Pondělí , 04. 07. 2022

Prokop

Nejčastější sny: Jaké se nám zdají nejvíce a co znamenají?

Každou noc se nám během spánku může zdát třeba i 5 snů, jejichž délka je nejčastěji 15 až 40 minut. Odborníci na sny vysvětlují, že naše sny odrážejí základní vzorce lidského chování. Odráží to, kdo jsme, co potřebujeme a v co věříme. Jaké jsou nejčastější sny a jaký je psychologický pohled na to, co znamenají?
nejčastější sny
O čem se nám nejčastěji zdá? (foto: 123RF)

09. 08. 2021

Sen, kde vás někdo nebo něco pronásleduje

Mezi nejčastější sny patří to, když nás někdo pronásleduje. Znamená to, že se ve svém životě vyhýbáte problémům místo toho, abyste je řešili. Možná se vám mozek snaží poslat zprávu, že něco vyžaduje vaši okamžitou pozornost a vy musíte problém vyřešit.

Sen o padání

Tyto sny mohou znamenat hlubokou úzkost a ztrátu kontroly ve vašem bdělém životě. Podle snáře se padající sen stává nejčastějšími ze všech snů, které máme po celý život. Předpokládá se, že to je známka toho, že se něco ve vašem životě vymkne kontrole, ať už je to vaše práce, vaše finance, manželství nebo některý z vašich vztahů.

„Nahý sen“

Sen, v němž jste nazí (zejména před skupinou dalších lidí) je známkou nejistoty. Také ponížení, hanby nebo pocitů zranitelnosti. Psychologové věří, že tento sen může být poselstvím, že je třeba se osvobodit a vymanit se z vazeb, které nás drží.

Sen o neúspěchu na zkouškách

Pokud jste studentem, jsou tyto sny zjevně součástí úzkosti spojené se zkouškou. Ale pokud jste starší a absolvovali jste zkoušky před mnoha lety a stále máte sen nebo dokonce noční můru o návratu na vysokou školu, buďte si jisti, že na této konkrétní zkoušce neuspějete. Tyto typy snů se většinou týkají vašeho výkonu jak doma, tak v zaměstnání.

Když jste byli na škole, vaším hlavním zaměstnáním bylo studium, ale nyní se sny o neúspěchu ve škole obvykle odráží ve vašem strachu, že se v práci stane něco špatného.

Sen o probuzení

Je to jeden ze snů, které se často vyskytují v ranních hodinách, když jste téměř vzhůru, ale ne úplně. V tomto snu máte pocit, že jste se probudili, a začnete se věnovat své každodenní rutině: čištění zubů, kontrola telefonu, oblékání, snídaně nebo dokonce provádění konkrétního úkolu atd. Tyto sny se obvykle stávají, když jste neustále ve stresu nebo se velmi obáváte nadcházejícího dne a chcete být plně připraveni čelit výzvě.

K TÉMATUJak poznáte kvalitní čokoládu? Po takové se nepřibírá, ale hubne

Hadí sen

Vidět hada nebo být jím kousnut znamená nějaké skryté obavy, které vám hrozí. Tento sen vás může upozorňovat nebo varovat před něčím ve vašem životě, o čemž si nejste vědomi nebo co se to ještě neobjevilo. Podle některých odborníků lze hada považovat za falického a symbolizovat pokušení, nebezpečí a zakázanou sexualitu.

Aby to ale bylo i trochu matoucí, některé komunity berou hada jako pozitivní symbol představující uzdravení, poznání a moudrost. Vyberte si!

Létající sny

Většina létajících snů je příjemná, šťastná a vzrušující. Obvykle se jedná o „jasné sny“, což znamená, že jste si vědomi toho, že sníte. Tyto sny obvykle nejsou intenzivní a chybí jim jakýkoli hluboký význam. Pravděpodobně se jimi nemusíte nějak hlouběji zabývat. Jen si užijte radost z toho, že jste v noci zažili příběh, který jste napsali a režírovali vy!

Je to pouze známka toho, že si užíváte volnost, které se vám v běžném životě nedostává, jelikož máme všichni povinnosti, jak pracovní, tak i domácí. Nic za tímhle snem prostě nehledejte, jen uvolnění mysli.

Sen, kde nemůžete utéct

Je to noční můra, kterou mnozí z vás už jistě měli. Bez ohledu na to, jak moc se snažíte, prostě nemůžete běžet! Váš život závisí na běhu, ale nějak běžíte zpomaleně, nebo máte někdy pocit, že máte tak těžké nohy, že je prostě nezvednete. Tento sen se se vám zdá, když trpíte nízkou sebeúctou, nedostatkem sebevědomí, nebo když procházíte situací, kdy se cítíte bezmocní! Pokud se vám tento sen opakuje, musíte urgentně změnit několik věcí ve svém životě.

A jaký sen se nejčastěji zdá vám?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jídlo dokáže ovlivnit naše sny. Horký šálek si na noc raději nedávejte. Čemu se ještě vyhnout, když se vám špatně spí

K TÉMATUASMR: Zvuky, které vás přivedou do stavu blaženosti

Kvalitní spánek umí s tělem zázraky. Jak se ale dobře vyspat?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zařizovat si obývací pokoj je stejně těžké, jako si zařizovat ložnici. Zatímco ložnice má být především oázou klidu, obývací pokoj je zase místem, kde se setkává rodina s přáteli, proto se chcete vyšvihnout v očích známých a zařídit si místnost k naprosté dokonalosti. Aby zde však stále proudila potřebná energie, nezapomínejte na zásady feng-šuej.
Na zimní období přicházejí do módy hranaté špičky bot. Přesto většina žen dobře ví, že nejvíc sexy jsou boty do špičky a na podpatku. Opticky prodlužují a zeštíhlují nohy. Hned se cítíme sebevědoměji a působíme více žensky i tím, jak musíme držet tělo rovně. Ovšem pozor na rizika, před kterými lékaři varují. Vy, které nosíte podobné boty denně, už o nich možná něco víte.
Když se narodí zdravé miminko, které najednou zemře, jde vždy o nesmírnou tragédii nejen pro rodiče, ale pro celou rodinu. Za náhlou a neočekávanou smrtí miminka může být strašák všech rodičů označovaný jako syndrom náhlého úmrtí kojence. Existují nějaká opatření, která pomáhají výskyt tohoto syndromu snížit? Otázka, která zajímá každou nastávají maminku.
Ano, v této zábavě se vyžívají především muži. Ti si vždycky rádi do někoho zastřílí, případně při různých firemních akcích považují paintball za hru, při níž si mohou vyřídit účty se svými kolegy nebo nadřízenými. Ale rozhodně to není jen střílečka pro pány tvorstva, i ženy si mohou přijít na své.

Nepřehlédněte

Zřejmě není nutné dlouze vysvětlovat, o jaký hmyz se jedná. Octomilky neboli vinné mušky se nám do domácnosti ochotně nastěhují v momentě, kdy necháme na stole zralé ovoce nebo třeba zbytek pečiva od snídaně. Stačí jen chvilička a mušky se velmi rychle namnoží. Pak se může zdát problematické je z kuchyně nějak vypudit. Ale nebojte se – jde to.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek