Sobota , 02. 03. 2024

Anežka

Rozešli jste se. Jak připravit dítě na novou partnerku jeho otce?

Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Bezmezná mateřská láska. Zdroj: 123RF.com

03. 03. 2020

Jaký si přejete výsledek?

Zavřete oči a představte si, jak chcete, aby setkání proběhlo. Setkání s cizí ženou, která se v životě vašeho dítěte bude objevovat i v případě, že si to vy sama bohužel nepřejete. Při této představě se zkuste co nejvíce oprostit od svých pocitů a věnujte plnou pozornost právě pocitům vašeho dítěte. Potřebujete, aby se s novou paní seznámilo v pohodě a v klidu, a aby situaci v rámci svých možností pochopilo? Výsledek, který byste si pro své dítě měla přát, je porozumění a pohoda.

Matka s dítětem
zdroj foto: freepik.com

Jak to ale udělat v případě, že jsme se rozešli ve zlém?

Zde nastává chvíle, kdy se láme chleba. Nejraději byste bývalému vyškrábala oči, a to jeho nové koště nemůžete ani vidět? A dokonce mají tu drzost, že si na víkend berou to nejcennější, co vám život dal – vaše dítě? Budeme k vám upřímní – pokud své dítě skutečně milujete a přejete si, aby jeho cesta životem byla schůdná, budete muset situaci zkousnout a následně se za dobře zvládnutý stres odměnit.

Je tady nová paní, zlatíčko…

Když budete ke svému dítěti dočista upřímní, vaše úsilí padne na úrodnou půdu. Zkuste to třeba takto: „Zítra pojedeš za tatínkem a setkáš se s novou tetou. Mají se s tatínkem rádi. I když je to pro mě těžké, tak jim to moc přeji a chci, ať je ti s tatínkem a novou tetou hezky. Určitě to společně zvládneme.“ Nemusíte tak lhát a přetvařovat se, že se vám nová teta líbí, ale zároveň dítěti dopřejete opěrný pocit – „společně to zvládneme.“

Dítě a nová matka
Zdroj foto: freepik.com

Jak rozhodně ne?

Udržet nervy na uzdě je někdy nad lidské síly. Stále ale musíte myslet na to, že vám jde o pocity a dobro vašeho vlastního dítěte. Když budete, třeba jen pro sebe, nahlas spílat a nadávat nad svou bídou z nové ženské, setkáte se s nechápavým výrazem v obličeji svého dítěte, které právě ztratilo půdu pod nohama. Frustrace z toho, že jeho milovaná maminka někoho tak hluboce nesnáší, jej bude provázet po celý život a ovlivní jeho vztahy. Nadechněte se a zatněte zuby. Tohle vaše dítě slyšet nepotřebuje.

K TÉMATU  Umělá výživa u kojenců. Jak postupovat při výběru?

Příběh ze života

S Janou se Petr rozešel dva měsíce před plánovanou svatbou – dlouho jí nechtěl prozradit, že důvodem, proč ji nechává samotnou se společným dítětem, je jeho kolegyně z práce Dominika. Janu to natolik zlomilo, že se nedokázala od zrady oprostit. Jejich čtyřletý syn bydlel s ní a na občasné návštěvy jezdil za otcem a jeho novou ženou. Jana vždy dopředu říkala, jak hrozná Dominika i Petr jsou, jak mohli něco tak ohavného udělat. Jana Petrovi syna ani nechtěla posílat, při předávání se navíc hádali. Čtyřleté dítě rostlo a postupně se u něj začaly objevovat silné poruchy chování, deprese, hyperaktivita, a v deseti letech se tento kluk poprvé pokusil o sebevraždu. V klinickém rozboru psychologa bylo uvedeno, že dítě se cítí vinno za matčinu bolest. Touto cestou jít určitě nechcete.

Odměna na konec

Dokázala jste dítěti vysvětlit, že se v jeho životě vyskytne nová teta, a přitom jste ukočírovala emoce? Gratulujeme, právě jste složila zkoušku na vysoké škole života. Vaše dítě ví, že vám nová situace není příjemná, ale zároveň mu nepodsouváte svůj pohled na věc. Sotva zaklapnou dveře za vaší ratolestí, volejte kamarádce a vyrazte na společnou procházku, do fitka, na fitbox, nebo si společně dejte extra porci šlehačky do kávy, a odměňte se za to, že jste to zvládla!

Uf, je to za vámi! Gratulujeme!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Většina obyvatelstva spíše řeší naprostý opak, a to, jak zhubnout nebo minimálně, jak nepřibrat. Každý závidí těm, kteří nemají sklon k tloustnutí. Nicméně na vše existují dva pohledy a žádný extrém není dobrý. Co když opravdu potřebujete přibrat?
Pracovní ani sportovní výkony už nejsou co dřív. Únava se stupňuje a energie je na minimu. Máte-li to stejně, pak je na čase dobít „baterky“ a začít si opět užívat život naplno. Soutěžte s námi o balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia, který vám vrátí elán do života. Kromě životabudiče získáte i důležité vitaminy a minerály pro své srdce, jež vám za ně poděkuje.
Když si moje kamarádka a pak také sestra našly partnery na seznamce, začala jsem věřit tomu, že to skutečně funguje. Do té doby jsem se toho strašně bála. Psát si s někým na internetu, nevědět, zda je to skutečně on a potom si s ním vyjít. To mi přišlo děsně riskantní. No ale, když to jim dvěma vyšlo, proč by to nemohlo vyjít taky mně?
Rádi ji pijeme, i když víme, že to zrovna zdravé není. Že s její pomocí snadno sundáte žvýkačku z vlasů, to už asi všichni víme. Ale to zdaleka není všechno. Coca-cola vyčistí zašlé kachličky v koupelně, varnou konvici od usazenin nebo pánev s připáleným jídlem! To všechno bez zbytečného trápení a drhnutí. Také si s její pomocí můžete připravit colový dort. Podívejte na video!
Řada lidí interiér svého domu v průběhu života změní, zrekonstruuje, aby byl hezčí a modernější. O každém to ale neplatí.
Máte pocit, že jste vždy třetí kolo, pokud jde o vašeho partnera a jeho telefon? Představte si toto: jste nadšená z rande se svým partnerem – bude to první noc v tomto týdnu, kdy budete trávit čas společně. Ale když se dostanete do restaurace, nepustí telefon z ruky.
Léto je v plném proudu a častuje nás nevyzpytatelným počasím. Vyzrajte na něj s limonádami plnými ovoce. Horké dny si žádají osvěžení a během těch deštivých zase potřebujete vitaminy, abyste předešli nachlazením. Přinášíme proto tipy na limonády z exotického ovoce, které zahrnují jak osvědčené klasiky, tak netradiční kombinace. Nejenomže vám budou chutnat, ale zároveň vás – alespoň pomyslně – přenesou tropického ráje.
Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.
Možná je to uspěchanou dobou, možná jsme jen citlivější na určité podněty. V každém případě je pravdou, že čím dál víc přibývá lidí trpících úzkostí bez ohledu na věk či pohlaví. Právě z toho důvodu se prakticky neustále objevují různé způsoby, které mají příznaky úzkosti o něco zmírnit. Asi tak jako novinka v podání šperků proti úzkosti, které se v posledních měsících staly trendem. Vážně ale fungují? To zkusíme rozlousknout.
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Na letošní zimu se opět vyrojila spousta krásného oblečení pro ženy. Hlavním heslem je různorodost. Frčí lesklé, kovové barvy, černá – bílá, žlutá, růžová a samozřejmě i různé barevné kombinace. Kožešinové límce jsou stále módní, ale měly by být vždy odnímatelné.
Ten pocit, když na pásu ne a ne se objevit vaše zavazadlo. Nepotěší nikoho. A dokáže zkazit třeba i celou dovolenou. Každý rok se ztratí až 25 milionů kufrů. Co máte dělat, když se tato nepříjemná situace stane vám?

Výběr článků

Mezi nejznámější ženy Ruska se rozhodně řadí kosmonautka, první žena ve Vesmíru. Valentina Těreškovová má zajímavý životní příběh a dodnes se dokonce politicky angažuje ve své milované zemi. Podívejte se na její zajímavý život i současnost.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Je pití dvou litrů vody denně málo nebo moc?  Proč káva nebo kola do pitného režimu nepatří? Zatěžujete pitným režimem své tělo nebo mu naopak děláte dobře? Snažili jsme se to zjistit. Tak čtěte, ať víte víc!

Nepřehlédněte

Jak dlouho mohou děti sledovat denně televizi? Záleží na věku nebo ne? Může sledování některých programů poškodit jejich zdraví?
Ulpívající mastnota na troubě i uvnitř, s kterou je boj celkem urputný a někdy až nekonečný. I s tím se mohou některé hospodyňky ve své domácnosti setkat. Jak ušetřit nějakou tu korunu a zbavit se oleje a nečistot ulpívajících na povrchu trouby co nejsnadněji? Máme pro vás pár skvělých a praktických tipů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek