Pátek , 01. 12. 2023

Iva

Nejčastější sny: Jaké se nám zdají nejvíce a co znamenají?

Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
nejčastější sny
O čem se nám nejčastěji zdá? (foto: 123RF)

09. 08. 2021

Sen, kde vás někdo nebo něco pronásleduje

Mezi nejčastější sny patří to, když nás někdo pronásleduje. Znamená to, že se ve svém životě vyhýbáte problémům místo toho, abyste je řešili. Možná se vám mozek snaží poslat zprávu, že něco vyžaduje vaši okamžitou pozornost a vy musíte problém vyřešit.

Sen o padání

Tyto sny mohou znamenat hlubokou úzkost a ztrátu kontroly ve vašem bdělém životě. Podle snáře se padající sen stává nejčastějšími ze všech snů, které máme po celý život. Předpokládá se, že to je známka toho, že se něco ve vašem životě vymkne kontrole, ať už je to vaše práce, vaše finance, manželství nebo některý z vašich vztahů.

„Nahý sen“

Sen, v němž jste nazí (zejména před skupinou dalších lidí) je známkou nejistoty. Také ponížení, hanby nebo pocitů zranitelnosti. Psychologové věří, že tento sen může být poselstvím, že je třeba se osvobodit a vymanit se z vazeb, které nás drží.

Sen o neúspěchu na zkouškách

Pokud jste studentem, jsou tyto sny zjevně součástí úzkosti spojené se zkouškou. Ale pokud jste starší a absolvovali jste zkoušky před mnoha lety a stále máte sen nebo dokonce noční můru o návratu na vysokou školu, buďte si jisti, že na této konkrétní zkoušce neuspějete. Tyto typy snů se většinou týkají vašeho výkonu jak doma, tak v zaměstnání.

Když jste byli na škole, vaším hlavním zaměstnáním bylo studium, ale nyní se sny o neúspěchu ve škole obvykle odráží ve vašem strachu, že se v práci stane něco špatného.

Sen o probuzení

Je to jeden ze snů, které se často vyskytují v ranních hodinách, když jste téměř vzhůru, ale ne úplně. V tomto snu máte pocit, že jste se probudili, a začnete se věnovat své každodenní rutině: čištění zubů, kontrola telefonu, oblékání, snídaně nebo dokonce provádění konkrétního úkolu atd. Tyto sny se obvykle stávají, když jste neustále ve stresu nebo se velmi obáváte nadcházejícího dne a chcete být plně připraveni čelit výzvě.

K TÉMATU  Budiž tma aneb jak modré světlo ovlivňuje náš spánek?

Hadí sen

Vidět hada nebo být jím kousnut znamená nějaké skryté obavy, které vám hrozí. Tento sen vás může upozorňovat nebo varovat před něčím ve vašem životě, o čemž si nejste vědomi nebo co se to ještě neobjevilo. Podle některých odborníků lze hada považovat za falického a symbolizovat pokušení, nebezpečí a zakázanou sexualitu.

Aby to ale bylo i trochu matoucí, některé komunity berou hada jako pozitivní symbol představující uzdravení, poznání a moudrost. Vyberte si!

Létající sny

Většina létajících snů je příjemná, šťastná a vzrušující. Obvykle se jedná o „jasné sny“, což znamená, že jste si vědomi toho, že sníte. Tyto sny obvykle nejsou intenzivní a chybí jim jakýkoli hluboký význam. Pravděpodobně se jimi nemusíte nějak hlouběji zabývat. Jen si užijte radost z toho, že jste v noci zažili příběh, který jste napsali a režírovali vy!

Je to pouze známka toho, že si užíváte volnost, které se vám v běžném životě nedostává, jelikož máme všichni povinnosti, jak pracovní, tak i domácí. Nic za tímhle snem prostě nehledejte, jen uvolnění mysli.

Sen, kde nemůžete utéct

Je to noční můra, kterou mnozí z vás už jistě měli. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, prostě nemůžete běžet! Váš život závisí na běhu, ale nějak běžíte zpomaleně, nebo máte někdy pocit, že máte tak těžké nohy, že je prostě nezvednete. Tento sen se se vám zdá, když trpíte nízkou sebeúctou, nedostatkem sebevědomí, nebo když procházíte situací, kdy se cítíte bezmocní! Pokud se vám tento sen opakuje, musíte urgentně změnit několik věcí ve svém životě.

A jaký sen se nejčastěji zdá vám?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

K TÉMATU  I vy můžete snížit napětí!

Kvalitní spánek umí s tělem zázraky. Jak se ale dobře vyspat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mandle jsou oblíbené oříšky, které rádi “chroupeme” jen tak třeba u populárního televizního pořadu. Je skvělé, že za ta léta dokázaly nahradit brambůrky klasicky smažené v oleji, které zdraví, na rozdíl od mandlí, zrovna neprospívají. Pokud však máte tak velkou spotřebu, že vaše peněženka při každé úhradě dalšího a dalšího balíčku trpí, nabízí se otázka, zdali si madle nechcete vypěstovat na své zahradě? Odpověď je ano!
Máte pocit, že vy nebo někdo ve vašem okolí tráví v práci mnohem víc času, než je zdravé? Je pro vás práce na prvním místě a to jediné, o čem dokážete mluvit, jsou pracovní záležitosti? Možná vás dostihl workoholismus, který dnes není nic výjimečného. V době, kdy lidé chtějí především uspět, něco dokázat a být bohatými se workoholismu poměrně daří. Lidé kladou profesní život na první příčku žebříčku priorit, rodinné záležitosti se odsouvají na neurčito. Jen málokdo si ale uvědomuje, že trpět workoholismem je špatně.
Hodně lidí si chce užívat neustále krásného a teplého počasí venku. To bohužel není v naší zemi možné. V zimě, na podzim i během léta přijdou ošklivé dny. Musíte proto vědět, jak si zpříjemnit volný čas doma, když nemůžete kvůli počasí jít ven. Poradíme vám, jak si snadno zlepšit život a udělat si z domova nádherné a pohodlné místo.
Každému je nejspíš jasné, že bez zdravé životosprávy a pravidelného cvičení je téměř nemožné si vypracovat štíhlou postavu. Dneska se zaměříme na cvičení. Protože víme, jak je těžké začít cvičit, tak aby nás to všechny bavilo, proto vám v dnešním článku přinášíme pět jednoduchých cviků, které vám zdokonalí vaši postavu.
Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Užíváte antikoncepční pilulky? Hodně často ponocujete a na fyzickou aktivitu vás moc neužije? Pak se nesmíte divit, že vaše libido poněkud stávkuje. Co s tím vším má společného náchylnost ke stresu?
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.

Nepřehlédněte

Nákup vánočních dárků se často mění v noční můru, každý z členů rodiny totiž obvykle všechno má, nic nepotřebuje a zejména starší lidé zkrátka nic nechtějí a je velmi těžké se jim zavděčit. Také každý rok řešíte tohle dilema? Nevíte, čím potěšit a obdarovat své nejbližší a docházejí vám nápady? Podle čeho vlastně dárky vybírat a opravdu se trefit? Nikdo nechce dát dárek, který nepotěší. Jděte na to letos chytře.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek