Úterý , 04. 10. 2022

František

Vejce, které zesměšnilo Kylie Jenner, je i po 3 letech hvězdou Instagramu!

Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
vejce
Vzpomínáte si na vajíčko, co spustilo mánii?

02. 09. 2022

Díky účtu @world_record_egg se strhla doslova celosvětová vaječná mánie. Pokud holdujete sociálním sítím, určitě si na tohle vejce pamatujete. Dali jste mu like?

Původ fotografie

Zcela původně tuto fotografii pořídil Serghei Platanov, který ji v polovině roku 2015 nejprve nahrál do americké fotobanky Shutterstock. No určitě tehdy netušil, jak ”hvězdné” vejce zrovna nafotil.

Překonání rekordu

Tato na první pohled zcela obyčejná (ano, znovu to musíme zdůraznit) fotografie během prvních deseti dnů získala neuvěřitelných necelých 18,5 milionu srdíček – a naprosto tak rozdrtila obrázek, který do této doby pomyslnému žebříčku na Instagramu vévodil.

stormi
Než přišlo vajíčko, byla tato fotka od Kylie Jenner hvězdou Instagramu.

Jednalo se o snímek prvorozené dcery již zmiňované podnikatelky Kylie Jenner, Stormi (mimochodem, teď už tato konkrétní fotografie není ani mezi dvaceti nejlajkovanějšími fotkami na IG). Fotka měla krásných 18 milionů lajků, vajíčku ale stačilo pár dní a díky svému absurdnímu nápadu ji sesadilo z trůnu. Bylo účelem Kylie zesměšnit? Rozhodně ne. Ona sama fotku olajkovala, i když trochu se mu pomstila…

Na čísle 18,5 milionu se však výsledek nezastavil. Během dalších dvou dnů lajky překonaly hranici 45 milionů – a prakticky každou sekundou se navyšovaly. Poté, co byl profil ověřený, se popularita vejce dostala do všech médií.

Aktuální čísla

Nyní ve druhé polovině roku 2022 má tato instagramová fotografie přes 56,1 milionu liků, přes 3,4 milionu komentářů a profil sleduje celkem 4,7 milionu uživatelů (tzv. vaječný gang). Vzniklo sice několik dalších napodobenin, ale původní a oficiální profil world_record_egg má stále jen tuto jednu fotku.

Zakladatel

Od té doby, co byla fotka zveřejněná, kolovalo mnoho tvrzení, kdo je jejím strůjcem, a řada lidí se za něj prohlašovala. V únoru roku 2019 byl ale zakladatel veřejnosti odtajněn. Postaraly se o to The New York Times a Hulu, americká streamovací platforma. Jméno zakladatele je Chris Godfrey, britský žurnalista, editor a specialista na reklamy (lepší reklamu už si ani udělat nemohl).

K TÉMATU  Překvapivé zdroje omega-3 mastných kyselin. Jen rybami to nekončí!

Chris nechal vejce pojmenovat jako Eugene. Vejce je bez tváře, pohlaví, národnosti nebo náboženského vyznání a přemítal, zdali taková pitomost dokáže porazit všechny ty světové, nablýskané celebrity? Vejce je vejce, je pro všechny smyslem univerzálnosti.

S Chrisem spolupracovala ještě další osoba, Alissa Khan-Whelan, jedna z jeho přátel, která zastávala názor, že vejce šíří do světa dobrou náladu a pozitivní vibrace. Chris chtěl zůstat v utajení, Allissa a ještě jedna spoluzakladatelka, C.J.Brown, ale zastávaly jiný názor – a The New York Times všichni své činy a záměry odtajnili.

Záměr

Nebylo málo spekulátorů, kteří věřili, že tento účet je podplacený. Někteří si zase na sebe brali uznání za zvyšování popularity a propagace celého účtu. Chris všechna tato tvrzení zcela vyvrací. Ten má za to, že popularitu vejce nabylo předně mezi mladými. Sám byl svědkem toho, kdy mladiství po škole mezi sebou zjišťovali, zda už kamarádi ono vejce olajkovali, či ne.

otce vejce se stala celebrita, která dokáže ovlivnit masy lidí. Ne nadarmo byl proto Time magazínem zařazený mezi 25 nejvlivnějších osob internetu. Jiné sociální platformy se samozřejmě touto lavinou nenechaly zahanbit a začaly se na nich objevovat různé parodie na ono vejce.

Nějaký vývoj vejce ale přece jen mělo. Možná si vzpomínáte, že na účtu jeden čas přibývaly snímky nakřápnutého, poškrábaného nebo dokonce úplně vylíhnutého vajíčka. Na Super Bowlu poté vyšlo najevo, že platforma Hulu s World record egg spolupracuje s cílem navýšení povědomí o lidském duševním zdraví.

Smysl

A jestli to celé mělo smysl? Rozhodnutí je na každém z nás, nicméně v globálu si troufáme říci, že ano. Je opravdu s podivem, jak něco tak zdánlivě obyčejného a samozřejmého v našem životě, jako je vejce, si dokáže získat pozornost, sympatie a úžas milionů lidí po celém světě. Zároveň vidíme, jak nás dav dokáže strhnout.

K TÉMATU  Vajíčko jako opomíjený zkrášlující zlepšovák. Urychluje růst vlasů, hojí strie a čistí póry. Vyzkoušejte vaječné masky na celé tělo!

A jak jste na tom vy? Patříte mezi ty, kteří Evženovi dali lajk již v minulosti nebo vám to teď nedalo a udělali jste to dnes?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

5 nejlepších beauty blogerek, které stojí za to sledovat

4 tipy, jak na atraktivnější Instagram

Zdroje článku:
www.cnet.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Při putování lesy a přírodou narazíte na celou spoustu bylinek a rostlin. Na co však narazíte pouze při podobném putování Afrikou je takzvaný čertův dráp neboli harpagofyt či také ďáblův spár nebo čertovo kopyto. Přesně tak se říká rostlině, která je mnohými označována za zázrak přírody.
Proč se trápit, že letos dovolená v cizině nevyjde, když i v Česku je krásně! Hory, lesy, řeky a rybníky doslova lákají k objevování. Ovšem abyste si dovolenou užili bez potíží, dbejte na prevenci, zvláště jste-li náchylní k tzv. letním zánětům. Dobře vybavená lékárnička vám pomůže rychle se potíží zbavit a najít v ní můžete i posilu pro vaši vitalitu, proto soutěžte s námi o balíček přípravků Naturevia.
Manželství se už dávno nebere jenom za “cár papíru”. I když je pravdou, že tento názor mezi námi nějakou dobu převládal, dnes se zájem o svatby zase zvedá. Lidé chtějí ztvrdit svou lásku před přáteli a rodinou, navíc se chtějí nějakou dobu pyšnit krásnými fotografiemi na sociálních sítích. Zatímco někteří se uchylují do starých chaloupek a stodol, jiní se rozhodli vzít se na útesu u moře. Pakliže se však chcete brát za hranicemi, je nutné vyřídit několik věcí. 
Termín mamahotel se používá hlavně pro syny, kteří bydlí u svých matek či rodičů dlouho, samostatně vydělávají, nicméně na vedení domácnosti se příliš nepodílejí. Ale i mladé slečny mohou svým dlouhodobým bydlením s rodiči plnit definice mamahotelu. Kdy je ten správný čas dětem naznačit, že se mají stěhovat a mamahotel končí? A naopak, není příliš brzy, když chtějí odejít ve 20?
Mnoho lidí nevěří, že vztah na dálku by mohl někdy fungovat. Možná vám to budou rozmlouvat rodiče, kamarádi, kolegové v práci – ale to nejdůležitější rozhodnutí je přeci jenom na vás. Jedno vám ale musí být jasné – nebude to vůbec nic lehkého. Můžete se ale inspirovat pár radami, které vám toto nepříjemné období vzdáleného partnera zjednoduší.
Jsou krásné, slavné a úspěšné. Rády na sociálních sítích prezentují nejen svá dokonalá těla, ale i pohádkové životy plné luxusu a pozlátka. A pak je tu ona. Celeste Barber, která dokáže svým osobitým humorem pobavit, zaujmout i ty největší suchary a trochu ty slavné panenky shodit zpátky na zem!
Leden je ideálním obdobím, kdy byste si měli naordinovat očistu. Zbavíte se při ní všech škodlivých látek a zároveň posílíte imunitu. Přece jen játra, a nejen ta, dostala v závěru roku pořádně zabrat. Chcete-li jim ulevit, zapojte se do soutěže o balíček doplňků stravy Naturevia, který vám pomůže při detoxikaci organizmu a navíc podpoří vaši obranyschopnost.
Jamu je tradiční indonéský lék z kořenů, bylin, květů, kůry a koření. Vyrábí se již více než 1200 let z čerstvých surovin, jako jsou tamarind, galangal, zázvor a kurkuma. V Indonésii se podává prakticky na každém kroku, například i v masážních salonech či při léčebných sezeních. Nejenom, že Indonésanům chutná, ale je také prospěšný pro lidské zdraví. Jak si jej vyrobit, a s kterými neduhy nám dokáže pomoci?
Jste věčná začátečnice? Vždycky se pustíte do běhání a po pár týdnech to vzdáte? Nebo jste ještě nikdy neběhala, ale ráda byste začala? Možná právě vám se bude hodit následujících deset tipů, díky kterým si běh skutečně zamilujete.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!
Baculatý a oteklý obličej - to je problém mnoha žen. I když i mužů, ovšem ženy jsou ty, které s tímto problémem chtějí opravdu efektivně bojovat. Jestliže nejste se svým obličejem spokojená, nemusíte si zoufat a ani nemusíte chodit na plastiku. Existuje totiž několik věcí, které udělat, abyste o oteklý obličej přišla.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek