Neděle , 10. 12. 2023

Julie

Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám

V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
gua sha
Gua sha se používá na masáž nejen obličeje.

10. 08. 2022

Základem této pomůcky je šikmý kámen, ten se obvykle vyrábí z křišťálu, kosti nebo rohoviny. Používá se k seškrabání kůže na obličeji, což podpoří průtok krve a aktivování energií. Tím si zajistíte přirozený lifting.

Gua sha

Gua sha (čtěte gvaša) je vlastně starobylá čínská praktika pro tok energie a krevní oběh. Techniku lze použít na celé tělo a je poměrně razantní – pomocí plochého nástroje se kůže škrábe, dokud nezčervená. Trend gua sha je však jemnější formou.

gua sha
Používání pomůcky z přírodního kamene je bezbolestné a příjemné.

Pomocí menší verze nástroje vyrobeného z nerostu bezpečného pro tělo i čakry se na obličej vyvíjí silný tlak a kůže se masíruje dlouhými tahy. Tím si zajistíte lepší pleť. Zlepšuje se krevní oběh, lymfatická drenáž a pružnost pokožky, zatímco se snižuje svalové napětí a vrásky.

Je používání guashy bolestivé?

Pokud budete tento nástroj používat správně, nebude vás bolet. Koneckonců jste to vy, kdo určuje tlak na pokožku. Pokud je vaše pleť poškozená nebo bolestivá, tlak jednoduše snižte.

Jak Gua sha funguje?

Nejlepší je před použitím tohoto nástroje nanést na obličej pleťový olej, který pokožku vyhladí.

 • Držte nástroj v úhlu 45 stupňů a škrábejte po pokožce pohybem směrem nahoru a ven.
 • Začněte od středu obličeje a postupujte dokola.
 • Pro dosažení maximálních výsledků zkuste tento postup provádět každý den po dobu jedné až tří minut.

Na rozdíl od krystalového válečku (face rolleru) by však nástroj Gua sha neměl být studený. Chlad má tendenci stahovat cévy, což je opak toho, co chcete.

set
Set přírodní péče o krásu.

Typy Gua Sha

Tyto nástroje se mohou používat na různé části těla, tudíž mají několik tvarů. Od zaoblených křivek pro masáž tváře až po klínovité tvary pro použití na čelisti a obočí – je opravdu z čeho vybírat.

K TÉMATU  Dokonalé obočí pomocí vosku! Jak na to? Podívejte se na videonávod!

Krystaly se také dodávají ve velké škále, a to včetně růženínu, nefritu, ametystu, černého obsidiánu a dalších. Jak se v nich vyznat?

 • Růžový křemen je považovaný za emocionálního léčitele, kámen soucitu a všeho, co souvisí s láskou. Je nejvhodnější pro detoxikaci, zvedání a zjemňování jemných linek a vrásek, stejně jako pro odvádění toxinů a negativity.
 • Nefrit – V tradiční čínské medicíně se věří, že nefrit má schopnost pomáhat vyrovnávat vnitřní energie a uvolňovat nervový systém. Z funkčního hlediska je pokládaný za nejlepší pro snížení otoků a podporu lymfatických funkcí. Nefritové válečky mají při aplikaci na pokožku o něco větší odpor, což některé uživatele mylně uvádí ve fakt, že je z hlediska funkčnosti lepší.
 • Ametyst odvádí negativní energii a stres, protože vyzařuje záporné ionty. Říká se, že má chladivý účinek na pokožku a může pomoci uvolnit svalové napětí v oblasti čelistí a spánků. Díky svému zápornému náboji je považován za nejlepší prevenci proti bakteriím a stahování pórů, takže je ideální pro pleť se sklonem k akné.
 • Černý obsidián obsahuje nejsilnější energie a na jeho vzniku se podílejí prvky ohně, vody a země, černý obsidián se používá k odčerpávání negativní energie z těla. Ve feng-šuej se předpokládá, že odstraňuje překážky a negativní myšlenky. Říká se, že důsledným používáním se nerovnováha dostává na povrch, aby se uvolnila.
Jak by měla vypadat vaše denní rutina?

Jaké jsou výhody Gua Sha?

Gua Sha dokáže zmírnit:

 • bolesti při migréně
 • příznaky perimenopauzy
 • zánětlivé příznaky
 • úzkost a další

Popularita tohoto nástroje souvisí s jeho jednoduchostí. V dnešní době používáme opravdu mnoho technologií, že je někdy docela příjemné použít nějaký nástroj, který nemusíte nabíjet. Tak se pusťte do škrábání a buďte spokojená, uvolněná a bez vrásek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

K TÉMATU  Právě teď je vhodný čas na saunování! K čemu všemu vám sauna pomůže a co během pobytu v horku dodržovat?

Objevte tajemství krásy jižanských žen a osvojte si přirozenou péči

Zdroje článku:
www.vogue.in, www.allure.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V dnešní moderní době jsme až zahlceni spoustou nových vychytávek. To se týká oi spotřebičů a pomocníků do domácnosti. V obchodech najdete zboží jakéhokoliv druhu a někdy se vám dokonce podaří narazit na poněkud podivná zařízení, jejichž účel je třeba ještě uhodnout. Přiznejme si, že někde mezi touto hojností zaujal své místo parní čistič.
Když Jeff Moody narazil na starý srub v horské vesnici Telluride, věděl, že našel ideální rekreační místo pro svou rodinu. Obrovský srub se šesti ložnicemi se nachází daleko od ruchu Toronta, odkud Moody pochází. V zimě se dají nazout lyže takřka od dveří. Skvělý výhled, dobrý přístup a slunné místo v kombinaci s moderní přestavbou udělalo z Moody Residence skvost!
Každá z nás chce být krásná. Ale je nutné být krásná za každou cenu? V případě prodlužování vašich vlastních řas těmi umělými rozhodně platí, že zdraví je důležitější. Jaká vám kvůli umělým řasám hrozí rizika? A čím můžete umělé prodlužování nahradit?
V dalším chladném pracovním týdnu pomalu ukončete případné spory s ostatními, ať je nepřenášíte do dalšího roku. Nezapomínejte na péči o své zdraví, a zajděte se uvolnit od stresu do divadla, kina nebo na koncert. Co dalšího na vás čeká vám napoví horoskop krásy a duševního zdraví, který připravila astroložka Naďa Šmídová
Mít home office a dělat doma má svoje nesporné výhody. Potom přijde vhod pracovna. Nejdříve musíte zvážit, jestli do ní budete zvát hosty nebo klienty, jestli děláte spíše přes den nebo večer, nebo jestli v ní budete trávit většinu času. Bude to ryze pracovní prostor nebo také místo pro relax. Pracovna uzpůsobená pro ženský element bude ale vypadat jinak, než pánská pracovna. Tady je trocha inspirace a nápadů na tu druhou z nich.
Fóbie - psychická porucha, která jde ruku v ruce s úzkostmi. Definovat ji lze jako chorobný strach vůči lidem, věcem, objektům nebo vůči konkrétním situacím. Mnohdy nejsou vysvětlitelné, mnohdy si je neseme už z dětství nebo z tohoto období života vychází. Pro mnohé jsou však denním chlebem. Trpí jimi také ženy.

Nepřehlédněte

V dnešním uspěchaném a konzumním světě hledají lidé stále efektivnější způsoby, jak uspořádat svůj život. Jedním z trendů, který se v poslední době stává stále populárnějším, je koncept kapsulového šatníku. Tento minimalistický směr v oblasti módy nabízí mnoho výhod a může výrazně usnadnit život každému, kdo se rozhodne ji vyzkoušet. O co jde a jak kapsulového šatníku docílit?
Pokud jste se rozhodli, že regál je skvělým způsobem, jak dosáhnout úspory místa i zpřehlednění uskladněných věcí (může jít o potraviny, nářadí, nástroje, kanystry, přístroje a další), nyní stojíte před rozhodnutím, jaký regál si vlastně vybrat. V úvahu je třeba vzít hned několik parametrů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek