Neděle , 05. 02. 2023

Dobromila

Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám

V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
gua sha
Gua sha se používá na masáž nejen obličeje.

10. 08. 2022

Základem této pomůcky je šikmý kámen, ten se obvykle vyrábí z křišťálu, kosti nebo rohoviny. Používá se k seškrabání kůže na obličeji, což podpoří průtok krve a aktivování energií. Tím si zajistíte přirozený lifting.

Gua sha

Gua sha (čtěte gvaša) je vlastně starobylá čínská praktika pro tok energie a krevní oběh. Techniku lze použít na celé tělo a je poměrně razantní – pomocí plochého nástroje se kůže škrábe, dokud nezčervená. Trend gua sha je však jemnější formou.

gua sha
Používání pomůcky z přírodního kamene je bezbolestné a příjemné.

Pomocí menší verze nástroje vyrobeného z nerostu bezpečného pro tělo i čakry se na obličej vyvíjí silný tlak a kůže se masíruje dlouhými tahy. Tím si zajistíte lepší pleť. Zlepšuje se krevní oběh, lymfatická drenáž a pružnost pokožky, zatímco se snižuje svalové napětí a vrásky.

Je používání guashy bolestivé?

Pokud budete tento nástroj používat správně, nebude vás bolet. Koneckonců jste to vy, kdo určuje tlak na pokožku. Pokud je vaše pleť poškozená nebo bolestivá, tlak jednoduše snižte.

Jak Gua sha funguje?

Nejlepší je před použitím tohoto nástroje nanést na obličej pleťový olej, který pokožku vyhladí.

 • Držte nástroj v úhlu 45 stupňů a škrábejte po pokožce pohybem směrem nahoru a ven.
 • Začněte od středu obličeje a postupujte dokola.
 • Pro dosažení maximálních výsledků zkuste tento postup provádět každý den po dobu jedné až tří minut.

Na rozdíl od krystalového válečku (face rolleru) by však nástroj Gua sha neměl být studený. Chlad má tendenci stahovat cévy, což je opak toho, co chcete.

set
Set přírodní péče o krásu.

Typy Gua Sha

Tyto nástroje se mohou používat na různé části těla, tudíž mají několik tvarů. Od zaoblených křivek pro masáž tváře až po klínovité tvary pro použití na čelisti a obočí – je opravdu z čeho vybírat.

K TÉMATU  DIY video návod, jak si vyrobit praktický a přehledný kosmetický pořadač

Krystaly se také dodávají ve velké škále, a to včetně růženínu, nefritu, ametystu, černého obsidiánu a dalších. Jak se v nich vyznat?

 • Růžový křemen je považovaný za emocionálního léčitele, kámen soucitu a všeho, co souvisí s láskou. Je nejvhodnější pro detoxikaci, zvedání a zjemňování jemných linek a vrásek, stejně jako pro odvádění toxinů a negativity.
 • Nefrit – V tradiční čínské medicíně se věří, že nefrit má schopnost pomáhat vyrovnávat vnitřní energie a uvolňovat nervový systém. Z funkčního hlediska je pokládaný za nejlepší pro snížení otoků a podporu lymfatických funkcí. Nefritové válečky mají při aplikaci na pokožku o něco větší odpor, což některé uživatele mylně uvádí ve fakt, že je z hlediska funkčnosti lepší.
 • Ametyst odvádí negativní energii a stres, protože vyzařuje záporné ionty. Říká se, že má chladivý účinek na pokožku a může pomoci uvolnit svalové napětí v oblasti čelistí a spánků. Díky svému zápornému náboji je považován za nejlepší prevenci proti bakteriím a stahování pórů, takže je ideální pro pleť se sklonem k akné.
 • Černý obsidián obsahuje nejsilnější energie a na jeho vzniku se podílejí prvky ohně, vody a země, černý obsidián se používá k odčerpávání negativní energie z těla. Ve feng-šuej se předpokládá, že odstraňuje překážky a negativní myšlenky. Říká se, že důsledným používáním se nerovnováha dostává na povrch, aby se uvolnila.
Jak by měla vypadat vaše denní rutina?

Jaké jsou výhody Gua Sha?

Gua Sha dokáže zmírnit:

 • bolesti při migréně
 • příznaky perimenopauzy
 • zánětlivé příznaky
 • úzkost a další

Popularita tohoto nástroje souvisí s jeho jednoduchostí. V dnešní době používáme opravdu mnoho technologií, že je někdy docela příjemné použít nějaký nástroj, který nemusíte nabíjet. Tak se pusťte do škrábání a buďte spokojená, uvolněná a bez vrásek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

K TÉMATU  Make-up zdrojem neuvěřitelné transformace! Že dokáže zakrýt ledacos víme, ale tohle? Podívejte se na šílené proměny ve videu!

Objevte tajemství krásy jižanských žen a osvojte si přirozenou péči

Zdroje článku:
www.vogue.in, www.allure.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Máte toho v práci moc a o víkendu se nevzmůžete na víc než vyprat, uvařit oběd a uklidit? Zkuste si udělat trochu času pro sebe, aktivně si odpočinout a zažít něco nového. Nechte děti u babičky a s partnerem si vyjeďte na Jižní Moravu. Tento kouzelný kraj je ideálním místem pro to vydat se na cestu za ochutnáváním vína a sportem na kolech. Co všechno tedy můžete na Jižní Moravě během víkendu zažít?
Bali - nádherný, romantický a přírodou protkaný ostrov, který přímo vybízí k prožití okamžiku, který se na vždy zapíše do vaší paměti jako váš den D. Plánujete zde svatbu? Proč ne, je to ostatně v poslední době poměrně trendy záležitost. Předem byste rozhodně měly vědět, na co se připravit. Svatební specialistka a místní balijský průvodce pro vás připravili souhrnné informace přímo z místa činu.
Kuchyňský bar je někdy chápán jako náhrada za jídelní stůl v malých bytech. Pravda ale je, že klasické sezení u jídla nic nenahradí. Takže naopak, pokud máte prostor a můžete si kromě stolu dovolit i bar, potěšíte jím každou návštěvu. Navíc je bar dobrý pro optické oddělení kuchyně od obývacího prostoru. Další variantou je potom samostatný bar ve sklepě nebo spodním patře domu, kde můžete vytvořit malou klubovnu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek