Pondělí , 15. 08. 2022

Hana

Dokonalá zahrada. Nejlepší tipy, jak ji uzpůsobit tak, aby se propojila s vaší myslí a nitrem!

Také jste vždy toužili po zahradě, kde vše bude v souladu s vaší duší a myslí? Objevte 10 způsobů, jak se dokonale spojit s přírodou ve vaší zahradě.
zahrada
Vytvořte si dokonalou zahradu. (Zdroj: freepik.com)

Zahrada nás může snadno spojit s přírodním světem. Dosáhnete toho jednoduše, aniž byste se připravili o keře, květiny, vzrostlé stromy a vonné byliny. Jak?

1. Zasaďte něco ze svého dětství

Zahrady dokáží být mocným místem pro spojení s našimi kořeny. Vzpomínáte si na specifickou vůni květin, které sázela vaše babička? Pokud máte dům se zahradou, pokuste se umístit totožné rostliny, keře, zeleninu či stromy i na vaší zahradu, abyste si obnovili vzpomínky z dětství.

2. Zapojte smysly

Existuje-li vůně, kterou spojujete s některou důležitou osobou ve vašem životě nebo s časovým obdobím, přidejte si ji (růže, meduňka, rozkvétající třešeň) do vaší zahrady. V období rozpuku si k rostlině či stromku sedněte a ihned se vrátíte do daného období. Také doporučujeme zasadit starorůžové pnoucí růže. Při rozkvétání překrásně voní.

květiny
Zasaďte si na zahradě třešeň. (Zdroj: pixabay.com)

3. Zahrada pro zklidnění

Do zahrad se vydáváme, když si potřebujeme odpočinout od každodenního shonu. Zahrady by vám měla pomáhat zpomalit každodenní stresy. Vytvořte si z ní proto meditační labyrint se spoustou květin, vodopádu, klidně si vytvořte zenovou zahradu, ta velmi pomáhá při zklidnění stresu.

4. Přidejte smysluplné objekty

Najděte si na své zahradě místo pro objekty, které pro vás mají význam. Ať už se jedná o duchovní postavu (Buddha, Ježíš) či objekt, který jste dostali či jste našli na výletu. Přítomnost objektu můžete upevnit tím, že ho umístíte na podstavec a nebo vyvýšený kmen stromu.

Objekty, jako významné malé sochy, které vám darují blízké osoby, mají zvláštní moc. Kdykoli se na ně podíváte, vzpomenete si na osobu, která vám je darovala.

zahrada
Přidejte do své zahrady sochu. (Zdroj: pixabay.com)

5. Vítej divočino

Zvířata a hmyz dávají každé zahradě život. Duševně vás připoutají k vaší zahradě. Zasaďte rostlinné druhy, které jsou vhodné pro opylování či poskytují potravu ptáčkům.

K TÉMATU5 pravidel, jak zařídit obývací pokoj podle feng-šuej

Zavěste dům pro ptáčky, naplňte kamennou misku vodou a tu postavte na zahradu. Takovými věcmi pomáháme tvorům okolo nás a také přírodnímu ekosystému vzkvétat. Každé jaro naplňte kamenné či plastové misky vodou, aby se ptáci a okolní zvěř mohli napít. Pravidelně jim dávejte krmivo (slunečnicová semínka, lojové koule atd.). Nejen, že tím pomáháte zvířátkům, ale navíc potěšíte i své oči jejich pozorováním.

6. Oslavte historii

Zdědili jste krásné domky či chatky v úžasných krajinných oblastech? Nehleďte na dané místo jako na investici. Představte si příběh, který za nemovitostí stojí. Zjistěte si, jakou má objekt historii. Více se tak propojíte s domem a lidmi, kteří ho vlastnili před vámi.

historie
Zjistěte historii objektu. (Zdroj: pixabay.com)

7. Přidejte sedací kout

I když bude většina vaší zahrady zaměřena na odpočinek či zábavu, nezapomeňte si vytvořit sedací kout. Snažte se vyhledat taková místa, která budou dostatečně krytá, abyste měli soukromí. To bohatě splňuje boční dvůr, zastrčená oblast vedle přístřešku nebo tajné místečko, které bude ukryto mezi rostlinami a keři uprostřed zahrady.

8. Přivolejte vodu

Ve vaší zahradě nesmí chybět voda. Pokud si na vaší zahradě necháte zabudovat vodní fontánu, pak jste již naprostý krůček od Fata Morgany. Nejen, že zahradní fontánka působí velmi pěkně, ale díky dopadající vodě odpoutává pozornost od zvuků z ulice a mění místo v relaxační oázu.

K zavedení fontány nepotřebujete drahou techniku. Jednoduchý design na bázi pozinkované nádrže, vrtaného kamene, levného fontánového čerpadla, tím a dalšími věcmi, můžete vytvořit překrásnou, živou, domácí, recirkulační fontánu.

zahrada
Vytvořte si na zahrádce potůček. (Zdroj: pixabay.com)

9. Uvědomte si sezónní změny

Součástí kouzla zahrad je, že se neustále mění a vyvíjejí. Zpomalme a uvědomme si růže, které na jaře začínají kvést skrze plastové mřížoví. Posuňte se o krok dále tím, že se budete těšit na sezónní rostliny.

K TÉMATUPosezení na zahradě. Inspirace pro každého!

10. Začněte novou tradici

Propojte budoucí generace se zahradou. Ať už vysadíte strom po narození vašeho dítěte, neteře, synovce nebo vnoučete, nebo zanecháte své otisky v betonu, který bude tvořit cestu k vaší chatce či domu. Nezapomeňte tam také umístit datum a jména. Tyto dodatky jsou velmi důležité proto, aby zahrada měla smysl a historii pro celou rodinu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Japonská zahrada znamená tradici a umění. Inspirujte se tímto způsobem úpravy okrasné zahrady

Různé typy zahrad. Vyberte si, který styl sedí nejlépe vám i vašemu domu

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
Na vašem těhotenském testu se konečně objevily dvě čárky a vás začala děsit vidina, že se příštích devět měsíců nepohnete z gauče? Dobrá zpráva je, že se v těhotenství sportu zříkat nemusíte. Právě naopak, fyzická aktivita představuje skvělou přípravu na porod. Musíte jen zvolit tu správnou a nepřepínat své síly.
Domácnost bez pokojových rostlin je neútulná a nepříjemná. Většinou ji obývají jedinci, kteří s pěstováním pokojovek nemají žádné zkušenosti. Nabízí se však otázka, proč se do pěstování přece jenom nepustit? Nedostatek znalostí nemusí být překážkou! Existují totiž takové rostliny, které jsou extrémně nenáročné.  
Zjistili jste, že jste bez takzvaného hotovostního polštáře? Tudíž kdyby přišla další mimořádná situace podobná té na jaře, neměli byste, z čeho žít? Pak je načase začít s financemi lépe hospodařit. Abyste se však radovali ze zisků a nikoli ze ztrát, které na konci měsíce vykážete, stáhněte si mobilní aplikace, které vám se správou osobních financí pomůžou.
Když se rozšířily kontaktní čočky, vypadalo to, že brzy nebude brýle nosit nikdo. Opak je pravdou. Ne každému totiž kontaktní čočky vyhovují. Navíc brýle nejen korigují oční vady, ale umí také doplnit nebo podtrhnout váš outfit a osobnost. Někteří lidí dokonce nosí brýle bez dioptrických skel, jen jako zajímavý módní doplněk. Jaké jsou trendy v optice roku 2019?
Zima se blíží nezastavitelnou rychlostí a s ní pro mnohé i nějaké to tradiční zimní kilo navíc. Kombinace efektivnějšího ukládání tuků, svátků a večírků (pokud lockdown dá) a té únavné tmy, jsou dovede být pro postavu naprostá katastrofa. Co s tím?
Co vyrazit na hory? Vyhlášená lyžařská destinace Méribel ve francouzských Alpách patří mezi ty nejluxusnější. Tahle překrásná horská chata je k pronájmu! Celých 330 m² a 3 patra, kde je 6 ložnic, prostorný obývací pokoj s panoramatickým oknem nebo vlastní kuchyně. Dole najdete krytý bazén a k dispozici je i sauna. Navíc dodávka s řidičem. Stejně ohromující jako vzhled a interiér chaty je i ceník služeb. Tohle zkrátka něco stojí.
Coca-cola je slazený sycený nápoj hnědé barvy, který dobyl celý svět. Kromě toho, že vám budou doktoři doporučovat ho pít jen výjimečně, se dá využít na celou škálu domácích problémů, se kterými by člověk jinak ztrácel drahocenný čas. Coca-cola je díky své "agresivitě" vyřeší rychle a jednoduše a budete nejspíš překvapeni, kde všude najde svoje uplatnění a s čím pomůže.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek