Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Vejce, které zesměšnilo Kylie Jenner, je i po 3 letech hvězdou Instagramu!

Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
vejce
Vzpomínáte si na vajíčko, co spustilo mánii?

02. 09. 2022

Díky účtu @world_record_egg se strhla doslova celosvětová vaječná mánie. Pokud holdujete sociálním sítím, určitě si na tohle vejce pamatujete. Dali jste mu like?

Původ fotografie

Zcela původně tuto fotografii pořídil Serghei Platanov, který ji v polovině roku 2015 nejprve nahrál do americké fotobanky Shutterstock. No určitě tehdy netušil, jak ”hvězdné” vejce zrovna nafotil.

Překonání rekordu

Tato na první pohled zcela obyčejná (ano, znovu to musíme zdůraznit) fotografie během prvních deseti dnů získala neuvěřitelných necelých 18,5 milionu srdíček – a naprosto tak rozdrtila obrázek, který do této doby pomyslnému žebříčku na Instagramu vévodil.

stormi
Než přišlo vajíčko, byla tato fotka od Kylie Jenner hvězdou Instagramu.

Jednalo se o snímek prvorozené dcery již zmiňované podnikatelky Kylie Jenner, Stormi (mimochodem, teď už tato konkrétní fotografie není ani mezi dvaceti nejlajkovanějšími fotkami na IG). Fotka měla krásných 18 milionů lajků, vajíčku ale stačilo pár dní a díky svému absurdnímu nápadu ji sesadilo z trůnu. Bylo účelem Kylie zesměšnit? Rozhodně ne. Ona sama fotku olajkovala, i když trochu se mu pomstila…

Na čísle 18,5 milionu se však výsledek nezastavil. Během dalších dvou dnů lajky překonaly hranici 45 milionů – a prakticky každou sekundou se navyšovaly. Poté, co byl profil ověřený, se popularita vejce dostala do všech médií.

Aktuální čísla

Nyní ve druhé polovině roku 2022 má tato instagramová fotografie přes 56,1 milionu liků, přes 3,4 milionu komentářů a profil sleduje celkem 4,7 milionu uživatelů (tzv. vaječný gang). Vzniklo sice několik dalších napodobenin, ale původní a oficiální profil world_record_egg má stále jen tuto jednu fotku.

Zakladatel

Od té doby, co byla fotka zveřejněná, kolovalo mnoho tvrzení, kdo je jejím strůjcem, a řada lidí se za něj prohlašovala. V únoru roku 2019 byl ale zakladatel veřejnosti odtajněn. Postaraly se o to The New York Times a Hulu, americká streamovací platforma. Jméno zakladatele je Chris Godfrey, britský žurnalista, editor a specialista na reklamy (lepší reklamu už si ani udělat nemohl).

K TÉMATU  Jak si udělat vejce na třicet způsobů. Připravte si snídani pokaždé trochu jinak

Chris nechal vejce pojmenovat jako Eugene. Vejce je bez tváře, pohlaví, národnosti nebo náboženského vyznání a přemítal, zdali taková pitomost dokáže porazit všechny ty světové, nablýskané celebrity? Vejce je vejce, je pro všechny smyslem univerzálnosti.

S Chrisem spolupracovala ještě další osoba, Alissa Khan-Whelan, jedna z jeho přátel, která zastávala názor, že vejce šíří do světa dobrou náladu a pozitivní vibrace. Chris chtěl zůstat v utajení, Allissa a ještě jedna spoluzakladatelka, C.J.Brown, ale zastávaly jiný názor – a The New York Times všichni své činy a záměry odtajnili.

Záměr

Nebylo málo spekulátorů, kteří věřili, že tento účet je podplacený. Někteří si zase na sebe brali uznání za zvyšování popularity a propagace celého účtu. Chris všechna tato tvrzení zcela vyvrací. Ten má za to, že popularitu vejce nabylo předně mezi mladými. Sám byl svědkem toho, kdy mladiství po škole mezi sebou zjišťovali, zda už kamarádi ono vejce olajkovali, či ne.

otce vejce se stala celebrita, která dokáže ovlivnit masy lidí. Ne nadarmo byl proto Time magazínem zařazený mezi 25 nejvlivnějších osob internetu. Jiné sociální platformy se samozřejmě touto lavinou nenechaly zahanbit a začaly se na nich objevovat různé parodie na ono vejce.

Nějaký vývoj vejce ale přece jen mělo. Možná si vzpomínáte, že na účtu jeden čas přibývaly snímky nakřápnutého, poškrábaného nebo dokonce úplně vylíhnutého vajíčka. Na Super Bowlu poté vyšlo najevo, že platforma Hulu s World record egg spolupracuje s cílem navýšení povědomí o lidském duševním zdraví.

Smysl

A jestli to celé mělo smysl? Rozhodnutí je na každém z nás, nicméně v globálu si troufáme říci, že ano. Je opravdu s podivem, jak něco tak zdánlivě obyčejného a samozřejmého v našem životě, jako je vejce, si dokáže získat pozornost, sympatie a úžas milionů lidí po celém světě. Zároveň vidíme, jak nás dav dokáže strhnout.

K TÉMATU  Neuvěřitelné domino ze všeho, co bylo po ruce. Tohle zařízení má jeden překvapivý účel

A jak jste na tom vy? Patříte mezi ty, kteří Evženovi dali lajk již v minulosti nebo vám to teď nedalo a udělali jste to dnes?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších beauty blogerek, které stojí za to sledovat

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Zdroje článku:
www.cnet.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
Každý romantický film je zpravidla doplněný svou hudbou, která nejenže podtrhne celou atmosféru, ale hlavně ve všech sentimentálních duších zanechá nepopsatelný pocit, ze kterého v příjemném slova smyslu naskakuje husí kůže. Vzbudí v nás rozmanité emoce a vtáhne nás do děje hlavních hrdinů. A zatímco některá hudba kolem nás propluje bez většího pocitu vzrušení, určité love songy jsou prostě legendy všech legend, při jejichž poslechu i po letech tajeme jak zmrzliny na slunci. Které patří mezi ty top?
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Díky své divoké touze po nezávislosti bývá Štír mylně zaměňován s ohnivými znameními. Štíři ve skutečnosti ale patří k vodnímu znamení, která bývají citlivá a hluboce emotivní. Jsou to velice přátelští a loajální lidé, vzhledem ke své autentičnosti jim navazování kontaktů jde velice snadno. Pro své nejbližší je ochoten se obětovat.
Když vám několik lékařů nezávisle na sobě oznámí, že v pětadvaceti letech máte počínající artrózu a nic se s tím nedá dělat, můžete udělat dvě věci. Buď to vzdát a trpět po zbytek života bolestmi kyčlí a všeho možného, nebo lékařům nevěřit a vzít situaci do vlastních rukou.
Stále ještě pracujete na svém novoročním předsevzetí a usilujete o shození posledních vánočních kilogramů? Pak patříte mezi posledních pár statečných. Většina to už dávno vzdala, tudíž už nyní si můžete pogratulovat. Vy se však místo gratulací ptáte sami sebe, jak poslední povánoční kilogramy shodit. Těch posledních pár kilo jde totiž dolů opravdu stěží.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Spokojenost se svými prsy je důležitá pro sebevědomí žen a mnohdy se ani nejedná o jejich samotnou velikost, ale spíše tvar a celkový vzhled. A právě to můžete vhodnými cviky ovlivnit. Prsa je možné pomocí jednoduchých cviků zpevnit, což se promítne nejen do vašeho vzhledu, ale především do spokojenosti s vlastním tělem.
Přemýšleli jste někdy nad tím, co děláte, když večer ulehnete do postele? Drtivá většina z nás zapne televizi nebo sáhne po svém telefonu, aby nám náhodou před spaním nic neuniklo. Nebo v horším případě obě tyto možnosti zkombinujeme. Bohužel obrazovky těchto zařízení vyzařují takzvané modré světlo, které narušuje naše přirozené spánkové cykly. Ale abyste své tělo připravili na kvalitní spánek, je třeba modré světlo naprosto minimalizovat.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek