Čtvrtek , 26. 05. 2022

Filip

Unavená pleť: Čím ji povzbudit a jak potlačit následky probdělé noci?

Tu a tam asi každá z nás vypadá unaveně. Stačí probdělá noc, delší flám nebo nějaký zdravotní problém, který nám nedá spát, a ráno na nás vykoukne v zrcadle nepěkný odraz a v něm unavená pleť vyžadující okamžitou vzpruhu.
pleť
Jak zachránit unavenou pleť během pár minut? (foto: pexels)

23. 03. 2022

Nikoho asi nepřekvapí, když po ránu nevypadá jako modelka z titulní stránky časopisu. I když bychom si to moc přály. Někdo potřebuje po probuzení pár minut, aby vypadal k světu, jinému to trvá o něco déle. Svou roli hraje i věk, pokožka ztrácí na vitalitě a pružnosti. Máte-li za sebou náročnou noc s minimem spánku a ráno potřebuje vaše unavená pleť povzbudit a vypadat odpočatě během chvilky, známe jeden šikovný trik.

Řešení pro unavenou pleť

Smíchejte citronovou šťávu s trochou vody a s pomocí čistého vatového tamponku směs aplikujte na obličej. Vyvarujte se okolí očí, kde by citron mohl způsobit podráždění. Uvidíte, že se vaše pleť během krátké chvíle doslova rozzáří.

pleť
Voda a citron osvěží pleť. (foto: pexels)

Otoky nemají šanci

Doprovází váš obličej po probuzení i opuchlé oči? Pomoci může kofein. Pijete-li po ránu kafe, využijte ho ve svůj prospěch. Do chladné kávy namočte čistý vatový tamponek a pak ho jemně přiložte na opuchlá oční víčka. Nechte působit alespoň 10 minut a sledujte ty zázraky, které s otoky provede.

Ach, ty kruhy pod očima!

Žádné ženě na kráse nepřidají nevzhledné kruhy po očima. Tmavé fleky nepůsobí zrovna přitažlivě, navíc dávají každému okolo vás najevo, že byl pro vás spánek uplynulou noc sprosté slovo. Kruhy pod očima jsou často způsobené únavou a nedostatkem spánku, u některých je ale na vině genetika.

V každém případě může pomoci vhodně zvolený make-up, se kterým my ženy umíme hotová kouzla. Na tmavé kruhy rovněž poslouží pít hodně zeleného čaje, neperlivé vody nebo zeleninové šťávy.

pleť
Kruhy pod očima má na vině nevyspání i genetika. (foto: pexels)

Jak si pomoci s kosmetikou?

Pokud po ránu nevypadáte zrovna fresh, může to spravit i kosmetika, nejen v případě pytlů pod očima. Nemáte-li zrovna svůj den a vaše unavená pleť je mdlá a bez života, vyvarujte se použití tmavších očních stínů. Nepoužívejte ani tmavší rtěnku. Naopak zvolte něco světlejšího, klidně vsaďte na nude vzhled a s barvami to nepřehánějte. Ty totiž nedostatky leda zvýrazní.

K TÉMATUOdstranění tuku 3x jinak: Laserová liposukce, kryolipolýza, kavitace. Jak fungují?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kyselina hyaluronová pro krásu vaší pleti a vlasů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Okenní parapety nemusí zét prázdnotou, i když teploty padají k nule. Stačí, když si vysadíte rostliny, jež jsou pro podzim typické a kterým podzim dokonce prospívá. Jednou takovou podzimní květinou je vřes, který se hravě popere i s prvními zimními mrazíky. Jelikož ho lze koupit v bílé i růžové barvě, bude hezky zdobit jinak pochmurné a smutné okenní parapety.  
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Nabídka kroužků pro školní, ale i předškolní, děti je v současné době mimořádně bohatá. Potřebují děti organizovanou zábavu? Mají si mimo školu rozvíjet své znalosti ve vzdělávacích kroužcích? Určitě ano, ale musíte zvážit, kdy je třeba nechat svoje ambice spát. Pro děti je prospěšný i čas, kdy doma jen tak lelkují. Kolik kroužků už je moc? Jaký kroužek dítěti sedí nejlépe?
Kokosový olej může být vynikajícím pomocníkem - nejen pro vaše vlasy, ale ocení ho i pokožka nebo chuťové buňky. Používáte ho opravdu všude tam, kde vám může být ku prospěchu? Vyzkoušejte naše tipy, a třeba se vám kokosový olej natrvalo osvědčí. U něj se totiž dá říct, že vydá určitě ještě za deset dalších výrobků.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek