Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Pět tipů, jak udržet děti ve školce či škole

I když školy a školky fungují, tak většina dětí v nich moc času netráví. Stačí jim totiž pár dnů v kolektivu a onemocní. Chřipku střídá nachlazení či angína. Během měsíců, kdy byly doma a nosily roušky, se oslabila jejich přirozená obranyschopnost a nyní jim stačí málo. Tohle byste měli udělat, abyste jejich imunitu opět nastartovali a vaše ratolesti trávily více času v lavici než v posteli.

14. 11. 2021

14. 11. 2021

Dbejte na mytí rukou

Bez dodržování základních hygienických pravidel se úspěch nedostaví. Dohlédněte na to, aby si vaše děti poctivě myly ruce ihned po příchodu domů, po použití toalety, před jídlem a samozřejmě při jakémkoliv zašpinění. Opakujte jim to tak dlouho, dokud si tuto činnost nezautomatizují.

děti

„Nadopujte“ je vitaminy

Základními vitaminy, které byste měli dětem naordinovat, jsou céčko a déčko. Právě vitamin D je pro správné fungování imunitního systému nepostradatelný. Pokud bude vašemu potomkovi dlouhodobě chybět, projeví se to tím, že bude mnohem náchylnější k respiračním virovým infekcím. Navíc déčko je důležité u dětí pro správný růst a vývoji kostí i zubů. Proto byste jim ho měli pravidelně dávat. Vhodný je například doplněk stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt kids, který má podobu cucavých pastilek s pomerančovou příchutí. Postačí jen jedna pastilka denně a budou mít zajištěnou potřebnou dávku supervitaminu.

Nezapomínejte na probiotika

děti

Ovšem samotné vitaminy k opětovnému vybudování silné přirozené obranyschopnosti stačit nebudou. Myslet totiž musíte i na jejich zažívání. Právě střeva a v nich sídlící mikrobiom jsou totiž nejdůležitějšími orgány imunity. K tomu, aby byly ve formě a dokázaly čelit každodennímu náporu, vám nejlépe pomohou probiotika. K dostání jsou i speciální přípravky pro děti. Pro malé žáčky jsou určeny Naturevia Laktobacílky, které mají podobu cucavých pastilek s ovocnou příchutí, takže vašim ratolestem zachutnají a nemusíte řešit, jak je do nich „dostanete“.

„Vyžeňte“ je na čerstvý vzduch

Další rada je možná prostá, ale osvědčená. Místo toho, aby děti trávily čas zavřené doma u počítače, vezměte je na výlet, hřiště či aspoň procházku. Právě pohyb na čerstvém vzduchu jim prospěje a také budou moci volně dýchat bez jakéhokoliv omezení v podobě roušek či respirátorů.

K TÉMATUPřírodní maska na vlasy pro kvalitní péči

Vyhýbejte se místům s velkou koncentrací lidí

Pokud je to jen trochu možné, vyhýbejte se místům, kde je hodně lidí. Zvláště obchodní centra začínají před blížícími se Vánocemi praskat ve švech. Když už tam musíte, zdržte se tam co nejkratší dobu. To se týká i dětí a pokud je nemusíte brát s sebou, nechte je doma. V tomto případě totiž platí pravidlo, čím víc lidí, tím větší je šance, že někdo z nich bude infekční a nemoc rozšíří. Proto buďte opatrní, ale také ohleduplní. Pokud vám či vašem dětem není dobře, zůstaňte doma a obraťte se na svého lékaře. Nechoďte do práce a děti neposílejte do školy či školky, jinak se z bludného kruhu nedostanete.

Zdroj: www.naturevia.cz

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po dlouhém období samoty jsem si našla přítele, můj život začal být zase o něco šťastnější. Všechno nám klapalo a vypadalo to nadějně. Byli jsme spolu spokojení a pomalu začínali přemýšlet nad společným rodinným životem. Tak jsem se rozhodla, že by Petra mohla poznat i má matka, abych zjistila, co na něj říká ona. Zpočátku vše vypadalo dobře, ale to, co se stalo pak, mě strašlivě zasáhlo.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Když se lísáme ke zvířatům, jejich nenadálý pohyb nebo zvukový projev nás pěkně vyděsí. Někdy tak trochu zapomínáme, že zvířata nemusí brát tulení jako něco příjemného. Zajímá je vaše jídlo, a jdou po něm hlava nehlava. Reakce dětí i dospělých je vždy leknutí, jen ti malí se trochu víc bojí. I takový roztomilý tuleň umí pěkně vyděsit!
Období, kterým nyní procházíme, je složité. A asi bychom se shodly na tom, že pro všechny. Staří lidé jsou samotní, mladí lidé musí řešit péči o děti a jejich výuku. Hodně domácností se potýká s nedostatkem peněz. Někteří se potýkají se špatným zdravotním stavem. Věřte ale, že bude líp, a je potřeba si udržet, alespoň někdy, dobrou náladu. Tak si dejme nějaké super české komedie!
Někdy není času nazbyt – v práci fofr, doma lítačka, člověk si pomalu ani nesedne. Ale jíst se musí, zvlášť když nechcete zbytečně utrácet za oběd v restauraci. Nechte si poradit a odložte při tom předsudky stranou. Rychlý oběd totiž může být i velmi zdravý a plnohodnotný. Dokonce se může stát, že rychlé recepty se ve vaší kuchyni usadí už napořád. Pusťte se s námi do vaření a uvidíte, že manžela a děti už ani nebudete muset přesvědčovat. Tak co, už zapínáte plotnu?
Jaro nám klepe na dveře a s ním i módní trendy tohoto roku. Péřové bundy zanedlouho přemístíme do hloubky skříní, naopak vytáhneme lehčí bundičky, které nebude třeba zapínat až ke krku. Abyste však letos okouzlili nejen muže, ale i zástupkyně něžného pohlaví, které jsou na módu často vysazené, zakomponujte do své stávající sbírky vzory. Právě jim se na jaře bude přikládat velký důraz.
Myslíte si, že podle prvotního pohledu na tvář člověka můžete usuzovat na jeho charakter? Podle fyziognomie tomu tak opravdu je. Roli hraje vzhled očí, nosu, úst, čela, ale i jejich vzájemné rozložení v obličeji. Pojďme si říct aspoň některé indicie, které vám mohou poskytnout důležité informace o druhém člověku. Je ale samozřejmě jen na vás, jak velkou váhu tomu budete přikládat...
Ráno dělá den - staré známé rčení, na kterém je kus pravdy. Pokud se vám v posledních dnech stalo, že právě začátek dne se nesl v nevrlém duchu, v němž se ostatně poté nesl zbytek hodin, pak se možná dopouštíte několika věcí, jež jsou zejména po ránu tabu. Naše zlozvyky či návyky se výraznou měrou podepisují na tom, co nás bude čekat či jaký bude den. Co udělat proto, abychom se cítili o něco šťastnější? 
Koronavirus decimuje naši populaci ve velkém. Denně se zveřejňují statistiky nakažených, vyléčených i těch, kteří svůj boj prohráli. Kromě jeho negativních dopadů na tělo se také stále častěji mluví o vlivu na psychiku. Čím déle pandemie a s ní spojené zákazy platí, tím více lidí upadá do deprese a zažívá stavy úzkosti.
Možná patříte mezi ty, kteří nepotřebují jíst maso příliš často. A nemusí to být z důvodu, že se vám příčí zabíjení zvířat, ale třeba vám jen jednoduše maso tolik nechutná a nemáte častou potřebu ho konzumovat. Jak ale zajistit, aby přesto váš jídelníček obsahoval veškeré potřebné živiny?

Nepřehlédněte

Originalitě se meze nekladou, a to ani v případě takových detailů, jako jsou kuchyňské baterie. Díky různým barevným provedením můžete z té vaší učinit moderní doplněk, který bude v kuchyni třešničkou na dortu. Objevte krásu barev a dopřejte tak interiéru proměnu!

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek