Úterý , 05. 03. 2024

Kazimír

Plánujete prázdniny pod stanem? Jak si správně zabalit?

Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
pod stanem
Pod stanem na vás čeká spousta zážitků. Je dobré být na všechno připravení.

27. 07. 2022

Vlhčené ubrousky a další užitečné hygienické potřeby

Pokud nemáte vlhčené ubrousky a další hygienické potřeby, prázdniny pod stanem mohou být menší utrpení. Pakliže nebudete mít po určitou dobu přístup ke sprše, jsou vlhčené ubrousky nezbytné pro udržení čistoty. Nejsou to nezbytnosti jen pro maminky s dětmi, pamatujte na to.
Mimo ubrousky využijete také suchý šampon, anebo oblíbený dezinfekční prostředek, který oceníte před konzumaci jídla.

Nabíječka pro vaši elektroniku a zařízení

Dříve bylo takřka nemožné si během kempování nabít telefon nebo počítač. Je jasné, že stromy naštěstí stále nemají zásuvky, ale solární energie je všude kolem nás. K nabíječce připojíte jak notebook, tak telefon, proto i pod stanem můžete být on-line a pracovat, případně být alespoň v kontaktu s vaší rodinou.

Položky pro pohodlný spánek

Prázdniny pod stanem nejsou zrovna o komfortu, ale proč si dobrovolně narušovat spaní? Pořádný spánek je na dobrodružné dovolené základ. Jistě, máte výhodu naprostého klidu a čistého, čerstvého vzduchu, ale často může být spaní dost nepohodlné, což vede k nevyspání a podrážděnosti. Nezapomeňte tak na pohodlný polštář, který vám při spaní na zemi podepře krk, a těsnící matraci – zem je přece jen studená i v létě.

kempování
Když se dobře vyspíte, dovolená v přírodě bude hned o to víc krásnější.

Repelent proti hmyzu

Prázdniny pod stanem se neobejdou bez repelentu proti hmyzu. Ačkoli se hmyz zdá být jen drobnou nepříjemností, může vám pěkně narušit vaše prázdninové plány. Klíšťata, pavouci, anebo komáří kousnutí nejsou příjemnou záležitostí. Naopak mohou způsobit i řadu zdravotních problémů, které by vás mohly vyřadit na nějakou dobu ze hry.

Plně vybavená lékárnička

Vaše bezpečnost je nejdůležitější, proto se ujistěte, že jste doma nezapomněli právě lékárničku. Taková správná lékárnička by měla obsahovat léky proti bolesti, obvazy, antiseptické prostředky a vše, co vás při kempování ochrání. Náplasti, dezinfekce nebo obinadla – to jsou další nutnosti, které zkontrolujte.

K TÉMATU  11 nejkrásnějších trekových tras v České republice, které si užijete i sama

Jídlo, které vám dodá především energii

Na kempování je vždy dobré vzít si s sebou dostatek svačinek, které vám dodají energii. Prázdniny pod stanem jsou nejen o srandě, ale také především o fyzicky náročných aktivitách. Takže takový snack, co dodá energii, rozhodně nesmí chybět. Proteiny, proteiny a proteiny – případně rychlé cukry na doplnění „pohonu”.

stan
Kolik hotelů má takový výhled?

Praktické oblečení

Při výběru oblečení na kempování platí pravidlo, že praktičnost je důležitější než styl. Vzhledem k tomu, že budete trávit hodně času venku, musí vás oblečení chránit před přírodními živly. Pokud očekáváte chladnější počasí, je důležité zabalit si oblečení, které vás opravdu zahřeje. Do deště si vezměte věci, které vám pomohou zůstat v suchu, i když se lehce namočí. A když bude horko, vezměte si oblečení ze správných, prodyšných materiálů, které nebude dráždit vaši pokožku.

Kvalitní boty

Zde opět platí pravidlo, které jsme si zmínili výše, a sice praktičnost! Myslete na to, že dobrý pár turistických bot je naprosto zásadní, i když ve skutečnosti žádnou turistiku neplánujete. Pokud si koupíte nové boty, je dobré jim dát několik dní, možná i týdnů na to, aby si na ně vaše nohy zvykly, a ne v nich rovnou vyrazit třeba do hor.

obuv
Jeden pár prošlápnutých turistických bot v přírodě oceníte.

Kompas nebo buzola

Myslete na to, že ačkoliv máte veškeré trasy nastudované, můžete se lehce ztratit nebo vás zklame signál na wifi. Pokud jste na místě, kde většina krajiny vypadá stejně, je snadné ztratit orientaci. Z tohoto důvodu byste si měli vždy přibalit pomůcky, které vám v takovém případě pomohou. Nezapomeňte si proto vzít s sebou kompas, buzolu, a hlavně baterku či čelovku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

9 míst, kam si letos v létě vyjet na dovolenou!

K TÉMATU  Vypadá to jako kůže, ale není to kůže. Je to totiž alternativní kůže budoucnosti

Které vodní nádrže na Slovensku stojí za rekreaci?

Zdroje článku:
https://www.thetravel.com/camping-trip-things-you-cant-forget/?fbclid=IwAR0PCCGSZWaLlWeiFdzA47wly91J6fTgDtrMJRMHUe8Hbl7c3iskWn13_Ic
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Každá z nás neustále hledáme osvědčený recept na to, jak být krásná, výjimečná a atraktivní. Představa je to samozřejmě příjemná, ale jak toho vlastně nejsnáze dosáhnout? Snad nejlepší věc, kterou pro to můžeme udělat, je načerpat inspiraci od žen, které se takové už naučily být. Co takové ženy radí ostatním ženám?
Banány patří mezi rychlou svačinku, ale také mezi potraviny, které pozitivně ovlivňují nervový systém a zlepšují náladu. V Japonsku na banány nedají dopustit především ženy, protože díky banánům si udržují štíhlou postavu. Už jste slyšeli o banánové dietě?
Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Krásný čas Vánoc se kvapem blíží, a tak je třeba začít přemýšlet, co o adventu budete s rodinou dělat. Vedle pečení vánočního cukroví se určitě vydáte i na některé vánoční trhy, které doplní kouzelnou atmosféru svátků. Jděte se podívat na ty nejkrásnější trhy, díky nimž se začnete na Vánoce těšit takřka hned.
Jaro je nejen ideální příležitostí k vyhřívání se na teplém slunci a pikniku. Je to také příležitost předvést svůj vytříbený smysl pro styl. Jarní prázdniny nemusí být jen o beztvarých svetrech a sepraných teplákových soupravách. Můžete získat pohodlný vzhled, který vám zaručí pohodlí a krásu zároveň. A dokonalý vzhled si můžete vybrat na nejlepší webové stránce pro výhodné nákupy Shopsy.
Chcete mít ve své domácnosti domácího mazlíčka, se kterým bude radost trávit volný čas? Nemusíte nutně sahat po pejskovi, i když je jistě velkým lákadlem. Co si domů raději pořídit kočku, která na vás nebude tolik závislá?
Přejí si vaše děti pod stromeček chlupatého mazlíčka? Než to definitivně zavrhnete, vezměte v potaz, že "psí terapie" může příznivě ovlivnit jejich zdraví, konkrétně případné alergie i obezitu dětí. Jak je to možné?
Sedět doma se zdá jako nuda, nebo dokonce otrava – když se ale na tento problém podíváte z jiného úhlu pohledu, dá se volný čas doma využít docela plodně.
Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Svatební sezóna je před námi. A tak si položme společně otázku: Na co vzpomínáme, když jsme byly na kamarádčině svatbě? Většina z nás si vybaví nevěstiny šaty, účes, vizáž... Co si budeme povídat - muži tohle moc neřeší. Maximálně se vyjádří, že to bylo fajn nebo že se přejedli. Zeptali jsme se svatební specialistky, na čem by se o svatbě rozhodně šetřit nemělo, abyste pak nebyly zklamané.
Ve znamení Beran jsou lidé narození od 21. 3. do 20.4. Tomuto znamení vládne živel ohně. Tito lidé jsou tak opravdu nabití energií a zároveň velmi ambiciózní. Beranům vládne planeta Mars, jde o znamení, jehož symboly jsou jaro, nové začátky a jiskra. Berani jsou velcí bojovníci, ale co dalšího charakterizuje tohle kardiální a ohnivé stvoření?

Výběr článků

Už jste někdy přemýšleli nad tím, že své průmyslově vyráběné prací prášky vyměníte za něco více ekologického? My rozhodně ano.
Narodilo se vám miminko v zimě? A víte, kolik vrstev mu oblékat, aby mu nebylo příliš zima nebo naopak vedro? A kdy s ním můžete ven? Odpovíme vám na sedm nejdůležitějších otázek.
Asi každý nám dáte za pravdu, že hraní je důležitou součástí vývoje dítěte. Když odloží miminko chrastítko, tak se přesouvá jeho zvídavost k okolí. Navíc se mu v tomto období (1 až 3 roky) rozvíjí pohyb, řeč i myšlení. Jaké vhodné hračky pořídit právě těmto dětem?

Nepřehlédněte

Na Vánoce zařizujete kromě dárků ještě dekorace. Inspirujte se jednoduchými nápady. V hlavní roli jsou svíčky, světýlka a nějaký přírodní materiál.
Mytí vlasů může být stejnou rutinou jako samotná ranní hygiena. I při rutině však můžete dělat několik chyb, kterými kvalitu vlasů ničíte. Abyste takovým problémům předešli, naučte se vnímat nejčastější chyby a vyvarujte se jim. Naučte se správnou techniku mytí vlasů a už nikdy se nebudete trápit kvůli lámavým konečkům nebo mastnotě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek