Sobota , 08. 10. 2022

Justýna

Jak předejít krizi, když svou práci vykonáváte práci z domova

Pokud pracujete z domova, například tvoříte weby, píšete články nebo se věnujete jinému odvětví, jistě se setkáváte s problémy, které provází snad každého. Práci z domova si určujete sami, volíte si pracovní dobu i množství práce.
homeoffice
Při práci s počítačem byste měli myslet na světelné podmínky- (zdroj foto: 123rf.com)

Doma toho můžete tvořit mnoho, udělat si pauzu na jídlo nebo na nějaké povinnosti. Často se stává, že tak práci odkládáte a přicházíte o peníze pouze kvůli přílišné volnosti. Jak tedy předejít problémům při takzvaném home office?

Pracovní prostředí

Je třeba volit vhodné pracovní prostředí. Práce u notebooku vyžaduje správné sezení, aby vás po čase neprovázely problémy se zády. Vytvořte si doma místo pouze pro práci a té se věnujte pouze zde. Nejlépe pohodlná židle a kancelářský stůl někde v místnosti postačí.

Je třeba odpojit vaši práci od běžného života, abyste dokázali fungovat, socializovat se a rozvíjet. Po delší době je i tak možné, že vaše práce začne být příliš stereotypní, proto je vhodné změnit pracovní místo úplně. Zajděte si do kavárny, objednejte si dobrou kávu či něco dobrého k pití a pracujte. Taková změna vám pomůže se dostat z osamělého stereotypního života.

Faktory ovlivňující kvalitu

Krize bývá způsobena i mnoha okolními faktory. Nedostatečný přísun vzduchu, který pravděpodobně při delším pobytu v jedné místnosti nevnímáte, je třeba vyvažovat. Po pár hodinách vyvětrejte místnost a hned se bude pracovat lépe. Pocit únavy je kromě zadýchané místnosti možné získat nedostatkem spánku, nedostatečným pohybem a přísunem tekutin.

Snažte se spát stále stejný počet hodin, ne příliš dlouho a raději se naučte vzbudit se dříve. Ranní práce vám pak rozšiřuje možnosti, kterým můžete věnovat zbytek dne. Například pro prosezeném dni u počítače je dobré zacvičit si, jít se projít nebo do posilovny. Zkuste několik dní pouze ležet a zjistíte, jaký vliv to bude mít na vaši motivaci k pohybu. Stejně tak je třeba pít dost vody, aby se tělo dostatečně okysličovalo.

Socializujte se

Práci z domova je vhodné doplnit alespoň jednou, nejlépe dvakrát týdně o setkání s přáteli. Každý den se doma vidíte s tou samou osobou nebo dokonce bydlíte úplně sami a to pro psychické zdraví není přínosné. Setkávání se s ostatními lidmi vám posílí psychické zdraví a vy se navíc naučíte nemyslet jen na práci.

K TÉMATU  Měsíc a jaký má vliv na chování člověka?

Práci z domova si pečlivě organizujte

Nejlepší však, co můžete udělat pro zbytek týdne, kdy se s nikým nesetkáváte a jste pouze doma, je organizace. Být sám tři dny za sebou se pro daného člověka zdá jako věčnost, proto je ideální mít předem promyšlený rozvrh prací, přestávek a povinností. Předejdete tak chaosu a sepsání harmonogramu vám umožní lépe zvládat tyto osamělé dny.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jestliže jste sama ve třiceti, není na tom dnes nic divného. Pokud zůstáváte stále sama a je vám čtyřicet či padesát, začínáte vypadat podezřele. Dlouholeté představy jsou, že je single typicky mladý muž nebo mladá žena, kteří si užívají života, cestují nebo dělají kariéru. Je ale tohle tvrzení pravdivé?
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Tohle se stalo téměř každému. Na chvilku nedáváte pozor, rychle sáhnete pro propisku nebo telefon a jedním nekontrolovaným pohybem převrátíte sklenku s vodou – v horším případě se sladkou limonádou, čajem, nebo dokonce kávou. Nevěšte hlavu, máme pro vás sedm kroků, jak můžete svůj notebook zachránit.
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek