Pondělí , 06. 02. 2023

Vanda

Unavená pleť: Čím ji povzbudit a jak potlačit následky probdělé noci?

Tu a tam asi každá z nás vypadá unaveně. Stačí probdělá noc, delší flám nebo nějaký zdravotní problém, který nám nedá spát, a ráno na nás vykoukne v zrcadle nepěkný odraz a v něm unavená pleť vyžadující okamžitou vzpruhu.
pleť
Jak zachránit unavenou pleť během pár minut? (foto: pexels)

23. 03. 2022

Nikoho asi nepřekvapí, když po ránu nevypadá jako modelka z titulní stránky časopisu. I když bychom si to moc přály. Někdo potřebuje po probuzení pár minut, aby vypadal k světu, jinému to trvá o něco déle. Svou roli hraje i věk, pokožka ztrácí na vitalitě a pružnosti. Máte-li za sebou náročnou noc s minimem spánku a ráno potřebuje vaše unavená pleť povzbudit a vypadat odpočatě během chvilky, známe jeden šikovný trik.

Řešení pro unavenou pleť

Smíchejte citronovou šťávu s trochou vody a s pomocí čistého vatového tamponku směs aplikujte na obličej. Vyvarujte se okolí očí, kde by citron mohl způsobit podráždění. Uvidíte, že se vaše pleť během krátké chvíle doslova rozzáří.

pleť
Voda a citron osvěží pleť. (foto: pexels)

Otoky nemají šanci

Doprovází váš obličej po probuzení i opuchlé oči? Pomoci může kofein. Pijete-li po ránu kafe, využijte ho ve svůj prospěch. Do chladné kávy namočte čistý vatový tamponek a pak ho jemně přiložte na opuchlá oční víčka. Nechte působit alespoň 10 minut a sledujte ty zázraky, které s otoky provede.

Ach, ty kruhy pod očima!

Žádné ženě na kráse nepřidají nevzhledné kruhy po očima. Tmavé fleky nepůsobí zrovna přitažlivě, navíc dávají každému okolo vás najevo, že byl pro vás spánek uplynulou noc sprosté slovo. Kruhy pod očima jsou často způsobené únavou a nedostatkem spánku, u některých je ale na vině genetika.

V každém případě může pomoci vhodně zvolený make-up, se kterým my ženy umíme hotová kouzla. Na tmavé kruhy rovněž poslouží pít hodně zeleného čaje, neperlivé vody nebo zeleninové šťávy.

pleť
Kruhy pod očima má na vině nevyspání i genetika. (foto: pexels)

Jak si pomoci s kosmetikou?

Pokud po ránu nevypadáte zrovna fresh, může to spravit i kosmetika, nejen v případě pytlů pod očima. Nemáte-li zrovna svůj den a vaše unavená pleť je mdlá a bez života, vyvarujte se použití tmavších očních stínů. Nepoužívejte ani tmavší rtěnku. Naopak zvolte něco světlejšího, klidně vsaďte na nude vzhled a s barvami to nepřehánějte. Ty totiž nedostatky leda zvýrazní.

K TÉMATU  Přírodní prostředky na kruhy pod očima? Zabere citron, brambora nebo okurka!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kyselina hyaluronová pro krásu vaší pleti a vlasů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Známe to asi všichni, kdo máme nějaké problémy se zády nebo denně sedíme za obrazovou počítače. Za krkem to šeredně bolí a pomalu bolest postupuje až do hlavy, až se člověk jen těší, že si lehne a pořádně prospí. Krční páteř může být velice ošemetná, pokud nevíme, jak správně se k ní chovat. Pokud však už zabolí, je zde 5 cviků, které můžete pravidelně cvičit a ty vám zaručeně uleví!
Chcete si pořídit pejska, ale moc dobře si uvědomujete, že zanedlouho chcete založit rodinu? Možná z toho důvodu ztrácíte o pejska zájem, protože si říkáte, že pes a děti - to rozhodně nejde dohromady. Jenže opak je pravdou. Stačí si jen zvolit takové plemeno, které s dětmi bude opravdu skvěle vycházet. I když se to může jevit jako něco nereálného, psi jsou velice empatičtí a zejména některá plemena se o děti starají doslova jako o svá vlastní štěňata. Pořiďte si tedy svého čtyřnohého společníka a než si založíte rodinu, trochu si ho vycvičte. Můžete ho brát jako své první dítě a vyzkoušet si, co taková péče vlastně vyžaduje.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Love Island je celosvětově oblíbená reality show, která je jakousi obdobou dříve známé reality show Hotel Paradise, kterou vyhrála dnes již známá „podnikatelka“ Nela Slováková. Love Island má své fanoušky po celém světě, k nám se dostala v roce 2021, kdy byla odvysílána její první řada. Pamatujete si na její účastníky?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek