Čtvrtek , 06. 10. 2022

Eliška

Pět tipů, jak udržet děti ve školce či škole

I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.

14. 11. 2021

14. 11. 2021

Dbejte na mytí rukou

Bez dodržování základních hygienických pravidel se úspěch nedostaví. Dohlédněte na to, aby si vaše děti poctivě myly ruce ihned po příchodu domů, po použití toalety, před jídlem a samozřejmě při jakémkoliv zašpinění. Opakujte jim to tak dlouho, dokud si tuto činnost nezautomatizují.

děti

„Nadopujte“ je vitaminy

Základními vitaminy, které byste měli dětem naordinovat, jsou céčko a déčko. Právě vitamin D je pro správné fungování imunitního systému nepostradatelný. Pokud bude vašemu potomkovi dlouhodobě chybět, projeví se to tím, že bude mnohem náchylnější k respiračním virovým infekcím. Navíc déčko je důležité u dětí pro správný růst a vývoji kostí i zubů. Proto byste jim ho měli pravidelně dávat. Vhodný je například doplněk stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt kids, který má podobu cucavých pastilek s pomerančovou příchutí. Postačí jen jedna pastilka denně a budou mít zajištěnou potřebnou dávku supervitaminu.

Nezapomínejte na probiotika

děti

Ovšem samotné vitaminy k opětovnému vybudování silné přirozené obranyschopnosti stačit nebudou. Myslet totiž musíte i na jejich zažívání. Právě střeva a v nich sídlící mikrobiom jsou totiž nejdůležitějšími orgány imunity. K tomu, aby byly ve formě a dokázaly čelit každodennímu náporu, vám nejlépe pomohou probiotika. K dostání jsou i speciální přípravky pro děti. Pro malé žáčky jsou určeny Naturevia Laktobacílky, které mají podobu cucavých pastilek s ovocnou příchutí, takže vašim ratolestem zachutnají a nemusíte řešit, jak je do nich „dostanete“.

„Vyžeňte“ je na čerstvý vzduch

Další rada je možná prostá, ale osvědčená. Místo toho, aby děti trávily čas zavřené doma u počítače, vezměte je na výlet, hřiště či aspoň procházku. Právě pohyb na čerstvém vzduchu jim prospěje a také budou moci volně dýchat bez jakéhokoliv omezení v podobě roušek či respirátorů.

K TÉMATU  Jak začít cvičit pilates? Je to jednoduché a snadné

Vyhýbejte se místům s velkou koncentrací lidí

Pokud je to jen trochu možné, vyhýbejte se místům, kde je hodně lidí. Zvláště obchodní centra začínají před blížícími se Vánocemi praskat ve švech. Když už tam musíte, zdržte se tam co nejkratší dobu. To se týká i dětí a pokud je nemusíte brát s sebou, nechte je doma. V tomto případě totiž platí pravidlo, čím víc lidí, tím větší je šance, že někdo z nich bude infekční a nemoc rozšíří. Proto buďte opatrní, ale také ohleduplní. Pokud vám či vašem dětem není dobře, zůstaňte doma a obraťte se na svého lékaře. Nechoďte do práce a děti neposílejte do školy či školky, jinak se z bludného kruhu nedostanete.

Zdroj: www.naturevia.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Vždycky jsem si myslela, že rodiče mohou mít jednání svých dětí pod kontrolou a dokážou je ochránit před nebezpečím. Vždy, když jsem slyšela nějaký příběh k tomuto tématu, tak jsem byla paní chytrá, prý mně by se to stát nemohlo, já bych to poznala, moje dítě je poučeno, blá, blá, blá…. No, nikdy neříkej nikdy a to mé určité povyšování, že já jsem lepší matkou rychle vzalo za své. Setkala jsem se s tím tak z blízka, že bych to opravdu nikomu nepřála.
Obličejová jóga, anglicky face yoga, je stále oblíbenější. V posledních letech zaznamenává úplný boom, a tak nějak do pozadí posouvá i dříve preferovaný botox. Jenže zatímco obličejovou jógu můžete provádět kdykoliv a kdekoliv, navíc za ni nemusíte utrácet peníze, botox je pořád procedurou, při níž do sebe necháváte vpíchnout chemický jed. Možná je tedy na čase rozhýbat svaly v obličeji a jednoduchými cviky tak dosáhnout mladistvého vzhledu, po kterém touží každá žena.
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Ještě váš byt nedýchá vánoční atmosférou? Do Štědrého dne zbývá dost času, abyste do bytu vnesli ducha Vánoc. Výzdobu nemusíte kupovat hotovou, je to finančně poměrně náročné. Stačí pár drobností koupit, něco nasbírat v přírodě, inspirovat se a začnou se dít zázraky.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek