Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Konec vyvařování utěrek! S tímhle trikem si ušetříte spoustu práce

Pokud zrovna nepracujete někde v hotelu, odkud si můžete domů nosit vyřazená prostěradla z kvalitní tkaniny, asi v jednom kuse dokupujete utěrky a hadry. Ty se totiž běžným používáním rychle opotřebovávají, stejně jako vaší péčí o ně.
konec vyvařování utěrek
Když nebudete vyvařovat utěrky, získáte hromadu času! (zdroj foto: prirodajelek.cz)

12. 01. 2021

Většina hospodyněk totiž utěrky nejprve vyvaří, aby je zbavily těch nejhorších nečistot, a pak je perou při programu s vysokou teplotou i otáčkami. Asi je vám jasné, že vyvařování utěrek není k textiliím dvakrát nejšetrnější.

Tableta do myčky místo vyvařování utěrek

Trik přitom spočívá v tom, že namísto klasického pracího prášku použijete při praní utěrek i hadrů umazaných organickými nečistotami tabletu do myčky. Tu je třeba dát nikoli do zásobníku na prací přípravky, ale rovnou do bubnu pračky. Zásobník na prášky nechte úplně prázdný.

Pokud jsou vaše utěrky a hadry hodně znečištěné, můžete přidat ještě lžičku jedlé sody. Ta má hned dvojí účinek – neutralizuje nepříjemné pachy a utěrky vybělí.

Těžko říct, proč tableta do myčky funguje tak dobře. A to bez ohledu na výrobce, účinkují i ty levné. Pravděpodobně je to tím, že zatímco prací prášky jsou určené primárně k odstraňování běžných nečistot, které se objevují na oblečení, třeba bahna, prachu, potu a podobně.

Tablety do myčky mají naopak odstraňovat organické tuky a zbytky jídla. A právě ty tvoří naprostou většinu nečistot na vašich utěrkách. A na hadrech ve většině případů také.

Pečují i o pračku

Kromě toho má používání tablet do myčky a jedlé sody při praní ještě jeden benefit. Oba dva tyto prostředky, zejména jedlá soda, vám pomohou vyčistit buben pračky. A jedlá soda navíc pomůže ulevit i filtru v odtoku pračky.

Jedlá soda totiž dokáže rozložit textilní vlákna, vlasy, chlupy a další nečistoty, které zde uvíznou při vypouštění vody po praní. Jak tablety do myčky, tak jedlou sodu proto doporučuje řada babských receptů pro údržbu pračky. A ne bezdůvodně, opravdu to funguje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

K TÉMATU  Řez stromů – užiteční pomocníci, kteří to umí nejlépe

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Blíží se narozeniny vašeho partnera a vy usilovně přemýšlíte o tom, co byste mu pořídila? Určitě ho chcete příjemně překvapit a ráda byste vsadila na maximálně praktický dárek, který využije. Kombinace těchto dvou aspektů ovšem není vůbec jednoduchá. Ne vždy se musíte zaručeně zavděčit. Právě proto pro vás máme hned několik tipů, jež se vám mohou hodit. zaměříme se právě na onen zmiňovaný praktický aspekt, jež je z hlediska dlouhodobého využití dárku velmi důležitý.
Pokud toužíte po romantice, nečekejte, až váš přítel naplánuje něco zvláštního, převezměte otěže a zajistěte si večer svých snů sami. Možná budete chtít naplánovat rande s ohledem na svůj vkus, ale pokud pro něj chcete připravit něco zvláštního, měla byste své plány přizpůsobit jeho zájmům. Zde je několik užitečných rad pro plánování romantického rande pro vás a vašeho přítele.
Jídlo, zdroj energie, ale také droga, na které je závislá celá planeta. Jídlo řešíme prakticky celý život a ne nadarmo se říká, že jsme tím, co jíme. Potraviny ovlivňují nejen to, zda budeme mít nadváhu, ale také mají vliv na nemoci orgánů v našem těle a působí na náladu, imunitu, kvalitu našeho spánku a celkovou psychickou pohodu.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Deprese a úzkosti jsou dnes běžné jevy, se kterými se potýkáme. Zatímco někdo k těmto stavům sklouzne z důvodu špatného rodinného zázemí, jiný se do depresí dostane z důvodu až příliš velké snahy uspět. A někdy - někdy je na vině takzvaná obsedantně-kompulzivní porucha. O co konkrétně jde?
Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?
Podle statistik zradí srdce téměř každého třetího z nás. Jedná se o nejčastější příčinu úmrtí v Česku. Jen vloni si vyžádaly ischemická choroba srdeční, selhání srdce a infarkt myokardu přes 38 tisíc životů. Nechcete-li být mezi nimi, začněte o to své více dbát. Je totiž spousta věcí, které pro něj můžete udělat.

Nepřehlédněte

Současná doba není zcela jednoduchá. A právě veškeré dění kolem nás, každodenní starosti i povinnosti, do toho sem tam nějaký klacík pod nohy, přispívají k tomu, že naše psychická i fyzická odolnost trochu ztrácejí na síle. Jak se co nejvíce zocelit a nabrat tu správnou odolnost v každém směru? Právě na to se nyní podíváme.
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek