Pondělí , 05. 12. 2022

Jitka

Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Také jste vždy toužili po zahradě, kde vše bude v souladu s vaší duší a myslí? Objevte 10 způsobů, jak se dokonale spojit s přírodou ve vaší zahradě.
zahrada
Vytvořte si dokonalou zahradu. (Zdroj: freepik.com)

Zahrada nás může snadno spojit s přírodním světem. Dosáhnete toho jednoduše, aniž byste se připravili o keře, květiny, vzrostlé stromy a vonné byliny. Jak?

1. Zasaďte něco ze svého dětství

Zahrady dokáží být mocným místem pro spojení s našimi kořeny. Vzpomínáte si na specifickou vůni květin, které sázela vaše babička? Pokud máte dům se zahradou, pokuste se umístit totožné rostliny, keře, zeleninu či stromy i na vaší zahradu, abyste si obnovili vzpomínky z dětství.

2. Zapojte smysly

Existuje-li vůně, kterou spojujete s některou důležitou osobou ve vašem životě nebo s časovým obdobím, přidejte si ji (růže, meduňka, rozkvétající třešeň) do vaší zahrady. V období rozpuku si k rostlině či stromku sedněte a ihned se vrátíte do daného období. Také doporučujeme zasadit starorůžové pnoucí růže. Při rozkvétání překrásně voní.

květiny
Zasaďte si na zahradě třešeň. (Zdroj: pixabay.com)

3. Zahrada pro zklidnění

Do zahrad se vydáváme, když si potřebujeme odpočinout od každodenního shonu. Zahrady by vám měla pomáhat zpomalit každodenní stresy. Vytvořte si z ní proto meditační labyrint se spoustou květin, vodopádu, klidně si vytvořte zenovou zahradu, ta velmi pomáhá při zklidnění stresu.

4. Přidejte smysluplné objekty

Najděte si na své zahradě místo pro objekty, které pro vás mají význam. Ať už se jedná o duchovní postavu (Buddha, Ježíš) či objekt, který jste dostali či jste našli na výletu. Přítomnost objektu můžete upevnit tím, že ho umístíte na podstavec a nebo vyvýšený kmen stromu.

Objekty, jako významné malé sochy, které vám darují blízké osoby, mají zvláštní moc. Kdykoli se na ně podíváte, vzpomenete si na osobu, která vám je darovala.

zahrada
Přidejte do své zahrady sochu. (Zdroj: pixabay.com)

5. Vítej divočino

Zvířata a hmyz dávají každé zahradě život. Duševně vás připoutají k vaší zahradě. Zasaďte rostlinné druhy, které jsou vhodné pro opylování či poskytují potravu ptáčkům.

K TÉMATU  Méně známá využití kondicionéru na vlasy: na ucpaný odpad i na sražené oblečení. Kde vám ještě přijde vhod?

Zavěste dům pro ptáčky, naplňte kamennou misku vodou a tu postavte na zahradu. Takovými věcmi pomáháme tvorům okolo nás a také přírodnímu ekosystému vzkvétat. Každé jaro naplňte kamenné či plastové misky vodou, aby se ptáci a okolní zvěř mohli napít. Pravidelně jim dávejte krmivo (slunečnicová semínka, lojové koule atd.). Nejen, že tím pomáháte zvířátkům, ale navíc potěšíte i své oči jejich pozorováním.

6. Oslavte historii

Zdědili jste krásné domky či chatky v úžasných krajinných oblastech? Nehleďte na dané místo jako na investici. Představte si příběh, který za nemovitostí stojí. Zjistěte si, jakou má objekt historii. Více se tak propojíte s domem a lidmi, kteří ho vlastnili před vámi.

historie
Zjistěte historii objektu. (Zdroj: pixabay.com)

7. Přidejte sedací kout

I když bude většina vaší zahrady zaměřena na odpočinek či zábavu, nezapomeňte si vytvořit sedací kout. Snažte se vyhledat taková místa, která budou dostatečně krytá, abyste měli soukromí. To bohatě splňuje boční dvůr, zastrčená oblast vedle přístřešku nebo tajné místečko, které bude ukryto mezi rostlinami a keři uprostřed zahrady.

8. Přivolejte vodu

Ve vaší zahradě nesmí chybět voda. Pokud si na vaší zahradě necháte zabudovat vodní fontánu, pak jste již naprostý krůček od Fata Morgany. Nejen, že zahradní fontánka působí velmi pěkně, ale díky dopadající vodě odpoutává pozornost od zvuků z ulice a mění místo v relaxační oázu.

K zavedení fontány nepotřebujete drahou techniku. Jednoduchý design na bázi pozinkované nádrže, vrtaného kamene, levného fontánového čerpadla, tím a dalšími věcmi, můžete vytvořit překrásnou, živou, domácí, recirkulační fontánu.

zahrada
Vytvořte si na zahrádce potůček. (Zdroj: pixabay.com)

9. Uvědomte si sezónní změny

Součástí kouzla zahrad je, že se neustále mění a vyvíjejí. Zpomalme a uvědomme si růže, které na jaře začínají kvést skrze plastové mřížoví. Posuňte se o krok dále tím, že se budete těšit na sezónní rostliny.

K TÉMATU  Jak pěstovat balkónovky aneb velký přehled pravidel

10. Začněte novou tradici

Propojte budoucí generace se zahradou. Ať už vysadíte strom po narození vašeho dítěte, neteře, synovce nebo vnoučete, nebo zanecháte své otisky v betonu, který bude tvořit cestu k vaší chatce či domu. Nezapomeňte tam také umístit datum a jména. Tyto dodatky jsou velmi důležité proto, aby zahrada měla smysl a historii pro celou rodinu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Japonská zahrada znamená tradici a umění. Inspirujte se tímto způsobem úpravy okrasné zahrady

Různé typy zahrad. Vyberte si, který styl sedí nejlépe vám i vašemu domu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Akné v těhotenství není nic neobvyklého. Je běžné, že se akné na začátku těhotenství trochu zhoršuje a s postupem času se opět zlepšuje. Pravděpodobným viníkem je nadměrná produkce kožního mazu, ke které dochází, když tělo produkuje větší množství estrogenu. Kožní problém odezní, když se vaše hormonální hladiny vrátí k normálu. Ale teď si řekneme, jak na akné ještě během těhotenství vyzrát.
Rozlučka se svobodou je v podstatě taková ta poslední dámská jízda, kterou si můžete se svou kamarádkou užít za svobodna. Zapomeňte ale na striptýz a klasické rozlučkové klišé – nemusí to být v zásadě jen o alkoholu a nezřízeném veselí. Ne každá kámoška je taky na bar zvědavá. Spíše vsaďte na společné zážitky a naplánujte zajímavou rozlučku, kterou si nevěsta bude pamatovat napořád.
Jak vybrat brýle tak, aby vám vyhovovaly po všech stránkách? Zaměřte se na funkci, velikost ale i tvar obroučků a celkový design. Právě brýle totiž tvoří výrazný prvek obličeje a mohou vám v celkové image velmi pomoci, vyberete-li si je k obrazu svému. Pojďme si povědět víc.
Chcete zvětšit prostor v bytě? Snadno toho docílíte pomocí obrazové tapety! Můžete si vybrat z nabídky firem, nebo si nechat natisknout svůj vlastní motiv, který vás napadne. Fototapety doladí interiér přesně podle vašeho vkusu. Koukněte se, jak to může vypadat.
I když dříve bylo naprosto normální, že si děti sem tam od rodičů vysloužily nějaký ten pohlavek nebo plácnutí přes zadek, v dnešní době se na tělesné tresty nahlíží úplně jinak. Zatímco naši rodiče nebo prarodiče na občasném proplesknutí neviděli nic špatného, ba naopak byli zastánci hesla "škoda každé rány, která padne vedle", dneska jakmile na dítě vztáhnete ruku, hned se na vás společnost dívá skrze prsty.
Druhů čaje existuje skutečně nepřeberné množství. Čaj, to je životní styl, rituál, který se opakuje dnes a denně. Někdy jím zaháníme žízeň, jindy ho pijeme na chuť. Ovocný nebo bylinný čaj známe dozajista všichni, ale už méně jsou nám známé jejich účinky nebo podrobnější dělení. Pojďme se proto na čaje podívat společně.
Všichni moc dobře víme, že vlivem času se naše tělo mění. Nejdříve to spatříme na pokožce, která začne postupně a docela viditelně ochabovat, ztrácet svou pevnost a sílu. To samé se však děje se svaly v celém našem těle, přičemž výjimkou nejsou ani svaly pánevního dna včetně vagíny, které je třeba posilovat nejen pro lepší pocit z intimních prožitků, ale i z důvodu prevence v rámci inkontinence a dalších obtíží. A právě o tréninku věrné kamarádky bude tento článek. Na co se během cvičení zaměřit?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek