Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Dámská jízda: Co podniknout a proč ji trávit u moře?

S kamarádkami jste dlouho nic pořádného nepodnikly a rády byste si to vynahradily? Zároveň chcete strávit alespoň pár letních dnů na pláži? Spojte tato dvě přání v jedno řešení. Vyrazte s holkami k moři.
moře
Užijte si dámskou jízdu u moře!

Skvělou volbou je pro vás oblíbené Chorvatsko –⁠ dovolená tu nevyžaduje složité plánování, a přitom si ji užijete plnými doušky i při pobytu na pár dní. Zároveň patří k nejvariabilnějším dovoleným u moře. Velký výběr lokalit a druhů ubytování, nekonečné variace termínů i rozmanitá zábava vám umožní naplánovat dovolenou přesně podle svých představ. Co všechno si tady s kamarádkami užijete a jak se do Chorvatska dostanete?

Bezbřehé možnosti letních dnů

Dovádění ve vlnách, opalování na břehu, ochutnávání drinků na baru… Také si představujete chvíle u moře právě takhle? V Chorvatsku to nechodí jinak a s kamarádkami to bude teprve zábava! K tomu se dá podniknout plno dalších věcí, až je z nich těžké vybrat: nákupy, památky, gastronomie, adrenalin, párty, romantické chvíle… Máte rády procházky v přírodě? Tak to jste v Chorvatsku také správně. Je tady hned několik národních a přírodních parků, které vás doslova okouzlí. Pokrývají hned 10 % celého území.

Nekončící noční zábava

Těšíte se, až to večer s kamarádkami rozjedete? Jestli vás noční život a taneční možnosti hodně lákají, není na škodu vybírat destinaci právě podle nich. Vyhlášená je pláž Zrće na ostrově Pag, které se dokonce přezdívá „chorvatská Ibiza“. Chybu neuděláte ani při volbě Hvaru, Splitu nebo Primoštenu. V létě se po celém Chorvatsku koná i řada festivalů. Ale možnost dát si večer něco ostřejšího s hudebním podkresem máte v každé turistické destinaci.

Něco klidnějšího pro oddych

Slunit se na pláži a občas skočit do moře je samo o sobě skvělý odpočinek a bez výčitek se můžete oddávat jenom jemu. Kdybyste však zatoužily po něčem dalším, není problém něco vybrat. Po chorvatském pobřeží je rozeseto plno malebných měst a vesniček, ve kterých můžete kličkovat uličkami třeba se zmrzlinou v ruce a užívat si památky. Výlet si můžete udělat třeba do Puly za šestým největším dochovaným amfiteátrem světa.

K TÉMATU  Tetování může snížit šanci na získání zaměstnání. Kde je to problém a kde to nevadí

Praktické rady na cestu

Nejrychlejší na organizaci je vyrazit vlastním autem a ubytování sehnat online třeba ve vyhledávači dovolených Skrz.cz. Pokud ale nechcete řešit vůbec nic a koupit kompletní balíček i s dopravou, nabídku zájezdů na těchto stránkách také najdete. Do Chorvatska se dá také letět nebo jet vlakem, ovšem v takovém případě je výhodné vše zařídit v předstihu kvůli cenám i dostupnosti míst.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Krásné, silné a dlouhé vlasy jsou bezesporu symbolem ženství a vysoké atraktivity. Jsou jednoduše sexy a to nejen pro muže, ale i pro ženy. Každá to ale s vlasy máme trochu jinak. Zatímco některé ženy by se prodejem takových vlasů snad mohly i živit, je spousta žen, které marně čekají na každý centimetr. Pokud právě vy patříte ke krátkovláskám anebo s vámi bůh jednoduše odmítl diskutovat ve chvíli, kdy jste vlasů chtěla víc, zajisté jste někdy uvažovala o možnosti prodloužení a zhuštění vlasů. Proč ne. Víte ale, která z metod je tou nejlepší cestou? Inspirujte se.
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Jaké jsou vaše plány a cíle? Chcete zůstat v zajetých kolejích zaměstnance? Nebo prahnete po výstupu ze své zóny komfortu, která s sebou nese také start podnikání? Ať už chcete rozjet velkou společnost nebo působit „na vlastní noze”, v obou případech by vám v knihovně mělo dřímat několik knižních výtisků, které mohou člověka sedmimílovými kroky posunout kupředu.
Děti jsou fascinovány celou zvířecí říší. I proto jejich kroky velmi často míří do zoologických zahrad, kde mohou být svědky existence i takových tvorů, které běžně v přírodě nepotkají. Po ukončení výletu do zoo se v nich však probouzí touha mít vlastního tvora, o kterého by mohli pečovat, také doma. A stává se, že po dlouhém naléhání a přemlouvání rodiče jednoho dne svolí. Jenže jaký domácí mazlíček je ten nejvhodnější?
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
Pro podklady na tento článek nemusíme sahat hluboko do kapsy, vždyť přece katastrofické filmy se často natáčejí právě na základě skutečných událostí. Ke každé události se pak přirozeně přidá malé nebo velké množství fikce a divák se může těšit na fascinující a zároveň strašidelný koktejl. Hollywoodští filmaři jsou na takové trháky přímo odborníci, a proto se nechte strhnout ojedinělými snímky, které by za žádnou cenu neměly ujít vaší pozornosti!
Podzim je tady. Cítíme to nejen ve vzduchu, ale také to vidíme - listy stromů se začínají zbarvovat a okenní parapety opouští letní rostliny, které je třeba zazimovat. Jelikož jsou nyní okenní parapety prázdné, je načase je něčím oživit. Pojďme si zmínit několik rostlin, které vydrží i chladné podzimní dny.  

Nepřehlédněte

Vodu používáme všichni každý den. Aniž i to uvědomujeme, spotřebujeme jí obrovské množství – o čemž mnohdy ani nevíme. Zjistíme to, až nám přijde roční vyúčtování a začnou se nám nad ním protáčet panenky. Nicméně existují způsoby, jak vodou v domácnosti šetřit, aniž by nás to nějak omezilo, A hned bude pohled na každoroční vyúčtování veselejší. Jak v domácnosti šetřit vodou?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek