Pátek , 23. 02. 2024

Svatopluk

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
jak bojovat s mykózou
Mykóza není zrovna nejméně bolestivé onemocnění. (foto: 123RF)

29. 07. 2021

Většina žen si nechala předepsat antibiotika nebo problém řešila s pomocí farmaceutických produktů. Ty sice možná ulevily od zmiňovaného problému, ale udělaly v těle paseku zase někde jinde. Naštěstí na otázku “Jak bojovat s mykózou” existuje i jiná odpověď – stačí vsadit na sílu přírodních léčiv.  

Co je to mykóza? 

Úvodem však stojí za zmínku říct, co to vlastně mykóza je. Jedná se o nepříjemné onemocnění, které se projevuje zásadně pocitem svědění, pálení nebo také zarudnutím. Může se týkat nejen intimních partií, ale také nohou nebo rukou. Kvasinková infekce způsobená houbami napadající intimní partie však posléze může dojít až k nebezpečnému zánětu, proto s problémem co nejdříve zatočte.  

Jak již bylo zmíněno, lékaři odpovídají na otázku “Jak bojovat s mykózou” tak, že předepíšou antibiotika nebo různé krémy, gely, mastičky či podobné produkty. S problémem však lze bojovat i přírodní cestou.  

Vsaďte na sílu probiotik 

Zatímco některé ženy netrpí mykózou často, jiné se s tímto problémem potýkají neustále. Ženské intimní partie jsou zkrátka místem, kde se hromadí mikroby a bakterie. Zatímco některé jsou tělu prospěšné, jiné jsou spíše na škodu. Třeba takové kvasinky velice rády vystrkují své růžky a způsobují zmiňovanou vaginální mykózu, která, jak již také bylo zmíněno, je ženám moc dobře známá.  

Jelikož hlavně ženy, které mykózou trpí poměrně často, nechtěly neustále užívat mastičky, krémy nebo antibiotika či léky, rozhodly se hledat jiný způsob, jak s nepříjemnou bolestí a problémem bojovat. A naštěstí zjistily, že síla se ukrývá v probiotikách či jogurtech. I to je odpověď na otázku “jak bojovat s mykózou intimních partií”.  

Samozřejmě používání jogurtu neznamená, že ho máte aplikovat přímo do pochvy. To by mohlo vést nakonec ještě ke zhoršení zánětu, respektive ke vzniku celé spousty komplikací.  

K TÉMATU  Bezlepkové stravování: Co obsahuje a je pro každého?

Česnek jako lék na všechno 

Co také může pomoct, tak je česnek. O česneku se obecně ví, že je to přírodní antibiotikum, které umí ulevit prakticky od jakékoliv nemoci. A ani mykóza není výjimkou. Samozřejmě ani v tomto případě ho neaplikujte přímo do pochvy, spíše ho zařaďte do svého jídelníčku. I když se samozřejmě najdou mezi ženami ty, které česnek do pochvy na noc aplikovaly a tím nepříjemný zdravotní problém vyléčily. Na to však neexistují žádné vědecky podložené důkazy.  

jak bojovat s mykózou česnek
Česnek je přírodní antibiotikum. (foto: 123RF)

Zázrak jménem Tea Tree olej 

O účincích takzvaného Tea Tree oleje jste možná už slyšeli. Je to skvělý pomocník třeba v boji s opary nebo akné. O čem jste však možná neměli ani tušení, tak je to, že se zkoumá jeho vliv na vaginální mykózy.  

tea tree oil
Znáte zázrak jménem tea tree oil? (foto: 123RF)

Za vyzkoušení stojí také kokosový olej 

Jednou z možností, jak se také (prý) zbavit vaginální mykózy, je kokosový olej. Ten je také prakticky neustále zkoumán, protože se stále přichází na nové a nové zdravotní benefity pozitivně účinkující na lidské zdraví. Kromě jiného se užívá aktivně v kosmetice nebo při vaření – jeho využití je zkrátka široké.  

Portfolio jeho pomyslných služeb se rozšířilo také o léčbu vaginálních mykóz. Prý má být v boji proti plísňovým a kvasinkovým infekcím nenahraditelným společníkem a pomocníkem. Jeho hlavním úkolem je účinně likvidovat plísně a kvasinky, které ke vzniku kvasinkové infekce vedou. Umí to díky vysokému obsahu mastných kyselin, které také bojují i proti virům a bakteriím.  

kokosový olej
Kokosový olej využijete v domácnosti i na mykózu. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Dermatoložka radí: Jak se vyhnout kožním problémům a jak se chránit před mykózou při koupání!

Zdroje článku:
Doporučujeme
sdílet
tisknout
mohlo by vás zajímat

Témata pro vás

Výběr článků

Tchynin jazyk je oblíbenou pokojovou rostlinou hlavně z důvodu nenáročnosti a jednoduchého pěstování. Podívejte se blíže na tuto rostlinu, která vašemu interiéru dodá styl i mnoho dalších pozitivních superlativ.
Od prvního ledna začínám hubnout. Cvičit. Učit se anglicky. Chodit na jógu. Přestanu kouřit... Ano, to je to magické datum, které mnohé z nás neuvěřitelně přitahuje. Nutí nás k tomu, abychom si dávali závazky, o kterých víme, že je stejně nikdy nedodržíme. Zkuste to letos jinak.
Tato anglická diva se proslavila předně jako zpěvačka, ale zároveň také svým skladatelským nadáním a působností v modelingu. Dua Lipa má původ v samotné Albánii. Mohli byste se domnívat, že její jméno je smyšlené pro zviditelnění ve světě showbyznysu, a že pod ním jen vystupuje, ale není tomu tak. Dua Lipa je skutečně její rodné jméno.
Po příchodu do nejedné české domácnosti uvidíte na okenním parapetu africkou fialku – skromnou, elegantní, hezky zbarvenou pokojovou rostlinu. Je ideální trefou pro každého nenáročného pěstitele. Sama toho nevyžaduje mnoho a vydrží krásná po celý rok.
O Češích se říká, že jsou národem pejskařů. Vždyť za své čtyřnohé psí parťáky jsou schopní utratit i přes milion korun ročně. To ukazují statistiky. Utrácí se předně za kvalitní žrádlo, také za veterináře a samozřejmě za produkty určené k dentální hygieně. Chovatelé si moc dobře uvědomují, že v psí dutině ústní probíhají stejné procesy jako u lidí. I v psí dutině se mohou vyskytnout zubní kameny nebo zubní plak vedoucí ke zmiňovanému problému. Proto se nedoporučuje podceňovat péči o psí chrup.
Pilates dělá tělo mladším. Jak to? Prodlužuje a zeštíhluje svaly, zpevňuje střed a hlavně zlepšuje držení těla. Pomocí jednoduchých cviků zkrátka umí velké výsledky! Vyzkoušela naše redaktorka Blanka. Co všechno pro vás zjistila?
Jsou aspekty, které pleti ubližují celoročně, nehledě na aktuální roční období. Řadí se mezi ně stres, nedostatek spánku, nevhodná strava bez patřičných živin, nedostatek pitného režimu, nedostatek pohybu a fyzických aktivit, kouření anebo používání nevhodné kosmetiky. Předně na podzim lidé zažívají nejvyšší psychickou zátěž, deprese a splín. To všechno se dokáže podepsat na fyzickém zdraví, včetně vzhledu.
Letní počasí láká ven nejen lidi, ale také velké množství různých zástupců hmyzí říše. Ať narazíte na komára, včelu, vosu, klíště, muchničku, mravence nebo třeba ováda, ne vždy taková blízká setkání třetího druhu dopadnou dobře. Podívejte se, jak si po bolestivém seznámení správně „olízat rány“.
Sladký a voňavý meloun je neklamným symbolem toho, že léto začíná! Pojďte udělat radost svému tělu. Jak je možné, že s pouhým melounem dokážete omládnout?
Už dávno je pryč doba, kdy si lidé doma zapalovali parafínové čajové nebo jiné svíčky. Osvěta na téma svíček se šíří světem rychlostí blesku. Pokud ale stále netušíte, proč zainvestovat do sójových svíček, pár důvodů pro vás máme. Ten hlavní je, že parafínové svíčky vážně poškozují naše zdraví.

Výběr článků

Některé z nás se při pojmech „povinné ručení“ a „havarijní pojištění“ jen zatočí hlava při představě, že bychom si jej měly sjednávat samy. Návštěva pojišťoven, porovnání, co nám na přepážkách bylo nabídnuto, ale hlavně: pamatovat si údaje o našem autě. Jenže takto už to dávno neprobíhá! Dnes se pojistíte online, z pohodlí domova. Potřebovat budete jen osobní doklady, velký technický průkaz a několik minut svého času.
Nošení dioptrických brýlí neznamená, že byste měli automaticky zanevřít na make-up. Naopak. Dokonce existují i speciální návody, jak se nalíčit tak, aby make-up dokonale ladil s vašimi brýlemi. Ať už nosíte brýle na blízko nebo na dálku, s obroučkami nebo bez, ideální make-up můžete vykouzlit každé ráno.
Československá pohádka Hodinářův učeň vypráví příběh o daleké cestě za láskou. Dětem ukazuje, že problémy může překonat statečnost a dobré srdce.

Nepřehlédněte

Mláďátka jsou vždycky roztomilá, a platí to nejen o těch zvířecích. Tihle rozpustilí mazlíčci vám zaručeně zvednou náladu, a někteří z nich úplně volají o to si je pochovat.
Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla,  podle svého hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat!

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek