Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Jak vybrat nejlepší AKU pomocníky na zahradu

Přemýšlíte o pořízení AKU nářadí? Třeba taková AKU sekačka na baterie. To není jen zodpovědný ekologický plán. Je to dobrá volba ve všech směrech. Už jen využití moderních technologií, kdy se potkávají výhody elektrických a benzínových strojů, je toho důkazem. Žádné kabely, maximální pohodlí, perfektní výkon, spolehlivost. Jedna baterie pro všechno. Není to sen?

Další přednosti AKU zahradního nářadí

Jako uživatel akumulátorového nářadí oceníte jeho snadnou údržbu, levný provoz i jednoduchou manipulaci. A co je překvapivé? AKU nářadí už pořídíte v cenové hladině ostatních možností.

Jak vybrat aku sekačku?

U akumulátorové sekačky na baterie sledujte její výkon. Čím větší kapacita baterie, tím více práce za jedno nabití uděláte. Rozhodnete se tedy nejlépe, když sáhnete po baterii s kapacitou 5,0 A. Sekačky s kapacitou 2,5 Ah vydrží jen 10 min.

Výhody akumulátorových sekaček

Práce v tichosti, takže nerušíte sousedy.

Krásný trávník a nulové emise.

Stejnou baterii můžete použít i v dalších AKU zařízeních.

Žádné motání kabelů pod nohama.

Madlo si můžete nastavit podle toho, jak jste vysocí.

Sekejte bez problémů i okraje trávníků.

Sběrný koš vám ukáže, kolik trávy v něm je.

LED display zobrazuje, jak dlouho ještě bude baterie nabitá.

Sekejte v libovolné výšce (vybírejte z 4–5 úrovní).

Po práci stroj pohodlně uložte díky sklopnému držadlu a skládacímu koši.

aku sekačka

Co ještě vybrat z AKU pomocníků?

Vezměme si to hezky popořadě.

 • Chcete mít pěkný plot? Pomohou vám aku plotové nůžky a prořezávače stromů. Péči tak od vás dostanou veškeré ovocné stromky, keříky a živé ploty. 
 • S řezáním robustnějších dřevin si poradí AKU řetězová pila. Tuhle klasiku užijete i jako vlastník krbu, i jako kutil všeho druhu.
 • Chcete chodit po udržovaném trávníku? AKU rotační sekačka vám ukáže, jak pohodlné může sekání být. 
 • Krásný trávník vyžaduje ještě jednoho pomocníka, AKU vertikutátor. 
 • Pokud máte na pozemku hůře přístupná místa, cesty, lavičky a stromky, budete nadšeni z praktičnosti AKU křovinořezů. 
 • Na zmiňované pěšinky se vám bude jistojistě hodit také AKU fukar. Je vhodný také na sníh, terasy, nebo třeba na profouknutí okapů.
 • Jste-li nadšený pěstitel, je pro vás AKU kultivátor jako stvořený. Prokypří půdu, abyste mohli precizně sázet. 
 • A pokud máte rádi čistotu, nezapomeňte na existenci AKU tlakových myček. Umí očistit cokoliv od jízdních kol, zahradních strojů, nábytku, matrací až po auta a pneumatiky. 
 • Práce v tichosti, takže nerušíte sousedy.
 • Krásný trávník a nulové emise.
 • Stejnou baterii můžete použít i v dalších AKU zařízeních.
 • Žádné motání kabelů pod nohama.
 • Madlo si můžete nastavit podle toho, jak jste vysocí.
 • Sekejte bez problémů i okraje trávníků.
 • Sběrný koš vám ukáže, kolik trávy v něm je.
 • LED display zobrazuje, jak dlouho ještě bude baterie nabitá.
 • Sekejte v libovolné výšce (vybírejte z 4–5 úrovní).
 • Po práci stroj pohodlně uložte díky sklopnému držadlu a skládacímu koši.
K TÉMATU  Venkovní květináče do zahrady. Vyberte si styl, který nejlépe sedí vám i vašim květinám

Jak vidíte, bude nejlepší si sednout a přemýšlet, co všechno se vám bude hodit. Pokud si své nářadí vyberete od jedné značky, zajistíte si královskou možnost používat jednu baterii a jednu nabíječku pro všechno. To je (hlavně pro milovníky pořádku a praktičnosti) velmi příjemný bonus.

Nevýkonným bateriím odzvonilo

AKU nářadí kypí popularitou od chvíle, kdy jeho baterie vydrží dlouho nabité a mají spolehlivý, vyrovnaný výkon. Takzvané Li-Ion baterie jsou totiž až třikrát efektivnější než staré modely, přestože jsou menší, lehčí a nabité za chviličku. Nemusíte je nijak formátovat, ani netrpí paměťovým efektem. Nejlepší na tom je, že tak šikovná malá věcička má ještě ke všemu dlouhou životnost, takže vám bude dělat radost dlouhá léta.

Výkonnější jsou i samotné motory

Nová doba fandí bezuhlíkovým (bezkartáčovým) motorům. Tyto motory se pyšní bezúdržbovostí, všestranností, nemívají poruchy a nezahřívají se tolik. Jsou tiché a výkonné. Ať motor zatížíte jakkoliv, vezme si díky elektronice přesně tolik, kolik potřebuje. Pracuje tedy daleko účinněji a úsporněji – jedno nabití baterie vám s tímto motorem přinese delší čas na práci. 

Zdroje článku:
Doporučujeme

No results found.

sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Jste příznivci doby minulé, která se nesla v duchu swingu, kloboučků, smokingů a doutníků? V tom případě byste se měli seznámit se stylem Art deco, který je odkazem na období mezi první a druhou světovou válkou. Oldřich Nový, Adina Mandlová nebo románový hrdina Velký Gatsby jsou ztělesněním luxusu, elegance a sofistikovanosti. Inspirujte se našimi tipy a vneste do svého domova kousek dávného luxusu a elegance.
Zatímco svět čelí velkému množství výzev, jako je například změna klimatu nebo nedostatek obnovitelných zdrojů, společnost by měla začít ženské nápady a vynálezy brát vážněji. Proč? Protože i ženy už mnohokrát dokázaly, že si zaslouží na poli vědy uznání.
To je tvrdý oříšek, protože LEGO® sad je velice mnoho a liší se od sebe různými vlastnostmi: velikostí kostek, tematikou, barvou, tvarem a dodatečnými funkcemi. Každá stavebnice je jinak přizpůsobena určité věkové skupině. Čím se řídit při výběru kostek? Jak se správně rozhodnout? Napovíme v této publikaci.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.
Pokud milujete koupání, a zároveň patříte mezi teplomilce, pak s největší pravděpodobností v období podzimu a zimy trpíte. Příjemné teploty jsou pryč, nemluvě o ledových vodách, do kterých skočí leda stoupenci Wim Hofa. Dobrou zprávou ale je, že příjemné koupání ani s příchodem sychravých dnů zdaleka nemusí končit. Stačí jen vědět, kam zajít – na termální místa, kde se klidně ohřejete i mimo horkou letní sezónu. Takže kam vyrazit?
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Každý jsme tím místem prošli. Někdo bez ztráty kytičky dal své zkoušky na poprvé, jiný se trápil a ani po několika pokusech mu řidičák nedali. Pojďte se podívat na přehled zábavných kousků z autoškoly. Třeba i vaše auto při té vzpomínce zaskáče radostí - co vy a autoškola?

Nepřehlédněte

Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek