je například na jógu nebo pilates.

Pouzdrovou podprsenku oceníte, pokud máte objemnější hrudník nebo jste fanynkou náročnějších sportů. Oblékněte si ji na lyžování, běh nebo posilování.

Ramínka styl zapínání

Při výběru sportovní i klasické podprsenky hraje také důležitou roli střih ramínek a styl zapínání.

Ramínka

Ramínka jsou nejčastěji klasická nebo do kříže. Ramínka do kříže nabízí větší fixaci, ale mohou být méně pohodlná. Ideálním řešením je, pokud podprsenka nabízí obě možnosti.

Zapínání

Klasické podprsenky mají nejčastěji zapínání na háčky. Sportovní podprsenky mohou být přetahovací přes hlavu.Tento typ podprsenek je více pružný a méně fixuje prsa na místě. Zapínání na háčky vám zajistí větší pevnost a stabilitu. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když se loňské léto neslo v poměrně propršeném duchu a člověk si víc užil dešťů než sluníčka, stejně nás to z úsporného hlediska příliš nespasilo. Respektive to nespasilo ty, kteří dešťovou vodu nechytali a nadále z ní netěžili. Jejich spotřeba vody byla stejně vysoká jako každý rok, ovšem ti aktivnější se těšili z rapidní úspory.
Brouzdáte po Netflixu nebo HBO GO a nevíte, co si pustit? Připravili jsme si pro vás TOP 5 seriálů, které byste si určitě neměla nechat ujít. Na své si přijdou romantické duše, milovnice napětí a dramatu a také ty ženy, které se chtějí zasmát a zkrátka žasnout.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
S drobnými popáleninami se chtě nechtě občas potýká každý. Děti se často popálí nepozorností, když se motají kolem kuchyně. Dospělí pak při různých grilováních a táborácích, když přecení své síly, podcení sílu ohně, nebo se jim pod vlivem alkoholu zhorší koordinace pohybu a odhad. Pokud jsou popáleniny vážné, je třeba vyhledat lékařskou pomoc. Ale s těmi mírnějšími si můžete snadno poradit i bez doktorů. Inspirovat se můžete třeba radami našich babiček.
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Produkty s nakousnutým jablíčkem patří dlouhodobě k hitům. To ostatně prokazuje i fakt, že společnost Apple stojí na bedně v žebříčku nejhodnotnějších společností světa. A pravděpodobně se ještě nějaký ten pátek mezi první trojkou udrží. Přináší totiž neustále nové a nové produkty, které jsou s obrovským zájmem a nadšením kupovány. Vezměme si takové Apple Watch – to je produkt budoucnosti, nemyslíte? Jen hrstka lidí však ví o všech věcech, které hodinky umí a ovládají.
Nezáleží na tom, kolik je zrovna hodin. Je to tady! Máte chuť dopřát si něco hodně nezdravého. Jednou vás provokuje tlačenka v lednici, podruhé máte problém zkrotit myšlenku pochutnat si na tom hříšně sladkém dortíku. Tu a tam takový okamžik potká snad každého z nás a jak jistě víte, všechno má nějakou příčinu. A to i hlas vašich myšlenek volající po pizze a hranolkách s dvojitou tatarkou. Co za tím stojí a jak to řešit? Poradíme.

Nepřehlédněte

Orchideje patří k pokojovým rostlinám, které jsou dlouhodobě oblíbené. I když se mnozí domnívají, že se nejedná o moderní pokojovou rostlinu, opak je pravdou. Je to stále dokonalý dárek k narozeninám nebo k výročí. Jen je třeba myslet na to, že ne každý obdarovaný se o tuto elegantní rostlinu umí starat. Při pěstování orchideje se totiž dopouštíme několika chyb, jež ji mohou spíše vyhubit než podpořit v bezproblémovém růstu.
Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek