Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Nutně potřebujete oživit svůj šatník? Šperky s olivínem jsou v kurzu!

Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.
prsten
Prsten s diamantem Olivín nadchne svojí elegancí a nápaditostí

Zelený drahokam, který vás nabije pozitivní energií

Jemná žluto-zelená až tmavá zeleno-hnědá, to je typická barevná škála olivínu. Ve šperkařství se nejčastěji uplatňují kameny s intenzivní zelenou barvou a jemným zlatavým nádechem. Je to kámen zvěrokruhu pro ty, kteří jsou narození v srpnu. Pozitivně ale působí i na znamení Střelce, Panny, Býka, Ryb, Lva a Raka. Daruje se tradičně k 16. výročí svatby. Specialitou olivínu je schopnost zachovat svou barevnou intenzitu, i když ho zrovna nenastavujete slunci nebo umělému světlu. Proto si také od Římanů vysloužil přízvisko „večerní smaragd“. Jeho přednosti ale nejsou jen čistě estetické. Olivín povzbuzuje kreativitu a přináší energii do našeho života. Staří Egypťané jej považovali za kámen úzce spojený se Sluncem. Z tohoto propojení pak vycházela víra, že olivín dokáže zmírnit úzkosti, prospívat vztahům a regenerovat. A to je rozhodně něco, co dnes všichni potřebujeme.

olivín drahokam šperk
naušnice olivín

Pronikavou zeleň charakteristickou pro olivín můžeme vysvětlit nejen legendami, ale i pomocí chemie. Ve složení tohoto minerálu najdeme kromě hořčíku také železo, které je odpovědné za jeho zabarvení. Na olivínech je fascinující, že ačkoli si nás získávají svou svěží krásou, mohou být staré až 4 biliony let. Říká se, že jsou vulkanického původu. Tabulkovité krystaly jsou většinou vrostlé v trhlinách vyvřelých hornin. Jedny z nejlepších kusů pocházejí ze dna Rudého moře. Na pevnině se objevují peridoty vždy tam, kde došlo ke zvrásnění zemské kůry nebo v místech se sopečnou aktivitou, ke kterým patří České středohoří. Olivíny z této oblasti byly dokonce až do počátku 20. století jejich hlavním nalezištěm.

olivín šperk minerál
drahokamy Olivín

Kombinujte olivín s dalšími drahokamy a barvami

Klenotníci olivín v současnosti velice rádi zařazují do svých kolekcí, a světové celebrity na něj často sází, když potřebují vyladit svůj outfit na ty nejvýznamnější události. To vše svědčí o tom, že je tento zelený kámen na vrcholu popularity. Buďte si jistí, že šperk s olivínem nikdy nebude nudný nebo nevýrazný. Sluší mu to v moderním minimalistickém designu, ale stejně dobře vypadá i v romantickém nebo klasickém stylu. Příkladem je třeba prsten s olivínem v zasazení typu halo, obklopený kolem dokola drobnými diamanty. Ten by směle obstál i jako netradiční zásnubní prsten vhodný pro ženy, které mají slabost pro barevné drahokamy. Co se týče barvy zlata, tradiční volbou je žluté. Podpoří hřejivé odstíny olivínu a harmonicky se s ním sladí. Bílé zlato naopak příjemně kontrastuje, a růžové zlato působí s olivínem lehce extravagantně a nevšedně.

K TÉMATUMódní diktát: tenisky! Jsou trendy a pohodlné. Které si obout a při jaké příležitosti? A jaké vzory se nosí?

Pokud je váš šatník plný neutrálních, případně zemitých odstínů, stane se šperk s olivínem vítaným zpestřením. Zapovězené nejsou ani kombinace s dalšími výraznějšími barvami. Zajímavý efekt vznikne třeba s tmavě fialovou nebo námořnickou modrou. Skvělý způsob, jak si se šperky pohrát, je mixovat různě barevné drahokamy. K olivínu se bude hodit fialový ametyst, žlutý citrín, nebo třeba modrý topaz. Nebojte se vykročit z davu s originálním olivínovým náhrdelníkem.

olivín drahokam řetízek
náhrdelník se zeleným olivínem

Pokud jste připravené podlehnout kouzlu olivínu, nakoukněte do nabídky ateliéru KLENOTA. Mistři zlatnického řemesla v samotném srdci Prahy zpracovávají olivín do nadčasových šperků, které nikdy nevyjdou z módy. Ke šperku získáte certifikát pravosti a samozřejmostí je i doživotní čištění zdarma.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Práce na počítači, hraní her či sledování televize mají společné jedno a tím je enormní zátěž na oči. Displeje digitálních přístrojů totiž vyzařují modré světlo, které představuje obrovské množství energie, s níž se musejí oči vypořádat. To, co se ze začátku může projevovat jako podráždění, únava či zarudnutí, může mít časem nepříjemné následky v podobě zhoršení zraku.
S online kurzy se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Když nebylo možné setkávat se offline, podnikatelé se nalodili na online vlnu a rozjeli to právě ve světě internetu. A tak vznikly nejen kurzy týkající se výuky cizích jazyků, ale i efektivní způsoby, jak zlepšit své schopnosti nebo se naučit něčemu úplné novému, a to třeba FB reklamě nebo působení na sociálních sítích. Pokud i vy přemýšlíte nad koupí nějakého konkrétního online kurzu, seznamte se s několika věcmi, které se vyplatí vědět a znát.
Peníze nerostou na stromech, ale i kdyby rostly, bylo by hloupé odmítat příležitosti k výhodnému nákupu. Pokud rádi utrácíte v e-shopech, následující tipy uleví vašemu rozpočtu. Prozradíme vám, jak v e-shopech šetřit a nemuset přitom slevit z kvality zboží. Internet je neuvěřitelně spletité bludiště a najít tu nejlepší nabídku je mnohdy velmi náročné. Někdy člověk stráví celé hodiny prolézáním virtuálních regálů, než se objeví ta správná. Zdaleka nejhorší jsou však tzv. impulzivní nákupy, právě mohou peněženku řádně provětrat. Naštěstí se můžete řídit poměrně jednoduchými pravidly, díky kterým se vlk nažere a koza zůstane celá – nakoupíte ke své spokojenosti, ale nebude lamentovat nad extrémní útratou. Jdeme na to!
Výběr plavek je pro spoustu žen téměř frustrující záležitostí. Pokud nejste šťastnou majitelkou dokonalé postavy, nejspíš už jste to zažila také. V obchodech si zkoušíte jeden model za druhým, ale každý z nich nějakým způsobem zvýrazní přesně tu část těla, kterou byste raději schovala.
Agresivita zahrnuje komplex jednání, které patří do lidské společnosti. Nelze ji ze života vyloučit, protože má nejen své negativní, ale také pozitivní stránky. Pomáhá nám přežít i překonat různé překážky. Pokud se však projevuje ve formě destrukce a násilí, do společnosti nepatří.
Dámská liga si pro vás ve spolupráci se značkou GLISS připravila speciální soutěž o balíček různých druhů dámských vlasových masek GLISS! O jaké produkty se jedná a co musíte udělat pro výhru? Přečtěte si článek níže, ve kterém naleznete odpovědi na tyto otázky.
Tato žena se jmenuje Lauren Bruzzone, a pochází z New Yorku. Její tréninkový partner ji zachytil při cvičení. Nebylo by na tom nic divného, kromě toho, že je jí 72 let! Její trénink je skutečně ukázkový, a dokazuje, co všechno je možné i v pokročilém věku! Jak sama říká, zkoušejte věci, a dávejte jim šanci! Nevzdávejte se, a nenechte se ovlivnit lidmi, kteří říkají, že to nejde.
Genetická modifikace, tedy úmyslná změna genetického materiálu, se využívá zejména ke snazšímu pěstování některých rostlin. Nejčastěji můžete v této souvislosti slyšet o kukuřici. Narazíte však na mnoho argumentů pro i proti tomuto zásahu při pěstování. Na jedné straně je vyzdvihován přínos a zajištění vyšší produkce, na straně druhé jsou pochyby a možná rizika spojená s jejich konzumací.

Nepřehlédněte

Jaká je optimální délka spánku? Všechny vědecké výzkumy, které byly uskutečněné v posledních několika letech, se shodují na tom, že tím jediným správným počtem je osm hodin. Proč? Protože jedině díky osmihodinovému spánku může naše tělo fungovat tak, jak má.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek