Pátek , 03. 02. 2023

Blažej

Plánujete prázdniny pod stanem? Jak si správně zabalit?

Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
pod stanem
Pod stanem na vás čeká spousta zážitků. Je dobré být na všechno připravení.

27. 07. 2022

Vlhčené ubrousky a další užitečné hygienické potřeby

Pokud nemáte vlhčené ubrousky a další hygienické potřeby, prázdniny pod stanem mohou být menší utrpení. Pakliže nebudete mít po určitou dobu přístup ke sprše, jsou vlhčené ubrousky nezbytné pro udržení čistoty. Nejsou to nezbytnosti jen pro maminky s dětmi, pamatujte na to.
Mimo ubrousky využijete také suchý šampon, anebo oblíbený dezinfekční prostředek, který oceníte před konzumaci jídla.

Nabíječka pro vaši elektroniku a zařízení

Dříve bylo takřka nemožné si během kempování nabít telefon nebo počítač. Je jasné, že stromy naštěstí stále nemají zásuvky, ale solární energie je všude kolem nás. K nabíječce připojíte jak notebook, tak telefon, proto i pod stanem můžete být on-line a pracovat, případně být alespoň v kontaktu s vaší rodinou.

Položky pro pohodlný spánek

Prázdniny pod stanem nejsou zrovna o komfortu, ale proč si dobrovolně narušovat spaní? Pořádný spánek je na dobrodružné dovolené základ. Jistě, máte výhodu naprostého klidu a čistého, čerstvého vzduchu, ale často může být spaní dost nepohodlné, což vede k nevyspání a podrážděnosti. Nezapomeňte tak na pohodlný polštář, který vám při spaní na zemi podepře krk, a těsnící matraci – zem je přece jen studená i v létě.

kempování
Když se dobře vyspíte, dovolená v přírodě bude hned o to víc krásnější.

Repelent proti hmyzu

Prázdniny pod stanem se neobejdou bez repelentu proti hmyzu. Ačkoli se hmyz zdá být jen drobnou nepříjemností, může vám pěkně narušit vaše prázdninové plány. Klíšťata, pavouci, anebo komáří kousnutí nejsou příjemnou záležitostí. Naopak mohou způsobit i řadu zdravotních problémů, které by vás mohly vyřadit na nějakou dobu ze hry.

Plně vybavená lékárnička

Vaše bezpečnost je nejdůležitější, proto se ujistěte, že jste doma nezapomněli právě lékárničku. Taková správná lékárnička by měla obsahovat léky proti bolesti, obvazy, antiseptické prostředky a vše, co vás při kempování ochrání. Náplasti, dezinfekce nebo obinadla – to jsou další nutnosti, které zkontrolujte.

K TÉMATU  4 aplikace, které vás udrží ve zdravé kondici

Jídlo, které vám dodá především energii

Na kempování je vždy dobré vzít si s sebou dostatek svačinek, které vám dodají energii. Prázdniny pod stanem jsou nejen o srandě, ale také především o fyzicky náročných aktivitách. Takže takový snack, co dodá energii, rozhodně nesmí chybět. Proteiny, proteiny a proteiny – případně rychlé cukry na doplnění „pohonu“.

stan
Kolik hotelů má takový výhled?

Praktické oblečení

Při výběru oblečení na kempování platí pravidlo, že praktičnost je důležitější než styl. Vzhledem k tomu, že budete trávit hodně času venku, musí vás oblečení chránit před přírodními živly. Pokud očekáváte chladnější počasí, je důležité zabalit si oblečení, které vás opravdu zahřeje. Do deště si vezměte věci, které vám pomohou zůstat v suchu, i když se lehce namočí. A když bude horko, vezměte si oblečení ze správných, prodyšných materiálů, které nebude dráždit vaši pokožku.

Kvalitní boty

Zde opět platí pravidlo, které jsme si zmínili výše, a sice praktičnost! Myslete na to, že dobrý pár turistických bot je naprosto zásadní, i když ve skutečnosti žádnou turistiku neplánujete. Pokud si koupíte nové boty, je dobré jim dát několik dní, možná i týdnů na to, aby si na ně vaše nohy zvykly, a ne v nich rovnou vyrazit třeba do hor.

obuv
Jeden pár prošlápnutých turistických bot v přírodě oceníte.

Kompas nebo buzola

Myslete na to, že ačkoliv máte veškeré trasy nastudované, můžete se lehce ztratit nebo vás zklame signál na wifi. Pokud jste na místě, kde většina krajiny vypadá stejně, je snadné ztratit orientaci. Z tohoto důvodu byste si měli vždy přibalit pomůcky, které vám v takovém případě pomohou. Nezapomeňte si proto vzít s sebou kompas, buzolu, a hlavně baterku či čelovku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

9 míst, kam si letos v létě vyjet na dovolenou!

K TÉMATU  Nasbírejte fialky. Ne pro ozdobu vaší domácnosti, ale na výrobu tohoto léčivého sirupu

Které vodní nádrže na Slovensku stojí za rekreaci?

Zdroje článku:
https://www.thetravel.com/camping-trip-things-you-cant-forget/?fbclid=IwAR0PCCGSZWaLlWeiFdzA47wly91J6fTgDtrMJRMHUe8Hbl7c3iskWn13_Ic
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jedna z prvních věcí, kterou spatříte, jakmile vejdete. Designové věšáky jsou nápaditými a originálními kousky, které doladí interiér podle vašich představ. Na věšák patří všechno, co potřebujeme mít po ruce tak často, že to neschováváme do skříně. Designové věšáky ale nenajdou svoje místo jen za vchodovými dveřmi. Vyjímat se budou i v ložnici nebo dětském pokoji.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Pěstitelská sezona je v plném proudu, což znamená, že si lidé ve svém volném čase musí najít čas na svádění boje s mandelinkami. Právě mandelinky jsou totiž největším problémem, který sužuje jejich pěstované brambory. Rozpoznat je není vůbec nic těžkého. Mandelinka bramborová je americký brouček, který je asi dvanáct milimetrů dlouhý a osm milimetrů široký. Většinou je zbarven do bílo-žluta nebo do bílo-oranžova s tím, že ho zdobí černé pruhy.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek