Pondělí , 11. 12. 2023

Dana

Jak o Vánocích ušetřit? Inspirujte se našimi 7 tipy

Vánoce jsou pomalu za dveřmi, a přestože právě tohle období představuje svátky hojnosti, zejména letos mnozí z nás hledají způsoby, jak nějakou tu korunu ušetřit. Ať se však snažíme sebevíc, pokud chceme Vánoce slavit, vždy to nějaké peníze stojí, ovšem i tak se dají najít skulinky, díky kterým naše peněženka zaplesá radostí. Jak a na čem nejvíc ušetřit?
ušetřit
Na Vánoce se nemusíte zadlužit. O tom ty svátky nejsou.

09. 12. 2022

09. 12. 2022

Stanovte si jasný rozpočet

Jídlo, pití, dárky, to vše v součtu naskáče k několika tisícům, a to obzvlášť, pokud máte vícečlennou rodinu. Ušetřit se v tomto případě dá tehdy, pokud si nastavíte pevný vánoční rozpočet a toho se budete striktně držet. Budou to sice skromnější Vánoce, ale hlavně, že budou, a navíc bez nutnosti půjček, které jsou v tomto období doslova peklem. Těm se vyhýbejte jak čert kříži.

Připravujte jen to, co se sní

Zejména před Vánoci mají mnozí velké oči – pečou spoustu druhů cukroví, aby vydrželo na celé svátky (a pak se zpravidla beztak rozdává po příbuzných nebo se nedej bože vyhazuje), zároveň se ke Štědrovečerní večeři chystají jídla, která nemusí chutnat každému. Poučte se z těchto věcí, připravte méně cukroví a na Štědrý den nachystejte menu, na kterém si všichni pochutnají. Nehrozí tak žádné nežádoucí přebytky a zbytečná ztráta peněz.

Dárky omezte na minimum

Vánoce by měly být hlavně pro děti, i tak to ale není dobré přehánět. Dětem kupte buďto jeden větší a dražší dárek, nebo několik menších a levnějších, přičemž s dospělými se domluvte třeba na tom, že si dárky dávat letos vůbec nebudete (vždyť o tom Vánoce také nejsou) nebo si dejte jasný strop – jeden dárek do určité hodnoty.

Věnujte dárkové poukazy

Ač se to na první pohled nezdá, úspornější variantou mohou být také dárkové poukazy, a to zejména z důvodu, že po novém roce zpravidla probíhají velké novoroční výprodeje. A právě díky nim si obdarovaný za pořízený poukaz koupí mnohem víc, než kolik by dostal před Vánoci. 

Využijte výhodné akce

Značně ušetřit můžete také na slevových akcích – od speciálních nabídek, kupónů až po cashback. Možností je více než dost a ušetřit tak můžete nejen na jídle, ale i dárcích, zkrátka na čemkoliv.

K TÉMATU  Bezpečnost dítěte. Jak mu zařídit a vybavit pokojíček?

Vsaďte na handmade dárky

Pokud jste alespoň trochu kreativní duše, určitou úsporu do rodinného rozpočtu přinesou i podomácku vyráběné dárky. Není žádným tajemstvím, že pod stromečkem mnohem víc potěší ručně vyráběné dárky, takové, co jsou darované opravdu od srdce. 

Ušetřete i na doplňcích

Každý to chceme mít o Vánocích doma pěkné, zároveň jsme rádi, když můžeme dárky krásně zabalit. Všechno ale stojí dost peněz – i takové šišky či balící papír, na tom (a mnoha dalších věcech) se dá krásně ušetřit. Zatímco šišky můžete posbírat ve svém okolí, pro zabalení dárků postačí i obyčejný a nejlevnější papír, který můžete úhledně ozdobit vlastními kresbami nebo dalšími přírodními poklady.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

8 způsobů, jak letos o Vánocích můžete ušetřit za dárky

Kolik stojí Vánoce? A jak letos ušetřit?

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Obývací pokoj je srdcem každého domova. Je to místo, kde trávíte spoustu času s rodinou
a přáteli, relaxujete po náročném dni, a kde se odehrávají často nezapomenutelné chvíle. Pohodlná a stylová křesla dotvářejí atmosféru obývacího pokoje a dělají z něj jedno
z nejpříjemnějších míst domova. V tomto článku se zaměříme na výběr toho pravého křesla do obýváku, které splní vaše potřeby a přinese do interiéru zároveň nádech elegance.
Taky už vám tohle období přijde zdlouhavé? Cítíte se stále více unavení a bez elánu. Počítáte dny za dnem a doufáte, že se svět vrátí už brzy zpět do starých kolejí. Jenže to stále nepřichází... Co tedy dělat v této době, abyste se cítili lépe? Abyste neprožívali stres, strach, úzkosti, únavu a taky nudu? V dnešním článku vám to prozradím, tak pokračujte ve čtení, abyste si i vy mohli karanténu více užívat!
Jak si potvrdit, že krmivo, které svému psovi kupujete, je té nejvyšší kvality a skutečně obsahuje vše, co pejsek ke spokojenosti potřebuje? Ověřte si, zda obsahuje následující suroviny a zaměřte se na chování a vzhled svého psího kamaráda.
Příchod koronavirové krize ukázal, že lidé nemají vytvořený takzvaný hotovostní polštář, respektive finanční rezervu, která by jim zachránila život ve chvíli, kdy by přišli o práci. Čechům zkrátka chybí základní znalosti v oblasti finanční gramotnosti, kterým se měli naučit už v útlém dětském věku. Pokud se pravidla zacházení s penězi nebudou dětem vštěpovat do hlavy už od dětství, v dospělosti starého psa jen stěží novým kouskům naučíme.
Zima se nese ve znamení deprese a pochmurného počasí. Právě počasí může za pokulhávající náladou a právě špatná nálada vám dělá ty dny zbytečně dlouhé a nepříjemné. Naštěstí máme recept, jak vyzrát jak na zimní depresi, tak na pochmurné počasí. Zkrátka si jen zalezte do peřin a pusťte si jeden z filmů, který doporučujeme. Rozhodně vás zahřejí na duši!
Přemýšlíte, co ještě pořídit na zahradu? Houpačka vám zpříjemní letní dny, kdy budete chtít posedět venku, ale vyhnout se přímému slunci. Jednoduché závěsné zahradní houpačky s ocelovou konstrukcí snadno přemístíte kamkoli po zahradě a na zimu se dají složit. Dřevěná pergola stojí pevně na místě, ale zase vypadá se zavěšenou houpačkou překrásně. Jen si vyberte!
Hledáte-li pohodlné a zároveň vysoce módní boty na léto, budou polobotky tím správným řešením i pro vás. Na trhu existuje celá řada trendy polobotek. Pokud nejste zrovna módní guru, nezoufejte! Na následujících řádcích vám prozradíme, jaké modely polobotek vybírat a jak je vhodně kombinovat s oblečením, aby byl váš outfit dokonalý. Čtěte a inspirujte se s námi!

Nepřehlédněte

Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek