Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Pokud pracujete z domova, například tvoříte weby, píšete články nebo se věnujete jinému odvětví, jistě se setkáváte s problémy, které provází snad každého. Práci z domova si určujete sami, volíte si pracovní dobu i množství práce.
homeoffice
Při práci s počítačem byste měli myslet na světelné podmínky- (zdroj foto: 123rf.com)

Doma toho můžete tvořit mnoho, udělat si pauzu na jídlo nebo na nějaké povinnosti. Často se stává, že tak práci odkládáte a přicházíte o peníze pouze kvůli přílišné volnosti. Jak tedy předejít problémům při takzvaném home office?

Pracovní prostředí

Je třeba volit vhodné pracovní prostředí. Práce u notebooku vyžaduje správné sezení, aby vás po čase neprovázely problémy se zády. Vytvořte si doma místo pouze pro práci a té se věnujte pouze zde. Nejlépe pohodlná židle a kancelářský stůl někde v místnosti postačí.

Je třeba odpojit vaši práci od běžného života, abyste dokázali fungovat, socializovat se a rozvíjet. Po delší době je i tak možné, že vaše práce začne být příliš stereotypní, proto je vhodné změnit pracovní místo úplně. Zajděte si do kavárny, objednejte si dobrou kávu či něco dobrého k pití a pracujte. Taková změna vám pomůže se dostat z osamělého stereotypního života.

Faktory ovlivňující kvalitu

Krize bývá způsobena i mnoha okolními faktory. Nedostatečný přísun vzduchu, který pravděpodobně při delším pobytu v jedné místnosti nevnímáte, je třeba vyvažovat. Po pár hodinách vyvětrejte místnost a hned se bude pracovat lépe. Pocit únavy je kromě zadýchané místnosti možné získat nedostatkem spánku, nedostatečným pohybem a přísunem tekutin.

Snažte se spát stále stejný počet hodin, ne příliš dlouho a raději se naučte vzbudit se dříve. Ranní práce vám pak rozšiřuje možnosti, kterým můžete věnovat zbytek dne. Například pro prosezeném dni u počítače je dobré zacvičit si, jít se projít nebo do posilovny. Zkuste několik dní pouze ležet a zjistíte, jaký vliv to bude mít na vaši motivaci k pohybu. Stejně tak je třeba pít dost vody, aby se tělo dostatečně okysličovalo.

Socializujte se

Práci z domova je vhodné doplnit alespoň jednou, nejlépe dvakrát týdně o setkání s přáteli. Každý den se doma vidíte s tou samou osobou nebo dokonce bydlíte úplně sami a to pro psychické zdraví není přínosné. Setkávání se s ostatními lidmi vám posílí psychické zdraví a vy se navíc naučíte nemyslet jen na práci.

K TÉMATU  Pohádková sídla. Kdo ze světových celebrit má nejdražší domov?

Práci z domova si pečlivě organizujte

Nejlepší však, co můžete udělat pro zbytek týdne, kdy se s nikým nesetkáváte a jste pouze doma, je organizace. Být sám tři dny za sebou se pro daného člověka zdá jako věčnost, proto je ideální mít předem promyšlený rozvrh prací, přestávek a povinností. Předejdete tak chaosu a sepsání harmonogramu vám umožní lépe zvládat tyto osamělé dny.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Léto, období jako stvořené k seznamování a flirtování. Není divu, že se lidem zapalují lýtka a potěšení hledají v náruči nové lásky. Jenomže po prvotní zamilovanosti přichází na scénu něco vážnějšího. Muži a ženy se navzájem oťukávají a zjišťují, že ne vždy se k sobě hodí.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Znáte to taky? Je pracovní den, na seznamu máte jeden milník za druhým a prokousáváte se úkoly. Jenže…nestíháte. Nestíháte vyzvednout děti ze školy, nestíháte si zacvičit, nestíháte šéfovi dodat materiály, které jste mu slíbila už minulý týden… A už vůbec nestíháte jíst. Co kdybychom vám ale řekli, že zdravé, chutné a vyvážené jídlo si můžete dopřát kdykoliv a kdekoliv?
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
I když svou matraci pravidelně udržujete v dobrém stavu, je nutné ji občas i hloubkově vyčistit. Je známo, že spánkem trávíme třetinu svého života, takže byste měli svůj spací prostor udržovat opravdu čistý a voňavý, abyste si dopřáli skvělou noc. Přinášíme vám tipy, jak svou matraci opravdu skvěle vyčistit krok za krokem.
Rodiče ve snaze dopřát svým dětem to nejlepší kupují často hraček víc, než je potřeba. Na trhu existuje spousta hraček a děti chtějí často všechny, které v obchodě vidí. Podle čeho vybrat hračky, které děti zaujmou a vydrží si s nimi hrát dlouhé hodiny?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek