Sobota , 02. 07. 2022

Jaroslava

Rozešli jste se. Jak připravit dítě na novou partnerku jeho otce?

Vztah s otcem vašeho dítěte skončil a vy víte, že má novou známost. Jak své dítě připravit na setkání s cizí paní? Co musíte dodržet, pokud si nepřejete, aby dítko prožívalo traumata? A jak se odměnit za dobře odvedenou práci? Projděte si základní pravidla potřebná pro toto nelehké životní období.
Bezmezná mateřská láska. Zdroj: 123RF.com

03. 03. 2020

Jaký si přejete výsledek?

Zavřete oči a představte si, jak chcete, aby setkání proběhlo. Setkání s cizí ženou, která se v životě vašeho dítěte bude objevovat i v případě, že si to vy sama bohužel nepřejete. Při této představě se zkuste co nejvíce oprostit od svých pocitů a věnujte plnou pozornost právě pocitům vašeho dítěte. Potřebujete, aby se s novou paní seznámilo v pohodě a v klidu, a aby situaci v rámci svých možností pochopilo? Výsledek, který byste si pro své dítě měla přát, je porozumění a pohoda.

Matka s dítětem
zdroj foto: freepik.com

Jak to ale udělat v případě, že jsme se rozešli ve zlém?

Zde nastává chvíle, kdy se láme chleba. Nejraději byste bývalému vyškrábala oči, a to jeho nové koště nemůžete ani vidět? A dokonce mají tu drzost, že si na víkend berou to nejcennější, co vám život dal – vaše dítě? Budeme k vám upřímní – pokud své dítě skutečně milujete a přejete si, aby jeho cesta životem byla schůdná, budete muset situaci zkousnout a následně se za dobře zvládnutý stres odměnit.

Je tady nová paní, zlatíčko…

Když budete ke svému dítěti dočista upřímní, vaše úsilí padne na úrodnou půdu. Zkuste to třeba takto: „Zítra pojedeš za tatínkem a setkáš se s novou tetou. Mají se s tatínkem rádi. I když je to pro mě těžké, tak jim to moc přeji a chci, ať je ti s tatínkem a novou tetou hezky. Určitě to společně zvládneme.“ Nemusíte tak lhát a přetvařovat se, že se vám nová teta líbí, ale zároveň dítěti dopřejete opěrný pocit – „společně to zvládneme.“

Dítě a nová matka
Zdroj foto: freepik.com

Jak rozhodně ne?

Udržet nervy na uzdě je někdy nad lidské síly. Stále ale musíte myslet na to, že vám jde o pocity a dobro vašeho vlastního dítěte. Když budete, třeba jen pro sebe, nahlas spílat a nadávat nad svou bídou z nové ženské, setkáte se s nechápavým výrazem v obličeji svého dítěte, které právě ztratilo půdu pod nohama. Frustrace z toho, že jeho milovaná maminka někoho tak hluboce nesnáší, jej bude provázet po celý život a ovlivní jeho vztahy. Nadechněte se a zatněte zuby. Tohle vaše dítě slyšet nepotřebuje.

K TÉMATUDomácí mazlíček pro děti. Kdo bude nejlepší parťák?

Příběh ze života

S Janou se Petr rozešel dva měsíce před plánovanou svatbou – dlouho jí nechtěl prozradit, že důvodem, proč ji nechává samotnou se společným dítětem, je jeho kolegyně z práce Dominika. Janu to natolik zlomilo, že se nedokázala od zrady oprostit. Jejich čtyřletý syn bydlel s ní a na občasné návštěvy jezdil za otcem a jeho novou ženou. Jana vždy dopředu říkala, jak hrozná Dominika i Petr jsou, jak mohli něco tak ohavného udělat. Jana Petrovi syna ani nechtěla posílat, při předávání se navíc hádali. Čtyřleté dítě rostlo a postupně se u něj začaly objevovat silné poruchy chování, deprese, hyperaktivita, a v deseti letech se tento kluk poprvé pokusil o sebevraždu. V klinickém rozboru psychologa bylo uvedeno, že dítě se cítí vinno za matčinu bolest. Touto cestou jít určitě nechcete.

Odměna na konec

Dokázala jste dítěti vysvětlit, že se v jeho životě vyskytne nová teta, a přitom jste ukočírovala emoce? Gratulujeme, právě jste složila zkoušku na vysoké škole života. Vaše dítě ví, že vám nová situace není příjemná, ale zároveň mu nepodsouváte svůj pohled na věc. Sotva zaklapnou dveře za vaší ratolestí, volejte kamarádce a vyrazte na společnou procházku, do fitka, na fitbox, nebo si společně dejte extra porci šlehačky do kávy, a odměňte se za to, že jste to zvládla!

Uf, je to za vámi! Gratulujeme!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.
Máte doma předškolní dítě a obáváte se, zda zvládne zápis na základní školu? Nestrachujte se, připravili jsme pro vás menší tahák, jak vaše dítko na tuto událost nachystat. Vašemu malému prvňáčkovi to jistě pomůže. Ale neotálejte, zápisy jsou již za dveřmi.
Lékaři vám často promlouvají do duše, abyste se lépe starali o srdce a mozek. Na jeden orgán ale často zapomínají. Přitom jde o ten největší v těle, který je zároveň nejdůležitější pro naši obranyschopnost. Sídlí v něm až 80 % buněk imunitního systému. Jedná se o střeva a je důležité je mít v dobré kondici. Jedině tak budete připraveni na případný střet s koronavirem.
Objevte skryté erotogenní zóny. Proč? Muži milují ženy, které se v posteli nestydí. Když se muž potká v ložnici s nespoutanou ďáblicí, je schopen mít ji v hlavě ještě několik let poté. Postelové scény se pak se zájmem vypráví na pánských večírcích. Ačkoli můžete namítat, milenka tohoto ražení je schovaná v každé z nás a je jedno, zda jste otrkaná lvice salónů nebo věrná manželka. Naučte se pomocí jednoduchých triků ovládat partnerovo tělo a odpoutejte se od všednosti dní.

Nepřehlédněte

Zima se začíná velmi pomalu, ale nemilosrdně projevovat. Slunce zapadá velmi brzy - a v nočních hodinách už se vyšších polohách objevují mrazíky. To je nechvalné znamení blížících se zimních měsíců, během nichž se budeme snažit trávit co nejvíce času v teple našeho domova. A teplo je přeci důležité!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek