Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Toto přírodní hnojivo je pro rajčata lepší než jakákoliv kupovaná chemie

Důvodem, proč máte svou zahrádku, je to, abyste mohli jíst zdravě. Proto je třeba vyhnout se chemii i v souvislosti s hnojením.
pěstování
Dopřát pěstovaným rajčatům kvalitní živiny můžete snadno i na svém balkóně či terase.

27. 04. 2020

27. 04. 2020

Základem by měla být přírodní hnojiva. My si ukážeme, jaká jsou nejlepší na jednu z nejznámějších plodin, a to na rajčata. Budete zírat, jak jednoduché a přitom účinné může jejich hnojení být.

Proč využívat přírodní hnojiva?

Tím důvodem je absence chemie. Ta sice dokáže zajistit potřebné živiny, ale je třeba pamatovat na to, že se nejprve dostává na vaše rostliny, potom do samotných rajčat a následně i do vašeho tělo. A zde mu může škodit. Přírodní hnojiva jsou pro vaše tělo neškodná, navíc jsou i stejně nebo více účinná a hlavně, vyrobíte si je sami, za pár korun.

Stačí to, co máte doma

Připravit si přírodní hnojivo není nic složitého. Stačí na to věci, které máte doma. A pokud ne, v nejbližším obchodě je stoprocentně mají. Základem je obyčejná pitná voda z kohoutku, dále je to droždí a také cukr. Potom už stačí jenom vhodná nádoba, ve které si přírodní hnojivo připravíte.

rajčata
Základem pro dobrou úrodu rajčat je správné a kvalitní hnojivo.

Jdeme na to. Hnojivo pro rajčata

Postup je velice jednoduchý. Základem je 6 litrů vody o teplotě v rozmezí 30 – 35 stupňů Celsia. Toto je pro další postup nezbytné dodržet. Do připravené vody přidejte 15 gramů sušeného droždí. Lehce promíchejte a přidejte 15 lžic klasického cukru krupice nebo krystal. I ten lehce míchejte a máte hotovo. Nyní už nechte nádobu se směsí při pokojové teplotě asi 8 hodin nezakrytou jenom tak stát. Uvnitř dojde díky cukru a teplé vodě k aktivaci kvasnic.

Aplikace na rajčata je hračkou

Když uplyne potřebná doba, svou směs důkladně promíchejte a část jí nalijte do rozstřikovače. Tím následně danou směs aplikujte na vaše rajčata. A to na kompletně celou rostlinu. Část vašeho hnojiva může přijít také do půdy, jako forma zálivky. Následně se o rajčata starejte jako obvykle a v době sklizně vás bude díky tomuto hnojení čekat příjemné překvapení.

K TÉMATU  Halloween u nás sice kořeny nemá, dýně se ale na Památku zesnulých objevují pořád častěji. Podívejte se na návod na veselé strašidelné dekorace!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Netvarovat ani nestříhat! Pokojové květiny vyžadují v zimě jinou péči. Co dělat, aby měly ideální podmínky a mohly jste se z nich těšit?

Zahradničení v bytě. Zdravé bylinky na balkón, které vám ušetří časté cesty do lékárny

Je bio ovoce skutečně lepší? Odborníci radí, podle čeho si vybrat! Co je krásné na pohled, nemusí být zdravé!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jógu zná v dnešní době snad každý a vysoké procento z nás jí doma nebo v tělocvičně dokonce cvičí. Tato relaxační cvičení se vždy provádějí zpomaleně a využívají všech svalů v těle. Jóga má díky tomu skvělé zpevňující a detoxikační vlastnosti. Není sice na hubnutí tak efektivní jako aerobik, nicméně je to velice funkční způsob, jak formovat své tělo. Pokud jógu milujete nebo s ní teprve začínáte, určitě se seznamte se 7 pozicemi, které tvoří samotný základ jógy a pro vaše tělo dokáží vykonat zázraky!
Přestože si to každoročně mnoho z nás nechce připustit, letní dny se blíží ke konci a podoba zahrad se začne měnit. Jedním si můžeme být jistí, práce na ní bude hodně. Podzim je čas sklizně, nové výsadby a dalšího opečovávání. V tomto období lze zasadit jak květiny, stromy, tak i zeleninu. Nejen jaro je časem pro nový život.
Možná si to ani neuvědomujeme, ale plasty jsou všude kolem nás. Některé jsou velmi cenné a pomáhají nám v běžném životě. Například plastové součástky elektroniky, plastové rukavice a pomůcky v nemocnicích nebo plastové součástky aut a všeobecně plast používaný v průmyslu. Některé plasty nám ovšem neslouží léta, ale jen pár hodin nebo dokonce minut. Proto bychom se na tyto druhy plastů měli zaměřit a začít s nimi šetřit. Jak můžeme v domácnosti během každodenních činností plasty eliminovat?
Nejčastějším důvodem proč se lidé často přikloní k obědu z polední nabídky restaurace a svačině ve formě nějaké rychlovky z večerky naproti je to, že nemají čas si na každý den připravovat domácí pestrou stravu. V dnešní době je ale řešení celkem jednoduché a na trhu je k dostání nespočet krabičkových diet.
V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Udržitelnost čím dál víc dostává zelenou, a je jedině dobře, že se coby lidstvo snažíme hledat cesty, jak té přírodě o něco odlehčit. Smysl pro udržitelnost se proto propsal i do vánočních svátků – pořadatelé vánočních trhů pracují s obnovitelnou energií, stánkaři prodávají více udržitelných dárků a u řady obchodníků najdete spoustu tipů na dárky, které jsou hezké, a přitom přátelské k přírodě. Vsaďte o letošních, a i těch budoucích Vánocích, na udržitelnost i vy a věnujte přírodě ten nejkrásnější dárek pod stromeček.
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?

Nepřehlédněte

V zahradě nám přináší radost, uklidňuje a nabíjí pozitivní energií. Zahradní jezírko vytváří příjemnou atmosféru a jeho realizace není nic těžkého. Můžete vytvořit klasický rybníček s kameny a okrasnými rostlinami, případně do něj umístit nenáročné kapry Koi. Zahradní jezírko může být ale i designově čisté a s pravidelným tvarem, jak si můžete prohlédnout v naší galerii. Které se nakonec stane srdcem vaší zahrádky?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek