Úterý , 27. 09. 2022

Jonáš

Žhavé trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020

Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Trendy v zásnubních prstenech na rok 2020. Jak si vybrat ten pravý prsten
zdroj: 123RF.com

Zásnuby patří k velkým událostem v životě každé z nás. A tak si přejeme je také náležitě oslavit – zpečetit. Jistou pečetí je pro nás právě zásnubní prsten. Který bude ten „pravý“? Jaké jsou trendy v zásnubních prstenech pro rok 2020?

Zpátky do historie

Možná váháte, zda vkládat takovou energii právě do výběru prstenu. Proto si připomeňme jejich význam. Prsteny se používaly jako symbol po celá staletí. Právě porozumění historii zásnubních prstýnků může snoubencům pomoci uvědomit si, jak významným šperkem tyto „kroužky“ jsou.  To až se vás drahý bude ptát, jestli je to opravdu nutné. 🙂

Je to detail, ale víte, že bez detailů nelze složit celou mozaiku. Drobnost, která tvoří celek celkem. Zásnubní prsten je tak jedním z důležitých drobných detailů, který naznačuje přicházející změnu, očekávání a následné oslavy. Jedno je jisté, bez ohledu na ostatní klenoty, zásnubní prsten patří k těm, které si ženy sundávají jen málokdy. A tak by se i k výběru mělo přistupovat. Víme dobře, že jako ženy milujeme příběh, který se ke klenotu váže, a tak byste měla svému drahému vysvětlit, že právě proto by si měl na jeho výběru dát záležet. Na druhou stranu, vybírajícím je on, takže ho nemůžete do ničeho nutit. Možná mu ale můžete dát přečíst tenhle článek, třeba pochopí.

Trendy v zásnubních prstenech 2020: nebojte se barev!

Tak zní jeden z celosvětových trendů pro rok 2020. Ať už sníte o prstenu s několika různobarevnými kameny, anebo o kombinaci několika menších s jedním barevným centrálním kamenem, vše je vážně v následujícím roce dovoleno!

Drahého můžete ke koupi popohnat větou, že toužíte po něčem neobvyklém. Třeba po prstýnku jako pro princeznu s velkým modrým kamenem (tanzanitem), který je obklopený drobnými brilianty. Pokud není modrá vaším šálkem kávy, nevadí. Vyberte si barvu, která si vás přitáhne.

K TÉMATU  Proč byste vždy měly mít ve své šperkové kolekci stříbrný náhrdelník?

Zlato, dokonalá klasika

Možná si vzpomenete, není to tak dávno, kdy šlo klasické žluté zlato na doslova dračku. Jestli ho máte rády, potěšíme vás. Už se opět vrací na scénu. V rámci trendů jde ruku v ruce s nejmodernější barvou současnosti – červenou. Proč? Protože především červené zlato dokáže prsten pozvednout z průměru na vrchol elegance a obdivu. Podle odborníků jde tento trend ruku v ruce s trendy návratu k maximální přirozenosti a ryzí čistotě v kovu i šperkařské práci.

Pro zajímavost: šperky ze žlutého zlata byly vždy ty, které ve zdobném provedení nosila smetánka, ale v jednoduchém zpracování dělaly radost i obyčejným lidem. Jako takové tedy nikdy nevyjde z módy. Můžete ale i experimentovat a zvolit kombinaci s bílým nebo červeným.

Návrat solitérů

Když se někomu na prsteníčku levé ruky zablýskne jednoduchý prsten s větším kamenem, nejedna z nás zpozorní a pomyslí si: Tak ten musí být jistě zásnubní. A bývá to tak často. Návrat solitérů, jak se těmto prstenům říká, je tady! A věřte, že se nemusíte při výběru nějak omezovat nebo že to bude nudné. Vybírat můžete z nemalého množství tvarů, velikostí, broušení či druhů kamenů. Pak ještě nezapomeňte, že solitér nemusí být jen prsten o jednom kamenu, trendy jsou i solitéry s jedním hlavním kamenem a s vícero menšími.

Zlato vás nebere? Zkuste stříbro

Nemálo žen dá raději přednost stříbru před zlatem. A není to opět špatně. Vy jste ten, kdo bude šperk nosit. Podle statistik tvoří stříbrné zásnubní prsteny až 20 % z celkového ročního prodeje. Jde také o podstatně levnější variantu. A litovat nemusíte, vždyť kombinace stříbra a zirkonů je nádherná. Je důkazem toho, že i levnější šperk může vypadat skvostně.

Viktoriánské tvary

Viktoriánská éra měla výrazný vliv i na šperky, a to především díky představení broušeného růžového diamantu, častější využívání perel a také kombinací několika kamenů přesně zapadajících do sebe. Jak velí trendy, asi nastal čas návratu k perlám, starobyle vypadajícímu vzhledu prstenů, ale i k ostře broušeným kamenům.

K TÉMATU  Barva naděje a symbol stylu. Jaké budou módní trendy letošního jara?

Podtrženo, sečteno: mezi nejžhavější trendy pro rok 2020 patří barevné kameny, comeback žlutého zlata, prsteny typu solitér, stříbrná klasika a vznešeně působící viktoriánské šperky. Po kterém toužíte právě vy?

Výběr tedy nebudete mít rozhodně lehký. Pamatujte při něm na jedno: nejen samotný šperk, ale i cesta k němu je důležitá. A tak se výběrem nezapomeňte bavit, ať se z toho nestane jen nepříjemná honba za dokonalostí, která vás nakonec spíše rozladí než připraví na nastávající oslavy posunu vašeho společného vztahu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Určitě jste to v rodině zažili. Stačí obyčejné Člověče, nezlob se! Vaše figurka je shodou náhod v domečku dřív a už dítě hází kostkou, kácí figurky, bourá hrací plán a křičí, že zase prohrálo! Měli jste ho raději nechat vyhrát? Prohra je součástí života. Nechte ho někdy prohrát a projít si smutkem, který následuje.
Negativní zprávy nás zahlcují. Napětí stoupá a klid nejspíše ještě dlouho nikdo z nás nepozná. Není se čemu divit. Sotva jsme zvládli jednu krizi, přišla další, daleko horší a jen kousek od našich hranic. Obavy o budoucnost nyní trápí hodně lidí. Pokud nemůžete z aktuálního dění spát a pracují vám nervy, soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, které vám pomohou náročné období zvládnout.
Není snad člověk, který by je neznal. Zvláště v poslední době o nich média psala téměř neustále. Tato nepřehlédnutelná dvojice si získala srdce mnohých, ale řadu svých fanoušků také ztratila, a to právě kvůli stěží pochopitelným krokům, které provedla. Harry a Meghan jsou pár, který bude přitahovat pozornost médií neustále. Jaké byli jejich největší výstřelky? Pojďme si je připomenout!
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.
Svou domácnost je možné zútulnit příjemnými pokojovými rostlinami, které nemají jen estetickou funkci, ale také řadu jiných schopností, jež nám mohou přijít vhod. Předně se pyšní schopností čistit vzduch v domácnosti. Jiné zase přináší do domu peníze a hojnost. Pozastavme se právě nad druhými zmíněnými a prozraďme si, kterými vyplnit prázdné rohy v interiéru.
Zařizujete si novou kuchyň a přišlo na výběr osvětlení? Máme pro vás pár tipů, jak ho vybrat, abyste se tam cítili příjemně a taky bezpečně. Přeci jen jde o místo, kde se používají nože a další náčiní, u kterého je třeba dbát opatrnosti.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek