Středa , 18. 05. 2022

Nataša

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
jak bojovat s mykózou
Mykóza není zrovna nejméně bolestivé onemocnění. (foto: 123RF)

29. 07. 2021

Většina žen si nechala předepsat antibiotika nebo problém řešila s pomocí farmaceutických produktů. Ty sice možná ulevily od zmiňovaného problému, ale udělaly v těle paseku zase někde jinde. Naštěstí na otázku “Jak bojovat s mykózou“ existuje i jiná odpověď – stačí vsadit na sílu přírodních léčiv.  

Co je to mykóza? 

Úvodem však stojí za zmínku říct, co to vlastně mykóza je. Jedná se o nepříjemné onemocnění, které se projevuje zásadně pocitem svědění, pálení nebo také zarudnutím. Může se týkat nejen intimních partií, ale také nohou nebo rukou. Kvasinková infekce způsobená houbami napadající intimní partie však posléze může dojít až k nebezpečnému zánětu, proto s problémem co nejdříve zatočte.  

Jak již bylo zmíněno, lékaři odpovídají na otázku “Jak bojovat s mykózou“ tak, že předepíšou antibiotika nebo různé krémy, gely, mastičky či podobné produkty. S problémem však lze bojovat i přírodní cestou.  

Vsaďte na sílu probiotik 

Zatímco některé ženy netrpí mykózou často, jiné se s tímto problémem potýkají neustále. Ženské intimní partie jsou zkrátka místem, kde se hromadí mikroby a bakterie. Zatímco některé jsou tělu prospěšné, jiné jsou spíše na škodu. Třeba takové kvasinky velice rády vystrkují své růžky a způsobují zmiňovanou vaginální mykózu, která, jak již také bylo zmíněno, je ženám moc dobře známá.  

Jelikož hlavně ženy, které mykózou trpí poměrně často, nechtěly neustále užívat mastičky, krémy nebo antibiotika či léky, rozhodly se hledat jiný způsob, jak s nepříjemnou bolestí a problémem bojovat. A naštěstí zjistily, že síla se ukrývá v probiotikách či jogurtech. I to je odpověď na otázku „jak bojovat s mykózou intimních partií”.  

Samozřejmě používání jogurtu neznamená, že ho máte aplikovat přímo do pochvy. To by mohlo vést nakonec ještě ke zhoršení zánětu, respektive ke vzniku celé spousty komplikací.  

K TÉMATUChystáte se do prvního zaměstnání. Jak si najít práci a kde úspěšně hledat

Česnek jako lék na všechno 

Co také může pomoct, tak je česnek. O česneku se obecně ví, že je to přírodní antibiotikum, které umí ulevit prakticky od jakékoliv nemoci. A ani mykóza není výjimkou. Samozřejmě ani v tomto případě ho neaplikujte přímo do pochvy, spíše ho zařaďte do svého jídelníčku. I když se samozřejmě najdou mezi ženami ty, které česnek do pochvy na noc aplikovaly a tím nepříjemný zdravotní problém vyléčily. Na to však neexistují žádné vědecky podložené důkazy.  

jak bojovat s mykózou česnek
Česnek je přírodní antibiotikum. (foto: 123RF)

Zázrak jménem Tea Tree olej 

O účincích takzvaného Tea Tree oleje jste možná už slyšeli. Je to skvělý pomocník třeba v boji s opary nebo akné. O čem jste však možná neměli ani tušení, tak je to, že se zkoumá jeho vliv na vaginální mykózy.  

tea tree oil
Znáte zázrak jménem tea tree oil? (foto: 123RF)

Za vyzkoušení stojí také kokosový olej 

Jednou z možností, jak se také (prý) zbavit vaginální mykózy, je kokosový olej. Ten je také prakticky neustále zkoumán, protože se stále přichází na nové a nové zdravotní benefity pozitivně účinkující na lidské zdraví. Kromě jiného se užívá aktivně v kosmetice nebo při vaření – jeho využití je zkrátka široké.  

Portfolio jeho pomyslných služeb se rozšířilo také o léčbu vaginálních mykóz. Prý má být v boji proti plísňovým a kvasinkovým infekcím nenahraditelným společníkem a pomocníkem. Jeho hlavním úkolem je účinně likvidovat plísně a kvasinky, které ke vzniku kvasinkové infekce vedou. Umí to díky vysokému obsahu mastných kyselin, které také bojují i proti virům a bakteriím.  

kokosový olej
Kokosový olej využijete v domácnosti i na mykózu. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Dermatoložka radí: Jak se vyhnout kožním problémům a jak se chránit před mykózou při koupání!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu už dvacet let, co byla v Česku uvedená premiéra prvního dílu nejslavnější čarodějnické ságy na světě. Snímek Harry Potter a Kámen mudrců bořil rekordy v návštěvnosti českých kin, a nejinak tomu bylo i při dalších dílech, které tvůrci natočili.
Téměř každá žena touží po ideální postavě. Rad, jak zaručeně zhubnout, jsou v časopisech i na internetu tisíce. Daň v podobě jojo-efektu nebo zdravotních problémů, kterou platí za drastické shazování kilogramů nebo nepochopené hubnoucí praktiky, je ovšem příliš veliká. Co takhle začít jednou pro vždy správně? Poradíme vám, jak na to!
Nosíme je snad všichni, ale jenom málokdo z nás si uvědomuje, že mohou být skutečně nebezpečná a trvale poškodit naše zdraví. Jen skutečně kvalitní sluchátka toto riziko snižují na minimum, ale co všechno způsobují ta obyčejná?
Události minulých týdnů nás nenechaly chladnými a rozhodli jsme se, že se vydáme dále za poznáním sebe sama. Karanténu jsme zvládli každý po svém, stejně tak jsme si v sobě všichni museli zpracovat strach o sebe i své nejbližší. Nyní je čas se se vším vypořádat. Každý po svém. My zkusili pobyt ve tmě aneb týdenní terapii, kdy se o sobě dozvíte mnohem více, než byste čekali.
Kam se špinavým prádlem? Do pračky! Ale někdy je ho víc a různých barev, a než přijde na řadu, uschová ho koš na prádlo, praktický doplněk vaší koupelny. Vybrat si můžete přesně takový, aby stylově i barevně zapadl do vašeho interiéru. Koše na prádlo jsou proutěné, plastové nebo látkové, ale také z bambusu. Inspirace pro vás!
Základní pravidlo skutečné ženy zní: Na parfému se nešetří. Už slavná Coco Chanel nazvala parfém doplňkem, který vypoví o vzhledu ženy, a stále vám ji připomíná, když je zrovna pryč. Podle Francouzů jsou zase vůně, spodní prádlo a boty nejdůležitějšími prvky, které vytvářejí obraz ženy.
Ve světě stále více posedlém zdravím vzkvétá trh s fitness technologiemi. Ať už jste v tělocvičně nebo si v sobotu ráno jen tak běžně zaběhnete po místním parku, každý chce mít na ruce fitness tracker, který zaznamenává jeho data. Nebuďte však na omylu, fitness trackery nejsou vymyšleny jen pro běžce a vášnivé návštěvníky tělocvičny.
Fakt, že pěvecká televizní soutěž Superstar je oblíbeným fenoménem nejen v Česku a na Slovensku, dokazuje historie. Vždyť první ročník SuperStar, kterému vévodila Aneta Langerová, se vysílal již v roce 2004. Letošní řada však přinese spoustu nového, díky čemuž i vás vtáhne do každého kola.

Nepřehlédněte

Moderní magazín pro ženy s názorem

Redakce

Právní náležitosti

Zůstaňme v kontaktu

© 2017 - 2022 damskaliga.cz

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek