Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Unavená pleť: Čím ji povzbudit a jak potlačit následky probdělé noci?

Tu a tam asi každá z nás vypadá unaveně. Stačí probdělá noc, delší flám nebo nějaký zdravotní problém, který nám nedá spát, a ráno na nás vykoukne v zrcadle nepěkný odraz a v něm unavená pleť vyžadující okamžitou vzpruhu.
pleť
Jak zachránit unavenou pleť během pár minut? (foto: pexels)

23. 03. 2022

Nikoho asi nepřekvapí, když po ránu nevypadá jako modelka z titulní stránky časopisu. I když bychom si to moc přály. Někdo potřebuje po probuzení pár minut, aby vypadal k světu, jinému to trvá o něco déle. Svou roli hraje i věk, pokožka ztrácí na vitalitě a pružnosti. Máte-li za sebou náročnou noc s minimem spánku a ráno potřebuje vaše unavená pleť povzbudit a vypadat odpočatě během chvilky, známe jeden šikovný trik.

Řešení pro unavenou pleť

Smíchejte citronovou šťávu s trochou vody a s pomocí čistého vatového tamponku směs aplikujte na obličej. Vyvarujte se okolí očí, kde by citron mohl způsobit podráždění. Uvidíte, že se vaše pleť během krátké chvíle doslova rozzáří.

pleť
Voda a citron osvěží pleť. (foto: pexels)

Otoky nemají šanci

Doprovází váš obličej po probuzení i opuchlé oči? Pomoci může kofein. Pijete-li po ránu kafe, využijte ho ve svůj prospěch. Do chladné kávy namočte čistý vatový tamponek a pak ho jemně přiložte na opuchlá oční víčka. Nechte působit alespoň 10 minut a sledujte ty zázraky, které s otoky provede.

Ach, ty kruhy pod očima!

Žádné ženě na kráse nepřidají nevzhledné kruhy po očima. Tmavé fleky nepůsobí zrovna přitažlivě, navíc dávají každému okolo vás najevo, že byl pro vás spánek uplynulou noc sprosté slovo. Kruhy pod očima jsou často způsobené únavou a nedostatkem spánku, u některých je ale na vině genetika.

V každém případě může pomoci vhodně zvolený make-up, se kterým my ženy umíme hotová kouzla. Na tmavé kruhy rovněž poslouží pít hodně zeleného čaje, neperlivé vody nebo zeleninové šťávy.

pleť
Kruhy pod očima má na vině nevyspání i genetika. (foto: pexels)

Jak si pomoci s kosmetikou?

Pokud po ránu nevypadáte zrovna fresh, může to spravit i kosmetika, nejen v případě pytlů pod očima. Nemáte-li zrovna svůj den a vaše unavená pleť je mdlá a bez života, vyvarujte se použití tmavších očních stínů. Nepoužívejte ani tmavší rtěnku. Naopak zvolte něco světlejšího, klidně vsaďte na nude vzhled a s barvami to nepřehánějte. Ty totiž nedostatky leda zvýrazní.

K TÉMATU  Sluníčko a spálená pleť. Osvědčené domácí přípravky, které pomohou s ošetřením pokožky

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kruhy pod očima: Problém, se kterým jde bojovat. Jak?

Kyselina hyaluronová pro krásu vaší pleti a vlasů

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chcete svého partnera obdarovat krásnou, novou a stylovou peněženkou? Rozpadá se mu ta stará v ruce? Možná si pokládáte otázku, která z nabízených bude tou nejlepší. Je třeba si uvědomit, že pánové uvažují trochu jinak a že i jejich požadavky na tento módní doplněk se mohou lišit. Předně se tak moc nekouká na celkový design.
Kuchyň, či přesněji její jídelní část, je ideálním prostorem pro každodenní setkávání celé rodiny. Proto je důležité, aby tento prostor působil příjemně. Zároveň byste se však měli zaměřit také na jeho praktičnost, aby každý z členů měl dostatek prostoru, případně byl stůl vhodný pro konání různých oslav a posezení s přáteli. U stolu by také neměly chybět kvalitní židle, díky kterým budete mít pohodlí.
V každém vztahu někdy nastane čas, kdy se lidé hádají, dohadují, přehodnocují své názory. Takové menší krize jsou v každém vztahu běžné a můžete je očekávat. Velké krize většinou přicházejí s tím, jak se vztah mění a vyvíjí. Mohou vás potkat dříve či později, avšak odborníci se shodují v tom, jaké kroky (a i roky) ve vztahu bývají kritické.
Lidé jsou různí a někteří mají prostě potřebu se zviditelňovat za každou cenu. Uznání široké veřejnosti si lze získat různými způsoby, na světě je velká spousta lidí, co udělá téměř všechno jen pro to, aby se o nich psalo či mluvilo. Zápis do Guinessovy knihy rekordů jistě jistým úspěchem je, stačí vlastně jen vyniknout a být nejlepší. A je docela jedno v čem.
O sexuálním násilí se mluví čím dál častěji a zabývají se jím i televizní a filmoví tvůrci. Ostřílená dvojice Biser Arichtev a Jan Coufal si jako předlohu vzali případ takzvaného Guru Járy, který pod záštitou duchovní pomoci zneužíval své klientky.
Milujete nakupování a ještě více milujete nakupování za super nízké ceny? V tom případě jste tady správně a určitě byste si neměli nechat ujít následující řádky! Pro všechny shopaholiky, kteří neodolají rozšiřování své sbírky o nové bezva kousky, jsme sepsali celkem 4 tipy na skvělé outlety, v nichž nakoupíte luxusní oblečení, boty i doplňky za parádně nízké ceny!
Pohlavní nemoci – pro mnohé tabu, pro jiné něco tak intimního. Je chybou se domnívat, že vás některá z těchto velmi choulostivých onemocnění nemůže postihnout. Mnohé se totiž nepřenáší jen při pohlavním styku nebo nechráněným sexem. Jejich příčiny mohou být i jiné. Pojďme se seznámit s těmi nejčastějšími.
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.

Nepřehlédněte

Zvoní budík - je zase ráno. Probouzíte se polámaní, s viditelnými kruhy pod očima a s padajícími očními víčky. Znovu jste se pořádně nevyspali. Už se to táhne několik dní a stále nevíte, jak svůj spánek opět zkvalitnit a prodloužit. Ty probděné noci se začínají projevovat na vaší pracovní výkonnosti i na náladě, kterou nemáte zrovna nejlepší. Možná za špatným spaním vězí tři věci. Jaké?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek