Pondělí , 16. 05. 2022

Přemysl

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Pokud pracujete z domova, například tvoříte weby, píšete články nebo se věnujete jinému odvětví, jistě se setkáváte s problémy, které provází snad každého. Práci z domova si určujete sami, volíte si pracovní dobu i množství práce.
homeoffice
Při práci s počítačem byste měli myslet na světelné podmínky- (zdroj foto: 123rf.com)

Doma toho můžete tvořit mnoho, udělat si pauzu na jídlo nebo na nějaké povinnosti. Často se stává, že tak práci odkládáte a přicházíte o peníze pouze kvůli přílišné volnosti. Jak tedy předejít problémům při takzvaném home office?

Pracovní prostředí

Je třeba volit vhodné pracovní prostředí. Práce u notebooku vyžaduje správné sezení, aby vás po čase neprovázely problémy se zády. Vytvořte si doma místo pouze pro práci a té se věnujte pouze zde. Nejlépe pohodlná židle a kancelářský stůl někde v místnosti postačí.

Je třeba odpojit vaši práci od běžného života, abyste dokázali fungovat, socializovat se a rozvíjet. Po delší době je i tak možné, že vaše práce začne být příliš stereotypní, proto je vhodné změnit pracovní místo úplně. Zajděte si do kavárny, objednejte si dobrou kávu či něco dobrého k pití a pracujte. Taková změna vám pomůže se dostat z osamělého stereotypního života.

Faktory ovlivňující kvalitu

Krize bývá způsobena i mnoha okolními faktory. Nedostatečný přísun vzduchu, který pravděpodobně při delším pobytu v jedné místnosti nevnímáte, je třeba vyvažovat. Po pár hodinách vyvětrejte místnost a hned se bude pracovat lépe. Pocit únavy je kromě zadýchané místnosti možné získat nedostatkem spánku, nedostatečným pohybem a přísunem tekutin.

Snažte se spát stále stejný počet hodin, ne příliš dlouho a raději se naučte vzbudit se dříve. Ranní práce vám pak rozšiřuje možnosti, kterým můžete věnovat zbytek dne. Například pro prosezeném dni u počítače je dobré zacvičit si, jít se projít nebo do posilovny. Zkuste několik dní pouze ležet a zjistíte, jaký vliv to bude mít na vaši motivaci k pohybu. Stejně tak je třeba pít dost vody, aby se tělo dostatečně okysličovalo.

Socializujte se

Práci z domova je vhodné doplnit alespoň jednou, nejlépe dvakrát týdně o setkání s přáteli. Každý den se doma vidíte s tou samou osobou nebo dokonce bydlíte úplně sami a to pro psychické zdraví není přínosné. Setkávání se s ostatními lidmi vám posílí psychické zdraví a vy se navíc naučíte nemyslet jen na práci.

K TÉMATUAby vás na dovolené nezastavila zácpa

Práci z domova si pečlivě organizujte

Nejlepší však, co můžete udělat pro zbytek týdne, kdy se s nikým nesetkáváte a jste pouze doma, je organizace. Být sám tři dny za sebou se pro daného člověka zdá jako věčnost, proto je ideální mít předem promyšlený rozvrh prací, přestávek a povinností. Předejdete tak chaosu a sepsání harmonogramu vám umožní lépe zvládat tyto osamělé dny.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
V každé domácnosti nechybí alespoň jedny nástěnné hodiny. Co takhle zvolit nějaké obří, které se stanou dominantou vašeho interiéru? Retro styl je pořád v oblibě, tak se inspirujte překrásnými kousky. Dřevo, jeho imitace nebo design starých nádražních hodin navozují příjemnou atmosféru. Hodí se prakticky kamkoli, do ložnice, kuchyně nebo obývacího pokoje. Nejenom, že ukazují čas. Jsou zároveň krásným doplňkem vašeho interiéru.
Taky jste už zkoušeli všechno možné, ale kila stále nejdou dolů? Už vás přestává bavit ten koloběh diet a poté opětovného přejídání? V dnešním článku vás seznámím s jednou metodou, díky které zaručeně zhubnete! A víte, co je na tom nejlepší? Že žádné diety a restrikce vás nečekají!
Vytřete návštěvě zrak, až ji usadíte na originální zahradní posezení. Venkovní nábytek z palet má tu výhodu, že si ho můžete poskládat podle sebe jako lego. Palety mají přirozeně svůj daný tvar, ten je ale možné půlit nebo jinak upravovat. Rohová sedačka se stolkem na kolečkách vypadá skvěle. Stačí vše natřít barvou podle vaší chuti a opatřit matrací a polštářky.
Jak je již odpradávna známo, byliny mají až kouzelnou léčivou moc. Zmírňují bolest, napomáhají prevenci nemocí a jsou skvělým pomocníkem v boji proti nemocem. Působí na tělo přímo zázračně, dodávají mu sílu, podporu a zásobí tělo potřebnými látkami. Proto byly vždy neoddělitelně spojeny s léčitelstvím a v hojné míře je k léčení využívaly ještě naše babičky. Obohaťte svůj život o čistě přírodní léčiva, které se používají stovky let a vyrobte si léčivé tinktury přímo u vás doma!

Nepřehlédněte

Katce se v posledních týdnech změnil život úplně naruby. „Dřív jsem se svým dítětem měla skvělý vztah, v posledním roce začal být však můj šestnáctiletý syn odtažitý a nechtěl si se mnou tolik povídat. Myslela jsem, že je to jen životní období. Pak ale přišel s tou nenadálou větou: Jsem gay, mami! Nevěděla jsem co odpovědět, vůbec jsem to nečekala. Nejradši bych utekla a chvíli ho neviděla! Co mám dělat, když to neschvaluju?“ ptá se.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek