Úterý , 05. 12. 2023

Jitka

Které hračky podpoří nejmenší děti ve vývoji?

Asi každý nám dáte za pravdu, že hraní je důležitou součástí vývoje dítěte. Když odloží miminko chrastítko, tak se přesouvá jeho zvídavost k okolí. Navíc se mu v tomto období (1 až 3 roky) rozvíjí pohyb, řeč i myšlení. Jaké vhodné hračky pořídit právě těmto dětem?

Každý rodič ví, že hra je pro nejmenší děti zásadní součástí jejich vývoje. Když odložíte malému dítěti jeho oblíbené chrastítko nebo hračku, jeho zvídavost a zájem o svět kolem něj se stávají jasně patrnými. Hra je způsobem, jakým děti objevují a učí se o svém okolí, a zároveň rozvíjejí pohyb, řeč a myšlení. V tomto článku se podíváme na vhodné hračky pro nejmenší děti ve věku 1 až 3 let, které jim pomohou v jejich vývoji.

1. Stavebnice

Stavebnice jsou vynikající pro podporu dětského kreativního myšlení a motorických dovedností. Malé děti mohou začít s velkými stavebnicemi, které jsou jednoduché na sestavení a mají barevné tvary. Postupem času můžete přejít na složitější stavebnice, které budou stimulovat dítě k větší kreativitě a řešení jednoduchých logických úkolů.

2. Hračky na třídění a skládání

Hračky, které zahrnují třídění a skládání, jsou skvělým nástrojem pro rozvoj kognitivních dovedností dětí. Například hračky s tvary a barvami umožňují dětem trénovat své schopnosti rozlišovat, třídit a skládat. Tyto aktivity podporují rozvoj logického myšlení a ruku-voka koordinaci.

3. Knihy a pohádky

Čtení dětem je jedním z nejlepších způsobů, jak podporovat jejich jazykový vývoj a kreativitu. Pro nejmenší děti můžete vybírat z knih s velkými a výraznými obrázky, které jim umožní začít rozumět příběhům a tvořit vlastní příběhy. Čas strávený s knihou může být i skvělým momentem pro pouto mezi rodičem a dítětem.

4. Hračky pro venkovní aktivity

Venkovní hra je důležitou součástí dětského vývoje. Hra na zahradě nebo v parku podporuje pohybový vývoj a rozvoj sociálních dovedností. Vhodné hračky mohou zahrnovat malé skluzavky, míče, koloběžky a houpačky.

5. Hračky pro sociální interakci

Děti ve věku 1 až 3 let se začínají učit sociálním dovednostem a interakci s vrstevníky. Hračky, které podporují tuto sociální interakci, jsou velmi důležité. To může zahrnovat hračky pro role-playing, stolní hry pro děti a interaktivní hračky, které podporují sdílení a spolupráci.

K TÉMATU  Používáte ve výchově dětí tělesné tresty? Možná jimi svým ratolestem škodíte

Hra je pro nejmenší děti způsobem, jak se učí a objevují svět kolem sebe. Vhodně vybrané hračky mohou hrát klíčovou roli v podpoře jejich fyzického, emocionálního a kognitivního vývoje. Při výběru hraček je důležité brát v úvahu věk, zájmy a potřeby dítěte. S tímto přístupem můžete zajistit, že hra bude nejen zábavná, ale také vzdělávací.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak udělat dětem pod stromečkem radost

Vaše dítě nezajímají zimní sporty. Co s tím udělat? Nutit ano nebo ne?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Tak rádi byste se zvedli z posteli a šli se do něčeho pustit! Chtěli byste jít cvičit, učit se do školy, uklidit anebo na něčem pracovat, ale tak moc se vám nechce! Hlavou se vám neustále honí, jak jste líní. V myšlenkách přemýšlíte dokola nad tím, co s tou leností máte udělat. Poznáváte se v tom? Pak je tento článek pro vás jak ušitý na míru. Přečtěte si celý článek a uvidíte, že se vám lenosti podaří zbavit jednou provždy!
Pokud nevíte, co si pod pojmem oční jóga představit, jedná se o pohyby, které jednoduše posilují oční svaly. Nemyslete si ale, že vám toto cvičení zlepší zrak. Dokáže však spolehlivě snížit oční zátěž, vyléčit příznaky suchého oka a zmírnit oční napětí. Jaké jsou tedy největší výhody?
Pořídit si psa je velký krok, který by si měl každý z nás minimálně dvakrát promyslet. Pes vyžaduje spoustu pozornosti, péče – a to je mnohdy finančně náročné. Pokud i přes to všechno do své rodiny chcete přivítat čtyřnohého mazlíka, vzhůru do toho. S jeho výběrem vám rádi pomůžeme.
Tolik lidí si přeje jíst zdravě. Bohužel ne každému se to podaří. Lidé se po čase vrátí ke starému režimu nezdravého stravování. O měsíc později zkouší další pokus, ale zase je něco vrátí ke starému režimu. A takto je to dokola a dokola. Jsou tu ale i takoví, kteří se zdravou stravou ještě ani nezačali, protože se nemohou odhodlat. Jak to tedy jednou provždy změnit? Jak se odhodlat, a zároveň u toho vytrvat a nevracet se zpět ke starým návykům? O tom si povíme v dnešním článku. Proto pokračujte ve čtení, držte se daných pravidel a úspěch vás nemine...
Doba koronavirová z nás udělala `domácí` sportovce. Kupujeme si švihadla, činky, jógamatky, rotopedy, ale hlavně běžecké pásy. Na většinu z nich se ještě před půl rokem čekalo několik měsíců. Ale který je ten správný přímo pro vás? Na co byste měla klást při jeho výběru důraz? Cena rozhodně není ten nejdůležitější faktor, kterým byste se měli řídit, je jich mnohem víc.

Nepřehlédněte

Home office je pro mnoho lidí splněným snem. Vždyť doma vás nikdo nekontroluje, šéf vám nedýchá na záda, nemusíte řešit kolegy a mnohdy můžete mít své vlastní pracovní tempo. Úskalím ale může být to, že domácí prostředí tak trošku svádí k prokrastinaci, ne vždy se do pracovního tempa člověk dostane tak rychle, jako ráno po příchodu na pracoviště. Co je ještě horší, mnohdy zapomeneme i pravidelně jíst, chybí nám pohyb a pak nekontrolovatelně přibíráme na váze. Jak tomu předejít?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek