Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.
boty
jaké letní boty si vybrat?

Co jsou sandále? A jaké rozlišujeme druhy?

Když se řekne sandále, dost z nás si představí nevzhledné páskové boty. To možná platilo dříve, ale tomu nyní rozhodně odzvonilo. Druhů páskových boty existuje celá řada. Nejpohodlnějším tipem budou ploché sandále, to znamená, že nebudou mít ani minimální platformu.

Můžete si vybrat z různě barevných vzorů. S otevřenou špičkou či špičkou zavřenou. Také vysoce módní jsou sandále, které mají šněrování okolo nohy nahoru. Pokud si potrpíte na značkovou módu, nebudete mít v tomto případě problém. Velmi mnoho světových značek tyto dámské sandály nabízí.

Sandále na podpatku

Můžete si vybrat mezi páskovými botami na podpatku vysokém bez platformy, anebo s platformou. Obecně boty s platformou bývají velmi příjemné na nošení, a to dokonce i když jsou podpatky 10 cm vysoké. Každá touží být alespoň občas za dámu, a tak byste měla vlastnit dámské páskové boty na podpatku, ať už s platformou nebo bez.

boty
dámské sandály

K jakému oblečení se tyto boty hodí?

Správně kombinovat oblečení s botami je základ. Páskové boty na podpatku můžete zvolit k oversize šatům či úzkým kalhotám. V obojím případě budete vypadat elegantně. Ploché sandále je možné si vzít téměř k čemukoliv. Záleží na barvě. Pozor pouze na kombinování bot se šněrováním kolem nohy.

Espadrilky jako hit posledních letních sezón

Espadrliky jsou boty na klínku či na platformě. Podrážka je z tzv. provázků, a proto se jim někdy říká „slamáky“.  Espadrilky na platformě jsou skvělou volbou na léto. K šatům, či kalhotám nebo i kraťasům. Pokud si vezme širší kraťasy do pasu, k tomu přiléhavé boty př. bílé barvy a espadrilky na platformě se zavazováním okolo nohy, můžete si být jistá, že budete královnou večírku nebo jiné společenské události.

K TÉMATU  Jak vybrat dobře padnoucí podprsenku, aniž bychom ji museli zkoušet

Jsou sandále vhodné boty pro každou příležitost?

Záleží, o jaký tip sandálů se jedná. Pokud jsou spíše pro volný čas nebo působí sportovnějším dojmem je vhodné je zvolit pro takovou příležitost. Páskové boty na vysokém podpatku jsou vysoce elegantní. Takže si je můžete vzít do kanceláře, na schůzku či na večerní recepci a vždy budete za dámu. Pouze pozor na to, abyste v nich vydržela celý čas. Není nic horšího než si obléct boty, ze kterých vás za 3 hodiny bolí nohy a víte, že musíte ještě další 5 hodin být na nohou.

Víme tedy z jakých druhů sandálů neboli páskových bot můžeme vybírat. Jak kombinovat, aby vám padly k vašemu outfitu. Zmínili jsem se i o espadrilkách a jestli je vhodné sandály volit na každou společenskou příležitost. Nic vám nebrání užít si léto v nových a stylových sandálech.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vaše dcera nebo syn jsou v klidu, zatímco vy už čtrnáct dní před nástupem do školy vůbec nespíte? Nejspíš z toho máte větší stres než oni sami. A není divu. Zatímco jejich úkolem je jen včas vstávat a dobře se učit, vaše práce čítá, aby měli prostředí, v němž se budou cítit dobře a ve kterém se budou učit jedna radost.
O botoxu a jeho účincích se hojně mluví, kosmetické úpravy botoxem jsou skloňovány v médiích a zejména celebrity si v těchto úpravách libují. Ale už zdaleka nejen slavné tváře jeho magii podlehly. Ovšem i když se díky botoxovým injekcím můžete zbavit vrásek, čímž jistě alespoň na chvíli vizuálně zastavíte stárnutí, ne vždy je to výhra.
Plesy, bály, masopustní veselice. Je prostě čas se radovat a tančit. K plesovému veselí a tanci však často patří konzumace alkoholu. A není to někdy jen pár skleniček vína nebo piva. Na takových akcích se nabízí široké spektrum míchaných nápojů či destilátů. A tak se spojí tanec s dobrým pitím – ale ráno ta kocovina! Jak se s ní vypořádat?
Mít dostatek kvalitního spánku je nesmírně důležité. Díky tomu se vaše tělo cítí lépe a mozek správně funguje. Mnoho z nás má ale s usínáním problém. A nejenom s usínáním, ale i s udržením kvalitního spánku po celou noc. Pokud spíme špatně, negativně to ovlivňuje možnost učení, snižuje kapacitu paměti, máme špatnou náladu a naše emoce jsou negativní. Co tedy pomáhá k lepšímu spánku?
Přejete si, aby z vašeho dítěte pomalu ale jistě rostla sebevědomá osobnost, která se v životě neztratí? V tom případě budete muset trochu přehodnotit své chování k vlastním potomkům. Když jim totiž dáte trochu nezávislosti a odpovědnosti, velmi jim tím pomůžete. Co by měly doma zvládnout předškolní děti?
Čeká vás zařizování nového bytu nebo snad rekonstrukce toho stávajícího? Inspirujte se trendy v bydlení pro rok 2022. Cílem pro nadcházejících dvanáct měsíců je vytvořit ze svého domova místo, kde se budete cítit příjemně, v klidu a bezpečí.
Toužíte po pevné a pružné pleti bez jakékoliv chybičky? Chcete mít účes jako ze salonu? Svěřte se do rukou speciální kosmetiky s obsahem kyseliny hyaluronové, jejíž účinky vás ohromí. Pleťové krémy, séra a další produkty se díky jejímu obsahu postarají o zlepšení stavu vaší pokožky.
I když je pouze otázkou, jestli se v létě dostaneme k vodě, na koupaliště nebo na dovolenou, neznamená to, že bychom měli přestat pracovat na své postavě. Štíhlá figura nám dodává sebevědomí, což je v dnešní době velmi důležité. Pokud vás však nebaví klasický běh, stojí za zvážení pilates.  
Ačkoliv z vědeckého hlediska se může zdát, že barva očí nemůže mít s povahou člověka pranic společného, nenechte se mýlit. Mnoho starověkých národů věřilo, že barva očí má svůj význam. Najděte si v článku svou barvu očí a zjistěte, co říká o vaší osobnosti!
Býti potomkem slavného rodiče nebo rovnou obou rodičů se může jevit jako nelehká pozice. Od takovýchto jedinců se mnohé očekává, ať už zdědění krásy nebo talentu. Někteří se rozhodnou jít ve šlépějích svých rodičů, jiní zvolí o něco jiný směr a další se zase světu popularity snaží co nejvíce vyhnout a žít si svůj život mimo vědomí veřejnosti.
Našli jste v domácnosti potravinové moly? Neznamená to, že u vás doma vládne chaos a nepořádek. Nejčastěji se do našich obydlí tito malí škůdci dostanou v tašce s potravinami. Ano, nejčastěji si je domů přineseme. Druhá možnost, jak se dostanou dovnitř je, že přijdou od sousedů nebo dovnitř vlezou okny. Naštěstí způsobů, jak se jich zbavit, je několik. Proto, pokud nezabere jeden, vyzkoušejte další!

Nepřehlédněte

Každý to známe. Jdeme do obchodu, nakoupíme pár nezbytných potravin, máme téměř prázdný nákupní košík, a přitom naše peněženka trpí. Ačkoliv je nakupování jídla a potravin velice důležité, málokdo si uvědomuje, jaké při tom děláme chyby.
Jak probíhá první schůzka se mnou? Jaké nástroje mají moji klienti k dispozici, aby na sobě mohli začít pracovat? V jakých oblastech života vám Emoční rovnice pomohou? Dočtete se, jak se Nela cítila, co jí první koučink přinesl a co ji překvapilo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek