Sobota , 03. 12. 2022

Svatoslav

Módní chyby, kvůli kterým vypadáme opticky silnější

Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
módní chyby
V módě se dopouštíme řady chyb. (foto: 123RF)

30. 07. 2021

30. 07. 2021

1: Nosíme přiléhavé oblečení

Trochu přiléhavé oblečení je bezpochyby velice sexy. Dokáže bravurně zvýraznit naše ženské křivky a vyzdvihnout tělesné přednosti. Pokud je ale oblečení těsnější více, než je zdrávo, obvykle naší postavě přinese více škody, než užitku a opticky nám přidá nějaká ta kila navíc. Těsnost tedy patří mezi módní chyb.

Nemluvě o tom, že se světu více odkryjí naše nedostatky, které se jinak snažíme pečlivě maskovat.

2: Nebo naopak volíme oversized kousky

Postavě taktéž nesvědčí ani oblečení větších rozměrů. Oversized oblečení je sice momentálně nesmírně v kurzu, nicméně v některých případech může mít negativní dopad na naši postavu, která pak působí daleko mohutněji. Nemusíte se oversized oblečení zcela vyhýbat, ale při výběru buďte opatrná a raději se uchylte k modelům, v nichž alespoň trochu vyniknou vaše proporce.

3: Příliš experimentujeme s trendy

Nové trendy jsou tu od toho, aby neustále zpestřovaly a zlepšovaly náš osobitý styl. V bohaté nabídce se ale často ukrývá spousta zrádných trendů, které mnohdy nehrají v náš prospěch a zbytečně nás rozšiřují. Popravdě takové trendy opravdu stoprocentně sluší jen některým ženám. Na nové trendy si ale určitě nemusíte nechat zajít chuť.

Stačí, když je budete vybírat s velkým rozmyslem a převážně je nosit pouze příležitostně. Pokud si je ale i přesto neodpustíte, nakombinujte je s klasikou, která jejich nelichotivý efekt výrazně utlumí.

4: Zaměřujeme se na nevhodné barvy a potisky

Pořádnou paseku dokážou napáchat i nesprávně vybrané barvy a potisky, se kterými k velké smůle můžete získat na oko širší postavu. Ovšem je to případ od případu. Pokud chcete vsadit na jistotu, noste především tmavší barvy, a co se potisků týče, zvolte kupříkladu nápisy nebo velkoplošné potisky. Drobné potisky naopak rozšiřují čili patří mezi módní chyby.

K TÉMATU  Tipy a návod, jak nosit legíny bez ostudy a stylově

Dobrým tipem jsou i světlé barvy zkombinované s tmavými, které dominují zejména v oblasti problémových partií.

5: Volíme modely s mnoha detaily

Mezi módní chyby patří volánky, ozdobné pásky, nařasené rukávy a spousta dalších podobných prvků, které nemusí vaší postavě udělat příliš dobře a zvlášť, pokud jich je naráz víc. Některé detaily ale mohou být ku prospěchu, což je však pochopitelně velmi individuální.

Pokud si tedy chcete pořídit nějaké kousky s výraznými detaily, doporučujeme bedlivě vybírat, dívat se po oblečení s minimem ozdob a nechat si poradit třeba od dobré kamarádky.

6: Oblékáme ne/vědomě nekvalitní oblečení

I nekvalitní oblečení ze špatného materiálu dělá v tomto ohledu své. Oblečení nízké jakosti je většinou neforemné, pomačkané, špatně ušité, rychleji se vytahá, přidává na objemu… a mohli bychom pokračovat. Raději se proto při výběru soustřeďte na dobrý materiál i na ověřenou značku, která vám nabídne takové kousky, v nichž se budete cítit a také vypadat naprosto perfektně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

Tenisky nevycházejí z módy – dámská móda pro různá roční období

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Čekáte přírůstek do rodiny? Gratulujeme! Jednou z velice krásných povinností, která na vás v budoucích měsících čeká, vymýšlení, jak zařídíte pokojíček. Jaké jsou novinky, které vás potěší, a co by v pokojíček pro miminko rozhodně nemělo chybět?
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Nedávná událost, velká bouře na řeckém poloostrově Chalkidiki, ukázala, že je mezi cestovateli stále mnoho těch, kteří nejsou připraveni na mimořádné situace. Cestovní pojištění je nutností, protože vás běžně může potkat na dovolené úraz, havárie či porucha automobilu, zemětřesení, setkání s divokým zvířetem, či dokonce teroristická akce. Jak se zachovat, abyste z události vyšla pokud možno nepoškozená?

Nepřehlédněte

Obecně platí, že lidé tapety buď milují, nebo nesnáší. Tapety jsou skvělým řešením nejen z hlediska designu, ale také izolují teplo, hluk a zabraňují vzniku plísní. V devadesátých letech byly tyto textilie v módě a v každé stylové domácnosti se objevovaly stěny se zajímavými prvky. Po delší době se opět vrací do našich moderních bytů. S tím však vyvstává otázka, jaké jsou nyní trendy?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek