Úterý , 28. 05. 2024

Vilém

Jak vybrat spodní prádlo: na výběru záleží. Co hraje velkou roli?

Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
jak vybrat spodní prádlo
Na výběru spodního prádla záleží. (foto: 123RF)

18. 06. 2021

Není tedy pochyb ani sporu o tom, že na výběru spodního prádla záleží, ať už se kupují trenýrky pro muže nebo kalhotky pro ženu. Pojďme se podívat na to, jak vybrat spodní prádlo, které nejen, že hezky sedí a vypadá dokonale, ale také nevadí našemu tělu.  

Kalhotky musí mít správný tvar 

Vaginální mykózy – velice častý a intimní problém nejedné ženy. Každá, kdo si onemocněním už prošla se chce něčemu podobnému znovu vyvarovat. A nemůžeme se tomu divit. Vždyť pálení při močení, neustále svědění a oteklost se zarudlostí nejsou procházkou růžovým sadem. Co by mohlo předcházet zdravotnímu problému, jsou vhodně zvolené kalhotky.  

Na vzniku kvasinkové infekce má vliv nejen vlhkost, nedostatečná hygiena nebo nadmíra hormonů, ale i nekvalitní kalhotky, které jsou navíc ve střihu, jenž je tělu nepříjemný. Zejména tanga způsobují řadu zdravotních problémů, naopak bavlněné kalhotky klasického střihu jsou zcela nezávadné. 

Jaké existují druhy kalhotek? 

Classic briefs čili bombarďáky – i když nejsou na pohled zrovna nejhezčí, tělo je naprosto miluje. A po nasazení je budete milovat i vy, jelikož jsou velice pohodlné. Vyrábí se zpravidla z bavlny či podobných přírodních materiálů, aby byl zajištěn maximální komfort.  

Poté existují takzvané high-cut briefs, které jsou stejně pohodlné. Jen jsou střiženy do lichotivějšího střihu. Hezky stahují bříško, tvarují zadeček a když si je koupíte v krajkové podobě, dokážou být i sexy.  

Dnes k nejpopulárnějším střihům patří takzvané bikini kalhotky – klasika s vykrojenými nohavičkami, jež opticky prodlužují nohy všech žen. Stejně oblíbené jsou tanga, ale ty nejsou tou nejlepší volbou, i když mužům přijdou naprosto rajcovní.  

Jak vybrat spodní prádlo? Podprsenka nesmí škrtit ani táhnout 

Přejděme k výběru podprsenky. Jak již bylo zmíněno, i podprsenka může způsobovat řadu zdravotních problémů. K těm patří bolesti zad, deformace páteře či může podpořit vznik zánětů nebo bulek. Proto je klíčové, abyste se při výběru zaměřili na čtyři věci, a to na: 

  • Obvod 
  • Košíčky 
  • Kostice 
  • Ramínka 
K TÉMATU  DIY: domácí kosmetika bez zbytečných chemikálií navíc. Snadno a rychle!

V případě obvodu se vyvarujte zařezávání do kůže. Zadní část by se neměla zvedat při sebemenším zvednutí rukou. Stejně tak by vás neměla podprsenka příliš stahovat, aby vám to zabraňovalo v dýchání.  

Košíčky zase volíme takové, do nichž prsa krásně padnou a která je bude lemovat. “Přetékání” prsou není správné, stejně tak je podprsenka nevhodná, pokud její vrchní část odstává. 

A co se týče ramínek, ta jsou nositeli dvaceti procent poprsí. V současné době jsou nastavitelná, což je skvělé. Proto svou pozornost upněte především na to, aby se vám nepříjemně nezařezávala do ramen.  

Jaké existují druhy podprsenek? 

Stejně jako v případě kalhotek, i v případě podprsenek existuje několik druhů. Univerzální je nejvyhledávanější a definuje ji plný košíček, ramínka uchycená shora, tvarující kostice a střih, který padne vlastně každé ženě.  

Vedle univerzální podprsenky najdeme na trhu i takzvané balkonovky. Spodní prádlo podpírá prsa zespoda a nahoře tak vytváří z prsou pevné tvary, které krásně vyniknou hlavně v hlubších výstřizích.  

Ženy s menším poprsím si mohou dovolit investovat i do takzvané push-up podprsenky, která má zvětšující vlastnost. Jsou zpravidla drobně vycpané a tlačí prsa k sobě a nahoru. Tím vzniká opět krásné zátiší dekoltu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kočka cejlonská je nejmenší kočka na světě. Tento ohrožený druh žije pouze na jihu Indie a ostrově Srí Lanka. Kvůli náročnosti chovu můžete tohle zvířátko spatřit u nás pouze v Zoo Liberec a Zoo Ostrava. Malý noční predátor je ztělesněná roztomilost! Posuďte samy.
Viber, jedna z předních světových platforem pro komunikaci a zasílání zpráv oznamuje uvedení verze Viber 10, která přináší nový elegantní design uzpůsobený pro lepší zážitek uživatelů a větší výkon aplikace, který umožňuje posílat zprávy 2 x rychleji.
Skalka je ta část zahrady, se kterou si vyhrajete nejvíc. Tento prvek zahradní architektury napodobuje přirozenou skalní kompozici. Je na vás, kolik prostoru skalce dáte a jak velké kameny zvolíte. Stejně tak, jaké rostliny nebo přímo stromky zde zasadíte. Udělejte si ji podle svého!
Přejete si, aby se ve vaší ložnici nebo obýváku vyjímal originální lapač snů? Tento kouzelný bytový doplněk má podle starých indiánů dokonce magickou moc. Už se těšíte, až si vyrobíte ten svůj?
V dnešním světě, který se neustále mění a vyvíjí, se mění i role rodičů a způsoby, jakými vychovávají své potomky. Článek "Moderní rodičovství a výchova dětí" se zaměřuje na aktuální trendy a přístupy v oblasti péče o děti. Od respektování individuality a podporování kreativity po využívání moderních technologií – objevte, jak se rodičovství adaptuje na nové výzvy a jak můžete vytvořit harmonický vztah s vašimi dětmi v dnešním rychle se měnícím světě.
Lidé se scházejí i rozcházejí z různých důvodů. Někteří se neshodnou v plánech ohledně budoucnosti, jiní se potýkají s nevěrou nebo vyhořením vztahu o sobě samém. Někdy ale dojde v partnerství k takovému soumraku, že možnost rozchodu lítá ve vzduchu. Kdy je jasné, že je odchod od sebe tím nejlepším řešením?
V dnešní době mnoho z nás hledá způsoby, jak se zbavit stresu a o své tělo se řádně starat během rušného života. Často kvůli tomu pátráme na sociálních sítích po osobách, které by nás inspirovaly a my nechali jimi (ne)vědomě ovlivnit náš životní styl. Chceme vědět, jak zdravě žít, nechat se vést nebo poznat nepoznané.
Eva Urbaníková představuje nový film podle své knihy. Příliš osobní známost je o životní houpačce. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Co se dělo při natáčení a co dalšího autorka veleúspěšné knihy ještě prozradila?
Všichni mluví o tom, že předehra je důležitou součástí dobrého sexu. Ale jak na tu nejlepší předehru, aby vaše žena byla úplně hotová? Protože milostná předehra přichází v různých podobách, a pro někoho může být matoucí, nebo dokonce stresující se v této změti zorientovat. Ale žádný strach, proto jsme tu my, abychom vám pomohli.
Jednou z možností, jak se podívat na své hubnutí, je právě podle odlišností jednotlivých krevních skupin. Někomu z vás možná právě tato metoda bude dávat smysl a dokáže s její pomocí shodit pár nadbytečných kil.
Možná, že vás nikdy nenapadlo, jaký vliv na váš spánek může mít právě výběr prostěradla. Kromě toho, že jeho barva dokáže ovlivnit atmosféru v místnosti, jeho materiál zase může mít na svědomí to, jakým způsobem se vám bude spát a čerpat síly na následující den. Na co všechno je při výběru prostěradla třeba brát zřetel a jak může prostěradlo ovlivnit vaše spaní? Přečtěte si, z jakých možností můžete prostěradlo vybírat a co od jakého materiálu očekávat.
Chcete vždy vypadat elegantně a na úrovni bez ohledu na příležitost? Klíčem k elegantnímu oblékání, je dodržování určitých pravidel, která si v následujícím článku oprášíme. Pojďme se podívat na to, jak se oblékat elegantně každý den a nezpůsobit módní faux pas.

Výběr článků

Přestože Vánoce jsou obdobím radosti a dávání, může být výběr vhodného dárku pro děti někdy komplikovaný. Dnešní článek na Dámské Lize upozorňuje na pasti nevhodných dárků pro nejmenší pod stromečkem. Od nesprávných hraček až po problematické trendy, prozkoumáváme, co by rodiče měli brát v úvahu při výběru dárků pro své ratolesti, aby byly nejen radostné, ale i bezpečné svátky
Víte, kolik tekutin by měl denně vypít pes a kolik kočka? A jak včas rozpoznáte dehydratované zvíře, kterému jde o život? Naučíme vás to. A poradíme také optimální domácí podmínky, za které vám chlupáč poděkuje!
Strach z pavouků, strach z uzavřených prostor, strach ze tmy. Na tom není vůbec nic neobvyklého. Ale existují mezi námi tací, kteří trpí strachem ze skutečně roztodivných věcí.

Nepřehlédněte

Navzdory tomu, že dnešní možnosti cestování jsou mnohem větší a rozmanitější než kdykoli jindy, stále více tuzemáků dává přednost pobytu na vlastní chalupě. Proč nad zahraniční exotikou vyhrává letní dovolená v našich krajích na celé čáře?
Možná se někteří ptáte, proč by měli mít homosexuálové právo sňatku a nabýt tak manželství, když existuje tzv. registrované partnerství. Registrovaní partneři však nemají stejné pravomoci jako manželé.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek