Pondělí , 02. 10. 2023

Olívie a Oliver

Dbejte o svůj zrak stejně jako o design brýlí

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.

Oko je bránou do duše. Nebo se to tak minimálně říká. Brýle vám kromě lepšího vidění mohou pomoci i s vytvořením vaší image a celkového vzhledu obličeje. Klíčem je najít ty správné. S výběrem nespěchejte. 

Zvažte svůj životní styl 

Ať už vybíráte jakékoliv brýle, je třeba si na začátek ujasnit, jaký je váš životní styl a pro jakou příležitost je hledáte. Jaký typ práce vykonáváte? Jaké jsou vaše oblíbené volnočasové aktivity? Jste kreativní člověk? Jak často sportujete? Nebo se shledáváte ve vícero různých stylech a rádi byste brýle, které můžete nosit pro různé příležitosti a hodily se tak úplně kamkoliv?

brýlí

Jaký typ brýlí hledáte? 

Dioptrické brýle, sluneční brýle, brýle proti modrému světlu. Různých druhů je několik, záleží, co vy sami hledáte. Od toho se odvíjí cena brýlí, jejich funkce. Jednotný ale může být design. A na ten se zaměříme.

Tvar a funkce

Volba tvaru závisí na tvaru vašeho obličeje. Podle toho, zda máte spíše kulatý, oválný, hranatý nebo srdcovitý obličej, můžete vybrat i tvar brýlí, které vám budou sedět. 

TIP: Dioptrické i sluneční brýle v trendy provedení najdete v Eyerim collection. Brýle si můžete prostřednictvím kamery vyzkoušet i přes obrazovku monitoru. Tak si snáze vyberete brýle, které budou pasovat vašemu obličeji. 

  • Kulatým obličejům
  • sluší brýle s úzkými rámy a hranatými okraji, nebo obdélníkový tvar obrouček.
  • Oválný tvar obličeje
  • vypadá skvěle v kombinaci s oblými obdélníkovými obroučkami, které kopírují tvar obočí. S tvary ale můžete více experimentovat.
  • Hranatý obličej
  • můžete doplnit klidně extravagantnějšími obroučkami v oválném tvaru, ten zjemní hranatější rysy v obličeji.
  • Srdcovitý tvar obličeje
  • zjemníte jemnějšími obroučky obdélníkového nebo oválného tvaru.

Kromě vzhledu si můžete u brýlí zvolit i UV filtr či možnost polarizačních skel pro řidiče, která pomáhají výrazně eliminovat světelné odlesky na vozovce. Velmi populární jsou v posledních letech také brýle na modré světlo (tzv. počítačové brýle), které můžete bez obav nosit i jako módní doplněk.

K TÉMATU  Dokonalé tělo do plavek? S těmito cviky to dokážete!

Trendy ve světě brýlí

Kovové obroučky jsou populární zejména mezi studenty a hipstery, slušet ale mohou všem. Jejich rám bývá křehčí, ale záleží, pro jakou značku se rozhodnete. Kovové obroučky mohou být v klasickém retro provedení, dalšími tradičními tvary jsou také cat–eye nebo brýle typu Aviator, tzv. pilotky.

Transparentní obroučky jsou dalším trendem, který by vás neměl minout. Dodají nezapomenutelný vzhled vašemu obličeji a skvěle doplní jakýkoliv outfit. Z tvarů můžete vybírat obdélníkové, kulaté i cat–eye. Záleží, jak moc výrazné brýle toužíte mít. 

Over–size brýle jsou dalším módním trendem, se kterými budete nepřehlédnutelní. Zakryjí větší část obličeje a volit můžete i výraznější obroučky. Ne nadarmo právě tento typ bývá oblíbený u celebrit.

brýlí
Jaký bude váš nový kousek padnoucích brýlí?

Dbejte i na velikost

Velikost brýlí je jedním z nejdůležitějších faktorů. Pokud vám totiž perfektně nesedí, pak je ani sebelepší provedení nezachrání. Brýle si vybírejte podle šířky očnice (vzdálenost od kořene nosu po lícní kost). Podstatná je také šířka nosníku (vzdálenost v nejužším místě mezi očnicemi), a délka stranice (vzdálenost od očnice po konec stranice – laicky řečeno nožiček brýlí). Módní designové brýle pak mívají větší šířku očnice než tradičnější brýle. 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Sedací souprava je obvykle jedním z nejvýznamnějších kusů nábytku v celém bytě. Tvoří dominantu každého obývacího pokoje, takže vybrat si tu pravou pro vás je nesmírně důležité. Nejen že by měla být pohodlná a pěkně vypadat, ale také je potřeba ji zasadit do okolního interiéru tak, aby ladila s ostatním nábytkem a použitými barvami ve vašem obývacím pokoji.
Pitbulové jsou od pohledu psi velice statní a mnoho lidí si tak myslí, že jsou agresivní a zlí. A ono je tomu právě naopak. Pokud je tento druh psa vychováván v lásce a dostatečné péči, dokáže se pro své pány a rodinu rozdat. Má dobré psí srdce a je to velký ochránce. Tato fakta dokazuje čin, který na internetu prezentoval Juan José, Mexičan, který se stará od štěněte o pitbula Hadese.
Máme tu nový rok, nejspíš jste si stanovili různá předsevzetí a jedno z nich může být právě cvičení. Možná jste se ale pokoušeli cvičit už dřív, ale moc dlouho vám to nevydrželo. Anebo jste se k tomu nakonec ani neodhodlali. Čím to vlastně je? A jak to jednou provždy vyřešit a doopravdy se cvičením začít? Pojďme si o tom něco povědět!
Rok 2021 byl tím, během kterého se začala projevovat velká ekonomická krize. Mnozí se domnívali, že je dávno za námi, ale to nejhorší nás teprve čeká, a to i letos, jelikož zdražující elektřina se právě v nadcházejících měsících velkou měrou zapíše do rodinných rozpočtů. Ať už jste se dostali do situace, ve které jste museli nového dodavatele energií najít, případně jste se k tomuto kroku rozhodli dobrovolně, prozradíme vám, na co si dát pozor a jak ho vybrat.
Kempování je neodmyslitelně spojené s létem. Pokud plánujete prázdniny pod stanem, příprava je klíčová. Občas se při hektickém balení stane, že zapomenete na důležité věci. I z toho důvodu jsme připravili seznam několika věcí, které je dobré mít na mysli, než vyrazíte do přírody.

Nepřehlédněte

Příroda se po zimě pomalu probouzí ze spánku. To samé platí také o našem těle, které v chladných měsících fungovalo v trochu jiném režimu. A právě teď, kdy jaro začíná nabírat na síle, je ten správný čas nastartovat očistu organismu a dopřát si svěží probuzení. Jednou z možností je detox jednotlivých orgánů, které zkrátka pro zdravé tělo i mysl musí šlapat jak hodinky. Pojďme se společně mrknout na podrobnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek