Úterý , 25. 06. 2024

Ivan

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
jak bojovat s mykózou
Mykóza není zrovna nejméně bolestivé onemocnění. (foto: 123RF)

29. 07. 2021

Většina žen si nechala předepsat antibiotika nebo problém řešila s pomocí farmaceutických produktů. Ty sice možná ulevily od zmiňovaného problému, ale udělaly v těle paseku zase někde jinde. Naštěstí na otázku “Jak bojovat s mykózou” existuje i jiná odpověď – stačí vsadit na sílu přírodních léčiv.  

Co je to mykóza? 

Úvodem však stojí za zmínku říct, co to vlastně mykóza je. Jedná se o nepříjemné onemocnění, které se projevuje zásadně pocitem svědění, pálení nebo také zarudnutím. Může se týkat nejen intimních partií, ale také nohou nebo rukou. Kvasinková infekce způsobená houbami napadající intimní partie však posléze může dojít až k nebezpečnému zánětu, proto s problémem co nejdříve zatočte.  

Jak již bylo zmíněno, lékaři odpovídají na otázku “Jak bojovat s mykózou” tak, že předepíšou antibiotika nebo různé krémy, gely, mastičky či podobné produkty. S problémem však lze bojovat i přírodní cestou.  

Vsaďte na sílu probiotik 

Zatímco některé ženy netrpí mykózou často, jiné se s tímto problémem potýkají neustále. Ženské intimní partie jsou zkrátka místem, kde se hromadí mikroby a bakterie. Zatímco některé jsou tělu prospěšné, jiné jsou spíše na škodu. Třeba takové kvasinky velice rády vystrkují své růžky a způsobují zmiňovanou vaginální mykózu, která, jak již také bylo zmíněno, je ženám moc dobře známá.  

Jelikož hlavně ženy, které mykózou trpí poměrně často, nechtěly neustále užívat mastičky, krémy nebo antibiotika či léky, rozhodly se hledat jiný způsob, jak s nepříjemnou bolestí a problémem bojovat. A naštěstí zjistily, že síla se ukrývá v probiotikách či jogurtech. I to je odpověď na otázku “jak bojovat s mykózou intimních partií”.  

Samozřejmě používání jogurtu neznamená, že ho máte aplikovat přímo do pochvy. To by mohlo vést nakonec ještě ke zhoršení zánětu, respektive ke vzniku celé spousty komplikací.  

K TÉMATU  Endometrióza, jeden z důvodů ženské neplodnosti. Jak se projevuje a které ženy jsou nejvíce ohroženy? Přinášíme průvodce

Česnek jako lék na všechno 

Co také může pomoct, tak je česnek. O česneku se obecně ví, že je to přírodní antibiotikum, které umí ulevit prakticky od jakékoliv nemoci. A ani mykóza není výjimkou. Samozřejmě ani v tomto případě ho neaplikujte přímo do pochvy, spíše ho zařaďte do svého jídelníčku. I když se samozřejmě najdou mezi ženami ty, které česnek do pochvy na noc aplikovaly a tím nepříjemný zdravotní problém vyléčily. Na to však neexistují žádné vědecky podložené důkazy.  

jak bojovat s mykózou česnek
Česnek je přírodní antibiotikum. (foto: 123RF)

Zázrak jménem Tea Tree olej 

O účincích takzvaného Tea Tree oleje jste možná už slyšeli. Je to skvělý pomocník třeba v boji s opary nebo akné. O čem jste však možná neměli ani tušení, tak je to, že se zkoumá jeho vliv na vaginální mykózy.  

tea tree oil
Znáte zázrak jménem tea tree oil? (foto: 123RF)

Za vyzkoušení stojí také kokosový olej 

Jednou z možností, jak se také (prý) zbavit vaginální mykózy, je kokosový olej. Ten je také prakticky neustále zkoumán, protože se stále přichází na nové a nové zdravotní benefity pozitivně účinkující na lidské zdraví. Kromě jiného se užívá aktivně v kosmetice nebo při vaření – jeho využití je zkrátka široké.  

Portfolio jeho pomyslných služeb se rozšířilo také o léčbu vaginálních mykóz. Prý má být v boji proti plísňovým a kvasinkovým infekcím nenahraditelným společníkem a pomocníkem. Jeho hlavním úkolem je účinně likvidovat plísně a kvasinky, které ke vzniku kvasinkové infekce vedou. Umí to díky vysokému obsahu mastných kyselin, které také bojují i proti virům a bakteriím.  

kokosový olej
Kokosový olej využijete v domácnosti i na mykózu. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Dermatoložka radí: Jak se vyhnout kožním problémům a jak se chránit před mykózou při koupání!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Kombuchu už snad známe všichni. Je považovaná za zdravý fermentovaný čaj, který pomáhá nejen našim střevům, ale i celkové imunitě. Ještě ale existuje spoustu věcí, co o ní neznáte. Tak například – věděli jste, že kombucha může i uškodit?
Mnohé druhy zeleniny a ovoce v minulosti rozhodně nevypadaly a nechutnaly tak jako dnes. Lidé si je vyšlechtili k obrazu svému. Otázkou je, jestli je to na škodu, nebo k užitku. Seznamte se s těmi nejznámějšími vyšlechtěnými druhy plodů, které dříve byly úplně jiné.
Znáte ji určitě všichni a mnozí ji máte i doma. Aloe vera, u nás velice zdomácnělý sukulent, který má mimořádné účinky na lidské zdraví a v medicíně se již dlouho využívá jak vnitřně, tak také k vnějšímu ošetření kůže.
Také jste čekala na sluneční paprsky, až vám prozáří každý den? Konečně jaro! Ale jen do té doby, než sluníčko zasvítí přes zaprášená okna a vy najednou vidíte svůj byt v mnohem jasnějších konturách. Chtělo by to jarní úklid? Neztrácejte čas a jděte na to hned. Zvažte, jestli zapojit rodinu. Někdy si opravdu důkladně uklidíte jedině sama!
Kyselina hyaluronová je látka, která je přirozeně obsažená v těle. Její kouzelnou vlastností je to, že je schopna vázat vodu, což je klíčové pro hydrataci naší pleti. Pojďme se proto podívat na kyselinu hyaluronovou zblízka.
Costume Institute Gala neboli Met Gala. Největší a nejvýznamnější charitativní akce módního světa konaná každoročně první květnové pondělí ve prospěch Metropolitan Museum of Art v New Yorku. Po dvou letech je konečně zpátky, a to ve své plné kráse a extravaganci.
Řasokoule - druh zelené řasy, který si dobrovolně přinášíme do domu. Zatímco někdo považuje řasokouli za netradiční pokojovou rostlinu, jiní ji považují za domácího mazlíčka. Ať už je pro vás čímkoli, pojďte společně s námi zjistit, co vlastně umí a jak se o ni starat.
Zase ti někdo píše. Proč ji sleduješ? Proč nemáme ještě společnou fotku na Instagramu? Musíš s nimi pořád být v kontaktu? Sociální sítě ničí vztahy.
Teepee je splněný sen malých špuntů i odrostlejších dětí. Proč si jej pořídit a jakou variantu zvládnete i doma? Těšte se na ty nejlepší tipy na teepee!
Odolný přírodní materiál, který provází člověka odjakživa. Kůže v interiéru znamená pro mnohé sedačku nebo křeslo, ale její využití je velice rozmanité. Kromě jejího praktického využití je totiž perfektním materiálem pro nejrůznější dekorace i originální nábytek. Pokud milujete retro nebo vintage styl, nějaký ten kousek kůže si určitě najde cestu i k vám domů.
Moje mladší sestra byla vždycky jiná než já. Dostávalo se jí větší pozornosti, protože máma ji měla s druhým manželem, a pro něj ona byla princezna – a já jen přítěž. Musím uznat, že jsem na ni občas žárlila, ona byla tou rozmazlovanou a já jsem musela všechno dělat za ni.
Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.

Výběr článků

Každý den čelíme řadě záhad. K těm patří kupříkladu to, kam zmizely brýle nebo klíče od auta. Obvykle je však odpověď banálnější, než jsme čekali. Člověka však v tu chvíli nenapadne, že existují mnohem zapeklitější záhady, nad kterými si lámou hlavu skupiny historiků.
Dnešní den věnujte své pleti. Je třeba si také chránit kolena. Večer si dopřejte aromaterapii. Co radí astroložka Naďa Šmídová pro dnešní den?
Sváteční období je v plném proudu, a s ním přichází potřeba najít rovnováhu mezi odpočinkem a aktivitami. Dnešní pondělní článek na Dámské Lize se věnuje této výzvě, přináší nápady a tipy, jak aktivně odpočívat mezi svátky. Bez ohledu na to, zda preferujete venkovní dobrodružství, relaxaci v pohodlí domova, nebo nové zážitky s rodinou a přáteli, čekají vás inspirace, jak plně využít krásné chvíle mezi vánočními svátky.

Nepřehlédněte

Skáčou, plavou, dovádějí. Tučňáci jsou nelétaví ptáci, které v zoo nezapomene navštívit nikdo. Ve volné přírodě ale předvádějí větší kousky!
Zmatená a vystrašená zvířata, plačící malé děti a nepořádek na ulicích je výsledkem hlučných ohňostrojů, které k oslavám silvestra už tak nějak patří. Ale vzhledem k tomu, že následky jsou jak pro zvířata, tak pro děti často fatální, existují místa, kde je pyrotechnika naprosto zakázaná a čím dál více lidí se uchyluje k oslavám Nového roku bez petard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek