Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Tipy na rodinnou dovolenou v Chorvatsku

Rádi byste si letos konečně dopřáli pořádnou dovolenou a uvažujete, zda pro vás bude lepší hotel nebo kemp? Podívali jsme se na zoubek ubytování v Chorvatsku a přinášíme vám několik zajímavých tipů, které vám pomohou naplánovat si dovolenou přesně podle vašeho gusta.
Chorvatsku
Zdroj obrázku: Pawel Kazmierczak / Shutterstock.com

Pokud si nade všechno ceníte pohodlí a soukromí, pak pro vás bude hotel jasnou první volbou. Ovšem jestliže rádi zůstáváte v kontaktu s přírodou, rádi usínáte za doprovodu roztomilého cvrkání cvrčků, milujete posezení na čerstvém vzduchu, ale zároveň se jen těžko vzdáváte veškerého komfort, pak si jednoduše pronajměte chatku v kempu!

Kempy v Chorvatsku dokážou vyjít vstříc

Pohodlné postele, plně vybavená kuchyň s mnoha vychytávkami, prostorná  a moderně vybavená koupelna, pohodlný obývací pokoj a velká terasa – také si myslíte, že jsme vám právě vypsali přednosti nějakého lepšího hotelu? Ale vůbec ne, přesně takhle dokáže být vybavená i rekreační kempingová chata.

Zvolit si však můžete i podobně zařízené apartmány v Chorvatsku, které se stanou perfektním řešením pro každého, komu záleží na pohodlí, svobodě a pocitu volnosti, který dokáže každému kroku ven dodat jen bohatá chorvatská příroda. A do kterých kempů se vydat?

CampingIN Park Umag

Pokud si ještě nejste jistí, jaké ubytování Chorvatsko vybrat, pak si to své určitě najdete v CampingIN Park Umag. Sdružuje totiž pod sebou hned pět různých kempů s různými možnostmi a vybavením. Vše je tu přizpůsobeno pro aktivní dovolenou i pro trávení volných chvil s dětmi. A turisté si pochvalují i zdejší kuchyni.

Kemping Straško

Chcete si užít prázdniny na břehu Jaderského moře? Pak se ubytujte mezi olivovníky a dalmatskými duby – přesně to vám totiž nabídne Kemping Straško. Ve vzdálenosti 1,5 kilometru navíc leží i půvabné městečko Novalja, kam lze pohodlně dojít pěšky a užít si všech místních lákadel.

Nudistický kemp Valalta

Hledáte na cestách trochu jiné povyražení? Pak vyzkoušejte Nudistický kemp Valalta. Jeho historie se táhne už do roku 1960, takže nad naháči se tu opravdu nikdo nepohoršuje. Najdete tu mnoho služeb s kvalitou na velmi vysoké úrovni a za zmínku rozhodně stojí i kvalita jídla. Například zdejší pepřová omáčka podávaná ke steaku je jednoduše bez chybičky.

K TÉMATU  Jaké vitamíny a doplňky pomáhají v boji proti suché pokožce?

Kempy s mnoha možnostmi

Ty nejlepší chorvatské kempy se vyznačují tím, že nabízejí celou řadu atrakcí pro celou rodinu, a to samozřejmě i s ohledem na potřeby svých nejmenších hostů. Nemusíte se tedy bát ani cest s nejmenšími dětmi. K mání jsou přírodní i otevřené bazény a samozřejmě i brouzdaliště pro děti. Některé z vodních komplexů navíc nabídnou také vyhřívané nebo kryté bazény s vodními tobogany (mnohé jsou díky své výšce ideální pro milovníky adrenalinu) a najdou se i nápaditá vodní hřiště pro děti, stejně jako například skákací hrady a skvěle vybavená dětská hřiště.

Vlastní auto – nezávislost na cestách

Pokud máte alespoň trochu dobrodružnou povahu, pak se určitě do této země vydejte autem. Cestování po Chorvatsku vlastním autem má totiž mnoho výhod. Jednou z těch nejdůležitějších je maximální využití kufru vozidla. Jinými slovy – můžete si vzít vše, co se vám tam vejde. Nemusíte se nechat omezovat konkrétními rozměry a hmotností zavazadel, jako je tomu kupříkladu u leteckých společností. Na svou dovolenou si tak můžete zabalit opravdu cokoliv, co chcete.

V kempu také můžete snadno cestovat k blízkým i vzdáleným atrakcím, které nejsou vždy dobře spojeny s letoviskem například prostřednictvím autobusů (ty navíc nebývají v Chorvatsku obvykle tak přesné, jak jsme zvyklí z ČR). Cestování autem vám tedy  dává nezávislost, kterou rozhodně využijete naplno.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Letní období přeje vytváření krásy. Přejete si i vy mít vaše vchodové dveře nebo interiér ozdobený a překrásný? Podívejte se na naše tipy, se kterými si toto období v roce skutečně oblíbíte. Naše letní věnce dokáže vytvořit každý. Vyberte si, který se bude nejlépe vyjímat u vás doma.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
Japonská zahrada je působivý způsob úpravy okrasné zahrady. V Japonsku bývala zahrada dlouhodobě otázkou prestiže více, než kdekoli jinde ve světě. V Evropských zemích se nachází parky i zahrady, které si berou inspiraci právě v této zahradní architektuře. Jejich vzhled byl ale přizpůsoben našemu trendu úpravy zahrad. Nic to nemění na tom, že krásně upravená idealizovaná příroda v duchu japonské zahrady je prostě pastvou pro oči.
V dřívějších dobách bylo soužití generace s generací naprostou samozřejmostí. Dnes se do toho už mnoha lidem nechce. Příčiny jsou jasné – vznikají třecí plochy, o které nikdo nestojí. Když je však dokážete zvládnout, můžete si naplno vychutnávat pozitiva: například mít možnost hlídání a péče o dům, děti, zvířata a květiny, i když jste pryč.
Vyrazit na túru či pořádně šlápnout do pedálů chce během léta nejeden z nás. Jenže mnohdy plány zůstanou jen v hlavě, protože po prvním dni a zvýšené pohybové aktivitě se dostaví bolesti svalů, nepříjemné křeče a únava. Přitom všechny tyto potíže mají často společného původce. Tím je nedostatek hořčíku. Jde-li o dlouhodobý problém, mohou být následky mnohem závažnější.
Všechny to známe. Kolikrát něco řekneme a přitom si myslíme úplně něco jiného. Často především v komunikaci s našimi drahými polovičkami nebo nejlepšími kamarádkami nemůžeme říct to, co doopravdy chceme, protože by to působilo, že jsme chladnokrevné, věčně nespokojené, arogantní nebo vypočítavé potvory.
Pandemie doléhá na nás všechny. Negativní zprávy, úmorné diskuze kolem zákazů a stále se nelepšící situace nikomu neprospívají. Spíše naopak. Těžce doléhají nejen na naše tělo, ale i duši. Ovšem udržet si vitalitu je jedinou cestou, jak my sami můžeme situaci čelit. Proto si pojďme zahrát o doplňky stravy Naturevia Omega 3 a Magnesium 1, které prospějí nejen naší fyzičce, ale i psychice.

Nepřehlédněte

Český jazyk a jeho gramatika není vaší silnou stránkou? Žádný učený z nebe nespadl, pomůžeme vám naučit se alespoň psát správně velká a malá písmena u všeho, co souvisí s Vánocemi. Pak můžete bez obav začít rozesílat vánoční přání.
Když jsem začala pracovat v marketingové firmě, těšila jsem se na novou výzvu. Vytváření obsahu a reklamních kampaní mě bavilo odjakživa - a ve své původní firmě jsem měla na starosti všechno možné. Byla to pro mě skvělá příležitost, jak se posunout o kousek dál. Tuhle společnost už jsem totiž měla vyhlédnutou dlouho, a konečně se mi tam podařilo dostat. Už to všechno ale vidím jinýma očima…a může za to šéfová.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek