Pondělí , 29. 05. 2023

Maxim

Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!
Nevěra
Zdoj:123RF.com

05. 07. 2018

05. 07. 2018

Nalijme si čistého vína – nevěra byla, je a asi i vždycky bude součástí našich vztahů a životů. Bohužel. Co za ní ale stojí? A proč se k ní uchyluje stále více lidí? Odborníci přicházejí s šokující pravdou, která nikoho nenechá chladným. Podle nich jsou v dnešní době pro mimomanželské poměry živnou půdou hlavně tyto aspekty. Který vás převálcuje nejvíc?

Peníze. Ty jsou zase až na prvním místě

Lidé, kteří žijí s výdělečně nečinným partnerem, a „táhnou“ celou domácnost sami, jsou ve většině případů podvádění. Pokud vám to přijde jako přitažené za vlasy, věřte, že jde o vědecky potvrzený fakt. Tedy alespoň tak to sdělují závěry studie publikované v časopise American Sociological Review. Vysvětlení tohoto prazvláštního jevu přináší americká psycholožka a zároveň vztahová poradkyně Kristin Zeising, která na studii spolupracovala.

„Fakt, že člověk momentálně nevydělává, může být hodně frustrující. S takovou nerovnováhou ve vztahu se každý snaží vyrovnat po svém, tedy klidně i podváděním. Jako únik z reality to ale nikdy nefunguje dlouho,“ připouští jmenovaná expertka.

Kulatiny za rohem? Rizikové období

Ačkoli je to asi k nevíře, i rok narození může pravděpodobnost nevěry významně navýšit. Jistý výzkum uskutečněný internetovou seznamkou, jejímž prostřednictvím zadaní hledají povyražení, odhalil, že až 35 % hříšníků končí věk číslem devět. Autoři výzkumu spekulují, že ti, kteří jsou na pokraji kulatin, tíhnou k dobrodružství. A pozor – je to potvrzené i z jiného zdroje!

„Blížící se velký životní milník mnohdy působí stresujícím dojmem a vyvíjí velký tlak. Navázání zakázaného milostného svazku je pro mnohé vítanou možností i způsobem, jak si stárnutí tolik nepřipouštět,“ vysvětluje další odbornice, tentokrát americká manželská terapeutka Rachel Needle.

Nedostatek pochopení? Začátek konce

Poradce pro páry v krizi M. Gary Neuman, který je autorem úspěšné knihy s příznačným názvem „Pravda o podvádění“, se zase domnívá, že jedním z hlavních důvodů dnešních mimomanželských poměrů je komunikační propast. Jak to chápat? Specialista je toho názoru, že emoční odpojení od svého právoplatného protějšku je hnacím motorem většiny nevěr. Drtivá většina „zahýbačů“ má prý totiž pocit, že je jejich partner nechápe a nedoceňuje, proto pochopení hledají v jiné náruči. Ani tohle se neposlouchá moc dobře, že…

K TÉMATU  Ženy ve znameních zvěrokruhu – kteří muži je přitahují?

A co za nevěrami stojí podle vás? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

I když to tak zatím venku ne vždy vypadá, je jaro a příroda se probouzí ze zimního spánku. Právě jarní měsíce jsou ty pravé pro přípravu zahrady na nadcházející sezónu. Pokud chcete v létě sklízet ovoce a zeleninu, válet se v zelené trávě nebo se radovat z okrasných květin, něco pro to musíte udělat už teď. Podívejte se společně s námi na patero zahradních prací, kterým je dobré věnovat čas už teď.
Datum 26.8. 2022 se vryje do paměti spoustě z nás. Ten den totiž náš svět navždy opustila oblíbená zpěvačka, herečka, moderátorka i textařka Hana Zagorová. Pojďme na ni společně zavzpomínat a připomenout si její kariéru i osobní život. Ne vždy byl totiž její život procházkou růžovým sadem, ale přesto jsme na její tváři vždy mohli spatřit úsměv.
Žádná domácnost není útulná, pakliže v ní chybí pokojové rostliny. Zatímco starší generace nedají dopustit na barevně kvetoucí rostliny, jako je africká fialka nebo například ibišek, mladí dávají přednost stálezeleným rostlinám, k nimž patří i zamiokulkas. A právě o této pokojové rostlině bude nyní řeč.
Mladých a talentovaných autorů nebo autorek není nikdy dost. Jednou z nich je i Kristýna Freiová, která je absolventkou Literární akademie. Ta na sebe nedávno upozornila vydáním své již druhé knihy. Ta se jmenuje Nesmrtelný hrabě a je volným pokračováním jejího debutu knihy Galilejec. Kniha je plná fantastických příběhů, ale zamýšlí se také nad podstatnými životními otázkami.
Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
Krásné a dobře upravené vlasy bez ohledu na povětrnostní podmínky a roční období – to je sen každé ženy. Zvláště v dnešní době není vždy možné využívat služby kadeřnických salonů. Proto stojí za to vybavit se doma speciálními přístroji, kterými svým vlasům dodáte zcela nový vzhled. K takovým patří právě žehlička na vlasy. Víte ale, jak vybrat tu správnou?
Nic nedokáže pokazit dovolenou tak jako špatné počasí a zdravotní obtíže. S počasím sice vy sami nic neuděláte, ale před zdravotními neduhy se můžete chránit tím, že si pečlivě sbalíte s sebou na dovolenou také lékárničku. V zahraničí se totiž léky první pomoci shání obtížněji.

Nepřehlédněte

Léto doslova svádí k procházce do lesa, která má na naše tělo pozitivní vliv. Nejen, že jsme na čerstvém vzduchu, ale také jsme prakticky bez signálu čili si odpočineme od tíhy sociálních sítí a dalších hrozeb internetového světa. Navíc si můžeme nasbírat i naši večeři – stačí se poohlédnout po houbách. Které z nich mají pozitivní vliv na zdraví?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek