Pondělí , 03. 10. 2022

Bohumil

Gua sha: Přírodní kosmetická pomůcka, která nesmí chybět ani vám

V dnešní době bezpochyby roste oblíbenost korejské a japonské kosmetiky a pomůcek pro krásu, nicméně ani ta čínská nezůstává v zapomnění. Počínaje čínskými bylinkovými čaji a pudry zaznamenal svět krásy instagramový vzestup křišťálového kamene na obličej – Gua sha. To je nástroj, který se používá k masáži obličeje pro čistší a zdravější pleť.
gua sha
Gua sha se používá na masáž nejen obličeje.

10. 08. 2022

Základem této pomůcky je šikmý kámen, ten se obvykle vyrábí z křišťálu, kosti nebo rohoviny. Používá se k seškrabání kůže na obličeji, což podpoří průtok krve a aktivování energií. Tím si zajistíte přirozený lifting.

Gua sha

Gua sha (čtěte gvaša) je vlastně starobylá čínská praktika pro tok energie a krevní oběh. Techniku lze použít na celé tělo a je poměrně razantní – pomocí plochého nástroje se kůže škrábe, dokud nezčervená. Trend gua sha je však jemnější formou.

gua sha
Používání pomůcky z přírodního kamene je bezbolestné a příjemné.

Pomocí menší verze nástroje vyrobeného z nerostu bezpečného pro tělo i čakry se na obličej vyvíjí silný tlak a kůže se masíruje dlouhými tahy. Tím si zajistíte lepší pleť. Zlepšuje se krevní oběh, lymfatická drenáž a pružnost pokožky, zatímco se snižuje svalové napětí a vrásky.

Je používání guashy bolestivé?

Pokud budete tento nástroj používat správně, nebude vás bolet. Koneckonců jste to vy, kdo určuje tlak na pokožku. Pokud je vaše pleť poškozená nebo bolestivá, tlak jednoduše snižte.

Jak Gua sha funguje?

Nejlepší je před použitím tohoto nástroje nanést na obličej pleťový olej, který pokožku vyhladí.

 • Držte nástroj v úhlu 45 stupňů a škrábejte po pokožce pohybem směrem nahoru a ven.
 • Začněte od středu obličeje a postupujte dokola.
 • Pro dosažení maximálních výsledků zkuste tento postup provádět každý den po dobu jedné až tří minut.

Na rozdíl od krystalového válečku (face rolleru) by však nástroj Gua sha neměl být studený. Chlad má tendenci stahovat cévy, což je opak toho, co chcete.

set
Set přírodní péče o krásu.

Typy Gua Sha

Tyto nástroje se mohou používat na různé části těla, tudíž mají několik tvarů. Od zaoblených křivek pro masáž tváře až po klínovité tvary pro použití na čelisti a obočí – je opravdu z čeho vybírat.

K TÉMATU  Které letošní letní trendy unosíte i další sezonu?

Krystaly se také dodávají ve velké škále, a to včetně růženínu, nefritu, ametystu, černého obsidiánu a dalších. Jak se v nich vyznat?

 • Růžový křemen je považovaný za emocionálního léčitele, kámen soucitu a všeho, co souvisí s láskou. Je nejvhodnější pro detoxikaci, zvedání a zjemňování jemných linek a vrásek, stejně jako pro odvádění toxinů a negativity.
 • Nefrit – V tradiční čínské medicíně se věří, že nefrit má schopnost pomáhat vyrovnávat vnitřní energie a uvolňovat nervový systém. Z funkčního hlediska je pokládaný za nejlepší pro snížení otoků a podporu lymfatických funkcí. Nefritové válečky mají při aplikaci na pokožku o něco větší odpor, což některé uživatele mylně uvádí ve fakt, že je z hlediska funkčnosti lepší.
 • Ametyst odvádí negativní energii a stres, protože vyzařuje záporné ionty. Říká se, že má chladivý účinek na pokožku a může pomoci uvolnit svalové napětí v oblasti čelistí a spánků. Díky svému zápornému náboji je považován za nejlepší prevenci proti bakteriím a stahování pórů, takže je ideální pro pleť se sklonem k akné.
 • Černý obsidián obsahuje nejsilnější energie a na jeho vzniku se podílejí prvky ohně, vody a země, černý obsidián se používá k odčerpávání negativní energie z těla. Ve feng-šuej se předpokládá, že odstraňuje překážky a negativní myšlenky. Říká se, že důsledným používáním se nerovnováha dostává na povrch, aby se uvolnila.
Jak by měla vypadat vaše denní rutina?

Jaké jsou výhody Gua Sha?

Gua Sha dokáže zmírnit:

 • bolesti při migréně
 • příznaky perimenopauzy
 • zánětlivé příznaky
 • úzkost a další

Popularita tohoto nástroje souvisí s jeho jednoduchostí. V dnešní době používáme opravdu mnoho technologií, že je někdy docela příjemné použít nějaký nástroj, který nemusíte nabíjet. Tak se pusťte do škrábání a buďte spokojená, uvolněná a bez vrásek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Kouzelné pleťové oleje. V čem jsou jedinečné a jak vybrat ten správný?

K TÉMATU  Co pleti škodí na podzim a jak se o ni správně starat?

Objevte tajemství krásy jižanských žen a osvojte si přirozenou péči

Zdroje článku:
www.vogue.in, www.allure.com
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dámy, máte v plánu se svými kamarádkami prožít opravdu skvělou dámskou jízdu? I když jsou kavárny i restaurace otevřeny, neznamená to, že musíte nutně utrácet. Stále se ještě můžete uchýlit do pohodlí domovů a podívat se na nějaké skvělé romantické (a nejen romantické) seriály, které vás doslova vtáhnou do děje.
Bydlet v malém příbytku není nic, za co byste se měli stydět. A stejně tak to není žádná nevýhoda. Naopak - čeká vás méně uklizení. Konkrétně utírání prachu, protože se u vás nebude nacházet velké množství nábytku. Tím se takovým pomyslným oslím můstkem dostáváme k jeho zařizování. Abyste nežili v přecpané, kýčovité domácnosti, vyplatí se myslet na několik základních pravidel. 
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Zavodnění lidského těla je problém, se kterým v dnešní době bojuje mnoho lidí z moderního světa. Příčin může být hned několik. Zbavit se přebytečné vody je přitom velmi snadné. Podívejte se na příznaky zavodnění a na pár tipů, díky kterým se vody lehko zbavíte.
Dnešní doba se těší oblíbenosti zdravého životního stylu s dostatkem pohybu. Proto není divu, že se zejména ženy snaží vedle vyváženého jídelníčku také pravidelně cvičit a záleží jim na vyrýsované postavě. Pokud i vy toužíte po pevném a kulatém zadečku, je na čase najít ty nejefektivnější cviky, které můžete cvičit i v pohodlí domova a zapojit hýždě.
Pandemie koronaviru neoslabuje a brzy se k ní přidá ještě podzimní vlna respiračních onemocnění. Nápor na imunitu tak ještě vzroste. Abyste zůstali fit a složité období přečkali, měli byste co nejvíce posílit obranyschopnost. Ideální podporou jsou vitaminy D a C. Soutěžte s námi a vyhrajte balíček kvalitních doplňků stravy značky Naturevia, kde oba důležité ochránce zdraví najdete.
Tinktury se v oblasti léčitelství používají už stovky let. Zájem o ně však v souvislosti s nástupem moderní léčby trochu ochladl. Dnes je tomu opět jinak. Naopak se znovu vracíme k přírodě, které mnohdy věříme víc než chemii, do níž vlastně nevidíme. Léčivé tinktury se proto čím dál hlasitěji hlásí o slovo a jedině dobře. Rozhodně mají co nabídnout.

Nepřehlédněte

Navodí příjemnou atmosféru, zahalí domov do úžasné vůně a podpoří relaxaci. Nejen taková kouzla svede aromaterapie, která se stala nedílnou součástí všech milovníků nádherných vůní. Láká aromaterapie i vás? Mrkněte se na pár podrobností, které vás zasvětí do tajů všech jejích podmanivých benefitů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek