Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Konec vyvařování utěrek! S tímhle trikem si ušetříte spoustu práce

Pokud zrovna nepracujete někde v hotelu, odkud si můžete domů nosit vyřazená prostěradla z kvalitní tkaniny, asi v jednom kuse dokupujete utěrky a hadry. Ty se totiž běžným používáním rychle opotřebovávají, stejně jako vaší péčí o ně.
konec vyvařování utěrek
Když nebudete vyvařovat utěrky, získáte hromadu času! (zdroj foto: prirodajelek.cz)

12. 01. 2021

Většina hospodyněk totiž utěrky nejprve vyvaří, aby je zbavily těch nejhorších nečistot, a pak je perou při programu s vysokou teplotou i otáčkami. Asi je vám jasné, že vyvařování utěrek není k textiliím dvakrát nejšetrnější.

Tableta do myčky místo vyvařování utěrek

Trik přitom spočívá v tom, že namísto klasického pracího prášku použijete při praní utěrek i hadrů umazaných organickými nečistotami tabletu do myčky. Tu je třeba dát nikoli do zásobníku na prací přípravky, ale rovnou do bubnu pračky. Zásobník na prášky nechte úplně prázdný.

Pokud jsou vaše utěrky a hadry hodně znečištěné, můžete přidat ještě lžičku jedlé sody. Ta má hned dvojí účinek – neutralizuje nepříjemné pachy a utěrky vybělí.

Těžko říct, proč tableta do myčky funguje tak dobře. A to bez ohledu na výrobce, účinkují i ty levné. Pravděpodobně je to tím, že zatímco prací prášky jsou určené primárně k odstraňování běžných nečistot, které se objevují na oblečení, třeba bahna, prachu, potu a podobně.

Tablety do myčky mají naopak odstraňovat organické tuky a zbytky jídla. A právě ty tvoří naprostou většinu nečistot na vašich utěrkách. A na hadrech ve většině případů také.

Pečují i o pračku

Kromě toho má používání tablet do myčky a jedlé sody při praní ještě jeden benefit. Oba dva tyto prostředky, zejména jedlá soda, vám pomohou vyčistit buben pračky. A jedlá soda navíc pomůže ulevit i filtru v odtoku pračky.

Jedlá soda totiž dokáže rozložit textilní vlákna, vlasy, chlupy a další nečistoty, které zde uvíznou při vypouštění vody po praní. Jak tablety do myčky, tak jedlou sodu proto doporučuje řada babských receptů pro údržbu pračky. A ne bezdůvodně, opravdu to funguje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

K TÉMATU  Osvětlení patří i na zahradu. Zásady, kterými se při výběru svítidel řídit

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.
Léto je v plném proudu a s ním i studentské prázdniny. Přemýšlíte, jak naložit s volným časem a zároveň si přivydělat nějaký ten peníz? Projděte si náš přehled, který vám usnadní výběr té pravé brigády.
Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Paměť je velmi důležitá. Ale zvláště s přibývajícím věkem můžeme pozorovat jisté změny. Už si toho nepamatujeme tolik, jako dřív. Zapomínáme na důležité věci, v obchodě nevíme, co jsme potřebovali nakoupit a dojdeme domů jen s polovinou toho, pro co jsme šli. Musíme si prostě všechno psát.

Nepřehlédněte

A. G. house v Sondriu stvořil architekt Rocco Borromini. Moderní dům stojí na úpatí Alp na okraji údolí Valtellina a nabízí panoramatický výhled do všech světových stran. Stavba vznikla jako spojení původní stodoly s novostavbou, a drží se hlavní myšlenky, kterou je čistý a vzdušný prostor. Ten je charakterizovaný střídáním masivního dřeva a bílých stěn. Dominantní jsou velká panoramatická okna a použití tradičních materiálů, které korespondují s místní alpskou architekturou.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek