Pátek , 07. 10. 2022

Justýna

Jak vybrat spodní prádlo: na výběru záleží. Co hraje velkou roli?

Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
jak vybrat spodní prádlo
Na výběru spodního prádla záleží. (foto: 123RF)

18. 06. 2021

Není tedy pochyb ani sporu o tom, že na výběru spodního prádla záleží, ať už se kupují trenýrky pro muže nebo kalhotky pro ženu. Pojďme se podívat na to, jak vybrat spodní prádlo, které nejen, že hezky sedí a vypadá dokonale, ale také nevadí našemu tělu.  

Kalhotky musí mít správný tvar 

Vaginální mykózy – velice častý a intimní problém nejedné ženy. Každá, kdo si onemocněním už prošla se chce něčemu podobnému znovu vyvarovat. A nemůžeme se tomu divit. Vždyť pálení při močení, neustále svědění a oteklost se zarudlostí nejsou procházkou růžovým sadem. Co by mohlo předcházet zdravotnímu problému, jsou vhodně zvolené kalhotky.  

Na vzniku kvasinkové infekce má vliv nejen vlhkost, nedostatečná hygiena nebo nadmíra hormonů, ale i nekvalitní kalhotky, které jsou navíc ve střihu, jenž je tělu nepříjemný. Zejména tanga způsobují řadu zdravotních problémů, naopak bavlněné kalhotky klasického střihu jsou zcela nezávadné. 

Jaké existují druhy kalhotek? 

Classic briefs čili bombarďáky – i když nejsou na pohled zrovna nejhezčí, tělo je naprosto miluje. A po nasazení je budete milovat i vy, jelikož jsou velice pohodlné. Vyrábí se zpravidla z bavlny či podobných přírodních materiálů, aby byl zajištěn maximální komfort.  

Poté existují takzvané high-cut briefs, které jsou stejně pohodlné. Jen jsou střiženy do lichotivějšího střihu. Hezky stahují bříško, tvarují zadeček a když si je koupíte v krajkové podobě, dokážou být i sexy.  

Dnes k nejpopulárnějším střihům patří takzvané bikini kalhotky – klasika s vykrojenými nohavičkami, jež opticky prodlužují nohy všech žen. Stejně oblíbené jsou tanga, ale ty nejsou tou nejlepší volbou, i když mužům přijdou naprosto rajcovní.  

Jak vybrat spodní prádlo? Podprsenka nesmí škrtit ani táhnout 

Přejděme k výběru podprsenky. Jak již bylo zmíněno, i podprsenka může způsobovat řadu zdravotních problémů. K těm patří bolesti zad, deformace páteře či může podpořit vznik zánětů nebo bulek. Proto je klíčové, abyste se při výběru zaměřili na čtyři věci, a to na: 

  • Obvod 
  • Košíčky 
  • Kostice 
  • Ramínka 
K TÉMATU  Body positivity trend je nová černá. Rozlučte se s pocity, které vás dlouho sužovaly

V případě obvodu se vyvarujte zařezávání do kůže. Zadní část by se neměla zvedat při sebemenším zvednutí rukou. Stejně tak by vás neměla podprsenka příliš stahovat, aby vám to zabraňovalo v dýchání.  

Košíčky zase volíme takové, do nichž prsa krásně padnou a která je bude lemovat. “Přetékání” prsou není správné, stejně tak je podprsenka nevhodná, pokud její vrchní část odstává. 

A co se týče ramínek, ta jsou nositeli dvaceti procent poprsí. V současné době jsou nastavitelná, což je skvělé. Proto svou pozornost upněte především na to, aby se vám nepříjemně nezařezávala do ramen.  

Jaké existují druhy podprsenek? 

Stejně jako v případě kalhotek, i v případě podprsenek existuje několik druhů. Univerzální je nejvyhledávanější a definuje ji plný košíček, ramínka uchycená shora, tvarující kostice a střih, který padne vlastně každé ženě.  

Vedle univerzální podprsenky najdeme na trhu i takzvané balkonovky. Spodní prádlo podpírá prsa zespoda a nahoře tak vytváří z prsou pevné tvary, které krásně vyniknou hlavně v hlubších výstřizích.  

Ženy s menším poprsím si mohou dovolit investovat i do takzvané push-up podprsenky, která má zvětšující vlastnost. Jsou zpravidla drobně vycpané a tlačí prsa k sobě a nahoru. Tím vzniká opět krásné zátiší dekoltu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pojem alternativní bydlení nemusí znamenat nepohodlí a nečistotu. Hlavní je mít k dispozici pozemek, a skutečně příjemný domov se pak dá vytvořit v přepravním kontejneru, lesní chalupě nebo mobilheimu. Záleží na způsobu provedení. Tyhle ukázky vás přesvědčí, že alespoň jako letní chalupu je co závidět. I v malém prostoru se dají vykouzlit divy. Nevěříte?
Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?
Dne 4. ledna roku 2019 byl na sociální platformě Instragram vytvořen účet. Na tomto účtu byla toho samého dne vystavena fotografie obyčejného slepičího vejce společně s popiskem: „Pojďme z tohoto obrázku udělat nový světový rekord a dát jí největší počet lajků, jaký tu kdy byl. Překonejme aktuální rekord, který drží Kylie Jenner s 18 miliony lajky“. A tím to všechno začalo.
Opálená pokožka s rovnoměrným bronzovým tónem je již několik let na vrcholu popularity. Zejména v létě, když na sobě nosíme jen několik kousků oblečení, se chceme pochlubit krásně opálenou pokožkou. Zkrátka jako bychom se právě vrátili z dovolené strávenou na exotickém ostrově! Jenomže mnoho z nás se sluníčku vyhýbá, často kvůli škodlivému vlivu ultrafialového záření. Jak tedy docílit opálené pokožky bez opalování?
Potřebujete si z pohodlí domova přivydělat při mateřské dovolené nebo jenom proto, že home office nepokrývá celý váš volný čas? Možností je opravdu mnoho, zejména v dnešní době. Zatímco některé nabídky práce jsou placené opravdu velmi špatně, jiné jsou ohodnoceny naopak velice dobře - tedy pokud se práce odvádí s dostatečnou kvalitou. To je případ i takzvaného copywritingu - psaní textů pro webové stránky.
Tělo je dobře propracovaný stroj, který nás pravděpodobně nepřestane fascinovat. Aby však fungovalo tak, jak má, je zapotřebí, aby bylo poháněno správným palivem. Ani klasický automobil nepojede bez benzínu, ani tělo nebude fungovat bez minerálů a vitaminů, které jsou jeho pohonnou hmotou.  

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek