Úterý , 17. 05. 2022

Aneta

Jak si správně změříte velikost podprsenky a poznáte, že vám padne?

Správná velikost podprsenky dokáže s vaším tělem divy. Pozvedne vaše prsa, zeštíhlí pas a bude se vám lépe dýchat. Jak si změříte velikost prsou a poznáte, že vám prádlo dobře sedí?
podprsenka
Zjistěte, jaká velikost podprsenky je pro vás ta pravá!

Změřte si obvod pod prsy

Stoupněte si rovně a pod prsy si vodorovně změřte obvod hrudníku. Nadechněte a vydechněte. Při výdechu k sobě přiložte oba konce metru. Číslo si zapamatujte. Nyní od něj odečtěte 4 cm. To je přibližná délka zapínání. Nakonec výsledné číslo zaokrouhlete směrem dolů. Uveďme si příklad. Obvod pod prsy jste si naměřili 85 cm. 85 cm minus 4 cm je 81 cm. Výsledné číslo zaokrouhlené směrem dolů je 80 cm.

Změřte si obvod prsou

Opět se postavte rovně, nadechněte a vydechněte. Metrem si změřte obvod v nejširším místě, tedy přes bradavky. Toto číslo je konečně, nic od něj neodečítáte ani ho nezaokrouhlujete.

Naměřená míra pod prsy určuje velikost obvodu podprsenky. Obvod prsou je velikostí košíčků. Ty se nejčastěji určují písmenem od A do M. Na webu svého oblíbeného výrobce spodního prádla si najděte tabulku velikostí a v ní si určete svou velikost podprsenky.

Jak poznáte správnou velikost podprsenky

Dobře padnoucí podprsenka je jako vaše druhá kůže. Perfektně vám sedne, nikde vás netlačí a pozvedne vašeprsado nebeských výšin. Jak poznáte, že vám podprsenka opravdu sedí?

  1. Podprsenku vždy zapínejte na poslední háčky. Materiál časem povolí a vy tak budete mít jistotu, že vám spodní prádlo dlouho vydrží. Ubrat na velikosti můžete vždycky.
  2. Prsa opatrně vložte do košíčků. Urovnejte je po stranách a přesvědčte se, že vám kostice pevně přiléhají k tělu.
  3. Zadní díl podprsenky srovnejte vodorovně s jemnou vůli. Podprsenka by vás neměla tlačit, ale měla by pevně obepínat hrudník.
  4. Zkontrolujte, že střed podprsenky přiléhá k hrudnímu koši. Pokud vás tlačí, zvolte větší velikost košů. Pokud naopak odstává, zvolte velikost menší.
  5. Zvedněte ruce a trochu se zavrťte. Sedí podprsenka stále pevně na místě? V pořádku. V opačném případě zvolte menší velikost.
  6. Nyní přichází na řadu kontrola ramínek. Ramína by se vám neměla zařezávat do kůže nebo vám padat z ramen.
  7. Nakonec ramínka z ramen sundejte. Drží vám podprsenka stále stejně? Výborně. Našli jste svou ideální velikost.
K TÉMATU11 skvělých investičních tipů pro ženy

Jak vybrat sportovní podprsenku

Sportovní podprsenka mívá označení velikosti stejné jako ta klasická. Velikost sportovního prádla volte buď dle velikosti obvodu a košíčků nebo podle písmen (S, M, L). Některé sportovní podprsenky mohou být označeny velikostí S-M nebo M-L. V takovém případě se rozhodujte podle oblečení, které nosíte. Máte velikost triček M? Pak sáhněte po stejné velikosti také u podprsenky.

Funkční spodní prádlo klade na materiál a střih jiné požadavky než klasická podprsenka. Sportovní podprsenka by měla být vyrobena z jemného elastického mikrovlákna. To se přirozeně přizpůsobí vašemu tělo a dodá vám pocit pohodlí a komfortu.

Kompresní a pouzdrová podprsenka

Při nákupu sportovní podprsenky se možná setkáte s pojmy kompresní a pouzdrová podprsenka. Jaký je mezi nimi rozdíl? Kompresní podprsenka je vhodná pro menší velikosti prsou a méně náročné sporty. Ideální je například na jógu nebo pilates.

Pouzdrovou podprsenku oceníte, pokud máte objemnější hrudník nebo jste fanynkou náročnějších sportů. Oblékněte si ji na lyžování, běh nebo posilování.

Ramínka styl zapínání

Při výběru sportovní i klasické podprsenky hraje také důležitou roli střih ramínek a styl zapínání.

Ramínka

Ramínka jsou nejčastěji klasická nebo do kříže. Ramínka do kříže nabízí větší fixaci, ale mohou být méně pohodlná. Ideálním řešením je, pokud podprsenka nabízí obě možnosti.

Zapínání

Klasické podprsenky mají nejčastěji zapínání na háčky. Sportovní podprsenky mohou být přetahovací přes hlavu.Tento typ podprsenek je více pružný a méně fixuje prsa na místě. Zapínání na háčky vám zajistí větší pevnost a stabilitu. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizování ložnice je poněkud obtížné. Přece jen chceme z místnosti vykouzlit oázu klidu, do které se budeme každý den velice rádi vracet. Mnohdy se však stane, že sáhneme po něčem zcela jiném, než co do ložnice patří a rázem je příjemný pocit z ní fuč. Zkrátka a dobře tam neproudí ta energie, která by přispívala ke kvalitnímu spánku. Naštěstí je tu ale stále feng-šuej, podle kterého se můžeme řídit.
Hudba, umění a drogy nebo alkohol, to k sobě už tak nějak patří. I když to samozřejmě není podmínkou. Zejména umělci k nešvarům doby bohužel tíhnou a to z různých důvodů. I dnes bohužel můžeme sledovat osudy mnohých nadaných zpěvaček, které si život zkazily nějakou tou závislostí.
Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.
Říká se: „S chlapem špatně, ale bez něj ještě hůř.“ Tohle rčení nezní pro nás, ženy, tedy vůbec optimisticky! Skoro to vypadá, že ať tak nebo tak, máme to úderem plnoletosti prostě spočítaný, jen s tím chlapem bude ta hrůza zvaná život jaksi snesitelnější. V posledních letech si však stále více žen po rozchodu či rozvodu raději zvolí život o samotě. A navzdory tomuto rčení jen kvetou. Proč tomu tak je? Že by přece jen život bez chlapa skýtal také nějaké výhody? Samozřejmě! Tady jsou.

Nepřehlédněte

Každá žena má svou oblíbenou kabelku. A často se nejedná jen o jeden kousek! Co vše dámy v kabelkách nosí a na co jich potřebují tak moc? Stejně jako oblečení a boty podléhají módním trendům, tak také kabelky a peněženky jsou ovlivněné světem módy. Pořádají se módní přehlídky zaměřené přímo na kabelky, peněženky a módní doplňky. Co tedy obsahuje taková typická dámská kabelka?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek