Sobota , 23. 09. 2023

Berta

Jak vybrat spodní prádlo: na výběru záleží. Co hraje velkou roli?

Spodní prádlo - většina z nás ho bere jako samozřejmost. A není to špatně. Jen je nutné si alespoň někdy uvědomit, že i taková maličkost ukrývající se pod oblečením se nám výraznou měrou podílí na zdravotní kondici. Například špatně zvolená podprsenka způsobuje bolesti zad a zvyšuje riziko vzniku zánětů a bulek. A kalhotky? Pokud jsou malé, nevhodného střihu nebo z nepříjemného materiálu, vede to ke vzniku vaginálních mykóz.
jak vybrat spodní prádlo
Na výběru spodního prádla záleží. (foto: 123RF)

18. 06. 2021

Není tedy pochyb ani sporu o tom, že na výběru spodního prádla záleží, ať už se kupují trenýrky pro muže nebo kalhotky pro ženu. Pojďme se podívat na to, jak vybrat spodní prádlo, které nejen, že hezky sedí a vypadá dokonale, ale také nevadí našemu tělu.  

Kalhotky musí mít správný tvar 

Vaginální mykózy – velice častý a intimní problém nejedné ženy. Každá, kdo si onemocněním už prošla se chce něčemu podobnému znovu vyvarovat. A nemůžeme se tomu divit. Vždyť pálení při močení, neustále svědění a oteklost se zarudlostí nejsou procházkou růžovým sadem. Co by mohlo předcházet zdravotnímu problému, jsou vhodně zvolené kalhotky.  

Na vzniku kvasinkové infekce má vliv nejen vlhkost, nedostatečná hygiena nebo nadmíra hormonů, ale i nekvalitní kalhotky, které jsou navíc ve střihu, jenž je tělu nepříjemný. Zejména tanga způsobují řadu zdravotních problémů, naopak bavlněné kalhotky klasického střihu jsou zcela nezávadné. 

Jaké existují druhy kalhotek? 

Classic briefs čili bombarďáky – i když nejsou na pohled zrovna nejhezčí, tělo je naprosto miluje. A po nasazení je budete milovat i vy, jelikož jsou velice pohodlné. Vyrábí se zpravidla z bavlny či podobných přírodních materiálů, aby byl zajištěn maximální komfort.  

Poté existují takzvané high-cut briefs, které jsou stejně pohodlné. Jen jsou střiženy do lichotivějšího střihu. Hezky stahují bříško, tvarují zadeček a když si je koupíte v krajkové podobě, dokážou být i sexy.  

Dnes k nejpopulárnějším střihům patří takzvané bikini kalhotky – klasika s vykrojenými nohavičkami, jež opticky prodlužují nohy všech žen. Stejně oblíbené jsou tanga, ale ty nejsou tou nejlepší volbou, i když mužům přijdou naprosto rajcovní.  

Jak vybrat spodní prádlo? Podprsenka nesmí škrtit ani táhnout 

Přejděme k výběru podprsenky. Jak již bylo zmíněno, i podprsenka může způsobovat řadu zdravotních problémů. K těm patří bolesti zad, deformace páteře či může podpořit vznik zánětů nebo bulek. Proto je klíčové, abyste se při výběru zaměřili na čtyři věci, a to na: 

  • Obvod 
  • Košíčky 
  • Kostice 
  • Ramínka 
K TÉMATU  Prozkoumejte kouzlo My Little Pony a oživte svůj životní styl barvami a radostí!

V případě obvodu se vyvarujte zařezávání do kůže. Zadní část by se neměla zvedat při sebemenším zvednutí rukou. Stejně tak by vás neměla podprsenka příliš stahovat, aby vám to zabraňovalo v dýchání.  

Košíčky zase volíme takové, do nichž prsa krásně padnou a která je bude lemovat. “Přetékání” prsou není správné, stejně tak je podprsenka nevhodná, pokud její vrchní část odstává. 

A co se týče ramínek, ta jsou nositeli dvaceti procent poprsí. V současné době jsou nastavitelná, což je skvělé. Proto svou pozornost upněte především na to, aby se vám nepříjemně nezařezávala do ramen.  

Jaké existují druhy podprsenek? 

Stejně jako v případě kalhotek, i v případě podprsenek existuje několik druhů. Univerzální je nejvyhledávanější a definuje ji plný košíček, ramínka uchycená shora, tvarující kostice a střih, který padne vlastně každé ženě.  

Vedle univerzální podprsenky najdeme na trhu i takzvané balkonovky. Spodní prádlo podpírá prsa zespoda a nahoře tak vytváří z prsou pevné tvary, které krásně vyniknou hlavně v hlubších výstřizích.  

Ženy s menším poprsím si mohou dovolit investovat i do takzvané push-up podprsenky, která má zvětšující vlastnost. Jsou zpravidla drobně vycpané a tlačí prsa k sobě a nahoru. Tím vzniká opět krásné zátiší dekoltu. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Funkční prádlo není jen termoprádlo. Jak funguje a podle čeho si vybrat

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čtení rozhodně není pro každého. Někdo se vymlouvá na to, že na čtení nemá čas, další se zase raději podívají na film, než aby si otevřeli knihu. Ale víte, o co přicházíte tím, že čtete málo nebo vůbec? Možná po přečtení tohoto článku na knihy změníte názor.
V počátcích každého vztahu je velmi těžké odhadnout, jak je ten druhý naladěn, jaká témata ho uvádějí do rozpaků a které mu naopak vůbec nevadí, nebo ho dokonce těší. Pokud spolu ale trávíte romantický večer, vždycky dopadne velmi nechvalně, pokud stočíte řeč na jedno z níže uvedených témat.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
Monstera se netěší popularitě jenom díky svému stálezelenému vzhledu a líbivým listům, které do domu vnesou trochu exotiky. Je oblíbená i díky snadnosti pěstování. I když pochází z tropických deštných pralesů, v našich českých podmínkách se jí daří opravdu skvěle.
Jakékoliv potíže se spánkem se mohou nepříjemně odrazit na průběhu celého našeho dne. Pokud se necítíte ve své kůži, hned se obtížněji hledá potřebná trpělivost při doprovázení dětí do školek či do škol. Stěží budete pak mít v práci dostatek energie na řešení všech úkolů. Není však nutné sahat hned po lécích. Kvalitu svého spánku můžete výrazně podpořit pomocí bylinek. Jaké stojí za to vyzkoušet?
Jaro je tady! A s ním i pěstování zeleniny. Právě o pěstování vlastních plodin roste velký zájem, a to především kvůli neustále se zdražujícím cenám potravin na trhu. Lidé navíc pochopili, že vlastní papriky nebo brambory jsou po chuťové stránce naprosto dokonalé. A s tím, co se kupuje běžně v supermarketech, se nemohou srovnávat. A když už jsme zmínili brambory, pojďme si prozradit, jaká odrůda je pro pěstování ideální.
Koronavirová pandemie se nakonec ukázala jako velmi plodná. I když ztroskotal nejeden byznys, v jiných aspektech života to bylo o něco pozitivnější. Vezměme si porodnost. Nových přírůstků přibylo, rodiny se rozrostly a zájem o podnikání na mateřské zesílil. Jenže nakonec se k tomuto kroku odhodlá pouze málokterá maminka. Důvodem jsou lži, které kolem tohoto způsobu podnikání kolují.  
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek