Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

Jak se zbavit lenosti jednou provždy?

Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
jak se zbavit lenosti
S leností je třeba zavčasu skoncovat. (foto: 123RF)

07. 04. 2021

Kde se bere lenost?

Jak se zbavit lenosti? Ne, vy jste se nenarodili leniví. Ne, lenost není vaše přirozená vlastnost. A ne, nemáte to v genech. Tohle všechno jsou jen výmluvy. My lidé máme vždy na výběr. Buď si vybereme chovat se tak či jinak. Je to vždy jen na nás! Takže kde se to líné chování tedy vzalo? Všechno je to jen o zvyku!

Schválně si všimněte, že když máte nějaké období, kdy máte daný přesný režim a jste na něj určitou dobu zvyklí, tak si tak líní nepřipadáte. Naopak když je například zima, doma se nic moc nedá dělat, tak jste den ode dne lenivější něco dělat a postupem času si pomyslíte, že jste prostě takoví, že jste líní! Jenže příčina je opravdu v našich návycích.

Jak se zbavit lenosti? Postupně si vybudujte nové návyky

Když jste se postupně dostali k tomu, že se vám nic nechce, tak se dokážete i postupně dostat k tomu, že toho budete ve vašem životě spoustu dělat. Vše je o tom, jaké jsou naše denní návyky.

Lidé, kteří toho stíhají během dne hodně, tak si vypěstovali návyky, které formují jejich osobnost. Tito lidé jsou tak zvyklí na svůj režim, že si bez daných návyků nedovedou představit jejich život. A to samé můžete i vy. Postupně si pěstovat nové návyky, které se časem stanou vaší druhou přirozeností.

Přece ani vy jste neuměli kdysi chodit! Ale naučili jste se to. Ani vy jste si jako novorozeně nečistili zuby! Ale naučili jste se to a nyní si bez vyčištění zubů nedovedete představit váš den. A to je přesně ono! Jakmile si na daný zvyk vypěstujete, tak už si nebudete moci představit, že byste ho nezakomponovali do vašeho dne.

K TÉMATU  Budujete kariéru a zapomínáte na lásku a vztahy. U těchto povolání buďte obezřetní, pokud nechcete zůstat sami

Stačí malé krůčky

Ano, vaši osobnost utváří vaše návyky. Lenost je jen souborem vašich denních návyků – ležení, dívání se na seriály a podobně. Jestliže se chcete lenosti jednou provždy zbavit, tak je na čase tyto staré návyky vyměnit za nové. Vyměnit je za takové, které vás udělají aktivní osobou. Stačí začít malými návyky, které pro vás nebudou tak náročné a postupně můžete přidávat další.

Pro začátek si stanovte něco, co vás ihned v začátku neodradí. Něco, u čeho budete cítit, že je to lehké, že to zvládnete. Například si stanovíte, že budete každý den vstávat o 30 minut dříve. Nebo že budete chodit po obědě každý den ven na procházku. Anebo že si každý den budete před spaním 30 minut číst.

Záleží na vás! Záleží i podle toho, jaký je váš aktuální cíl. Jestli chcete zlepšit vaši kondici či vzhled vašeho těla, tak zařaďte zmíněnou procházku. Jestli chcete osobnostně růst, tak zvolte čtení anebo také meditaci před spaním.

Vytrvalost

Věřte, že postupnými kroky si budete utvářet nové návyky, které z vás časem udělají novou osobnost. Už nebudete ta lenivá osoba, která je zvyklá ležet, dívat se na seriály anebo spát. Už budete osobou, která má nějaký režim. Která ví, že chodí každý den odpoledne na procházku. Která ví, že každý večer před spaním čte knihu, medituje anebo se nějak vzdělává.

Jak jste si postupně budovali vaši lenost, tak si postupně musíte vybudovat váš nový režim.

Proto vytrvejte! Nic se nestane během jednoho dne. Zařaďte pár nových návyků a ty praktikujte minimálně jeden měsíc! Praktikujte je do té doby, dokud nebudete cítit, že je máte naprosto pod kontrolou a že je děláte již automaticky. Potom můžete zařadit další a další návyky.

K TÉMATU  Zdravé stravovací návyky pro děti: Jak podporovat vyváženou stravu?

A kompletně tak ze sebe vytvořit novou osobu! Kterou nebudete nazývat ,,lenivou”, ale na kterou budete hrdí. Abyste vytrvali minimálně měsíc, tak vás budou motivovat první pokroky. Když uvidíte, že se cítíte lépe, že máte více energie a že se vám daří plnit to, co jste si stanovili. Takže na to myslete, vytrvejte a staňte se takovou osobností, jakou jste si vždy přáli!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Na home officu koukáte hodiny do počítače. Jak minimalizovat negativní vliv obrazovek na oči? Odpovídala nám primářka

Jak zabavit děti během karantény

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Že jste se rozhodly začít chodit na jógu? Protože umí protáhnout tělo, zpevnit, zklidnit. Jenže těch druhů! Která je tedy vhodná pro vás? Zjistili jsme to za vás.
Horoskop na dnešní den bude ve znamení péče o pleť. Pokud jste nezadané a tísní vás samota, vyrazte ven, měsíc přeje seznamování!
Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
Lidem, kteří jsou narozeni v období od 21. ledna do 20. února patří znamení Vodnáře. Vodnáři jsou velmi silní ale i tvrdohlaví, hlavně jsou ale kreativní. Vodnář je vzdušným znamením a lidé v tomto znamení od narození milují originalitu i netradiční životní styl. Jaké jsou jejich silné a slabé stránky? A co můžete čekat od žen a mužů, kteří se narodili v tomto znamení? Podívejte se na podrobnou charakteristiku.
Pokud se chcete letos blýsknout, bude to chtít do vašeho šatníku zakomponovat alespoň jeden pár stylových tenisek. Že nevíte, jaké kousky budou letos in? Nezoufejte a pojďte se na vybrané modely módních sneakersů podívat s námi. Inspirace na vás čeká!
Lady Gaga se nesmazatelně vryla do historie pop music. Diva, která to v životě rozhodně nemá jednoduché, ale i přes všechna příkoří stále posouvá svou uměleckou kariéru dál a dál. Natočila film, získala Oscara, a nikdy se nevzdala svého snu.
Milujete hořkou čokoládu ve všech jejích podobách? K této vášni si můžete jen gratulovat. S každým soustem této sladkosti si totiž snižujete pravděpodobnost několika druhů rakovin. Ale i vaše srdce si přijde na své!
Nápoj původem z Jižní a Střední Ameriky je u nás považován za halucinogenní drogu. Ovšem američtí šamani na něj mají úplně jiný názor. Lidé proto neváhají utratit desetitisíce korun, aby podstoupili rituál, který jim má změnit celý život.
Ačkoli z klasické pšeničné mouky pekly a vařily už naše babičky, spolu s příchodem doby, kdy spousta lidí přesedá na zdravější životní styl, se objevily mnohem lepší a nutričně hodnotnější varianty. Skvěle chutnají, plně nahradí klasickou mouku, a ještě prospějí vašemu zdraví, takže co víc si přát. Svět alternativních mouk je ale mnohem pestřejší, než se na první pohled zdá. Které by určitě měly zaujmout místo ve vaší kuchyni?
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Také vás postihlo toto nepříjemné kožní onemocnění? Pak máte pravděpodobně problém sestavit si takový jídelníček, který by vám kožní potíže neprohluboval, ale naopak vám pomohl problémy zmírnit. Řešení ale existuje. Poznejte potraviny, které vám skutečně pomohou, i ty, které vám mohou ošklivě ublížit.

Výběr článků

A je to tady zase! S blížící se menstruací se pleť mnoha z nás změní v pastvu roztodivných kožních problémů, za nimiž stojí změna hladiny hormonů. A i když jsme si pubertou a kožními problémy prošly už dávno, hormonální akné umí potrápit v jakémkoliv věku.
Během pandemie začali lidé trávit o 30 procent více volného času u mobilů a počítačů. Aktuálně to jsou čtyři hodiny a dvanáct minut denně u smartphonu a další čtyři hodiny před monitorem. Tato 'nálož' má své důsledky. Čekárny očních lékařů praskají ve všech. Nechcete-li se k pacientům přidat, neignorujte varovné signály. Naučte se potížím předcházet a řešte je.
Pokrok medicíny je neskutečný a těžko bychom si kdysi mohli představit, že i z malých prsou se dají vykouzlit vysněné trojky, a to vše pomocí silikonových implantátů. Ovšem věděli jste, že zvětšit prsa se dají i pomocí vlastního tuku, který většině z nás přebývá na jistých partiích? To zní jako výhra po všech stránkách!

Nepřehlédněte

Stojany na víno ze dřeva i kovu, na stěnu nebo na bar v kuchyni. Slouží nejen jako praktické uložení vína, ale také jako originální designový prvek. Patří mezi věci, které vybíráte spíše podle stylu
Za sny - tak se jmenuje nová audiokniha, kterou načetl zpěvák Richard Krajčo společně se svou manželkou - autorkou knihy, režisérkou a scenáristkou - Karin Krajčo Babinskou. Čtyřy a půl hodiny poslechu bude stát za to. Proč zná knihu zpěvák nazpaměť a jak souvisí s jeho písní Zůstaň se mnou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek