Sobota , 04. 02. 2023

Jarmila

Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
moře
Užijte si dámskou jízdu u moře!

Skvělou volbou je pro vás oblíbené Chorvatsko –⁠ dovolená tu nevyžaduje složité plánování, a přitom si ji užijete plnými doušky i při pobytu na pár dní. Zároveň patří k nejvariabilnějším dovoleným u moře. Velký výběr lokalit a druhů ubytování, nekonečné variace termínů i rozmanitá zábava vám umožní naplánovat dovolenou přesně podle svých představ. Co všechno si tady s kamarádkami užijete a jak se do Chorvatska dostanete?

Bezbřehé možnosti letních dnů

Dovádění ve vlnách, opalování na břehu, ochutnávání drinků na baru… Také si představujete chvíle u moře právě takhle? V Chorvatsku to nechodí jinak a s kamarádkami to bude teprve zábava! K tomu se dá podniknout plno dalších věcí, až je z nich těžké vybrat: nákupy, památky, gastronomie, adrenalin, párty, romantické chvíle… Máte rády procházky v přírodě? Tak to jste v Chorvatsku také správně. Je tady hned několik národních a přírodních parků, které vás doslova okouzlí. Pokrývají hned 10 % celého území.

Nekončící noční zábava

Těšíte se, až to večer s kamarádkami rozjedete? Jestli vás noční život a taneční možnosti hodně lákají, není na škodu vybírat destinaci právě podle nich. Vyhlášená je pláž Zrće na ostrově Pag, které se dokonce přezdívá „chorvatská Ibiza“. Chybu neuděláte ani při volbě Hvaru, Splitu nebo Primoštenu. V létě se po celém Chorvatsku koná i řada festivalů. Ale možnost dát si večer něco ostřejšího s hudebním podkresem máte v každé turistické destinaci.

Něco klidnějšího pro oddych

Slunit se na pláži a občas skočit do moře je samo o sobě skvělý odpočinek a bez výčitek se můžete oddávat jenom jemu. Kdybyste však zatoužily po něčem dalším, není problém něco vybrat. Po chorvatském pobřeží je rozeseto plno malebných měst a vesniček, ve kterých můžete kličkovat uličkami třeba se zmrzlinou v ruce a užívat si památky. Výlet si můžete udělat třeba do Puly za šestým největším dochovaným amfiteátrem světa.

K TÉMATU  Zadržování vody v těle je problém. Má jednoduché řešení

Praktické rady na cestu

Nejrychlejší na organizaci je vyrazit vlastním autem a ubytování sehnat online třeba ve vyhledávači dovolených Skrz.cz. Pokud ale nechcete řešit vůbec nic a koupit kompletní balíček i s dopravou, nabídku zájezdů na těchto stránkách také najdete. Do Chorvatska se dá také letět nebo jet vlakem, ovšem v takovém případě je výhodné vše zařídit v předstihu kvůli cenám i dostupnosti míst.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Pokojové květiny mají v zimě jiné nároky, podle toho, zda potřebují přezimovat v chladnější místnosti, nebo zda mohou přežít zimu v běžném bytě s teplotou nad 20 °C. Netvarovat, nestříhat! Co ještě nedělat? Kdy a jak hnojit? Jestliže se chcete s pokojovkami těšit i v mrazivých měsících, vytvořte jim vhodné podmínky.
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Jen málokdo si dovede představit léto bez zmrzliny. Proč ale do sebe sypat zmrzliny, které tu hlavní přísadu viděly jen zdálky, a oproti tomu jsou plné tuků a bůhví čeho ještě? To chce poctivou zmrzlinu, a čím originálnější, tím lepší. A kam vyrazit za úžasnou zmrzkou, na to se právě teď podíváme.
Rekonstruujete a přemýšlíte nad tím, čím byste si zkrášlili holé stěny? Pokud vám nestačí obyčejná malba, pak můžete vyzkoušet další oblíbené způsoby stěnové dekorace. Některé výzdoby stojí čas i peníze, jiné pořídíte doslova za pár korun a máte je na zdi cobydup.
Každý si svůj svatební den představuje jinak. Někdo sní o pohádkových šatech s dlouhou vlečkou a pompézní výzdobou, jiný zase o skromné party ve stodole, která ale dnes už také může stát desítky korun. Ať už si každý svůj velký den představuje jakkoli, je pravdou, že i ta sebemenší svatba stojí nějaké peníze. Pokud chcete ušetřit a využít své prostředky třeba na svatební cestu, určitě vyzkoušejte některý z našich tipů.
Bez rostlin by na Zemi nemohl být život. A přestože má člověk sklon své přirozené prostředí nevybíravým způsobem poškozovat, rostliny stále ještě vnímáme jako uklidňující prvek. Proto se jimi obklopují i ti největší cynici. Existují však různé druhy rostlin a květin. Některé nám prospívají více, jiné méně, a některé nám mohou být dokonce jedovaté. Nejen svými plody, ale i vůní, kterou zejména na jaře vypouštějí. Pojďme se však nyní podívat na pokojové rostliny, které stojí za ti mít doma.
Je tu! První článek, první krůček k cestě za posunem, učením se, přeměnou zaběhlých vzorců. Z upřímné zpovědi jedné odvážné ženy se dozvíte, proč za mnou přišla, kam se chce pomocí koučinku Emočních rovnic posunout i proč si vybrala právě mě. Bude to naše společná jízda - na rok, rok a půl. A vy budete u toho a nahlédnete tak do způsobu mé práce z první řady. Vaše Marcela Hlaváčková.
Úklid šatníku je skvělou příležitostí k vyřazení nenošených a nepadnoucích kousků. Vyhazování oblečení není nikdy snadné, nicméně může to být zvláštně osvobozující zkušenost. Jak ale na to? Více v článku.
Zatímco většina zatím cestuje jenom prstem po mapě, jiné už nebaví sedět doma. Chtějí něco zažít, i když tomu epidemiologická situace zrovna nenahrává. Jenže panující koronavirus cestování nepřeje už nějaký ten pátek, proto se mnozí lidé rozhodli vydat se na cestu, i když je venku stále hrozící riziko nakažení.
Když v supermarketech udeří akce, sáhneme na dno prasátek a namíříme si to střemhlav na nákupy. Všechno, co lze schovat do mrazáku, nakoupíme za akční ceny, protože v opačném případě bychom za dané zboží utratili dvojnásobek. To samé platí i v případě masa. Když je za skvělou cenu, nabereme ho kila a pustíme se do zamrazování. Jenže co udělat v okamžiku, kdy ho chceme zpracovat?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek