Pátek , 27. 05. 2022

Valdemar

Dbejte o svůj zrak stejně jako o design brýlí

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Oko je bránou do duše. Nebo se to tak minimálně říká. Brýle vám kromě lepšího vidění mohou pomoci i s vytvořením vaší image a celkového vzhledu obličeje. Klíčem je najít ty správné. S výběrem nespěchejte. 

Zvažte svůj životní styl 

Ať už vybíráte jakékoliv brýle, je třeba si na začátek ujasnit, jaký je váš životní styl a pro jakou příležitost je hledáte. Jaký typ práce vykonáváte? Jaké jsou vaše oblíbené volnočasové aktivity? Jste kreativní člověk? Jak často sportujete? Nebo se shledáváte ve vícero různých stylech a rádi byste brýle, které můžete nosit pro různé příležitosti a hodily se tak úplně kamkoliv?

brýlí

Jaký typ brýlí hledáte? 

Dioptrické brýle, sluneční brýle, brýle proti modrému světlu. Různých druhů je několik, záleží, co vy sami hledáte. Od toho se odvíjí cena brýlí, jejich funkce. Jednotný ale může být design. A na ten se zaměříme.

Tvar a funkce

Volba tvaru závisí na tvaru vašeho obličeje. Podle toho, zda máte spíše kulatý, oválný, hranatý nebo srdcovitý obličej, můžete vybrat i tvar brýlí, které vám budou sedět. 

TIP: Dioptrické i sluneční brýle v trendy provedení najdete v Eyerim collection. Brýle si můžete prostřednictvím kamery vyzkoušet i přes obrazovku monitoru. Tak si snáze vyberete brýle, které budou pasovat vašemu obličeji. 

  • Kulatým obličejům
  • sluší brýle s úzkými rámy a hranatými okraji, nebo obdélníkový tvar obrouček.
  • Oválný tvar obličeje
  • vypadá skvěle v kombinaci s oblými obdélníkovými obroučkami, které kopírují tvar obočí. S tvary ale můžete více experimentovat.
  • Hranatý obličej
  • můžete doplnit klidně extravagantnějšími obroučkami v oválném tvaru, ten zjemní hranatější rysy v obličeji.
  • Srdcovitý tvar obličeje
  • zjemníte jemnějšími obroučky obdélníkového nebo oválného tvaru.

Kromě vzhledu si můžete u brýlí zvolit i UV filtr či možnost polarizačních skel pro řidiče, která pomáhají výrazně eliminovat světelné odlesky na vozovce. Velmi populární jsou v posledních letech také brýle na modré světlo (tzv. počítačové brýle), které můžete bez obav nosit i jako módní doplněk.

K TÉMATUBolavé dásně: jak úspěšně bojovat s nepříjemným problémem?

Trendy ve světě brýlí

Kovové obroučky jsou populární zejména mezi studenty a hipstery, slušet ale mohou všem. Jejich rám bývá křehčí, ale záleží, pro jakou značku se rozhodnete. Kovové obroučky mohou být v klasickém retro provedení, dalšími tradičními tvary jsou také cat–eye nebo brýle typu Aviator, tzv. pilotky.

Transparentní obroučky jsou dalším trendem, který by vás neměl minout. Dodají nezapomenutelný vzhled vašemu obličeji a skvěle doplní jakýkoliv outfit. Z tvarů můžete vybírat obdélníkové, kulaté i cat–eye. Záleží, jak moc výrazné brýle toužíte mít. 

Over–size brýle jsou dalším módním trendem, se kterými budete nepřehlédnutelní. Zakryjí větší část obličeje a volit můžete i výraznější obroučky. Ne nadarmo právě tento typ bývá oblíbený u celebrit.

brýlí
Jaký bude váš nový kousek padnoucích brýlí?

Dbejte i na velikost

Velikost brýlí je jedním z nejdůležitějších faktorů. Pokud vám totiž perfektně nesedí, pak je ani sebelepší provedení nezachrání. Brýle si vybírejte podle šířky očnice (vzdálenost od kořene nosu po lícní kost). Podstatná je také šířka nosníku (vzdálenost v nejužším místě mezi očnicemi), a délka stranice (vzdálenost od očnice po konec stranice – laicky řečeno nožiček brýlí). Módní designové brýle pak mívají větší šířku očnice než tradičnější brýle. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jaro se pomalu přelévá do léta, a tak začínají lidé řešit, jak budou vypadat v plavkách. Ať už u českých řek, rybníků či bazénů, nebo někde u moře. A přiznejme si, že po roce všemožných protiepidemických opatření, zavřených tělocvičen a fit center nebo zákazu lyžování je ve formě jen málokdo. Proto byste mohla ocenit cvičení pro zpevnění zadečku, která zaručeně fungují.
Rozhodli jste se sobě nebo svým blízkým udělat radost a koupit jim chytré hodinky? Dalo by se říct, že chytré hodinky jsou výkřikem módy a že je to trend, který je budoucností. I proto je každý chce mít. Zvyšující poptávka vede ke zvyšující se nabídce a rázem není tak snadné vybrat si jedny, které nám budou dělat společnost. Pojďme si tedy prozradit, jak vybrat chytré hodinky, které budou tím nejlepším parťákem v každodenním životě.
Trápí vás akné? Dělají se vám pupínky, různé vyrážky a vás už to přestává bavit? Možná jste zkoušeli plno mastiček, plno čistících přípravků, ale i tak se vám potíže s pletí stále vrací! Jak vyřešit akné jednou provždy? Dá se to vůbec? Rovnou vám řeknu, že ano! A nyní vám prozradím, jak na to.
Časy, kdy stačilo hodit do automatu na kávu desetikorunu a člověk se spokojil s "tmavě hnědou tekutinou", jsou už dávno pryč. Podávání i pití kávy se v České republice výrazně proměnilo. Klasického "turka" či instantní kávu už najdete v málokteré kavárně. V supermarketech vás regály s kávou lákají všemi směry: zrnková, mletá, kapsle… Nemůžete se rozhodnut? Přečtěte si našich 6 tipů a budete mít jasno, jak si vybrat a hlavně vychutnat dobrou kávu.
Vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace mají hned několik pozitiv. Budou jedinečné a originální, přizpůsobíte je dokonale svým představám a navíc ušetříte. K tomu všemu budete mít z jejich tvorby skvělý pocit, obzvlášť v případě, že vám je pochválí nějaká návštěva. Inspirujte se nějakým nápadem!

Nepřehlédněte

Ačkoli menstruace občas bývá nepříjemná, je přirozenou součástí našeho života, která je důležitá pro naše zdraví i schopnost početí. Věděly jste ale, že barva vaší menstruace může hodně vypovědět o vašem zdraví?

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek