Úterý , 04. 10. 2022

František

Baddie Winkle: Cool babča, co vám krade muže už od roku 1928

Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Baddie Winkle
Pro Baddie Winkle věk vážně nic neznamená.

07. 09. 2022

07. 09. 2022

Výrazné líčení, latex, zářivé neonové barvy, flitry, třpytky a hlavně nezaměnitelný styl. O takovou definici usiluje většina módních blogerek, ale jen jedna si zaslouží tolik pozornosti – a tou je Baddie Winkle. Dámy v jejích letech obvykle tráví volný čas pečováním o květiny nebo kočky, pletením výbavy pro vnoučata a sledováním nekonečných seriálů. To ale není to pravé ořechové dožívání pro babču Winkle, která se toho nebojí a boří zažité stereotypy. Z jejího profilu vám doslova spadne čelist.

baddie
Pro někoho extrém, pro Baddie standart.

Kdo je Baddie Winkle?

Helen Ruth Elam se narodila v nevelkém městečku v americkém Kentucky 18. července roku 1928. Jako “děvčátku z Jihu” se jí dostalo tradiční křesťanské výchovy, jež byla pro tuto dobu i oblast běžná.

Ve dvaceti letech si jako spořádané děvče našla manžela, s nímž vybudovali rodinné zázemí pro svého syna a dceru. V průběhu života však Helen zasáhly hned dvě rány osudu. Nejprve se musela vyrovnat se smrtí manžela a o několik let později oplakávat i svého syna, který podlehl rakovině.

Ztráta dvou milovaných byla pro Helen bolestnou zkušeností, díky které se rozhodla veškerý svůj elán a lásku vložit do pečování o malou farmu a čas strávený s vnoučaty. A právě tehdy nejspíš udělala první krok na cestě k internetové slávě. 

Náhodný outfit, jedna fotka a lavina popularity

Za takový životní obrat, který zažije jen málokdo, může náhoda. Když si Helen plánovala volný den se svými vnoučaty, jistě ještě netušila, jakou lavinu popularity strhne její náhodně vybraný outfit. Batikované tričko, vypůjčené kraťasy z ustřižených džín od vnučky a ikonické ponožky s marihuanovým listem značky HUF se zdály být vhodnou volbou pro pohodové odpoledne.

Baddie Winkle
Úplně první instagramový post babči Baddie.

Avšak do té chvíle, než se vnučka Kennedy vrátila ze školy a rozhodla se svou babču vyfotit. A protože je Helen pro každou legraci, založila si s její pomocí instagramový profil a fotku zveřejnila. Od té doby sází na sítě jednu perlu za druhou a dělá si ze sebe srandu.

K TÉMATU  Hanička ”písnička” Zagorová: Zpěvačka, která se otiskla do české historie

Internetová star – to je Baddie Winkle

Ačkoliv byl první příspěvek pouhým vtípkem, velmi rychle se stal virálním a sledovanost nové internetové hvězdy strmě stoupala. Helen, která si dnes neřekne jinak než Baddie Winkle, velkého zájmu veřejnosti využila, a od prvního postu z roku 2014 zásobuje svůj profil pravidelně fotografiemi, které hýří barvami, extravagancí a vtipem.

Babču Baddie teď sleduje už více než 3 miliony lidí (včetně několika známých osobností), kterým pravidelně rozjasňuje den neonovými barvami, výrazným líčením, nadhledem a nevídaným entuziasmem. Stala se tváří několika reklamních kampaní a hostovala v populárních show.

Reklamní kampaň módní značky Missguided.

I když může takový způsob prezentace v někom vzbuzovat určitou kontroverzi a nemusí být pro každého tím pravým šálkem kávy, její elán a smysl pro humor jsou v každém ohledu inspirativní. Ostatně přesvědčit se můžete sami v naší galerii nebo na instagramu @baddiewinkle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vejce, které zesměšnilo Kylie Jenner, je i po 3 letech hvězdou Instagramu!

Pozor, vyletí ptáček! Samuel Ryde fotí momentky každý den ve stejný čas

Zdroje článku:
https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Baddiewinkle?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc, https://www.instagram.com/baddiewinkle/?hl=cs, https://www.boredpanda.com/instagram-grandma-baddiewinkle/&prev=search&pto=aue
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Pojďme na skutečnou zábavu. Víte o tom, že existuje 7 typů pánského přirození? Který z tvarů je nejoblíbenější? A který je kuriozitou? Vážené dámy, pohodlně se usaďte, jdeme se podívat na vysoce vědeckou studii o tom, jaké všemožné tvary může mít pánský pinďour!
Jakmile se začnete s přáteli bavit o tom, jestli doma chovat nějaké zvíře, můžete se dozvědět mnohé. Někteří nesnesou byť jen představu chlupů na koberci, kočky v posteli nebo pravidelného ranního venčení. Někdo si zase naopak neumí představit život bez zvířecího člena rodiny. Pokud byste ale chtěli argumentovat vlivem na vlastní zdraví, závěry výzkumů jsou jednoznačné – domácí mazlíček vašemu zdraví jedině prospěje!
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Víte, kolik času denně strávíte na sociálních sítích? Ne? My vám to povíme. Je to něco málo přes dvě hodiny. Ano, je tomu skutečně tak. Dvě hodiny denně neděláte nic jiného, než že sledujete, co se kde šustne. Přitom byste ty dvě hodiny mohli trávit něčím mnohem užitečnějším. Ke všemu, když v nás sociální sítě vzbuzují ne zrovna pozitivní náladu.

Nepřehlédněte

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek