Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Trendy v zásnubních prstenech na rok 2020. Jak si vybrat ten pravý prsten
zdroj: 123RF.com

Zásnuby patří k velkým událostem v životě každé z nás. A tak si přejeme je také náležitě oslavit – zpečetit. Jistou pečetí je pro nás právě zásnubní prsten. Který bude ten “pravý”? Jaké jsou trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020?

Zpátky do historie

Možná váháte, zda vkládat takovou energii právě do výběru prstenu. Proto si připomeňme jejich význam. Prsteny se používaly jako symbol po celá staletí. Právě porozumění historii zásnubních prstýnků může snoubencům pomoci uvědomit si, jak významným šperkem tyto “kroužky” jsou.  To až se vás drahý bude ptát, jestli je to opravdu nutné. 🙂

Je to detail, ale víte, že bez detailů nelze složit celou mozaiku. Drobnost, která tvoří celek celkem. Zásnubní prsten je tak jedním z důležitých drobných detailů, který naznačuje přicházející změnu, očekávání a následné oslavy. Jedno je jisté, bez ohledu na ostatní klenoty, zásnubní prsten patří k těm, které si ženy sundávají jen málokdy. A tak by se i k výběru mělo přistupovat. Víme dobře, že jako ženy milujeme příběh, který se ke klenotu váže, a tak byste měla svému drahému vysvětlit, že právě proto by si měl na jeho výběru dát záležet. Na druhou stranu, vybírajícím je on, takže ho nemůžete do ničeho nutit. Možná mu ale můžete dát přečíst tenhle článek, třeba pochopí.

Trendy v zásnubních prstenech 2020: nebojte se barev!

Tak zní jeden z celosvětových trendů pro rok 2020. Ať už sníte o prstenu s několika různobarevnými kameny, anebo o kombinaci několika menších s jedním barevným centrálním kamenem, vše je vážně v následujícím roce dovoleno!

Drahého můžete ke koupi popohnat větou, že toužíte po něčem neobvyklém. Třeba po prstýnku jako pro princeznu s velkým modrým kamenem (tanzanitem), který je obklopený drobnými brilianty. Pokud není modrá vaším šálkem kávy, nevadí. Vyberte si barvu, která si vás přitáhne.

K TÉMATU  Zlato jako bezpečný přístav pro vaše úspory

Zlato, dokonalá klasika

Možná si vzpomenete, není to tak dávno, kdy šlo klasické žluté zlato na doslova dračku. Jestli ho máte rády, potěšíme vás. Už se opět vrací na scénu. V rámci trendů jde ruku v ruce s nejmodernější barvou současnosti – červenou. Proč? Protože především červené zlato dokáže prsten pozvednout z průměru na vrchol elegance a obdivu. Podle odborníků jde tento trend ruku v ruce s trendy návratu k maximální přirozenosti a ryzí čistotě v kovu i šperkařské práci.

Pro zajímavost: šperky ze žlutého zlata byly vždy ty, které ve zdobném provedení nosila smetánka, ale v jednoduchém zpracování dělaly radost i obyčejným lidem. Jako takové tedy nikdy nevyjde z módy. Můžete ale i experimentovat a zvolit kombinaci s bílým nebo červeným.

Návrat solitérů

Když se někomu na prsteníčku levé ruky zablýskne jednoduchý prsten s větším kamenem, nejedna z nás zpozorní a pomyslí si: Tak ten musí být jistě zásnubní. A bývá to tak často. Návrat solitérů, jak se těmto prstenům říká, je tady! A věřte, že se nemusíte při výběru nějak omezovat nebo že to bude nudné. Vybírat můžete z nemalého množství tvarů, velikostí, broušení či druhů kamenů. Pak ještě nezapomeňte, že solitér nemusí být jen prsten o jednom kamenu, trendy jsou i solitéry s jedním hlavním kamenem a s vícero menšími.

Zlato vás nebere? Zkuste stříbro

Nemálo žen dá raději přednost stříbru před zlatem. A není to opět špatně. Vy jste ten, kdo bude šperk nosit. Podle statistik tvoří stříbrné zásnubní prsteny až 20 % z celkového ročního prodeje. Jde také o podstatně levnější variantu. A litovat nemusíte, vždyť kombinace stříbra a zirkonů je nádherná. Je důkazem toho, že i levnější šperk může vypadat skvostně.

Viktoriánské tvary

Viktoriánská éra měla výrazný vliv i na šperky, a to především díky představení broušeného růžového diamantu, častější využívání perel a také kombinací několika kamenů přesně zapadajících do sebe. Jak velí trendy, asi nastal čas návratu k perlám, starobyle vypadajícímu vzhledu prstenů, ale i k ostře broušeným kamenům.

K TÉMATU  Šperky proti úzkosti poskytují úlevu, ale příčinu neléčí, říká psycholožka

Podtrženo, sečteno: mezi nejžhavější trendy pro rok 2020 patří barevné kameny, comeback žlutého zlata, prsteny typu solitér, stříbrná klasika a vznešeně působící viktoriánské šperky. Po kterém toužíte právě vy?

Výběr tedy nebudete mít rozhodně lehký. Pamatujte při něm na jedno: nejen samotný šperk, ale i cesta k němu je důležitá. A tak se výběrem nezapomeňte bavit, ať se z toho nestane jen nepříjemná honba za dokonalostí, která vás nakonec spíše rozladí než připraví na nastávající oslavy posunu vašeho společného vztahu.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Ráda darujete, nebo naopak dostáváte květiny? Pak vás jistě bude zajímat, jaký význam jednotlivé květiny mají. Někdy se může dokonce stát, že obdarovaná osoba ví, jakou má která květina symboliku, a může ji tak váš výběr dokonce i urazit. Ptáte se proč? Pak čtěte dál.
Vánoční svátky má snad každý rád! Vždyť se během nich jenom odpočívá, sledují se pohádky neustále jdoucí v televizi, také se pořád jí a rozdávají se dárky. Navíc jsou Vánoce dny, během kterých trávíme svůj čas s rodinou a všemi, na kterých nám záleží. Nebo přinejmenším doufáme, že máte o svátcích přesně takovou pohodu.
Dnes jsme si již navykli komunikovat běžně přes internet, dozvídat se o kamarádech na sociálních sítích, každý den rozeslat několik e-mailů. Stejně tak jako nám však toto umožňuje velmi efektivně pracovat a být neustále ve spojení, mohou nás právě tyto technologie na druhé straně výrazně ohrožovat.
Zejména během zimy k nám do domácnosti zavítal nevítaný host jménem plíseň. Projevuje se nejen nepříjemným zápachem, ale také tmavými skvrnami poblíž oken nebo v rozích místnosti, kde se drží vysoká vlhkost. Plíseň trápí hlavně majitele bytů, kteří mají plastová okna a jimž se vlhkost vzduchu v příbytku především v zimě pohybuje ve vysokých číslech.
Letní období už je cítit ve vzduchu a i kalendářně je konečně tady. Přichází čas na opalovačky, grilování i rochnění ve vodě, a na přípravu osvěžujících drinků. Ale namíchat drink, který famózně chutná a zároveň vypadá i na pohled atraktivně, není jen tak. A pokud nevíte, jak do toho, přijde vám zajisté vhod náš článek, ve kterém poznáte sedmičku mobilních aplikací, díky nimž se staneme mistrem v přípravě lahodných koktejlů.
Anorexia nervosa tzv. anorexie je zahalená velkým množstvím stigmat, a třeba právě vás zajímá pravda. Jak nepříjemné je žít v těle anorektika, na kterého se okolí dívá skrz prsty? Uvažování člověka s mentální poruchou není jednoduché, a to včetně člověka trpícího anorexií.
Že jste několikrát vzpomínaly na své rodiče kvůli tomu, že vám dali nevhodná křestní jména? Až si pročtete náš článek, budete jim s láskou děkovat. Rozhodně si můžete pogratulovat, že jste ještě dopadly dobře. Jdeme na přehled zajímavých a kuriózních křestních jmen, která se skutečně v naší zemi vyskytují.
V 90. letech bylo všechno mnohem jednodušší - zejména pokud jde o vztahy s celebritami. Ve skutečnosti existovaly četné páry celebrit z 90. let, které jsme všichni uctívali, i když jsme si nebyli jisti, jak dobře spolu vycházeli poté, co chaos na červeném koberci utichl a davy šly domů. Většina z těchto párů z 90. let se od té doby rozpadla. Ale pár šťastlivců je stále spolu a stále si užívá svůj románek.
Pokud jste vášnivá zahradnice nebo máte vymezené místo na pěstování plodin na vašem balkoně, pak jistě mezi vaší úrodou nechybí ani rajská jablíčka. Rajčata jsou nejen chutnou pochoutkou k odpolední svačině, ale také skvělou ingrediencí na vaření, například k italským receptům. Seznamte se s těmi nejlepšími kroky pro perfektní úrodu rajčat.
Leoš Mareš v rámci akce DobroDen opět prokázal svou štědrost a dobrou vůli k pomoci. Tato dobročinná akce, kterou moderátor zahájil v roce 2015, spočívá v tom, že Leoš Mareš přispěje jednou korunou na charitu za každého svého sledujícího na sociální síti Instagram.
Nejúchvatnější pláže světa? Tyhle si zamilujete. Existují totiž místa, o kterých jste zákonitě nevěděly a my jsme se rozhodli vám je odtajnit. Tak schválně, kam byste se chtěly podívat?

Výběr článků

V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  
Některé filmy v nás dokážou vyvolávat radost, štěstí, romantickou náladu a jiné zase třeba strach. A některé filmy jsou natolik sugestivní, že je lepší se jim vyhnout, pokud na ně nejste zrovna správně naladění.

Nepřehlédněte

Turecké koberce dříve sloužily nomádům jako ochrana před nepřízní počasí. V posledních letech se ale staly velmi moderní a také luxusní záležitostí. Vydejte se s námi do jedné z výrobny tureckých koberců a podívejte se, jak se tento investiční skvost vyrábí.
Křik a pak pláč, pocity nepochopení a smutek. Výkyvy nálad jsou jen jedním z nepříjemných příznaků klimakteria. K těm dalším patří návaly, noční pocení a nespavost. I proto je přechod pro mnohé velkým strašákem. Jestli se to týká i vás, pak je na čase změnit myšlení a přístup. Nejde o žádné stigma! Klimakterium je přirozenou etapou v životě každé ženy a navíc v dnešní době existuje řada způsobů, jak toto období usnadnit.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek