Čtvrtek , 13. 06. 2024

Antonín

Nejčastější sny: Jaké se nám zdají nejvíce a co znamenají?

Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
nejčastější sny
O čem se nám nejčastěji zdá? (foto: 123RF)

09. 08. 2021

Sen, kde vás někdo nebo něco pronásleduje

Mezi nejčastější sny patří to, když nás někdo pronásleduje. Znamená to, že se ve svém životě vyhýbáte problémům místo toho, abyste je řešili. Možná se vám mozek snaží poslat zprávu, že něco vyžaduje vaši okamžitou pozornost a vy musíte problém vyřešit.

Sen o padání

Tyto sny mohou znamenat hlubokou úzkost a ztrátu kontroly ve vašem bdělém životě. Podle snáře se padající sen stává nejčastějšími ze všech snů, které máme po celý život. Předpokládá se, že to je známka toho, že se něco ve vašem životě vymkne kontrole, ať už je to vaše práce, vaše finance, manželství nebo některý z vašich vztahů.

„Nahý sen“

Sen, v němž jste nazí (zejména před skupinou dalších lidí) je známkou nejistoty. Také ponížení, hanby nebo pocitů zranitelnosti. Psychologové věří, že tento sen může být poselstvím, že je třeba se osvobodit a vymanit se z vazeb, které nás drží.

Sen o neúspěchu na zkouškách

Pokud jste studentem, jsou tyto sny zjevně součástí úzkosti spojené se zkouškou. Ale pokud jste starší a absolvovali jste zkoušky před mnoha lety a stále máte sen nebo dokonce noční můru o návratu na vysokou školu, buďte si jisti, že na této konkrétní zkoušce neuspějete. Tyto typy snů se většinou týkají vašeho výkonu jak doma, tak v zaměstnání.

Když jste byli na škole, vaším hlavním zaměstnáním bylo studium, ale nyní se sny o neúspěchu ve škole obvykle odráží ve vašem strachu, že se v práci stane něco špatného.

Sen o probuzení

Je to jeden ze snů, které se často vyskytují v ranních hodinách, když jste téměř vzhůru, ale ne úplně. V tomto snu máte pocit, že jste se probudili, a začnete se věnovat své každodenní rutině: čištění zubů, kontrola telefonu, oblékání, snídaně nebo dokonce provádění konkrétního úkolu atd. Tyto sny se obvykle stávají, když jste neustále ve stresu nebo se velmi obáváte nadcházejícího dne a chcete být plně připraveni čelit výzvě.

K TÉMATU  Cestovní lékárnička. Co by měla obsahovat, abyste byly na cestách v klidu

Hadí sen

Vidět hada nebo být jím kousnut znamená nějaké skryté obavy, které vám hrozí. Tento sen vás může upozorňovat nebo varovat před něčím ve vašem životě, o čemž si nejste vědomi nebo co se to ještě neobjevilo. Podle některých odborníků lze hada považovat za falického a symbolizovat pokušení, nebezpečí a zakázanou sexualitu.

Aby to ale bylo i trochu matoucí, některé komunity berou hada jako pozitivní symbol představující uzdravení, poznání a moudrost. Vyberte si!

Létající sny

Většina létajících snů je příjemná, šťastná a vzrušující. Obvykle se jedná o „jasné sny“, což znamená, že jste si vědomi toho, že sníte. Tyto sny obvykle nejsou intenzivní a chybí jim jakýkoli hluboký význam. Pravděpodobně se jimi nemusíte nějak hlouběji zabývat. Jen si užijte radost z toho, že jste v noci zažili příběh, který jste napsali a režírovali vy!

Je to pouze známka toho, že si užíváte volnost, které se vám v běžném životě nedostává, jelikož máme všichni povinnosti, jak pracovní, tak i domácí. Nic za tímhle snem prostě nehledejte, jen uvolnění mysli.

Sen, kde nemůžete utéct

Je to noční můra, kterou mnozí z vás už jistě měli. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, prostě nemůžete běžet! Váš život závisí na běhu, ale nějak běžíte zpomaleně, nebo máte někdy pocit, že máte tak těžké nohy, že je prostě nezvednete. Tento sen se se vám zdá, když trpíte nízkou sebeúctou, nedostatkem sebevědomí, nebo když procházíte situací, kdy se cítíte bezmocní! Pokud se vám tento sen opakuje, musíte urgentně změnit několik věcí ve svém životě.

A jaký sen se nejčastěji zdá vám?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

K TÉMATU  Nejste dokonalá a podceňujete se. Hoďte to za hlavu a mějte se ráda

Kvalitní spánek umí s tělem zázraky. Jak se ale dobře vyspat?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Marta Jandová, žena s rockovým srdcem a hlasem, který dobyl nejen českou, ale i německou hudební scénu, oslaví padesáté narozeniny. Dcera legendárního Petra Jandy, Marta je ženou mnoha talentů – od průlomového úspěchu s Die Happy po sólové projekty a významné televizní role.
Jakým ženám jsou muži nevěrní? Možná jste přesvědčená, že vám se nic takového stát nemůže. Nebo si dokonce myslíte, že za nevěrou stojí nedostatek intimností, studené večeře či nevyžehlené košile. Jste si tím ale jistá?
Kolik je na světě leváků a pro jaké pohlaví je tenhle „dar“ typičtější? V čem vynikají a jak jsou na tom se zdravím? Možná vás překvapí i to, kolik leváků se pohybuje na hollywoodském červeném koberci!
Během vánočních svátků se většinou neubráníme koupit domů jeden z jejich symbolů, a tím je vánoční hvězda. Krásná dekorativní rostlina, která vám však nemusí dělat radost zákonitě jen na konci roku. Lze ji totiž pěstovat prakticky celoročně. Víte, odkud se vlastně vzala?
Dnešním symbolem je jednoznačně srdce. Je sv. Valentýna, a tak jsme pro vás připravili zajímavou galerii. Jak to může vypadat u vás doma? Už máte nějaký ten dárek pro svého milého ve tvaru srdce? Co třeba svíčku, dezertní talířek nebo speciálně prostřený stůl. Užívejte si srdíček, co hrdlo ráčí! Dneska se může!
Barva bot o vás hodně prozradí a v případě lodiček to platí dvojnásob. Vyberte si barvu podle svého vkusu a osobnosti a doplňte svůj outfit chytře a vkusně. Lodičky jsou klasické dámské boty, kterými nikdy žádný model nepokazíte. Můžete je brát na slavnostní příležitosti k róbám, ale využijete je i v casual módě. Ženy v byznysu je také ocení ke kostýmkům nebo do práce na jednání. Lodičky jsou kouzelně ženské, proto se vyplatí mít jich víc párů. Jaké barvy by neměly chybět ve vašm obetníku objevíte v tomto článku.
Baret vede jako pokrývka hlavy i pro letošní podzim a zimu. V posledních dvou letech zažívá tento francouzský look stále strmý vzestup. Půjdete do něj?
Co takhle navštívit podmořský svět a vidět zblízka delfíny, tuleně nebo běluhu? Zasmějte se a podívejte se na překvapené děti, které zaskočí reakce mořských tvorů v akváriu!
Dlouhé vlasy vypadají skvěle, ale je potřeba jim věnovat spoustu péče. A občas v životě přijde okamžik, kdy máte náladu na změnu. O jednu z nich se postará i kadeřník. Zkrácení a nový účes může být právě to, co nastartuje další etapu. Podívejte se na vlasové proměny!
Není krém jako krém. Existuje rozdíl mezi tím, jaké krémy používáte na suchou, citlivou nebo mastnou pleť. Každá pokožka potřebuje něco jiného. Platí to i pro krémy určené pro denní a noční péči. Každý z nich plní úplně jiné úkoly. Jaký?
Podle statistik nejen u nás, ale i v Evropě, žije každé desáté dítě v nové rodině, kde je pouze jeden rodič jejich vlastní. Často tam žijí s nevlastními sourozenci, nebo se s nimi setkávají v rámci různých programů a dohod rozvedených rodičů o víkendech, prázdninách či svátcích. Společné soužití takové rodiny není zpočátku vůbec jednoduché.
Každý máme ve svém okolí někoho, pro koho je káva tématem číslo jedna. Ať už raději pijí ristretto, espresso nebo nadýchané cappuccino, jejich den bez šálku kvalitní kávy jako by ani nebyl. A co by je pod stromečkem mohlo potěšit víc než právě výběrová káva či předměty, se kterými svůj kávový rituál pozvednou na ještě vyšší úroveň?

Výběr článků

Věcí, které máme doma a jsou potenciálně životu nebezpečné, je bezpočet. Od různých chemikálií v koupelně až po ostré rohy nábytku. A jakmile si pořídíte malé dítě ukáže se, že vlastně celý váš dům je jedno velké nebezpečí.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
Protiklady se zpočátku mohou přitahovat. Pak přijde společný život a všechno je často jinak. Mají tedy šanci na společný život partneři, kteří jsou naprosto jiní?

Nepřehlédněte

Léto nepochybně patří k vůbec nejoblíbenějšímu období, které většina z nás vždy netrpělivě vyhlíží. Ostatně není nic lepšího, než si užívat sluneční paprsky, hodit opalovačku a vyblbnout se v prohřáté vodě. Jenže co když pohodovou idylku naruší příchod menstruace?
Média jsou plná zpráv o koronaviru. Přitom v naší zemi není toto nebezpečí tak akutní jako docela obyčejná chřipka, které letos podlehlo už 23 osob. Proočkovanost na chřipku je u nás pouze 5 % a průměrně na ni zemře v Česku 1500 osob ročně. Proočkovanost se ale snižuje i u ostatních nemocí. Tento stav má na svědomí mnoho nesmyslných mýtů a fám o očkování. Jak je to doopravdy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek