Pátek , 01. 07. 2022

Jaroslava

Meloun a jeho úžasné vlastnosti! Omládnete

Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
meloun
Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! (zdroj foto: pixabay.com)

13. 08. 2021

Omlazovací kúra

Vodní meloun je plný zdraví prospěšných látek. Nejen, že představuje naprosto zdravé mlsání, ale pomáhá naše tělo udržet v ideálním stavu a pročišťuje jej. Pomocí melounu se odjakživa provádějí detoxikační kúry nebo dietní režimy, ale neobejde se bez nich ani omlazovací kúra, kterou si můžeme dopřát my všichni. Už se těšíte, až se zakousnete do krásně červeného melounu?

Nálož vitamínů

Je dobré vědět, že něco tak úžasně sladkého a křupavého je navíc plné zdraví prospěšných vitamínů a dalších látek. Těch má v sobě meloun zastoupeno opravdu hodně! Nejen, že je bohatý na vitamín C, který dokáže udržovat ve správné funkci naši imunitu, ale obsahuje také některé významné vitamíny skupiny B – například B3, niacin, který je nezbytný pro správné okysličení organismu.

Mimo jiné je v melounu také kyselina listová, která nám pomůže v krvetvorbě a zdravém vzhledu nehtů a vlasů. Říká se, že kyselina listová je zásadní pro plodnost a během celého těhotenství, kdy napomáhá správnému vývoji plodu.

Přejete si zdravě zhubnout? Není problém!

Meloun je jako džin z lahve, kterému jste se právě svěřili se svou touhou ubrat nějaké to kilčo. I když se jím budete přecpávat dosyta, obsahuje 90 procent vody a jeho obsah kalorií je velmi nízký. Navíc obsahuje důležitou látku citrulin, která se v našem organismu přemění na aminokyselinu arginin. Ta velmi významnou měrou podporuje spalování tuků v těle.

Kouzelný lykopen

Až budete příště mít na stole meloun, rozhodně se po něm ihned vrhněte. A to i z toho důvodu, že obsahuje jeden z důležitých kartenoidů, kterým je lykopen. Právě tento borec se již při prvním soustu vydává do vašeho žaludku, aby vám pomohl v boji s volnými radikály. Ty jsou, jak známo, velkými spouštěči mnoha civilizačních chorob, v čele s rakovinou prostaty, prsu, dělohy, tlustého střeva nebo plic. Jeho protizánětlivá schopnost je přímo magická!

K TÉMATUSluníčko a spálená pleť. Osvědčené domácí přípravky, které pomohou s ošetřením pokožky

Oči jako ostříž

Co dál umí zdánlivě ordinérní meloun? Jak dále dokáže vaše tělo pospravovat, aby doslova omládlo? Vězte, že když si dopřejete větší množství melounu, vaše oči vám poděkují. Je to proto, že melouny jsou bohaté na antioxidanty, které chrání oči před stárnutím. A také dokáží účinně bojovat například s noční slepotou, makulární degenerací, nebo dokonce s glaukomem. Mezi látky, kterým za to vděčíme, patří beta-karoten, vitamín C, lutein a zeaxantin. Už běžíte do krámu pro svou porci dobroty pro vaše oči?

Po desáté večerní

Myslíte si, že tím výčet skvělých vlastností melounu končí? Jste na omylu! Až si večer budete zoufat, že s vámi samotnými, nebo s vaším partnerem nic není, dopřejte si melounové potěšení! Podle studie provedené texaskou univerzitou dokonce látka zvaná citrulin, kterou meloun obsahuje, dokáže na krevní cévy působit podobně jako Viagra. Meloun navíc zvyšuje libido a pomáhá zlepšit krevní oběh. Tento zdravý životabudič tak rozhodně ve vaší domácnosti uvítáte!

Kde jste všichni? Proč jste tak rychle utekli? Aha, už to chápeme! Nechce se vám ani dočíst článek do konce – vidíme vás totiž, jak mizíte do obchodu pro váš voňavý elixír mládí.

Tak dobrou chuť přejeme, a jen ještě voláme, že jste si zapomněli přečíst, že meloun díky svému vysokému obsahu vitamínů skupiny B dokáže napomáhat výrobě chemikálií v našem mozku, které následně způsobují dobrou náladu. Tyto látky nejen způsobují, že se cítíme veselí, ale také utužují krátkodobou paměť a působí jako prevence Parkinsonovy choroby, depresí a úzkostných stavů.

Nyní už můžete v klidu běžet. Těšíme se, až i vy budete moci prohlásit slova slavného pohádkového císaře: „Omládli jsme, ó Adonai!“

K TÉMATUBarevná dieta. Jak zhubnout díky barvám? Jak mohou barvy pozitivně ovlivnit vaše křivky? Zkuste barevný jídelníček!

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak nakrájet meloun. Super tipy

Pěstování melounů na balkóně? Ano, jde to i v květináči

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Chloupky umí rapidně snížit ženské sebevědomí, a to zejména v létě, kdy nohy jsou to, co chceme ukazovat a odhalovat. Aby zely hladkostí a abychom se nebáli vzít si krátkou sukni či oblíbené šaty, depilace přichází vhod. Od epilace se liší několika výhodami.
Jste zamilovaná a v růžovém oparu si možná ani nepřipouštíte, že byste potřebovali v manželství nějakou smlouvu, která bude řešit vaše finance. Jenže je to tak. Během manželství může nastat mnoho skutečností, které ovlivní vaši finanční situaci. Proto je smlouva o společném či odděleném majetku je dobrým řešením. Říkáme jí předmanželská smlouva.

Nepřehlédněte

Zámecké zahrady a parky jsou vynikajícím nápadem na výlet s rodinou nebo romantickou procházku ve dvou. V Čechách máme nemalé množství zámků, které se mohou pyšnit krásně udržovanými parky. Rozkvetlé zahrady jsou tak po prohlídce zámku dalším místem, kam zamíříte. Někde si budete připadat jako v pohádce. Stačí si vybrat, kam vyrazit.

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek