Středa , 17. 07. 2024

Martina

Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
moře
Užijte si dámskou jízdu u moře!

Skvělou volbou je pro vás oblíbené Chorvatsko –⁠ dovolená tu nevyžaduje složité plánování, a přitom si ji užijete plnými doušky i při pobytu na pár dní. Zároveň patří k nejvariabilnějším dovoleným u moře. Velký výběr lokalit a druhů ubytování, nekonečné variace termínů i rozmanitá zábava vám umožní naplánovat dovolenou přesně podle svých představ. Co všechno si tady s kamarádkami užijete a jak se do Chorvatska dostanete?

Bezbřehé možnosti letních dnů

Dovádění ve vlnách, opalování na břehu, ochutnávání drinků na baru… Také si představujete chvíle u moře právě takhle? V Chorvatsku to nechodí jinak a s kamarádkami to bude teprve zábava! K tomu se dá podniknout plno dalších věcí, až je z nich těžké vybrat: nákupy, památky, gastronomie, adrenalin, párty, romantické chvíle… Máte rády procházky v přírodě? Tak to jste v Chorvatsku také správně. Je tady hned několik národních a přírodních parků, které vás doslova okouzlí. Pokrývají hned 10 % celého území.

Nekončící noční zábava

Těšíte se, až to večer s kamarádkami rozjedete? Jestli vás noční život a taneční možnosti hodně lákají, není na škodu vybírat destinaci právě podle nich. Vyhlášená je pláž Zrće na ostrově Pag, které se dokonce přezdívá „chorvatská Ibiza“. Chybu neuděláte ani při volbě Hvaru, Splitu nebo Primoštenu. V létě se po celém Chorvatsku koná i řada festivalů. Ale možnost dát si večer něco ostřejšího s hudebním podkresem máte v každé turistické destinaci.

Něco klidnějšího pro oddych

Slunit se na pláži a občas skočit do moře je samo o sobě skvělý odpočinek a bez výčitek se můžete oddávat jenom jemu. Kdybyste však zatoužily po něčem dalším, není problém něco vybrat. Po chorvatském pobřeží je rozeseto plno malebných měst a vesniček, ve kterých můžete kličkovat uličkami třeba se zmrzlinou v ruce a užívat si památky. Výlet si můžete udělat třeba do Puly za šestým největším dochovaným amfiteátrem světa.

K TÉMATU  Itálie jako nejatraktivnější destinace roku 2022. Co vidět především?

Praktické rady na cestu

Nejrychlejší na organizaci je vyrazit vlastním autem a ubytování sehnat online třeba ve vyhledávači dovolených Skrz.cz. Pokud ale nechcete řešit vůbec nic a koupit kompletní balíček i s dopravou, nabídku zájezdů na těchto stránkách také najdete. Do Chorvatska se dá také letět nebo jet vlakem, ovšem v takovém případě je výhodné vše zařídit v předstihu kvůli cenám i dostupnosti míst.

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Většina z nás si určitě ještě pamatuje na studentská léta, kdy se v hodinách biologie učilo rozdělení pohlavních hormonů na ženské a mužské. Ačkoliv je testosteron považován za mužský pohlavní hormon, má své čestné místo i v ženském těle. Víte, proč?
Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
Plesy a společenské akce jsou tady, a vy určitě chcete zazářit! Dnes se zaměříme módní novinky a připravíme vás na večery plné tajemství, módního lesku a nezapomenutelných okamžiků. Právě teď se stáváme vaším průvodcem pro plesovou a divadelní sezonu letošní zimy. Milé dámy buďte s námi šik a přečtěte si co vám radí odbornice na módu, fashion poradkyně paní Jana.
Susan Buckner, americká herečka známá svým výkonem ve filmu "Pomáda" z roku 1978, zemřela minulý týden ve věku 72 let. Rodina herečky oznámila, že Buckner zemřela ve čtvrtek 2. května v Miami, obklopena svými blízkými. Příčina jejího úmrtí nebyla zveřejněna.
Zapomeňte na čas a peníze v místním kosmetickém salonu. Postupujte podle těchto jednoduchých receptů a nechte se hýčkat dokonalou domácí maskou na obličej. Buďte zase krásná a mějte vláčnou pleť bez jediného pupínku. Která obličejová maska je vaše nejoblíbenější?
Děti nutně nemusí trávit svůj volný čas hraním počítačových nebo mobilních her, které je nijak nerozvíjí. Daleko lepší je rozvíjet jejich kreativitu a motoriku s pomocí hraček, které vyplní jejich volný čas stejně dobře a u nichž si užijí stejnou porci zábavy. Těmito hračkami myslíme dětské stavebnice, které jsou mezi námi už dlouhá staletí.
Teploty stoupají a pomalu svítá i naděje, že se brzy otevřou sportoviště. Jestli se chcete po delší pauze dostat do formy, rozhodně nepodceňujte přípravu. Dobijte energii a dávejte si postupné cíle. Jinak byste mohli skončit s nepříjemnými křečemi, bolestivě nataženými svaly a vyčerpaní únavou.
Myslíte si, že máte kufr dostatečně velký, ale když do něj dáte všechny věci, nemůžete ho ani za nic na světe zavřít? Snažíte se do něj vměstnat všechny své věci, ale prostě jste nad jeho limit? Pak byste měli změnit balící taktiku.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
„Už to mezi námi není takové, jako dřív. Chybí mi chvíle, kdy jsme neřešili jen pleny, očkovaní, hlídání, opruzeniny, růst zoubků. Náš sexuální život je po narození dítěte na bodu mrazu. Všechno se točí kolem prcka a nemáme na sebe s partnerem už vůbec žádný čas. Jsem uvázaná doma a můj svět je jen pračka, pleny a sporák. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy měla čas umýt si vlasy nebo si udělat nehty. Co máme mimino, jsem pro svou ženu druhé kolo u vozu. Všechno mám na krku já a partner mi s ničím nepomáhá. Moje žena o sebe přestala pečovat.“ Tohle je výčet těch nejčastějších příčin sporů, které vyvstávají po narození dítěte. Poznáváte se v některém z uvedených příkladů? Dnešní článek vás provede nejčastějšími příčinami partnerské poporodní nebo chcete-li rodičovské krize.
Z ničeho nic srdce bije na poplach, žaludek se sevře a vy se cítíte svým partnerem či partnerkou zrazeni. Ano, to je žárlivost, která je v nízké míře naprosto přirozená.

Výběr článků

Každý rodič má vůči svému potomkovi vyživovací povinnost. A tato povinnost nemizí ani v případě rozvodu. Spousta rodičů tak přispívá na své dítě, i přesto, že spolu již nesdílí jednu domácnost a dítě je ve střídavé, nebo výhradní péči druhého rodiče. Jenomže co dělat, když bývalý partner přestane posílat alimenty? Zjistili jsme to pro vás.
Letní období se obecně nese v duchu odlehčené stravy, zároveň ale takové, která dodá energii na všechna letní dobrodružství. Příroda nabízí mnoho svých plodů, dozrávají jahody, třešně, broskve, meruňky, melouny, okurky atd. Samo léto vám tak napovídá, co dobrého by se mohlo objevit na vašem talíři, pojďme se na to, ale podívat blíže.
Nakupování v second handech má své výhody. Předně jsou zde nízké ceny a značkové oblečení, které byste si jinak možná nemohli dovolit. Také na jednotlivých kouscích oblečení nenajdete chemikálie, jež se drží hlavně na tom nově koupeném.

Nepřehlédněte

Ženy i muži často mateřská znaménka podceňují, ale to se nevyplácí. Nikdy nemůžete vědět, jestli v sobě náhodou neskrývají strašáka v podobě rakoviny. Proto si nechávejte znaménka nejenom pravidelně kontrolovat, ale také se o ně správně starejte.
Virtuální seznamování se stalo tak oblíbenou cestou k nalezení dokonalého protějšku, že naprosto předčilo osobní kontakt. Jenže jak se v něm naučit chodit? Výběrem správné fotografie to teprve začíná! S čím zabodujete a čemu se raději vyhnout?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek