Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
moře
Užijte si dámskou jízdu u moře!

Skvělou volbou je pro vás oblíbené Chorvatsko –⁠ dovolená tu nevyžaduje složité plánování, a přitom si ji užijete plnými doušky i při pobytu na pár dní. Zároveň patří k nejvariabilnějším dovoleným u moře. Velký výběr lokalit a druhů ubytování, nekonečné variace termínů i rozmanitá zábava vám umožní naplánovat dovolenou přesně podle svých představ. Co všechno si tady s kamarádkami užijete a jak se do Chorvatska dostanete?

Bezbřehé možnosti letních dnů

Dovádění ve vlnách, opalování na břehu, ochutnávání drinků na baru… Také si představujete chvíle u moře právě takhle? V Chorvatsku to nechodí jinak a s kamarádkami to bude teprve zábava! K tomu se dá podniknout plno dalších věcí, až je z nich těžké vybrat: nákupy, památky, gastronomie, adrenalin, párty, romantické chvíle… Máte rády procházky v přírodě? Tak to jste v Chorvatsku také správně. Je tady hned několik národních a přírodních parků, které vás doslova okouzlí. Pokrývají hned 10 % celého území.

Nekončící noční zábava

Těšíte se, až to večer s kamarádkami rozjedete? Jestli vás noční život a taneční možnosti hodně lákají, není na škodu vybírat destinaci právě podle nich. Vyhlášená je pláž Zrće na ostrově Pag, které se dokonce přezdívá „chorvatská Ibiza“. Chybu neuděláte ani při volbě Hvaru, Splitu nebo Primoštenu. V létě se po celém Chorvatsku koná i řada festivalů. Ale možnost dát si večer něco ostřejšího s hudebním podkresem máte v každé turistické destinaci.

Něco klidnějšího pro oddych

Slunit se na pláži a občas skočit do moře je samo o sobě skvělý odpočinek a bez výčitek se můžete oddávat jenom jemu. Kdybyste však zatoužily po něčem dalším, není problém něco vybrat. Po chorvatském pobřeží je rozeseto plno malebných měst a vesniček, ve kterých můžete kličkovat uličkami třeba se zmrzlinou v ruce a užívat si památky. Výlet si můžete udělat třeba do Puly za šestým největším dochovaným amfiteátrem světa.

K TÉMATU  Dopřejte si víkend jen sama pro sebe a naplánujte si domácí wellness

Praktické rady na cestu

Nejrychlejší na organizaci je vyrazit vlastním autem a ubytování sehnat online třeba ve vyhledávači dovolených Skrz.cz. Pokud ale nechcete řešit vůbec nic a koupit kompletní balíček i s dopravou, nabídku zájezdů na těchto stránkách také najdete. Do Chorvatska se dá také letět nebo jet vlakem, ovšem v takovém případě je výhodné vše zařídit v předstihu kvůli cenám i dostupnosti míst.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Není žádným tajemstvím, že poslední roky jsou pro každého z nás náročné, což se podepsalo jak na zdraví fyzickém a psychickém, tak i na partnerských vztazích. Mnoho párů prožilo „křest ohněm“, některým vztah vydržel, jiným ne. Dopady pandemie se nevyhnuly ani hereckým hvězdám.
Nadváhou nechce trpět žádná z nás, a proto mnohé ženy usilovně cvičí a snaží se ji udržet na uzdě. Jak je to ale možné, že po čtyřicítce je ten boj s váhou najednou mnohem těžší? Jak to, že ženy, které byly celý život velice hubené, aniž by o to jakkoliv usilovaly, po čtyřicítce začnou najednou nabírat kila? Co se s tělem děje a je možné něco udělat pro to, abyste žili i nadále zdravě, šťastně a netrápili se složitými dietami?
Chodit bez bot se stalo tak trochu módním trendem. Najednou máme podporovat chůzi dětí po kamínkách, existují různé stezky na trénink chůze naboso, frčí barefoot neboli bosé boty. Čím nám tohle ale vlastně prospívá? Bude naše zdraví za chůzi naboso opravdu vděčné?
Peru je velmi zajímavá země oplývající především mnoha kulturními památkami starověkých civilizací a koloniální architekturou. Jedná se o neuvěřitelně rozmanitou zemi a ráj pro každého cestovatele. V našich představách může znít Peru jako zapadlá zemička, kde nic nenajdeme, ale opak je pravdou! Tajemné džungle, ztracená města, jezero Titicaca, delta Amazonky – právě za těmito zázraky turisté do Peru míří. Tato země Jižní Ameriky jim poskytne příležitost ocitnout se ve zcela jiné dimenzi.
Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Pro někoho může jít o kraj nehostinný, neboť si ho často spojujeme zejména s těžbou uhlí. Ve skutečnosti jde ale o nádherný kus krajiny s bohatou historií a přírodními scenériemi, které rozhodně stojí za to navštívit. Vybrali jsme pro vás deset nejzajímavějších míst, které byste si při návštěvě severních Čech neměli nechat ujít.
Při nakupování na internetu můžete narazit na řadu zajímavého. Při házení oblíbených nápojů do virtuálního košíku na vás může vyskočit třeba takzvaný matcha čaj, který vás zaujme pro svou nápadně zelenou barvu. Právě díky ní se nad ním pozastavíte a přemýšlíte, jestli si ho také vhodit či nevhodit do onoho koše. Nakonec však kliknete na "dokončit nákup" s tím, že si ho zakoupíte někdy příště. Pojďme si prozradit, proč se této chyby v budoucnu nedopustit.  

Nepřehlédněte

„Petra je tak úspěšná a krásná. Té se nikdy nevyrovnám.“ „Když půjdu ven v téhle sukni, určitě si o mně moji kolegové řeknou, že nemám vkus.“ „Moje děti mají tak nešikovnou mámu. Vím, že to jiné matky zvládají všechno mnohem lépe.“ Něco vám chybí - a to je sebeláska!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek