Středa , 30. 11. 2022

Ondřej

Rozešli jste se. Jak připravit dítě na novou partnerku jeho otce?

Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Bezmezná mateřská láska. Zdroj: 123RF.com

03. 03. 2020

Jaký si přejete výsledek?

Zavřete oči a představte si, jak chcete, aby setkání proběhlo. Setkání s cizí ženou, která se v životě vašeho dítěte bude objevovat i v případě, že si to vy sama bohužel nepřejete. Při této představě se zkuste co nejvíce oprostit od svých pocitů a věnujte plnou pozornost právě pocitům vašeho dítěte. Potřebujete, aby se s novou paní seznámilo v pohodě a v klidu, a aby situaci v rámci svých možností pochopilo? Výsledek, který byste si pro své dítě měla přát, je porozumění a pohoda.

Matka s dítětem
zdroj foto: freepik.com

Jak to ale udělat v případě, že jsme se rozešli ve zlém?

Zde nastává chvíle, kdy se láme chleba. Nejraději byste bývalému vyškrábala oči, a to jeho nové koště nemůžete ani vidět? A dokonce mají tu drzost, že si na víkend berou to nejcennější, co vám život dal – vaše dítě? Budeme k vám upřímní – pokud své dítě skutečně milujete a přejete si, aby jeho cesta životem byla schůdná, budete muset situaci zkousnout a následně se za dobře zvládnutý stres odměnit.

Je tady nová paní, zlatíčko…

Když budete ke svému dítěti dočista upřímní, vaše úsilí padne na úrodnou půdu. Zkuste to třeba takto: „Zítra pojedeš za tatínkem a setkáš se s novou tetou. Mají se s tatínkem rádi. I když je to pro mě těžké, tak jim to moc přeji a chci, ať je ti s tatínkem a novou tetou hezky. Určitě to společně zvládneme.“ Nemusíte tak lhát a přetvařovat se, že se vám nová teta líbí, ale zároveň dítěti dopřejete opěrný pocit – „společně to zvládneme.“

Dítě a nová matka
Zdroj foto: freepik.com

Jak rozhodně ne?

Udržet nervy na uzdě je někdy nad lidské síly. Stále ale musíte myslet na to, že vám jde o pocity a dobro vašeho vlastního dítěte. Když budete, třeba jen pro sebe, nahlas spílat a nadávat nad svou bídou z nové ženské, setkáte se s nechápavým výrazem v obličeji svého dítěte, které právě ztratilo půdu pod nohama. Frustrace z toho, že jeho milovaná maminka někoho tak hluboce nesnáší, jej bude provázet po celý život a ovlivní jeho vztahy. Nadechněte se a zatněte zuby. Tohle vaše dítě slyšet nepotřebuje.

K TÉMATU  Dojemné setkání psa s páníčkem vás vezme za srdce

Příběh ze života

S Janou se Petr rozešel dva měsíce před plánovanou svatbou – dlouho jí nechtěl prozradit, že důvodem, proč ji nechává samotnou se společným dítětem, je jeho kolegyně z práce Dominika. Janu to natolik zlomilo, že se nedokázala od zrady oprostit. Jejich čtyřletý syn bydlel s ní a na občasné návštěvy jezdil za otcem a jeho novou ženou. Jana vždy dopředu říkala, jak hrozná Dominika i Petr jsou, jak mohli něco tak ohavného udělat. Jana Petrovi syna ani nechtěla posílat, při předávání se navíc hádali. Čtyřleté dítě rostlo a postupně se u něj začaly objevovat silné poruchy chování, deprese, hyperaktivita, a v deseti letech se tento kluk poprvé pokusil o sebevraždu. V klinickém rozboru psychologa bylo uvedeno, že dítě se cítí vinno za matčinu bolest. Touto cestou jít určitě nechcete.

Odměna na konec

Dokázala jste dítěti vysvětlit, že se v jeho životě vyskytne nová teta, a přitom jste ukočírovala emoce? Gratulujeme, právě jste složila zkoušku na vysoké škole života. Vaše dítě ví, že vám nová situace není příjemná, ale zároveň mu nepodsouváte svůj pohled na věc. Sotva zaklapnou dveře za vaší ratolestí, volejte kamarádce a vyrazte na společnou procházku, do fitka, na fitbox, nebo si společně dejte extra porci šlehačky do kávy, a odměňte se za to, že jste to zvládla!

Uf, je to za vámi! Gratulujeme!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Možná jste někdy přemýšleli, zda je vůbec možné řešit vaše zdraví bez pomocí léků. Třeba jste byli doposud zvyklí navštěvovat často lékaře a možná někteří z vás užíváte prášky každý den. Co kdybych vám ale řekla, že to jde i jinak? Že je tady možnost, jak řešit své zdraví bez pomocí prášků? Jste zvědaví, jakým způsobem toho docílit? Pak pokračujte ve čtení!
Připadáte si tlustí, ovšem váha neukazuje žádný kilogram navíc? Na vině může být nafouknuté bříško, což je problém, který se vyskytuje zcela běžně. Patří k nevítaným společníkům, jenž stojí za nízkým sebevědomím. Pojďme si proto prozradit, jak se problému zbavit. 
Do svého jídelníčku můžeme zakomponovat celou řadu potravin. Zapomínat nesmíme především na zeleninu, konkrétně na rajčata, která jsou mnohdy lékaři i odborníky na zdravé stravování označována za zázračnou potravinu. Proč si rajčata vysloužila takovou přezdívku? Proč je mnozí označují za “zázračná”? Důvodem toho jsou zdravotní benefity. Ať už přidáte rajčata do omáčky, polévky nebo jenom na chleba s máslem, uděláte tak něco pro své zdraví.
Někdo se pyšní hustou a dlouhou hřívou, někdo se zase trápí se svými řídkými vlasy, které sotva dorostou po ramena. Naštěstí existuje možnost prodloužení vlasů, díky níž si řada z nás splní svůj sen – mít krásné a dlouhé vlasy. Jaké jsou metody prodloužení a na co si dát pozor?
Věděli jste, že je docela snadné vyrobit si chutný a zdravý sirup z květů černého bezu nebo třeba šeříku? Bezový sirup se používá na limonády, koktejly a dezerty. Nebo můžete jednoduše nalít palačinky nebo zmrzlin. Takový sirup patří i do ovocného čaje. Možností je nepřeberné množství, stačí si vybrat a vychutnat si výbornou sladkost a nádhernou vůni! Že už na takový zdravý sirup máte chuť? Tak neváhejte a pusťte se do toho!

Nepřehlédněte

Váhy, jak již jejich zástupce napovídá, se ve svých životech neustále snaží nalézt rovnováhu a harmonii, a to ve všech oblastech. Váhy mívají vytříbený vkus, dokážou ocenit umění a osoby, které mají hluboké znalosti. Samy mají smysl pro tvořivost.
V životě se můžeme setkat s celou spoustou onemocnění. Zatímco nad některými jenom mávneme rukou, jiné nás mohou výrazně poznamenat do konce života. A zatímco některé nám jsou moc dobře známé, nad jinými visí jeden obrovský otazník. Přesně takovou nemocí je i Bechtěrevova nemoc či také Bechtěrevova choroba.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek