Domů » Reklama » Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?
Krása a móda Reklama Zdraví

Letní móda – jaké boty si vybrat, když venkovní teploty stoupají?

boty
jaké letní boty si vybrat?
Je sice pravdou, že jsme všichni netrpělivě čekali až se dostaví léto. V horkých letních měsících se nám ale nechtějí nosit tenisky nebo jinak uzavřené boty. V důsledků vysokých teplot mohou někomu také nohy začít otékat. V tuto chvíli přichází na scénu dámské sandály. Jaké jsou typy a s čím je vhodné je kombinovat? Může je nosit opravdu každá dáma a hodí se ke každé příležitosti? Všechny tyto informace jsme zjistili za vás.

Co jsou sandále? A jaké rozlišujeme druhy?

Když se řekne sandále, dost z nás si představí nevzhledné páskové boty. To možná platilo dříve, ale tomu nyní rozhodně odzvonilo. Druhů páskových boty existuje celá řada. Nejpohodlnějším tipem budou ploché sandále, to znamená, že nebudou mít ani minimální platformu.

Můžete si vybrat z různě barevných vzorů. S otevřenou špičkou či špičkou zavřenou. Také vysoce módní jsou sandále, které mají šněrování okolo nohy nahoru. Pokud si potrpíte na značkovou módu, nebudete mít v tomto případě problém. Velmi mnoho světových značek tyto dámské sandály nabízí.

Sandále na podpatku

Můžete si vybrat mezi páskovými botami na podpatku vysokém bez platformy, anebo s platformou. Obecně boty s platformou bývají velmi příjemné na nošení, a to dokonce i když jsou podpatky 10 cm vysoké. Každá touží být alespoň občas za dámu, a tak byste měla vlastnit dámské páskové boty na podpatku, ať už s platformou nebo bez.

boty
dámské sandály

K jakému oblečení se tyto boty hodí?

Správně kombinovat oblečení s botami je základ. Páskové boty na podpatku můžete zvolit k oversize šatům či úzkým kalhotám. V obojím případě budete vypadat elegantně. Ploché sandále je možné si vzít téměř k čemukoliv. Záleží na barvě. Pozor pouze na kombinování bot se šněrováním kolem nohy.

Espadrilky jako hit posledních letních sezón

Espadrliky jsou boty na klínku či na platformě. Podrážka je z tzv. provázků, a proto se jim někdy říká „slamáky“.  Espadrilky na platformě jsou skvělou volbou na léto. K šatům, či kalhotám nebo i kraťasům. Pokud si vezme širší kraťasy do pasu, k tomu přiléhavé boty př. bílé barvy a espadrilky na platformě se zavazováním okolo nohy, můžete si být jistá, že budete královnou večírku nebo jiné společenské události.

Jsou sandále vhodné boty pro každou příležitost?

Záleží, o jaký tip sandálů se jedná. Pokud jsou spíše pro volný čas nebo působí sportovnějším dojmem je vhodné je zvolit pro takovou příležitost. Páskové boty na vysokém podpatku jsou vysoce elegantní. Takže si je můžete vzít do kanceláře, na schůzku či na večerní recepci a vždy budete za dámu. Pouze pozor na to, abyste v nich vydržela celý čas. Není nic horšího než si obléct boty, ze kterých vás za 3 hodiny bolí nohy a víte, že musíte ještě další 5 hodin být na nohou.

Víme tedy z jakých druhů sandálů neboli páskových bot můžeme vybírat. Jak kombinovat, aby vám padly k vašemu outfitu. Zmínili jsem se i o espadrilkách a jestli je vhodné sandály volit na každou společenskou příležitost. Nic vám nebrání užít si léto v nových a stylových sandálech.