Čtvrtek , 01. 06. 2023

Laura

Jak se zbavit lenosti jednou provždy?

Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
jak se zbavit lenosti
S leností je třeba zavčasu skoncovat. (foto: 123RF)

07. 04. 2021

Kde se bere lenost?

Jak se zbavit lenosti? Ne, vy jste se nenarodili leniví. Ne, lenost není vaše přirozená vlastnost. A ne, nemáte to v genech. Tohle všechno jsou jen výmluvy. My lidé máme vždy na výběr. Buď si vybereme chovat se tak či jinak. Je to vždy jen na nás! Takže kde se to líné chování tedy vzalo? Všechno je to jen o zvyku!

Schválně si všimněte, že když máte nějaké období, kdy máte daný přesný režim a jste na něj určitou dobu zvyklí, tak si tak líní nepřipadáte. Naopak když je například zima, doma se nic moc nedá dělat, tak jste den ode dne lenivější něco dělat a postupem času si pomyslíte, že jste prostě takoví, že jste líní! Jenže příčina je opravdu v našich návycích.

Jak se zbavit lenosti? Postupně si vybudujte nové návyky

Když jste se postupně dostali k tomu, že se vám nic nechce, tak se dokážete i postupně dostat k tomu, že toho budete ve vašem životě spoustu dělat. Vše je o tom, jaké jsou naše denní návyky.

Lidé, kteří toho stíhají během dne hodně, tak si vypěstovali návyky, které formují jejich osobnost. Tito lidé jsou tak zvyklí na svůj režim, že si bez daných návyků nedovedou představit jejich život. A to samé můžete i vy. Postupně si pěstovat nové návyky, které se časem stanou vaší druhou přirozeností.

Přece ani vy jste neuměli kdysi chodit! Ale naučili jste se to. Ani vy jste si jako novorozeně nečistili zuby! Ale naučili jste se to a nyní si bez vyčištění zubů nedovedete představit váš den. A to je přesně ono! Jakmile si na daný zvyk vypěstujete, tak už si nebudete moci představit, že byste ho nezakomponovali do vašeho dne.

K TÉMATU  Porazte konečně stres. Ověřené relaxační techniky, které opravdu pomáhají a uklidňují

Stačí malé krůčky

Ano, vaši osobnost utváří vaše návyky. Lenost je jen souborem vašich denních návyků – ležení, dívání se na seriály a podobně. Jestliže se chcete lenosti jednou provždy zbavit, tak je na čase tyto staré návyky vyměnit za nové. Vyměnit je za takové, které vás udělají aktivní osobou. Stačí začít malými návyky, které pro vás nebudou tak náročné a postupně můžete přidávat další.

Pro začátek si stanovte něco, co vás ihned v začátku neodradí. Něco, u čeho budete cítit, že je to lehké, že to zvládnete. Například si stanovíte, že budete každý den vstávat o 30 minut dříve. Nebo že budete chodit po obědě každý den ven na procházku. Anebo že si každý den budete před spaním 30 minut číst.

Záleží na vás! Záleží i podle toho, jaký je váš aktuální cíl. Jestli chcete zlepšit vaši kondici či vzhled vašeho těla, tak zařaďte zmíněnou procházku. Jestli chcete osobnostně růst, tak zvolte čtení anebo také meditaci před spaním.

Vytrvalost

Věřte, že postupnými kroky si budete utvářet nové návyky, které z vás časem udělají novou osobnost. Už nebudete ta lenivá osoba, která je zvyklá ležet, dívat se na seriály anebo spát. Už budete osobou, která má nějaký režim. Která ví, že chodí každý den odpoledne na procházku. Která ví, že každý večer před spaním čte knihu, medituje anebo se nějak vzdělává.

Jak jste si postupně budovali vaši lenost, tak si postupně musíte vybudovat váš nový režim.

Proto vytrvejte! Nic se nestane během jednoho dne. Zařaďte pár nových návyků a ty praktikujte minimálně jeden měsíc! Praktikujte je do té doby, dokud nebudete cítit, že je máte naprosto pod kontrolou a že je děláte již automaticky. Potom můžete zařadit další a další návyky.

K TÉMATU  Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

A kompletně tak ze sebe vytvořit novou osobu! Kterou nebudete nazývat ,,lenivou”, ale na kterou budete hrdí. Abyste vytrvali minimálně měsíc, tak vás budou motivovat první pokroky. Když uvidíte, že se cítíte lépe, že máte více energie a že se vám daří plnit to, co jste si stanovili. Takže na to myslete, vytrvejte a staňte se takovou osobností, jakou jste si vždy přáli!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Téměř každá žena se chce líbit. Minimálně sobě, některé i svému partnerovi. Co to pro ni znamená? Mít zejména pěkně upravené vlasy, případně nehty, obličej s jemným make-upem a oblečení, které podtrhne její osobité kouzlo. Problémem je, že spousta žen vůbec netuší, jaký je jejich styl oblékání. A tak různě experimentují – a není to prostě ono.
„Já nemusím, já už ho vidím.” Víc asi nemusíme napovídat, protože snad každý ví, odkud tahle věta řečená jemným dětských hláskem pochází. Ano, z úžasné vánoční reklamy na Kofolu, která se od svého vzniku každé Vánoce objevuje na televizních obrazovkách. Od té doby už ale uběhla řada let. Co dnes tehdy tříletá holčička vlastně dělá?
Sychravé počasí střídá prosluněné dny. Ráno vycházíme ven téměř v mrazu, odpoledne šplhají teploty ke dvaceti stupňům. Právě toto období patří k těm, kdy se nachlazení nejspíš nevyhneme. Pokud ale znáte triky našich babiček na posílení imunity a přírodní léčbu rýmy a kašle, ničeho se obávat nemusíte.

Nepřehlédněte

Představa, že v davu lidí zahlédneme člověka, do kterého se zamilujeme na první pohled je krásná a šílená zároveň. Lásku na první pohled známe především z romantických filmů, jenže jak to s ní ve skutečnosti je? Opravdu se jedná o lásku na první pohled, nebo jen o přitažlivost, kterou snadno zaměníme s hlubokým citem? Pojďme se tomuto vzácnému jevu podívat na kloub.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek