Neděle , 24. 09. 2023

Jaromír

Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!

05. 07. 2018

05. 07. 2018

Nalijme si čistého vína – nevěra byla, je a asi i vždycky bude součástí našich vztahů a životů. Bohužel. Co za ní ale stojí? A proč se k ní uchyluje stále více lidí? Odborníci přicházejí s šokující pravdou, která nikoho nenechá chladným. Podle nich jsou v dnešní době pro mimomanželské poměry živnou půdou hlavně tyto aspekty. Který vás převálcuje nejvíc?

Peníze. Ty jsou zase až na prvním místě

Lidé, kteří žijí s výdělečně nečinným partnerem, a „táhnou“ celou domácnost sami, jsou ve většině případů podvádění. Pokud vám to přijde jako přitažené za vlasy, věřte, že jde o vědecky potvrzený fakt. Tedy alespoň tak to sdělují závěry studie publikované v časopise American Sociological Review. Vysvětlení tohoto prazvláštního jevu přináší americká psycholožka a zároveň vztahová poradkyně Kristin Zeising, která na studii spolupracovala.

„Fakt, že člověk momentálně nevydělává, může být hodně frustrující. S takovou nerovnováhou ve vztahu se každý snaží vyrovnat po svém, tedy klidně i podváděním. Jako únik z reality to ale nikdy nefunguje dlouho,“ připouští jmenovaná expertka.

Kulatiny za rohem? Rizikové období

Ačkoli je to asi k nevíře, i rok narození může pravděpodobnost nevěry významně navýšit. Jistý výzkum uskutečněný internetovou seznamkou, jejímž prostřednictvím zadaní hledají povyražení, odhalil, že až 35 % hříšníků končí věk číslem devět. Autoři výzkumu spekulují, že ti, kteří jsou na pokraji kulatin, tíhnou k dobrodružství. A pozor – je to potvrzené i z jiného zdroje!

„Blížící se velký životní milník mnohdy působí stresujícím dojmem a vyvíjí velký tlak. Navázání zakázaného milostného svazku je pro mnohé vítanou možností i způsobem, jak si stárnutí tolik nepřipouštět,“ vysvětluje další odbornice, tentokrát americká manželská terapeutka Rachel Needle.

Nedostatek pochopení? Začátek konce

Poradce pro páry v krizi M. Gary Neuman, který je autorem úspěšné knihy s příznačným názvem „Pravda o podvádění“, se zase domnívá, že jedním z hlavních důvodů dnešních mimomanželských poměrů je komunikační propast. Jak to chápat? Specialista je toho názoru, že emoční odpojení od svého právoplatného protějšku je hnacím motorem většiny nevěr. Drtivá většina „zahýbačů“ má prý totiž pocit, že je jejich partner nechápe a nedoceňuje, proto pochopení hledají v jiné náruči. Ani tohle se neposlouchá moc dobře, že…

K TÉMATU  Opomíjení zabijáci vztahu: špatná komunikace i rozvrh domácích prací! Co váš vztah může ještě dostat do krize?

A co za nevěrami stojí podle vás? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Zhubnout kilogramy, které si možná nesete s sebou od Vánoc nebo z prožité dovolené, jež se nesla ve znamení ochutnávání tamních pokrmů - to je cíl mnoha žen. Odborníci na hubnutí se však shodují na tom, že klíčem k úspěchu je z většiny správné stravování. Do svého jídelníčku proto zařaďte spoustu zeleniny. Mnohé druhy vaši snahu velkou měrou podpoří.
Podle žebříčku Forbes vydělalo celkově 100 nejlépe placených hvězd světa v minulém roce celých 6,1 miliardy dolarů. Z toho deset nejlépe placených hereček na světě v minulém roce vydělalo dohromady 254 milionů dolarů. Jde o závratné částky, které zaujmou mnohé milovníky filmového průmyslu. Pojďme se blíže podívat na to, jaké herečky v minulém roce vydělaly nejvíce.
Všude, kam se podíváme, vidíme nejrůznější způsoby stravování. Mezi ně samozřejmě patří krátkodobé diety jako takové, ale stejně tak trvalé formy, které už představují určitý životní styl. A právě mezi ně nepochybně patří stravování podle ročních období. V čem spočívá a má vůbec smysl?
Kvůli práci z domova či výuce online trávíte denně mnoho hodin před monitorem. Často je to mnohem víc času, než kolik to bylo před pandemií. Výsledkem je enormní zátěž pro oči. Ty jsou pak unavené. Dopřejte jim péči a výživu, kterou si zaslouží. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy Naturevia pro namáhané oči.
Guasha, někde uváděn jako gua sha (vždy vyslovován jako „gvaša“ či „kvaša“) představuje speciální kámen, který má léčebné účinky v podobě masážních metod. Je to čisticí technika obličeje a těla, která má řadu zdravotních přínosů. Předně je ženami vyhledávaná jako přírodní lifting obličeje.
Každý nenávidí uklízení, ale každý miluje čistý dům. Existuje nejlepší způsob, jak rychle vyčistit dům? Většina nováčků v uklízení si není jistá, zda by měli nejprve vysát prach nebo vysát. Mají nejdříve uklidit kuchyň, nebo koupelnu? Je spoustu nezodpovězených otázek, co se úklidu týče.

Nepřehlédněte

Překrásný Olea All Suite Hotel je celý postavený z přírodních materiálů a zaujme atmosférou naprosté pohody. Pětihvězdičkový resort vyniká luxusem a personál je tu k dispozici nonstop. Bazény prolínají skrz všechny části hotelu a zajímavostí je, že do se do vody můžete ponořit přímo z vašeho pokoje. Tohle je prostě nádhera!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek