Úterý , 23. 04. 2024

Vojtěch

Vejce, které zesměšnilo Kylie Jenner, je i po 3 letech hvězdou Instagramu!

Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
vejce
Vzpomínáte si na vajíčko, co spustilo mánii?

02. 09. 2022

Díky účtu @world_record_egg se strhla doslova celosvětová vaječná mánie. Pokud holdujete sociálním sítím, určitě si na tohle vejce pamatujete. Dali jste mu like?

Původ fotografie

Zcela původně tuto fotografii pořídil Serghei Platanov, který ji v polovině roku 2015 nejprve nahrál do americké fotobanky Shutterstock. No určitě tehdy netušil, jak ”hvězdné” vejce zrovna nafotil.

Překonání rekordu

Tato na první pohled zcela obyčejná (ano, znovu to musíme zdůraznit) fotografie během prvních deseti dnů získala neuvěřitelných necelých 18,5 milionu srdíček – a naprosto tak rozdrtila obrázek, který do této doby pomyslnému žebříčku na Instagramu vévodil.

stormi
Než přišlo vajíčko, byla tato fotka od Kylie Jenner hvězdou Instagramu.

Jednalo se o snímek prvorozené dcery již zmiňované podnikatelky Kylie Jenner, Stormi (mimochodem, teď už tato konkrétní fotografie není ani mezi dvaceti nejlajkovanějšími fotkami na IG). Fotka měla krásných 18 milionů lajků, vajíčku ale stačilo pár dní a díky svému absurdnímu nápadu ji sesadilo z trůnu. Bylo účelem Kylie zesměšnit? Rozhodně ne. Ona sama fotku olajkovala, i když trochu se mu pomstila…

Na čísle 18,5 milionu se však výsledek nezastavil. Během dalších dvou dnů lajky překonaly hranici 45 milionů – a prakticky každou sekundou se navyšovaly. Poté, co byl profil ověřený, se popularita vejce dostala do všech médií.

Aktuální čísla

Nyní ve druhé polovině roku 2022 má tato instagramová fotografie přes 56,1 milionu liků, přes 3,4 milionu komentářů a profil sleduje celkem 4,7 milionu uživatelů (tzv. vaječný gang). Vzniklo sice několik dalších napodobenin, ale původní a oficiální profil world_record_egg má stále jen tuto jednu fotku.

Zakladatel

Od té doby, co byla fotka zveřejněná, kolovalo mnoho tvrzení, kdo je jejím strůjcem, a řada lidí se za něj prohlašovala. V únoru roku 2019 byl ale zakladatel veřejnosti odtajněn. Postaraly se o to The New York Times a Hulu, americká streamovací platforma. Jméno zakladatele je Chris Godfrey, britský žurnalista, editor a specialista na reklamy (lepší reklamu už si ani udělat nemohl).

K TÉMATU  Velikonoční inspirace: dodržované tradice a recepty přímo z redakce pro váš sváteční stůl

Chris nechal vejce pojmenovat jako Eugene. Vejce je bez tváře, pohlaví, národnosti nebo náboženského vyznání a přemítal, zdali taková pitomost dokáže porazit všechny ty světové, nablýskané celebrity? Vejce je vejce, je pro všechny smyslem univerzálnosti.

S Chrisem spolupracovala ještě další osoba, Alissa Khan-Whelan, jedna z jeho přátel, která zastávala názor, že vejce šíří do světa dobrou náladu a pozitivní vibrace. Chris chtěl zůstat v utajení, Allissa a ještě jedna spoluzakladatelka, C.J.Brown, ale zastávaly jiný názor – a The New York Times všichni své činy a záměry odtajnili.

Záměr

Nebylo málo spekulátorů, kteří věřili, že tento účet je podplacený. Někteří si zase na sebe brali uznání za zvyšování popularity a propagace celého účtu. Chris všechna tato tvrzení zcela vyvrací. Ten má za to, že popularitu vejce nabylo předně mezi mladými. Sám byl svědkem toho, kdy mladiství po škole mezi sebou zjišťovali, zda už kamarádi ono vejce olajkovali, či ne.

otce vejce se stala celebrita, která dokáže ovlivnit masy lidí. Ne nadarmo byl proto Time magazínem zařazený mezi 25 nejvlivnějších osob internetu. Jiné sociální platformy se samozřejmě touto lavinou nenechaly zahanbit a začaly se na nich objevovat různé parodie na ono vejce.

Nějaký vývoj vejce ale přece jen mělo. Možná si vzpomínáte, že na účtu jeden čas přibývaly snímky nakřápnutého, poškrábaného nebo dokonce úplně vylíhnutého vajíčka. Na Super Bowlu poté vyšlo najevo, že platforma Hulu s World record egg spolupracuje s cílem navýšení povědomí o lidském duševním zdraví.

Smysl

A jestli to celé mělo smysl? Rozhodnutí je na každém z nás, nicméně v globálu si troufáme říci, že ano. Je opravdu s podivem, jak něco tak zdánlivě obyčejného a samozřejmého v našem životě, jako je vejce, si dokáže získat pozornost, sympatie a úžas milionů lidí po celém světě. Zároveň vidíme, jak nás dav dokáže strhnout.

K TÉMATU  Jak si udělat vejce na třicet způsobů. Připravte si snídani pokaždé trochu jinak

A jak jste na tom vy? Patříte mezi ty, kteří Evženovi dali lajk již v minulosti nebo vám to teď nedalo a udělali jste to dnes?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších beauty blogerek, které stojí za to sledovat

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Zdroje článku:
www.cnet.com
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Bydlíte v bytovce nebo v paneláku? Zřejmě i vy máte potíže s velmi suchým vzduchem v místnostech. Jak ho efektivně zvlhčit a co suchý vzduch vlastně způsobuje?
Mileniálové jsou prý rozmazlená generace, která nemá ráda závazky, zato má vysoké ambice. Veškerý volný čas tráví na mobilu a vyhýbají se sexu. Jak je na tom, ale předchozí generace X? Mají si co vyčítat?
Ženské představy o tom, jestli jsme dobré v posteli (v sexu) nebo nikoli, se od těch mužských diametrálně liší. Jestli jste si dosud myslela, že to dokážete při intimních chvilkách pořádně roztočit a partner o vás pěje mezi svými kamarády jen samé chvály, možná že to nebude až tak horké. Probádaly jsem terén a došly k zajímavým závěrům.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Máte za sebou složité vztahové patálie s muži? V tom případě se někdy může stát, že na ně na nějakou dobu doslova zanevřete. Zkrátka a dobře už si nepřejete žádné další potíže, a tak se mužskému pokolení snažíte co nejvíce vyhýbat. Někdy se tak může stát, že z nedostatku fyzické lásky zatoužíte po ženě. Není na tom nic špatného a zkušenosti se stejným pohlavím uvádí v anonymních průzkumech celé řady žen i mužů.
Kdo by dnes neznal zlatý devadesátkový hit jménem ledvinky. Během devadesátých let se jednalo o velice stylový kousek, který se nejčastěji kombinoval s batikovanými tričky a zvonovými kalhoty, případně se stejnými kalhotami a halenkou se zvonovými rukávy. Když se však ledvinky najednou stáhly z trhu, mnohé ženy to sice oplakaly, ale nakonec se se skutečností smířily - ledvinky už zkrátka nejsou v módě. Jejich žhavé kousky byly odhozeny do koše nebo zapadly hluboko do skříně. Jenže to je škoda. Každý módní trend totiž jednou ožije a ledvinky opravdu nejsou výjimkou.
Kdo by netoužil po tom žít v domácnosti, která se vzhledově podobá královskému paláci! Pokud jste zastánci kombinace romantiky a možná malého kýče, anglický styl bydlení je pro vás to pravé. A i když nežijete na anglickém venkově, můžete takto zařízený příbytek mít. Stačí se držet několika pravidel.
I sourozenci spolu mohou vycházet již od narození. Není to nic složitého
Určitě vám neuniklo, že od jisté doby se všude kolem nás rozmohla termální kosmetika, která se krátce po uvedení na trh stala doslova must-have trendem. Ostatně, co se týče krásy, nám slibuje řadu úžasných účinků, a navíc je zcela přírodní. A právě na to, jestli, jak a proč funguje se společně podíváme.
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.
Máte za sebou poměrně náročné týdny a přemýšlíte, jak si spravit náladu? I když zaručeně pomáhá zmrzlina společně s dobrým dezertem, nemusíte se nutně uchylovat k cukru. Stačí se jen správně obléknout!

Výběr článků

Rezidence CH House se nachází ve městě Le Tsyion v Izraeli, jižně pod Tel Avivem. Stavba nepatří mezi nejrozlehlejší, ale zaujme svým praktickým řešením a moderním pojetím. Všechny úhly i prostory jsou čisté a úhledné. Celé přízemí je možné v podstatě otevřít čerstvému vzduchu a slunci. A ten bazén! Tam by se bydlelo.
Aby byla úroda bohatá a vaše zahradnická radost veliká, nenechávejte prořezávací pily ležet ladem. O keře a ovocné je potřeba se starat. Taková péče o strom, to je několik základních pravidel. Častá zálivka, občasné hnojení a samozřejmě – správný prořez ve správnou dobu. Víte, s jakými nástroji vám půjde řez větví rychle a snadno?

Nepřehlédněte

Zimní zahrady jsou u nás stále více oblíbené. Kdo by si nechtěl užívat sluníčka a přirozeného světla i v době, kdy venku panuje zima. Vybudováním zimní zahrady navíc zvětšíte svůj obytný prostor a vznikne tak příjemné spojení s přírodou. Pokud je prostor i vytápěný, nic vám nebrání trávit zde váš čas kdykoliv. Jakou si vyberete?
Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek