Neděle , 23. 06. 2024

Zdeňka

Jak o Vánocích ušetřit? Inspirujte se našimi 7 tipy

Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
ušetřit
Na Vánoce se nemusíte zadlužit. O tom ty svátky nejsou.

09. 12. 2022

09. 12. 2022

Stanovte si jasný rozpočet

Jídlo, pití, dárky, to vše v součtu naskáče k několika tisícům, a to obzvlášť, pokud máte vícečlennou rodinu. Ušetřit se v tomto případě dá tehdy, pokud si nastavíte pevný vánoční rozpočet a toho se budete striktně držet. Budou to sice skromnější Vánoce, ale hlavně, že budou, a navíc bez nutnosti půjček, které jsou v tomto období doslova peklem. Těm se vyhýbejte jak čert kříži.

Připravujte jen to, co se sní

Zejména před Vánoci mají mnozí velké oči – pečou spoustu druhů cukroví, aby vydrželo na celé svátky (a pak se zpravidla beztak rozdává po příbuzných nebo se nedej bože vyhazuje), zároveň se ke Štědrovečerní večeři chystají jídla, která nemusí chutnat každému. Poučte se z těchto věcí, připravte méně cukroví a na Štědrý den nachystejte menu, na kterém si všichni pochutnají. Nehrozí tak žádné nežádoucí přebytky a zbytečná ztráta peněz.

Dárky omezte na minimum

Vánoce by měly být hlavně pro děti, i tak to ale není dobré přehánět. Dětem kupte buďto jeden větší a dražší dárek, nebo několik menších a levnějších, přičemž s dospělými se domluvte třeba na tom, že si dárky dávat letos vůbec nebudete (vždyť o tom Vánoce také nejsou) nebo si dejte jasný strop – jeden dárek do určité hodnoty.

Věnujte dárkové poukazy

Ač se to na první pohled nezdá, úspornější variantou mohou být také dárkové poukazy, a to zejména z důvodu, že po novém roce zpravidla probíhají velké novoroční výprodeje. A právě díky nim si obdarovaný za pořízený poukaz koupí mnohem víc, než kolik by dostal před Vánoci. 

Využijte výhodné akce

Značně ušetřit můžete také na slevových akcích – od speciálních nabídek, kupónů až po cashback. Možností je více než dost a ušetřit tak můžete nejen na jídle, ale i dárcích, zkrátka na čemkoliv.

K TÉMATU  Chcete zažít tradiční svatbu na Bali? Co byste měly vědět, než se tam pojedete vdát? Jaké jsou tam zvyky a proč se ženy unášely?

Vsaďte na handmade dárky

Pokud jste alespoň trochu kreativní duše, určitou úsporu do rodinného rozpočtu přinesou i podomácku vyráběné dárky. Není žádným tajemstvím, že pod stromečkem mnohem víc potěší ručně vyráběné dárky, takové, co jsou darované opravdu od srdce. 

Ušetřete i na doplňcích

Každý to chceme mít o Vánocích doma pěkné, zároveň jsme rádi, když můžeme dárky krásně zabalit. Všechno ale stojí dost peněz – i takové šišky či balící papír, na tom (a mnoha dalších věcech) se dá krásně ušetřit. Zatímco šišky můžete posbírat ve svém okolí, pro zabalení dárků postačí i obyčejný a nejlevnější papír, který můžete úhledně ozdobit vlastními kresbami nebo dalšími přírodními poklady.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 způsobů, jak letos o Vánocích můžete ušetřit za dárky

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Přestože má jít o svátky klidu a míru, jsou Vánoce často spojené s nákupním šílenstvím. Lidé v České republice nakupují čím dál tím více dárků a zvyšují se i výdaje spojené s Vánocemi. Kolik tedy v průměru Češi za Vánoce utratí? A je vůbec možné při nákupu vánočních dárků výrazněji ušetřit? Na to se podíváme v tomto článku.
Říká se, že ženy jsou v uvažování složité, zatímco muži zůstávají srozumitelní a jednoduší. Co se ale vztahů týká, tak muži a ženy následují trochu rozdílné cesty. To, co muži hledají ve vztahu není to, co by ženy motivovalo, aby do takového vztahu šly. Rozdělují je jejich touhy, mentalita, vášně či úroveň vyjadřování. My vám nyní řekneme, co muži doopravdy očekávají od vztahů se ženami a po čem jejich srdce touží.
Jsou lidé, kteří ho prostě nemohou vystát a nemohou se dočkat, až rychle pomine, a ti, kteří ho naopak zbožňují, navzdory chladu, mlze a všemu, co k němu patří. Zima je pro nás obdobím, které má kouzelný nádech, možná kvůli Vánocům, možná proto, že mráz v určitých obdobích jako by všechno zmrazil a zastavil čas. A když sněží? Rozhodně to neusnadňuje pohyb, ale bílý plášť jako by všechno zkrášloval a tlumil, zkrátka kouzelný svět! Zima je však také synonymem pro méně času stráveného venku, a to z pochopitelných důvodů souvisejících s nižšími teplotami, a pro děti se nuda může stát krutou realitou. Když se nad tím ale zamyslíte, s trochou fantazie a organizace se dá s dětmi podnikat spousta aktivit, a to jak uvnitř, tak venku.
Je tomu několik dnů, kdy Lela Ceterová a Karlos Vémola oznámili, že jdou od sebe. Složité životní období prožívali již nějaký čas, a v poslední době se dokonce nakazili koronavirem, kterým onemocněla i jejich několikaměsíční dcerka.
Většina žen chce okouzlit své okolí perfektním vzhledem a dobře zvoleným módním outfitem. Z toho důvodu zpravidla volí kousky, které jim sice zaručí vyladěný vzhled, ovšem na úkor jejich zdraví. A možná k takovýmto ženám patříte i vy. Pojďte se proto podívat na několik špatných módních návyků, které neprospívají vašemu zdraví, a zjistěte, jak najít přijatelný kompromis.
Být lepší verzí sebe samých. Snažíme se o to každý den. A když se o to nesnažíme my, chtějí to po nás druzí. V současné době jsou na nás kladené obrovské nároky, během nichž jsme vystavováni nesmírnému tlaku. Co kdybychom vám ale řekli, že každá životní situace se dá zvládnout s nadhledem a lehkostí. Jen potřebujete člověka, který vás pošťouchne tím správným směrem.
Hnědé uhlí, známé pro své využití v domácích a průmyslových kotlích, je pro mnohé z nás klíčem k útulnému a teplému domovu během chladných měsíců. A výběr správného paliva je důležitý nejen pro váš rodinný rozpočet, ale i pro celkovou efektivitu vytápění a ochranu životního prostředí.
Na své zahrádce i v květináči můžete pěstovat kdejaké koření, bylinu nebo rostlinu. Zatímco někdo se uchyluje cestou levandule pro uklidnění, jiný se rozhodl zasadit si do záhonu či připraveného truhlíku saturejku.
Dobře se odlíčit, hydratovat pleť nebo se dostatečně chránit před sluncem… Jsou určitá pravidla, která fungují, ať je vám 20 nebo 50 let.  Naše pokožka se ale postupem času mění a v každé etapě života potřebuje něco jiného. Co přesně?
Pozdrav vycházejícímu slunci nad třpytícím se oceánem. Meditace za zvuku mořských vln. Uvolňující procházky palmovými háji. Kokosová voda a spousty exotického ovoce. Potřebujete dovolenou pro tělo i mysl? Vydejte se do teplých krajin za jógou. Spojit dovolenou s cvičením jógy je stále víc a víc populární.
Váháte nad výběrem postele? Inspirujte se v naší galerii. Spokojený spánek je pro naše tělo velmi důležitý!

Výběr článků

Před časem jsme se s partnerem rozhodli, že po svatbě a pořízení bytu bychom rádi měli miminko. To jsem ale netušila, jaké utrpení mě bude čekat.
Barevné dámské kabelky jsou skvělým způsobem, jak oživit a zpestřit váš outfit. Dodávají outfitu osobitost a mohou být výrazným módním doplňkem, který přitáhne pozornost. Aby však vypadaly opravdu skvěle a harmonicky ladily s celkovým vzhledem, je potřeba je správně stylizovat. Zde je několik tipů, jak na to.
Může být klíčem ke štěstí a trvalému vztahu astrologie? Ať už hledáte spřízněnou duši, nebo hodnotíte stav současného vztahu, vaše znamení zvěrokruhu vám může poskytnout užitečné informace o vašem milostném životě. Takže, jak je důležité souznění horoskopu?

Nepřehlédněte

Kozoroh je předně charakteristický svou pílí a pracovitostí. Mnohdy se může stát, že svůj úspěch má zadarmo, ale není tomu tak. Stojí za ním tvrdá práce a věnování svého značného času a prostoru. Zvládne mít úspěšnou vedoucí pracovní roli a zároveň být i hlavou rodiny a vést domácnost.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek