Čtvrtek , 29. 09. 2022

Michal

Dva nejčastější důvody k nevěře? Odborníci mají jasno: na vině rozhodně není jen kolabující vášeň!

Vždycky se myslelo, že nevěra je smutnou vizitkou kolabující vášně a vyhaslé intimity ve vztahu. Jenže pozor, do jiné postele může zadaného poslat i to, že je závislý na příjmech svého partnera, nebo že jeho věk končí číslem devět!
Nevěra
Zdoj:123RF.com

05. 07. 2018

05. 07. 2018

Nalijme si čistého vína – nevěra byla, je a asi i vždycky bude součástí našich vztahů a životů. Bohužel. Co za ní ale stojí? A proč se k ní uchyluje stále více lidí? Odborníci přicházejí s šokující pravdou, která nikoho nenechá chladným. Podle nich jsou v dnešní době pro mimomanželské poměry živnou půdou hlavně tyto aspekty. Který vás převálcuje nejvíc?

Peníze. Ty jsou zase až na prvním místě

Lidé, kteří žijí s výdělečně nečinným partnerem, a „táhnou“ celou domácnost sami, jsou ve většině případů podvádění. Pokud vám to přijde jako přitažené za vlasy, věřte, že jde o vědecky potvrzený fakt. Tedy alespoň tak to sdělují závěry studie publikované v časopise American Sociological Review. Vysvětlení tohoto prazvláštního jevu přináší americká psycholožka a zároveň vztahová poradkyně Kristin Zeising, která na studii spolupracovala.

„Fakt, že člověk momentálně nevydělává, může být hodně frustrující. S takovou nerovnováhou ve vztahu se každý snaží vyrovnat po svém, tedy klidně i podváděním. Jako únik z reality to ale nikdy nefunguje dlouho,“ připouští jmenovaná expertka.

Kulatiny za rohem? Rizikové období

Ačkoli je to asi k nevíře, i rok narození může pravděpodobnost nevěry významně navýšit. Jistý výzkum uskutečněný internetovou seznamkou, jejímž prostřednictvím zadaní hledají povyražení, odhalil, že až 35 % hříšníků končí věk číslem devět. Autoři výzkumu spekulují, že ti, kteří jsou na pokraji kulatin, tíhnou k dobrodružství. A pozor – je to potvrzené i z jiného zdroje!

„Blížící se velký životní milník mnohdy působí stresujícím dojmem a vyvíjí velký tlak. Navázání zakázaného milostného svazku je pro mnohé vítanou možností i způsobem, jak si stárnutí tolik nepřipouštět,“ vysvětluje další odbornice, tentokrát americká manželská terapeutka Rachel Needle.

Nedostatek pochopení? Začátek konce

Poradce pro páry v krizi M. Gary Neuman, který je autorem úspěšné knihy s příznačným názvem „Pravda o podvádění“, se zase domnívá, že jedním z hlavních důvodů dnešních mimomanželských poměrů je komunikační propast. Jak to chápat? Specialista je toho názoru, že emoční odpojení od svého právoplatného protějšku je hnacím motorem většiny nevěr. Drtivá většina „zahýbačů“ má prý totiž pocit, že je jejich partner nechápe a nedoceňuje, proto pochopení hledají v jiné náruči. Ani tohle se neposlouchá moc dobře, že…

K TÉMATU  Nečekané faktory, kvůli kterým se hroutí manželství. Kde všude číhá riziko rozvodu?

A co za nevěrami stojí podle vás? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní době je těžké se někam vydat na dovolenou, jelikož všude se setkáte s nejrůznějšími restrikcemi z důvodu Covid-19. Proč se tedy zbytečně vystavovat nebezpečí návštěvy zahraničí? Vždyť v koutech naší republiky je tolik krásných míst, kde můžete strávit skvělou dovolenou, a navíc tak podpořit náš cestovní ruch a ekonomiku?
Single Vánoce. Také máte pocit, že o Vánocích jsou singles něco jako zvláštní druh? Všichni kolem mají pocit, že vás musí začlenit do společného veselí. Zvláště citlivý je Štědrý den. Ovšem ne vždy musí být taková snaha příjemná. Jak to přečkat se ctí a užít si to?
V posledním roce je u nás velmi populární, proto jste o něm nejspíš už slyšela. Ale co skutečně CBD umí, to možná ještě nevíte. Až ale konopný olej poznáte, věřte, že ho budete chtít také vyzkoušet.
Každý to má jinak: Někdo s radostí čeká na předvánoční šílenství a těší se na shánění dárků, jiný bledne hrůzou, protože absolutně neví, co má jako dárek zabalit. Shodneme se ale asi v jednom: pro děti se dárky vybírají nejsnáze - obzvlášť pro holčičky. Snové, barevné a třpytivé hračky jsou pastvou pro zvídavé oči malých princezen. I americký výrobce hraček Hasbro si zajistil místo na výsluní svou kolekcí hraček „My little Pony“.
Diamanty jsou věčné, ale někdy zkrátka přijde čas pro něco barevného, svěžího, šťavnatého. A přesně to splňuje olivín neboli peridot. Často hrál v minulosti druhé housle. Však měl také v kategorii zelených drahokamů velkou konkurenci, a to především v podobě smaragdu. S tím byl také běžně zaměňován. Dokonce se proslýchá, že zelené kameny v Kleopatřině slavné sbírce nebyly smaragdy, ale právě olivíny. Nyní se zdá, že se vše obrací, olivín vystoupil ze stínu a začíná být ceněný pro své jedinečné kvality.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek