Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Módní chyby, kvůli kterým vypadáme opticky silnější

Módní oblečení s námi mnohdy dokáže skutečné zázraky. Rozjasní nás, zvýrazní naše přednosti a podpoří náš styl. Druhou stránkou mince je ale fakt, že pokud zvolíme nesprávné modely, nastane spíše opačný efekt. V tomto článku se proto podíváme na šest nejčastějších módních chyb, které nám na oko přidávají kila navíc.
módní chyby
V módě se dopouštíme řady chyb. (foto: 123RF)

30. 07. 2021

30. 07. 2021

1: Nosíme přiléhavé oblečení

Trochu přiléhavé oblečení je bezpochyby velice sexy. Dokáže bravurně zvýraznit naše ženské křivky a vyzdvihnout tělesné přednosti. Pokud je ale oblečení těsnější více, než je zdrávo, obvykle naší postavě přinese více škody, než užitku a opticky nám přidá nějaká ta kila navíc. Těsnost tedy patří mezi módní chyb.

Nemluvě o tom, že se světu více odkryjí naše nedostatky, které se jinak snažíme pečlivě maskovat.

2: Nebo naopak volíme oversized kousky

Postavě taktéž nesvědčí ani oblečení větších rozměrů. Oversized oblečení je sice momentálně nesmírně v kurzu, nicméně v některých případech může mít negativní dopad na naši postavu, která pak působí daleko mohutněji. Nemusíte se oversized oblečení zcela vyhýbat, ale při výběru buďte opatrná a raději se uchylte k modelům, v nichž alespoň trochu vyniknou vaše proporce.

3: Příliš experimentujeme s trendy

Nové trendy jsou tu od toho, aby neustále zpestřovaly a zlepšovaly náš osobitý styl. V bohaté nabídce se ale často ukrývá spousta zrádných trendů, které mnohdy nehrají v náš prospěch a zbytečně nás rozšiřují. Popravdě takové trendy opravdu stoprocentně sluší jen některým ženám. Na nové trendy si ale určitě nemusíte nechat zajít chuť.

Stačí, když je budete vybírat s velkým rozmyslem a převážně je nosit pouze příležitostně. Pokud si je ale i přesto neodpustíte, nakombinujte je s klasikou, která jejich nelichotivý efekt výrazně utlumí.

4: Zaměřujeme se na nevhodné barvy a potisky

Pořádnou paseku dokážou napáchat i nesprávně vybrané barvy a potisky, se kterými k velké smůle můžete získat na oko širší postavu. Ovšem je to případ od případu. Pokud chcete vsadit na jistotu, noste především tmavší barvy, a co se potisků týče, zvolte kupříkladu nápisy nebo velkoplošné potisky. Drobné potisky naopak rozšiřují čili patří mezi módní chyby.

K TÉMATUJak pečovat (nejen v létě) o vlasy, abyste je měly krásné jako modelky z reklamy?

Dobrým tipem jsou i světlé barvy zkombinované s tmavými, které dominují zejména v oblasti problémových partií.

5: Volíme modely s mnoha detaily

Mezi módní chyby patří volánky, ozdobné pásky, nařasené rukávy a spousta dalších podobných prvků, které nemusí vaší postavě udělat příliš dobře a zvlášť, pokud jich je naráz víc. Některé detaily ale mohou být ku prospěchu, což je však pochopitelně velmi individuální.

Pokud si tedy chcete pořídit nějaké kousky s výraznými detaily, doporučujeme bedlivě vybírat, dívat se po oblečení s minimem ozdob a nechat si poradit třeba od dobré kamarádky.

6: Oblékáme ne/vědomě nekvalitní oblečení

I nekvalitní oblečení ze špatného materiálu dělá v tomto ohledu své. Oblečení nízké jakosti je většinou neforemné, pomačkané, špatně ušité, rychleji se vytahá, přidává na objemu… a mohli bychom pokračovat. Raději se proto při výběru soustřeďte na dobrý materiál i na ověřenou značku, která vám nabídne takové kousky, v nichž se budete cítit a také vypadat naprosto perfektně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

Tenisky nevycházejí z módy – dámská móda pro různá roční období

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Mnoho z nás pěstuje pokojové květiny ve svých bytech. A mnoho z těchto bytů má balkon (i když největším luxusem pro pěstitele je slunná lodžie, kterou lze proměnit v rozkvetlou zahradu). Nicméně pěstování květin na balkoně (tzv. balkónovek) se poněkud liší od běžného pěstování květin uvnitř bytů a domů. V čem konkrétně a jak se o balkónovky starat se dočtete v článku.
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Jsou konečně vidět výsledky po dlouhých týdnech strávených v posilovně? Konečně se ukazují buchtičky na břiše, kvůli kterým jste poslední měsíce nejedli sladkosti a drželi si zdravý jídelníček? Nezmařte svou dlouhou snahu a vyhněte se několika věcem, po kterých se tloustne, a to extrémně rychle.
Srdcem každého domova je nepochybně kuchyň, kde pod taktovkou žen vznikají úžasná jídla pro celou rodinu. Omamná vůně jídla a zvědavost, co bude dnes k večeři, často přiláká i další členy smečky. Ať chceme nebo ne, právě kuchyň je místem, kde se zcela nejčastěji setkáváme se svou rodinou, ale i přáteli a návštěvou. A právě proto by kuchyň měla být do detailu vyladěným místem, které bude pýchou každé hospodyňky. Jak získat kuchyň snů?
Rohy stěn bývají jednou z nejvíce zanedbávaných oblastí v domácnostech, pokud jde o styling a nebo výzdobu interiéru. I když přemýšlíte o tom, jak byste si roh upravili, většinou to stejně skončí tak, že do něj dáte buď nějakou pěknou lampu, nebo velkou pokojovou rostlinu. Existuje však mnoho dalších způsobů, jak si tento kousek domova můžete zajímavě ozdobit. A věřte nám, že některé z nich by vás možná ani nenapadly.

Nepřehlédněte

Někdy je to prostě nutné. Tělo přemůžou bakterie a jinak než s pomocí antibiotik se s nimi nezvládnete vypořádat. Předepsaná antibiotika původce nemoci obvykle spolehlivě zničí, ale v našem těle napáchají další škody. Po jejich užívání je tedy třeba myslet i na to, jak tělo dostat zpět do předchozí formy.
Mnoho žen, ale i mužů může trpět zvýšeným množstvím uloženého tuku v různých částech těla. Ženy si často stěžují na takzvaná „madla lásky“, která se vyskytují v oblasti boků, nebo jsou nevzhledné tukové zásoby v místech kolem podprsenky, či podpaždí.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek