Úterý , 04. 10. 2022

František

Konec vyvařování utěrek! S tímhle trikem si ušetříte spoustu práce

Pokud zrovna nepracujete někde v hotelu, odkud si můžete domů nosit vyřazená prostěradla z kvalitní tkaniny, asi v jednom kuse dokupujete utěrky a hadry. Ty se totiž běžným používáním rychle opotřebovávají, stejně jako vaší péčí o ně.
konec vyvařování utěrek
Když nebudete vyvařovat utěrky, získáte hromadu času! (zdroj foto: prirodajelek.cz)

12. 01. 2021

Většina hospodyněk totiž utěrky nejprve vyvaří, aby je zbavily těch nejhorších nečistot, a pak je perou při programu s vysokou teplotou i otáčkami. Asi je vám jasné, že vyvařování utěrek není k textiliím dvakrát nejšetrnější.

Tableta do myčky místo vyvařování utěrek

Trik přitom spočívá v tom, že namísto klasického pracího prášku použijete při praní utěrek i hadrů umazaných organickými nečistotami tabletu do myčky. Tu je třeba dát nikoli do zásobníku na prací přípravky, ale rovnou do bubnu pračky. Zásobník na prášky nechte úplně prázdný.

Pokud jsou vaše utěrky a hadry hodně znečištěné, můžete přidat ještě lžičku jedlé sody. Ta má hned dvojí účinek – neutralizuje nepříjemné pachy a utěrky vybělí.

Těžko říct, proč tableta do myčky funguje tak dobře. A to bez ohledu na výrobce, účinkují i ty levné. Pravděpodobně je to tím, že zatímco prací prášky jsou určené primárně k odstraňování běžných nečistot, které se objevují na oblečení, třeba bahna, prachu, potu a podobně.

Tablety do myčky mají naopak odstraňovat organické tuky a zbytky jídla. A právě ty tvoří naprostou většinu nečistot na vašich utěrkách. A na hadrech ve většině případů také.

Pečují i o pračku

Kromě toho má používání tablet do myčky a jedlé sody při praní ještě jeden benefit. Oba dva tyto prostředky, zejména jedlá soda, vám pomohou vyčistit buben pračky. A jedlá soda navíc pomůže ulevit i filtru v odtoku pračky.

Jedlá soda totiž dokáže rozložit textilní vlákna, vlasy, chlupy a další nečistoty, které zde uvíznou při vypouštění vody po praní. Jak tablety do myčky, tak jedlou sodu proto doporučuje řada babských receptů pro údržbu pračky. A ne bezdůvodně, opravdu to funguje.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak probíhá energetický úklid bytových prostor? Budete žasnout, co lze změnit

K TÉMATU  Netradiční koupelny jako za starých časů. Kochejte se!

Úklid ve skříni. Udělejte si pořádek, přišel čas svetrů a kabátů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Své zdraví můžeme potěšit různými způsoby. Můžeme začít konečně sportovat nebo se více hýbat. Můžeme si svůj jídelníček zpestřit a dodat do něj potraviny či suroviny, za které nám naše tělo poděkuje. V ideálním případě bychom měli do jídelníčku zakomponovat lněný olej, což je superpotravina výjimečná svými zdravotními benefity. Už jste slyšeli o tělu prospěšných účincích lněného oleje?
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?
Aloe vera je rostlina, která se velmi často označuje za zázrak v květináči. Zdravotní benefity a léčivé účinky této drobné dužinaté a nijak nevýrazné rostliny jsou totiž až dech beroucí. Nemůžeme se divit tomu, že se mezi námi najde tolik lidí, kteří chtějí zázračnou aloe vypěstovat. Bohužel ne každý je zběhlý v pěstování. Jak tedy na to? Jak na pěstování aloe, která nám pomůže při akné i popáleninách?
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?

Nepřehlédněte

Letošní léto patřilo bezesporu k těm nejparnějším. Teploty se šplhají přes hranici třiceti stupňů a koupaliště či vodní nádrže hlásí absolutně plno. Zatímco na zmíněných místech se můžeme zchladit ve vodě, doma přemýšlíme nad tím, jak se osvěžit. V každém pokoji domácnosti je totiž snad ještě větší teplo než venku, a tak řada lidí uvažuje nad koupí klimatizace. Je však pravdou, že klimatizace není zrovna levná záležitost a mnohým může toto zařízení udělat velkou čáru přes rozpočet. Proto raději investujte do pokojových rostlin, které zvládnou udržet v interiéru velmi přijatelné klima, i když venkovní teploty dosahují rekordních hodnot.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek