Neděle , 03. 03. 2024

Kamil

Módní chyby, kvůli kterým vypadáme opticky silnější

Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
módní chyby
V módě se dopouštíme řady chyb. (foto: 123RF)

30. 07. 2021

30. 07. 2021

1: Nosíme přiléhavé oblečení

Trochu přiléhavé oblečení je bezpochyby velice sexy. Dokáže bravurně zvýraznit naše ženské křivky a vyzdvihnout tělesné přednosti. Pokud je ale oblečení těsnější více, než je zdrávo, obvykle naší postavě přinese více škody, než užitku a opticky nám přidá nějaká ta kila navíc. Těsnost tedy patří mezi módní chyb.

Nemluvě o tom, že se světu více odkryjí naše nedostatky, které se jinak snažíme pečlivě maskovat.

2: Nebo naopak volíme oversized kousky

Postavě taktéž nesvědčí ani oblečení větších rozměrů. Oversized oblečení je sice momentálně nesmírně v kurzu, nicméně v některých případech může mít negativní dopad na naši postavu, která pak působí daleko mohutněji. Nemusíte se oversized oblečení zcela vyhýbat, ale při výběru buďte opatrná a raději se uchylte k modelům, v nichž alespoň trochu vyniknou vaše proporce.

3: Příliš experimentujeme s trendy

Nové trendy jsou tu od toho, aby neustále zpestřovaly a zlepšovaly náš osobitý styl. V bohaté nabídce se ale často ukrývá spousta zrádných trendů, které mnohdy nehrají v náš prospěch a zbytečně nás rozšiřují. Popravdě takové trendy opravdu stoprocentně sluší jen některým ženám. Na nové trendy si ale určitě nemusíte nechat zajít chuť.

Stačí, když je budete vybírat s velkým rozmyslem a převážně je nosit pouze příležitostně. Pokud si je ale i přesto neodpustíte, nakombinujte je s klasikou, která jejich nelichotivý efekt výrazně utlumí.

4: Zaměřujeme se na nevhodné barvy a potisky

Pořádnou paseku dokážou napáchat i nesprávně vybrané barvy a potisky, se kterými k velké smůle můžete získat na oko širší postavu. Ovšem je to případ od případu. Pokud chcete vsadit na jistotu, noste především tmavší barvy, a co se potisků týče, zvolte kupříkladu nápisy nebo velkoplošné potisky. Drobné potisky naopak rozšiřují čili patří mezi módní chyby.

K TÉMATU  Recept na domácí krémové mýdlo na depilaci s protizánětlivým účinkem

Dobrým tipem jsou i světlé barvy zkombinované s tmavými, které dominují zejména v oblasti problémových partií.

5: Volíme modely s mnoha detaily

Mezi módní chyby patří volánky, ozdobné pásky, nařasené rukávy a spousta dalších podobných prvků, které nemusí vaší postavě udělat příliš dobře a zvlášť, pokud jich je naráz víc. Některé detaily ale mohou být ku prospěchu, což je však pochopitelně velmi individuální.

Pokud si tedy chcete pořídit nějaké kousky s výraznými detaily, doporučujeme bedlivě vybírat, dívat se po oblečení s minimem ozdob a nechat si poradit třeba od dobré kamarádky.

6: Oblékáme ne/vědomě nekvalitní oblečení

I nekvalitní oblečení ze špatného materiálu dělá v tomto ohledu své. Oblečení nízké jakosti je většinou neforemné, pomačkané, špatně ušité, rychleji se vytahá, přidává na objemu… a mohli bychom pokračovat. Raději se proto při výběru soustřeďte na dobrý materiál i na ověřenou značku, která vám nabídne takové kousky, v nichž se budete cítit a také vypadat naprosto perfektně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

Tenisky nevycházejí z módy – dámská móda pro různá roční období

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Hmat je jedním ze smyslů, který hojně používáme, ale málo si uvědomujeme, jak velký je to dar i pro všechny kolem nás. Dotyk druhého člověka je nenahraditelný, jak moc Vám chybí zjistíte, až když o možnost vzájemného tělesného kontaktu přijdete.
První rande je důležitým momentem, z něhož se může – či nemusí – vyvinout vztah, nebo dokonce láska. Jak zapůsobit a co raději nedělat?
Říká vám něco jméno Wirginia Szmyt? Jedná se o pravděpodobně nejstarší DJku všech dob, která si v seniorském věku plní sen. Někteří ji obdivují, jiní možná kroutí nevěřícně hlavou, ale jedno se jí upřít nedá – odhodlání, nadšení a láska k hudbě. S mícháním muziky začala Wirginia již před dvaceti lety a nikdo ji neučil a postupně na vše přicházela sama. Dnes patří v Polsku mezi poměrně známou a oblíbenou umělkyni.
Nakupování potravin se za poslední měsíce posunulo na zcela jinou úroveň. Pryč jsou časy, kdy se stály fronty před supermarketem nebo kdy se zdlouhavě skládal nákup na pás a poté se následně s obrovským vynaloženým úsilím táhl domů.
Každému se jistě stalo, že se při vaření popálil. Stačí delší pobyt nad unikající párou nebo opomenutí nasazení chňapek a může být neštěstí na světě. Od nehezkých následků vás mohou ochránit lístky aloe vera, které uvnitř ukrývají příjemnou léčivou a zároveň chladivou dužinu. Pěstujete ji na svém okenním parapetu? 
Vyzdobit interiér nejrůznějšími dekoracemi s vánoční tematikou je jedna věc, ale druhá je mít v domě trochu života. I když se o to postarají většinou děti, můžou mít na živosti v domě podíl i pokojové rostliny. Během kouzelných svátků na konci roku však sázejte na takové, které vánoční atmosféru v příbytku umocní.
Konec školního roku a rozdávání vysvědčení je náročnou dobou pro pracovníky linek bezpečí, kteří vyřizují telefonáty od dětí, které se bojí přijít domů. Do jejich hledání se také musí často zapojit i policie. Čas od času přijde i smutek, když se dítě domnívá, že špatným vysvědčením končí jeho životní čas. Nenechte se zaskočit jedním školním výsledkem. Jde přece o dítě, které milujete.
Vědci tvrdí, že lunární cykly mohou souviset třeba s délkou spánku a menstruačními cykly. Vše je ale předmětem sporů. Jak si stojí věda a její pátrání po příčinách nespavosti u lidí? A v čem nás ještě měsíc a jeho cyklus ovlivňuje? Podíváme se na dopady měsíce na lidskou psychiku, zdraví i běžný denní režim.
Detox organismu se stal nedílnou součástí zdravého životního stylu. Po zimě nás čeká očista těla jarním detoxem. Právě strava raw by pro řadu z vás mohla být ideální cestou. Její výhodou je příjem čerstvých zdravých surovin, nenáročnost přípravy či úbytek váhy. Za kvalitu si bohužel připlatíte, na druhou stranu ale ušetříte na energiích.
V obláčku zamilovanosti se vám to možná nezdálo. Nebo jste měla pocit, že je normální pro něj udělat první poslední. Splnit mu každé přání. Jenže po čase si připadáte jako zahnaná do kouta. Přestáváte být sama sebou. A najednou si uvědomíte, že váš partner je zdatný manipulátor. Jak z toho ven?
Nejen díky šíření koronaviru je téma podpory imunity v posledních dnech často diskutovaným tématem. Podporovat imunitu je nutné během celého roku, ale zejména v období s vyšším výskytem respiračních a jiných onemocnění. Imunita velmi úzce souvisí se zdravým životním stylem.
Mezi poruchy příjmu potravy rozhodně nepatří jenom bulimie nebo anorexie. O nemoci zvané orthorexia nervosa jste možná ještě neslyšeli. Jde o skutečnou posedlost zdravým stravováním. Co všechno s sebou tato nemoc přináší?

Výběr článků

Jsou potraviny, které si vychutnáte pouze ve slané nebo sladké verzi. A pak jsou mezi námi takové, ze kterých si připravíte snadno obojí. Stačí jen obměnit suroviny, zapojit fantazii, najít ten správný recept a lahodné jídlo je na světě. Které potraviny připravíte v obou variantách? Mrkněte na ně!
Dvě dimenze jednoho problému - najít si manžela a správně se o něj postarat - patřily k těm nejzásadnějším tématům, které před 70 lety řešily magazíny a žurnály určené ženám. Inspiraci z nich můžete načerpat i dnes, ale jen na vlastní nebezpečí.
Život je krásný tím, že nikdy dopředu nevíme, co nám přichystá. I ta nejlépe promyšlená a naplánovaná akce, jako je svatba, se dovede proměnit v naprostý trapas.

Nepřehlédněte

Celulitidu má řada žen. Dokonce možná existujte víc těch, které ji mají než těch, které mají to štěstí a celulitidou obdařeny nejsou. A stejně jako trápí ženy, tak ani muži leckdy celulitidě neuniknou. A proto si nyní připomeneme největší a nejčastější mýty, které o celulitidě kolují a připojíme pár rad, jak se jí zbavit.
Sledujete nejnovější módní trendy, nebo vás absolutně nezajímá, co je zrovna IN nebo OUT? V průběhu času se trendy mění a co bylo módním faux pas před deseti lety, dnes může být šik. Anebo naopak. Existuje však pár módních jevů, které lze za trapas považovat v každé době.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek