Pondělí , 25. 09. 2023

Zlata

Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Také jste vždy toužili po zahradě, kde vše bude v souladu s vaší duší a myslí? Objevte 10 způsobů, jak se dokonale spojit s přírodou ve vaší zahradě.
zahrada
Vytvořte si dokonalou zahradu. (Zdroj: freepik.com)

Zahrada nás může snadno spojit s přírodním světem. Dosáhnete toho jednoduše, aniž byste se připravili o keře, květiny, vzrostlé stromy a vonné byliny. Jak?

1. Zasaďte něco ze svého dětství

Zahrady dokáží být mocným místem pro spojení s našimi kořeny. Vzpomínáte si na specifickou vůni květin, které sázela vaše babička? Pokud máte dům se zahradou, pokuste se umístit totožné rostliny, keře, zeleninu či stromy i na vaší zahradu, abyste si obnovili vzpomínky z dětství.

2. Zapojte smysly

Existuje-li vůně, kterou spojujete s některou důležitou osobou ve vašem životě nebo s časovým obdobím, přidejte si ji (růže, meduňka, rozkvétající třešeň) do vaší zahrady. V období rozpuku si k rostlině či stromku sedněte a ihned se vrátíte do daného období. Také doporučujeme zasadit starorůžové pnoucí růže. Při rozkvétání překrásně voní.

květiny
Zasaďte si na zahradě třešeň. (Zdroj: pixabay.com)

3. Zahrada pro zklidnění

Do zahrad se vydáváme, když si potřebujeme odpočinout od každodenního shonu. Zahrady by vám měla pomáhat zpomalit každodenní stresy. Vytvořte si z ní proto meditační labyrint se spoustou květin, vodopádu, klidně si vytvořte zenovou zahradu, ta velmi pomáhá při zklidnění stresu.

4. Přidejte smysluplné objekty

Najděte si na své zahradě místo pro objekty, které pro vás mají význam. Ať už se jedná o duchovní postavu (Buddha, Ježíš) či objekt, který jste dostali či jste našli na výletu. Přítomnost objektu můžete upevnit tím, že ho umístíte na podstavec a nebo vyvýšený kmen stromu.

Objekty, jako významné malé sochy, které vám darují blízké osoby, mají zvláštní moc. Kdykoli se na ně podíváte, vzpomenete si na osobu, která vám je darovala.

zahrada
Přidejte do své zahrady sochu. (Zdroj: pixabay.com)

5. Vítej divočino

Zvířata a hmyz dávají každé zahradě život. Duševně vás připoutají k vaší zahradě. Zasaďte rostlinné druhy, které jsou vhodné pro opylování či poskytují potravu ptáčkům.

K TÉMATU  Wave House: finský futuristický dům charakterizuje zahnutá střecha

Zavěste dům pro ptáčky, naplňte kamennou misku vodou a tu postavte na zahradu. Takovými věcmi pomáháme tvorům okolo nás a také přírodnímu ekosystému vzkvétat. Každé jaro naplňte kamenné či plastové misky vodou, aby se ptáci a okolní zvěř mohli napít. Pravidelně jim dávejte krmivo (slunečnicová semínka, lojové koule atd.). Nejen, že tím pomáháte zvířátkům, ale navíc potěšíte i své oči jejich pozorováním.

6. Oslavte historii

Zdědili jste krásné domky či chatky v úžasných krajinných oblastech? Nehleďte na dané místo jako na investici. Představte si příběh, který za nemovitostí stojí. Zjistěte si, jakou má objekt historii. Více se tak propojíte s domem a lidmi, kteří ho vlastnili před vámi.

historie
Zjistěte historii objektu. (Zdroj: pixabay.com)

7. Přidejte sedací kout

I když bude většina vaší zahrady zaměřena na odpočinek či zábavu, nezapomeňte si vytvořit sedací kout. Snažte se vyhledat taková místa, která budou dostatečně krytá, abyste měli soukromí. To bohatě splňuje boční dvůr, zastrčená oblast vedle přístřešku nebo tajné místečko, které bude ukryto mezi rostlinami a keři uprostřed zahrady.

8. Přivolejte vodu

Ve vaší zahradě nesmí chybět voda. Pokud si na vaší zahradě necháte zabudovat vodní fontánu, pak jste již naprostý krůček od Fata Morgany. Nejen, že zahradní fontánka působí velmi pěkně, ale díky dopadající vodě odpoutává pozornost od zvuků z ulice a mění místo v relaxační oázu.

K zavedení fontány nepotřebujete drahou techniku. Jednoduchý design na bázi pozinkované nádrže, vrtaného kamene, levného fontánového čerpadla, tím a dalšími věcmi, můžete vytvořit překrásnou, živou, domácí, recirkulační fontánu.

zahrada
Vytvořte si na zahrádce potůček. (Zdroj: pixabay.com)

9. Uvědomte si sezónní změny

Součástí kouzla zahrad je, že se neustále mění a vyvíjejí. Zpomalme a uvědomme si růže, které na jaře začínají kvést skrze plastové mřížoví. Posuňte se o krok dále tím, že se budete těšit na sezónní rostliny.

K TÉMATU  Beton v interiéru. Minimalismus oslavuje surovou jednoduchost a čistotu

10. Začněte novou tradici

Propojte budoucí generace se zahradou. Ať už vysadíte strom po narození vašeho dítěte, neteře, synovce nebo vnoučete, nebo zanecháte své otisky v betonu, který bude tvořit cestu k vaší chatce či domu. Nezapomeňte tam také umístit datum a jména. Tyto dodatky jsou velmi důležité proto, aby zahrada měla smysl a historii pro celou rodinu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Japonská zahrada znamená tradici a umění. Inspirujte se tímto způsobem úpravy okrasné zahrady

Různé typy zahrad. Vyberte si, který styl sedí nejlépe vám i vašemu domu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.
Všechno kolem nás podléhá trendům, nejinak je tomu i u svateb. Jestli tedy plánujete na letošní rok veselku a chcete, aby byla v souladu s trendy pro rok 2021, bude udržitelná, šedožlutá a přikloní se k přírodě. Co se však nemění, je jídlo, protože dobře najedený host je spokojený host.
Střevní potíže na cestách představují jeden z největších strašáků a též jeden z nejčastějších zdravotních problémů provázených cestování a dovolenou. Základem je prostá prevence a uvědomění si nástrah před vycestováním. Chceme-li co nejvíce snížit riziko zdravotních problémů, je nutné na to myslet již určitou dobou před cestou a celou dovolenou.
Stává se vám, že dojíte své jídlo, ale i poté máte zase hlad? Spoustu lidí dojí svou porci, ale i tak je přepadnou chutě dát si ještě něco dalšího. Anebo je přes den stále honí mlsná a snědli by vše, co mají na očích. Čím to vlastně je? A jak se toho ukrutného pocitu hladu a chutí zbavit? Pokračujte ve čtení článku a získáte tak odpovědi na vaše otázky.
Pokud máte doma dítko, které využívá jen málo slov, neskládá pořádně celé věty dohromady nebo se mnohdy v řeči sekne, protože prostě nenachází vhodná slova, zřejmě přemýšlíte, co s tím. Samozřejmě je na místě poradit se s lékařem, ale pokud není situace úplně vážná, snadno na tom můžete společně zapracovat. A o co víc – bude vás to bavit! Jak se dá vývoj řeči dětí podpořit?
Krásně a hladce oholené nohy bez jediného pořezání - to se zdá být nesplnitelným snem pro řadu žen. Je to ale opravdu tak náročné, jak se to jeví? Nebo je to jenom o několika tricích či dodržování zásad, které vedou k dokonalému oholení? Pojďme si prozradit, jak si dokonale oholit nohy. Vždyť hladká pokožka vede k vyšším sebevědomí.
Krásná postava, zpevněný zadek, silné svaly, perfektní držení těla, stejně jako obratnost a lehkost pohybů... To vše lze získat pomocí cvičení zvaného pilates. Toto cvičení se objevilo již před několika lety, ale stále nabírá na popularitě. Proč ho cvičit? A jak s pilates začít v domácích podmínkách? Uvidíte, že i naprostý začátečník může s pilates začít okamžitě a brzy dosáhnout skvělých výsledků ve formování své postavy!
Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.

Nepřehlédněte

Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek