Čtvrtek , 02. 02. 2023

Nela a Hromnice

Jak o Vánocích ušetřit? Inspirujte se našimi 7 tipy

Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
ušetřit
Na Vánoce se nemusíte zadlužit. O tom ty svátky nejsou.

09. 12. 2022

09. 12. 2022

Stanovte si jasný rozpočet

Jídlo, pití, dárky, to vše v součtu naskáče k několika tisícům, a to obzvlášť, pokud máte vícečlennou rodinu. Ušetřit se v tomto případě dá tehdy, pokud si nastavíte pevný vánoční rozpočet a toho se budete striktně držet. Budou to sice skromnější Vánoce, ale hlavně, že budou, a navíc bez nutnosti půjček, které jsou v tomto období doslova peklem. Těm se vyhýbejte jak čert kříži.

Připravujte jen to, co se sní

Zejména před Vánoci mají mnozí velké oči – pečou spoustu druhů cukroví, aby vydrželo na celé svátky (a pak se zpravidla beztak rozdává po příbuzných nebo se nedej bože vyhazuje), zároveň se ke Štědrovečerní večeři chystají jídla, která nemusí chutnat každému. Poučte se z těchto věcí, připravte méně cukroví a na Štědrý den nachystejte menu, na kterém si všichni pochutnají. Nehrozí tak žádné nežádoucí přebytky a zbytečná ztráta peněz.

Dárky omezte na minimum

Vánoce by měly být hlavně pro děti, i tak to ale není dobré přehánět. Dětem kupte buďto jeden větší a dražší dárek, nebo několik menších a levnějších, přičemž s dospělými se domluvte třeba na tom, že si dárky dávat letos vůbec nebudete (vždyť o tom Vánoce také nejsou) nebo si dejte jasný strop – jeden dárek do určité hodnoty.

Věnujte dárkové poukazy

Ač se to na první pohled nezdá, úspornější variantou mohou být také dárkové poukazy, a to zejména z důvodu, že po novém roce zpravidla probíhají velké novoroční výprodeje. A právě díky nim si obdarovaný za pořízený poukaz koupí mnohem víc, než kolik by dostal před Vánoci. 

Využijte výhodné akce

Značně ušetřit můžete také na slevových akcích – od speciálních nabídek, kupónů až po cashback. Možností je více než dost a ušetřit tak můžete nejen na jídle, ale i dárcích, zkrátka na čemkoliv.

K TÉMATU  Naučné aplikace pro děti spojí jejich zájem o smartphony s něčím užitečným. Budou bavit děti i vás!

Vsaďte na handmade dárky

Pokud jste alespoň trochu kreativní duše, určitou úsporu do rodinného rozpočtu přinesou i podomácku vyráběné dárky. Není žádným tajemstvím, že pod stromečkem mnohem víc potěší ručně vyráběné dárky, takové, co jsou darované opravdu od srdce. 

Ušetřete i na doplňcích

Každý to chceme mít o Vánocích doma pěkné, zároveň jsme rádi, když můžeme dárky krásně zabalit. Všechno ale stojí dost peněz – i takové šišky či balící papír, na tom (a mnoha dalších věcech) se dá krásně ušetřit. Zatímco šišky můžete posbírat ve svém okolí, pro zabalení dárků postačí i obyčejný a nejlevnější papír, který můžete úhledně ozdobit vlastními kresbami nebo dalšími přírodními poklady.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 způsobů, jak letos o Vánocích můžete ušetřit za dárky

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lidské vztahy jsou složité a jen stěží by se vám povedlo je předem naplánovat. Když s někým chodíte a vztah neklape, obvykle ho prostě ukončíte. V mnoha případech se pak už nemusíte nikdy setkat a za touto kapitolou můžete po čase udělat pomyslnou tečku. Co když to ale nejde?
Už odmalička nám rodiče vštěpovali, jak důležitá je osobní hygiena. Díky dobré výchově jsme se tak naučili, že si musíme pravidelně čistit zuby, aby se nám nekazily, že se musíme pravidelně mýt, abychom byli čistí, hezky vypadali a nezapáchali. A když se jednoho dne objevila influencerka Aella, která bez ostychu přiznala, že se ročně vykoupe jen 37x, vzbudila s tím velké a opravdu šokující pozdvižení. Čím se obhajuje a je ve skutečnosti opravdu taková čunča, jak se zdá?
Nemusíte mít přímo roubenku nebo srub. Dřevěný interiér sluší každé chatě, ale můžete se jím obklopit i doma. Tento klasický materiál bude v módě pořád. Dřevo existuje v mnoha variantách i barvách a s jeho pomocí vytvoříte neopakovatelné bydlení. Působí příjemně a je také zdravotně naprosto nezávadné. Prohlédněte si krásné interiéry, kde je hlavním motivem právě dřevo.
Naši domácnost mohou sužovat nevítaní nepřátelé, kteří nás po ránu nemile překvapí. Jsou jimi brouci, kterým se někdy zkrátka líbí víc v domě než na zahradě, kde mají obvykle svá obydlí. Pokud i k vám domů doputovali drobní tvorové, kteří sice v mnoha případech škodliví nejsou, ale v ostatních ano, prozraďme si, jak s nimi bojovat.
Polycystický ovariální syndrom, neboli PCOS, je strašákem pro ženy v reprodukčním věku. Otěhotnět s tímto onemocněním přirozenou cestou je často nad síly ženy samotné i lékařů. Problém je, že příčina, proč onemocnění vzniká, není dosud úplně jasná. A tak naprosté vyléčení není možné.
Sezóna klíšťat už nastala. Že se kvůli tomu bojíte do přírody, abyste si domů nepřinesli boreliózu nebo klíšťovou encefalitidu? V tom případě pro vás máme dobrou zprávu, nemusíte se vzdávat přírody, abyste žádné klíště nepřilákali. Stačí se jen dostatečně chránit a vsadit na prevenci.
Hledáte originální tipy na výlety v okolí vašeho bydliště, nebo se rádi podíváte i do jiných krajů České republiky? Přinášíme vám nový seriál, v němž vám prozradíme tipy na ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ze všech krajů naší země.

Nepřehlédněte

Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá. Že vám někdo řekl, že čokoláda škodí, kazí se po ní zuby a tloustne se kvůli ní? Onen dotyčný určitě nemluvil o kvalitní čokoládě s vysokým procentem kakaa. Taková čokoláda totiž naopak tělu prospívá.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek