Čtvrtek , 23. 03. 2023

Ivona

Toto přírodní hnojivo je pro rajčata lepší než jakákoliv kupovaná chemie

Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
pěstování
Dopřát pěstovaným rajčatům kvalitní živiny můžete snadno i na svém balkóně či terase.

27. 04. 2020

27. 04. 2020

Základem by měla být přírodní hnojiva. My si ukážeme, jaká jsou nejlepší na jednu z nejznámějších plodin, a to na rajčata. Budete zírat, jak jednoduché a přitom účinné může jejich hnojení být.

Proč využívat přírodní hnojiva?

Tím důvodem je absence chemie. Ta sice dokáže zajistit potřebné živiny, ale je třeba pamatovat na to, že se nejprve dostává na vaše rostliny, potom do samotných rajčat a následně i do vašeho tělo. A zde mu může škodit. Přírodní hnojiva jsou pro vaše tělo neškodná, navíc jsou i stejně nebo více účinná a hlavně, vyrobíte si je sami, za pár korun.

Stačí to, co máte doma

Připravit si přírodní hnojivo není nic složitého. Stačí na to věci, které máte doma. A pokud ne, v nejbližším obchodě je stoprocentně mají. Základem je obyčejná pitná voda z kohoutku, dále je to droždí a také cukr. Potom už stačí jenom vhodná nádoba, ve které si přírodní hnojivo připravíte.

rajčata
Základem pro dobrou úrodu rajčat je správné a kvalitní hnojivo.

Jdeme na to. Hnojivo pro rajčata

Postup je velice jednoduchý. Základem je 6 litrů vody o teplotě v rozmezí 30 – 35 stupňů Celsia. Toto je pro další postup nezbytné dodržet. Do připravené vody přidejte 15 gramů sušeného droždí. Lehce promíchejte a přidejte 15 lžic klasického cukru krupice nebo krystal. I ten lehce míchejte a máte hotovo. Nyní už nechte nádobu se směsí při pokojové teplotě asi 8 hodin nezakrytou jenom tak stát. Uvnitř dojde díky cukru a teplé vodě k aktivaci kvasnic.

Aplikace na rajčata je hračkou

Když uplyne potřebná doba, svou směs důkladně promíchejte a část jí nalijte do rozstřikovače. Tím následně danou směs aplikujte na vaše rajčata. A to na kompletně celou rostlinu. Část vašeho hnojiva může přijít také do půdy, jako forma zálivky. Následně se o rajčata starejte jako obvykle a v době sklizně vás bude díky tomuto hnojení čekat příjemné překvapení.

K TÉMATU  Vyrobte si své vlastní barevné svíčky. Je to snadné a určitě tím zabavíte i vaše děti! Zkuste překrásný květ růže, svíčku s portrétem!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Zahradničení v bytě. Zdravé bylinky na balkón, které vám ušetří časté cesty do lékárny

Je bio ovoce skutečně lepší? Odborníci radí, podle čeho si vybrat! Co je krásné na pohled, nemusí být zdravé!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Ať už vítáte návštěvu nebo si potřebujete po dlouhém a náročném dni v práci odpočinout, sedací souprava je to, co využijete jako první. Sedačka by měla být dominantou každého obývacího pokoje, ať je sebevíc velký či naopak sebevíc malý. Chybět by neměla ve velkých příbytcích, ani v drobných bytových jednotkách. Otázkou ale je, jak tu správnou vybrat.
Viber, jedna z předních světových aplikací pro zasílání zpráv, se spojila s útulkem Bouchalka, který pomáhá psům, kteří čekají na nové majitele nebo kteří se ztatili. Viber nedávno představil lokalizovaný balíček samolepek určený právě pro milovníky psů a pokud i vy chcete přispět pejskům v Bouchalce.
Sebevědomí dítěte je ve značné míře ovlivněno tím, jak k němu přistupují jeho rodiče a lidé, kteří jsou s ním v pravidelném kontaktu. Jen stěží si představíte, že by vyrostl zdravě sebevědomý člověk z dítěte, které denně slyší věty ve stylu: „Jsi úplně k ničemu.“ „Z tebe nikdy nic nebude.“ „Jak můžeš být sakra tak nešikovný?“ Takových podobných vět můžeme najít mnoho. Naopak, sami jistě víte, jak vás zahřeje na duši, když si od někoho vyslechnete:“ Tobě to ale dneska sluší!“ nebo „Jsi moc šikovná.“
Face roller je oblíbený nástroj, který se využívá k péči o pleť a pokud ho ještě nemáte doma, zřejmě si klepete na čelo, jak by vám ”šudlání” kamenem po obličeji mělo vyhladit vrásky. Pojďme si proto zopakovat, co vlastně face roller je, jaké jsou jeho výhody a mýty, a především, jak s face rollerem pracovat.
Zarámované fotky jsou klasika, ale co takhle vytvořit celou stěnu ze vzpomínek na vaše zážitky nebo ratolesti, když vyrůstaly? Rámy a rámečky poslouží jako krásná dekorace. Vhodným poskládáním můžete stvořit koláž podle vašeho vkusu, od zvoleného materiálu rámečků až po snímky, které zvěčníte na zdi. Můžete je pak podle libosti měnit a prohazovat. V rámečku ale nemusí být jen fotka, jak uvidíte v naší galerii.
Ekologie se v současné době klade na první místo. Svůj podíl na tom má zjištění, že stojíme za rychle se oteplující planetou nebo že naším přičiněním mořští živočichové nežijí tak dlouho, jak by mohli, neboť se zamotají do plastových odpadků. Kromě toho, že se spustila řada kampaní bojujících proti plastům a proti nadměrné konzumaci masa, dostaly se také do popředí přírodní úklidové prostředky. Jinými slovy jsme se opět navrátily do minulosti.
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek