Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Baddie Winkle: Cool babča, co vám krade muže už od roku 1928

Mít styl a brát stárnutí s humorem. Udržet si elán, sebevědomí, vtip a vidět život vždy z pozitivní perspektivy. Cool babča Baddie Winkle i po devadesátce ví, jak vyždímat svůj čas tady na maximum. Čím inspiruje mladé i staré?
Baddie Winkle
Pro Baddie Winkle věk vážně nic neznamená.

07. 09. 2022

07. 09. 2022

Výrazné líčení, latex, zářivé neonové barvy, flitry, třpytky a hlavně nezaměnitelný styl. O takovou definici usiluje většina módních blogerek, ale jen jedna si zaslouží tolik pozornosti – a tou je Baddie Winkle. Dámy v jejích letech obvykle tráví volný čas pečováním o květiny nebo kočky, pletením výbavy pro vnoučata a sledováním nekonečných seriálů. To ale není to pravé ořechové dožívání pro babču Winkle, která se toho nebojí a boří zažité stereotypy. Z jejího profilu vám doslova spadne čelist.

baddie
Pro někoho extrém, pro Baddie standart.

Kdo je Baddie Winkle?

Helen Ruth Elam se narodila v nevelkém městečku v americkém Kentucky 18. července roku 1928. Jako “děvčátku z Jihu” se jí dostalo tradiční křesťanské výchovy, jež byla pro tuto dobu i oblast běžná.

Ve dvaceti letech si jako spořádané děvče našla manžela, s nímž vybudovali rodinné zázemí pro svého syna a dceru. V průběhu života však Helen zasáhly hned dvě rány osudu. Nejprve se musela vyrovnat se smrtí manžela a o několik let později oplakávat i svého syna, který podlehl rakovině.

Ztráta dvou milovaných byla pro Helen bolestnou zkušeností, díky které se rozhodla veškerý svůj elán a lásku vložit do pečování o malou farmu a čas strávený s vnoučaty. A právě tehdy nejspíš udělala první krok na cestě k internetové slávě. 

Náhodný outfit, jedna fotka a lavina popularity

Za takový životní obrat, který zažije jen málokdo, může náhoda. Když si Helen plánovala volný den se svými vnoučaty, jistě ještě netušila, jakou lavinu popularity strhne její náhodně vybraný outfit. Batikované tričko, vypůjčené kraťasy z ustřižených džín od vnučky a ikonické ponožky s marihuanovým listem značky HUF se zdály být vhodnou volbou pro pohodové odpoledne.

Baddie Winkle
Úplně první instagramový post babči Baddie.

Avšak do té chvíle, než se vnučka Kennedy vrátila ze školy a rozhodla se svou babču vyfotit. A protože je Helen pro každou legraci, založila si s její pomocí instagramový profil a fotku zveřejnila. Od té doby sází na sítě jednu perlu za druhou a dělá si ze sebe srandu.

K TÉMATU  Vyzkoušejte osvěžující nepečený jablečný dort s piškoty. Skvělý lehký dezert ke kávě nebo sladká svačinka!

Internetová star – to je Baddie Winkle

Ačkoliv byl první příspěvek pouhým vtípkem, velmi rychle se stal virálním a sledovanost nové internetové hvězdy strmě stoupala. Helen, která si dnes neřekne jinak než Baddie Winkle, velkého zájmu veřejnosti využila, a od prvního postu z roku 2014 zásobuje svůj profil pravidelně fotografiemi, které hýří barvami, extravagancí a vtipem.

Babču Baddie teď sleduje už více než 3 miliony lidí (včetně několika známých osobností), kterým pravidelně rozjasňuje den neonovými barvami, výrazným líčením, nadhledem a nevídaným entuziasmem. Stala se tváří několika reklamních kampaní a hostovala v populárních show.

Reklamní kampaň módní značky Missguided.

I když může takový způsob prezentace v někom vzbuzovat určitou kontroverzi a nemusí být pro každého tím pravým šálkem kávy, její elán a smysl pro humor jsou v každém ohledu inspirativní. Ostatně přesvědčit se můžete sami v naší galerii nebo na instagramu @baddiewinkle.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Vejce, které zesměšnilo Kylie Jenner, je i po 3 letech hvězdou Instagramu!

Pozor, vyletí ptáček! Samuel Ryde fotí momentky každý den ve stejný čas

Zdroje článku:
https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Baddiewinkle?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc, https://www.instagram.com/baddiewinkle/?hl=cs, https://www.boredpanda.com/instagram-grandma-baddiewinkle/&prev=search&pto=aue
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Stejně jako učení se sedět, plazit se a chodit, je i cvičení na nočník dovedností, které se vaše dítě musí naučit. Zatímco většina dětí je připravena zahájit trénink na toaletě mezi 18 měsíci a 3 lety, existuje několik dalších dovedností, které musí dítě zvládnout, než může trénink začít. Nočník se nejlépe provádí, když je fyzický a emoční vývoj vašeho dítěte ve správném bodě.
Martin Chodúr si po dvouleté usilovné práci splnil velký sen – natočil desku s šedesátičlennou Janáčkovou filharmonií Ostrava v čele s dirigentem Markem Prášilem. Na albu se podílel textově i aranžérsky, a společně s dramaturgem Janem Adamem sestavili čtrnáct vánočních písní a koled. Album pojmenovali podle titulní písně Hallelujah.
Pakliže jste na sociálních sítích jako doma a zároveň se pravidelně udržujete v kondici, jméno Pamela Reif vám pravděpodobně není cizí. Tato vždy pozitivně naladěná německá fitnessačka a influencerka v podobě svých příspěvků a cvičebních videí dopomohla ke shození kil a vypracované postavě nejedné ženě.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.
Kdo by neznal a nemiloval levanduli. V průběhu měsíce června se levandule dostává do květu a všechno kolem sebe překrásně provoní. Levanduli máme všichni spojenou zejména s Francií a konkrétně s oblastí Provence. Dnes se ale pěstuje téměř v celé Evropě.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek