Sobota , 26. 11. 2022

Artur

Dbejte o svůj zrak stejně jako o design brýlí

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Oko je bránou do duše. Nebo se to tak minimálně říká. Brýle vám kromě lepšího vidění mohou pomoci i s vytvořením vaší image a celkového vzhledu obličeje. Klíčem je najít ty správné. S výběrem nespěchejte. 

Zvažte svůj životní styl 

Ať už vybíráte jakékoliv brýle, je třeba si na začátek ujasnit, jaký je váš životní styl a pro jakou příležitost je hledáte. Jaký typ práce vykonáváte? Jaké jsou vaše oblíbené volnočasové aktivity? Jste kreativní člověk? Jak často sportujete? Nebo se shledáváte ve vícero různých stylech a rádi byste brýle, které můžete nosit pro různé příležitosti a hodily se tak úplně kamkoliv?

brýlí

Jaký typ brýlí hledáte? 

Dioptrické brýle, sluneční brýle, brýle proti modrému světlu. Různých druhů je několik, záleží, co vy sami hledáte. Od toho se odvíjí cena brýlí, jejich funkce. Jednotný ale může být design. A na ten se zaměříme.

Tvar a funkce

Volba tvaru závisí na tvaru vašeho obličeje. Podle toho, zda máte spíše kulatý, oválný, hranatý nebo srdcovitý obličej, můžete vybrat i tvar brýlí, které vám budou sedět. 

TIP: Dioptrické i sluneční brýle v trendy provedení najdete v Eyerim collection. Brýle si můžete prostřednictvím kamery vyzkoušet i přes obrazovku monitoru. Tak si snáze vyberete brýle, které budou pasovat vašemu obličeji. 

  • Kulatým obličejům
  • sluší brýle s úzkými rámy a hranatými okraji, nebo obdélníkový tvar obrouček.
  • Oválný tvar obličeje
  • vypadá skvěle v kombinaci s oblými obdélníkovými obroučkami, které kopírují tvar obočí. S tvary ale můžete více experimentovat.
  • Hranatý obličej
  • můžete doplnit klidně extravagantnějšími obroučkami v oválném tvaru, ten zjemní hranatější rysy v obličeji.
  • Srdcovitý tvar obličeje
  • zjemníte jemnějšími obroučky obdélníkového nebo oválného tvaru.

Kromě vzhledu si můžete u brýlí zvolit i UV filtr či možnost polarizačních skel pro řidiče, která pomáhají výrazně eliminovat světelné odlesky na vozovce. Velmi populární jsou v posledních letech také brýle na modré světlo (tzv. počítačové brýle), které můžete bez obav nosit i jako módní doplněk.

K TÉMATU  Práce v den, kdy je státní svátek. Na co všechno máte nárok

Trendy ve světě brýlí

Kovové obroučky jsou populární zejména mezi studenty a hipstery, slušet ale mohou všem. Jejich rám bývá křehčí, ale záleží, pro jakou značku se rozhodnete. Kovové obroučky mohou být v klasickém retro provedení, dalšími tradičními tvary jsou také cat–eye nebo brýle typu Aviator, tzv. pilotky.

Transparentní obroučky jsou dalším trendem, který by vás neměl minout. Dodají nezapomenutelný vzhled vašemu obličeji a skvěle doplní jakýkoliv outfit. Z tvarů můžete vybírat obdélníkové, kulaté i cat–eye. Záleží, jak moc výrazné brýle toužíte mít. 

Over–size brýle jsou dalším módním trendem, se kterými budete nepřehlédnutelní. Zakryjí větší část obličeje a volit můžete i výraznější obroučky. Ne nadarmo právě tento typ bývá oblíbený u celebrit.

brýlí
Jaký bude váš nový kousek padnoucích brýlí?

Dbejte i na velikost

Velikost brýlí je jedním z nejdůležitějších faktorů. Pokud vám totiž perfektně nesedí, pak je ani sebelepší provedení nezachrání. Brýle si vybírejte podle šířky očnice (vzdálenost od kořene nosu po lícní kost). Podstatná je také šířka nosníku (vzdálenost v nejužším místě mezi očnicemi), a délka stranice (vzdálenost od očnice po konec stranice – laicky řečeno nožiček brýlí). Módní designové brýle pak mívají větší šířku očnice než tradičnější brýle. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pití vody se šťávou z citronu, pomeranče nebo limety je zdravé a v rámci hubnoucích režimů a zdravého živoního stylu se těší velké oblibě. Nástrojů na vymačkání šťávy z plodů je k dostání nepřeberné množství, ale co takhle nějaký pěkný kousek? Designové odšťavňovače nejen, že odvedou svojí práci, ale ve vaší kuchyni se budou vyjímat! Na citrusové plody jsou nejvhodnější odstředivé ošťavňovače, ale můžete použít i ty klasické ruční. Které si vybrat?
Teplákové soupravy rozdělují lidi do dvou skupin. Na ty, kteří na ně nedají dopustit a nosí je během celého roku. A na ty, kteří se jim vyhýbají. Soupravy jsou pohodlné a vypadají velmi dobře. Pokud patříte do druhé skupiny, měli byste jim dát aspoň jednu šanci. Uvidíte, že nebudete litovat.
Většina klientů center zabývajících se laserovou epilací jsou přirozeně ženy. K návštěvě takového centra je vedou především obecně přijímané standardy ve společnosti – každá z nás chce mít hladkou, upravenou kůži na nohou i pažích. Genetické vlastnosti jsou velmi odlišné, ale jedno máme společné: každá chceme vypadat skvěle. A právě zde přichází na řadu laserová epilace.
Střelci, jakožto jedno z ohnivých znamení, dokáží být neuvěřitelně spontánní a jsou to právě oni, kteří vám bez obalu řeknou naprosto vše, ať se vám to líbí či nikoliv. Oni věci nefiltrují. Se Střelci bývá velká zábava, často jsou proto obklopeni hromadou lidí a přátel. Mají nadstandardní konverzační schopnosti a své okolí umí vysoce zaujmout a inspirovat, aby žili svůj nejlepší možný život.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek