Sobota , 03. 12. 2022

Blanka

Nejčastější sny: Jaké se nám zdají nejvíce a co znamenají?

Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
nejčastější sny
O čem se nám nejčastěji zdá? (foto: 123RF)

09. 08. 2021

Sen, kde vás někdo nebo něco pronásleduje

Mezi nejčastější sny patří to, když nás někdo pronásleduje. Znamená to, že se ve svém životě vyhýbáte problémům místo toho, abyste je řešili. Možná se vám mozek snaží poslat zprávu, že něco vyžaduje vaši okamžitou pozornost a vy musíte problém vyřešit.

Sen o padání

Tyto sny mohou znamenat hlubokou úzkost a ztrátu kontroly ve vašem bdělém životě. Podle snáře se padající sen stává nejčastějšími ze všech snů, které máme po celý život. Předpokládá se, že to je známka toho, že se něco ve vašem životě vymkne kontrole, ať už je to vaše práce, vaše finance, manželství nebo některý z vašich vztahů.

„Nahý sen“

Sen, v němž jste nazí (zejména před skupinou dalších lidí) je známkou nejistoty. Také ponížení, hanby nebo pocitů zranitelnosti. Psychologové věří, že tento sen může být poselstvím, že je třeba se osvobodit a vymanit se z vazeb, které nás drží.

Sen o neúspěchu na zkouškách

Pokud jste studentem, jsou tyto sny zjevně součástí úzkosti spojené se zkouškou. Ale pokud jste starší a absolvovali jste zkoušky před mnoha lety a stále máte sen nebo dokonce noční můru o návratu na vysokou školu, buďte si jisti, že na této konkrétní zkoušce neuspějete. Tyto typy snů se většinou týkají vašeho výkonu jak doma, tak v zaměstnání.

Když jste byli na škole, vaším hlavním zaměstnáním bylo studium, ale nyní se sny o neúspěchu ve škole obvykle odráží ve vašem strachu, že se v práci stane něco špatného.

Sen o probuzení

Je to jeden ze snů, které se často vyskytují v ranních hodinách, když jste téměř vzhůru, ale ne úplně. V tomto snu máte pocit, že jste se probudili, a začnete se věnovat své každodenní rutině: čištění zubů, kontrola telefonu, oblékání, snídaně nebo dokonce provádění konkrétního úkolu atd. Tyto sny se obvykle stávají, když jste neustále ve stresu nebo se velmi obáváte nadcházejícího dne a chcete být plně připraveni čelit výzvě.

K TÉMATU  Tipy na jógu v tropech – utečte před všední šedí

Hadí sen

Vidět hada nebo být jím kousnut znamená nějaké skryté obavy, které vám hrozí. Tento sen vás může upozorňovat nebo varovat před něčím ve vašem životě, o čemž si nejste vědomi nebo co se to ještě neobjevilo. Podle některých odborníků lze hada považovat za falického a symbolizovat pokušení, nebezpečí a zakázanou sexualitu.

Aby to ale bylo i trochu matoucí, některé komunity berou hada jako pozitivní symbol představující uzdravení, poznání a moudrost. Vyberte si!

Létající sny

Většina létajících snů je příjemná, šťastná a vzrušující. Obvykle se jedná o „jasné sny“, což znamená, že jste si vědomi toho, že sníte. Tyto sny obvykle nejsou intenzivní a chybí jim jakýkoli hluboký význam. Pravděpodobně se jimi nemusíte nějak hlouběji zabývat. Jen si užijte radost z toho, že jste v noci zažili příběh, který jste napsali a režírovali vy!

Je to pouze známka toho, že si užíváte volnost, které se vám v běžném životě nedostává, jelikož máme všichni povinnosti, jak pracovní, tak i domácí. Nic za tímhle snem prostě nehledejte, jen uvolnění mysli.

Sen, kde nemůžete utéct

Je to noční můra, kterou mnozí z vás už jistě měli. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, prostě nemůžete běžet! Váš život závisí na běhu, ale nějak běžíte zpomaleně, nebo máte někdy pocit, že máte tak těžké nohy, že je prostě nezvednete. Tento sen se se vám zdá, když trpíte nízkou sebeúctou, nedostatkem sebevědomí, nebo když procházíte situací, kdy se cítíte bezmocní! Pokud se vám tento sen opakuje, musíte urgentně změnit několik věcí ve svém životě.

A jaký sen se nejčastěji zdá vám?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

K TÉMATU  Mandlové mléko pro krásu vlasů a pleti

Kvalitní spánek umí s tělem zázraky. Jak se ale dobře vyspat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mnozí lidé považují pokojové rostliny jenom za jakousi dekoraci či doplněk, který zútulňuje domácnost. Jenže pravdou je, že pokojové rostliny nemají jen dekorativní funkci. Jejich úkolem je pročistit vzduch v interiéru. Pokud jste například alergikem nebo astmatikem, víte, jak důležité je mít domácnost bez pylu, prachu či dalších alergenů a nečistot. Jelikož se o takzvanou zdravou domácnost snažíte, investujete do mnohdy velice předražených čističek vzduchu, aniž byste si uvědomili, že funkci čističky vzduchu hravě zvládnou i pokojové rostliny. Jen stačí vědět, které požádat o pomoc.
Také patříte mezi ženy, které mají mastnou pleť a lesknou se tak v létě i v zimě? Pak vám ze všeho nejdříve pogratulujeme. O ženách s mastnou pletí se říká, že stárnou velmi pomalu a po celý svůj život budou vypadat minimálně o pět let mladší. Na mastné pleti se totiž netvoří tolik vrásek. Tou špatnou správou je, že v létě trpíme.
Horská túra nelze srovnávat s běžnou procházkou okolo domu. Při horské túře strávíte chůzí klidně celý den a často se nejedná o odpočinkový výkon ani z hlediska náročnosti trasy. Když se rozhodnete zdolat nějaký vrchol, případně jiný vysoko položený cíl, polovinu cesty stoupáte nahoru a druhou polovinu zase musíte brzdit z kopce, až vás z toho bolí kolena a prsty na nohou.
Vždycky jsem byla tak trošku rebel, do vztahů jsem se úplně nehrnula, závazků jsem se obávala vždycky. Dospěla jsem ale postupně do stavu, kdy mi došlo, že to tahle nemůžu a nechci dělat celý svůj život. Mám partnera už tři roky, on by se rád posunul dál a bydlel se mnou. Ale i přesto, že ho miluji, začínám někde uvnitř sebe couvat. Nevím, zda jeho nátlak ustojím.
Zásnuby jsou neopakovatelným a silným životním okamžikem. Jistě víte, že my ženy jej většinou prožíváme mnohem intenzivněji a zásnubní prstýnek jen tak z prstu nesundáme. I když každá máme jiný vkus, někdy se rády řídíme i trendy. Z čeho si budete moci vybrat nadcházející sezónu?
Animované filmy mají právě teď v kinech žně. Sázkou na jistotu je bezesporu Toy Story 4: Příběh hraček, který sklízí samou chválu. Pro nejmenší jsou tu Angry Birds ve filmu 2, oživlý svět stavebnice přináší Playmobil ve filmu a čerstvým přírůstkem je zvířecí animák Psí kusy. Napovíme, na co s dětmi nebo celou rodinou vyrazit.

Nepřehlédněte

Smoothie vám může zajistit denní dávku vitamínů nebo si jím můžete třeba nahradit večeři. Každopádně si jistě pochutnáte a vaše zdraví to ocení. Smoothie jsou opravdovým hitem při snaze o zdravé stravování. A není se čemu divit! Tak jen vyzkoušejte některý z receptů na jejich přípravu.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek