Středa , 24. 07. 2024

Kristýna

Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Také jste vždy toužili po zahradě, kde vše bude v souladu s vaší duší a myslí? Objevte 10 způsobů, jak se dokonale spojit s přírodou ve vaší zahradě.
zahrada
Vytvořte si dokonalou zahradu. (Zdroj: freepik.com)

Zahrada nás může snadno spojit s přírodním světem. Dosáhnete toho jednoduše, aniž byste se připravili o keře, květiny, vzrostlé stromy a vonné byliny. Jak?

1. Zasaďte něco ze svého dětství

Zahrady dokáží být mocným místem pro spojení s našimi kořeny. Vzpomínáte si na specifickou vůni květin, které sázela vaše babička? Pokud máte dům se zahradou, pokuste se umístit totožné rostliny, keře, zeleninu či stromy i na vaší zahradu, abyste si obnovili vzpomínky z dětství.

2. Zapojte smysly

Existuje-li vůně, kterou spojujete s některou důležitou osobou ve vašem životě nebo s časovým obdobím, přidejte si ji (růže, meduňka, rozkvétající třešeň) do vaší zahrady. V období rozpuku si k rostlině či stromku sedněte a ihned se vrátíte do daného období. Také doporučujeme zasadit starorůžové pnoucí růže. Při rozkvétání překrásně voní.

květiny
Zasaďte si na zahradě třešeň. (Zdroj: pixabay.com)

3. Zahrada pro zklidnění

Do zahrad se vydáváme, když si potřebujeme odpočinout od každodenního shonu. Zahrady by vám měla pomáhat zpomalit každodenní stresy. Vytvořte si z ní proto meditační labyrint se spoustou květin, vodopádu, klidně si vytvořte zenovou zahradu, ta velmi pomáhá při zklidnění stresu.

4. Přidejte smysluplné objekty

Najděte si na své zahradě místo pro objekty, které pro vás mají význam. Ať už se jedná o duchovní postavu (Buddha, Ježíš) či objekt, který jste dostali či jste našli na výletu. Přítomnost objektu můžete upevnit tím, že ho umístíte na podstavec a nebo vyvýšený kmen stromu.

Objekty, jako významné malé sochy, které vám darují blízké osoby, mají zvláštní moc. Kdykoli se na ně podíváte, vzpomenete si na osobu, která vám je darovala.

zahrada
Přidejte do své zahrady sochu. (Zdroj: pixabay.com)

5. Vítej divočino

Zvířata a hmyz dávají každé zahradě život. Duševně vás připoutají k vaší zahradě. Zasaďte rostlinné druhy, které jsou vhodné pro opylování či poskytují potravu ptáčkům.

K TÉMATU  Wave House: finský futuristický dům charakterizuje zahnutá střecha

Zavěste dům pro ptáčky, naplňte kamennou misku vodou a tu postavte na zahradu. Takovými věcmi pomáháme tvorům okolo nás a také přírodnímu ekosystému vzkvétat. Každé jaro naplňte kamenné či plastové misky vodou, aby se ptáci a okolní zvěř mohli napít. Pravidelně jim dávejte krmivo (slunečnicová semínka, lojové koule atd.). Nejen, že tím pomáháte zvířátkům, ale navíc potěšíte i své oči jejich pozorováním.

6. Oslavte historii

Zdědili jste krásné domky či chatky v úžasných krajinných oblastech? Nehleďte na dané místo jako na investici. Představte si příběh, který za nemovitostí stojí. Zjistěte si, jakou má objekt historii. Více se tak propojíte s domem a lidmi, kteří ho vlastnili před vámi.

historie
Zjistěte historii objektu. (Zdroj: pixabay.com)

7. Přidejte sedací kout

I když bude většina vaší zahrady zaměřena na odpočinek či zábavu, nezapomeňte si vytvořit sedací kout. Snažte se vyhledat taková místa, která budou dostatečně krytá, abyste měli soukromí. To bohatě splňuje boční dvůr, zastrčená oblast vedle přístřešku nebo tajné místečko, které bude ukryto mezi rostlinami a keři uprostřed zahrady.

8. Přivolejte vodu

Ve vaší zahradě nesmí chybět voda. Pokud si na vaší zahradě necháte zabudovat vodní fontánu, pak jste již naprostý krůček od Fata Morgany. Nejen, že zahradní fontánka působí velmi pěkně, ale díky dopadající vodě odpoutává pozornost od zvuků z ulice a mění místo v relaxační oázu.

K zavedení fontány nepotřebujete drahou techniku. Jednoduchý design na bázi pozinkované nádrže, vrtaného kamene, levného fontánového čerpadla, tím a dalšími věcmi, můžete vytvořit překrásnou, živou, domácí, recirkulační fontánu.

zahrada
Vytvořte si na zahrádce potůček. (Zdroj: pixabay.com)

9. Uvědomte si sezónní změny

Součástí kouzla zahrad je, že se neustále mění a vyvíjejí. Zpomalme a uvědomme si růže, které na jaře začínají kvést skrze plastové mřížoví. Posuňte se o krok dále tím, že se budete těšit na sezónní rostliny.

K TÉMATU  Dřevěné bedýnky jako doplněk interiéru. Doma s nimi můžete dělat divy

10. Začněte novou tradici

Propojte budoucí generace se zahradou. Ať už vysadíte strom po narození vašeho dítěte, neteře, synovce nebo vnoučete, nebo zanecháte své otisky v betonu, který bude tvořit cestu k vaší chatce či domu. Nezapomeňte tam také umístit datum a jména. Tyto dodatky jsou velmi důležité proto, aby zahrada měla smysl a historii pro celou rodinu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Japonská zahrada znamená tradici a umění. Inspirujte se tímto způsobem úpravy okrasné zahrady

Různé typy zahrad. Vyberte si, který styl sedí nejlépe vám i vašemu domu

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Taky se někdy cítíte ve svém vztahu jako ve vězení? A kdo vlastně řekl, že je nutné žít ve svazku jednoho muže a jedné ženy?
Syndrom zlomeného srdce označuje onemocnění, které je zcela vzácné, nicméně objevující se u jinak naprosto zdravých a v některých případech i mladých osob. Tento syndrom se vztahuje k psychice a jinak bývá nazýván také jako Takotsubo kardiomyopatie.
Je to už 33 let od doby, kdy se na televizních obrazovkách tehdejšího Československa poprvé objevil seriál "Dallas", představující divákům příběh bohaté rodiny Ewingů, jejichž životy jsou protkány intrikami, mocí a ambicemi v ropném průmyslu. Kdo by neznal "Dallas", s jeho nezapomenutelnými postavami a dramatickými zvraty, které udržovaly diváky v napětí po celá desetiletí?
Chcete mít ve své domácnosti domácího mazlíčka, se kterým bude radost trávit volný čas? Nemusíte nutně sahat po pejskovi, i když je jistě velkým lákadlem. Co si domů raději pořídit kočku, která na vás nebude tolik závislá?
S blížící se plavkovou sezónou začíná mnoho z nás přemýšlet o tom, jak své tělo dostat zpátky do formy. Někdy tak neodoláme a zkoušíme různé zázračné diety, které slibují rychlý úbytek váhy.
Semínka se do naší zdravé stravy začala postupně dostávat v minulém desetiletí. Nyní jsou už stále častější přísadou v naší kuchyni. Nicméně pořád je mnoho těch, kteří si neuvědomují, jak zdravý přínos pro nás semínka v pokrmech mají. Některá z nich jsou označována dokonce za superpotraviny, což jen dotvrzuje, jak důležitá pro organismus mohou semínka být.
All beige outfity. Nekončící trend, který bychom už mohli označit pomyslnou značkou nadčasovost. Za těch pár let, co tu s námi je, by si to zasloužil. Stejně jako černá, bílá či námořnicky modrá patří i béžová mezi barvy, se kterými nikdy nešlápnete vedle.
Ve většině medií proběhla zpráva nejen o oceněných filmech a osobnostech v anketě Český lev, ale také o tom, kdo měl co na sobě. Dress code, neboli pravidla oblékání na určité události, mnoho umělců nedodrželo. Ve světě nedodržování takových pravidel může znamenat i zákaz vstupu na dané místo. Co znamenají jednotlivé pojmy na pozvánkách na akce?
Blíženci jsou třetím znamením zvěrokruhu (22.5. - 21.6.), kterému vládne planeta Merkur. Jedná se o vzdušné znamení, pro něž je charakteristická upovídanost, zvídavost a přemýšlivost. A co dalšího? Jak Blíženci obvykle přistupují k životu, lásce, kariéře?
V domácnosti se mohou vyskytovat různí nepřátelé. Máme tím na mysli malé tvorečky, kteří jsou v přírodě velmi pilní a silní, i přesto, že jsou tak malí. Mezi ně patří i mravenci, co se mohou objevit jak v bytě, tak i domě nebo chalupě. Jak se jich zbavit?
Euro 2024 není jen o skvělém fotbalu, ale také o hráčích, kteří svou atraktivitou upoutají pozornost fanoušků po celém světě. V tomto článku vám představíme pět nejvíc sexy fotbalistů, kteří svým šarmem a vzhledem dominují letošnímu turnaji. Od nizozemského giganta Virgila van Dijka po charismatického portugalského útočníka Rafaela Leãa – tito hráči jsou nejen excelentními sportovci, ale také ikonami, které si získaly srdce mnoha fanoušků.
Vaše dítě odmaturovalo a na vysokou školu ho nevzali. Mělo by si najít zaměstnání. Jenže by rádo mělo ještě poslední prázdniny. Jste rozvedená a jeho otec mu řekl, že od června přestává platit výživné. Je to správné? Jak dlouho má rodič vyživovací povinnost k dospělému dítěti? A má dítě právo na poslední prázdniny?

Výběr článků

Rozvod je záležitostí každého druhého manželství. Toto uvádějí statistiky - a bohužel je to pravda. Čím to je? Možná spolu lidé málo komunikují, nejsou ochotni přijímat kompromisy. Ten kompromis by však měl být prvotním zejména v případě, kdy z manželství vzešly děti.
Čas od času takové jednání musí absolvovat každý z nás. Někdy je to vyřešení rodinného nebo partnerského problému, ale daleko častěji se týká pracovních záležitostí. Chce s vámi mluvit nadřízený nebo máte vy pokárat svého podřízeného. Potřebujete se připravit tak, aby rozhovor proběhl bez zbytečných konfliktů a hádek.

Nepřehlédněte

Matek samoživitelek se v naší společnosti najde celá řada. Zejména v posledních letech roste počet rozvodů, na základě kterých se dítě dostane výhradně do péče matky nebo do péče otce. Ve většině případů je dítě svěřeno do matčiny péče, a i když žena získává alimenty v pravidelných intervalech (když se poštěstí), přesto je třeba ohlížet se na finanční stránku a počítat každou korunu. Zejména v případě, že je žena na mateřské dovolené, není to po finanční stránce snadné. Naštěstí přinášíme několik tipů, jak to po finanční stránce zvládnout a nepropadnout zlým myšlenkám.
Dnes se připravte pomáhat, když to bude třeba. Budete za to odměněni! Co dalšího radí na pátek asrotroložka Naďa Šmídová?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek