Úterý , 04. 10. 2022

František

Jak bojovat s mykózou – problémem, který je ženám tak dobře známý

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce. To je problém, který je ženám moc dobře známý. Štěstí má žena, která se s nepříjemným pocitem pálení, svědění a nepříjemnou bolestí intimních partií ještě nesetkala. Statistiky však říkají, že se s mykózou alespoň jednou za život setkala snad každá z nich. Proto lze logicky říct, že každá žena se ptala na to, jak s mykózou bojovat.
jak bojovat s mykózou
Mykóza není zrovna nejméně bolestivé onemocnění. (foto: 123RF)

29. 07. 2021

Většina žen si nechala předepsat antibiotika nebo problém řešila s pomocí farmaceutických produktů. Ty sice možná ulevily od zmiňovaného problému, ale udělaly v těle paseku zase někde jinde. Naštěstí na otázku “Jak bojovat s mykózou“ existuje i jiná odpověď – stačí vsadit na sílu přírodních léčiv.  

Co je to mykóza? 

Úvodem však stojí za zmínku říct, co to vlastně mykóza je. Jedná se o nepříjemné onemocnění, které se projevuje zásadně pocitem svědění, pálení nebo také zarudnutím. Může se týkat nejen intimních partií, ale také nohou nebo rukou. Kvasinková infekce způsobená houbami napadající intimní partie však posléze může dojít až k nebezpečnému zánětu, proto s problémem co nejdříve zatočte.  

Jak již bylo zmíněno, lékaři odpovídají na otázku “Jak bojovat s mykózou“ tak, že předepíšou antibiotika nebo různé krémy, gely, mastičky či podobné produkty. S problémem však lze bojovat i přírodní cestou.  

Vsaďte na sílu probiotik 

Zatímco některé ženy netrpí mykózou často, jiné se s tímto problémem potýkají neustále. Ženské intimní partie jsou zkrátka místem, kde se hromadí mikroby a bakterie. Zatímco některé jsou tělu prospěšné, jiné jsou spíše na škodu. Třeba takové kvasinky velice rády vystrkují své růžky a způsobují zmiňovanou vaginální mykózu, která, jak již také bylo zmíněno, je ženám moc dobře známá.  

Jelikož hlavně ženy, které mykózou trpí poměrně často, nechtěly neustále užívat mastičky, krémy nebo antibiotika či léky, rozhodly se hledat jiný způsob, jak s nepříjemnou bolestí a problémem bojovat. A naštěstí zjistily, že síla se ukrývá v probiotikách či jogurtech. I to je odpověď na otázku „jak bojovat s mykózou intimních partií”.  

Samozřejmě používání jogurtu neznamená, že ho máte aplikovat přímo do pochvy. To by mohlo vést nakonec ještě ke zhoršení zánětu, respektive ke vzniku celé spousty komplikací.  

K TÉMATU  Nemáte čas na zdravé jídlo? Řešením je krabičková dieta!

Česnek jako lék na všechno 

Co také může pomoct, tak je česnek. O česneku se obecně ví, že je to přírodní antibiotikum, které umí ulevit prakticky od jakékoliv nemoci. A ani mykóza není výjimkou. Samozřejmě ani v tomto případě ho neaplikujte přímo do pochvy, spíše ho zařaďte do svého jídelníčku. I když se samozřejmě najdou mezi ženami ty, které česnek do pochvy na noc aplikovaly a tím nepříjemný zdravotní problém vyléčily. Na to však neexistují žádné vědecky podložené důkazy.  

jak bojovat s mykózou česnek
Česnek je přírodní antibiotikum. (foto: 123RF)

Zázrak jménem Tea Tree olej 

O účincích takzvaného Tea Tree oleje jste možná už slyšeli. Je to skvělý pomocník třeba v boji s opary nebo akné. O čem jste však možná neměli ani tušení, tak je to, že se zkoumá jeho vliv na vaginální mykózy.  

tea tree oil
Znáte zázrak jménem tea tree oil? (foto: 123RF)

Za vyzkoušení stojí také kokosový olej 

Jednou z možností, jak se také (prý) zbavit vaginální mykózy, je kokosový olej. Ten je také prakticky neustále zkoumán, protože se stále přichází na nové a nové zdravotní benefity pozitivně účinkující na lidské zdraví. Kromě jiného se užívá aktivně v kosmetice nebo při vaření – jeho využití je zkrátka široké.  

Portfolio jeho pomyslných služeb se rozšířilo také o léčbu vaginálních mykóz. Prý má být v boji proti plísňovým a kvasinkovým infekcím nenahraditelným společníkem a pomocníkem. Jeho hlavním úkolem je účinně likvidovat plísně a kvasinky, které ke vzniku kvasinkové infekce vedou. Umí to díky vysokému obsahu mastných kyselin, které také bojují i proti virům a bakteriím.  

kokosový olej
Kokosový olej využijete v domácnosti i na mykózu. (foto: 123RF)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Spodní prádlo ovlivňuje zdraví. Jaké nosit, abychom se vyhnuli mykózám?

Dermatoložka radí: Jak se vyhnout kožním problémům a jak se chránit před mykózou při koupání!

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Občas kvůli tomu, že je tady zase, protočíme panenky. Často nám připravuje krušné i bolestivé chvíle a někdy bychom byly raději, kdybychom si užily alespoň měsíc bez ní. Přesně tak většina žen vnímá menstruaci, která vlivem let neustále mění svou podobu. Jak vypadá ve dvaceti, třiceti a ve čtyřiceti? Mrkněte na její tři, pokaždé jiné, tváře.
V prvé řadě je nutno říci, že správný přístup ke svatbě nehledě na všechny trendy a doporučení je následující: udělejte to tak, jak chcete vy. Abyste však pochopili, co si přesně přejete, musíte to zjistit, ale jak? Na internetu je spousta informací a je těžké se v nich orientovat.
Známe to všechny. Ocitneme se z ničeho nic ve společnosti, nikoho neznáme a s naší introvertní povahou nemáme odvahu dát se s někým do řeči. Někdy za to může strach, jindy stud a velmi často také netušíme, jak se do konverzace s ostatními zapojit, abychom se neztrapnily. Naštěstí existuje mnoho témat, do kterých se můžeme bez obav pustit i bez hlubších znalostí i dovedností.
Když přicházíte domů, když kolem vašeho domu procházejí lidé, nebo když k vám přijede návštěva, první, co uvidí, je nejen váš dům, ale také zahrada, plot, garážová vrata. První dojem tedy vytváří spousta faktorů. Když dobře sladíte základní prvky na domě i kolem domu, bude vám to dělat radost každý den. V tomto článku se zaměříme na prvky, které se hodí na domě sladit tak, aby byl výsledný vzhled co nejlepší.
Stravování nikdy nebylo tak kontroverzní veličinou, jako teď. Je to otázka diety, zdraví, náboženství i sociálního přesvědčení. Každý se stravujeme jinak a je mezi námi čím dál víc jedinců, kteří vyznávají alternativní způsob stravování. Z různých důvodů. Jedním z nejrozšířenějších příkladů je vegetariánství.
Ať už jedeme na dovolenou kamkoliv, cílem každého z nás je si odpočinout. A to jak aktivně, tak pasivně. Pokud ale toužíte po dovolené, která vás doslova rozmazlí a třeba také posílí vaše zdraví, pak není nic lepšího, než se vydat do míst, kde je lázeňská péče spolu s léčivými termály naprostou samozřejmostí. A kam jinam vyrazit než právě do Maďarska, které je v tomto ohledu proslulé.
Že gejši jsou neoddělitelně spojené s Japonskem ví mnoho těch, kteří se alespoň trochu zajímají o kulturu a svět obecně. Také se ví, že hlavním úkolem gejš bylo především pobavit své klienty tancem, zpěvem, čajovým obřadem, konverzací a dalším programem nezbytným pro kulturní a zajímavou zábavu. O prostituci se v souvislosti s gejšami téměř nedá hovořit.
Jste příznivci pořádných krváků nebo spíš duchařských hororů? Nebo je vám to úplně jedno, jen když se pořádně bojíte? Těchto pět hororů byste si rozhodně neměli nechat ujít, protože děsivější filmy nejspíš nikdy neuvidíte.
Viber uvádí novou funkci nazvanou Polls (ankety), která uživatelům umožní snadno si ve skupinových chatech a komunitách zorganizovat hlasování na jakékoliv téma. Nová funkce rozšíří možnosti komunikace mezi uživateli, protože jim dává možnost vyjádřit svůj názor na jakékoliv téma snadno a rychle. Umožňuje také každému, kdo se zúčastní dané konverzace, sledovat, jaké názory mají ostatní na určité téma, a to přehledně, aniž by se museli probírat tisíci odpovědí a názorů.
Pohádky a romantické komedie nás již dlouho přesvědčují o tom, že ve vesmíru žije jedna jediná osoba, která je vám skutečně předurčena. Prostě ten „Pan Božský“, spřízněná duše, někdo naprosto dokonalý. Asi vás zklameme, každý terapeut by vám řekl, že je to pěkná blbost, že záleží na tom, jak se k sobě lidé chovají a ne na jakémsi předurčení.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek